>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 200

sniffybet

Użytkownik
Dokładnie, ale nie chciałem tego tak ostro ujmować ;) 95% lemingów z forum zachowuje się tak jakby jutro rano punktualnie o 6:00 mieli wejść do ich mieszkań smutni panowie w kominiarkach z rozkazami od Kapicy xD Jeden drugiego straszy, trzeci wymyśli jakąś teorię kompletnie z kosmosu, czwarty bezmyślnie tę teorię poda dalej i mamy panikę. Trochę beka z was, bo jedynie w internecie tylko wy tak panikujecie.
Przypomnę Wam co na chwilę obecną mamy - mamy dwa, napiszę to raz jeszcze dwa udokumentowane przypadki że odpowiednie służby do kogoś się dobrały. Przypomnę też, że takie pojedyncze przypadki od zawsze miały miejsce, i naprawdę nie wiem co trzeba było robić by znaleźć się na celowniku. Mamy ministra który chwali się ukradzionym z innego portalu internetowego skanem wyroku nakazowego. Jednym z tych dwóch znanych przypadków z ostatnich tygodni. Mamy to, że nawet Gazeta Wyborcza czy TVN potwierdziły, że nikt, na czele z ministrem Kapicą i jego służbami nie może nam w tym temacie zrobić i jego &quot;krucjata&quot; to jeden wielki bubel. Mamy &quot;przypadkową&quot; w ostatnim czasie aktywność polskich bukmacherów z STSem i Fortuną na czele, która spamuje wszędzie tekstami &quot;GRAJ LEGALNIE&quot;. Po co to robią? Żeby przestraszeni gracze tą cała wymyśloną bajką Kapicy przeszli do nich.
Mamy jeszcze to że ludzie tacy jak poseł Górczyński, czy prezes Boniek powiedzą wam dokładnie tak samo. W dodatku podjęli działania, by Kapicę pogrążyć. To nie potrwa długo.

A wy Kapicy w tej całej spirali strachu tak bardzo pomagacie, matoły.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
D 224

dboniem

Użytkownik
Mamy &quot;przypadkową&quot; w ostatnim czasie aktywność polskich bukmacherów z STSem i Fortuną na czele, która spamuje wszędzie tekstami &quot;GRAJ LEGALNIE&quot;. Po co to robią? Żeby przestraszeni gracze tą cała wymyśloną bajką Kapicy przeszli do nich.
Jak najbardziej zgadzam się w tej kwestii, ale biorąc pod uwagę polskich bukmacherów działających legalnie na terenie naszego kraju, wszystko co się obecnie wiąże z ewentualną możliwością ukarania graczy, idzie na ich korzyść, więc jest to bardzo dobra forma reklamy.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
http://www.pb.pl/3945582,54732,10-lat-spowiedzi-przed-fiskusem
Coś dla tych co się cieszyli z nowego vice-ministra;)
Ministerstwo Finansów (MF) ignoruje prawników premiera i z uporem forsuje wydłużenie z 5 do 10 lat terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych.
19 listopada stanowisko wiceministra finansów objął Jarosław Neneman. Po raz trzeci wszedł do tej samej rzeki. Funkcję tę pełnił w latach 2004-2005 (za rządów SLD) oraz w 2006 r. (gdy rządziło PiS). Dał się poznać jako wielki zwolennik dokręcania fiskalnej śruby. Teraz jego kompetencje znalazły uznanie w oczach koalicji PO-PSL.
Nową pracę w MF również rozpoczął od mocnego uderzenia. W piątek złożył swój podpis pod projektem nowelizacji ustawy o PIT i ordynacji podatkowej, m.in. wydłużającej z 5 do 10 lat termin przedawnienia zobowiązań podatkowych. Tym samym wiceminister Neneman skierował kontrowersyjny projekt na Stały Komitet Rady Ministrów.
Wydłużenie przedawnienia podatków do 10 lat ma, w zamyśle resortu finansów, ułatwić wykrywanie tzw. lewych przychodów czyli pochodzących z nieujawnionych źródeł oraz nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach. (ministerstwo tłumaczy się, że wykrywanie ich utrudniają …podatnicy). Jeżeli organ skarbowy wykryje takie przychody to obciąża je stawką podatkową wysokości 75 proc.
Dwukrotne wydłużenie terminu ścigania „ukrytych” dochodów oznacza, że dla swego bezpieczeństwa wszyscy polscy podatnicy (obywatele i firmy) będą zmuszeni aż 10 lat przechowywać dowody wszystkich uzyskanych przychodów (oraz PIT-y) by w razie czego móc udowodnić przed fiskusem swą niewinność. Pomysł ten jest niezwykle groźny i niekorzystny dla podatników. W trakcie rządowych prac nad projektem zwróciła na to uwagę Rada Legislacyjna (RL) przy premierze (kilkunastu profesorów i doktorów prawa).
„Nie ma uzasadnienia propozycja przedłużenia terminu przedawnienia do 10 lat. Rozwiązanie to rażąco pogorszy sytuację podatników. Organy administracji skarbowej dysponują wieloma instrumentami pozwalającymi im na sprawne ustalenie zobowiązania podatkowego w terminie 5 lat” – napisała w swej opinii Rada.
Zaalarmowała, że wydłużenie przedawnienia może stać się również pułapka na uczciwych podatników i może być uznane za niezgodne z konstytucją.
„ Z upływem czasu coraz trudniej udowodnić pochodzenie majątku czy prawidłowość rozliczenia się z podatków. W demokratycznym państwie prawa nie można wymagać przechowywania dokumentów i zabezpieczania dowodów przez nadmiernie długi czas. Niedopuszczalne jest oczekiwanie aż upłynie dekada od czasu uzyskania dochodu i poczynienia wydatków a następnie domaganie się od podatnika składania wyjaśnień dotyczących zdarzeń mających miejsce 10 lat temu. Zdarzenia te ulegają zatarciu w pamięci nie tylko samego podatnika ale także ewentualnych świadków” –czytamy w stanowisku RL.
Pomysł MF jest szczególnie groźny dla firm.
„Tak istotne wydłużenie terminu przedawnienia spowoduje także dodatkowe utrudnienia i koszty dla prowadzących działalność gospodarczą, np. dwukrotnie dłuższy czas przechowywania ksiąg podatkowych i innych źródeł informacji mogących stanowić dowody w postępowaniu – zauważa Rada Legislacyjna.
MF zupełnie nie przejęło się krytycznym stanowiskiem prawników premiera.
 
D 7

dreamtox

Użytkownik
Kolejny namierzony, 120 000 zł grzywny
http://www.wykop.pl/wpis/10306880/mirki-niedawno-wrocilem-z-urzedu-celnego-sprawa-ma/
Mirki, niedawno wróciłem z Urzędu Celnego. Sprawa ma się tak - jestem hazardzistą już dobre 8 lat, prowadzę własną, bardzo dobrze prosperującą firmę w stolicy, miesięcznie zarabiam - przy dobrych wiatrach około 80 tysięcy złotych, a jak jest gorzej lub przeciętnie to ok 50 tysięcy.
Bardzo lubię miesięcznie przynajmniej z 10 tysięcy złotych przeznaczyć na zakłady bukmacherskie, i nieco mniej na pokera, ale poker był sporadycznie, skupmy się na zakładach.
Grałem u dwóch bukmacherów - Unibet i bet365. Robiłem to bardzo długo, tak jak pisałem - od lat 8. Pierwsze lata to był unibet, potem tylko bet365. Tak jak pisałem - średnia wartość przelewu która szła na konta buków to było 10 tysięcy złotych.
Nie bawiłem się w zakłady wielokrotne, było tak że zapowiadał się jakiś mecz to rzucałem na niego całość depozytu i delektowałem się emocjami. Jak weszło to wygraną wypłacałem na moje konto bankowe, a depozyt zostawał na dalszą grę. Bukmacherka była po prostu moją rozrywką, a jak udało się coś zarobić dodatkowo to tym lepiej.
W ogólnym rozrachunku jestem na plusie, niedużym ale plusie.
Podaję wam te liczby by Wam uświadomić, że obracałem u buka sporymi pieniędzmi, wszystko z udziałem mojego konta bankowego.
Dzisiaj rano, godzina 6:30. Dzwonek do mieszkania. Patrzę przez okno i moim oczom ukazuje się dwóch &quot;smutnych panów&quot; kierujących się ku drzwiom wejściowym.
Otwieram, Panowie okazali się być z Urzędu Celnego. Weszli do środka, przedstawili nakaz konfiskaty mojego komputera oraz zaprosili mnie ze sobą bym pojechał z nimi do Urzędu Celnego, gdzie zostanę przesłuchany w charakterze podejrzanego.
W Urzędzie pytali o wszystko - czy biorę udział w zakładach bukmacherskich, czy grałem na bet365 (unibetu nie wymienili), czy wiedziałem czym to grozi, od jak długo to robię, czy grałem na Pokerstars (a zdarzało się). Do wszystkiego się grzecznie przyznałem.
Teraz najlepsza część - po przesłuchaniu przesłuchujący mnie funkcjonariusz UC zaproponował karę grzywny wynoszącą ... 120 tysięcy złotych. Odmówiłem, sprawa zostanie skierowana do sądu.
Nie chodzi o to, że takich pieniędzy nie jestem w stanie zapłacić, bo spokojnie mogę je zapłacić, ale chcę w imię wyższej sprawy podjąć walkę.
Biorę najlepszych prawników i składamy odwołanie do Europejskiego Trybunału. Ja naszego mafijnego państwa nie cierpię, i trzeba z nimi podjąć walkę, bo będzie tylko gorzej. Jestem w stanie wydać naprawdę spore pieniądze by tą sprawę wygrać.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
... a do mnie przylecieli smutni Kosmici ;). Wylądowali na parapecie, wymierzyli we mnie laserem i zażądali daniny.
Materiał jak na razie nieuwiarygodniony. Nie poparty jakimkolwiek dowodem.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
1. konfiskata komputera? chyba komputer można zabezpieczyć do ekspertyzy ale nie skonfiskować! UC nie ma prawnych możliwości skonfiskować, o przepadku dowodu rzeczowego zawsze decyduje Sąd.
2. ukaraniu grzywną również decyduje Sąd biorąc pod uwagę skalę czynu zabronionego, oraz możliwości dochodowe sprawcy, jego zachowanie, prognozę kryminologiczną.
Karę grzywny w formie mandatu karnego owszem urzędnik UC może nałożyć jednak nie może ona przekroczyć dwu-krotności minimalnego wynagrodzenia ( dot. wykroczeń). Jeżeli zachodzi potrzeba ukarania sprawcy karą surowszą wtedy kieruje się akt oskarżenia do Sądu
podstawa: http://www.podatki.biz/artykuly/11_66.htm
3. Otrzymując wyrok nakazowy, miesięcznie miałem obrotu ok. 30-50 tyś a jednak otrzymałem grzywnę w wysokości 5000 zł plus koszta.
Szczerze wątpliwe jest to wezwanie do UC i zaproponowana kara.
Założyłem sobie że nie będę komentować tutaj na forum z uwagi na jego poziom, jednak post o wezwaniu do UC jest dla mnie mocno niewiarygodny. Dobrze byłoby gdyby użytkownik zamieścił protokół z przesłuchania zakrywając dane które uważa za poufne.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Zgodnie z regułą NKW-dowską, wszelkiej maści bandy ubeckie i pokrewne wpadają ludziom do domów mniej więcej o takich porach. Celem jest przerażenie, zaspanej, bezbronnej ofiary i jej rodziny.
[...] Dzisiaj rano, godzina 6:30. Dzwonek do mieszkania. Patrzę przez okno i moim oczom ukazuje się dwóch &quot;smutnych panów&quot; kierujących się ku drzwiom wejściowym.
I ten opis ma najprawdopodobniej przerazić czytających. Zwłaszcza tych najbardziej podatnych na &quot;wiadomości&quot;, nie za bardzo znających życie w realu i trzęsących portkami. Zwłaszcza ze środowiska szeroko pojętej &quot;gimbazy&quot;.
Edit:
tak o sobie piszecie, mówicie jak z kimś rozmawiacie? Tak się określacie? Wasze zajęcie?
[...] Sprawa ma się tak - jestem hazardzistą już dobre 8 lat
????
... a ja jestem Wojtek i też kur ... a mam 12 lat.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
3. Otrzymując wyrok nakazowy, miesięcznie miałem obrotu ok. 30-50 tyś a jednak otrzymałem grzywnę w wysokości 5000 zł plus koszta.
A tu przypomnienie tej sprawy użytkownika @plusgsm:
Witam. Zarejestrowałem się na tym forum, oraz postanowiłem założyć nowy temat.
Zakładami interesuję się od kilku lat, tudzież taki okres czasu też zajmuję się obstawianiem różnych zdarzeń.
Przez te kilka lat, wpłaciłem łącznie dość spore sumy pieniężne do różnych bukmacherów i też spore środki wyjąłem.
Na początku tego roku, mój bank, na które wpływały środki, zawiadomił Urząd kontroli skarbowej o tym że na rachunek, cyklicznie wpływają środki niewiadomego źródła. Urząd kontroli skarbowej, podjął działania w zakresie sprawdzenia, w jakich bankach posiadam rachunki bankowe, i pozyskał wszystkie wyciągi za okres 3 lat z moich kont bankowych.
Na chwilę obecną jestem wezwany do wytłumaczenia się skąd uzyskiwałem wpływy, z jakiego są one tytułu itp. Oczywiście dotyczy to wpływów wyłącznie z gier hazardowych, oraz wpływów ze skrilla.
Mam na to przedstawić stosowne dowody a jeżeli ich nie posiadam to wyjaśnić pisemnie.
Przy okazji, chcą też abym wyjaśnił skąd posiadałem środki na wpłaty własne we wpłatomacie, kasie banku itp.
Nawet drobne pożyczki jakie niekiedy moi koledzy mi spłacili na konto, interesują UKS, i mam się z tego też wytłumaczyć.
Natomiast sporadycznie grałem, wpłacając kartą do bukmachera i wypłacałem tą samą metodą, to ich nie interesuje.
Na wyciągu jaki przysłał mi UKS, widnieje że jest to zwrot towaru POS, więc myślę że dlatego do tej operacji się nie przyczepili.
Sprawa zamknięta.
Dyrektor Urzędu Kontroli skarbowej w Szczecinie, przysłał mi pismo umarząjąc w całości postępowanie.
Uzasadnieniem UKS jest to że gra na terytorium RP, musi odpowiadać przepisom UE.
Z uwagi że gra prowadzona była w kraju członkowskim UE jakim jest Malta, i bukmacher zarejestrowany w tym kraju, zobligowany jest do zapłaty podatku według przepisów tego kraju, nie można zastosować opodatkowania dla wygranych, ponownie w innym państwie należącym do tej samej wspólnoty.
Dochód osiągnięty w ramach wygranej , jest zalegalizowany na podstawie tego że bukmacher który wypłacił wygraną, jest zarejestrowany w kraju członkowskim i w tym kraju działa zupełnie legalnie.
W ramach przepisów UE niezgodne byłoby uznanie za przestępcze osiągnięcie dochodu firmy działającej legalnie na terenie UE, gdyż to godziłoby w swobodny obrót gospodarczy na terenie wspólnoty.
.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Wpis zrobil dzisiaj i pisal, ze dzis o 6:30 rano... czy w niedziele takie wizyty sa dopuszczalne? Wiem, ze komornik moze pracowac od pon do sob, tylko ze specjalnym nakazem z sadu niedziela jest mozliwa, ale to jak sa powazne przeslanki.
 
barnaba 44

barnaba

Użytkownik
Yar000 -100% racji. Miałem swego czasu wątpliwą przyjemność wizyty służb mundurowych w domu (art.118 ustawy o prawie autorskim) i odbyło się wszystko w cywilizowany sposób. Przybyli o 9:00, wręczyli postanowienie o żądaniu wydania rzeczy wydane przez prokuratora. Dałem im parę płytek, złożyłem zeznania na miejscu i tyle. Żadnych łomotów do drzwi o 6:30, przeszukań mieszkania, konfiskat komputera czy nośników nie będących przedmiotem w sprawie ani wywózek na komisariat. Także pod tym względem wiarygodność opowieści średnio mizerna, brakuje w niej tylko asysty brygady antyterrorystycznej.
 
Q 455

qwertyuiop

Użytkownik
gość pisze że wpłacał 10 tys i grał za całość, i mówi o Bet365, w dodatku był na plusie. I Bet364 nazywany &quot;Bet 3,65 euro&quot; z powodu limitów, pozwolił mu grać za takie stawki.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Do - być może najbardziej popularnego buka wśród (tylko polskich?) internautów - dorzucony został przez autora nazwijmy to listu, P o k e r s t a r s.
To nie jest przypadek, ponieważ do kilku dni wstecz ukazało się w Sieci info (spory materiał jeśli pamiętam) o niezwykle dużej popularności P o k e r s t a r s.
&quot;List&quot; ma Was wystraszyć, odpędzić od tych firm i przygnać tam gdzie trzeba czyli niewykluczone, że do STS.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
U mnie sprawa była zamknięta gdyż kontrola nie wykazała niczego co byłoby podstawą do opodatkowania. (Dochód osiągnięty w ramach wygranych poza granicami kraju nie podlega opodatkowaniu gdy do tego opodatkowania mają przepisy innego państwa członkowskiego, nie dot. państwa spoza obszaru. Nie można też obciążyć gracza podatkiem od nieujawnionych źródeł z uwagi że gracz ujawnił źródło). Zostało w tej sprawie wydane pismo kończące postępowanie kontrolne. Jednakże sprawą zainteresowała się inna komórka UKS -komórka karna. Na podstawie przeprowadzonej kontroli zostało wszczęte nowe postępowanie- karne i doszło do postawienia zarzutu uczestniczenia w zagranicznych grach przez siec internet. Przedstawiony zarzut trafił do Sądu który przyklepał z automatu winę i wymierzył karę grzywny 5000 zł. Charakterystyką takiego nakazu jest to że wydawany był bez przeprowadzania dowodów, bez udziału stron (http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17000323.html - dla zainteresowanych o tym szerzej). Po złożeniu sprzeciwu Sąd wyznaczy rozprawę i wtedy będzie można powołać wszelkie okoliczności, środki dowodowe, świadków itp. Do tego czasu nie warto dyskutować co było, co będzie, gdyż wiążący będzie Wyrok I instancji a gdy nie będzie on korzystny dla którejkolwiek ze stron postępowania (oskarżony, oskarżyciel publiczny) to Wyrok Sadu II instancji. Na dzień dzisiejszy pomimo złożenia sprzeciwu ponad miesiąc temu, Sąd nie wyznaczył wokandy. Nawet jeżeli wyznaczy to z reguły sprawa odbędzie się za ok. 2-3 miesiące od chwili odebrania zawiadomienia- Trochę więc to potrwa.
Co do długo letności bycia hazardzistą to śmiem stwierdzić na swoim przykładzie że można stale zarabiać i być bardzo dużo na plus- kupić dom, samochód, jeździć 2 razy w roku na egzotyczne wakacje, ale grać trzeba z rozsądkiem. Nawet jeżeli trwa to już 8 lat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom