>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Haha, Skrill i współpraca z Służbami ????
Co jeszcze wymyślicie?
Skrill to nie zwykłe konto a portfel elektroniczny to raz, dwa Skrill w głównej mierze służy do korzystania właśnie do Hazardu
3 Skrill musiałby być skończonymi kretynami gdyby mieli współpracować z służbami po to by wyłapać ludzi zajmujących się bukmacherką którzy korzystają głównie z Skrilla i w takim przypadku straciłby kupę pieniędzy.
Bo ja jakbym się dowiedział że sprzedali moje dane to przekreśliłbym całkowicie ich zresztą nie tylko ja a 90% grających i korzystających z Skrill.
Czasami już nie daje rady się śmiać...
Kolejna rzecz po co niby bukmacherzy mieliby pomagać jakiemuś Kapicy czy coś?
Ta sama sytuacja jeżeli dowiedziałbym się czy 200tyś januszów grających o tym np że bet365 współpracuje z służbami to stracą tych klientów i tracą..
Więc chyba nikt normalny nie skazuje swojej firmy na straty..
Jacuś doskonale wie że, nic więcej zrobić nie może jak wywołać panikę u grających w necie by sami z własnej woli przestali grać i pójść do stacjonarnego buka by zapłacić podatek od kuponu nic więcej. Cały czas wywijają 1 papierkiem od 3 tygodni, osoby która prowadziła stronę z typami a nie że grała u buka..
Jak pisałem w innym temacie, dopiero teraz obudziliście się i zrozumieliście że łamiecie prawo grając w necie?
Jeżeli się boisz nie graj.Trzeba mieć świadomość że w każdej chwili mogą cię złapać.
Ale wiedz też drugą rzecz ze w tym kraju, nie da się żyć nie łamiąc tego żałosnego prawa. Tak samo jak ściągasz filmy czy korzystasz z nielegalnego oprogramowania na kompie tak samo mogą cię wziąć za dupe jak za granie w sieci u buków.

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz.
W razie wo jak dostajecie wezwanie iż graliście u buka itp, każdy wie by kogoś skazać trzeba komuś udowodnić winę a więc jak sobie wyobrażanie, jak zdobędą dowody na to że grałeś u buka? Nie piszcie już bzdur że buk udostępni wasze dane.
A więc zostaje jedno tylko z waszego komputera mogą dojść, a nie wiem czy sobie zdajecie sprawę jakie są koszty by móc sprawdzić dyski i zdobyć dowody logowania do buka itp.. Żaden normalny sąd nie wyda nakazu w tego typu by zabrać wasz komputer.
To nie jest takie proste jak się wam wydaje. Każdy sąd umorzy sprawę z powodu braku dowodów.
Nawet jeżeli zabiorą wasz komputer by udowodnić winę to zrobią to niezgodnie z prawemnawet jeśli już wam zabiorą komputer można się dobrze zabezpieczyć wystarczy zaszyfrować dysk, i z 100lat im zajmie dostanie się do systemu.Ogólnie służby jeśli widzą iż zabrany dysk jest zaszyfrowany nawet nie próbują nic robić bo wiedzą że i tak to nic nie da.
Nie róbcie paniki i nie zakładajcie na forum 100 tematów co zrobić bo wygrałem 1000zł by mnie nie złapali.
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Fencyn czym ty się przejmujesz?. Ten temat rozrósł się już do takich rozmiarów że nikt nie jest wstanie przewidzieć co kto jeszcze wymyśli to ogranicza tylko własna wyobraźnia.
Niczym, ale gdzie nie wejdziesz na forum to widzisz temat Ustawa hazardowa:grin:, ani to śmieszne ani poważne.
 
I 0

infirmus

Użytkownik
A nie przyszło nikomu do głowy, że Skrill - jako firma brytyjska, czyli znajdująca się w jurysdykcji prawa unijnego - może być zobligowana właśnie przez to prawo do ujawnienia danych osobowych swoich klientów podejrzanych o popełnienie przestępstwa na terytorium jednego z państw unijnych na jego wniosek?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Skrill - jako firma brytyjska, czyli znajdująca się w jurysdykcji prawa unijnego -[...]
Tak ujmując sprawę,
możemy podejrzewać każdego bukmachera posiadającego siedzibę w obrębie brytyjskiej Commonwealth (chociaż nie wszystkie terytoria zamorskie i dependencje G B należą przez to, jednocześnie do UE).

... a chyba nie podejrzewamy? ;)
------
&quot;Pisze się&quot; o mitycznych 17 (?) tys. postępowań.
Jak myślicie, jaki statystycznie procent z takiej grupy osób związanych z bukmacherką, uczestniczy w życiu tego Forum? No jaki, 10%, 15%?
Załóżmy, że tylko ... 1%. To jest 170 osób, które pierwsze co zrobiłyby to najprawdopodobniej podzieliłyby się tą sprawą pubilcznie na Forum.
Zdajecie sobie sprawę jaka jest liczba Użytkowników forum.bukmacherskie.com?
Zdajecie, bo widzicie tę liczbę codziennie: ponad 120 tys. zarejestrowanych Userów.
Czy naprawdę uważacie, że jeśli trwa jakaś masówka to objawia się ona (sprawy plusgsm nie włączam) &quot;czkawką&quot; tylko u jednej osoby a jest taka akcja zupełnie niedostrzeżona, niewidzialna?
Chyba największy histeryczny krzyk w omawianej kwestii w Sieci, wychodzi z tego Forum. Paradoks, że od osób, którym się zwyczajnie nic nie dzieje ????
Aha ..., i jeszcze na w y k o p i e i cholera wie gdzie jeszcze, spaceruje sobie prowokator zbierający dane od grających bo przecież, gdy się takich danych nie posiada to ścigać można jedynie widmo w G o o g l e.
I to chyba wszystko.
 
I 0

infirmus

Użytkownik
Żaden z buków nie puści pary z ust, bo ich użytkownicy to 75% (hipotetycznie, pomijając wpływy z reklam i innych źródeł) ich dochodów. Natomiast Skrill to przedsiębiorstwo czerpiące zyski w większości z legalnych transakcji handlowych, więc (IMHO) dbając o swoją reputację, może nie chcieć pośredniczyć w transakcjach, które w innych krajach uznawane są za przestępstwo, współpracując z organami ścigania tychże krajów. Sądzicie, że większość transakcji obsługiwanych przez Skrill to bukmacherka? Wątpię.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] dbając o swoją reputację, może nie chcieć pośredniczyć w transakcjach, które w innych krajach uznawane są za przestępstwo, współpracując z organami ścigania tychże krajów. [...] Skrill [...]
To jeszcze raz.
Trwa &quot;potężna&quot; akcja. Przeciw 17 tys. osób.
Gdzie są te mnogie i potencjalne ofiary Skrilla? Czy możesz mi je wskazać?

Edit: wskaż mi chociaż jedną, której sprawa dotyczy gry u bukmachera a podejrzewającą (ale w sumie, jeśli ona nie podejrzewa to może się mylić przecież),
wskaż mi konkretną sprawę, w której Ty podejrzewasz &quot;robotę&quot; Skrilla.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Zdajecie sobie sprawę jaka jest liczba Użytkowników forum.bukmacherskie.com?
Zdajecie, bo widzicie tę liczbę codziennie: ponad 120 tys. zarejestrowanych Userów.
Szedłbym tu raczej w kierunku analizowania kryterium w postaci ilości aktywnych userów, a nie ilości wszystkich tu zarejestrowanych:
Użytkowników: 120,082, Aktywni użytkownicy: 7,396
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Natomiast Skrill to przedsiębiorstwo czerpiące zyski w większości z legalnych transakcji handlowych, więc (IMHO) dbając o swoją reputację, może nie chcieć pośredniczyć w transakcjach, które w innych krajach uznawane są za przestępstwo, współpracując z organami ścigania tychże krajów. Sądzicie, że większość transakcji obsługiwanych przez Skrill to bukmacherka? Wątpię.
około 75-80% partnerów handlowych skrilla to przedsiębiorstwa z branży hazardowej kasyna/bukmacherzy więc nie pier... głupot.

http://www.skrill.com tu znajdziesz wszystkie informacje.

90% Ludzi którzy nie uprawia hazardu przez internet nie ma pojęcia co to jest skrill. Informacje że skrill sprzedał dane spowodują gwałtowny spadek klientów. Nie słyszałem nigdy żeby ktoś wykorzystywał skrill do innego celu niż hazardowy np tylko do przesyłania pieniędzy za granicę czy tylko do płacenia w sklepach. Nie wątpie że są takie osoby ale to stanowi znikomy procent użytkowników którzy wykorzystują go do celów hazardowych.
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
Nie wiem czy pamiętacie, swego czasu bodajże w 2011 po wejściu nowej ustawy hazardowej skrill z automatu po zalogowaniu kazał się przyznać czy środki ze skrilla będą przesyłane na strony hazardowe, nie wiem czym skutkowało kliknięcie na tak/nie czy coś zmieniało ale było coś takiego i wygląda na to, że teraz skarbówka sięgnęła po ten tani trick WYMUSZAJĄC na firmie pośredniczącej w hazardzie podanie takich danych.
nie pamiętamy ale doskonale pamiętamy jak rok temu była nagonka na ludzi którzy nie płacą abonamentu rtv, w tv wszyscy o tym krzyczeli, poczta polska bezprawnie wysyłała ludziom nakazy zapłaty i groziła komornikiem skończyło się tym że kilka osób wygrało proces w sądzie i przestano wysyłać te pozwy:
http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/poczta_wyludza_nieslusznie_oplaty_za_zalegly_abonament_rtv/92106

Pamiętamy również jak izba celna w tamtym roku zrobiła burze że jednoręki bandyta jest nielegalny jaki finał ?
wygrane procesy przez operatorów tych automatów i gigantyczne odszkodowanie na ich korzyść 12 mld zł!
http://polska.newsweek.pl/panstwo-oddaje-jednorekich-bandytow-wlascicielom,56106,1,1.html

Jaki będzie finał tego bezprawnego wysyłania ludziom nakazów każdy zdrowo myślący wie, ciekawe jest to że kwota odszkodowań wypłacanych przez państwo stale rośnie ????
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
@StsPaweł jasne że pamiętamy, nie wkręcaj własnej teorii, na skrillu nadal tak jest, zostało to wprowadzone tylko i wyłącznie po to żeby ludzie którzy mają problemy z hazardem(uzależnieni hazardziści) mogli ograniczyć grę i nie przepier.. wpłacanej kasy na hazard. To co się tu dzieje zaczyna się robić żałosne, sami wymyślacie jakieś historyjki z dupy, debil debila debilem pogania. I jak już coś to nie zostało wprowadzone w 2011 ale od zawsze tak było. na 99% jestem pewny że jakiś debil kiedyś jak założył skrilla i chcial wpłacić opisał pododnie całą sytuację jak zobaczył że przy wpłacie wyskoczyło mu czy wpłaca na cele hazardowe / nie hazardowe.
 
A 294

art300

Użytkownik
Kapica na Twitterze dał linka do informacji zbiorczej o pracach związanych z akcyzą i rynkiem gier za lata 2008-2014.
http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/informacja-o-dzialaniach-w-obszarze-regulacji-podatku-akcyzowego-i-regulacji-rynku-gier-2008-2014?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_NsX0%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_9Jwz__column-1%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_M1vU_
Tym samym czarno na białym stwierdzono, na jakim etapie jest sprawa kwestii &quot;zgodności&quot; prawa polskiego z unijnym, czyli to, że nie jest zakończona. Rzecz jasna sprawa jest oczywista dla tych, którzy śledzą cały proces, ale dla niedowiarków potwierdzenie z samego &quot;źródła&quot;:

VI. Prace w toku w Unii Europejskiej:

9. Postępowanie związane z wystosowanie m przez Komisję Europejską zarzutów formalnych dotyczących uchybienia zobowiązaniom wynikającym z art. 8 ust. 1 akapit pierwszy dyrektywy 98/34/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 czerwca 1998r. ustanawiającej procedurę udzielania informacji w zakresie norm i przepisów technicznych (naruszenie 2010/4010) - dotyczące braku notyfikacji ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych. W tej sprawie w udzielonej Komisji Europejskiej odpowiedzi pismem z dnia 29 stycznia 2014r. - złożono stosowne wyjaśnienia oraz zwrócono się o zakończenie procedury wszczętej wezwaniem do usunięcia uchybienia lub jej wstrzymanie. Obecnie oczekuje się na stanowisko Komisji .
10. Postępowanie związane z wystosowanie m przez Komisję Europejską zarzutów formalnych, dotyczących uchybienia zobowiązaniom wynikającym z art. 56 i 63 TFUE poprzez obowiązujące ograniczenie na świadczenie usług w zakresie gier hazardowych w trybie online - naruszenie nr 2013/4218. W tej sprawie w udzielonej Komisji Europejskiej odpowiedzi pismem z dnia 25 lutego 2014 r. - złożono stosowne wyjaśnienia oraz zwrócono się o zakończenie procedury wszczętej wezwaniem do usunięcia uchybienia lub jej wstrzymanie. Obecnie oczekuje się na stanowisko Komisji.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
A nie przyszło nikomu do głowy, że Skrill - jako firma brytyjska, czyli znajdująca się w jurysdykcji prawa unijnego - może być zobligowana właśnie przez to prawo do ujawnienia danych osobowych swoich klientów podejrzanych o popełnienie przestępstwa na terytorium jednego z państw unijnych na jego wniosek?
Musieliby prosić sąd w GB o ujawnienie danych nie ma innych opcji żeby nawet kraj z unii dzialający na terenie innego kraju tez unii mógł żądać takich danych od firmy z obcego kraju. ???? Takze nie wiem czego wy się nadal boicie . Jeronimo Martens działa na terenie polski a nie płaci podatów w naszym kraju podobnie jest z firmami bukmacherskimi a wieszcie mi JM ma większe obroty o wszystkich bukmacherów z naszego rynku jesli im nie mogą dobrać się do dupy to co dopiero bukmacherą internetowym.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Jeronimo Martens działa na terenie polski a nie płaci podatów w naszym kraju.
nie pisz bzdur jak nie wiesz i nie wprowadzaj innych w błąd, było już o tym kilka stron wstecz bo ktoś już też uznał, że właściciel Biedro miga się z podatkami w PL a tak nie jest, dowód
Tylko w 2013 r. kwota odprowadzonych podatków przez Jeronimo Martins Polska to ok. 700 mln zł, w tym podatek CIT w wysokości ponad 305 mln zł.
http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/jeronimo-martins-polska-drugim-co-do-wielkosci-przedsiebiorstwem-w-polsce,107093.html
2011
http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,15243671,Sieci_nie_placa_podatkow_w_Polsce__czyli_Republikanie.html
2012
http://www.biztok.pl/biznes/kto-naprawde-placi-podatki-w-polsce-zobacz-najwiekszych_a15051
 
F 0

filonski

Użytkownik
Ciekawe info z Uważam rze:
&quot;Szef Służby Celnej Jacek Kapica nakazał celnikom przeprowadzanie kontroli antyhazardowych na ogromną skalę. Funkcjonariusze zobowiązani są przez swoich przełożonych do zabezpieczania i blokowania automatów do niskich wygranych ustawionych poza kasynami. Jednak celnicy zwracają uwagę na to, iż realizując politykę swojego szefa, sami mogą mieć kłopoty. Do Zawodowego Związku Celników z całej Polski napływają skargi. Celnicy opisują w nich, że są wzywani i przesłuchiwani w sądach i organach ścigania, gdzie poucza się ich, iż mogą stać się podejrzanymi. Wobec niektórych funkcjonariuszy złożono już nawet subsydiarne akty oskarżenia (czyli akty oskarżenia wnoszone przez pokrzywdzonego).Pomimo deklaracji Ministerstwa Finansów o wsparciu celników w tej sytuacji – nie otrzymują oni żadnej pomocy, są pozostawieni sami sobie...&quot;
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] ilości aktywnych userów, a nie ilości wszystkich tu zarejestrowanych:
Użytkowników: 120,082, Aktywni użytkownicy: 7,396
... a niech tam :grin:. Dobrze. Faktycznie rozsądniej jest sięgnąć do tylko aktywnych.
Tym lepiej. Z innej &quot;mańki&quot; w takim razie. Wobec 17 tys. toczy się postępowanie.

Ta niesamowita liczba 17000 mogłaby sobą objąć wszystkich aktywnych Userów Forum a jeszcze, więcej niż drugie tyle pozostaje na &quot;niezrzeszonych&quot; (samych, lub do pary z nieaktywnymi członkami Forum albo samych nieaktywnych członków Forum).
Karząca ręka Kapicy dziwnie omija środowisko (aktywni członkowie Forum), prawdopodobnie skupiające najbardziej czynne bukmachersko osoby w Polsce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
F 0

filonski

Użytkownik
Ja mam nadzieję, że ludzie nie będą poddawać się dobrowolnie karze, bo to i tak skutkuje powiadomieniem przez sąd pracodawcy o przestępstwie. I mam nadzieję, że sędziowie nie będę chcieli nabierać się na te niby dowody i nie będzie więcej tych wyroków nakazowych. I dalszych procesów. Ja sobie nie wyobrażam procesu na podstawie wydruku z konta. A jak będą,to mam nadzieje, że się to wszystko zapacha... :grin:
 
F 0

filonski

Użytkownik
Yar000, ponoć postępowań jest na razie ok. 1000, i to tych przygotowawczych :), A może inpost znowu sobie nie radzi, wszak większość z nas pisze zza granicy:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom