>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
L 41

lukos1983

Użytkownik
luminat wciąż czekam, aż pani z UC zleci prokuratorowi wgląd do mojego konta ???? tylko czekać kiedy mi je zablokują hehe za wpłaty 5,00 zł. ????
bukowina gdyby serio zajęła się moją sprawą to już naprawdę nie mam pojęcia jakimi przymiotnikami ich obdarować. ???? Przecież z moją sprawą wstyd do prokuratory iść. ????
 
B 50

bukowina

Użytkownik
lukos1983, dla mnie też by to było śmieszne ale u tych &quot;mądrych inaczej&quot; nigdy nic nie wiadomo. Niedawna sprawa z niepełnosprewnym, którego ZAMKNĘLI!!! za batonik. I naczelnik więzienia, który zapłacił za niego stracił pracę.
 
R 39

rufikk

Użytkownik
Po jakim czasie te sprawy mogą się przedawnić? Pytam o sytuację, przed wezwaniem w roli świadka i postawieniem jakichkolwiek zarzutów. Po jakim czasie UC w ogóle się tą sprawą nie zajmie? Podejrzewam, że ma tu znaczenie suma wypłat.
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
Po jakim czasie te sprawy mogą się przedawnić? Pytam o sytuację, przed wezwaniem w roli świadka i postawieniem jakichkolwiek zarzutów. Po jakim czasie UC w ogóle się tą sprawą nie zajmie? Podejrzewam, że ma tu znaczenie suma wypłat.
Jak suma wyplat moze miec wplyw na przedawnienie ... Ręce opadają...
5 lat jest okres przedawnienia co oznacza ze juz niedlugo Ci ktorzy grali tylko do 2010 roku wlacznie beda bezpieczni.

Roznica ale tego nie jestem pewien wynika tylko z tego czy sprawa jest scigana z UKS czy UC bo w jednym przypadku liczy sie co do dnia 5 lat przedawnienia a w drugim do konca danego roku
 
R 39

rufikk

Użytkownik
Rusz trochę głową, zanim zaczniesz się tak dziwić. Od czego może zależeć, jak nie od wypłat. Nawet we wrzuconym przez Bielsko wyroku nakazowym odnoszą się do wypłat.
Podam informacje, które znalazłem, może komuś się przyda.
Wykroczenie skarbowe: kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej albo wartość przedmiotu czynu nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia (w 2013 r. 5 x 1.600 zł = 8.000 zł) w czasie jego popełnienia.
Przestępstwo skarbowe: powyżej 8000zł
W okresie 6 miesięcy wartość kilku podobnych czynów może być sumowana i odpowiednio klasyfikowana jako przestępstwo albo wykroczenie.
Teraz okresy przedawnienia:
1 rok - dla wykroczeń skarbowych;
5 lat - gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 3 lat;
10 lat - gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe zagrożone karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata.
Jeśli zostało wszczęte postępowanie przeciwko sprawcy, to okres przedawnienia wydłuża się o kolejne:
2 lata - dla wykroczeń skarbowych;
5 lat - dla przestępstw o 5-cio letnim okresie przedawnienia;
od zakończenia okresu podstawowego przedawnienia.
Termin biegu przedawnienia w stosunku do wykroczenia skarbowego czy przestępstwa, który skutkował uszczupleniem należności publicznoprawnej rozpoczyna się z końcem roku, w którym upłynął termin płatności tej należności.
W przypadku należności celnej bieg przedawnienia rozpoczyna się z dniem, w którym powstał dług celny.
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
Wszystko co napisałeś jest prawda tylko ze 10 lat nie dotyczy spraw związanych z bukmacherka. Dodałbym jeszcze ze o wszczetym postępowaniu musisz zostać poinformowany do końca danego roku jeśli zostało w nim wszczete.

Aha jeszcze jedno skoro wysokość wplat/wypłat ma znaczenie to powiedz dlaczego wezwania dostają ludzie którzy grali w latach 2011/2012 po 5 ,10 zł
 
M 2

madderin

Użytkownik
Wszystko co napisałeś jest prawda tylko ze 10 lat nie dotyczy spraw związanych z bukmacherka. Dodałbym jeszcze ze o wszczetym postępowaniu musisz zostać poinformowany do końca danego roku jeśli zostało w nim wszczete.
Aha jeszcze jedno skoro wysokość wplat/wypłat ma znaczenie to powiedz dlaczego wezwania dostają ludzie którzy grali w latach 2011/2012 po 5 ,10 zł
Podstawowym problemem jest tutaj to jak określić &quot;uszczuplenie należności publicznoprawnej&quot; - na pewno nie jest nią ani kwota wpłaty, ani kwota zawarcia zakładu.
Chodziłoby tu raczej o niezapłacony podatek od zawarcia zakładu (w Polsce to 12% a u zagranicznych brak). Nie wiadomo jednak jak to obliczać - teoretycznie możnaby uznać, że nawet obracając kwotą 10 zł u bukmachera po jakimś czasie ten ewentualny podatek mógłby przekroczyć granice na wykroczenie.
Ta kwestia też może być kolejnym argumentem - do uznania za przestępstwo należałoby &quot;uszczuplić należność publicznoprawną&quot; na kwotę powyżej 8000 zł - i tu cały czas mówimy o potencjalnej kwocie podatku do zapłacenia tytułem samego zawarcia zakładu.
Tak naprawdę kwota wygranej nie ma tu nic do znaczenia (ew. jest to dochód z nieujawnionego źródła)
Na podsumowanie - sprawa tu jest bardzo zagmatwana, bo z jednej strony art. 107 mówią tylko o braniu udziału w grach wzajemnych, ale żeby zróżnicować czy to wykroczenie czy przestępstwo - należy zróżnicować kwotę potencjalnego narażenia należności publicznoprawnej.
Tak naprawdę urząd celny powinien określić dokładnie na jaką kwotę narażono budżet tytułem niezapłacenia podatku za nielegalną grę, ale to jest bardzo niejednoznaczne i nikt się tak naprawdę nad tym nie zastanawiał do końca (ale na pewno w ostateczności jest tu szansa - bo szybko licząc - żeby łapać się pod przestępstwo, należałoby zawrzeć u buka zakłady na grubo kilkadziesiąt tysięcy)

Tak naprawdę bez danych bukmachera o ilości zawartych zakładów, kwotach, nie da się tutaj nic dokładnie ustalić - ale zarówno celnicy jak i sędziowie niespecjalnie zastanawiają się nad tym - to tylko pokazuje jak źle skonstruowane są te przepisy. W apelacji ich argumentacja by nie przeszła.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
cyt. - &quot;Tak naprawdę urząd celny powinien określić dokładnie na jaką kwotę narażono budżet tytułem niezapłacenia podatku za nielegalną grę&quot;
Tu nie ma narażenia budżetu, czy uszczuplenia należności publicznoprawnej.
1. Firmy bukmacherskie działają legalnie i płacą podatki tam gdzie są zarejestrowane i nie ma mowy o podwójnym opodatkowaniu.
2. A jeżeli gra u nich jest nielegalna, to urząd skarbowy nie może opodatkować żadnych wygranych, nawet milionowych. Już zapomnieliście o plusgsm?????
U niego zaczęło się od urzędu skarbowego i przy jego milionowych przelewach ZERO podatku.
 
D 7

davids.

Użytkownik
W lutym przyszłego roku zmienia się zapis odnośnie kar za złamanie przepisu art 107 KKS i w nim już nie ma pozbawienia wolności więc wpisu do KRK nie będzie? jeżeli akt oskarżenia pójdzie w tym miesiącu do sądu i sąd coś orzeknie po 13 lutego albo samemu będzie się odwoływało tak żeby to przeciągnąć żeby było już po tym terminie to sąd może karać według tych mniejszych sankcji?
 
M 2

madderin

Użytkownik
cyt. - &quot;Tak naprawdę urząd celny powinien określić dokładnie na jaką kwotę narażono budżet tytułem niezapłacenia podatku za nielegalną grę&quot;
Tu nie ma narażenia budżetu, czy uszczuplenia należności publicznoprawnej.
1. Firmy bukmacherskie działają legalnie i płacą podatki tam gdzie są zarejestrowane i nie ma mowy o podwójnym opodatkowaniu.
2. A jeżeli gra u nich jest nielegalna, to urząd skarbowy nie może opodatkować żadnych wygranych, nawet milionowych. Już zapomnieliście o plusgsm?????
U niego zaczęło się od urzędu skarbowego i przy jego milionowych przelewach ZERO podatku.
ad 1 Jeżeli już płacą podatek to w innym kraju (może być np. obrotowy) ale nie w polsce, a ty teoretycznie grasz w swietle przepisów w polsce i potencjalnie powinien z tego tytułu iść podatek - teoretycznie uszczuplasz budżet (te 12% nalozone na legalne w polsce), i to jest podstawa do art 107, inna sprawa te regulacje, są na 99% sprzeczne z wolnością obrotu w UE
ad2 jeżeli wygraleś załóżmy 10k, to urząd zapyta skąd to masz - powiesz że grałeś u buka, to ci walnie nieujawnione dochody bez tłumaczeń - już łatwiej powiedzieć że kase zarobiłeś na prostytucji - wtedy jesteś czysty
jak widać przepisy są kretyńskie, jest masa niewiadomych i sprzeczności, i prawdopodobnie jak zajmie się tym w końcu ETS to skonczy się ta zabawa polskich UC
 
R 39

rufikk

Użytkownik
Te 8000 to niekoniecznie musi być podatek. Myślę, że samo obstawianie można określić jako &quot;wartość przedmiotu czynu&quot;. Wychodzi więc na to, że mogą się przypieprzyć od każdej strony.
Do komentarza powyżej:
jeśli urząd zapyta, skąd mam 10k i powiem, że grałem u zagranicznego buka i u niego zapłaciłem podatek, to chyba nie powinni mieć pretensji ????
Oczywiście przy tej całej patologii naszego prawa takie tłumaczenie by nie przeszło, bo samo granie jest zabronione.
Zastanawiam się, jak to jest za granicą? Jeśli np. Niemiec gra u buka zarejestrowanego na Malcie i uzyskuje z tego jakiś dochód. Komu płaci podatek?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Zastanawiam się, jak to jest za granicą? Jeśli np. Niemiec gra u buka zarejestrowanego na Malcie i uzyskuje z tego jakiś dochód. Komu płaci podatek?
Przede wszystkim warto chyba najpierw sprawdzić (opierając się na tym podanym przykładzie Niemiec) czy istnieje tam podatek od wygranych - bo co do samego faktu konieczności wszelkich rozliczeń z fiskusem w kraju swego zamieszkania, chyba nie masz wątpliwości.
Otóż w odniesieniu do gier losowych w Niemczech nie ma podatku, jak media podawały dokładnie rok temu przy tej sprawie rekordowo dużej wygranej, bo aż 58 mln € w loterii EuroJackpot:
http://niezalezna.pl/62190-rekordowa-wygrana-w-niemczech
Podobnie jest tam z wygranymi z wzajemnych zakładów sportowych, które także nie podlegają w Niemczech opodatkowaniu:
http://niemcy.podatkieuropejskie.pl/
i dlatego tak dużo szumu zrobiło się tam przy sprawie zawodowego gracza w pokera o nazwisku Eddy Sharf, kiedy to fiskus poparty wyrokiem sądu jednak położył rękę na jego wygranych:
http://niemcy.podatkieuropejskie.pl/podatek-za-wygrana-w-pokera/67/
traktując jego przypadek odmiennie, robiąc tym samym wyjątek od reguły...
 
B 50

bukowina

Użytkownik
ad 1 Jeżeli już płacą podatek to w innym kraju (może być np. obrotowy) ale nie w polsce, a ty teoretycznie grasz w swietle przepisów w polsce i potencjalnie powinien z tego tytułu iść podatek - teoretycznie uszczuplasz budżet (te 12% nalozone na legalne w polsce), i to jest podstawa do art 107, inna sprawa te regulacje, są na 99% sprzeczne z wolnością obrotu w UE
ad2 jeżeli wygraleś załóżmy 10k, to urząd zapyta skąd to masz - powiesz że grałeś u buka, to ci walnie nieujawnione dochody bez tłumaczeń - już łatwiej powiedzieć że kase zarobiłeś na prostytucji - wtedy jesteś czysty
jak widać przepisy są kretyńskie, jest masa niewiadomych i sprzeczności, i prawdopodobnie jak zajmie się tym w końcu ETS to skonczy się ta zabawa polskich UC
Madderin - ad 1 - Jeżeli grasz w świetle przepisów w Polsce, to to jest NIELEGALNE, a od nielegalnych czynności nie płacisz podatku. Jesteś narażony na inne sankcje karne. Koniec.
ad 2 - co do wygranych, odeślę Cię jeszcze raz do sprawy &quot;plusgsm&quot;. Tam zaczęło się od urzędu skarbowego. U niego chodziło o milionowe przelewy. Przyznał się do gry i koniec. Sprawa umorzona w urzędzie skarbowym, bo od nielegalnych gier zgodnie z ordynacją podatkową nie mogli ściągnąć podatku, ale przekazali to do urzędu celnego i plusgsm ma takie problemy jak tysiące graczy, tylko i wyłącznie o nielegalną grę, a nie o niezapłacone podatki. Koniec
Przestańcie wymyślać i tworzyć nowe niepotrzebne i nie mające nic z rzeczywistością problemy.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
właśnie wróciłem z sądu, mogę nieskładnie pisać bo na świeżo. Sprawa wygląda tak, sąd zadecydował o umorzeniu postępowania, na co nie zgodził się oskarżyciel z UC. Ja niestety się za bardzo nie przygotowałem i mówiłem z głowy. Zacząłem od tego że przelewy za ten okres dotyczyły kwoty 49,5 zł (gdy podałem kwotę sędzia uśmiechnął się pod nosem) i prosiłem o potraktowanie to jako wykroczenia na co sędzia, że dobrze sie przygotowałem. Wspomniałem o innych wyrokach m.in z Płońska, ale ponoć każda sprawa jest traktowana indywidualnie. Zaznaczyłem, że przelewy nie są nielegalne, tylko uczestnictwo w zawieraniu zakładów. Wtrącił się oskarżyciel, że skoro wpłaciłem to grałem i zaczął przytaczać jakąś notyfikację z 2010r. ???? i nie zgadza sie na umorzenie. Pierwotnie dostałem kare z wyroku nakazowego 3600 plus koszta sądowe. Oskarżyciel zszedł na 600 zł bo chyba nie chciał kolejnej sprawy na co sie nie zgodziłem i do mnie jeszcze, że czytam głupoty na forach. Sędzi chyba zależało na umorzeniu postępowania ale jak pisałem wyżej oskarżyciel się nie zgodził i nalegał na kolejną rozprawę, która niestety odbędzie sie pod koniec stycznia grr. Pytam się oskarżyciela jakie ma dowody przeciwko mnie oprócz wpłat na 49,5 (dodam że wypłat nie było), bo tylko o tym mówił. Odpowiedź jego ciągle ta sama, wpłaty na konto. To ja dalej ciągnę i pytam się czy ma dowody na zawarcie kuponów itp. odpowiedzi z jego strony brak. Na następną rozprawę juz się lepiej przygotuję, bo widzę ze innych dowodów nie będzie ze strony UC. Najbardziej interesuje mnie ta rzekoma notyfikacja z 2010 o nielegalności zakładów bukmacherskich (ktos coś wie na ten temat?) o której wspomniał oskarżyciel. No i kolejne 2,5 m-ca w stresie. jakieś porady co do obrony na następną rozprawę? Bo po minie sedziego chyba mu sie nie uśmiechało jak wyznaczył kolejny termin. jak się dobrze przygotuję to prawnik niepotrzebny będzie
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
aloen 20

aloen

Użytkownik
Dzięki za relację. Ja jestem na etapie powtórnego wezwania jako świadek, ale coś mi tu śmierdzi zmianą na podejrzanego. Gdy zadzwoniłem z zapytaniem po co mnie ponownie wzywają uzyskałem niechętną odpowiedź &quot;zmieniły się okoliczności&quot;. Z tego to można wszystko i nic wywnioskować. Idę 15 grudnia.
 
B 13

blaszka123

Użytkownik
A ja z innej beczki ???? mam nadzieje ze oglądacie uważnie MŚ w piłce ręcznej kobiet. Otóż w publiczna telewizja w czasie dużej oglądalności 3-5 mln cały czas reklamuje nielegalnego bukmachera Unibet- zakład bez ryzyka 123 pln - banery na wokół boiska. Może celnicy się zainteresują? Co Grozi za nielegalne reklamowanie firm zagranicznych?? ???? ????
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Mecz nie jest rozgrywany w Polsce, ani TVP zapewne nie jest twórcą sygnału. A bukmacherzy mają podpisane umowy z organizatorem turnieju, więc wszystko jest legalne.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
czopekkk Brawo ! walcz chłopie ! Ale widać Ci z UC wiedzą o tym forum i że stąd czerpiemy wiedzę. Cóż...pozdrawiam was tępe pały ????
Ciekaw jestem jak u mnie się to potoczy, ja na początku będę wnioskował żeby do żadnej rozprawy nie doszło, tylko żeby umorzyli postępowanie na posiedzeniu sądu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom