>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
EGBA to nie jakaś wyrocznia, tylko organizacja, której członkami jest 5 ( słownie pięciu) bukmacherów.
Ułamek procenta wszystkich.
Te 5 firm http://www.egba.eu/about-us/members-list/ które jak napisałeś stanowią &quot;ułamek procenta wszystkich&quot; - mają zarejestrowanych 19.7 mln graczy* ( i to nawet bez BetClic, bo nie znalazłem ich danych z tego obszaru a zatem nawet 4z5 firm ) a to już chyba nie jest ułamek europejskiego rynku.
Więc chyba złudnym jest tu posługiwanie się kryterium ilości firm przez EGBS reprezentowanych, bez przekładania tego na to ilu jest w tych firmach zarejestrowanych graczy, co oczywiście nie równa się że aktywnych, ale tak jest i w innych firmach.
* tę ilość graczy potwierdza informacja ze strony EGBA:
About the EGBA:
The EGBA is an association of leading European gaming and betting operators Bet-at-home, BetClic, bwin.party, Expekt, and Unibet. The Gibraltar Betting and Gaming Association (GBGA) and Branschföreningen för Onlinespel (BOS) are affiliate members of EGBA. As a Brussels-based non-profit association, EGBA promotes the rights of more than 20 million adult European citizens to participate in online gambling.
 
A 294

art300

Użytkownik
mają zarejestrowanych 19.7 mln graczy*
Nie przeczę, że razem mają niezły kawałek tortu, ale po pierwsze daleko im do liderów ( są niewielcy przy WH i Ladbrokers),
a po drugie wciąż nie odniosłeś się do meritum sprawy:
dlaczego jakaś kobieta, która rzekomo reprezentuje EGBA w Polsce, namawia do rozwiązania, którego nie zaakceptowało 3 z 5 członków stowarzyszenia?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
a po drugie wciąż nie odniosłeś się do meritum sprawy:
dlaczego jakaś kobieta, która rzekomo reprezentuje EGBA w Polsce, namawia do rozwiązania, którego nie zaakceptowało 3 z 5 członków stowarzyszenia?
Wybacz, ale po prostu dotąd nie znam żadnej wypowiedzi tej w/w kobiety, zatem nawet nie bardzo wiem o czym piszesz...
Rozumiesz więc chyba, że tej sytuacji nie mogę się odnieść do tego co Ty uważasz za &quot;meritum sprawy&quot;...
Ale postaram się w weekend nadrobić zaległości w lekturze.
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Na stronie sur..pl pojawila sie wstepna forma projektu odnosnie poprawki ustawy hazardowej...Powiem krótko jak Stonoga to co widze tj k...dramat...Dostep panstwa do skrilla i konta bankowego..
Do tego zapewne wycofaja sie takie firmy jak pinnaclesports/sbobet itd...To ma byc &quot;dobra zmiana&quot; ocencie sami...Jesli tak to ma wygladac to lepiej jak bylo wczesniej...
Linku nie podobam ale pewnie wiekszośc wie o jakiej stronie mowie...
Wg mnie zostanie 10-15 firm na krzyz z duża marża...
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Wg mnie zostanie 10-15 firm na krzyz z duża marża...
Zostaną tylko te, które będą zainteresowane wejściem na nasz rynek i - jeżeli projekt Ustawy:
http://www.surebety.pl/Download/Projekt2-ustawa-hazardowa-2016.pdf zostanie bez zmian w tym zakresie wprowadzony w życie - wykupią w Polsce licencje za 500k na 5 lat oraz stworzą u nas swoje oddziały/przedstawicielstwa aby tu płacić ten 20% podatek GGR, czyli od zysku.
Przy działalności w Internecie wiąże się to z posiadaniem domeny pl - choć zapewne niektóre z już legalnie wchodzących do Polski firm, będą także poza netem otwierały i swoje betting shopy, czyli kolektury:
Add your comment
William Hill Betting Shop in London
 
T 4

talerz

Użytkownik
Ciekaw jestem jeśli dana firma wykupi licencję to czy urząd skarbowy będzie mógł prześledzić historię konta gracza z poprzednich lat i ścigać go za wygrane i za samą grę z ostatnich lat z przed zmianami w tej nieszczęsnej ustawie hazardowej.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Wszystkie firmy, które po wykupieniu licencji otwierały swoje lokalne oddziały np. w Hiszpanii, Włoszech czy Danii - zamykały konta graczy z tych w/w państw na ich domenach .com , oczywiście dając im termin na wycofanie od nich środków.
Tak więc np. dawne konto na Bet365.com nie będzie powiązane z nowym kontem na Bet365.pl - o czym zaświadcza praktyka z w/w państw, gdzie na nowych domenach .es czy .it dawni gracze z .com ponownie dostawali bonusy - bowiem te nowe podmioty stanowią już odrębne firmy.
 
T 4

talerz

Użytkownik
To bardzo dobra wiadomość. Nie wiem co zrobić ze skrill. Jeśli ma być legalne to mogę na żywca robić wypłaty tylko na konto bankowe a portfele pozamykać. Po co ktoś ma mi grzebać w przeszłości. Mi osobiście model duński odpowiada bo interesuje mnie tylko betfair. U konkurencji pojawiają się komentarze, że wycofa się pinek i azja. Dla poważniejszych graczy to najgorsza wiadomość.
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Jak dla mnie stratą bet365 w formie bukmachera, będzie największą stratę - utrata znakomitego live, kursów oraz przedmeczowe, także nie fanzolcie. Jak dla mnie licencje powinni wprowadzić i tyle, a nie jakieś kuźwa podatki od wygranych.. Wyobrażacie sobie powiedzmy zarobicie 100 tyś i oddacie 1/5 tej kwoty Polsce? :v
 
T 0

trygron

Użytkownik
Z tego, co ja zrozumiałem, US nie będzie miał pełnego wglądu w konto Skrill. Będą mieć dostęp do transakcji na linii gracz - legalny bukmacher (dane mają pochodzić od bukmachera).
Mam takie pytanie, czy jeśli pin / sbobet nie będą dostępni w Polsce to czy można będzie wyjechać do kraju bardziej przyjaznego graczom, czy owi bukmcherzy po prostu usuną konta graczy z Polski? W innych słowach, czy zablokowana zostanie &#39;tylko&#39; możliwość gry z terytorum PL, czy ogólnie dla Polaków? Orientuje się ktoś jak to było np. w UK?
 
T 4

talerz

Użytkownik
Ja to sobie wyobrażam. Przynajmniej kasa jest legalne co nie zmienia faktu, że mi się to nie podoba. Bo firma powinna płacić podatki, my nie. My te zarobione pieniądze wydamy głównie w PL, tym samym napędzając naszą gospodarkę. Nie wyobrażam sobie oddawać pieniędzy złodziejom politykom. Gdyby rządzili normalni ludzie mógłbym oddać część pieniędzy w formie podatku bo te pieniądze byłyby dobrze wydane, a tak? Jeśli betfair nie wejdzie na polski rynek to emigruję i resztę życia spędzę z dala od tego naszego politycznego syfu. Dla mnie idiotyczne jest, że pinek nie chce wejść na rynek gdzie ma płacić 15-20% ze swojego zysku. Zostaje im 80%, więc przyczyn szukałbym gdzie indziej.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
TyperekS, o czym Ty bredzisz...
1/ Dlaczego Bet365 ma wg Ciebie nie mieć chęci wejść do Polski po wykupieniu licencji i otwarcia tu działalności jako Bet365.pl skoro wszedł na rynki: Bet365.it Bet365.es czy Bet365.dk ?
2/ O jakich podatkach od wygranych piszesz?
Bo 20% podatek GGR jest podatkiem płaconym przez bukmachera od jego zysku.
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
TyperekS, o czym Ty bredzisz...

1/ Dlaczego Bet365 ma wg Ciebie nie mieć chęci wejść do Polski po wykupieniu licencji i otwarcia tu działalności jako Bet365.pl skoro wszedł na rynki: Bet365.it Bet365.es czy Bet365dk ?

2/ O jakich podatkach od wygranych piszesz?
Bo 20% podatek GGR jest podatkiem płaconym przez bukmachera od jego zysku.
1) To, że może ich to odstraszyć..

2) No tak policz sobie te 20% od rocznego czy tam miesięcznego obrotu, ale zobaczymy bo wątpię by chcieli tyle zysku oddawać w danym kraju.
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
edi8
Mam pytanie bo troche się gubie, chodzi mi o podatek , placilbym z kazdego wygranego zakladu 20 % z wygranej czy jeszcze potem musiałbym na koniec roku przy rozliczeniu 19% od dochodu? czy tylko 20% od każdego wygranego zakładu i basta?
 
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
1) To, że może ich to odstraszyć..
2) No tak policz sobie te 20% od rocznego czy tam miesięcznego obrotu, ale zobaczymy bo wątpię by chcieli tyle zysku oddawać w danym kraju.
Ale placenie podatkow jest chyba normalną rzeczą czy nie? jak pracujesz na etacie to panstwo ci bierze 19% podatku , to czemu buki miałyby nie placic?
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Ale placenie podatkow jest chyba normalną rzeczą czy nie? jak pracujesz na etacie to panstwo ci bierze 19% podatku , to czemu buki miałyby nie placic?
Pracując, tracisz 50% pieniędzy jakie zarobisz brutto, także podatki nie są okej, aż tak wysokie ????
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Mam takie pytanie, czy jeśli pin / sbobet nie będą dostępni w Polsce to czy można będzie wyjechać do kraju bardziej przyjaznego graczom, czy owi bukmcherzy po prostu usuną konta graczy z Polski? W innych słowach, czy zablokowana zostanie &#39;tylko&#39; możliwość gry z terytorum PL, czy ogólnie dla Polaków? Orientuje się ktoś jak to było np. w UK?
W UK Pinnacle zablokował możliwość gry ich rezydentom, bo nie chciał łamać nowego prawa a na wykupienie licencji i płacenie 15% od zysków z tamtego rynku się nie zgodził.
Tu masz wpis @Ralbet w tym wątku z 15.09.2014:
Witam. Czy ktos wie cos o zmianach w prawie hazardowym w UK?? Wiem, ze od 1 pazdziernika rezydenci UK beda mogli grac tylko w firmach zarejestrowanych w UK.
Z tego tytulu dostalem maila z Pinnacle ze 30.09 zamykaja mi konto bo jestem rezydentem UK.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom