>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Mam troche inną sytuacje i troche inne pytanie.
Znajomy miał jakąś tam stronkę na której reklamował buki internetowe. Zarejestrowane wszystko miał na home.pl . Spamował trochę tym po necie i dostał maila ze po interwencji Urzedu Celnego strona została zablokowana, prośba o usunięcie treści i kontakt w celu wznowienia działania strony. Usunął i potem dał sobie z tym spokój.
Ostatnio jednak (jakieś 3-4 miesiące później) dostał pismo z Urzędu Celnego o dostarczenie danych właściciela domeny: dane osobowe, IP komputera z którego sie logowano itd. Nic nie ma o żadnym sądzie, żadnej sprawie czy postępowaniu, nic o jakimkolwiek przesłuchaniu. Dalej są ogólnikowo wymienione zadania Służby Celnej oraz notka że powyższe dane są niezbędne do realizacji zadać SC.
Na początku myślałem że może chodzi o coś z bahem i wypłacał coś na konto więc mu powiedziałem żeby to olał i do niczego się nie przyznawał bo jak sam się nie obciąży to oni nic mu nie udowodnią. Potem jednak ogarnąłem że to co innego trochę. Błąd że to rejestrował na home.pl bo to chyba wszystko polskie jest?
Pytanie co zrobić w takiej sytuacji? Czy w ogóle cokolwiek odpowiadać, czy podać np jakiś adres IP kompa, napisać że nie pamięta się czy się rejestrowało taką domenę i dopisać że w ostatnim czasie razem z laptopem którym się posługuje przebywało się poza Polską ? Moze ktoś ma większe doświadczenie bo ja az tak w tych kruczkach prawnych nie siedzę ;)
 
D 0

daria.zaw

Użytkownik
Chyba kolega jest w błędzie bo znajomy dostal za czerwiec 2012
Kurde. Już miałam dawno to napisać. Ten okres jest zdecydowanie dłuższy:
Działania podejmowane przeciwko graczom biorącym udział w nielegalnych grach
hazardowych w Internecie
W ramach współpracy z Prokuraturą Służba Celna otrzymała materiały na temat uczestnictwa obywateli RP (graczy) w zagranicznych grach hazardowych przez sieć
Internet. W wyniku tej współpracy ustalono dane personalne ponad 24 tys. osób, które na terenie Polski w okresie
od 2011 r. do I połowy 2014 r. brały udział w zagranicznych grach hazardowych, w tym ponad 17 tys. graczy, którzy uzyskali środki finansowe (wygrane).
W stosunku do tych osób w 2014 r. wszczęto 1750 postępowań, skierowano do sądów 24 akty oskarżenia w takich sprawach, a sądy wydały dotychczas 4 wyroki skazujące.
Ponadto 12 osób uczestniczących na terenie Polski w nielegalnych zagranicznych grach hazardowych złożyły tzw. czynne żale do urzędów celnych.
Źródło: finanse.mf.gov. pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/raporty-roczne/-/asset_publisher/ya9B/content/2014-rok-1 (spacja w adresie do usunięcia)
plik: Informacja.pdf
strona: 35
 
D 0

daria.zaw

Użytkownik
Ten plik to jest oficjalny raport dla ministra finansów. Niektórzy gracze na tym forum wspominali coś o przelewach z roku 2014, o których wiedzieli celnicy...
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Nadal przychodzą wezwania, oprócz tego człowieka któremu zarekwirowano sprzęt?
Przeciez pisalem pare postow wyzej ze kumplowi przyszlo niecaly tydzien temu wezwanie o co sie doczepili o 1 przelew co WYPLACIL w euro2012 na kwote 5 tys...Wg tego co mi sie wydaje szukaja grubszych ryb co wiecej wyplacali...Bo jest to przestepstwo a nie wykorczenie....A wiele osob tutaj nie namierzyli o same WYPLATY...
 
B 21

bielsko

Użytkownik
Czy ktoś z uniewinnionych mógłby poinformować, czy UC się odwoływał? Czy wyroki uniewinniające się uprawomocniły?
W mojej sprawie mam info że Uc wystąpił o uzasadnienie wyroku. Papuga twierdzi, że prawdopodobnie się odwołają.
 
G 26

gargulec16

Użytkownik
u mnie sprawa w sądzie była umorzona..ia z dwa tygodnie pozniej prokurator sie odwołał i sprawa ponownie do rozpatrzenia... czekam na ciąg dalszy..
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Czyli UC walczy do upadłego, a czy jest ktoś czytający to forum z prawomocnym wyrokiem uniewinniającym?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 50

bukowina

Użytkownik
W mojej sprawie mam info że Uc wystąpił o uzasadnienie wyroku. Papuga twierdzi, że prawdopodobnie się odwołają.
A co o ewentualnym odwołaniu mówi Twój adwokat? I jakie obroty Ci udowodnili, że nie chcą Ci odpuścić?
 
P 0

pump

Użytkownik
A ja mam jutro sprawe o 12 w sadzie.Same wplaty na ok 350zl,zero wyplat.Moj plan to odmowienie skladania zeznan i zlozenie wniosku o uniewinnienie z powodu braku dowod w sprawie.
 
P 0

pump

Użytkownik
Witam ponownie,
ja po dzisiejszej rozprawie.Mój plan trochę zmieniłem i złożyłem wniosek o uniewinnienie ale przedstawiłem też swoją linie obrony:
-że nie ma dowodu zawierania zakładów na terytorium Polski
-odniosłem się również do ogranicza swobody świadczenia usług na terytorium Unii
-że same WPŁATY nie są dowodem w sprawie
Urzędnik Celny złożył wniosek o ukaranie mnie grzywną w wysokości 20stawek dziennych po 80zł.Dodał że &#39;&#39;wpłaty jakie dokonywałem na konto bukmachera świadczą o tym że nie służyło to do przechowywania pieniędzy tylko do grania w zakładach bukmacherskich&quot;.I tyle tylko powiedział.
Co ja na to odpowiedziałem że nie zgadzam się z tym bo w regulaminie zawartym przez bet at home jest to że można oglądać było transmisje meczów za opłatą.Sędzina zapytała czy zgłaszam w takim razie wniosek o uniewinnienie powiedziałem że tak i czekam do 30 marca na orzeczenie wyroku.Tak długo bo...idą na urlop ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom