>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Przykład mojego taty pracującego na umowie o pracę.
Na umowie ma 5000 zł brutto z jakimś hakiem, a dostaje niecałe 3000 zł.
Sorry 40 % pensji mu ucieka bo jakieś podatki, składki etc.
z tego co mi wiadomo to odciagaja łacznie okolo 33 %
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
edi8
Mam pytanie bo troche się gubie, chodzi mi o podatek , placilbym z kazdego wygranego zakladu 20 % z wygranej czy jeszcze potem musiałbym na koniec roku przy rozliczeniu 19% od dochodu? czy tylko 20% od każdego wygranego zakładu i basta?
To bukmacher będzie płacił 20% od swojego zysku, wg zasad dla podatku GGR czyli za zysk uważa się tu różnicę pomiędzy sumą wpłat od graczy a sumą wypłaconych im wygranych.
Na ten moment nic pewnego o ew. opodatkowaniu ( roczny próg, jaki % , forma płacenia ) od wygranych nie wiadomo, natomiast zniknie dotychczasowy 12% podatek obrotowy, bo to było kością niezgody i tamą dla wejścia zagranicznych firm do Polski.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
1) To, że może ich to odstraszyć..
2) No tak policz sobie te 20% od rocznego czy tam miesięcznego obrotu, ale zobaczymy bo wątpię by chcieli tyle zysku oddawać w danym kraju.
1/ A wiesz, że na wejście do Hiszpanii ( i płacą tam aż 25% GGR ) mieli odwagę i to ich jakoś nie odstraszyło, tym bardziej nie odstraszy 20% GGR w Polsce
2/ Kolejny raz Ci piszę, że te 20% to nie jest podatek od obrotu a od zysku...
I chcą tyle płacić np. we Włoszech czy Danii - i będą płacić także w Polsce.
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
1/ A wiesz, że na wejście do Hiszpanii ( i płacą tam aż 25% GGR ) mieli odwagę i to ich jakoś nie odstraszyło, tym bardziej nie odstraszy 20% GGR w Polsce

2/ Kolejny raz Ci piszę, że te 20% to nie jest podatek od obrotu a od zysku...
Żeby było jasne edi.

1) To bukmacher będzie za Nas odprowadzał podatki, a my nie będziemy musieli tego rozliczać w PIT?

2) 20% zysku zostanie ściągnięte z Naszych pieniędzy czy od danego bukmachera, który oferuje Nam zakład wzajemne?
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Ja pierdziu, ale tu kuleje czytanie ze zrozumieniem...
Będzie tak, że wpłacasz na buka 100zł, grasz kurs @2, wygrywasz i wypłacasz całe 200, a bukmacher będzie płacił podatek od zysku, który wypracuje w miesiącu/roku. Że chce się ediemu tłumaczyć każdemu z osobna rzeczy które każdy dorosły człowiek po jednokrotnym przeczytaniu powinien sobie przyswoić...
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
TyperekS, po jasną cholerę wcześniej zabierałeś głos w tej dyskusji, skoro jesteś totalnie niezorientowany w sytuacji wokół nowelizacji Ustawy hazardowej i nawet elementarz pojęć i terminów tu obowiązujących jest Ci obcy?
Z tego co wypisujesz widzę, że nie masz zielonego pojęcia ani o tym czym różnią się podatki obrotowy i od zysku, ani kto i w jakim wymiarze jest ich płatnikiem.
 
A 294

art300

Użytkownik
W uzasadnieniu tego ( rzekomo) projektu jest napisane, że popełniono błąd nie notyfikując ustawy.
Konsekwencją logiczną powyższego jest notyfikacja nowej ustawy. A to 3 miesiące z definicji. A to z kolei stoi w sprzeczności z terminami podawanymi przez Zielińskiego
( na co zresztą zwracał uwagę prawnik)
Jeśli będą notyfikować ustawę - nie wejdzie ona w I połowie roku.
W ogóle ten projekt jest &quot;podejrzany&quot;. Język, jakim napisano uzasadnienie, jest, delikatnie mówiąc, zbyt &quot;podwórkowy&quot;.
Ale podobno jest już kolejny projekt ;)
Pożyjemy, zobaczymy...
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Co do podatków mysle ze bedzie to podobnie rozwiazanie jak funkcjonuje w domach maklerskich nie wiem czy ktos gra z was na gieldzie...Bedzie suma wygranych minus przegrane...Na gieldzie odliczane jeszcze jest prowizja minus prowadzenie rachunku....
I podatek placisz 19%.....Raz do roku tutaj mysle moze byc podobnie ale w jaki sposob nikt tego nie wie..Chyba nie zrobia specjalnego pita do bukow...
I jeszcze jedna uwaga na poczatku napisalem ze grozi nam blokowanie bukow nadal ta wersje podtrzymuje z ok 50 firm jak nie wiecej ktore funkcjonuja zostanie ok.15 maks 20.....Mysle ze nie wiecej i nie kazda firme bedzie stac zeby zaplacic podatek od zysków...Jak np pinnacle itd....I pare innych nizszowych bukow...
 
T 4

talerz

Użytkownik
Jaki podatek obrotowy? Podatek jaki buki zapłacą będzie podatkiem od ich zysków! Nie ma mowy o podatku od obrotów, jeśli te przecieki są prawdziwe.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
a za Schetyne nikt sie jeszcze nie zabiera? PRzeciez to ten lis w kurniku zalatwil ustawe mafijnym kolegom na wasz koszt. Chyba go stukna przed wyborami dopiero
 
B 65

blusior94

Użytkownik
No to powodzenia. Liczę na jakąś krótką relację. ????
Będą skurwysyny na ostatnich tygodniach łapać kogo popadnie, mój kolega ma na czwartek spotkanie z US najprawdopodobniej w tej sprawie, bo obrócił całkiem solidnie cashbackami, i wypłacił od razu na konto. Też dam znać jak się pochwali, co oni tam mogą na niego mieć.
Nie wiem czy to się jeszcze im opłaca, przecież nikt się nie przyzna, a 95% opiera się na wyciągach, a wyciągi to mogą sobie przyczepić na ścianę i wkurwiać się jak premia przecieka przez palce.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
Hej. Kolejny termin na koniec marca. Uc złożył dziś wniosek o uchylenie tajemnicy bankowej i do pracodawcy jak pracowałem w 2011-2012 chcą zobaczyć czy w dniu kiedy były wpłaty przebywałem na terenie RP. Mówię sędziemu ze wpłaty o niczym nie świadczą iż akurat w tym samym dniu zawierałem zakład a wypłat z bah brak ale on musi się upewnić. Poprosiłem o potraktowanie tez jako wykroczenia ze względu na małą znikoma czynu, a ze przedawnienie wykroczenia mija po roku w tym przypadku ponad 4 lata już minęły żeby umorzył sprawę. Sędzia powiedział ze nie wie kiedy mija przedawnienie wykroczenia w kodeksie karne skarbowym, to zgłosiłem w tym momencie. Urzędnik miał tylko przelewy do banku PKO i nic więcej. Pytanko dwa, kiedy mija okres przedawnienia przestępstwa od pierwszego popełnienia czynu tj sierpień 2011 czy ostatniego popełnienia czynu tj kwiecień 2012 oraz jak długo bah trzyma historie zawartych kuponów? Nie poddawać się bez walki :)
 
R 30

raffc

Użytkownik
Masakra, ale to ciągną, a uchylenie tajemnicy bankowej po kiego? Jeszcze tego nie zrobili to na jakiej podstawie Cie oskarżyli? U mnie uchylili to mają tylko 20 przelewów i nic więcej bo bank już nie żadnych numerów ip.
Od wykroczenia przedawnia się jeśli upłynął rok. Miałeś stresa, chcieli Cie pzesłuchiwać?
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
Odmówiłem składania wyjaśnień. Uchylenie tajemnicy bankowej jak to sędzia powiedział żeby zobaczyć czy nie było wypłat oprócz wpłat podkreśla znowu na 50 zł. Oskarzyli mnie na podstawie wpłat i tego ze się przyznalem do grania na przesłuchaniu wstępnym ale nie przyznalem się ze o stawiałem na terenie RP i z tego powodu draza temat. Ale uchylenie tajemnicy bankowej tez nic im nie da a z bah-a historii nie dostaną tak mi się zdaje. Nic będziemy przeciągać do sierpnia bo wtedy 5 lat mija. Jak coś będę odwoływał się do wyższej instancji i trochę czasu zyskam
 
D 58

dzordz28

Użytkownik
Hej. Kolejny termin na koniec marca. Uc złożył dziś wniosek o uchylenie tajemnicy bankowej i do pracodawcy jak pracowałem w 2011-2012 chcą zobaczyć czy w dniu kiedy były wpłaty przebywałem na terenie RP. Mówię sędziemu ze wpłaty o niczym nie świadczą iż akurat w tym samym dniu zawierałem zakład a wypłat z bah brak ale on musi się upewnić. Poprosiłem o potraktowanie tez jako wykroczenia ze względu na małą znikoma czynu, a ze przedawnienie wykroczenia mija po roku w tym przypadku ponad 4 lata już minęły żeby umorzył sprawę. Sędzia powiedział ze nie wie kiedy mija przedawnienie wykroczenia w kodeksie karne skarbowym, to zgłosiłem w tym momencie. Urzędnik miał tylko przelewy do banku PKO i nic więcej. Pytanko dwa, kiedy mija okres przedawnienia przestępstwa od pierwszego popełnienia czynu tj sierpień 2011 czy ostatniego popełnienia czynu tj kwiecień 2012 oraz jak długo bah trzyma historie zawartych kuponów? Nie poddawać się bez walki :)
mialem podobnie i czekam tez na koleja rozprawe.....
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom