>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
A 294

art300

Użytkownik
&#39;&#39;wpłaty jakie dokonywałem na konto bukmachera świadczą o tym że nie służyło to do przechowywania pieniędzy tylko do grania w zakładach bukmacherskich&quot;
Moim zdaniem tłumaczenie się, że wpłata służyła czemuś, jest niepotrzebne.
Masz prawo robić to, co nie jest zabronione. A wpłata zabroniona nie jest.
Koniec i kropka.
Udowodnienie gry - to inna bajka. Dowodu - brak.
Koniec i kropka.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
art300, przecież to co zamieściłeś jako cytat - a co jako cytat podał @pump - jest stanowiskiem funkcjonariusza UC a nie tłumaczeniem się w sądzie przez pump, gdyż to nie są jego słowa a tylko relacja z tego, co ten urzędnik w sądzie powiedział.
Tak więc wcale @pump w ten sposób się nie tłumaczył...
Zaszła tu ewidentna pomyłka z Twojej strony.
Pozdrawiam
 
A 294

art300

Użytkownik
@ edi8
To, że jest napisane, że &quot;pump napisał&quot; przez system forum, to jeszcze nie znaczy, że ja cytowałem słowa pumpa.
Cytowałem słowa celnika i to było moim zamiarem - do nich się odnieść.
Retoryka celników jest tak idiotyczna, że aż prosi się o coś w rodzaju:
Wysoki Sadzie, owszem grałem.
Na nosie celnikom. ;)
 
A 294

art300

Użytkownik
Natomiast niewskazywanie na konkretny cel ma ten dodatkowy plus, że nijak nie można udowodnić, że cel jest nieprawdą. W przypadku jeśli cel się poda, być może jest to możliwe. Więc po co ryzykować ?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Kilka dni temu odebrałem oficjalne pismo z sądu w sprawie o umorzenie . Jak już wcześniej pisałem sprawa w połowie kwietnia a moje stawiennictwo jest nieobowiązkowe, może jak będę miał wolne to się wybiorę choć nie wiem czy to ma sens. Moje pytanie dotyczy kasy które oddaje skarb państwa....może nie czytałem tego bo byłem owładnięty samą kwestią sprawy....czy pieniążki które wydałem na adwokata są zwracane w 100 % ? Czy to zależy od sędziego ile procent odda ? Pozdrawiam i również dziękuję forumowiczom bo wiele mi pomogliście, razem wygraliśmy z bezprawiem ????
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Kilka dni temu odebrałem oficjalne pismo z sądu w sprawie o umorzenie . Jak już wcześniej pisałem sprawa w połowie kwietnia a moje stawiennictwo jest nieobowiązkowe, może jak będę miał wolne to się wybiorę choć nie wiem czy to ma sens. Moje pytanie dotyczy kasy które oddaje skarb państwa....może nie czytałem tego bo byłem owładnięty samą kwestią sprawy....czy pieniążki które wydałem na adwokata są zwracane w 100 % ? Czy to zależy od sędziego ile procent odda ? Pozdrawiam i również dziękuję forumowiczom bo wiele mi pomogliście, razem wygraliśmy z bezprawiem ????
Dopóki nie będą chcieli udowodnić Ci winy bądź są na tyle głupi to łatwo wygrać, ale jeśli Ci udowodnią logowanie i granie u bukmachera na terytorium Polski to już wtedy masz kaszankę, że krótko ujmę.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=TyperekS;5966404]Dopóki nie będą chcieli udowodnić Ci winy [...]
Rozwiniesz swoją myśl, bo w innym wypadku mam wrażenie, że spotkania Kolegi przemek866 w omawianej sprawie, dotyczą pogawędek o pogodzie?

[...] granie u bukmachera na terytorium Polski to już wtedy masz kaszankę, że krótko ujmę.
W jaki sposób się udowadnia granie u bukmachera na terytorium Polski? (Z terytorium Polski, żeby być ścisłym). Na czym polega ta kaszanka, jakimi dowodami dysponują?
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
L 147

luminat

Użytkownik
Oskarżyciel - Wpłaty na konto bukmachera:
Nie przypominam sobie. Nie znam tej firmy, pierwszy raz widzę tę markę....
O: a te konto?
Zamawiałem kwiaty z dostawą do domu.... :grin:
O: - Przecież wchodził Pan wiele razy na tę stronę?
Z mojego komputera korzysta wiele osób. Udostępniam nieodpłatnie osobom z ulicy... :grin:

Czyli jednym słowem jeśli Oskarżyciel nie ma mojego loginu i hasła oraz informacji przekazanym od bukmachera, to może mnie cmoiknąć ????
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Dopóki nie będą chcieli udowodnić Ci winy bądź są na tyle głupi to łatwo wygrać, ale jeśli Ci udowodnią logowanie i granie u bukmachera na terytorium Polski to już wtedy masz kaszankę, że krótko ujmę.
Nie bardzo rozumiem kolego o co Ci chodzi...przecież jasno napisałem że sprawa już jest roztrzygnięta tylko chodzi o sam fakt odbycia rozprawy bo decyzja o umorzeniu została podjęta na posiedzeniu sądu.
Poza tym jak mieli by mi to wszystko udowodnić ? Nic nie mają. Zdobyli jedynie dane o logowaniu się do banku ( bank im sprzedał informację ) ale co ma piernik do wiatraka ? Nie mają żadnych danych na temat logowania i grania i nigdy tego nie będą mieć . A kaszankę to ja mogę sobie co najwyżej zjeść ale tylko swojską ????
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
przemek866 ja również miałem umorzenie postępowania, stawilem się do sądu i nie umorzyli bo oskarżyciel się nie zgodzil i teraz po świętach będę miał już trzecie posiedzenie i mam nadzieje ze ostatnie. Oby u Ciebie oskarżyciel sobie odpuścił to wtedy umorzą . Powodzenia
 
M 7

madziamk

Użytkownik
czopekkk albo przemek866, może ktoś z was wstawić zdjecie uzasadnienia umorzenia postępowania, bardzo by mi to pomogło, jestem również w trakcie rozpraw, u mnie próbują doczepić się wpłat/wypłat jako udział w grze
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Nie mam jeszcze uzasadnienia bo jeszcze sprawy nie było, dopiero w połowie kwietnia.
Dzisiaj byłem u papugi bo zgubił paragon jak mu płaciłem ( chodzi o zwrot kosztów ) i twierdził że sąd decyzję o umorzeniu już podjął, chodzi bardziej o to że UC może apelować i być może tak będzie bo jak stwierdził apelują pomimo beznadziejności sprawy dla nich ale lubią się bawić aż do końca.
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Yar000, wiesz większość celników nie wiem czemu, kieruję się suchami oskarżeniami typu &quot;logowałeś się&quot; &quot;wpłacałeś tutaj&quot; etc. Ale jeśli wystąpią z wnioskiem do sądu/prokuratury o zabranie komputera jako dowodu rzeczowego oraz wystąpią do Twojego usługodawcy internetu(jeśli to stałe IP) i będzie w logach, że logowałeś się tego i tego dnia z tego i tego komputera na konto bukmachera oraz stawiałeś zakłady to już wtedy masz fakty niepodważalne i z tego się nie wybronisz.

A odnośnie myśli - UC nie zadaje sobie wiele trudu, idzie na skróty, licząc, że oskarżonemu dupa spuchnie lub będzie miał mokro w gaciach to się przyzna do winy.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
TyperekS - mało kto ma komputery z tych lat 2011 - 2012, a nawet jak ma, to wystarczy, że chociaż raz robił format dysku, lub zmieniał system (chociaż by z wygasłego XP na nowszy) i już g..no będą mieli, a nie logowania. Tym bardziej od dostawcy internetu. Wszystkie dane są po roku usuwane trwale i wszystkie służby o tym wiedzą, UC też i dlatego tego nie robią o czym piszesz, bo to po prostu nic nie da. Tak, że przestań wypisywać o spuchniętej dupie, mokrych gaciach czy o jakiś tam podrobach. Nie wiem, czy Ty też masz problemy, ale coś się zdaje, że Ty to przyznałbyś się nawet do przejścia na czerwonym świetle w 1996 roku ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
lazar 109

lazar

Użytkownik
Co im da że zabiorą komuś kompa jako dowód w sprawie? Jeżeli ktoś na swoim kompie przechowuje np. screeny z zakładami to owszem, jest ugotowany. Jeżeli nie to nie mają nic.
Zresztą niewiele osób zaprzecza, że nie korzystała z bah lub innego buka, bo wlasciwie po co zaprzeczać, jak mają wplaty i ewentualnie wyplaty. Mozna powiedziec, że sie nie pamieta jak bylo tego malo, ale jak to byly przelewy cykliczne to nie ma sie co wyglupiac i lepiej w ogóle odmówić zeznań i czekać na twarde dowody. Twardym dowodem na pewno nie jest komputer z którego ktoś sie do danego buka logowal. Logowanie nie jest nielegalne i przelewanie kasy też nie jest nielegalne, a ewentualnie po co sie pan logował, mozna odpowiedziec, żeby sprawdzić czy kasa doszła ;)

a tak swoją drogą, jak zinterpretować taką sytuację:
Komp znajduje sie w polskim domu, a wlasciciel kompa siedzi powiedzmy w Niemczech i łaczy do tego kompa przez Team Viewera. Załóżmy że zawiera zakład u internetowego buka, czy to oznacza ze zawarl zaklad z terytorium RP jak fizycznie był za granicą?
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
czopekkk albo przemek866, może ktoś z was wstawić zdjecie uzasadnienia umorzenia postępowania, bardzo by mi to pomogło, jestem również w trakcie rozpraw, u mnie próbują doczepić się wpłat/wypłat jako udział w grze
Ja miałem umorzenie dochodzenia. To inna rzecz, ale jakby co jest w tym wątku jako wpis #6663.
Najważniejsze zdanie o przyczynie umorzenia: &quot;wobec braku danych uzasadniających popełnienie czynu&quot;.
Nie przyznawać się, to nie są w stanie udowodnić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom