>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
independent 94

independent

Użytkownik
Panowie,mam pytanie,czy ustawa inwigilacyjna może w jakiś zaszkodzic nam , graczom ? Nie jestem &quot;zagrożony&quot; (nie mam nawet konta w bahu) ale czy poprzez samą obserwację na jakich stronach przesiadujemy nie mogą niczego dowieść ?
 
B 21

bielsko

Użytkownik
Nawet jakby ścigali to przelew z WorldPay nie mówi skąd &quot;przyleciał&quot; ;)
Bardziej chodzi o to że BAH miało konto w PKO i w toku postępowania przeciwko BAH dostali się do przelewów z tego banku. Generalnie żaden bank spoza Polski nie udostępni danych swoich klientów
 
D 58

dzordz28

Użytkownik
Bardziej chodzi o to że BAH miało konto w PKO i w toku postępowania przeciwko BAH dostali się do przelewów z tego banku. Generalnie żaden bank spoza Polski nie udostępni danych swoich klientów
ok sami od siebie nie udostępnią ale jeśli prokuratura zawnioskuje to zrobią to na 100%.
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Czekałem 2 miesiące na dalszy ciąg mojej sprawy i dzisiaj dostałem pismo datowane na 28 stycznia 2016r pt. &quot;POSTANOWIENIE o umorzeniu dochodzenia&quot;.
W punkcie 1 postanowienia czytam że UC postanowił umorzyć dochodzenie przeciwko mnie - &quot;wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu&quot;.
W punkcie 2 niniejsze postanowienie przekazuje do zatwierdzenia Prokuratorowi.
Na podstawie art. 325e &amp; 1 Kpk z zw. z art. 113&amp;1 Kks odstąpiono od uzasadnienia.
Na dole pisma jest dopisek, iż w dniu 02.02.2016 asesor Prokuratury po zapoznaniu się z aktami sprawy zatwierdza powyższe postanowienie o umorzeniu.
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Dziękuję wszystkim z tego forum, którzy swoimi radami przyczynili się do takiego zakończenia sprawy.
Wiem, że lepiej byłoby wygrać w Sądzie i być uniewinnionym, ale nie będę rozdzierał szat z powodu umorzenia.
Moja droga w sprawie:
- jako świadek uchylałem się od niektórych pytań (w żadnym momencie nie przyznałem się do gry)
- jako podejrzany odmówiłem składania zeznań (nie poszedłem na propozycję ugody, którą miało być wpłacenie przeze mnie nieokreślonej kwoty na nieokreślony cel w zamian za zakończenie postępowania)
- przedstawienie zarzutu
- umorzenie dochodzenia
W ciągu 7 dni mogę wnieść zażalenie na postanowienie. Czy to ma sens ? Walczyć o uniewinnienie czy czekać 10 lat, po których umorzonej sprawy nie można na nowo podjąć ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
R 30

raffc

Użytkownik
Dziękuję wszystkim z tego forum, którzy swoimi radami przyczynili się do takiego zakończenia sprawy.
Wiem, że lepiej byłoby wygrać w Sądzie i być uniewinnionym, ale nie będę rozdzierał szat z powodu umorzenia.
Moja droga w sprawie:
- jako świadek uchylałem się od niektórych pytań (w żadnym momencie nie przyznałem się do gry)
- jako podejrzany odmówiłem składania zeznań (nie poszedłem na propozycję ugody, którą miało być wpłacenie przeze mnie nieokreślonej kwoty na nieokreślony cel w zamian za zakończenie postępowania)
- przedstawienie zarzutu
- umorzenie dochodzenia
W ciągu 7 dni mogę wnieść zażalenie na postanowienie. Czy to ma sens ? Walczyć o uniewinnienie czy czekać 10 lat, po których umorzonej sprawy nie można na nowo podjąć ?
ciężko powiedzieć, moim zdaniem nie ma sensu, umorzenie też jest dla Ciebie dobre, jeżeli nic się w sprawie bukmacherki nie zmieni na gorsze dla graczy to chyba nie ma się czego bać. Ale gratuluję, chociaż nie doszło do tego, że urząd celny ośmiesza się przed sądem.
 
B 21

bielsko

Użytkownik
ok sami od siebie nie udostępnią ale jeśli prokuratura zawnioskuje to zrobią to na 100%.
Nie sądzę żeby prokuratura miała taką możliwość np w przypadku banku na Malcie czy w Szwecji. Ale z drugiej strony nie wiem na 100% więc nie będę się zarzekał ;-)
 
B 21

bielsko

Użytkownik
Dziękuję wszystkim z tego forum, którzy swoimi radami przyczynili się do takiego zakończenia sprawy.
Wiem, że lepiej byłoby wygrać w Sądzie i być uniewinnionym, ale nie będę rozdzierał szat z powodu umorzenia.
Moja droga w sprawie:
- jako świadek uchylałem się od niektórych pytań (w żadnym momencie nie przyznałem się do gry)
- jako podejrzany odmówiłem składania zeznań (nie poszedłem na propozycję ugody, którą miało być wpłacenie przeze mnie nieokreślonej kwoty na nieokreślony cel w zamian za zakończenie postępowania)
- przedstawienie zarzutu
- umorzenie dochodzenia
W ciągu 7 dni mogę wnieść zażalenie na postanowienie. Czy to ma sens ? Walczyć o uniewinnienie czy czekać 10 lat, po których umorzonej sprawy nie można na nowo podjąć ?
GRATULACJE !!!
Do sądu nie idź bo wszystko może się wydarzyć. Pozdrawiam
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Nie sądzę żeby prokuratura miała taką możliwość np w przypadku banku na Malcie czy w Szwecji. Ale z drugiej strony nie wiem na 100% więc nie będę się zarzekał ;-)
Bah mi kiedyś odpisał, że NIE UDOSTEPNIĄ historii mojego konta ŻADNEJ polskiej instytucji.
Nie wiem jak wygląda sprawa (i czy to jest w ogóle możliwe), gdyby polski sąd zwrócił się do sądu innego państwa o pomoc prawną.
 
B 21

bielsko

Użytkownik
Bah mi kiedyś odpisał, że NIE UDOSTEPNIĄ historii mojego konta ŻADNEJ polskiej instytucji.
Nie wiem jak wygląda sprawa (i czy to jest w ogóle możliwe), gdyby polski sąd zwrócił się do sądu innego państwa o pomoc prawną.
Raczej to niemożliwe ale nie krakaj :)
 
P 57

pszemekg

Użytkownik
Gratuluję Aloen wygranej bitwy choć w Twoim przypadku jestem pewien, że i wojna jest zakończona.
A co do pomocy prawnej innego państwa istnieje taka instytucja ale rozmawiałem z adwokatem, że w takich przypadkach raczej nie korzysta się z takiej możliwości gdyż jest to podobno wielka biurokracja, na którą rzadko kto ma odwagę i czas a i nie koniecznie droga ta przynosi spodziewany efekt.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
A co do pomocy prawnej innego państwa istnieje taka instytucja ale rozmawiałem z adwokatem, że w takich przypadkach raczej nie korzysta się z takiej możliwości gdyż jest to podobno wielka biurokracja
Swego czasu minister Ziobro wybrał się do Szwajcarii, aby uzyskać informacje z zakresu tajemnicy bankowej
( konta numeryczne prominentnych działaczy SLD z Kwaśniewskim na czele - które to konta za ułaskawienie w Polsce zakładał im uciekinier z PRL, morderca staruszki Vogiel, późniejszy urzędnik szwajcarskich banków ) i Ziobro odbił się od ściany...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom