>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
No tak a jeśli pośredmnikiem jest Skrill to można mieć problemy?
Np Bet 365 jest bardzo solidnym bukmacherem i wątpię że kiedykolwiek jakiekolwiek info dostaną. Swoim drogą moim zdaniem to PEKAO udostępniło info a nie sam BAH. Nie wierzę w to że buk miałby wsypywać ludzi...
To jest wszystko tak banalnie proste nie rozumiem dlaczego większość tego nie rozumie. Tłumaczenie tego samego po milion razy mija się z celem. Na dobrą sprawę cały ten temat o ustawie hazardowej a zwłaszcza wątek dotyczący wezwań z US można by streścić w paru postach. Jak widać ilu graczy tyle teori spiskowych.

Powtorzę jeszcze raz choć już z 10 tyś razy to pisałem i jak widać większość tego nie rozumie lub nie chce zrozumieć.

Na rachunku bankowym bah była przeprowadzana kontrola skarbowa przy okazji której wyszły najaw dane osób wpłacających na jego rachunek a zgodnie z zasada którą wyżej opisałem odbiorca zna dane nadawcy więc było jasne kto dokonywał przelewów na ten właśnie rachunek. Jeżeli chodzi o źródło przecieku to napewno nie był to bah bo po co sam na siebie miałby wysyłać kontrole skarbową? Źródłem przecieku mógł być każdy np Maciek z klanu uprzejmie doniósł że taki i taki rachunek bankowy mógł być wykorzystywany do urządzania nielegalnych gier hazardowych. A tak serio to podejrzewam że to jakaś menda która sama grała doniosła.
 
firel 142

firel

Użytkownik
kyyba, praktycznie do każdego popularnego
Jak wiadomo najbezpieczniejsza jest wypłata przez Skrill, było to wałkowane milion razy. Natomiast co sądzicie o wypłacie np na karty walutowe niesygnowane przez banki tylko serwisy internetowe? Czy są bezpieczne?
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Ze swojego doświadczenia nie umiem Ci odpowiedzieć, ale mam kilku znajomych którzy bawią się w ten sposób, i jeszcze żaden z tego tytułu nie miał problemów. Ja jakoś jednak nie mogę się do tego przekonać i wolę bawić się przez Skrill, i nawet nie przelewam na konto bankowe, tylko mam na karcie, bo nie zużywam większych kwot z tej karty więc płacę tylko nią.
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Nie do końca. Kłopoty mają tylko i wyłącznie Ci użytkownicy którzy dokonywali bezpośrednich przelewów bankowych na rachunek bah. W praktyce podejżewam że takich osób jest bardzo niewiele bo z tej opcji wpłaty korzysta mniej niż 10% grających dlatego że na zaksięgowanie bezpośredniego przelewu potrzeba 1/2 dni robocze.
Oj nie zgodzę się z tym. Według mnie osób korzystających z wypłat/wpłat używając konta bankowego jest zdecydowanie więcej niż używających Skrill. Bah to jest jednak amatorski buk i zapewne sporo osób tam grających nie bawi się w Skrill itp. - niestety ;)
 
B 21

bielsko

Użytkownik
kilka dni temu byłem na końcowym zapoznaniu się z aktami mojej sprawy.. I przy okazji zapytałem w Uc jakie wyroki zapadają w sprawach które prowadza (nie będę podawał miasta). Nie mam podstaw nie Wierzyć Urzędnicze
Ja wiem że to głupie pisanie, ale jakie masz podstawy żeby wierzyć? Mogą powiedzieć cokolwiek.
 
D 0

derek123

Użytkownik
Czy z osób które otrzymały wezwania ktoś w czasie przesłuchania był pytany o innych bukmacherów u których grał? Czy może na postawie wyciągu bankowego udało im się to stwierdzić?
 
P 7

pocio

Użytkownik
ale słodko pierdolisz. oczywiście, że są. bank nie ma tu nic do rzeczy. To B A H miał konto w Pekao SA a nie gracze.
Może kolega nie zrozumiał, a Ty go bluzgasz. Konto wpłacającego nie ma nic do znaczenia, konto Bah na który gracze wpłacili swoje pieniądze ma znaczenie. Nawet robiąc przelew na poczcie (w okresie wglądu prokuratury na konto Bah w tamtym okresie) i wpisując swoje prawdziwe dane jesteś na celowniku.
Btw: Poniewczasie dowiedziałem się w sprawie mojego starego z poprzednich moich postów, ze strony supportu Bah, że wpłacając na konto gracza, nie miał potrzeby podawać danych wpłacającego, ważny był numer gracza na który pieniądze miały wpłynąć. Równie dobrze mógł wpisać, że wpłacającym był John Travolta. Mądry jestem po szkodzie ????
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Przecież oficjalna wersja jest taka, iż prokuratura prowadziła sprawę &quot;prania pieniędzy&quot; przez kogoś przy pomocy BaH i dlatego dostali dostęp do konta, a wtedy dostali wszystkie przelewy jakie Polacy robili do i z BaH.
 
D 0

dan09

Użytkownik
Witam, jestem tutaj nowy, przeczytałem sporo stron w tym temacie ale sam juz nie wiem co robić bo dostałem niedawno wyrok nakazowy. Kwota do zapłaty niby nie jest duża w porównaniu z innymi skazanymi bo to kilkanaście stówek ale jednak i do tego figurowanie w krk nie jest przyjemne. Nie wiem czy dać sobie spokój i przyjać to czy sie odwoływać i mieć nadzieję na uniewinnienie albo być może na wyższą karę finansową bo to też zależy od sądu jak to rozpatrzy. No i nie wiadomo jaką obrać strategie czy przyznać się i tłumaczyć że się nie wiedziało czy dalej brnąć że nie było gry bo same przelewy o niczym nie świadczą bo na przesłuchaniach w UC odmówiłem składania zeznań. Słyszałem o uniewinnieniach ale to raptem chyba ze 3 takie przypadki na całą Polskę. Byłem u prawnika ale to strata pieniędzy i czasu, tak naprawdę wiecej dowiedziałem się z tego forum niż od niego. Prawnik powiedział mi że uniewinnienie w podobnej sprawach nie jest dowodem, bo każda sprawa jest inna. Pewnie miał na myśli żeby przyjać odpowiednia strategię i liczyć na cud.
 
P 57

pszemekg

Użytkownik
Witam.
Dodam coś od siebie jako jeden z tych, któremu postawiono zarzut. Oczywiście jestem niewinny i tak też oświadczyłem na przesłuchaniu. Strach ma wielkie oczy (szczególnie jeśli są to własne oczy) dlatego zatrudniłem w tej sprawie adwokata. Niezależnie od pracy adwokata przeanalizowałem cały temat również na tym forum, na innych stronach, przeczytałem wszystkie dostępne orzeczenia sądów (przyznam, że jak na razie jest dosyć skąpa baza orzeczeń na temat art. 107 par 2 kks) i inne dostępne materiały m.in. kompendium wiedzy ze strony WolnyPoker i stwierdzam, że jest kilka rozwiązań sytuacji w postępowaniu przed sądem.
1. Moim zdaniem (ja tak zrobię) najważniejsze dla nas (osób niewinnych) jest sytuacja, w której nie przyznajemy się do winy i to zarówno przed UC jak i przed sądem (oczywiście w tym przypadku musimy się przekonać, że jedynym dowodem w sprawie są przelewy (poszlaki), tak jak jest to chyba we wszystkich przypadkach). Jeśli mamy dodatkowo adwokata, ten podczas rozprawy pracuje nad tym aby przekonać sąd do tego, że oskarżyciel nie ma wystarczających dowodów na naszą winę - minusem jest w tym przypadku czynnik ludzki w postaci człowieka, który orzeka w sprawie (sędzia), który może na podstawie poszlak podjąć decyzję zgodną z oskarżeniem. Na szczęście w najgorszym przypadku apelujemy do drugiej instancji i znowu powtarzamy czynności z I instancji licząc, że tym razem będzie orzekał rozsądny sędzia.
2. W przypadku małych kwot sąd może zmienić kwalifikację czynu z art.107 par 2 kks na art.107 par 4 kks i w tym przypadku jak już wiemy m.in. z orzecznictwa z uwagi na to, że czyn z par 4 (mając na uwadze przelewy z 2011-2012 r.) już się przedawnił i umarza postępowanie. Minusem jest to, że ktoś musi się przyznać a sąd w toku postępowania dopiero będzie rozstrzygał czy jest to przestępstwo (art.107 par 2) + wpis do krk czy wykroczenie (art.107 par 4). Jest więc ryzyko, że przyznając się i tak ktoś zostanie skazany + wpis do krk.
3. Kolejnym przypadkiem jest przyznanie się (też był jeden taki wyrok) do gry ale z uwagi na art.10 par 4 kks tj. &quot;Nie popełnia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego, kto dopuszcza się czynu zabronionego w usprawiedliwionej nieświadomości jego karalności.&quot; I kolejnym minusem jest tutaj przyznanie się do winy, bo to sąd będzie oceniał tą &quot;usprawiedliwioną nieświadomość&quot; a sąd=człowiek (każdy człowiek popełnia błędy).
4. Ostatnim przypadkiem jaki udało mi się przeanalizować jest wiosek o warunkowe umorzenie postępowania na podstawie art. 336 kpk. Wniosek taki może był złożony już po wpłynięciu do sądu aktu oskarżenia. Skutkiem warunkowego umorzenia postępowania nie jest skazanie sprawcy przestępstwa, ale wskazanie osoby sprawcy i stwierdzenie jego winy - sąd wydaje w takim przypadku wyrok warunkowo umarzający postępowanie a sprawca przestępstwa będzie uznany winnym jego popełnienia, lecz nie jest to równoznaczne z jego skazaniem. Plusem jest brak kary za przestępstwo a jedynie sąd wyznacza okres próby na okres od 1 roku do 2 lat. Minusem jest oczywiście przyznanie się i ocena sędziego czy może zastosować taki tryb. Jeśli sąd postanowi inaczej ma na tacy człowieka aby go skazać z art. 107 par 2 kks.

To tyle z mojej strony. O swojej sprawie poinformuję jak się zakończy prawomocnym rozstrzygnięciem (to tak aby nie zapeszać i dla dobra sprawy).
Piszcie o swoich doświadczeniach bo to jak się okazuje bezcenna wiedza.
 
G 8

gizberg

Użytkownik
czy teraz po nowelizacji kara z art. 107/2 można bedzie się poddać dobrowolnemu poddaniu się karze bez wpisu? i czy przy małym wyroku z 107/2 może być traktowany jako wykroczenie ??
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Mnie dzisiaj spotkała niespodzianka. Kolejne wezwanie do UC i kolejne w charakterze świadka. Przyznam się, że jestem zaskoczony, bo nikt nie opisywał w temacie powtórnego wezwania jako świadka. Drugie wezwanie było z reguły jako podejrzanego. Dzisiaj nikt nie odbierał mojego telefonu, więc spróbuję w poniedziałek się czegoś dowiedzieć.
 
B 21

bielsko

Użytkownik
Witam.
Dodam coś od siebie jako jeden z tych, któremu postawiono zarzut. Oczywiście jestem niewinny i tak też oświadczyłem na przesłuchaniu. Strach ma wielkie oczy (szczególnie jeśli są to własne oczy) dlatego zatrudniłem w tej sprawie adwokata. Niezależnie od pracy adwokata przeanalizowałem cały temat również na tym forum, na innych stronach, przeczytałem wszystkie dostępne orzeczenia sądów (przyznam, że jak na razie jest dosyć skąpa baza orzeczeń na temat art. 107 par 2 kks) i inne dostępne materiały m.in. kompendium wiedzy ze strony WolnyPoker i stwierdzam, że jest kilka rozwiązań sytuacji w postępowaniu przed sądem.
1. Moim zdaniem (ja tak zrobię) najważniejsze dla nas (osób niewinnych) jest sytuacja, w której nie przyznajemy się do winy i to zarówno przed UC jak i przed sądem (oczywiście w tym przypadku musimy się przekonać, że jedynym dowodem w sprawie są przelewy (poszlaki), tak jak jest to chyba we wszystkich przypadkach). Jeśli mamy dodatkowo adwokata, ten podczas rozprawy pracuje nad tym aby przekonać sąd do tego, że oskarżyciel nie ma wystarczających dowodów na naszą winę - minusem jest w tym przypadku czynnik ludzki w postaci człowieka, który orzeka w sprawie (sędzia), który może na podstawie poszlak podjąć decyzję zgodną z oskarżeniem. Na szczęście w najgorszym przypadku apelujemy do drugiej instancji i znowu powtarzamy czynności z I instancji licząc, że tym razem będzie orzekał rozsądny sędzia.


Mają tylko przelewy. Zaraz wrzucę skana z wyroku zaocznego
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom