>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Swoją drogą dziś z ciekawości sprawdziłem jak to jest z tym Skrillem, i co? Mam rozumieć, że niby portfel internetowy, że niby zagraniczna firma, a konto bankowe i tak w naszym Polskim baku? Wynikało by z tego, że każdy grosz jaki przelewa się i wypłaca ze skrilla przechodzi przez Pekao, a więc nie jest to wszystko takie anonimowe jakby się wydawało... Chyba, że jestem w błędzie to proszę mnie uświadomić. Wynika, z tego, że jak ktoś z buka wypłaca kasę na Skrilla, to jest to tylko takie teoretyczne wypłacenie jej do portfela internetowego, bo w praktyce cała kwota ląduje na rachunku bankowy firmy Skrill w banku Pekao, następnie kiedy wypłacamy z portfela to również przelew wykonuje Peako w imieniu Skrilla... ?
Tak jesteś w błędzie...

Wpłata:

Twój bank/bank pośrednika(taki sam jak twój)-bank pośrednika(taki sam jak odbiorcy(skrilla)/konto skrill

Wypłata:
bank skrilla PKO/twoje konto bankowe
Wpłata do bukmachera przez skrill

Twoje konto skrill/konto skrill bukmachera

Wypłata z bukmachera przez skrill:

Konto skrill bukmachera/twoje konto skrill

A co do tej anonimosci to nie rozumiem o co Ci chodzi to chyba dobrze że skrill ma konto w PKO dzieki temu wpłaty i wypłaty relizowane są w miare szybko.

90 procent jak nie więcej osób nie dokonuje wpłat bezpośrednich na konto skrill wszystko idzie przez pośredników więc to nie wyglada tak ze przelew idzie z twojego konta przez konto pko na twoje konto skrill.
jak masz np konto w Alior to wygląda to Alior/Alior PKO/PKO pośrednik ma dwa konta przychodzące Alior i wychodzące PKO

Kasa jaka wpłacasz na skrilla przechodzi na moje oko taka drogę:

Twoje Konto---&gt;polskie konto skrilla----&gt;główne konto skrill na madagaskarze albo innym makało---&gt;konto buka na madagaskarze.

Wg mnie ciężko udowodnić ze wpłaciłeś kase do buka.
Też nie, ty nie wpłacasz na konto skrilla tylko na konto pośrednika a on przesyła kase do docelowego odbiorcy. A jak wpłacasz do bukmachera nie robisz tego z konta bankowego tylko konta skrill na konto skrill a jak wiesz skrill nie używa numeru konta tylko adres email. Wypłata wygląda dokładnie tak samo tylko że w drugą stronę tzn skrill bukmachera/ twój skrill. twój skrill/konto bankowe z tą różnicą że skrill wysyła bezpośrednio z PKO już bez żadnych pośredników.

Da się udwodnić że wpłaciłes kase do buka ale trzeba najpierw uzyskać informacje od pośrednika.
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Jedna rzecz, którą teraz zauważyłem.
Sprawę, której następstwem był nieszczęsny a omawiany tutaj wyrok z dnia 02.10 2014 r. (Sygn. akt II K 621/14) prowadził (i oskarżał w tej sprawie)
UKS w Szczecinie. Pod przewodnictwem pani SSR Ewy Bajkowskiej.
Pani Ewa Bajkowska była ( niedawno chyba jeszcze), Prezesem Sądu Rejonowego w Szczecinku.
Pan wiceminister Jacek Kapica, urodził się w Szczecinku.
Piastował stanowisko dyrektora Izby Celnej w Szczecinie.
Sąsiadka ;)
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
To samo napisałem.
A przelew do buka przez skrilla to taki sam przelew jak byś robił kupując majtki w jakimś sklepie w chinach, dokonując zapłaty przez skrill. Bezpośrednio bez udostępnienia danych przez skrilla nie ma dowodu że kasa poszła na buka a nie na majtki czy skarpetki. Ja tak to widzę.
Jeżeli chodzi o to to też tak nie jest. Dokonując wpłaty do bukmachera przez skrill wywysłasz przelew bezpośrednio do buka a skrill ma wykaz bukmacherów zresztą wystraczy spojrzeć na adres, jak wysyłasz kase np do [email protected]
to wiadomo że to nie chiński sprzedawca obuwia. Skrill ma wykaz swoich parterów handlowych i wie do jakiej branży należą więc to nie jest problem udowodnić że wpłacałeś na cele hazardowe.
Jezeli chodzi o to co napisalem to pośrednikiem jest zazwyczaj p24, skrill jest kolejnym ogniwem najpierw pośrednik/potem skrill
I nie da się ominąć tej drogi bo skrill nie posiada informacji kto dokonywał wpłaty ( ma tylko informacje że dostał przelew od p24) chyba że ktoś dokonuje bezpośrednich wpłat na konto skrill w co wątpie.
 
agarak 27

agarak

Użytkownik
No więc wskazałem Ci sposób by uniknąć KRK - uprzedzając skazanie poprzez czynny żal,
Nie jest tak dobrze. Czynny żal powoduje jedynie, że sprawca &quot;nie podlega karze&quot; - ale przestępstwo popełnia. Dodam, że jednym z warunków czynnego żalu jest zwrot całej wygranej.
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
a ciekawe co z tymi stronami co podają typy na fb czy blogach , chyba też mogą sie nie czuć bezpiecznie.....???
oczywiscie zakladając te ktore są wpisywane z terytorium Polski
a dlaczego ??
gdyby tak bylo to juz dawno by zrobili z tym porzadek tym bardziej ze tu nie trzeba nic szukac , wymyslac i sledzic - po prostu wpisujesz adres i jestes na stronie ;)
 
twojprzyjaciel 70

twojprzyjaciel

Użytkownik
Ja jestem ciekawy jak ten b-a-h wysyłał pieniądze na konta graczy. Może ktoś powiedzieć?

Bo dla przykładu taki Ónibet wysyła przez pośrednika Earthport PLC z Wielkiej Brytani przez bank SEBPL. Czyli de facto nie ma powiązania bezpośredniego między bukiem a odbierającym pieniądze - bo te idą od pośrednika. Dobrze rozumiem? i żeby dojść skąd jest ta kasa trzeba by się zgłosić do pośrednika czyli SEBPL i Earthport, a ten dopiero może udostępnić, lub nie dane skąd jest kasa. Czyli coś takiego jak Skrill.
 
R 0

ralbet

Użytkownik
Witam.
Sledze od jakiegos czasu informacje o dokonaniach Urzedu Celnego i polskiej skarbowki i tak sobie mysle ze calej sprawy by nie bylo gdyby nie jakas luka w prawie. Tak, mysle ze jest jakas luka w prawie ktora pozwala na to aby zagraniczny buk przyjmowal zaklady od osob z RP. Lub moze buki z polskiego prawa sobie drwia. Analogiczna sytuacja z licencjami miala miejsce ostatnio w UK. I co?
1. buki albo sami poinformowali graczy i podziekowali za wspolprace:
Witaj, Rafal!
Z naszych informacji wynika, że mieszkasz na terytorium Wielkiej Brytanii. Z powodu zmian w brytyjskim prawie hazardowym od 30 września 2014 roku serwis Pinnacle Sports nie będzie już mógł oferować Ci swoich usług.
Co się stanie?
  • Wszelkie zakłady postawione przed 30 września 2014 roku zostaną przyjęte.
  • Po 30 września 2014 roku wszystkie opcje na Twoim koncie poza opcją wypłaty zostaną zablokowane.
  • Środki pozostałe na Twoim koncie Pinnacle Sports możesz wypłacić w dowolnej chwili bez żadnych opłat.

Przepraszamy za tę niedogodność i dziękujemy za wybranie Pinnacle Sports. Jeśli otrzymamy w przyszłości brytyjską licencję hazardową, z radością przyjmiemy Cię z powrotem.

2. Zrobili licencje i przetransferowali konta z ogolnodostepnej strony na strone brytyjska. (bet-at-home)
Dziękujemy za kontakt z bet-at-home.com.
Uprzejmie informujemy, że na Pana nowym koncie gracza zarejestrowanym na brytyjskiej platformie bet-at-home, może Pan skorzystać z bonusu dla nowych graczy.
Więcej informacji na temat tej promocji uzyska Pan klikając tutaj.…

No i jeszcze bonus dali.
Czyli jak to jest? Polska wprowadza licencje a buki to olewaja i jawnie namawiaja do grania u nich (reklamy), a w UK w podobnej sytuacji mowia &quot;STOP, fajnie ze byles u nas ale teraz to juz nie mozesz grac&quot; . Ma ktos jakis pomysl na wyjasnienie tego?
 
M 0

mat72

Użytkownik
Ktos sie pytal czym sie rozni wykroczenie od przestepstwa skarbowego. Wykroczenie jest wtedy gdy gdy kwota naleznego panstwu podatku od nieszczesnej wygranej jest mniejsz niz pieciokrotnosc najnizszrlego uposazenia. Wtedy zastosowanie ma art 107 par 4 kks.
Ok. Zatem przyjmijmy na okrągło kwotę 1000zł. Kwota podatku 12% czyli 120 zł. Nie wiem ile teraz wynosi najniższe uposażenie ale na pewno 120 zł jest to mniej niż jego pięciokrotność. Zatem 1000zł stanowi wykroczenie tak?
Druga sprawa. Ustawodawca rezygnuje z opodatkowania dochodu, którego źródło nie ma charakteru stałego i periodycznego (regularnego powtarzania się) z wyjątkiem: - wygranych w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, loteriach (jeżeli jednorazowa wygrana nie przekracza 2280 zł). Zatem w przypadku naszego 1000zł nie powstaje obowiązek odprowadzenia podatku tak?
Jest jeszcze taki przepisustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych który mówi / Art. 21 ustęp 1 pkt 6a / który mówi &quot;wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego&quot;.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@mat72&gt;&gt; zjadłeś tę istotną część cytowanego Art.21 czyli wstęp:
1. Wolne od podatku dochodowego są:

6a) wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego;
.
 
J 0

jalalewale

Użytkownik
(…) Uczestniczenie w nielegalnych zakładach bukmacherskich organizowanych przez popularne zagraniczne serwisy może więc kosztować nas od 560 zł (56 zł x 10 stawek dziennych) do kwot sięgających milionów złotych.
Kwota kary jest zależna od wielkości stawek dziennych. Są to na pewno sankcje, które budzą obawy wielu graczy. Nie muszą ich one jednak dotyczyć, gdyż sankcje te są nakładane przez SĄD, a jak pokazują historie ukaranych do tej pory graczy, do procesów sądowych zazwyczaj nie dochodzi (prawdopodobnie nie byłoby to w interesie Izby Celnej).
Oczywiście w przypadku gdy wezwany przez Izbę Celną gracz przyznaje się do winy i dobrowolnie poddaje się karze pieniężnej wynoszącej od kilkuset do 3000 złotych.



Podpowiecie o co chodzi? Jak pójdę i powiem że grałem to mogę dostać max. 3tyś a jak nie powiem to w ch.....?
 
M 0

mat72

Użytkownik
Zasadniczo chodziło mi o to, czy zagraniczne buki to nie są właśnie uprawnione podmioty na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Są przecież uprawnione tyle że w innym państwie UE.
Generalnie chodzi mi o to że wg mnie wychodzi na to że jedna ustawa wskazuje że nie pobiera się podatku a druga mówi że taka gra jest nielegalna. Dla mnie to trochę sprzeczność.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
włączyłem sobie teraz telegazetę sportową na TVP 1 i jest zakładka o skokach narciarskich
&quot;Bukmacerzy: Freund przed Stochem&quot; myślę, że to pewnie polskie buki reklamują w państwowej TV a tu zaskoczenie ???? &quot;Zdaniem Londyńskich bukmacherów faworytem jest .. &quot; i jeszcze podają kursy, że za funta postawionego na X wygrasz tyle i tyle ????
niezły cyrk ????
 
B 8

bonusman

Użytkownik
No, to tak jak mówiłem. Standardowa zagrywka PO. Postraszyć, postraszyć tylko po to żeby zainteresować potencjalne grono wyborców a potem zmiana frontu. Teraz to będzie szło w drugą stronę. Wspaniałomyślne PO Mojego głosu w wyborach i tak nie dostaną bo mam ich podejścia do ludzi dość.
Wyroki w trybie nakazowym. Jak pozwolimy im zostać u władzy to przy kolejnej kuriozalnej sprawie będzie jak w procesie frantza kawki.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Zanim pojawi się jakakolwiek zmiana ułatwiająca wejście i opłacalność dla zagranicznych buków na rynek Polski minie trochę czasu. Mam nadzieję, że ten nowy wiceminister zacznie coś szybko robić w kierunku zmiany przepisów i zrobienia czegoś na model duński a nie zabawy w domeny .pl i wysokie podatki zniechęcające zagranicznych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom