>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Dlaczego Państwo nie daje nam bezpieczeństwa i w jakiś sposób nie wpłynie na to, że dostęp do tych gier był ograniczony/ zablokowany. Najlepiej ludziom pod nogi świnię podstawić a później zbijać z nich kasę.
Dlatego:
&quot;Minister odniósł się do przedstawionego w interpelacji rozwiązania polegającego na blokowaniu adresów internetowych nielegalnych operatorów gier hazardowych. Takie rozwiązanie było przewidziane w projekcie ustawy z 7 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw. Jednakże, w trakcie konsultacji społecznych przedmiotowego projektu, ze względu na liczne uwagi, w tym m.in. Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich, zapisy dotyczące blokowania stron internetowych zostały ostatecznie wykreślone z projektu ustawy.&quot;
źródło:

MF nie wprowadzi podatku od dochodów firm bukmacherskich
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/mf-nie-wprowadzi-podatku-od-dochodow-firm-bukmacherskich
.............
.................
Brytyjska firma bukmacherska Ladbrokes jest zainteresowana powrotem na polski rynek. Jej przedstawiciele podkreślają jednak, że niezbędna jest jednak zmiana ustawy hazardowej oraz zmiana sposobu opodatkowania.
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/firmy-bukmacherskie-oczekuja-zmian-w-podatkach-od-gier?doAsGroupId=5137659&amp;amp;refererPlid=5227698
.
 
R 0

rocky

Użytkownik
Ustawa hazardowa jest niezgodna z prawem unijnym wiec Kapica moze sobie straszyc wysylac pozwy o zwrot pieniedzy. On tak naprawde odwala robote choc wie ze jest skazany na porazke w sadzie. Nawet jak do mnie przyjdzie do zaplacenia 1000zl to im nie zaplace chocbym mial stracic 2-3k zl na sprawy sadowe sam sie obronie lub utworzy sie grupe zbiorową ktora wykaze mase bledow ustawy hazardowej i urzedu celnego. W UC pracuja dosc niekompetentnie ze w sadzie łatwo bedzie ich zniszczyc.
polecam artykul i blog tego Pana ktory mial przyjemnosc byc u podwladnych Kapicy:
http://www.pokertexas.pl/newsy/walka-z-nielegalnym-hazardem-ministerstwo-finansow-chce-blokowania-stron/
http://www.pokertexas.pl/spolecznosc/blogi-spolecznosci/blog/JackDaniels/komu-potrzebna-masc/
W Zaklady bukmach. pokera, rulety bawia sie znani, celebryci, politycy, aktorzy itp. Naprawde sadzicie ze to uderzy tylko zwyklych ludzi? Pozwy nawet dla tysiaca ludzi spowoduje ogromny rozdzwiek gdyz uderzy to w wiele srodowisk w Polsce. Nie wspominajac o tym że notowania rzadzacych za nekanie swoich obywateli spadna leb na szyje.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Fajnie jakby jakiś prawnik się wypowiedział. Setki ludzi mówią o niezgodności ustawy z prawem UE...tylko co z tego. Czechy też były w Unii.
To nic nie da, jeden prawnik będzie miał swój punkt widzenia, drugi będzie miał całkiem inny punkt widzenia, więc wypowiedź pierwszego lepszego prawnika w tak skomplikowanej sprawie nic nie znaczy.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Fajnie jakby jakiś prawnik się wypowiedział. Setki ludzi mówią o niezgodności ustawy z prawem UE...tylko co z tego. Czechy też były w Unii.
Na forum jest pełno prawników w tym temacie znalazłem przynajmniej kilku.
To nic nie da, jeden prawnik będzie miał swój punkt widzenia, drugi będzie miał całkiem inny punkt widzenia, więc wypowiedź pierwszego lepszego prawnika w tak skomplikowanej sprawie nic nie znaczy.
Dokładnie na forum wszystko jest opisane, masz kilka punktów widzenia, możesz wybrać ten który Ci najbardziej odpowiada i po kłopocie.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
widzę, że panika trwa w najlepsze
przypominam, że takie działania to ustawa zakładała i od 4 lat każdy kto się interesuje tym bublem powinien wiedzieć a, że teraz nagle mają łapać ... cóż głupie prawo ale prawo
jakby co w sądach gadajcie, że Boniek i Borek grają to Wy też ;-)
ja to się założę, że Ci którzy mają być wzywani to te ananasy które często się pytają czy z buka na konto bankowe można przelać dużą sumę, nie zapominajmy, że dużo narodu Polskiego gra w gry udostępnianie u poszczególnych buków bo jackpoty duże
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ściema to to na pewno nie jest, ale ktoś ukarany przykładnie zostanie i nie wiadomo na kogo trafi ????
Wiadomo, żeby był efekt medialny trafi na tego co najwięcej wygrał, ale i on będzie zadowolony bo zapłaci 1% w postaci grzywny do tego wszystkiego co wygrał.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Wkleje odpowiedzi 2 roznych prawnikow zwiazane z tym tematem. Musialem z pewnych wzgledow miec spojrzenie od strony prawnej na podobny temat (nie wazne jaki, ale powiazany) i czesc ich odpowiedzi mysle, ze sie moze tu przydac wiec wstawie.
&quot;
Z opodatkowaniem dochodu z zakładów wzajemnych (sportowych) które Pan opisuje sprawa wcale nie jest tak prosta jak się wydaje. Czytałem o sprawie, którą Pan przywołuje (ta opisywana na forum przez PLUSGSM-wyslalem mu link) ale jest to przypadek raczej odosobniony, nawet jeśli jednak przyjąć by to za standard to wcale efekt tego rozumowania nie musi być pozytywny.

Proszę Pamiętać, iż zgodnie z kodeksem karnym skarbowym (Art. 107. § 1 i §2 k.k.s.) kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. Bez znaczenia dla ww sankcji jest podatkowa kwalifikacja wypłaty z zakładu. Skoro zatem wygrana jest tu korzyścią majątkową z przestępstwa, którym jest uczestniczenie w zagranicznym zakładzie wzajemnym to zgodnie z art. 33 § 1 k.k.s. sąd ma uprawnienia by orzec przepadek tej korzyści.&quot;
&quot;Niektórzy autorzy komentarzy wskazują tu na konflikt z prawem wspólnotowym „W obszarze rynku hazardowego niedopuszczalne jest co do zasady ograniczanie świadczenia usług hazardowych w którymś kraju członkowskim, stanowi to bowiem naruszenie art. 56 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. W kontekście komentowanego typu czynu zabronionego warto zauważyć, że przyjmując zakaz uczestnictwa w grach hazardowych urządzanych przez internet za relewantny dla art. 107 § 2 k.k.s., należy niechybnie dojść do wniosku, iż obejmuje on wyłącznie uczestnictwo w takich zagranicznych grach losowych i takich zagranicznych zakładach wzajemnych, które są urządzane za granicą nielegalnie. Oznacza to, że typ z art. 107 § 2 k.k.s. nie obejmuje uczestnictwa w legalnych na obszarze Unii Europejskiej internetowych grach losowych i zakładach wzajemnych (bo dozwala to Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej), jak również uczestnictwa w grach na automatach (w tym o niskich wygranych) - czy to internetowych, czy to innych.” [Łabuda Grzegorz, Komentarz do art. 107 Kodeksu karnego skarbowego w: Kardas Piotr, Łabuda Grzegorz, Razowski Tomasz, Kodeks karny skarbowy. Komentarz. WKP, 2012].&quot;
&quot;
Trzeba również wziąć pod uwagę, iż zgodnie z Art. 29a dodany przez art. 1 pkt 14 ustawy z dnia 26 maja 2011 r. do ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. Niektórzy twierdzą w tym kontekście, że naczelnik urzędu celnego mógłby tu zastosować karę pieniężną z art. 89 ust. 1 pkt 3 w zw. z ust. 2 pkt 3 ww ustawy tj. potraktować taką sytuację jako uczestniczenie w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia za co grozi kara pieniężna w wysokości 100 % uzyskanej wygranej.

Trzeba również pamiętać o innej sprawie, zakładając, że z pozoru korzystne interpetacje stanu prawnego są słuszne to wygrane takie jako legalne winny zostać w kraju opodatkowane (gdy przekroczona jest kwota zwolnienia) a nieopodatkowane mogą zostać potraktowane jako nieujawnione dochody&quot;
&quot;Kwestia „miejsca” dokonywania zakładu jest – jak niemal wszystko w tej sprawie – problematyczna. W doktrynie wskazuje się, że uczestnikiem zakładu jest się nawet w momencie ogłaszania wyników przebywając na terytorium RP. Więc tym bardziej jest się niem dokonując zakładu i moim zdaniem miejsce faktycznej „instalacji” serwera (gdy jest poza polską) nie ma tu znaczenia gdy sam zakład urządzany jest poza polską. W tym temacie są jednak i zdania przeciwne.&quot;
Jutro jak bede mial czas to wkleje wypowiedzi drugiego prawnika. Nie wkleje calej konwersacji dlatego, ze moje pytania tylko czesciowo dotyczyly kwestii bukmacherskich.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
dobrze, że są pokerzyści którzy walczą
Wolny Poker udostępnił(a) link. Wczoraj · Edytowany
Minister Kapica i służby mu podległe dumnie obwieściły, że zaczęto prześwietlać prywatne transakcje bankowe obywateli, szukając winnych obstawiania u bukmacherów online. Na jakiej podstawie pogwałcają prawa Polaków i bez oporów wchodzą ludziom na konta? Tego nie chcą zdradzić. Podobno poker online jest kolejny na ich liście. Pytanie powstaje - jak można ścigać ludzi za korzystanie z serwisów legalnie funkcjonujących na terenie UE, w oparciu o ustawę która w świetle prawa UE nie powinna obowiązywać, gdyż została wprowadzona z jawnym pogwałceniem norm legislacyjnych (brak notyfikacji projektu ustawy z 2009 r. do Komisji Europejskiej). Do tego Minister Kapica proponuje blokowanie stron internetowych. Kto by pomyślał, że strategią obecnego rządu przed rokiem wyborczym będzie kurs na Białoruś i ograniczanie swobód obywatelskich.

W najbliższych dniach będziemy starać się wydobyć jak najwięcej oficjalnych informacji na temat tej akcji i będziemy się nimi z Wami dzielić. Opublikujemy też informacje oraz porady na temat naszych praw, jako obywateli Polski, w odniesieniu do tego typu działań służb. Jeżeli ktoś z Was lub Waszych znajomych został namierzony przez służbę celną, dostał wezwanie, zarzuty, itd - dawajcie znać.
mają swoich prawników, wiedzą co i jak więc będą pomagać, szkoda, że nie ma takiego Stowarzyszenia odnośnie zakładów wzajemnych ale teraz w pokerzystach nadzieja
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Trzeba również pamiętać o innej sprawie, zakładając, że z pozoru korzystne interpetacje stanu prawnego są słuszne to wygrane takie jako legalne winny zostać w kraju opodatkowane (gdy przekroczona jest kwota zwolnienia) a nieopodatkowane mogą zostać potraktowane jako nieujawnione dochody&quot;
&quot;Kwestia „miejsca” dokonywania zakładu jest – jak niemal wszystko w tej sprawie – problematyczna. W doktrynie wskazuje się, że uczestnikiem zakładu jest się nawet w momencie ogłaszania wyników przebywając na terytorium RP. Więc tym bardziej jest się niem dokonując zakładu i moim zdaniem miejsce faktycznej „instalacji” serwera (gdy jest poza polską) nie ma tu znaczenia gdy sam zakład urządzany jest poza polską. W tym temacie są jednak i zdania przeciwne.&quot;
Jeśli przyjmiemy, że zakłady takie są legalne, to przyjmiemy wówczas, że nie podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych bo już zostały opodatkowane we właściwych krajach wspólnotowych właściwym podatkiem. Jak się tak wgłębiasz to na forum była poruszana sprawa człowieka, który wygrał zdaje się 2 mln w ciągu 3 lat i sprawa przetoczyła się przez US-Izbę Skarbową - UKS, aby na końcu mu wszystko umorzyli, nie zapłacił ani zł grzywny, ani żadnego nienależnego podatku, bo właśnie tak UKS to zinterpretował jak podałem wyżej.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Link sprawy tego goscia wyslalem prawnikowi.
P.S. Nie wglebiam sie, tylko wklejam to co mi prawnik napisal. Jutro wysle zdanie druiego, ale jest podobne.
 
blum 70

blum

Użytkownik
szkoda, że nie ma takiego Stowarzyszenia odnośnie zakładów wzajemnych ale teraz w pokerzystach nadzieja
Gracze u buka powinni zrobić demonstrację pod URM-em, aby się pokazać - podstawowy ich problem to to, że ich sprawa nie jest sprawą publiczną i że nie pracują aby się nią stała. W przeciwieństwie do pokerzystów, którzy już zaczęli być widzialni dla szarego Kowalskiego.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Demonstrację nic nie daję, tutaj trzeba być podmiotem prawnym więc najprostsze jest Stowarzyszenie które mogłoby być zaproszone do konsultacji społecznych. Teraz mamy taką sytuację i ten dokument (nowelizacja) jest w RCL i już tam powinny być uwagi jakiegoś Stowarzyszenia, firm zagranicznych (nie wiem czy są).
Jak projekt trafi do Sejmu (albo już trafił) to będzie na Komisji i tam mogą Posłowie, Stowarzyszenia, przedstawiciele firm zgłaszać swoje uwagi. Warto oglądać posiedzenia tych Komisji jak to będzie się odbywało, kto z kim trzyma, kto ma inne zdanie i kto jest maszynką do głosowania. Następnie projekt trafia pod głosowanie do Sejmu, później Senat ewentualne poprawki (czyli powrót do Komisji), Sejm, Senat i podpis Bronka.
Po wszystkim nieRząd obwieści, że konsultacje społeczne się odbyły i nikt nie zgłaszał uwag i ustawa wejdzie w życie a my gracze nic nie zrobimy. Na te posiedzenia powinni być zaproszeni przedstawiciele firm zagranicznych i mogą się sprzeciwić, że nawet przy takiej ustawie nie wejdą do Polski bo im się nie opłaca i nadal będzie szara strefa.
***
Wolny Poker Prosimy o chwilę cierpliwości - w najbliższych dniach będziemy pracować nad dokumentem, w którym opiszemy nasze stanowisko w odniesieniu do informacji podanych przez służbę celną 13 godz. temu
 
O 24

obywatel88

Użytkownik
Jako jeden z 17tys. wytypowanych przez służby celne uczestników postanowiłem opisać całą sytuację. Miesiąc temu otrzymałem wezwanie do Urzędu Celnego w roli podejrzanego z art 107 par. 2 kks zgodnie z którym kto na terytorium RP uczestniczy w zagr. grze losowej lub zagr. zakładzie wzajemnym podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. Na przesłuchaniu pada szereg pytań na które jako osoba niewinna postanowiłem nie odpowiadać korzystając przy tym z przysługującego mi prawa do odmowy składania wyjaśnień. Jedyne co zrobiłem to wystosowałem prośbę o pisemne i ustne uzasadnienie stawianych zarzutów. Takowe otrzymałem kilka dni temu a w nim informacja, iż w takim i takim okresie za pośrednictwem komputera z dyskiem twardym w takiej a takiej miejscowości uczestniczyłem w zagranicznych grach losowych lub zagranicznych zakładach wzajemnych urządzanych przez firmę (tu pada nazwa jednego z wiodących zagranicznych bukmacherów). W uzasadnieniu pojawiają się również informację o transakcjach przeprowadzanych na moim koncie bankowym, które rzekomo są potwierdzeniem uzyskania korzyści płynących z działalności zakazanej przepisami prawa polskiego. Wszystko wskazuje na to iż cała sprawa zmierza ku postępowaniu sądowemu do którego to mam zamiar rzetelnie się przygotować. Jak widzicie treści artykułów, które w ostatnich dniach pojawiły się na popularnych polskich portalach nie są wyssane z palca i faktycznie Ministerstwo Finansów postanowiło dobrać się do tyłków w ich mniemaniu przestępców skarbowych. W związku z opisaną przeze mnie sytuacją nasuwa mi się kilka być może mylnych wniosków. Banki ściśle współpracują z organami ścigania przekazując informacje nie tylko o transakcjach przewyższających kwotę 15tys eur. Nie wykluczone, iż operatorzy internetowi przekazują informację o logowaniach na określmy to &quot;podejrzanych&quot; stronach. Jeśli się mylę, a tego nie wykluczam, to będę wdzięczny za wyprowadzające mnie z błędu informację.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Jza pośrednictwem komputera z dyskiem twardym
jak to z dyskiem twardym ? Pierwsze słyszę żeby w ten sposób identyfikować graczy. nie chodzi o IP ? numer IP jak i ID dysku łatwo zmienić ale mimo wszystko skąd mieli dane twojego dysku ?
Napisz też o jakiego buka chodzi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom