>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=SniffyBet;4911748]Minister Kapica skomentował i potwierdza [...]
Ludzie, nie dorabiajcie historii bo później Wasze posty będą cytowane w Sieci. Co potwierdza minister Kapica? Gdzie wyczytałeś jego potwierdzenie czegokolwiek innego niż fakt, ze zapoznał się z treścią linkowanego materiału?
 
C 92

cebulka

Użytkownik
Pamiętam Twoją pierwsza sprawę pomimo tego, że minął już ponad rok czasu. Dlatego zdziwiłem się jak przeczytałem Twój dzisiejszy post o grzywnie skoro sprawa była już zamknięta. Mam tylko pytanie o nakaz dostałeś go zaraz po tym jak utarłeś nos UKS` owi, że nie mogą Twoich wygranych opodatkować czy jest to związane z ostatnią akcja?
@Ok przeczytałem jeszcze raz dokładnie Twoją odpowiedź i wynika z niej, że jesteś w tej grupie skoro nakaz dostałeś miesiąc temu. Masakra się robi w tym kraju będą tak długo szukać aż znajda na człowieka jakiś &amp; byle ściągnąć z szarego Kowalskiego jak najwięcej podatków. To tak jak przy kontroli drogowej gdy opony i reszta jest OK to się doczepiają do gaśnicy za brak naklejki gdzie w PORD nic o tym nie ma jest tylko przepis że ma być SPRAWNA byle dać za coś mandat ...
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
UKS we wrześniu poinformował mnie że wszczyna postępowanie karne i wezwał na przesłuchanie (oczywiście przesłuchanie w terminie dostępnym dla mnie, z uwagi na zatrudnienie w Sądzie Okręgowym- bez jakichkolwiek nalotów jak wyżej). Przesłuchanie polegało na tym że inspektor przedstawiła mi zarzut z art. 107 § 2 kks, powiedziałem coś o sobie czyli ile lat, gdzie pracuje, jakie mam wykształcenie, stan posiadania itp. Następnie o przyznanie się do winy- odp że nie. I za ok. 2 tyg. inspektor przysłała mi powiadomienie że sporządziła akt oskarżenia i przesłała go do Sądu właściwego co do popełnienia przestępstwa. Po ok. tygodniu otrzymałem wyrok nakazowy.
Wyrok nakazowy na chwilę obecną nie obowiązuje z uwagi na wniesiony sprzeciw.
Do chwili rozpoczęcia pierwszego przewodu Sądowego oskarżony ma prawo do cofnięcia sprzeciwu i taki wyrok nakazowy staje się automatycznie prawomocny, czyli znowu odzyskuje swoją moc. Wtedy Sąd wyznacza termin zapłaty grzywny w terminie 30 dni, lub w przypadku złożenia wniosku o raty w terminach określonych co do terminów zapadalności każdej z rat. Ja z tej opcji jednak nie będę korzystać ;-)
Mój przełożony Sędzia podpowiedział mi tylko że w takiej sprawie można również powoływać się na to że gracz uczestniczący w grach przez internet ma prawo nie wiedzieć gdzie zlokalizowany jest serwer który zapisuje dane z gry. Dla niego gdyby rozpatrywał sprawę, kluczowym elementem byłoby umiejscowienie serwera i poinformowania w danym momencie danego gracza w jakiej jurysdykcji się znajduje. Bo może być to w Polsce a może być to na Malcie. Samo udowodnienie przez organ prowadzący sprawę że gracz wiedział lub nie wiedział bądź został lub nie został prawidłowo powiadomiony jest mocno wątpliwe. Zapisy ustawy hazardowej dla Sędziego wydają się być absurdalne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
P 192

plusgsm

Użytkownik
UKS oficjalnie wszczyna postępowanie z Urzędu. Nie informuje się kto doniósł. Jednakże donosy nie trafiają bezpośrednio do inspektora tylko do komórki analizującej czy faktycznie mogłoby dojść do uszczuplenia i wtedy jeśli uzna się że mogłoby to kierują taką sprawę do inspektora który wszczyna postępowanie kontrolne. Do akt nie dołącza się donosu, tylko postanowienie o wszczęciu postępowania. Akta można przeglądać, zapoznawać się z nimi lub robić odpisy lub zdjęcia.
Ja mam tylko podejrzenie co do BANKU gdyż na początku zeszłego roku zaczęli do mnie wydzwaniać z oddziału z zapytaniem skąd otrzymywałem takie przelewy. Jeden mi nawet cofnęli. Niedługo po tym odezwał się UKS.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Dla niego gdyby rozpatrywał sprawę, kluczowym elementem byłoby umiejscowienie serwera i poinformowania w danym momencie danego gracza w jakiej jurysdykcji się znajduje.[...]
Sędziowie też słyszeli, że dzwonią ale nie do końca wiedzą, w którym Kościele.
Sorry, ale muszę stać się &quot;advocatus diaboli&quot;. Nie każdy sędzia będzie patrzył w taki sposób.
Serwer? A gdyby to, hipotetycznie zakładając był serwer wirtualny? Realnie to raczej nie wystąpi ale tego na 100% nie wiemy.
To jaka wówczas jurysdykcja?
Siedziba/rezydencja firmy określa jurysdykcję.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Zgodzę się z tym że &quot;Sędziowie też słyszeli, że dzwonią ale nie do końca wiedzą, w którym Kościele&quot; - hipotetycznie tylko taką odpowiedź uzyskałem, ale każda sprawa wydaje się być inna i każdy ma prawo widzieć inaczej.
Dlatego też w swoim sprzeciwie zawarłem inne zarzuty co do obrazy przepisów prawa. Choć sprzeciw ku temu nie służy to jednak uzasadniając go chciałem przekazać że jest w pełni zasadny.
&quot;advocatus diaboli&quot; - łacina z Prawa Rzymskiego? :p
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
C 92

cebulka

Użytkownik
Ja piernicze po co robicie znowu bajzel w tym temacie?!. Zaczęły się pojawiać konkretne wpisy to zaczynacie je zaśmiecać idiotycznymi pytaniami. Kilka razy w tym temacie był już podany link do sprawy użytkownika plusgsm jakbyście się zapoznali z tematem i ruszyli głową nie zadawalibyście idiotycznych pytań ...????
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Dobra koniec. Jak będzie wiadomo więcej tzn. wyznaczony termin, postaram się o tym napisać. Myślę że sprawę na chwilę obecną wystarczająco przedstawiłem co do rzeczywistości.
Co do graczy rekreacyjnych- za kilka tysięcy wyjętych z buk-a nie ma obaw. Przelewy naprawdę musiały być cykliczne, na kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych a życie dość wystawne aby zaszło podejrzenie o uzyskiwaniu przychodów nie znajdującego pokrycia w waszych wydatkach.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Oczywiście, kanonicznego. Dzwonów à propos ;)
Akurat studiuję teraz Prawo Rzymskie i zerknąłem do Łacińskiej Terminologii Prawniczej i w dziale logika faktycznie &quot;adwokat diabła&quot;. Miło widzieć prawnika (być może przyszłego) na tym &quot;mądrym&quot; forum.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Miło widzieć prawnika na tym &quot;mądrym&quot; forum.
Nie jestem prawnikiem ale jeśli wygląda, że jestem to niech tak zostanie ????
Sądzę, gdyby Userzy trzymali się bardziej faktów a mniej emocji i swoich lęków, to wątek ukierunkował by się sam w pożądaną stronę.
Jesteśmy obserwowani ;) i jesteśmy cytowani.
 
S 0

soyer

Użytkownik
Pamiętam Twoją pierwsza sprawę pomimo tego, że minął już ponad rok czasu. Dlatego zdziwiłem się jak przeczytałem Twój dzisiejszy post o grzywnie skoro sprawa była już zamknięta. Mam tylko pytanie o nakaz dostałeś go zaraz po tym jak utarłeś nos UKS` owi, że nie mogą Twoich wygranych opodatkować czy jest to związane z ostatnią akcja?
@Ok przeczytałem jeszcze raz dokładnie Twoją odpowiedź i wynika z niej, że jesteś w tej grupie skoro nakaz dostałeś miesiąc temu. Masakra się robi w tym kraju będą tak długo szukać aż znajda na człowieka jakiś &amp; byle ściągnąć z szarego Kowalskiego jak najwięcej podatków. To tak jak przy kontroli drogowej gdy opony i reszta jest OK to się doczepiają do gaśnicy za brak naklejki gdzie w PORD nic o tym nie ma jest tylko przepis że ma być SPRAWNA byle dać za coś mandat ...
Dokładnie, o to im właśnie chodzi, wpływy do budżetu są niskie, więc szukają pieniędzy gdzie się da.. Podczas przesłuchania w UKS czy Izbie Celnej do niczego się nie przyznawać, nic im nie przynosić, to oni mają udowodnić podejrzanemu winę. Jak wiadomo, sprawy sądowe mogą się ciągnąć miesiącami, więc do ewentualnego prawomocnego wyroku długa i kręta droga. A jak wiadomo nie o sprawiedliwość czy o porządek prawny im chodzi, tylko o kasę...
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
3. Otrzymując wyrok nakazowy, miesięcznie miałem obrotu ok. 30-50 tyś a jednak otrzymałem grzywnę w wysokości 5000 zł plus koszta.
Jedna ważna sprawa - czy to że dostałeś tą grzywnę (a właściwie jak ci ją zaproponowali) to było jednoznaczne z wpisaniem do rejestru ? bo ja tak samo mam przesrane jak kolega koneser - w dupie mam grzywnę 5k, dużo gorzej dla mnie że jak mnie wpiszą jako &quot;karanego&quot; to automatycznie stracę pracę bo jestem mundurowym (ale nie z ic, policji czy coś podobnego :p )
z uwagi na zatrudnienie w Sądzie Okręgowym.
A do pracy w sądzie też nie trzeba być nie karanym czy źle to wyrwałem z kontekstu ?
...tylko do komórki analizującej czy faktycznie mogłoby dojść do uszczuplenia i wtedy jeśli uzna się że mogłoby ...
czyli co ? jak ktoś wpłacał i wypłacał ale nie zarobił to jest &quot;czysty&quot; ?
Z góry dzięki za odpowiedź ????
PS. jeżeli chodzi o mnie to ten koleś ze 120k grzywny to totalna ściema ???? jeżeliby takiego policzyć to żeby wyszła średnia 2500 wypłaty na gracza to łapaliby chyba takich co po 10zł wypłacają ????
 
C 92

cebulka

Użytkownik
Nastepny ???? przecież wszystko masz dokładnie wyjaśnione dodatkowo jest opisana fachowo przez plusgsm cała procedura jak taka sprawa będzie przebiegała. To jest tylko nakaz, ale że jest napisany sprzeciw to ten wyrok jest nieprawomocny i sprawa idzie do sądu na normalną rozprawę. Albo trep albo sm że tego nie rozumie ... obywatel już zrezygnował z opisywania swojej sprawy za chwile wpisy plusa też zostaną zawalone spamem i będzie napisanych kolejnych 20 stron o niczym
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom