>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
Ponad rok temu była sprawa z abonamentem rtv w tv trąbili w gazetach pisali, moi rodzice dostali pismo że mają nieopłacony abonament rtv agd za 5 lat wstecz, łaskawie dostali rabat kwota wyniosła coś ponad 1700 zł w piśmie było napisane że jeżeli nie zapłacą w ciągu 7 dni to komornik siada na konto.... no i tak czekamy. ludzie naiwnie zapłacili Ci którzy znają prawo zwyczajnie się tym podtarli. Tutaj link jak to wygląda w realu:
http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/poczta_wyludza_nieslusznie_oplaty_za_zalegly_abonament_rtv/92106
tak samo będzie z tymi wezwaniami, frajerzy zapłacą a Ci co znają prawo zleją to.
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
do końca to też nie jest tak że Polacy powinni się na wszystkim znać. Od lat słychać (od czasu do czasu) że jest ustawa hazardowa ale trąbią tylko o jednorękich bandytach i pokerze. Nie było normalnej akcji informującej że nie wolno grać u zagranicznych buków tak jak ma to miejsce w przypadku papierosów czy alkoholu. Śmiem twierdzić że było to zrobione z premedytacją ze strony rządzących. Dopiero po zwróceniu uwagi przez gościa z ZPP chyba umieścili kilka dni temu (nie znalazłem) informację na stronie MF że nie wolno grać (po 5 latach!!!!)
tak nawiasem do tych jędnorękich bandytów to, trybunał europejski nakazał Polsce wypłacić odszkodowanie w wysokości 12 mld zł dla operatorów właśnie tych jednorękich bandytów. I też mówili że nie legalne i nie zgodne z prawem.
 
I 0

infirmus

Użytkownik
Moja &quot;przygoda&quot; z zakładami trwała stosunkowo niedługo, bo niecałe 2 miesiące. Pierwszych zakładów dokonałem 21 listopada 2010, ostatnich 16 stycznia 2011. Potem utraciłem stałe źródło dochodów (utrata pracy), a gdy już je odzyskałem, jakoś nie spieszyło mi się, by znów zacząć grać. I tak do dziś.
Zarejestrowany byłem jedynie na bet365 i Expekt. Kasę do buków wpłacałem tylko przez MB (dziś skrill). Nigdy bezpośrednio nie wpłacałem, ani nie wypłacałem z/na konto bankowe. Mój jedyny błąd chyba polegał na tym, że raz wypłaciłem na MB z Expekt 124zł. Tylko po to, by tę samą sumę przelać na bet365. Cała moja historia wygląda tak: http://i.imgur.com/s1NX241.png
No i zastanawiam się, czy tak krótki okres czasu i tak niewielkie kwoty mogą czymś skutkować. Jak przeczytałem w jakim artykule na ten temat (przeczytałem już ich dość sporo i nie pamiętam, gdzie dokładnie, więc nie podam linka), Służba Celna dane graczy posiada między innymi od firm pośredniczących w przelewach międzynarodowych, czyli na pewno od skrilla. Zastanawiam się tylko, jakimi kryteriami kierował się skrill, ujawniając SC dane swoich klientów. Czy chodziło o tych, którzy tylko wpłacali na konta buków (którzy, nota bene, są chyba partnerami handlowymi skrilla, więc to takie jakby działanie na ich niekorzyść), nawet od buka nic nie wypłacając, czy tylko o tych, którzy także od buka coś wypłacili.
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
Rozumiem że pracujesz w służbie celnej i wiesz stamtąd że służba celna ma takie informacje ze skrill ?
Jaki interes ma w tym skrill żeby sprzedwać swoich użytkowników ? może taki żeby poszła
fama że są nie rzetelni i nie trzymają danych swoich użytkowników bezpiecznie ?
skąd to wyciągnąłeś ? może z dupy ?
 
5567 719

5567

Użytkownik
Rozumiem że pracujesz w służbie celnej i wiesz stamtąd że służba celna ma takie informacje ze skrill ?
Jaki interes ma w tym skrill żeby sprzedwać swoich użytkowników ? może taki żeby poszła
fama że są nie rzetelni i nie trzymają danych swoich użytkowników bezpiecznie ?

skąd to wyciągnąłeś ? może z dupy ?
Tez sie zasmialem jak to przeczytalem. W takie bajki nie uwierze :cool:
 
T 19,6K

tadzin

Użytkownik
Moja &quot;przygoda&quot; z zakładami trwała stosunkowo niedługo, bo niecałe 2 miesiące. Pierwszych zakładów dokonałem 21 listopada 2010, ostatnich 16 stycznia 2011. Potem utraciłem stałe źródło dochodów (utrata pracy), a gdy już je odzyskałem, jakoś nie spieszyło mi się, by znów zacząć grać. I tak do dziś.
Zarejestrowany byłem jedynie na bet365 i Expekt. Kasę do buków wpłacałem tylko przez MB (dziś skrill). Nigdy bezpośrednio nie wpłacałem, ani nie wypłacałem z/na konto bankowe. Mój jedyny błąd chyba polegał na tym, że raz wypłaciłem na MB z Expekt 124zł. Tylko po to, by tę samą sumę przelać na bet365. Cała moja historia wygląda tak: http://i.imgur.com/s1NX241.png
No i zastanawiam się, czy tak krótki okres czasu i tak niewielkie kwoty mogą czymś skutkować. Jak przeczytałem w jakim artykule na ten temat (przeczytałem już ich dość sporo i nie pamiętam, gdzie dokładnie, więc nie podam linka), Służba Celna dane graczy posiada między innymi od firm pośredniczących w przelewach międzynarodowych, czyli na pewno od skrilla. Zastanawiam się tylko, jakimi kryteriami kierował się skrill, ujawniając SC dane swoich klientów. Czy chodziło o tych, którzy tylko wpłacali na konta buków (którzy, nota bene, są chyba partnerami handlowymi skrilla, więc to takie jakby działanie na ich niekorzyść), nawet od buka nic nie wypłacając, czy tylko o tych, którzy także od buka coś wypłacili.
ukaraja cie na co najmneij 125 tys euro, w koncu okradles panstwo na tak niesamowita kwote ze jakby byle ktory zlodziej z wiejskiej to przeczytal to posikalby sie ze smiechu
oni za puszke coli placa 120 pln
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Nie było normalnej akcji informującej że nie wolno grać u zagranicznych buków tak jak ma to miejsce w przypadku papierosów czy alkoholu.
Mylisz się, bo doskonale pamiętam taką akcję ( sprzed chyba 5 lat ) np. w STS - pod hasłem &quot;U nas grasz legalnie&quot;, w której to akcji informowano o ew. karach za grę u zagranicznych buków.
Ponadto był przecież medialny szum przy wprowadzaniu nowej Ustawy hazardowej w 2009 roku, której zapisy jasno określają , że taka gra w firmach, które:
a/ nie mają zezwolenia MF
b/ nie mają siedziby ( oddziału ) w Polsce
c/ nie płacą w Polsce podatków
jest nielegalna.
Zajmowanie się bukmacherką bez znajomości zapisów obowiązującego w tym zakresie w Polsce prawa pod nazwą Ustawy hazardowej, jest dla mnie tym samym co jazda samochodem bez posiadania prawa jazdy, czyli przejawem totalnego debilizmu.
.
 
I 0

infirmus

Użytkownik
Rozumiem że pracujesz w służbie celnej i wiesz stamtąd że służba celna ma takie informacje ze skrill ?
Jaki interes ma w tym skrill żeby sprzedwać swoich użytkowników ? może taki żeby poszła
fama że są nie rzetelni i nie trzymają danych swoich użytkowników bezpiecznie ?
skąd to wyciągnąłeś ? może z dupy ?
http://www.biztok.pl/biznes/celnicy-lapia-internautow-wreszcie-znalezli-sposob-na-bukmacherow_a18652
Jak Służba Celna namierzyła graczy? Minister Kapica w Sejmie sugerował, że doszło do tego dzięki współpracy z policją. Najprawdopodobniej ta ma dane z banków lub firm, które pośredniczą w przekazach pieniężnych realizowanych pomiędzy polskimi bankami a zagranicznymi serwisami.
 
K 21

kokimbo

Użytkownik
Zajmowanie się bukmacherką bez znajomości zapisów obowiązującego w tym zakresie w Polsce prawa pod nazwą Ustawy hazardowej, jest dla mnie tym samym co jazda samochodem bez posiadania prawa jazdy.
3ci rok jeżdzę bez prawka
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
powiem szczerze że nie pamiętam żeby sts reklamował się w telewizji czy na najbardziej poczytnych portalach
Kolejna głupota z Twojej strony - bo przecież sama reklama hazardu jest w Polsce zakazana a można jedynie informować o swojej działalności...
http://www.arslege.pl/zakaz-reklamy-i-promocji-niektorych-gier/k185/a17467/
http://czasopisma.beck.pl/monitor-prawniczy/artykul/zakazana-reklama-hazardu-art-110a-1-kks/
Zacznij kolego czytać a przestań pisać głupoty!
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
3ci rok jeżdzę bez prawka
Zajmowanie się bukmacherką bez znajomości zapisów obowiązującego w tym zakresie w Polsce prawa pod nazwą Ustawy hazardowej, jest dla mnie tym samym co jazda samochodem bez posiadania prawa jazdy, czyli przejawem totalnego debilizmu.

Tak postępujący - zarówno gracze i &quot;kierowcy&quot; - robią to na własną odpowiedzialność i nie mogą dziwić się ew. konsekwencjom.
.
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
Mylisz się, bo doskonale pamiętam taką akcję ( sprzed chyba 5 lat ) np. w STS - pod hasłem &quot;U nas grasz legalnie&quot;, w której to akcji informowano o ew. karach za grę u zagranicznych buków.

Ponadto był przecież medialny szum przy wprowadzaniu nowej Ustawy hazardowej w 2009 roku, której zapisy jasno określają , że taka gra w firmach, które:

a/ nie mają zezwolenia MF
b/ nie mają siedziby ( oddziału ) w Polsce
c/ nie płacą w Polsce podatków

jest nielegalna.

Zajmowanie się bukmacherką bez znajomości zapisów obowiązującego w tym zakresie w Polsce prawa pod nazwą Ustawy hazardowej, jest dla mnie tym samym co jazda samochodem bez posiadania prawa jazdy.
.

Rok temu była akcja tvp zapłać zaległy abonament a dostaniesz 10% rabatu
poczta polska wysyłała jak leci kwoty po 1300-5000 zł byli tacy którzy zapłacili bo uznali że państwo ma rację, byli tacy którzy założyli pozew zbiorowy państwu polskiemu wygrali i wysyłanie listów się skończyło, kwestią czasu jest jeżeli ktoś wygra z tym procederem w polskim sądzie i skończą się głupie debaty.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
W sumie tak, jak ktos nie umie postawic X to jest debilem. Ale nie odbiegajcie od tematu! Tutaj sa widac 2 grupy: Pierwsza majaca jakies pojecie i cos merytorycznie mowia, druga utwierdzajaca sie w przekonaniu, ze maja racje i pisza glupoty, ze nikt nie informowal, ze prawo unii, ze nic nie zrobia, bo nie moga... zal tracic czas na czytanie
 
A 0

andrew44

Użytkownik
Panowie, moje 3 grosze o zgodności z prawem UE obecnych regulacji.
Obecnie sytuacja kształtuje się tak, że na poziomie UE nie ma regulacji harmonizujących rynek gier hazardowych, co daje dużą swobodę państwom członkowskim.
Oczywiście swoboda ta jest regulowana poprzez TFUE, a dokładniej art. o swobodzie świadczenia usług, jak i orzecznictwo do które już było w poprzednich postach cytowane.
Samo państwo wprowadzając regulacje mające na celu ograniczenie swobody świadczenia usług musi kierować się interesem publicznym, a działania te muszą być adekwatne i zdecydowane.
Co w przypadku, kiedy gracze z Polski bez problemu mogą rejestrować się i wchodzić na strony bukmacherów działających według obecnego prawa polskiego nielegalnie z polskich adresów ip, a także w świetle braku znaczącej kampanii informacyjnej może skutkować tym i tak jest to odbierane, że Polsce chodzi tylko o wpływ do budżetu, a nie szeroko rozumiany &quot;interes obywateli&quot;.
Obecnie do sejmu trafił projekt MF, poprzez który de facto MF przyznaje, że obecne regulacje stawiają w wątpliwym świetle ich zgodność z prawem UE, w uzasadnieniu projektu jak i w opisanych celach mowa jest o tym, że po wprowadzeniu zmian rzeczywiście będzie można mówić o przejrzystości regulacji dla podmiotów z innych państw członkowskich niż Polska.
Tym samym jeżeli MF wprowadza zmiany, które mają uchronić Polskę od postępowania prowadzonego przez Komisje Europejską, to jednoznacznie wynika z tego, że w obecnym kształcie potencjalni uczestnicy jak i organizatorzy &quot;nielegalnych&quot; zakładów, którzy mają siedziby i zezwolenia w innym kraju UE niż Polska chronieni są przez Traktat o funkcjonowaniu UE.
 
S 200

sniffybet

Użytkownik
Dożywotnia beka z osłów myślących że Skrill czy bet-at-home albo bet365 udostępnili Wasze dane polskiej służbie celnej xD Oni tym papierkiem mogą się podetrzeć i to zrobili. Naprawdę myślicie że takie marki jak chociażby Skrill udostępniały za nic dane swoich klientów, tak o? Bo jakiś Kapica ze swojego śmiesznego ministerstwa tego żąda? Odpowiedź jest oczywista, oni chronią swoją reputację i swoich klientów, pomyślcie co by była za afera gdyby się wydało że taki skrill albo bet365 wkopał 20 tysięcy swoich klientów ;)
edit : bmoran- a co zrobią, co? ????
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Nie było normalnej akcji informującej że nie wolno grać u zagranicznych buków tak jak ma to miejsce w przypadku papierosów czy alkoholu. Śmiem twierdzić że było to zrobione z premedytacją ze strony rządzących. Dopiero po zwróceniu uwagi przez gościa z ZPP chyba umieścili kilka dni temu (nie znalazłem) informację na stronie MF że nie wolno grać (po 5 latach!!!!)
Szokuje mnie twoja wypowiedź zwłaszcza że nie jesteś na forum nie od dzisiaj a od 2009 roku, wtedy to własnie powstał ten temat i było o tym głośno, już wtedy było wiadomo że to jest nie legalne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom