>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
aloen 20

aloen

Użytkownik
W sprzeciwie od wyroku nakazowego nie trzeba pisać uzasadnienia.
Znalazłem w sieci artykuł potwierdzający słowa czopekkk.

Udzielenie odpowiedzi na pytanie „dostałem wyrok nakazowy co mam zrobić” jest banalnie łatwe.
Trzeba napisać/powiedzieć*, że się składa sprzeciw. I wystarczy.
Niespotykana prostota tego środka zaskarżenia (nie jest to środek odwoławczy) i brak wymogów w postaci formułowania zarzutów, czy uzasadnienia powoduje, iż odpowiedź ta spotyka się z niedowierzaniem

WZÓR SPRZECIWU OD WYROKU NAKAZOWEGO
wydanego w trybie art. 500 § 1 i 3 k.p.k.
**********************************************************************​

………………………………………………………………………………….
/imię, nazwisko/
oskarżony w sprawie sygn. akt: ……………………………………..

Sąd Rejonowy
……………. Wydział Karny
w ……………………………………………………..

Sprzeciw od wyroku nakazowego
Na zasadzie art. 506 § 1 k.p.k. wnoszę sprzeciw od wyroku nakazowego Sądu Rejonowego .. Wydział Karny w ………………………………. z dnia …………………………………… (data wydania wyroku), doręczonego mi dnia ………………………….. (wpisać datę odebrania przesyłki od listonosza lub z placówki pocztowej) i wnoszę o rozpoznanie sprawy na zasadach ogólnych.
…………… …………………………………………………………….
(data i czytelny podpis składającego sprzeciw)​
 
B 21

bazuka

Użytkownik
A jak to jest w przypadku odwołania się od wyroku nakazowego? Rozumiem, że odwołanie skutkuje tym, że sprawa rozpatrywana jest ponownie w trybie normalnym ale wciąż w sądzie pierwszej instancji i w razie czego pozostaje jeszcze odwołanie do sądu drugiej instancji czyli do okręgowego prawda? No bo chyba nie może być tak że odwołanie od nakazowego to automatyczne zamknięcie pierwszej instancji?
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Czyli potem można się jeszcze odwołać (gdyby wyrok jednak niekorzystny) do sądu wyższej instancji?
Normalnie cała droga odwoławcza włącznie ze Strasburgiem w ostateczności.

Czy znane są Wam przypadki przegranych spraw sądowych na zasadach ogólnych oskarżonych ze 170&amp;2 ?
 
G 26

gargulec16

Użytkownik
Czyli jakbym chciał odwołać się od wyroku to na poczatku wystarczy napisac cos takiego bez żadnego uzasadnienia ?? i czekać na ciąg dalszy czy pisać uzasadnienie czemu odwołuje sie ?

WZÓR SPRZECIWU OD WYROKU NAKAZOWEGO
wydanego w trybie art. 500 § 1 i 3 k.p.k.

************************************************** ********************

………………………………………………………………………………….
/imię, nazwisko/
oskarżony w sprawie sygn. akt: ……………………………………..

Sąd Rejonowy
……………. Wydział Karny
w ……………………………………………………..

Sprzeciw od wyroku nakazowego
Na zasadzie art. 506 § 1 k.p.k. wnoszę sprzeciw od wyroku nakazowego Sądu Rejonowego .. Wydział Karny w ………………………………. z dnia …………………………………… (data wydania wyroku), doręczonego mi dnia ………………………….. (wpisać datę odebrania przesyłki od listonosza lub z placówki pocztowej) i wnoszę o rozpoznanie sprawy na zasadach ogólnych.

ted // tak
 
G 26

gargulec16

Użytkownik
jestem za granicą pierwsze wezwania z Urzędu Celnego Dostałem na ten adres zagraniczny taki podałem w UC na przesłuchaniu. Dostałem list polecony w polsce na adres zameldowania..w domu jest awizo.. może byc do z sądu ? czy wysłaliby też na adres który podałem w Urzędzie Celnym.. ?? nie wiem czy odebrać ktoś znajomy ma ten list czy nie.. ktoś coś wie.. ?
 
L 35

lolu

Użytkownik
jestem za granicą pierwsze wezwania z Urzędu Celnego Dostałem na ten adres zagraniczny taki podałem w UC na przesłuchaniu. Dostałem list polecony w polsce na adres zameldowania..w domu jest awizo.. może byc do z sądu ? czy wysłaliby też na adres który podałem w Urzędzie Celnym.. ?? nie wiem czy odebrać ktoś znajomy ma ten list czy nie.. ktoś coś wie.. ?
Kiedy otrzymałeś pierwsze wezwanie?
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
G 26

gargulec16

Użytkownik
pierwsze wezwanie jako podejrzany koniec lipca. Z urzędu celnego wezwanie na adres domowy. Po przesłuchaniu powiedziałem nowy adres do korespondencji za granica. Po miesiacu dostałem informacje że mogę sie wstawic z zapoznaniem resztą dowodów jakie mają ( jednak nie musialem jechaci nie pojechalem) przysłali mi na adres zagraniczny. Dzisiaj ktos z rodziny pojdzie na poczte zapyta co to za list mniej wiecej.. jezeli z sądu..to czemu nie przysłali z tak jak urząd celny za granice.. gdyz nie mam jak w polsce odebrac
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Kurcze a je się łudziłem, że po tylu sromotnych porażkach dadzą sobie spokój z tymi śmiesznymi sprawami sądowymi. Widać jednak dalej brną w tę farsę. Ja mam przesłuchanie jako świadek za parę godzin. Pewnie też się skończy sądem.
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Wróciłem z przesłuchania jako świadek. Oczywiście nic się nie dowiedziałem na temat tego jakie mają wobec mnie dowody. Pytania dotyczyły okresu 2011/2012 i BaH. Maglował mnie gość przez godzinę. Pytania czy grałem, czy mam konto na BaH, kiedy je założyłem, w jakim celu, czy wpłacałem, dlaczego wpłacałem, w jaki sposób wpłacałem, w jakim banku mam konto, czy dostawałem od BaH środki na to konto, czy wiem że BaH daje możliwość składania zakładów, czy czytałem regulamin BaH, z jakiego komputera korzystałem, czy mam ten komputer. Masakra jakaś. Teraz czekam co dalej. Może ktoś wie jakie są dalsze możliwości. Wezwanie jako podejrzany na zapoznanie to wiadomo, ale co jeśli się nie zdecydują mnie oskarżyć ? Będzie jakieś pismo jeśli nie zrobią ze mnie podejrzanego ? Jak długo mogę czekać na ich decyzję co ze mną zrobią ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom