>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 12

szymon5550

Użytkownik
Widzieliście filmik Pana Jacka Gmocha? YouTube Jacek Gmoch - ostatnia wola, reklamuje betsson.com, Można? Można!!! Ich się nie ściga
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
P 57

pszemekg

Użytkownik
pszemekg, została złamana tajemnica bankowa na Twoim koncie w banku, czy urząd celny miał sam przelewy do lipca 2012 z konta firmowego bah?
Tak trochę z opóźnieniem ale powiem tylko, że z przeglądanych w UC dokumentów wynikało, że występują do banku o zniesienie tajemnicy bankowej prosząc o zestawienie przelewów z i na konto bah za okres od sierpnia 2011 r do czasu obecnego. W moim przypadku prosili jeszcze o wykaz wszystkich przelewów na koncie, w tytułach których było sformułowanie &quot;hazard&quot; ????
Jeszcze dodam tylko słowo do wszystkich, których sprawa jest w toku, czy może w sądzie. Jeden z &quot;dowodów&quot;, którymi posługuje się UC można przed sądem uchylić.
Mianowicie chodzi o Ogólne warunki handlowe bah. UC robi sobie taki wydruk chyba ze strony internetowej z czasu kiedy prowadzi dochodzenie (przynajmniej tak było u mnie 2016 r.) i cytuje z nich warunki, które niby mają obciążać oskarżonego. Problem jest w tym, że przedstawione przez UC OWH w okresie, za który postawili mi zarzut 2011-2012 nie obowiązywały. Każdy prawnik wam powie, że przed sądem ten niby dowód jest do uchylenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
G 30

gggfff

Użytkownik
Jest jedna sprawa, które nie mogą udowodnić i z tym maja problem, a mianowicie, że zakład był zawierany na terenie RP. Jest to nie do udowodnienia bo operator telekom. przechowuje dane przez 12 miesięcy. Skoro nie mogą udowodnić faktu grania na terenie RP to nie ma sprawy nawet jak się przyznacie do gry - do czego oczywiście nie namawiam.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Mam takie wrażenie, że sprawa BAH z przełomu lat 2011 i 2012 to już przeszłość. Świadczą o tym masowe uniewinnienia w sądach, jak i celnicy wiedząc, że nic nie ugrają, masowo umarzają postępowania. No bo jak karać niewinnych????? Wróciła normalność. Dosyć debilnych ustaw i rządów nieudaczników. Dosyć wyśmiewania, że POLSKA to ch.j dupa i kamieni kupa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
M 7

madziamk

Użytkownik
Jeszcze dodam tylko słowo do wszystkich, których sprawa jest w toku, czy może w sądzie. Jeden z &quot;dowodów&quot;, którymi posługuje się UC można przed sądem uchylić.
Mianowicie chodzi o Ogólne warunki handlowe BaH. UC robi sobie taki wydruk chyba ze strony internetowej z czasu kiedy prowadzi dochodzenie (przynajmniej tak było u mnie 2016 r.) i cytuje z nich warunki, które niby mają obciążać oskarżonego. Problem jest w tym, że przedstawione przez UC OWH w okresie, za który postawili mi zarzut 2011-2012 nie obowiązywały. Każdy prawnik wam powie, że przed sądem ten niby dowód jest do uchylenia.
Witam Przemek. Powiedziałem adwokatowi o możliwości uchylenia dowodu ogólnych warunków handlowych. Adwokat się pyta w jaki sposób chcesz wykazać, że w 2012r były inne ogólne warunki ?
Czy posiadasz kopie tych warunków sprzed kilku lat ?
 
M 444

metallica

Użytkownik
madziaMK - adwokat Ciebie pyta w jaki sposób obalić &quot;dowody&quot; oskarżyciela? On chyba nie ma pojęcia jaką sprawę prowadzi i jest kompletnie zielony w tym temacie. Daj mu parę kopów, odbierz kasę, czytaj ze zrozumieniem i sam się obronisz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 57

pszemekg

Użytkownik
Witam Przemek. Powiedziałem adwokatowi o możliwości uchylenia dowodu ogólnych warunków handlowych. Adwokat się pyta w jaki sposób chcesz wykazać, że w 2012r były inne ogólne warunki ?
Czy posiadasz kopie tych warunków sprzed kilku lat ?
metallica ma trochę racji - skąd wziąłeś takiego adwokata?
w każdym bądź razie u mnie, a myślę też, że i u każdego sprawa wyglądała podobnie:
UC zrobił wydruk warunków w 2014 roku (tak jak wskazuje data na zdjęciu poniżej) a na końcu OWH jest informacja kiedy warunki uległy ostatni raz zmianie (kolejne zdjęcie) - to już jest przesłanka wystarczająca aby stwierdzić, że wydrukowane w 2014 r. OWH, które były conajmniej raz zmienione w 2014 r. nie są tymi, które obowiązywały w latach 2011-2012. Na tej podstawie wystarczy powiedzieć, że te warunki (2014 r.) nie mogą być wykorzystane za okres, w którym podejrzewa się o popełnienie czynu zabronionego (2011 r. - 2012 r.), gdyż w tamtym czasie one nie funkcjonowały. Idąc dalej tym tokiem rozumowania pewnie w takim przypadku znajdzie się jakieś orzecznictwo o braku możliwości wykorzystaniu takiego materiału jako dowodu. Ale to ewentualnie już rola adwokata.
Pamiętaj, że wątpliwości działają na korzyść oskarżonego, a jeżeli UC nie przedstawi OWH z okresu, za który się podejrzewa popełnienie czynu zabronionego to sąd nie może takich wątpliwości nie uwzględnić w toku postępowania.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Zawsze jest możliwość skorzystania z prawa łaski Prezydenta.
nie bardzo rozumiem skąd ten przytyk w stronę Prezydenta? bo jest z PiS, bo ułaskawił Kamińskiego ot tak sobie? co ma Prezydent do obecnego prawa hazardowego którego on nie stworzył, nie podpisał? poza tym ułaskawienie to długa procedura (zaraz ktoś powie Kamiński dostał od razu), no dobra dostał i co z tego? co to zmieniło w Waszym życiu? jak słyszę, że za Sikorskim łóżko do masażu jeździło to chciałbym Kaczyńskiego zapytać kiedy w końcu konsekwencje karne wyciągnie wobec tych łajz?
przypominam tylko, że gracze są ścigani przez to, że kumple Króla Europy spotkali się na cmentarzu i Rudy postanowił szybko na kolanie napisać ustawę która jest kompletnym gniotem, ludzie są ciągani po Sądach, przesłuchaniach za drobne kwoty, są przestępcami, z normalnego człowieka potrafią zrobić przestępce w kilka dni bo zagrał sobie w pokera, obstawił wynik ulubionej drużyny
jeżeli PiS przedstawi nową wersję ustawy hazardowej i będzie ona bublem to wtedy można mieć do nich pretensje ale ostatnie 8 lat to gracze zbierają baty za rządy Króla Europy
swoją drogą PiS się nie spieszy widzę z nowelizacją, program 500+ musi być finansowany, podobnie jak Polski sport, nie wierzę, że w Ministerstwach o tym nie widzą, że legalizacja hazardu to spory zastrzyk gotówki
i naprawdę mam nadzieję, że jak pojawi się już projekt nowej ustawy (model duński albo inny) to zostanie założona część 3 tego tematu bo naprawdę ile można ciągnąc jedno i to samo
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
Czekam na uzasadnienie - i wtedy będę pisał.
Odwoływać się jak najbardziej, tym bardziej że chłopaczki z celnej nie odpuszczają nawet przy niekorzystnych dla siebie wyrokach próbują się odwoływać, ale czy tam napisać apelację to potrafią ? ????
Mam takie wrażenie, że sprawa BaH z przełomu lat 2011 i 2012 to już przeszłość
Myślę, że jeszcze nie, aż tak szybko, bo na tą chwilę ustawa formalnie obowiązuje, a postępowanie przed Sądem Najwyższym nadal jest zawieszone (do czasu rozpatrzenia przez ETS), także te wnioski nadal mogą być kierowane do sądów, bo jak widzimy na powyższych przykładach orzecznictwo w rejonowych nie jest jednolite, więc tutaj będą szukać swoich szans. Zawsze mogą próbować podejmować sprawy za lata od 2012 do obecnego czasu, tutaj nie ryzykują przedawnienia.
swoją drogą PiS się nie spieszy widzę z nowelizacją, program 500+ musi być finansowany, podobnie jak Polski sport, nie wierzę, że w Ministerstwach o tym nie widzą, że legalizacja hazardu to spory zastrzyk gotówki
Postępowanie zostało wszczęte, z tego co wiem, a procedura legislacyjna musi trwać, są określone terminy, a w toku też są inne pilne ustawy, także to nie może być tak po prostu od zaraz jak to się np. panu kapicy wydawało ????
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Postępowanie zostało wszczęte, z tego co wiem, a procedura legislacyjna musi trwać, są określone terminy, a w toku też są inne pilne ustawy, także to nie może być tak po prostu od zaraz jak to się np. panu kapicy wydawało ????
Najpierw to musi się ukazać projekt ustawy (Rządowy lub wniesiony przez grupę Posłów albo Prezydenta), dopiero na podstawie projektu można śledzić jego dalszą drogą
a chyba jeszcze takiego projektu nie ma?
 
M 444

metallica

Użytkownik
Najpierw to musi się ukazać projekt ustawy (Rządowy lub wniesiony przez grupę Posłów albo Prezydenta), dopiero na podstawie projektu można śledzić jego dalszą drogą
a chyba jeszcze takiego projektu nie ma?
Niestety nie ma i nawet nie wiadomo kiedy będzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 69

przemek866

Użytkownik
Taka mała informacja. Mija miesiąc od ogłoszenia mojego wyroku i niestety kasy za adwokata nadal nie dostałem. Dzwoniłem do sądu, Pani powiedziała ze owszem sędzia pamięta o tym i trzeba czekać....tyle na temat.
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Taka mała informacja. Mija miesiąc od ogłoszenia mojego wyroku i niestety kasy za adwokata nadal nie dostałem. Dzwoniłem do sądu, Pani powiedziała ze owszem sędzia pamięta o tym i trzeba czekać....tyle na temat.
Zwrot kasy trwa do pół roku jak nie dłuzej także nic nie wskurasz...Wiem bo mam kolege adwokata...Takze musisz czekac...Na twoim miejscu cieszylbym sie ze masz to juz za soba...
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Właśnie trwa konferencja na TVP Info dotycząca zmian w ustanie hazardowej. Tak jak krążyło po sieci mamy się odwzorowywać na ustawie duńskiej. Ma zajść zmiana dotycząca pobieranego podatku. Zamiana ma dotyczyć zmian podatku obrotowego na podatek od dochodu brutto który miałby wynosić 20%. Pieniądze mają iść w 10% do państwa na wydatki, 7% do PKOLu i 3% na leczenie nałogu hazardu.

Pomysł przedstawia partia Gowina.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Kolego wypowiedź prezesa którą tu przytaczasz jest z 2009 roku zaraz po wykryciu afery hazardowej. Wypowiedz dotyczy ogólnie pojętego hazardu także popularnego w tamtych czasach jednorękiego bandyty. Przez ten czas wiele się zmieniło, a rząd potrzebuje pieniędzy. No ale już wiemy co będą śpiewać media takie jak tvn.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pis-ustawa-ma-byc-radykalna-psl-zachowac-zdrowy-rozsadek,114536.html

Wprowadzenie nowelizacji jest z pożytkiem dla wszystkich. Pieniądze popłyną do państwa, naziemne buki będą mogły na równi rywalizować z zagranicznymi internetowymi bukmacherami, a sport otrzyma dodatkową kasę za sponsoring. Ludzie nie będą się obawiać grać na necie. Do tego przedstawia ją członek rządu więc jest coś na rzeczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom