>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 482

bmoran

Użytkownik
Widze, ze dalej komuna niektorym sie marzy. Blokowac najlepiej wszystko, zakazac alkoholu bo przeciez tyle pijanych kierowcow, blokowac ogolnie sprzedaz samochodow, bo codziennie ludzie w wypadkach gina. Zakaz budowy budynkow wyzszych niz 3 metry, bo nie slyszalem zeby ktos wypadl z 3 metrow i zmarl, a z wiezowcow ludzie jak wypadka to zgina. No i zakaz nozy, bo ile to zabojstw jest nozami, szczegolnie po pijackich imprezach. KOMUNO WROC!
 
Z 730,4K
Widze, ze dalej komuna niektorym sie marzy. Blokowac najlepiej wszystko, zakazac alkoholu bo przeciez tyle pijanych kierowcow, blokowac ogolnie sprzedaz samochodow, bo codziennie ludzie w wypadkach gina. Zakaz budowy budynkow wyzszych niz 3 metry, bo nie slyszalem zeby ktos wypadl z 3 metrow i zmarl, a z wiezowcow ludzie jak wypadka to zgina. No i zakaz nozy, bo ile to zabojstw jest nozami, szczegolnie po pijackich imprezach. KOMUNO WROC!
Nie twierdze ze za komuny wszystko bylo lepsze.Ale wiele rzeczy bylo dobrych.Takiego zlodziejstwa i dranstwa to napewno niebylo.Teraz prominenci kradną w bialych rekawiczkach zgodnie z głupkowatym prawem ,albo mają kase żeby to prawo ominąc
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Czlowieku za komuny robole kazdy &quot;zaklad pracy&quot; rozkradali, a czerwoni mieli takie uklady, ze dzisiejsze to pikus. Niech blokuja strony dla pedofili bo ten biskup skazany ostatnio mial ponad 100 000 zdjec pedofilskich i jakos potrafil je w internecie znalezc. Idac Twoim tokiem myslenia to zablokujmy allegro, bo nie kazdy uczciwie tam sprzedaje... pal licho, ze nie wszyscy, ale blokujmy wszystko w imie... tylko czego, bo na pewno nie wolnosci.
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Super. Temat o ustawie hazardowej przechodzi w dyskusję o przewadze komuny nad demokracją.
Chłopaki podyskutujcie sobie prywatnie, bo straszny bałagan się tworzy.
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Widze, ze dalej komuna niektorym sie marzy. Blokowac najlepiej wszystko, zakazac alkoholu bo przeciez tyle pijanych kierowcow, blokowac ogolnie sprzedaz samochodow, bo codziennie ludzie w wypadkach gina. Zakaz budowy budynkow wyzszych niz 3 metry, bo nie slyszalem zeby ktos wypadl z 3 metrow i zmarl, a z wiezowcow ludzie jak wypadka to zgina. No i zakaz nozy, bo ile to zabojstw jest nozami, szczegolnie po pijackich imprezach. KOMUNO WROC!
Dziecko drogie, nie rozumiesz słów których używasz. Jak większość kucy zresztą. ????
 
N 0

norbert-potok

Użytkownik
Jeszcze raz powtorze blokować i jeszcze raz blokować albo uregulowac ustawą.Bo narazie to jest tak jakby po cicho pozwolono otworzyc sklepy z narkotykami,a ściagano tylko tych co kupują narkotyki.Zajać się rekinami czytaj bukami i tymi co to reklamują,a nie ścigać niewinnych graczy.
Niczego nie blokować, tylko zmienić niesprawiedliwe prawo służące jedynie cwaniakom. A zrobić to można poprzez wymianę świń u koryta. Pamiętajcie o tym przy najbliższych wyborach.
 
M 2

miszka6

Użytkownik
Mam pytanie z trochę innej strony.

Założenie:
Obecne prawo jest złe. Co mam na myśli?
Jest złe dla osób, które chcą wykorzystać WŁASNE środki finansowe do gry, do zabawy, do &quot;inwestowania&quot;, do uprawiania hazardu. Niezależnie jak to nazwać, ale są to prywatne pieniądze obywatela i moim zdaniem, o ile taki obywatel nie szkodzi drugiemu obywatelowi, powinien mieć prawo do rozporządzania nimi w dowolny sposób.
Obecne prawo jest również złe dla państwa (obywateli), złodziei z Wiejskiej, czy jak ich tam nazwać. Dlaczego? Dlatego, że jak to jakieś mądre raporty pokazały 90% ludzi zainteresowanych tematyką, korzysta z oferty tzw. &quot;nielegalnej&quot;. Co za tym idzie, haraczu, jak nie było, tak nie ma.... a egzekwowanie prawa jest delikatnie mówiąc utrudnione.

Prawo jest więc chore, i jak się większość domyśla ustanowione nie dla państwa, nie dla dobra obywateli (argumenty o tym, że hazard to zło i jednoczesne polecanie &quot;stsów&quot;, &quot;fortun&quot; itd jest co najmniej śmieszne), ale wyłącznie dla kilku prywaciarzy z polskiego rynku, którzy wyłożyli pewnie sporą kasę na taką ustawę (a ktoś tą kasę przytulił do swojej kieszeni).

Moje pytanie:
Zainspirował mnie autor su..be...pl, który na twitterze Kapicy zaproponował swoją pomoc przy ewentualnych zmianach obecnie stosowanych rozwiązań prawnych.

Czy jest możliwość wypracowania optymalnego rozwiązania dla tych grających i dla państwa? Czy tu, na forum, zamiast się nawzajem przekrzykiwać, możemy spróbować dojść do porozumienia, odnośnie kształtu prawa jakie byłoby akceptowalne?

Wydaje mi się, że na kształt prawa powinni mieć wpływ ludzie, którzy mają coś do powiedzenia w danym temacie, a nie leśne dziadki, które widziały kilka raportów i trochę łysych cyfr.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Tak wygląda strona legalnego w Danii buka Ladbrokes, mającego tam swój oddział i tam płacącego podatki:
http://www.ladbrokes.dk/home/
W Hiszpanii Ladbrokes występuje pod szyldem LBapuestas.es :
http://sports.ladbrokes.com/es-es
http://www.marca.com/2012/06/29/futbol/equipos/espanyol/1340980040.html
.................
Przypomnę mój wcześniejszy wpis n/t tej firmy:
Ladbrokes jest zainteresowany polskim rynkiem, przyglądamy się mu i chcemy na niego wejść. Naszym zdaniem w tej chwili nie pozwala na to opodatkowanie.
http://www.biznes.newseria.pl/news/podatki/brytyjska_firma,p443978105
.
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Lemingu nie odbiegaj od tematu jak kolega wyzej poprosil.
Kucu wracaj na wykop walczyć z socjalizmem. Jesteście bandą żałosnych dzieci tępo łykających propagandę skretyniałego starca.
Znany prawnik Piotr Waglowski na swoim blogu odniósł się do pomysłu przedstawionego przez wiceministra finansów. Jacek Kapica chce blokowania zagranicznych bukmacherów.
http://prawo.vagla.pl/node/10129
i jeszcze artykuł na
http://www.wolnypoker.org/aktualnosci/piotr-waglowski-o-blokowaniu-stron
Górczyński na FB
Coś w tym jest!!! U mnie też w ubiegłym roku byli przedstawiciele STS i Fortuny (razem) z propozycją blokady stron!!! Nawet bzdurne badania &quot;na zamówienie&quot; mi przedstawili. Po pierwszych dwóch stronach tych - jak to określili - najnowszych super badań w tym zakresie, wiedziałem że to ustawka i przedstawiłem swoją wizję w tej kwestii. Oczywiście na tym nasze kontakty się zakończyły.

 
T 143

tdulko

Użytkownik
Panowie,
Ja mam pytanie techniczne co do Skrilla. Czy przypadkiem ktos kto dostanie sie do danych na temat ich konta w Polsce (bodajze w mbanku), na ktore dostaja sie przelewy przychodzace i wychodzace od uzytkownikow w PLN nie bedzie przypadkiem mial czarno na bialym do kogo i skad pieniadze ida? Po przeciez jak przelew od bukmachera zawiera jakies dane komu pieniadze przynaleza to moznaby po nitce dojsc do klebka. Nie wiem dokladnie technicznie od strony bankowej jak to wyglada, wiem, ze konto na ktore przelewa sie pieniadze jest w Polsce i konto na ktore pieniadze przychodza jest tez w Polsce, moze nawet to to samo konto (tego nie sprawdzalem..)
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Panowie,
Ja mam pytanie techniczne co do Skrilla. Czy przypadkiem ktos kto dostanie sie do danych na temat ich konta w Polsce (bodajze w mbanku), na ktore dostaja sie przelewy przychodzace i wychodzace od uzytkownikow w PLN nie bedzie przypadkiem mial czarno na bialym do kogo i skad pieniadze ida? Po przeciez jak przelew od bukmachera zawiera jakies dane komu pieniadze przynaleza to moznaby po nitce dojsc do klebka. Nie wiem dokladnie technicznie od strony bankowej jak to wyglada, wiem, ze konto na ktore przelewa sie pieniadze jest w Polsce i konto na ktore pieniadze przychodza jest tez w Polsce, moze nawet to to samo konto (tego nie sprawdzalem..)
Nie rozumiem. Wpłata do skrilla nic nie oznacza. Przelewy ze skrilla odbywają się za pośrednictwem SKRILLA nie konta bankowego.
Teoretycznie jeżeli ktoś by dostał się do takich danych to będzie miał czarno na białym że wplacałeś do SKRILLA ale co to oznacza ? Skrill nie jest bukmacherem.
W jakim sensie przelew od bukmachera zawiera jakieś dane ? Korzystając ze skrilla bukmacher nie wysyła kasy z konta bankowego tylko konta skrill.
Zupełnie nie rozumiem tego co napisałeś... ????
 
T 143

tdulko

Użytkownik
@ Sylwek2012:
Ja tez nie jestem specjalista, ale z tego co rozumiem to wplata przez pana A z jego konta bankowego do &#39;Skrilla&#39; technicznie oznacza wplate na konto firmy &#39;Skrill&#39; w BRE banku w Polsce.

Dalej, A loguje sie do Skrilla i wykonuje przelanie pieniedzy do bukmachera, technicznie oznacza to przelew z konta Skrilla w BRE Banku do Bukmachera z informacja kogo ten przelew dotyczy, wiec slad pozostaje.
Jezeli zlecona zostanie wyplata od bukmachera przez Skrilla to na konto Skrilla w BRE Banku przelane zostana pieniadze tez z informacja kogo to dotyczy. Wiec analizujac przeplywy na koncie Skrilla w BRE Banku teoretycznie mozna dojsc do tego kto te przelewy zlecal i otrzymywal.
Pytanie czy ja sie myle, czy tak jest faktycznie.
 
T 143

tdulko

Użytkownik
^^
CHYBA ZE, przelewy bankowe zawieraja tylko informacje o kwotach i adresatem przelewow od bukmacherow jest jedynie Skrill, konto Bre Bank, Polska, itd., bez zadnych pobocznych informacji jakiego uzytkownika te pieniadze sa.
A wszystkie dane kogo pieniadze sa w gdzies w bazie danych w systemie Skrilla..
 
G 0

greener

Użytkownik
@ Sylwek2012:
Dalej, A loguje sie do Skrilla i wykonuje przelanie pieniedzy do bukmachera, technicznie oznacza to przelew z konta Skrilla w BRE Banku do Bukmachera z informacja kogo ten przelew dotyczy, wiec slad pozostaje.
Jezeli zlecona zostanie wyplata od bukmachera przez Skrilla to na konto Skrilla w BRE Banku przelane zostana pieniadze tez z informacja kogo to dotyczy. Wiec analizujac przeplywy na koncie Skrilla w BRE Banku teoretycznie mozna dojsc do tego kto te przelewy zlecal i otrzymywal.
Totalne bzdury ???? To że ty wypłacisz czy wpłacisz kasę przez skrilla do jakiegoś buka kompletnie nie oznacza, że skrill dalej tą kasę gdzieś przelewa, a już na pewno nie identyfikuje żadnych przelewów do buków i z buków Twoimi danymi.
Skrill jest samodzielnym systemem płatności, jakby trochę poza systemem bankowym. Wszystkie transakcje wewnątrz niego na linii skrill -&gt; partnerzy handlowi (w tym buki) są widoczne tylko dla użytkowników i obsługi skrilla.
 
T 143

tdulko

Użytkownik
Dzieki za info, ale czy moge spytac skad te informacje i jak to technicznie moze przebiegac &#39;poza systemem bankowym&#39;? Pieniadze nie wyparowuja.
Pytanie: jezeli A zleca wyplate u brytyjskiego bukmachera przez Skrilla to gdzie przelewane sa faktycznie pieniadze ktore widoczne beda kiedy A zaloguje sie do Skrilla?
Czy te pieniadze przelewane sa na konto Skrilla w UK (czy moze bezposrednio do BRE Banku w Polsce?)
Dalej jezeli A zleca przez Skrilla przelanie tych pieniedzy na swoje wlasne konto bankowe w Polsce to Skrill zleca przelew z konta w BRE w Polsce (na ktorym znajduja sie &#39;jakies&#39; pieniadze, niekoniecznie nalezace do A) i bilansuje to tylko w swoim systemie?
Jezeli tak to technicznie wyglada, przez bilansowanie roznych kont to nie ma problemu, ale jezeli wszystko odbywa sie na koncie w BRE BANKU to nie wiem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom