>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
G 30

gggfff

Użytkownik
Nie wiem czemu wszyscy się uczepiliście tego grania na terytorium RP. Fakt w tej ustawie pisze tak ale dla mnie to jest mało wiarygodne. Jeśli ktoś był poza granicami Polski to może taki argument podnosić, ale jeśli nie to ja bym tego nie ruszał. Generalnie sprawa wygląda tak że jedynym dowodem gry jest kupon. Gdyby UC miał historię z konta to można by wtedy się wykłócać i podnosić kwestie grania spoza terenu RP, ale w przeciwnym razie nie widzę takiego sensu. Ja to widzę tak:
- wpłaty na niskie kwoty -&gt; &quot;wpłacałem by oglądać mecze&quot;
- wpłaty na wysokie kwoty -&gt; &quot;chowałem tam pieniądze przed żoną/dziewczyną która jest alkoholiczką i wszystko przepija :grin:
- wypłaty na niskie kwoty -&gt; &quot;wpłaciłem by oglądać mecze, znudziło mi się i pieniądze te wypłaciłem&quot; lub &quot;brałem udział w konkursach bukmacherskich, wygrałem kilka bonów które zrealizowałem i wypłaciłem na konto&quot;
- wypłaty na kilka tys zł -&gt; &quot;mam konto w bah, grałem tam, ale grałem tam w okresie kiedy było to legalne, konto było nieużywane a w 2011 roku wypłaciłem zalegące tam pieniądze&quot; (przelew to dowód transferu pieniędzy, a nie zawarcia zakładu)
I takich tłumaczeń można sporo wymyslić i moim zdaniem to jest lepsze niż gadanie o graniu poza granicami kraju czy wypieraniu się że posiada się konto w bah....
Jedynie co mnie zastanawia to co odpowiedzieć gdyby wsiedli na temat skrilla. Jak z tego tematu sprytnie wybrnąć.
zgadzam się po co mówić że grałem, ale nie na terenie RP. Jeżeli nie ma dowodów na grę (a nie ma bo są tylko wpłaty i/lub wypłaty) to mówić, że nie grałem bo nie ma na to dowodów, a bez dowodów nie ma sprawy. (zresztą najlepiej odmówić składania wyjaśnień i niech udowadniają grę)
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Spoko, musiałem przekroczyć 10 postów a nie chciałem spamować. Kolega kempak właśnie prosił o to również, ale nie mogłem wysłać PW.
Proszę, oto pismo skonstruowane tylko przeze mnie, bez żadnych prawnych porad - no tylko z tego forum i grzebania w necie - więc może mieć jakieś wady, ale mam nadzieje, że komuś pomoże. Fajnie jakbyście napisali co o tym myślicie.
Mam pytanie techniczne. Czy kopia tego pisma musi być też wysłana do UC ?
Ja już czekam półtora miesiąca na decyzję UC co dalej z moją sprawą. W grudniu przedstawili mi zarzut. Jeśli skierują sprawę do sądu też wniosę o umorzenie na posiedzeniu przed rozprawą.
 
R 30

raffc

Użytkownik
Mam pytanie techniczne. Czy kopia tego pisma musi być też wysłana do UC ?
Ja już czekam półtora miesiąca na decyzję UC co dalej z moją sprawą. W grudniu przedstawili mi zarzut. Jeśli skierują sprawę do sądu też wniosę o umorzenie na posiedzeniu przed rozprawą.
Przed sprawą w sądzie nic nie musisz do urzędu celnego wysyłać bo pewnie nic to nie da, ja to złożyłem do biura podawczego sądu w 3egz. Jeden dla sądu, jeden dla UC - sąd już mu wysyła i jeden dla mnie potwierdzenie. Złożyłem to w ciągu tygodnia od daty otrzymania aktu oskarżenia - tez taki akt pewnie dostaniesz i wtedy składasz pismo.
 
D 7

davids.

Użytkownik
Dzisiaj przyszło mi pismo że akt oskarżenia wraz z aktami sprawy został przesłany do sądu. Mogę już wnieść pismo o umorzenie postępowania czy jeszcze poczekać? Dokładnie moja sytuacja jest opisana na stronie 306. Ty raffc wniosłeś po tym jak akt oskarżenia został skierowany do sądu czy po odwołaniu od wyroku nakazowego? Przyznam że przy pisaniu o umorzenie postępowania bardzo pomocne będzie dla mnie to co wrzuciłeś.
 
P 5

pmatusik

Użytkownik
Dzisiaj przyszło mi pismo że akt oskarżenia wraz z aktami sprawy został przesłany do sądu. Mogę już wnieść pismo o umorzenie postępowania czy jeszcze poczekać? Dokładnie moja sytuacja jest opisana na stronie 306. Ty raffc wniosłeś po tym jak akt oskarżenia został skierowany do sądu czy po odwołaniu od wyroku nakazowego? Przyznam że przy pisaniu o umorzenie postępowania bardzo pomocne będzie dla mnie to co wrzuciłeś.
Wstrzymaj się do czasu aż Sąd wezwie Cię do wniesienia odpowiedzi.
 
P 57

pszemekg

Użytkownik
Witam.
Na stronie orzeczenia.ms.gov.pl po wyszukaniu ostatnio opublikowanych wyroków w sprawie art. 107 par. 2 Kks wczoraj pojawił się kolejny wyrok
(wyrok z grudnia 2015) uniewinniający gościa za udział z art. 107 par. 2 Kks
Tutaj choć ktoś się przyznał to i tak sąd ocenił, na podstawie opracowań chyba wszystkim już nam znanych, że działania nie wyczerpały znamion czynu zabronionego określonego w ww. przepisie.
No ale jak zauważycie, ten ktoś mam taki quazi warunek uniewinnienia tzn. jeżeli zdarzy mu się coś takiego następnym razem to będzie można powiedzieć, że ten ktoś był świadomy i nieco zmieni się jego sytuacja. Oczywiście cały czas jest mowa o sytuacji, w której zeznał, że uczestniczył w zakazanym czynie.
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Rząd także nie pracował nad ustawami a przeszło ich multum. ????
Dziś nie muszą, a za pół roku gotowa nowelizacja złożona przez komisję może leżeć na biurku. Oczywiście MF będzie musiało mieć w tym udział, ale to, że oni nie pracują nie oznacza, że nie ma prac w ogóle. Ta ustawa nie musi iść drogą rządową.
 
A 294

art300

Użytkownik
To jest oczywiste, że projekt ustawy może się pojawić z kilku źródeł, ale zakładając, że nie powielą błędu i będą ustawę notyfikować - pół roku potrzeba minimum, moim zdaniem, do obowiązywania ustawy od momentu wpłynięcia projektu do Sejmu: projekt -prace sejmowe -notyfikacja-senat-prezydent-vacatio legis.
A w tej sprawie raczej nie będą głosować po nocach ;)
 
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
Mam pytanie, od razu mówię, że próbowałem wyszukać ale nic nie znalazłem (albo x wyników, i nie przejrzałem dokładnie wszystkich), mianowicie, z jakiego powodu US/UC może w ogóle dowiedzieć się o tym, że potencjalnie grasz i &quot;zająć&quot; się tobą? Bo jedyny powód który udało mi się znaleźć tutaj to kolesiostwo (doniesienie) przez kogoś.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Mam pytanie, od razu mówię, że próbowałem wyszukać ale nic nie znalazłem (albo x wyników, i nie przejrzałem dokładnie wszystkich), mianowicie, z jakiego powodu US/UC może w ogóle dowiedzieć się o tym, że potencjalnie grasz i &quot;zająć&quot; się tobą? Bo jedyny powód który udało mi się znaleźć tutaj to kolesiostwo (doniesienie) przez kogoś.
- wypłaty na konto bankowe, szczególnie na wysokie kwoty
- także wpłaty do buka z użyciem konta bankowego
- losowe sytuacje takie jak dostęp urzędników do historii przelewów z konta bet at home z którego robiono wypłaty na konta bankowe (bodajże listopad 2014 roku)
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Sposobów teoretycznie mają kilka. Problem dla nich w tym, że muszą trzymać się schematów prawa, co sprawia, że jeżeli ktoś do grania używa skrilla, i raczej nie chwali się tym co ogrywa, to jest nie do wychwycenia. No chyba, że coś wycieknie, jak w przypadku baha.
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Pół roku strzelił od tak, zależy też na jakim etapie są te teoretyczne prace jeżeli w ogóle są wśród posłów. Wiadomo, że zanim będą czytania, poprawki, głosowanie, podpis i wejście w życie, minie dodatkowy czas. Ale nie ma co się przejmować słowami MF, bo to może być odcinanie się od tego projektu, po prostu.
 
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
- wypłaty na konto bankowe, szczególnie na wysokie kwoty
- także wpłaty do buka z użyciem konta bankowego
- losowe sytuacje takie jak dostęp urzędników do historii przelewów z konta bet at home z którego robiono wypłaty na konta bankowe (bodajże listopad 2014 roku)
hmm, ale skąd ma urząd dowiedzieć się o takowych wpłatach? przecież bez powodu nie monitorują konta komukolwiek, o ile jescze przy dużych (np kilkunastotysięcznych) wypłatach mogłoby być to zrozumiałe, że sprawdzają źródło
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
hmm, ale skąd ma urząd dowiedzieć się o takowych wpłatach? przecież bez powodu nie monitorują konta komukolwiek, o ile jescze przy dużych (np kilkunastotysięcznych) wypłatach mogłoby być to zrozumiałe, że sprawdzają źródło
Kupisz nowy samochód, nie będziesz miał udokumentowanych dochodów to ci przeczeszą konto. Albo znajomy któremu robiłeś przelew 2 lata temu jest oskarżony o pranie brudnych pieniędzy i trzeba przeczesać wszystkich jego potencjalnych wspólników. Wymyślam w tym momencie, ale pytałeś o potencjalne sytuacje, więc odpowiadam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
R 30

raffc

Użytkownik
Dzisiaj przyszło mi pismo że akt oskarżenia wraz z aktami sprawy został przesłany do sądu. Mogę już wnieść pismo o umorzenie postępowania czy jeszcze poczekać? Dokładnie moja sytuacja jest opisana na stronie 306. Ty raffc wniosłeś po tym jak akt oskarżenia został skierowany do sądu czy po odwołaniu od wyroku nakazowego? Przyznam że przy pisaniu o umorzenie postępowania bardzo pomocne będzie dla mnie to co wrzuciłeś.
Czekasz, ąz akt oskarżenia przyjdzie z sądu - sprawa u Ciebie wygląda tak, że UC wnioskuje najprawdopodobniej o wydanie wyroku nakazowego, u mnie sędzie się na to nie zgodził, bo nie było oczywistych dowodów na mnie, więc sprawa toczy się normalnie - zatem dostałem akt oskarzenia - nie wyrok nakazowy - i wlasnie na niego odpisałem i czekam ????
 
A 294

art300

Użytkownik
Czy żeby do polskiego sportu trafiało więcej pieniędzy od bukmacherów, trzeba zmienić obowiązującą ustawę?
Konrad Łabudek: Niekoniecznie. Owszem, obowiązująca w Polsce ustawa antyhazardowa jest jedną z najbardziej rygorystycznych w Europie, ale żeby poprawiła się sytuacja na rynku wcale nie trzeba jej od razu zmieniać. Nie zapominajmy, że zmiana przepisów zajęłaby dużo czasu – zamiast tego proponuję zacząć egzekwować te, które obowiązują obecnie.

Jak pan sobie to wyobraża?
Konrad Łabudek: Najprościej byłoby zablokować strony internetowe niezarejestrowanych firm i przelewy bankowe na ich konta. To zmusiłoby nielegalnie działające firmy do zarejestrowania w Polsce...
Łabudek ( Fortuna) wyłożył łopatologicznie intencje ziemniaków. Oni wolnej konkurencji boją się najbardziej. A gadka o &quot;zarejestrowaniu w Polsce&quot; - to bajeczka dla naiwnych.
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna,konrad-labudek-o-ustawie-antyhazardowej,artykul,630403,1,279.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
R 0

rogirogaty

Użytkownik
hmm, ale skąd ma urząd dowiedzieć się o takowych wpłatach? przecież bez powodu nie monitorują konta komukolwiek, o ile jescze przy dużych (np kilkunastotysięcznych) wypłatach mogłoby być to zrozumiałe, że sprawdzają źródło
ja sobie wpłacałem po 20-30 zł raz na 2- tygodnie czasem rzadziej. Grałem totalnie dla fanu, 10 meczów na kuponie za 2 zł. Dostałem 3 tys kary od Celnej.
Zaznaczę, że grałem w roku 2011 a wezwali mnie na czerwiec 2015...
Banki sypią takie informacje. A szczególnie chodzi tu o tego z żubrem... plus graczy obstawiających na B A H
ART 300
Jak pan sobie to wyobraża?
Konrad Łabudek: Najprościej byłoby zablokować strony internetowe niezarejestrowanych firm i przelewy bankowe na ich konta. To zmusiłoby nielegalnie działające firmy do zarejestrowania w Polsce...

Nasze Państwo jest chore. I chodzi tu właśnie o wszelkiego rodzaju przepisy.
Nie zablokują tych stron bo wiedzą, że sypiąc kary po kilka tys zł dużo na jeleniach zarobią. Ja też byłem takim jeleniem i nie miałem pojęcia że gra przez sieć jest nielegalna. W ciągu pierwszych miesięcy akcji złapali 15tys ludzi na graniu u nielegalnych buków. 15 000 x ok 3tys ... Policzcie sobie.
Dlatego radzę się zagłębić w temat jak grać u nielegalnego żeby nas nie cykneli. Bo kurcze szczerze powiem, że stawka minus 12% to jest naprawdę dużo z kursu 1.8 razy 100 zł robi Ci się nie 180zł tylko 158.4 zł. Czy to małe obcięcie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom