>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 65

blusior94

Użytkownik
Nie prościej przyznać się, że wygrało się mniej a resztę do skarpety? Chyba dalej obowiazuje to coś, że nie wiedziało się, ze się nie gra legalnie i oddaje wygraną kasę. Wątpie by mieli wykazane co do grosza ile kasy ktoś wygrał, no chyba, że przelał np. 40 tyś na konto no to wtedy gratuluje.
Mój znajomek kiedyś obrał właśnie taki kierunek i obeszło się bez procesu, US zarobiło 15 tyś. kolega drugie 15 wziął dla siebie. Oczywiście skończyło się na ostrzeżeniu by drugi raz tego nie robił, i natychmiastowo zamknął konto.
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Nie prościej przyznać się, że wygrało się mniej a resztę do skarpety? Chyba dalej obowiazuje to coś, że nie wiedziało się, ze się nie gra legalnie i oddaje wygraną kasę. Wątpie by mieli wykazane co do grosza ile kasy ktoś wygrał, no chyba, że przelał np. 40 tyś na konto no to wtedy gratuluje.
Mój znajomek kiedyś obrał właśnie taki kierunek i obeszło się bez procesu, US zarobiło 15 tyś. kolega drugie 15 wziął dla siebie. Oczywiście skończyło się na ostrzeżeniu by drugi raz tego nie robił, i natychmiastowo zamknął konto.
Wes kolego stuknij sie 3 razy w głowe zanim zaczniesz takie brednie pisac takim postepowaniem zmuszasz tylko UC do rozsylania tych chorych i beznadziejnych zaswiadczen za 10zl?????
Pytanie standardowe jaka metoda kolega BieLsko dokonywal depozytow do BAH?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Ja dziś odebrałem pismo z zapoznaniem się z końcowymi aktami sprawy. Czyli moje pismo do sądu nic nie wniosło o cofnięcie wniosku o nie przesyłanie akt do UC. Bialsko odwołaj się....to tylko wyrok nakazowy ! walcz na normalnej rozprawie.
Mam termin na 10 grudnia z tymi aktami...nie pojadę bo bez sensu, lepiej je znam jak UC pewnie. zanim odeślą i sąd nada znów nową sygnaturę akt i rozpatrzą to pewnie znów conajmniej do końca styczna....
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Ku*wa, ???? , nie o to mi chodziło, co ja napisałem.
Miałem na myśli, że dogadać się w sensie, że skoro wiedzą, że gram, bo jeżeli mają na kogoś bitego haka, 100%, to o jakich kwotach oni mówią, jeżeli wyszłoby, że nie wiedzą o wszystkim, to jakoś się z nimi dogadać tak by nie oddawać wszystkiego. Trzeba czasem kombinować, jeżeli ciężko było założyć skrilla i prowadzić tam wypłaty i wpłaty to trzeba inaczej.
Mnie ciekawi jedno. Czy była chociaż jedna sytuacja, że złapali kogoś kto grał na becie? Ile razy czytam, lub słyszę, że ktoś ma Celników na siedzeniu, to właśnie grał na bahu? Ja się dziwię czemu jeszcze tyle osób tam gra, nawet mając skrilla i inne zabezpieczenia nie mam zamiaru nawet ich strony otwierać. A co dopiero grać.
PS. Kolega pewnie bezpośredni przelew z konta, bo inaczej jakby się dowiedzieli. Chyba, ze w banku ktoś miał gorszy dzień i Go podjebał.
 
G 8

gizberg

Użytkownik
Niższe kary za udział w nielegalnym hazardzie
,,Przy okazji warto też zwrócić uwagę na zmniejszenie sankcji za udział w zagranicznej grze losowej lub zakładzie wzajemnym (art. 107 kks) — czyli np. udziale w grze hazardowej organizowanej przez internet. Obecnie za dopuszczenie się takiej ohydnej zbrodni można dostać nawet 3 lata pozbawienia wolności i grzywnę do 720 stawek dziennych. Po zmianach grozić za to będzie grzywna w wysokości do 120 stawek dziennych (art. 23 par. 3 kks: „stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności”).
art. 107 par. 2-3 kks (w brzmieniu po 13 lutego 2016 r.):
§ 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym,
podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie lub zakładzie wzajemnym,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.,,
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Jak wiemy, 13 lutego zmieni się zapis odnośnie sankcji za złamanie przepisu art 107 KKS. Ale co będzie jeśli ktoś będzie miał postawiony zarzut przed 13 lutego 2016? Czy sąd może karać wg zasad sprzed 13 lutego jeśli orzeknie np 14 lutego 2016?

Jak się ma wówczas odwołanie od wyroku - czy Sad II instancji będzie karal już wg nowych przepisow czy zawsze będzie obowiązywać moment postawienia zarzutów względnie wyroku Sądu I instancji? Proszę o merytoryczna odpowiedź
 
P 5

pmatusik

Użytkownik
Jak wiemy, 13 lutego zmieni się zapis odnośnie sankcji za złamanie przepisu art 107 KKS. Ale co będzie jeśli ktoś będzie miał postawiony zarzut przed 13 lutego 2016? Czy sąd może karać wg zasad sprzed 13 lutego jeśli orzeknie np 14 lutego 2016?

Jak się ma wówczas odwołanie od wyroku - czy Sad II instancji będzie karal już wg nowych przepisow czy zawsze będzie obowiązywać moment postawienia zarzutów względnie wyroku Sądu I instancji? Proszę o merytoryczna odpowiedź
Sąd orzeka według przepisów obowiązujących w chwili orzekania, czyli wydania przez Sąd orzeczenia w danej sprawie. Taka jest reguła. Wyjątek, zachodzi wtedy, gdy poprzednio obowiązujące przepisy były by względniejsze dla oskarżonego.
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Sąd orzeka według przepisów obowiązujących w chwili orzekania, czyli wydania przez Sąd orzeczenia w danej sprawie. Taka jest reguła. Wyjątek, zachodzi wtedy, gdy poprzednio obowiązujące przepisy były by względniejsze dla oskarżonego.

Czyli Sad II instancji zmieni wyrok jeśli pierwszy wyrok zapadł w oparciu o przepisy przed zmianą w KKS?
 
B 21

bielsko

Użytkownik
Ja dziś odebrałem pismo z zapoznaniem się z końcowymi aktami sprawy. Czyli moje pismo do sądu nic nie wniosło o cofnięcie wniosku o nie przesyłanie akt do UC. Bialsko odwołaj się....to tylko wyrok nakazowy ! walcz na normalnej rozprawie.
Mam termin na 10 grudnia z tymi aktami...nie pojadę bo bez sensu, lepiej je znam jak UC pewnie. zanim odeślą i sąd nada znów nową sygnaturę akt i rozpatrzą to pewnie znów conajmniej do końca styczna....
Spoko,spoko. Papuga już napisał odwołanie. Walczymy !!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
B 21

bielsko

Użytkownik
Wes kolego stuknij sie 3 razy w głowe zanim zaczniesz takie brednie pisac takim postepowaniem zmuszasz tylko UC do rozsylania tych chorych i beznadziejnych zaswiadczen za 10zl?????

Pytanie standardowe jaka metoda kolega BieLsko dokonywal depozytow do BAH?
Nie dokonywałem. Jestem niewinny !!!!!
 
D 7

davids.

Użytkownik
Witam. Opisze moją sytuacje. W sierpniu dostałem wezwanie w charakterze świadka do urzędu celnego, na zadane pytanie czy brałem udział w zakładach bukmacherskich odpowiedziałem że nie a gdy pokazano mi wykonywane przelewy (były tam przelewy chyba od połowy 2011 do kwietnia 2012) to powiedziałem że przypominam sobie coś takiego że przelewałem jakieś pieniądze żeby oglądać transmisje sportowe ale w żadnych zakładach bukmacherskich nie brałem udziału. Kilka dni później znowu przyszło mi takie samo wezwanie w charakterze świadka, wtedy przedstawili mi oświadczenie że zwracam się z prośbą do banku o przesłanie wyciągu historii mojego konta od 2011 do 2015 roku i żebym to podpisał i powiedzieli że jak tego nie podpisze to i tak będą mieli historie mojego konta bo będą wnioskować do sądu o uchylenie tajemnicy bankowej. Nie podpisałem tego. Pod koniec listopada przyszło mi wezwanie w charakterze podejrzanego o przestępstwo skarbowe art 107 par 2 kks. Byłem w urzędzie celnym i przedstawili mi zarzut, pokazali mi całą historie mojego konta od 2011 do 2015 roku (szczegółowo przelewy, płatności kartą, wypłaty z bankomatu) i powiedzieli że sąd uchylił tajemnice bankową, było tam kilkanaście wpłat i kilka wypłat, raczej niewielkie kwoty, chodzi oczywiście o bah. Nie przyznałem się do winy i odmówiłem składania zeznań. Powiedzieli że akt oskarżenia zostanie przesłany do sądu i wyznaczyli mi termin na kiedy mam sie stawić żeby zapoznać sie z końcowymi materiałami postępowania. Adwokata nie wezme ze względu na koszty więc będę musiał radzić sobie sam. Czytałem opinie ludzi którzy brali adwokata i później pisali że równie dobrze mogli być bez adwokata. Dodam jeszcze że nie uzyskuje dochodu więc sąd chyba będzie brał to pod uwage przy ustalaniu ewentualnej grzywny. Proszę o udzielenie jakichś wskazówek jak się zachować w mojej sytuacji i co należy robić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 69

przemek866

Użytkownik
Jedno mnie fascynuje... że ile czasu już to trwa ta cała farsa i nikt jeszcze nie został skazany jeżeli się nie przyznał a wciąż są nowe sprawy...
Dla ciekawych: rozmawiałem z dziennikarzem portalu e-play.pl . Mówił że jeżeli się zgodzi to zrobią wywiad i opublikują jeszcze przed świętami z nowym szefem celników. Mają zadać mu pytanie odnośnie &quot; nas oskarżonych &quot; . Ciekaw jestem co odpowie, to będzie dość ciekawe bo jeżeli podzieli zdanie swojego poprzednika niezapomnianego Kapicy to mamy pozamiatane...chyba że będzie lepiej ale jakoś tego się nie spodziewam po politych pis-u .
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
Ja mam we wtorek rozprawę, stawiennictwo nieobowiazkowe ale z ciekawości pojadę. Ludzie odwołuje się od wyroków nakazowych. Kolega powyżej dostał w wyroku nakazowym parę stowek za 8 tys. Wygranej, a ja za 0 zł wygranych i wpłacie 49,5 zł prawie 4,5 tysiąca. Śmiech na sali
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Głowa mnie boli od waszych wypocin, wciąż wałkujecie to samo (mowa o nowych podejrzanych). Macie wszystko jak na tacy wypisane a dalej dublujecie pytania :-/
Aktualizacja: 7 miesięcy od wezwania jako świadek brak jakichkolwiek informacji z UC.
 
L 147

luminat

Użytkownik
Lukos1985 - jak wpłaciłeś 42 zł i nic nie wypłacałeś, to szkoda czasu. Sąd by cie jeszcze uniewinnił za &quot;znikomą szkodliwość społeczną czynu&quot; i koszty postępowania wziełyby wszystko w łeb, a ktoś kto to przewałkował dalej dostałby po premii, wiec pewnie ukręcono sprawie łeb ;) ????
Może cie tylko postraszyli, abyś więcej nie grał?
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Głowa mnie boli od waszych wypocin, wciąż wałkujecie to samo (mowa o nowych podejrzanych). Macie wszystko jak na tacy wypisane a dalej dublujecie pytania :-/
Aktualizacja: 7 miesięcy od wezwania jako świadek brak jakichkolwiek informacji z UC.
lukos1983 - mają jeszcze półtora roku na postawienie zarzutów, a to dłuuuugi czas.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom