>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
N 0

nie-legalny

Użytkownik
@cebulka
nie do końca masz rację, bo znalazłem coś takiego:
&quot;dobrowolne poddanie się odpowiedzialności&quot;
Instytucja dobrowolnego poddanie się odpowiedzialności występuje tylko w przepisach Kodeksu karnego skarbowego. Jej dobrodziejstwo polega na tym, że wyroki wydawane przez sądy w sprawach o przestępstwa skarbowego w ramach tej instytucji nie polegają wpisowi do Krajowego Rejestru karnego.
Sprawca przestępstwa lub wykroczenia skarbowego może wystąpić do sądu, za pośrednictwem finansowego organu postępowania przygotowawczego z wnioskiem o udzieleniu mu zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, do momentu wniesienia przeciwko niemu aktu oskarżenia do sądu. Wystąpienie z takim wnioskiem po skierowaniu do sądu aktu oskarżenia jest bezskuteczne. Wniosek powinien złożyć na piśmie lub ustnie do protokołu.&quot;

a o tym do tej pory nie było mowy - wynika z tego że nawet jak dostaniesz pisemko to nadal można jeszcze uciec od wpisu ...

PS jak sam nie masz nic do dodania a nie do Ciebie zostało skierowane pytanie to sam niepotrzebnie nabijasz posty i zaśmiecasz temat - niektórych bardziej ta sprawa dotyczy i chcą dążyć do jakiś konkretnych wniosków.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Nie legalny możesz napisać konkretnie o co Ci chodzi ? Dostałes wezwanie, masz zapłacić 5K i boisz się że Cie wpisza do rejestru skazanych ? Czy wogóle nic nie dostałeś a poprostu strach Cię obleciał i szukasz porady na forum ? Weź sobie coś na uspokojenie bo możesz sobie jeszce długo poczekać... ????
 
S 0

soyer

Użytkownik
Zgodnie z treścią art. 17 kks. sąd może udzielić zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności tylko wówczas, jeżeli wina sprawcy i okoliczności popełnienia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego nie budzą wątpliwości, a jednocześnie:
  • uiszczono w całości wymagalną należność publicznoprawną, jeżeli w związku z przestępstwem skarbowym lub wykroczeniem skarbowym nastąpiło uszczuplenie tej należności;
  • sprawca uiścił kwotę odpowiadającą co najmniej najniższej karze grzywny grożącej za dany czyn zabroniony;
  • sprawca wyraził zgodę na przepadek przedmiotów co najmniej w takim zakresie, w jakim ten przepadek jest obowiązkowy, a w razie niemożności złożenia tych przedmiotów - uiścił ich równowartość pieniężną; przepisy art. 16 § 2 zdanie trzecie oraz art. 31 § 3 pkt 2 stosuje się odpowiednio;
  • uiszczono co najmniej zryczałtowaną równowartość kosztów postępowania.

Niedopuszczalne jest udzielenie zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, jeżeli:
  • przestępstwo skarbowe zagrożone jest karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności
  • przestępstwo skarbowe zagrożone tylko karą grzywny popełniono w warunkach poczytalności sprawcy ograniczonej w stopniu znacznym lub poczytalności całkowicie wyłączonej
  • zgłoszono interwencję (roszczenie do przedmiotów podlegających przepadkowi), chyba że zostanie ona cofnięta przez interwenienta do czasu wniesienia aktu oskarżenia do sądu
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
Nie legalny możesz napisać konkretnie o co Ci chodzi ? Dostałes wezwanie, masz zapłacić 5K i boisz się że Cie wpisza do rejestru skazanych ? Czy wogóle nic nie dostałeś a poprostu strach Cię obleciał i szukasz porady na forum ? Weź sobie coś na uspokojenie bo możesz sobie jeszce długo poczekać... ????
hehe jeszcze nie dostałem ale &quot;karierę&quot; w tej branży zaczynałem od BAH i jeszcze się nie znając jak to działa robiłem przelewy na konto i to na dodatek na pko więc jest spora szansa że i do mnie zapuka taki liścik ... Tak jak pisałem Wam to wisi jak będziecie mieli do zapłaty 5k, dla mnie jako jedynego żywiciela rodziny strata pracy jest &quot;wyjątkowo niekorzystna&quot; ... więc próbuję dowiedzieć się co i jak zanim taki &quot;liścik&quot; dostanę.
@soyer - ale z tego co wiem to oni chcą nas oskarżać o &quot;wykroczenie skarbowe&quot; a nie &quot;przestępstwo skarbowe&quot; a za to nie grozi więzienie tylko grzywna - przecież gdzie tu jest &quot;szkodliwość czynu&quot; ? postawienie zakładu na Polskę na sts czy innym g**nie a postawienie zakładu na Polskę na bahu nie różni się od siebie chyba aż tak bardzo że jedno jest legalne a za drugie idzie się do więzienia ????
 
S 0

soyer

Użytkownik
Zwrot &quot;szkodliwa społeczność czynu&quot; zostawmy na boku, chodzi o przestępstwo z art. 107 par. 2 kks w tym &quot;sławnym&quot; wyroku nakazowym Sąd skazał na podstawie właśnie tego przepisu.
 
S 0

sluchacz

Użytkownik
Jestescie p o j e b a n i. Panikujecie jak dzieci, a nic sie nie dzieje. Skonczcie wzbudzac w ludziach panike. Bardzo wam sie nudzi? Od 3 tygodni to samo!!!!
 
C 92

cebulka

Użytkownik
Nie legalny to były akurat moje pierwsze posty w tym temacie. Jest tu już dobre 30 stron czystego spamu, przypuszczeń, poszlak i kupy, którą zostawiają po sobie forumowicze co sieją niepotrzebnie panike. Jeden gość (obywatel88) się ujawnił chciał informować o przebiegu sprawy i zrezygnował, bo nie widział sensu. Później następne strony spamu, że przydałaby się wypowiedź jakiegoś prawnika albo żeby ktoś kto już dostanie pismo napisał jakimi operował stawkami czy podejrzewa bank, bo obywatel tego nie podał pojawia się wiarygodna osoba opisuje wszystko dokładnie (stawki, podejrzenie banku) dodatkowo kroki jakie można podjąć i jak taka sprawa będzie przebiegała, a jutro jego posty będą 3 czy 5 stron do tyłu i nikt tego nie będzie czytać tylko zadawać kolejny raz te same pytania. Ty jesteś następny nic nie dostałeś, a siejesz tylko siejesz panike:zoltakartka: Jak już tak bardzo przeżywasz tą sprawę to idź na jakieś forum prawne tam prędzej ktoś Ci udzieli fachowej odpowiedzi
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
hehe jeszcze nie dostałem ale &quot;karierę&quot; w tej branży zaczynałem od BAH i jeszcze się nie znając jak to działa robiłem przelewy na konto i to na dodatek na pko więc jest spora szansa że i do mnie zapuka taki liścik ... Tak jak pisałem Wam to wisi jak będziecie mieli do zapłaty 5k, dla mnie jako jedynego żywiciela rodziny strata pracy jest &quot;wyjątkowo niekorzystna&quot; ... więc próbuję dowiedzieć się co i jak zanim taki &quot;liścik&quot; dostanę.
l
Co ty się tak tych 5K uczepiłeś ? To że ktoś inny dostał 5K nie oznacza że Ty dostaniesz tyle samo równie dobrze możesz dostać wielokrotnie więcej tu nie ma jakiegoś określonego taryfikatora.
Popełniłeś w życiu swój nawiększy błąd zaglądając na te forum, przez kolejne 5 lat czeka Cię wiele bezsennych nocy i rozmyślania co by było gdyby.
Oglądam to 5 raz i płaczę ze śmiechu ???? akcja jak z filmu mafijnego a zatrzymali jakiś żółtków, którzy grali sobie w kanciapie kartami z kiosku za jakieś drobniaki ????
Policja takim filmem się ośmiesza, nie wiem po co oni to upubliczniają ? chyba mają jakiś kompleks i muszą się wyżyć ????
http://https://www.youtube.com/watch?v=S0SyU3Gustw
Śmieszniej by było jak by granata jeszcze wrzucili albo po linach z helikoptera się spuścili.
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
Widać agenty już na forum dorabiają, mamy się bać, przyznawać, płacić grzywny, niekoniecznie w tej kolejności - najważniejsze przerzucić się na j*b*nySTS:grin:
 
Z 812,3K
Powtorze jeszcze raz.Wiekszosc graczy niewiedziala ze sa one nielegalne.A nasze panstwo co zrobilo zeby zablokowac takie strony jak gra u nich jest nielegalna.Im bylo tak wygodnie zeby mogli teraz straszyc karami obywateli a nie kiwneli palcem zeby to zmienic
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Tak jak napisałem w komentarzu: #2648
NIE wysyłajcie nikomu swoich danych, swojego emaila w sprawach związanych z bukmacherką.
Chcą uzyskać Wasze dane i dowód na przyznanie się, że graliście w okresie takim a srakim.
Chcą, żebyście się im sami wystawili bo NIE ZNAJĄ żadnych o Was szczegółów i nie posiadają informacji takich, że w ogóle gdziekolwiek gracie.
Jeśli dacie się podpuścić, to będziecie tymi osławionymi siedemnastoma tysiącami, które prawdopodobnie jeszcze nie istnieją.
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
granie u bukuch zagranicznych jest nielegalne wg polskich przepisów. Dopóki ETS lub Trybunał nie uzna że sa niezgodne nic to nie zmieni. Jeżeli któryś z tych organów stwierdzi niezgodność to będzie spokój. Na ten moment Ci co grają mają przerąbane bo nikt ich nie bierze w obronę (ani UOKIK który powinien sprawdzić skąd mają dane). Nawet Boniek się śmieje bo ma podwójne obywatelstwo ale przez 5 lat nic z tym nie zrobił.
Kary: 1 kara od UC (za granie) + 2 kara od US (za podatki)
Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić
 
pluszowymis 27

pluszowymis

Użytkownik
a dlaczego średnio 300 osób rocznie zostaje nie słusznie skazanych ? dlaczego firma romana kluski została zrujnowana ? dlaczego zbigniew stonoga siedział 3 lata za niewinność ? człowieku na jakim ty świecie żyjesz. to że kogoś ściga to złodziejskie państwo to dowód że mają racje ? jprdl... na chwilę obecną to kapica łata dziurę którą zrobili swoimi nieudolnymi przepisami, maja oddać 12 mld zł odszkodowania firmom które operują jednorękimi bandytami, szuka kasy gdzie się da ot co masz skutek.
 
5567 719

5567

Użytkownik
Zacznijmy od tego - nie moja wina, ze ktos zapomnial dac info, ze bukmacher jest w moim kraju nielegalny. W regulaminie nic o tym nie ma (mowie o Unibet i BAH, na ktorych gralem/gram) a Ja nie mam obowiazku sie tym interesowac - nie ogladam polskiej TV poza sportem, nie czytam gazet, nie przegladam stron (tylko sport.pl i eurosport.pl).

Skoro nikt mnie specjalnie nie poinformowal, a dotyczy to danej strony, to dlaczego mam ponosic konsekwencje? Nie mam obowiazku ogladania &quot;Wiadomosci&quot; itp. programow, skoro nie ma w nich dla mnie nic interesujacego. Nie jestem studentem prawa i chcialbym aby te informacje zostaly mi podane w jasny sposob.
&quot;nieznajomość prawa szkodzi&quot; - to tyle ; ]
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
do końca to też nie jest tak że Polacy powinni się na wszystkim znać. Od lat słychać (od czasu do czasu) że jest ustawa hazardowa ale trąbią tylko o jednorękich bandytach i pokerze. Nie było normalnej akcji informującej że nie wolno grać u zagranicznych buków tak jak ma to miejsce w przypadku papierosów czy alkoholu. Śmiem twierdzić że było to zrobione z premedytacją ze strony rządzących. Dopiero po zwróceniu uwagi przez gościa z ZPP chyba umieścili kilka dni temu (nie znalazłem) informację na stronie MF że nie wolno grać (po 5 latach!!!!)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom