>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
  • Przypomnienie i prośba o zapoznanie oraz stosowanie się do wymienionych wytycznych odnośnie rozliczania swoich typów na forum!
    TUTAJ!

  • Nowy projekt na forum!
    Podziel się swoim kuponem!

  • Zaobserwuj nasze profile na Insta, X oraz FB i zgarnij gwarantowaną nagrodę!
    SOCIAL MEDIA!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 8

sawio1

Użytkownik
nie mogę wklejać linków więc tylko fragment:
&quot;Jacek Kapica: Służba Celna nie ma uprawnień do sprawdzania internautów, z jakich stron korzystają i jakich informacji w sieci poszukują. O możliwości popełnienia przestępstwa zostaliśmy poinformowani przez prokuraturę, która przy okazji prowadzenia innych śledztw zebrała dowody wskazujące na grę u nielegalnych bukmacherów. Gdy dotrą do nas takie informacje, zawsze podejmujemy działania.&quot;
 
G 0

greener

Użytkownik
1. Pytanie: jezeli A zleca wyplate u brytyjskiego bukmachera przez Skrilla to gdzie przelewane sa faktycznie pieniadze ktore widoczne beda kiedy A zaloguje sie do Skrilla?
Czy te pieniadze przelewane sa na konto Skrilla w UK (czy moze bezposrednio do BRE Banku w Polsce?)
2. Dalej jezeli A zleca przez Skrilla przelanie tych pieniedzy na swoje wlasne konto bankowe w Polsce to Skrill zleca przelew z konta w BRE w Polsce (na ktorym znajduja sie &#39;jakies&#39; pieniadze, niekoniecznie nalezace do A) i bilansuje to tylko w swoim systemie?
Na początku zanaczę że nie jestem na 100% pewien tego co piszę ale zawsze wydawało mi się to zbyt oczywiste żeby się nad tym zastanawiać
Podobnie jak ty bukmacher ma swoje konto w skrillu, który jest jakby takim osobnym bankiem. Przelewanie kasy z buka na skrilla to w gruncie rzeczy przelewanie srodkow z konta buka w skrillu na Twoje konto w skrillu.
Oczywiście dalej te pieniądze możesz wpłacać i wypłacać na konto bankowe, ale to działa trochę na takiej zasadzie że Twój kumpel ma 1000 złota (wirtualna waluta) w jakiejś grze komputerowej i przelewa Ci to złoto, to nie znaczy automatycznie że przelał Ci jakąś kasę, to są wirtualne cyferki które przeszły z jednego konta na drugie w grze. Niektóre gry oferują wymianę wirtualnej waluty na realną kasę i możesz to przykładowe złoto wymienić później na realną kasę w banku co oznacza tyle, że obsługa gry zabiera Ci złoto z gry a wysyła kasę na konto bankowe
 
C 445

cristovao

Użytkownik
dobre ... pogrąża się totalnie
Dziś nie zamierzamy tworzyć żadnego rejestru stron niedozwolonych! Natomiast widzę możliwość wykorzystania narzędzi, które utrudnią działanie zagranicznych portali hazardowych w naszym kraju: np. graficzną kurtynę/nieusuwalne ostrzeżenie na części strony, które w oczywisty sposób utrudni skorzystanie z portalu i uświadomi graczowi, że biorąc udział w grze na tej stronie popełnia przestępstwo z premedytacją. Celem nie jest ograniczenie dostępu do treści na tej stronie, a jedynie przeszkodzenie w oferowaniu gier w Polsce, zmobilizowanie organizatorów do zorganizowania ich działalności w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem, w tym do zarejestrowania się w Polsce i odprowadzania podatku od gier, w których uczestniczą polscy gracze.”
http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/odpowiedz-ministra-kapicy-na-list-otwarty-p-vagla-waglowskiego-ws-hazardu-w-sieci?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fsluzba-celna%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_2UWl%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_2UWl_
 
sebix84 5

sebix84

Użytkownik
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/trwaja-przygotowania-do-blokowania-stron-internetowych-w,2063100,4199#iwa_item=3&amp;amp;iwa_img=0&amp;amp;iwa_hash=25941&amp;amp;iwa_block=business_news&amp;amp;iwa_testab=a
Trwają przygotowania do blokowania stron internetowych w Polsce.
W czwartek odbyło się pierwsze czytanie noweli ustawy o grach hazardowych, która m.in. dopuszcza urządzanie w Polsce gier hazardowych przez spółki akcyjne i z o.o. z siedzibą na terenie UE. To odpowiedź na formalne zarzuty Komisji Europejskiej w tej sprawie.
Celem propozycji jest przede wszystkim umożliwienie prowadzenia działalności na terytorium Rzeczpospolitej za pośrednictwem oddziału przez spółki europejskie, co będzie zgodne z orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości UE i będzie wychodzić naprzeciw postulatom zgłaszanym przez Komisję Europejską - mówił wiceminister finansów Jarosław Neneman, przedstawiając projekt przygotowany w tym resorcie posłom z sejmowej Komisji Finansów Publicznych.
Jak dodał, zmiany mają ponadto na celu rozstrzygnięcie wątpliwości co do notyfikacji ustawy o grach Komisji Europejskiej.
Jak dodał, zmiany mają ponadto na celu rozstrzygnięcie wątpliwości co do notyfikacji ustawy o grach Komisji Europejskiej.
Ponadto są wątpliwości dotyczące notyfikacji i chcemy te wątpliwości rozstrzygnąć jednoznacznie. (...) Będzie to korzystne i dla sądów, i podmiotów działających na tym rynku - dodał Neneman.
Wątpliwości co do zgodności ustawy o grach hazardowych z 2009 r. z prawem UE związane są m.in. z wprowadzonym przez ustawę zakazem gry na automatach. Rząd nie notyfikował tej ustawy Komisji Europejskiej, choć - zdaniem niektórych ekspertów - należy ją postrzegać jako przepisy techniczne, które podlegają obowiązkowi takiej notyfikacji. Dlatego część branży hazardowej kwestionowała w polskich sądach decyzje wydane na jej podstawie. Jeden z sądów zwrócił się o rozstrzygnięcie w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a ten w orzeczeniu z 2012 r. nie wydał jednoznacznego wyroku i zostawił decyzję polskim sądom.
Jak mówił wiceminister finansów, nowe przepisy mają także umożliwić &quot;skrócenie wydawania rozstrzygnięć w przedmiocie decydującym o charakterze gier&quot;.
- W tej chwili rozstrzyga minister finansów i pojawiają się zatory. Jak przeniesiemy to w teren, to będzie to znacznie szybciej. Ponadto proponujemy zmiany w przepisach podatkowych, które zapewnią spójność pomiędzy przedmiotem opodatkowania i podmiotem opodatkowania oraz obowiązkiem podatkowym, co ma zmniejszyć pewne wątpliwości i zwiększyć przejrzystość. Ostatnim punktem jest wyraźny zakaz explicite podstawy sumowania opodatkowania podatkiem od gier, dlatego, że w niektórych miejscach kształtuje się niewłaściwa praktyka polegająca na zaniżaniu podstawy opodatkowania podatkiem od gier niektórych gier kasynowych - referował posłom propozycje projektu przedstawiciel MF.
Projekt zawiera wyraźny zakaz sumowania podstaw opodatkowania gier cylindrycznych (np. ruletki), gier w kości i karty z opodatkowaniem gry na automatach. W projekcie doprecyzowano także, iż podatnikiem nie jest podmiot urządzający loterię promocyjną. Na podstawie obowiązujących przepisów, ten rodzaj loterii nie podlega opodatkowaniu podatkiem od gier.
Nowela dokonuje także korekty sposobu określania momentu powstania obowiązku podatkowego od gier. Ma nim być dzień rozpoczęcia urządzania gier hazardowych (obecnie, co do zasady, jest to dzień rozpoczynania działalności związanej z grami hazardowymi).
Podczas debaty w komisji poseł PiS Henryk Kowalczyk pytał o sposób opodatkowania firm zagranicznych na polskim rynku, wyrażając obawę, czy nie będą one wyprowadzać zysków.
- Musimy te przepisy zmienić, ponieważ Komisja Europejska sformułowała zarzuty formalne wobec Polski, dotyczące właśnie tego, że nie umożliwiamy podmiotom z UE na terenie Polski działalności za pomocą oddziału. (...) Podatki od tej działalności w Polsce w całości będą płacić w Polsce. Należałoby zatem oczekiwać raczej wzrostu wpływów podatkowych - odparł Jarosław Neneman.
Posłowie zwracali także uwagę na hazardową szarą strefę.
Krystyna Skowrońska z PO pytała o kwestię szarej strefy w hazardzie online oraz czy resort finansów, poza prezentowanym projektem rozważa blokowanie stron internetowych z nielegalnym hazardem i kont takich firm.
- Z informacji medialnych wynika, że w ten sposób uciekają nam podatki. Jak można byłoby ten problem rozwiązać i czy resort finansów zastanawia się nad tym - chciała wiedzieć Skowrońska.
Wiceminister finansów odpowiedział jednak, że w tej kadencji nie będzie tak daleko idących zmian w ustawie, gdyż ze względu na kontrowersje można by nie zdążyć z ich uchwaleniem.
- Mamy świadomość, że problem jest. Wiemy, że różne firmy podszywają się i oferta wygląda, jakby była legalna (...). Blokowanie stron internetowych to jest trudna sprawa. (...) Teraz w tym kierunku w niektórych krajach się idzie. My o tym myślimy, ale w tym projekcie tego nie ma. Myślę, że w przyszłej kadencji wystąpimy z propozycją w tej sprawie (...) Na tę chwilę udaje nam się z umiarkowanym sukcesem - trzeba powiedzieć - ścigać tych, którzy grają i osiągają korzyści, chociaż mamy świadomość, że to jest półśrodek - wyjaśniał wiceminister finansów.
Projekt trafił do dalszych prac podkomisji stałej do kontroli realizacji budżetu.
 
M 0

mart

Użytkownik
POgramy jeszcze z 4-5 miesięcy a potem jak KE nie zgłosi zastrzeżeń będziemy mieli wypad buki same się wycofają nikt nie wejdzie na takich zasadach.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
... No i?
Podałeś link do materiału pt &quot;Trwają przygotowania do blokowania stron internetowych w Polsce&quot;.
Pewnie jakieś 99% tekstu w tym materiale, nie dotyczy blokowania stron.
W końcówce minister mówi. Do zupełnych laików zresztą:
&quot;[...] blokowanie stron internetowych to jest trudna sprawa. [...] Teraz w tym kierunku w niektórych krajach się nie idzie. My o tym myślimy, ale w tym projekcie tego nie ma.&quot;
I usprawiedliwiająco:
&quot;Myślę, że w przyszłej kadencji wystąpimy z propozycją w tej sprawie [...]&quot;
Co to znaczy, &quot;wystąpimy&quot; w przyszłej kadencji? Kto wystąpi?
W przyszłej kadencji jest zwyczajnie nowe rozdanie w Sejmie.
Co to wszystko oznacza? To, że nie ma tematu. Temat blokowania stron nie istnieje.
Zaistnieje, kiedy to społeczeństwo ponownie wybierze do korytka socjalistów. Pewnie wybierze.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Dzieki za info, ale czy moge spytac skad te informacje i jak to technicznie moze przebiegac &#39;poza systemem bankowym&#39;? Pieniadze nie wyparowuja.
Pytanie:
1. jezeli A zleca wyplate u brytyjskiego bukmachera przez Skrilla to gdzie przelewane sa faktycznie pieniadze ktore widoczne beda kiedy A zaloguje sie do Skrilla?
2.Czy te pieniadze przelewane sa na konto Skrilla w UK (czy moze bezposrednio do BRE Banku w Polsce?)
3. Dalej jezeli A zleca przez Skrilla przelanie tych pieniedzy na swoje wlasne konto bankowe w Polsce to Skrill zleca przelew z konta w BRE w Polsce (na ktorym znajduja sie &#39;jakies&#39; pieniadze, niekoniecznie nalezace do A) i bilansuje to tylko w swoim systemie?
1. Na konto skrill
2. Patrz wyżej
3. Tak skrill wysyła pieniądze ze swojego konta bankowego na twoje konto bankowe.
(na ktorym znajduja sie &#39;jakies&#39; pieniadze, niekoniecznie nalezace do A)
???? jak sobie wyobrażasz przepływ pieniędzy między bankami w dzisiejszych czasach ?
 
marasking 63

marasking

Użytkownik
Niestety, ale wszystko zmierza ku temu, że prędzej czy później granie na obecnych zasadach po prostu zostanie wyeliminowane. Państwo widzi, że uciekają pieniądze i zrobi wszystko ,żeby to ukrócić i zeby nasza kasa trafiła do podmiotów mających licencje i płacących podatki w Polsce. Pare lat temu, jak pojawiał się projekt ustawy hazardowej zakazującej gry on-line to na forach każdy się śmiał , ze nie maja prawa, bo to jest prawo unijne itp itd, jak jest dzisiaj każdy widzi. Wiele firm nie oferuje juz swojej oferty dla Polaków, niedługo pewnie zacznie się blokowanie transakcji on-line.
Rząd moze wymóc na bankach i innych podmiotach udostępnianie danych , a te sa przechowywane i do wglądu w bankach przez wiele lat. Niestety kończy sie eldorado dla zakładów, kasyn czy pokera on-line, wszystko zmierza ku temu , a rząd po prostu dopnie swego
 
1 23

15141993

Użytkownik
Otrzymane punkty reputacji: +8
T 143

tdulko

Użytkownik
@ greener, sylvek 2012
Chodzi o to na JAKIE konto bankowe Skrilla przychodzi przelew wyplaty od (np.) brytyjskiego bukmachera. Jezeli na konto Skrilla w UK, to nie ma problemu bo w takim przypadku na koncie Skrilla w Polsce nie bedzie sladu tej operacji.
Jezeli natomiast wszystkie operacje dotyczace polskich uzytkownikow wykonywane by byly bezposrednio na polskim koncie bankowym Skrilla (to chyba mniej prawdopodobne) to w przypadku jakiegos dochodzenia &#39;sluzby&#39; moga o informacje o tym koncie sie postarac i analizowac te przeplywy. Jezeli (teoretycznie) sa tam jakies dane od kogo (bukmacher) i jakiemu konkretnie uzytkownikowi Skrilla pieniadze przynaleza to byloby gorzej.
No ale to pesymistyczny scenariusz. Bardziej prawdopodobne jest chyba, ze Skirll bilansuje swoje konta we wszystkich krajach, a jaki uzytkownik ile i gdzie ma pieniedzy jest w bazie danych/systemie Skrilla.
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
szkoda że o zakłady wzajemne nikt tak nie walczy jak o pokera.

Nie wiecie czasami co przy tym czynnym żalu trzeba podać przy &quot;szczegółowe informacje dotyczące czynu&quot;
Ile i kiedy i do kogo się przelało i otrzymało ? Czy wystarczy: grałem 2010-2014 i wygrałem powiedźmy 2tyś
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
nic im nie podawaj ???? po pierwsze zauwaz ze procz tego jednego goscia nic wiecej sie nie wydarzylo juz od 2 tygodni, wiec jak oni maja taki przerob to wszystko sie dawno przeterminuje (5lat) a pozatym jak sie przyznasz to ci tak latwo nie opuszcza bo beda kazali podac wszystkich bukow u ktorych grales. Wszystkie zaklady itp i wtedy nie zaplacisz kary np 3k tylko od kazdego wygranego zakladu (jak postawiles 2 zaklady po 100 zl na kurs 2.0 jeden wygrales jeden przegrales to jestes na zero ... Ale nie dla nich bo dla nich wygrales 200 ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom