>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 69

przemek866

Użytkownik
U mnie się jeszcze nic nie skończyło, dopiero zacznie. Ja czekam obecnie na zarejestrowanie sprawy w sądzie, dziś właśnie dzwoniłem ale jeszcze nie ruszyło.
Co do pytania. Owszem, jedź i zrób sobie fotokopię akt a jeżeli chodzi o moje zdanie wynajmij adwokata jeżeli Cię na niego stać. I przede wszystkim nie daj im się zastraszyć bo te jełopy z UC nic na Ciebie konkretnego poza przelewami nie mają a jak już pokazał przypadek z innej rozprawy przelewy to żaden dowód.
Spokojnie czekaj i nie daj się zastraszać.
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Gdzie tak napisałem!!? Gdzie powiedziałem, że można bagatelizować!!? Dlaczego masz taki dziwnie negatywny stosunek do bardzo pozytywnych wydarzeń na tym polu?
Nie chcę mi się przeglądać całej Twojej twórczości w tym temacie... ale np. tu
Jeśli nie byłeś świadomy że popelniasz przestępstwo to po prostu się do tego przyznaj. Nie ma co kłamać, pełno reklam bukmacherów wszędzie to nic dziwnego że ludzie tam wchodzą i niczego nie świadomi korzystają z ich uslug.
Doradzasz zwyczajnie głupie zachowanie jakim jest przyznanie się do winy i bagatelizujesz skutki jakie może przynieść w życiu normalnie funkcjonującej w społeczeństwie osoby. To, że w jeden przypadku sąd pochyli się nad sprawą i pomimo przyznania do winy uzna, że na podstawie innych przesłanek skazanie jest niedopuszczalne nie znaczy, że w każdej sprawie tak będzie. W większości spraw sąd przyklepie wyrok z przyznania się nawet z tego względu, że nie będzie apelacji i nie spadną mu statystyki, których potrzebuje do awansu.
Dla mnie pozytywnym wydarzeniem będzie depenalizacja czynu z art 107 KKS, a nie pojedyncze nieprawomocne orzeczenie, które wrzucasz z uporem maniaka.
 
mateos17 33

mateos17

Użytkownik
Taka ciekawostka. Sporo w tej całej sprawie ma na znaczeniu samo słowo hazard. Niestety został on przypisany w ustawie bezpośrednio do zakładów wzajemnych, przez co skreślił bardzo mocne pole obrony. Dlaczego? A dlatego, że można by było użyć argumenty, że zakłady wzajemne nie są grą hazardową, czyli nie polegamy tylko na zaufaniu losowi, ale stosujemy różne taktyki, prowadzimy analizy itp. czyli nie liczymy tylko na szczęście, lecz traktujemy to jako gra zawodowa. Taką odpowiedź dostałem na pytanie odnośnie tego artykułu http://www.gsw.com.pl/publikacje/e-gambling/legalny-hazard-w-internecie-w-polsce-i-w-innych-krajach-unii-europejskiej# :
&quot; Witam Pana,
Cieszę się że zainteresował Pana nasz artykuł.

Podobny problem jaki przedstawia Pan w odniesieniu do zakładów wzajemnych dotyczy również gry w pokera – obie te gry, dla graczy grających zawodowo, przestają być tylko formą ślepego zaufania losowi ale tak ja Pan pisze stają się grą realizowaną z określoną taktyką i angażującą intelekt gracza oraz jego zdolności matematyczne. Niestety w polskiej ustawie hazardowej zakłady wzajemne zostały wprost zakwalifikowane do gier hazardowych i praktycznie dopiero zmiana ustawy będzie mogła wyłączyć zakłady z katalogu gier hazardowych. Niestety na razie żadne propozycje zmian ustawy nie idą w kierunku który by Pana satysfakcjonował.&quot;.
Cóż, czekam z niecierpliwością na jutrzejszy przebieg spraw. Obawiam się tylko, że po wygranych wyborach przez PIS, ustawa ta może być jeszcze bardziej &quot;zaostrzona&quot;, sprecyzowana i zaczną się prawdziwe ścigania.
 
Z 26

zlatanxd

Użytkownik
Cóż, czekam z niecierpliwością na jutrzejszy przebieg spraw. Obawiam się tylko, że po wygranych wyborach przez PIS, ustawa ta może być jeszcze bardziej &quot;zaostrzona&quot;, sprecyzowana i zaczną się prawdziwe ścigania.
Nie ma się czego bać ,nowy rząd PIS będzie miał wiele ważniejszych spraw na głowie (a ta do najprostszych nie należy). Aparat skarbowy będzie zajęty walką z wyłudzeniami VAT 30 mld PLN. PIS raczej będzie spełniał obietnice gdyż będą bali się mediów polskojęzycznych (nie polskich). Ta sprawa zniknie na parę lat ????
 
mateos17 33

mateos17

Użytkownik
Bierne zachowanie PIS-u też nie wiem czy wyjdzie na dobre. Oczywiście lepsze to, niż pogorszenie całej sprawy, ale jeżeli nikt się tym na poważnie nie zajmie to każdy będzie działał na swój sposób, za równo buki, UC, Ministerstwo Finansów, Rząd, Sądy, a to będzie komplikowało całą sytuację i będzie dręczyło tych, którzy otrzymają ewentualne wezwania, czego nikomu nie życzę.
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Nie chcę mi się przeglądać całej Twojej twórczości w tym temacie... ale np. tu


Doradzasz zwyczajnie głupie zachowanie jakim jest przyznanie się do winy i bagatelizujesz skutki jakie może przynieść w życiu normalnie funkcjonującej w społeczeństwie osoby. To, że w jeden przypadku sąd pochyli się nad sprawą i pomimo przyznania do winy uzna, że na podstawie innych przesłanek skazanie jest niedopuszczalne nie znaczy, że w każdej sprawie tak będzie. W większości spraw sąd przyklepie wyrok z przyznania się nawet z tego względu, że nie będzie apelacji i nie spadną mu statystyki, których potrzebuje do awansu.

Dla mnie pozytywnym wydarzeniem będzie depenalizacja czynu z art 107 KKS, a nie pojedyncze nieprawomocne orzeczenie, które wrzucasz z uporem maniaka.
Co masz na myśli mówiąc o depenalizacji czynu art 107 KKS? Przecież SN ma się wypowiedzieć jutro tylko o 107 par 1 a ten dotyczy automatów tylko...?
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Uwaga!!!

19 października odbędzie się konferencja naukowa dotyczącą skutków braku notyfikacji ustawy hazardowej!!! (Instytut Nauka Prawnych PAN). Bardzo ciekawy program i potwierdzenie tego że jest mnóstwo wątpliwości w kwestii stosowania prawa vs UH i zapisy w KKS.

O szczegółach czytajcie na eplay.pl
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Dziś rozprawa SN. Miała się zacząć o godzinie 11. Jak myślicie, kiedy zobaczymy orzeczenie sądu ? Ile to może trwać ?
Jest już orzeczenie! Sąd Najwyższy zawiesza sprawę do czasu wydania przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzeczenia w sprawie C 303/015). Przypomnę że w sprawie C303/15 to Sąd w Łodzi zapytał o możliwość karania w przypadku braku notyfikacji przez Polskę w Komijsi Europejskiej wiadomej ustawy/przepisów hazard.

Myślę że Europejski Trybunał decyzję wyda dość szybko ????
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Jest już orzeczenie! Sąd Najwyższy zawiesza sprawę do czasu wydania przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzeczenia w sprawie C 303/015). Przypomnę że w sprawie C303/15 to Sąd w Łodzi zapytał o możliwość karania w przypadku braku notyfikacji przez Polskę w Komijsi Europejskiej wiadomej ustawy/przepisów hazard.
Myślę że Europejski Trybunał decyzję wyda dość szybko ????
A nie wiadomo kiedy ten Trybunał Europejski ma podjąć decyzję ? Jest jakaś data co do wydania orzeczenia w sprawie C303/015 ???
Eh...zawiedziony jestem...liczyłem na coś konkretnego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
B 21

bazuka

Użytkownik
A ja mam takie pytanie do znawców prawa. Jeśli Trybunał Europejski uzna, że nie można karać z art. 107 par 1 to co z paragrafem 2 tego samego artykułu?

Czy będzie wówczas oczywiste, że skoro nie można karać za prowadzenie i organizowanie gier losowych i zakładów wzajemnych (o tym mówi art 107 par. 1) to i nie będzie można karać za udział w nich (art. 107 par. 2). Może ktoś mądry się wypowie w tym temacie?
 
B 21

bazuka

Użytkownik
A nie wiadomo kiedy ten Trybunał Europejski ma podjąć decyzję ? Jest jakaś data co do wydania orzeczenia w sprawie C303/015 ???

Eh...zawiedziony jestem...liczyłem na coś konkretnego.
Chyba żartujesz? To dobra informacja bo SN wyraźnie odwołuje się do orzecznictwa ETS a stanowisko ETS powinno być dość wyraźne i raczej nie należy się spodziewać niespodzianek.

Wszystko najwyraźniej zmierza do tego by w końcu ktoś się wyrazil jednoznacznie, że cała ta ustawa powinna pójść do kosza.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Może to i było by dobre, gdyby ETS zajął stanowisko - powiedzmy - tak do końca roku. A oni mogą się tym zająć za pół, rok, może półtora roku??? Nikt tego nie wie i dalej mamy wolną amerykankę. UC swoje, gracze swoje, a w sądzie???? - zależy od humoru składu sędziowskiego. I TO JUŻ NIE JEST TAKIE DOBRE...
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Może to i było by dobre, gdyby ETS zajął stanowisko - powiedzmy - tak do końca roku. A oni mogą się tym zająć za pół, rok, może półtora roku??? Nikt tego nie wie i dalej mamy wolną amerykankę. UC swoje, gracze swoje, a w sądzie???? - zależy od humoru składu sędziowskiego. I TO JUŻ NIE JEST TAKIE DOBRE...
Tak ale w już rozpoczętych sprawach można wnioskować o odroczenia do czasu orzeczenia. Sądy nie powinny odmawiać moim zdaniem w takiej sytuacji.
 
B 21

bazuka

Użytkownik
A ja mam takie pytanie do znawców prawa. Jeśli Trybunał Europejski uzna, że nie można karać z art. 107 par 1 to co z paragrafem 2 tego samego artykułu?

Czy będzie wówczas oczywiste, że skoro nie można karać za prowadzenie i organizowanie gier losowych i zakładów wzajemnych (o tym mówi art 107 par. 1) to i nie będzie można karać za udział w nich (art. 107 par. 2). Może ktoś mądry się wypowie w tym temacie?
Nikt się nie wypowie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom