>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 69

przemek866

Użytkownik
U mnie sprawa ruszyła. Mam już sygnaturę sprawy. Do około wtorku-środy mój adwokat czeka jeszcze na akta z oświęcimia z tamtej sprawy od nich, ma już dokumentację sprawy z Płońska. I pod koniec następnego tygodnia piszemy wniosek o umorzenie sprawy na posiedzeniu sądowym. Dam znać co dalej.
 
B 21

bazuka

Użytkownik
U mnie sprawa ruszyła. Mam już sygnaturę sprawy. Do około wtorku-środy mój adwokat czeka jeszcze na akta z oświęcimia z tamtej sprawy od nich, ma już dokumentację sprawy z Płońska. I pod koniec następnego tygodnia piszemy wniosek o umorzenie sprawy na posiedzeniu sądowym. Dam znać co dalej.
Czyli jest taka możliwość żeby adwokat mógł wydobyć pełny odpis wyroku i uzasadnienia z innego Sądu? Ja myślałem że tylko na wniosek innego Sądu można coś takiego wyciągnąć!? To jak to jest?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Czyli jest taka możliwość żeby adwokat mógł wydobyć pełny odpis wyroku i uzasadnienia z innego Sądu? Ja myślałem że tylko na wniosek innego Sądu można coś takiego wyciągnąć!? To jak to jest?
Widać można. Skoro mój adwokat to właśnie robi. Mam nadzieję że to pomoże w czymś i że po ewentualnym wyroku uniewinniającym Urząd Celny się nie odwoła.
A propos....czy ktoś wie czy po sprawie w Płońsku UC się odwołało ? Bo tak DYREKTOR Kapica piszczał coś.
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Widać można. Skoro mój adwokat to właśnie robi. Mam nadzieję że to pomoże w czymś i że po ewentualnym wyroku uniewinniającym Urząd Celny się nie odwoła.
A propos....czy ktoś wie czy po sprawie w Płońsku UC się odwołało ? Bo tak DYREKTOR Kapica piszczał coś.
Może się i odwołał ale nie ma szans moim zdaniem. Wyrok z Płońska jest tak logiczny i tak bezsprzeczny że szkoda nawet próbować go podważyć.
Ps. Pamiętajcie że w sprawie organizacji zawodów pucharu świata w Zakopanem (reklama bukamchera) zapadł wyrok uniewinniajacy organizatorów. A reklamę widzieć mogło nawet 50 mln Polaków w TVP na żywo! Trudno było nie zauważyć tych balonów ????
A pamiętacie uzasadnienie tego uniewinnienia? Delikatnie mówiąc niezgodność z prawem uni europejskiej o ile dobrze pamiętam. Konretnie ETS użył zdaje sie stwierdzenia że ustawa jest wadliwa prawnie bo Polska przed wprowadzenie ustawy nie przeprowadziła jej notyfikacji w UE. To chyba też trzeba wykorzystać jako linia obrony więc Przemek zasugeruj to może adwokatowi? (o ile jeszcze tego nie zrobiles).
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Między innymi to, że bah miał podpisane umowy itp. przed wejściem ustawy.
Acha. Czyli to nic, że było coś ustawowo zabronione skoro umowa została podpisana więc za wszelką cenę trzeba ją zrealizować pomimo tego że realizacja jest niezgodna z prawem tak? Co za bzdura ????
Argumentem kluczowym jest orzeczenie ETS kolego
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Napisałem &quot;między innymi&quot;
- My podpisywaliśmy umowę ze sponsorem Pucharu Świata jeszcze zanim tzw. ustawa hazardowa weszła w życie. Dlatego, gdy 21 dni przez zawodami wydano zakaz reklamowania hazardu na stadionach, nie mieliśmy możliwości znalezienia nowego sponsora - opowiada. Te argumenty sąd poruszył w uniewinniającym wyroku.
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Napisałem &quot;między innymi&quot;
Haha! W tej sytuacji organizator wespół z kontrahentem powinien moim zdaniem wstrzymać realizację umowy zwracając się do ustawodawcy o rekompensatę czyż nie tak powinno to wyglądać ????

Gdzie byli prawnicy, kto doradzał? itp. No bez przesady ????
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Nie podniecałbym się tak tym wyrokiem z Płońska, owszem jest pomocy i nie oszukujmy się przychylny graczom ale co sędzia to inny wyrok a z wyrokami się nie dyskutuje, mogą się odwołać od tego z Płońska ale wtedy gracz siedzi jak na bombie bo w wyższej instancji może uznać, że jednak złamał on prawo i musi ponieść tego konsekwencje, w innym Sądzie już w pierwszej instancji ktoś może skazać gracza.
Wszystko tutaj odbywa się w określonej sprawie a Sąd może brać wszystko pod uwagę, jaką masz pracę, status, czy rozwiedziony, czy alimenty płaci, czy żonaty, czy ma dzieci, czy w przeszłości był skazany, miał wykroczenia, notowany przez policję, czy korzysta z pomocy społecznej, czy jest od czegoś uzależniony.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Nie podniecałbym się tak tym wyrokiem z Płońska, owszem jest pomocy i nie oszukujmy się przychylny graczom ale co sędzia to inny wyrok a z wyrokami się nie dyskutuje, mogą się odwołać od tego z Płońska ale wtedy gracz siedzi jak na bombie bo w wyższej instancji może uznać, że jednak złamał on prawo i musi ponieść tego konsekwencje, w innym Sądzie już w pierwszej instancji ktoś może skazać gracza.
Wszystko tutaj odbywa się w określonej sprawie a Sąd może brać wszystko pod uwagę, jaką masz pracę, status, czy rozwiedziony, czy alimenty płaci, czy żonaty, czy ma dzieci, czy w przeszłości był skazany, miał wykroczenia, notowany przez policję, czy korzysta z pomocy społecznej, czy jest od czegoś uzależniony.

I powiem Ci że wszystko co tu napisałeś działa na moją korzyść jeżeli chodzi o mnie. Dziś się dowiedziałem jaki sędzia będzie prowadził moją sprawę i podobno to najlepszy na jakiego mogłem trafić. Tak że walczymy WALCZYMY i jeszcze raz WALCZYMY !
Nie dajmy się Generałkowi !
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Nie podniecałbym się tak tym wyrokiem z Płońska, owszem jest pomocy i nie oszukujmy się przychylny graczom ale co sędzia to inny wyrok a z wyrokami się nie dyskutuje, mogą się odwołać od tego z Płońska ale wtedy gracz siedzi jak na bombie bo w wyższej instancji może uznać, że jednak złamał on prawo i musi ponieść tego konsekwencje, w innym Sądzie już w pierwszej instancji ktoś może skazać gracza.
Wszystko tutaj odbywa się w określonej sprawie a Sąd może brać wszystko pod uwagę, jaką masz pracę, status, czy rozwiedziony, czy alimenty płaci, czy żonaty, czy ma dzieci, czy w przeszłości był skazany, miał wykroczenia, notowany przez policję, czy korzysta z pomocy społecznej, czy jest od czegoś uzależniony.
Nikt tu się nie podnieca. Wyrok z Płońska a raczej jego uzasadnienie daje szansę na obronę kilku tysiącom ludzi bo porusza kwestie wątpliwości miejsca zawierania zakładu. I faktycznie trudno nie przyznać racji, że miejscem jest siedzibą firmy a dokładnie miejsce w którym jest serwer. Pisałem o tym już wcześniej - jeśli kupujesz np. Motocykl w sklepie internetowym w USA to pomimo tego że wchodzisz na stronę sklepu z motocyklami w polskim domu to zakup dokonany jest USA. Proste i logiczne -prawnicy będą mogli taki argument wykorzystywać. A Sądy też do końca chyba z taką argumentacja nie mogą się nie zgadzać (przynajmniej tak mi się wydaje)
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Za zakłady piłkarskie z sąsiadami czy kolegami z pracy grozi nawet do 3 lat więzienia.
http://www.nto.pl/wiadomosci/opolskie/art/4621863,nie-obstawiaj-meczu-z-kolegami-za-taka-bukmacherke-grozi-wiezienie,id,t.html
Proszę zwrócić uwagę na nazwisko autora artykułu: Tomasz Kapica ????
http://www.nto.pl/autor/tomasz-kapica,s.html
............
Panie Kubiak, mamy dziś mecz.
Tak, o siedemnastej.
Mamy totka blokowego, ja przyjmuję. Ile pan obstawia?
A po ile?
A wie pan, może być po sto, może być po dwieście.
Yyy... to ja za sto. Jeden - jeden, remis. Za siebie i za żonę
 
P 69

przemek866

Użytkownik
B 21

bazuka

Użytkownik
A ja mam takie pytanie do znawców prawa. Jeśli Trybunał Europejski uzna, że nie można karać z art. 107 par 1 to co z paragrafem 2 tego samego artykułu?

Czy będzie wówczas oczywiste, że skoro nie można karać za prowadzenie i organizowanie gier losowych i zakładów wzajemnych (o tym mówi art 107 par. 1) to i nie będzie można karać za udział w nich (art. 107 par. 2). Może ktoś mądry się wypowie w tym temacie?
Czy odpowie ktoś na powyższe?
 
P 7

pomaranczowa

Użytkownik
Mnie sąd uniewinnił. Czekam na uprawomocnienie wyroku, żeby się starać o zwrot kosztów za adwokata. Drugi raz bym adwokata nie brała. Po fakcie wydaje mi się, że sprawa była spokojnie do wygrania nawet bez względu na moje wyjaśnienia. Przynajmniej przy tym sędzi.
Uzasadnienia za bardzo nie słuchałam, bo cieszyłam się z wyroku, a na piśmie jeszcze nie dostałam. Ale mowa była i o tym, że prawo polskie stoi w sprzeczności z unijnym i o tym, że ustawa miała chronić przed uzależnieniami i o tym, że reklamowany powszechnie portal mógł uchodzić za całkowicie legalny w opinii użytkowników.
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Mnie sąd uniewinnił. Czekam na uprawomocnienie wyroku, żeby się starać o zwrot kosztów za adwokata. Drugi raz bym adwokata nie brała. Po fakcie wydaje mi się, że sprawa była spokojnie do wygrania nawet bez względu na moje wyjaśnienia. Przynajmniej przy tym sędzi.
Uzasadnienia za bardzo nie słuchałam, bo cieszyłam się z wyroku, a na piśmie jeszcze nie dostałam. Ale mowa była i o tym, że prawo polskie stoi w sprzeczności z unijnym i o tym, że ustawa miała chronić przed uzależnieniami i o tym, że reklamowany powszechnie portal mógł uchodzić za całkowicie legalny w opinii użytkowników.
No i dobra decyzja Sądu a Ty możesz odetchnąć z ulgą.

Nawarstwia się tych ważnych argumentów oj nawarstwia:

1. Nikt nie blokuje stron zagranicznych oferentów (mam wrażenie że nawet nikt nie próbuje tego robić.
2. Ustawa - wszystko na to wskazuje koliduje z prawem UE (orzeczenie ETS)
3. Uniewinniono organizatorów PŚ w skokach narciarskich (jedno z uzasadnienien patrz pkt. 2)
4. Zapis w KKS mało znany i praktycznie nie rozpowrzechniany - nie było kampanii informacyjnej etc.
5. Wyrok sądu z Płońska (nieswiadomość gracza i kwestia serweru oferenta - że zakład jest de facto tam gdzie serwer a nie tam gdzie komputer gracza (tutaj proponuję dodatkowo zapoznać się z pracą Pana Jacka Błachuta gdzie problem jest szeroko opisywany)
6. Działające na podstawie europejskich licencji serwisy bukmacherskie są profesjonalnie prowadzone w języku polskim (łącznie ze wsparciem) a jak niektórzy Was pisali - wprost informują zainteresowanych że działają legalnie (no to kto ma rację!!?)


Czy coś pominąłem?
 
K 3

kryst16

Użytkownik
Wszystko fajnie, jedyny minus że można sobie w papierach namieszać, bo resztą się nie ma co przejmować, czyste papiery niestety czasem na przyszłość są potrzebne.
Przy uniewinnieniu nie ma żadnych adnotacji w dokumentach?
Pytam przy ewentualnych wnioskach o niekaralności w sądach do pracy itp.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom