>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

US Open - turniej główny

Status
Zamknięty.
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Tsonga Jo-Wilfried - Cilic Marin, Over 37.5 asów serwisowych, Unibet 1.95

44 ✅✅✅

VS.


To mój drugi typ statystyczny w tym turnieju, pierwszy nie wszedł...mam nadzieję, że teraz będzie inaczej. Jeśli chodzi o sam mecz to według mnie będzie on bardzo wyrównany i nie ma się tutaj bawić w typowanie zwycięzcy. Chorwat w tym meczu jest niedoceniany przez bukmacherów tak jak nie był doceniany rok temu kiedy wygrał ten turniej, a Francuz niby nie stracił tutaj jeszcze seta lecz pamiętajmy, że on nie miał tutaj tak naprawdę godnego przeciwnika. Nie będę pisał kto z kim wygrał ponieważ to w moim typie jest nie potrzebne, przytoczę tylko statystykę serwisową tych Panów. Tsonga wygrał 12 setów nie tracąc przy tym żadnego i tak to wyglądało jeśli chodzi o jego asy: z Nieminenem 16, z Granollersem 5, z Stakhovskim 14, z Paire 10 czyli łącznie 45 co daje średnio 11 asów na mecz. Cilic naturalnie też wygrał 12 setów lecz stracił ich 3 i z asami wyglądało u niego tak: z Pellą 12, z Donskoyem 19, z Kukuskhinem 27 oraz z Chardym 23 czyli łącznie 82 tj. 20 na mecz. Marin tych asów miał naturalnie więcej ponieważ spędził na korcie więcej czasu. Jeden jak i drugi tenisista bazują na serwisie i o przełamanie powinno być ciężko. Na moje oko nie będzie tutaj tylko trzech setów a znacznie więcej. Im więcej gemów i setów tym większe prawdopodobieństwo, że typ wejdzie.

Typy na US Open 2015:
1. Gabashvili Teimuraz - Andujar-Alba Pablo 1, Pinnacle Sports 1.61. Wynik? 7:6, 0:6, 4:6, 6:4, 0:0 krecz Andujar ✅
2 .Smith John Patrick - Youzhny Mikhail 2, Pinnacle Sports 1.74. Wynik? 1:6, 6:3, 5:7. 6:7 ✅
3. Kyrgios Nick - Murray Andy, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 2.25. Wynik? 5:7, 3:6, 6:4, 1:6 ✅
4. Krajinovic Filip - Ferrer David 0:3, Pinnacle Sports 2.20. Wynik? 5:7, 5:7, 6:7 ✅
5. Schwartzman Diego Sebastian - Nadal Rafael 0:3, Pinnacle Sports 1.41. Wynik? 6:7, 3:6, 5:7 ✅
6. Isner John - Youzhny Mikhail, Over 35.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 24⛔
7. Darcis Steve - Federer Roger, Under 27.5 gemów, Pinnacle Sports 1.67. Wynik? 1:6, 2:6, 1:6 ✅
8. Paire Benoit - Robredo Tommy 1, Bet365 2.30. Wynik? 7:6,6:1,6:1 ✅
9. Cilic Marin - Chardy Jeremy 1, Bet365 1.50. Wynik? 6:3, 2:6, 7:6, 6:1✅
10. Isner John - Federer Roger, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 1.99 . Wynik? 6:7, 6:7, 5:7⛔
11. Tsonga Jo-Wilfried - Cilic Marin. Over 37.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 44✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
wrobel2006 1,3K

wrobel2006

Użytkownik
Novak Djokovic nie gra genialnie na tegorocznym US Open i nie zdziwię się jak w tym roku nie wygra tej imprezy. 3-krotnie wygrywał po 3:0 ze słabym wręcz żałosnym Souza 6:1 6:1 6:1 =&gt; 21 gemów, claowcem Haider Maurerem 6:4 6:1 6:2 =&gt; 25 gemów, grającym bez iskry Seppim 6:3 7:5 7:5 =&gt; 33 gemy i raz 3:1 z solidnym Bautista Augut 6:3 4:6 6:4 6:3 =&gt; 38 gemów. Umiejętności Lopeza cenie na równi z Seppim i Bautista z tym, że Hiszpan ma nieco lepszy serwis co jest jego dużym atutem. Feliciano 3-krotnie wygrywał po 3:0, a R64 niemiłosiernie męczył się z Mardym Fishem gdzie wygrał po 5-setówce. Tym razem natomiast trafia na wielkiego mistrza i w obecnej formie Novaka jest wstanie jak najbardziej urwać mu seta, bo raczej nie liczyłbym na zwycięstwo Hiszpana, chociaż w sporcie wszystko jest możliwe gdy piłka jest w grze. Nawet jeśli Hiszpan przegra to nie przewiduje tutaj jakiegoś pogromu ze strony Serba, liczę natomiast na równe spotkanie z jednym przełamaniem w secie ewentualnie z tie-breakami. Zatem proponuje:


Djokovic - Lopez =&gt; Over 30,5 =&gt; 1,90 - Betfair ✅✅✅ 6:1 3:6 6:3 7:6 =&gt; 38 gem
Djokovic - Lopez =&gt; Lopez +7,5 =&gt; 2,00 - Bet365
✅✅✅ 22:16
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
pawel105 2,2K

pawel105

Użytkownik
Wawrinka - Anderson
1 @1,75
Unibet

Zaczne od tego że jestem pod wrażenie tego co osiągnął Kevin w tym turnieju. Jeśli chodzi o spotkanie z Murreyem to Anderson grał przez większośc czasu rewelacyjnie, serwis klasa sama w sobie jeśli wchodził pierwszy to praktycznie Andy bez szans do tego świetny forhend, z którego miał bardzo dużo winerów. Ale trzeba zwrócić uwagę, że w kluczowych momentach serwis już tak nie siedział pojawiało się sporo błędów tyle że Szkot grał bardzo słabo i nie potrafił tego wykorzystać, dodatkowo Andy popełniał bardzo dużo UE no i serwis przez większość czasu u Szkota po prostu nie funkcjonował, drugie podanie bardzo słabe. To wszystko spowodowało że Kevina mamy w ćwierćfinale co jest dla niego życiowym sukcesem. Teraz jednak po drugiej stronie będzie miał Szwajcara, który z meczu na mecz w tym turnieju gra coraz lepiej. Stasiu przede wszystkim spędził dużo mniej czasu na korcie niż jego przeciwnik. Ponad cztery godziny z Murreyem w drugim tygodniu turnieju na pewno mocno nadszarpnęło kondycje Afrykanina. Ok czytałem tu sporo wypowiedzi i dużo osób pisze o bilansie spotkań na korzyść Kevina ale chciałbym podkreślić że Panowie nie grali ze sobą jeszcze w turnieju Wielkiego Szlema i to w dodatku na poziomie ćwierćfinału to w ogolę inna gra niż w jakimś zwykłym turnieju. Za Wawrinko przemawia doświadczenie w grach na takim poziomie i świeżość. Kevin będzie na pewno walczył i da z siebie wszystko, myśle że będą może cztery albo nawet pięć setów ale dla mnie zwycięży Staś na którego po cichu zaczynam liczyć w kontekście wygrania całego turnieju.
Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
93glowa 768

93glowa

Użytkownik
Wawrinka - Anderson 1 @1.73 Pinnacle ✅
Kevin bardzo poprawił szczególnie poruszanie się po korcie i jak się go ogląda to już nie jest takie &quot;drewno&quot; jak w np. poprzednim roku; zasłużył na ten ćwierćfinał ale według mnie na tym jego przygoda w Nowym Jorku się zakończy. Kolega wyżej większość argumentów wypisał, warto również wspomnieć o tym, że w tygodniu poprzedzającym US Open Anderson rozegrał pięć spotkań w Winston-Salem, jeżeli spotkanie się przedłuży to może zabraknąć paliwa. Stan grał poprzednie spotkania w tym turnieju na ~20% na odwal się, ale po meczu Anderson-Murray myślę że podejdzie do ćwierćfinału maksymalnie skoncentrowany mając dodatkowo w pamięci ich ostatnie bezpośrednie spotkania. Mecz pewno będzie całkiem zacięty, ale Szwajcar powinien ostatecznie wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Wawrinka S. - Anderson K.
Anderson K. ::: 2,25 ::: Pinnacle ::: 1/3 ⛔
H2H 3:4 z lat 2010-2015. Ostatnie 4 spotkania wygrał Anderson, ale nie ma co tutaj lać wody na przysłowiowy młyn. Ich mecze były niezwykle zacięte, z tie-breakami. Zresztą to nie powinno nikogo dziwić, bo obaj zawodnicy dobrze serwują. Więc jak już można wywnioskować to będzie trochę loteryjny typ, zapewne o wszystkim rozstrzygną jakieś kluczowe pojedyncze piłki. Skoro jest to teoretyczne 50% na 50% szans, a kurs na Andersona pomimo korzystniejszego bilansu meczów bezpośrednich jest większy to ja w to wchodzę.
Kolejna sprawa to hmm... Anderson, niby &quot;drewniany&quot;, ale jak już nie raz pisałem &quot;serwis is ewryfing&quot;. Jako jedyny na Wimbledonie miał 2:0 z Djokovicem, a wczoraj po 4 morderczych setach pokonał jednego z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa Andy Murraya. To zwycięstwo na pewno jeszcze bardziej go podbudowało, 25 asów, 81 winnersów - robi wrażenie. Przed US Open wygrany turniej Winston-Salem i kto wie czy nie będziemy mieli w tym roku mega sensacji w postaci zwycięstwa Andersona w US Open, ale na razie jest to jeszcze tak naprawdę &quot;rok świetlny&quot; w drodze do tego celu.
Wynik: 6:4 6:4 6:0 @Edit: Ale drewno... ????
 
grzybeq 390

grzybeq

Użytkownik
Gdyby nie to, ze pogral z Murrayem ponad 4h i 10 minut nawet 2 sety ciezko bedzie mu zdobyc ze Stasiem... No chyba, ze Anderson jest miszczem regeneracji i wgle nie bedzie odczuwal zmeczenia ze Stasiem to wtedy ze spokojem mozna Andersona brac ale watpie... Kevin szybko poleci... Tez na poczatku bylem przeciw grania na STasia ale zmeczenie po ciezkim meczu, gdzie odpoczynku masz niecale 2 dni to malo czasu na regeneracje...
Ile już każdy pisał o tych zmęczeniach, regeneracji. Gość miał 2 dni, miał cały sztab, który zadbał o to. To byly 4 sety, nie piec. Anderson przyzwyczajony jest do meczy z tiebreakami. Sytuacja identyczna jak sprzed Wimbledonu, gośc był w finale turnieju w Londynie poprzedzającego Wimbledon, grał dużo meczy, a na Wimbledonie w 4 rundzie prawie wywalil z turnieju Djokovica. Wawrinka mocny psychicznie tez nie jest, bedzie siedzialo mu w glowie to ze przegral ostatnie 4 mecze z drewniakiem, jak Anderson przycisnie i wygra pierwszego seta to moze zlamac Wawrinke psychicznie.
 
arsenal789 346

arsenal789

Użytkownik
co za brednie... Ci 3 bardzo wymagajacy... Jedynynie Paire prezentuje jakis poziom ale gral chyba z jakas kontuzja. Nic nie przemawia za Cilicem? A serwis? Przypominam ze w tb z Chardym na 4 serwisy wyserwowal 4 asy. Glownie co przemawia za Cilicem to jest rozgrywanie waznych punktow! Gosc jest wtedy niesamowity. Nie wygral przez przypadek rok temu, i widac ze w tym roku gra tu tez bardzo dobrze, ogromne value na Chorwata bo w mojej ocenie mecz 60-40 na korzysc Cilicia. A tych pierdol nie da sie czytac
Cieszy mnie dyskusja na temat typu ale tylko jeżeli wiąże się z owym typem. Przeczytałem moją analizę drugi raz i w zadnym fragmęcie nie znalazłem wzmianki, o tym że rywale Tsongi są bardzo wymagającymi. Napisałem, że &quot;na pewno byli mniej wymagający niż Chorwata&quot;. Nienawidzę jeżeli ktoś przekręca to co powiedziałem a co dopiero, jeżeli przekręca się coś co jest napisane i można przeczytać kilkakrotnie zamiast szykać słów których nie ma. Napisałem wyraźnie są solidnie a nie &quot;bardzo wymagający&quot;. Przeczytaj jescze raz analizę. Po to jest to forum aby dzielić się swoimi przeczuciami, typami itp. i możesz się nie zgadzać z moim typem ale nie musisz wypisywać coś czego nie napisałem. Nawet jeśli twój typ jest inny to ja nie gram przeciwko Tobie tylko pomagam Ci spojrzeć na to z obu stron. &quot;Co za brednie&quot; &quot;tych pierdół nie da się czytać&quot; No tu to już jest przegięcie. Istnieją takie słowa jak &quot; nie zgadzam się&quot; &quot; mam inne zdanie&quot; itp. Moja analiza jest by pomóc i jeeśli nie chcesz to nie musisz jej czytać ale troche szacunku bo już nie chodzi o sam typ. Brak słów....
 
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Wawrinka - Anderson ---- Wawrinka @ 1,75 Pinnacle ✅
To będzie ich 8 mecz i co ciekawe jak do tej pory już 4 zwycięstwa ma w tych pojedynkach Anderson. Wygrał on wszystkie ostatnie mecze ze Szwajcarem, ale żaden z nich nie miał miejsca podczas turnieju wielkoszlemowego, kiedy to Wawrinka pokazuje najlepszy tenis. Mecze między nimi były zacięte i może być tak samo i tym razem. Tutaj Stan doszedł już do cwierćfinału i jak dotąd wygrywa swoje mecze bez większych problemów. Tylko raz stracił seta z Youngiem. Gdy zaszedł już tak daleko to nie odpuści i powinien grać nawet jeszcze lepiej. Anderson przed US Open grał wszystkie mecze na turnieju w Winston-Salem i może być trochę zmęczony. Mecz z Murrayem to ponad 4 godzinny maraton i może zmęczenie dać o sobie znać. Szkot powinien wygrać tamto spotkanie, jednak był bardzo pasywny i czekał na błędy zawodnika z RPA, jednak ten się nie mylił. Wawrinka gra zupełnie inaczej i będzie agresywny w wymianach spychając w swoich gemach serwisowych Andersona do defensywy. Przy słabszym gemie serwisowym Andersona pojawia się szansa na przełamania dla Stana. Po rozczarowującym meczu Murraya to Wawrinka powinien być jak dotąd najtrudniejszym rywalem dla Andersona w tym turnieju i uważam, że tego testu już nie zda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Djokovic Novak - Lopez Feliciano, Over 18.5 asów serwisowych, Unibet 1.80

23 ✅✅✅

VS.


Spróbuję pójść za ciosem i uderzam w kolejny typ statystyczny(piszę tak mimo,że mecz Cilic-Tsonga jest jeszcze w grze lecz zaczyna się piąty set i brakuje tylko 4 asów)! Jeśli chodzi o aspekty sportowe to w bezpośrednich pojedynkach prowadzi Djokovic 5:0, gdzie ostatnio grali ze sobą w 2012 roku. Tylko raz Hiszpan urwał seta Serbowi. Tutaj oczywiście bitym faworytem jest Nole lecz nie zdziwiłby mnie fakt gdyby Lopez urwał jakiegoś seta w tie breaku. Novak nie miał tutaj poważnego rywala ponieważ odprawił 3:0 Souzę, Haider-Maurera, Seppiego oraz Bautistę-Aguta 3:1. Hiszpan natomiast miał groźniejszych przeciwników ponieważ pokonał Basilashviliego, Ronica, Fogniniego 3:0 oraz Fisha 3:2 i najbardziej Felek zaniepokoił w meczu z Rybką. Co mnie skłania aby ponownie postawić na over asów serwisowych? Lopez dysponuje bardzo dobrym, mocnym jak i bardzo inteligentnym podaniem. Dzięki atutowi lewej ręki posyła bardzo dużo asów serwisowych wyrzucających oraz po linii. Lopez będzie miał dzisiaj bardzo trudne zadanie lecz jeśli serwis będzie mu siedział i jeśli przy siatce będzie grał &quot;swoje&quot; to możemy tutaj zobaczyć niezłe widowisko. Oczywiście, że ultra tenisista jakim jest Djokovic w tym meczu jest faworytem lecz pamiętajmy, że to tylko sport. Jeśli Serb stracił seta z Bautistą- Agutem to równie dobrze może coś stracić w tym Hiszpanem mimo, że to nie jest żadna zasada. Jeśli chodzi o asy serwisowe tych Panów w tym turnieju to Serb prezentuje się tak: z Souzą 8, z Haider-Maurerem 6, z Seppim 11, z Bautistą-Agutem 8 czyli łącznie 33 tj. 8 asów na mecz. Hiszpan prezentuje się tak: z Basilashvilim 11, z Fishem 22, z Raonicem 16, z Fogninim 7 czyli łącznie 56 tj. 14 asów na mecz. Felek posłał więcej asów ponieważ spędził znacznie więcej czasu na korcie. Moim zdaniem ta linia jest za nisko wystawiona i Panowie pokryją ją. Napiszę raz jeszcze to samo...każdy gem będzie na plus dla tego typu i najważniejszym aspektem będzie tutaj dyspozycja serwisowa Lopeza.

Typy na US Open 2015:
1. Gabashvili Teimuraz - Andujar-Alba Pablo 1, Pinnacle Sports 1.61. Wynik? 7:6, 0:6, 4:6, 6:4, 0:0 krecz Andujar ✅
2 .Smith John Patrick - Youzhny Mikhail 2, Pinnacle Sports 1.74. Wynik? 1:6, 6:3, 5:7. 6:7 ✅
3. Kyrgios Nick - Murray Andy, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 2.25. Wynik? 5:7, 3:6, 6:4, 1:6 ✅
4. Krajinovic Filip - Ferrer David 0:3, Pinnacle Sports 2.20. Wynik? 5:7, 5:7, 6:7 ✅
5. Schwartzman Diego Sebastian - Nadal Rafael 0:3, Pinnacle Sports 1.41. Wynik? 6:7, 3:6, 5:7 ✅
6. Isner John - Youzhny Mikhail, Over 35.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 24⛔
7. Darcis Steve - Federer Roger, Under 27.5 gemów, Pinnacle Sports 1.67. Wynik? 1:6, 2:6, 1:6 ✅
8. Paire Benoit - Robredo Tommy 1, Bet365 2.30. Wynik? 7:6,6:1,6:1 ✅
9. Cilic Marin - Chardy Jeremy 1, Bet365 1.50. Wynik? 6:3, 2:6, 7:6, 6:1✅
10. Isner John - Federer Roger, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 1.99 . Wynik? 6:7, 6:7, 5:7⛔
11. Tsonga Jo-Wilfried - Cilic Marin. Over 37.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 44✅
12. Djokovic Novak - Lopez Feliciano, Over 18.5 asów serwisowych, Unibet 1.80. Wynik? 23 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
inkub1986. 343

inkub1986.

Użytkownik
Wawrinka - Anderson ⛔ 2,420 [pinn]
4 ostatnie spotkania i 4 zwyciestwa Andersona. Widac bylo znizke forme 2 turnieje temu, ale ewidentnie wrocil do formy. Przypuszczalnie znizka wynikala z zaczerpniecia powietrza przed Wielkim Szlemem w Nowym Jorku. Nie wiem czy to nie za proste, h2h sie zgadza, przeciwnicy sie zgadzaja (kazdy widzial 3-1 nad Murrayem) oraz warunki fizyczne sie zgadzaja. Do tego kuszacy kurs, stawiajacy Kevina w roli niefaworyta. Moze pojsc masowka. Wawrinka zawiodl mnie juz nie raz, ale i nieraz zaskoczyl. Kto lubi ryzyko, temu polecam moj typ. Poki co 2/2 skutecznosci, czekam na 3/3. Pozdrawiam i powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
gracz17 56

gracz17

Użytkownik
Wawrinka-Anderson
Tip:1
Odds:1,72

Kursy na Staszka mega lecą, w tym spotkaniu wygra doświadczenie i rutyna w Wielkich Szlemach jestem tego pewien, we wcześniejszych spotkaniach nie było widać jakości w grze Szwajcara, ale czy było to widać na Roland Garros ? Także nie, dopiero od 4 rundy z Simonem, Stan narzucał swój styl gry, później z meczu na mecz grał coraz lepiej.Osobiście nie chce mi się wierzyć, że Anderson wygra to spotkanie, ok wyszedł mu mecz z Szkotem ale to na tyle....
Wawrinka na pewno się skoncentruje na tym spotkaniu a jeżeli jest skoncentrowany to potrafi pokonać każdego, Anderson tutaj do powiedzenia dużo miał nie będzie Stan to nie Szkot który się denerwuje i odgrywał nieraz na stronę Andersona balonik a ten go kończył jak dzieciaka, oceniając jeżeli Stan narzuci własną agresywną grę od początku spotkania i nie da przejść do inicjatywy Andersonowi zobaczymy szybkie zwycięstwo Wawrinki, czego mu życzę bo to mój ulubiony tenisista.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Wawrinka Stan - Anderson Kevin 1, Pinnacle Sports 1.68

6:4, 6:4, 6:0 ✅✅✅

VS.


W bezpośrednich pojedynkach prowadzi Anderson 3:4 gdzie ostatni raz spotkali się w tegorocznej edycji Queens na trawce. Co ciekawsze ich ostatnie 4 pojedynki to właśnie wygrane Kevina. Nie ma się co oszukiwać lecz reprezentant czarnego lądu jest w formie życia. Najpierw wybornie zaprezentował się w Winston Salem gdzie stracił tylko jednego seta podczas drogi do triumfu. Nie miał tam wybitnych tenisistów jako przeciwników lecz ten wynik, 250 punktów rankingowych oraz &quot;mały&quot; zastrzyk funduszy na pewno podbudowały go. Tamtą grę przełożył na turniej US Open gdzie również radzi sobie dobrze. W pierwszej rundzie pokonał Rubleva 3:1, później bez problemów Krajicka 3:0 czy Thiema 3:0. Największą sensację Anderson sprawił odprawiając Murraya z turnieju ponieważ pokonał go w czterech setach. Lecz Panicz nie grał swojego tenisa, zagrał za bardzo defensywnie a może inaczej....nie mógł grać bardzo agresywnie ponieważ przeciwnik mu na to nie pozwalał. &quot;Uszatek&quot; dodatkowo szokuje tutaj ilością asów serwisowych oraz skutecznością pierwszego podania ponieważ posłał już 94 asy i pewnie taką samą ilość punktów jak nie więcej wygrał przez &quot;prawie asy&quot; gdzie przeciwnik musnął tylko rakietą piłkę albo nie zreturnował ją poprawnie. Anderson na przestrzeni lat poprawił swoją koordynację ruchową i jest to wielkim osiągnięciem jak na jego 203 cm wzrostu lecz mimo wszystko często widać jego bezradność jak dostanie piłkę pod nogi. Kevin bardzo dobrze kryję siatkę i ma niszczycielski forhend, z bekhendem wygląda znacznie gorzej lecz jakby porównać to zagranie do bekhendu Janowicza to Kevin jest arcymistrzem.

Jego przeciwnikiem będzie Wawrinka który stracił w tym turnieju również tylko jednego seta lecz jego gra jakoś nie bardzo zachwyca. Pokonał Romosa-Vinolasa, Chunga oraz Bemelmansa 3:0 gdzie z młodym Koreańczykiem się męczył niemiłosiernie 7:6, 7:6, 7:6. W ostatnim swoim meczu wygrał z Youngiem 3:1 i tam Stan mało co przypominał siebie z najwyższej formy. Zaprezentował nie raz swoje perełki jeśli chodzi o uderzenie którym niszczył Djkokovica w tym roku a mianowicie bekhend po lini...to mu nie bardzo wychodziło. Wawrinka również ma bardzo dobry serwis, oczywiście nie taki jak Andersona lecz jeśli jest skupiony na 100% to potrafi często swojego gemy serwisowe wygrywać z łatwością dzięki podaniu. Od kilkunastu miesięcy wiadomo, że Stan jest człowiekiem od wielkich szlemów. Przed tymi ogromnymi turniejami gra bardzo ospale i poniżej swoich możliwości a magia wielkiego szlema działa na niego tak, że zaskakuje wszystkich i samego siebie. Dla Szwajcara to będzie dzisiaj pierwszy poważny sprawdzian. Zapowiada się bardzo długie spotkanie obfitujące w tie breaki oraz dramaturgię. Mimo wszystko stawiam tutaj na triumfatora tegorocznej edycji French Open ponieważ mimo wszystko jest znacznie uniwersalnym tenisistą który radzi sobie znacznie lepiej w defensywie. W ataku jeden jak i drugi są mistrzami lecz uszatek w obronie nie jest taki dobry a może to okaże się dzisiaj kluczowe? Wielkich mistrzów często poznaje się po tym, że nie grają swojego tenisa a idą dalej i na US Open jeśli chodzi o chłopaka Donny Vekic tak jest. Przed rozpoczęciem turnieju napisałem coś takiego i mimo, że będzie cholernie trudno tego się trzymam ciągle.

Kto wygra US Open 2015?
Stan Wawrinka 16.220, Pinnacle Sports
Stawiam na Wawrinkę ponieważ Szwajcar nie raz pokazywał, że jest gościem od turniejów wielkoszlemowych. W tym roku wielkim faworytem jak nigdy do wygrania French Open był Djokovic a tutaj Stan kolejny raz się pokazuje z zaskoczenia i wygrywa. Taka sama sytuacja miała kiedy wygrywał Australian Open 2014. Wawrinka to już na stałe tenisista który potrafi wygrać i należy go traktować poważnie. W ostatnim czasie może i nie błyszczy, lecz &quot;magia&quot; turnieju wielkiego szlema na Szwajcara wpływa nieziemsko. Moim zdaniem ma ogromne szanse i trochę na ten typ postawię.
Typy na US Open 2015:
1. Gabashvili Teimuraz - Andujar-Alba Pablo 1, Pinnacle Sports 1.61. Wynik? 7:6, 0:6, 4:6, 6:4, 0:0 krecz Andujar ✅
2 .Smith John Patrick - Youzhny Mikhail 2, Pinnacle Sports 1.74. Wynik? 1:6, 6:3, 5:7. 6:7 ✅
3. Kyrgios Nick - Murray Andy, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 2.25. Wynik? 5:7, 3:6, 6:4, 1:6 ✅
4. Krajinovic Filip - Ferrer David 0:3, Pinnacle Sports 2.20. Wynik? 5:7, 5:7, 6:7 ✅
5. Schwartzman Diego Sebastian - Nadal Rafael 0:3, Pinnacle Sports 1.41. Wynik? 6:7, 3:6, 5:7 ✅
6. Isner John - Youzhny Mikhail, Over 35.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 24⛔
7. Darcis Steve - Federer Roger, Under 27.5 gemów, Pinnacle Sports 1.67. Wynik? 1:6, 2:6, 1:6 ✅
8. Paire Benoit - Robredo Tommy 1, Bet365 2.30. Wynik? 7:6,6:1,6:1 ✅
9. Cilic Marin - Chardy Jeremy 1, Bet365 1.50. Wynik? 6:3, 2:6, 7:6, 6:1✅
10. Isner John - Federer Roger, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 1.99 . Wynik? 6:7, 6:7, 5:7⛔
11. Tsonga Jo-Wilfried - Cilic Marin. Over 37.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 44✅
12. Djokovic Novak - Lopez Feliciano, Over 18.5 asów serwisowych, Unibet 1.80. Wynik? 23 ✅
13. Wawrinka Stan - Anderson Kevin 1, Pinnacle Sports 1.68. Wynik? 6:4, 6:4, 6:0 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Wawrinka S. - Anderson K. Typ: Wawrinka S. -2.5 seta AH @ 4.44 Pinnacle Wawrinka S. - Anderson K. Typ: Wawrinka S. @ 1.68 Pinnacle
H2H 4-3 na korzyść Andersona, który w dodatku rozgrywa chyba najlepszy sezon w karierze. Czemu więc aż tak zdecydowanie idę w stronę Wawrinki. Ano przede wszystkim dlatego, że Szwajcar rozkolec się z meczu na mecz. W starciach z Chungiem, czy Ramosem-Vinolasem nie grał zjawiskowo, ale w starciu z Youngiem poza jedynym przegranym setem Stan przypominał zawodnika, który wygrał ostatnią lewę Wielkiego Szlema. Szwajcar w końcu był agresywny, zaś z serwisu leciały kolejne bomby. Jednocześnie Wawrinka ma coś czego Andersonowi bezwzględnie brakuje. Doświadczenie na tym etapie rozgrywek oraz chłodna głowa. Anderson w przeszłości wielokrotnie przegrywał wygrane spotkania. Do dziś pamiętam Mastersa z Dimitrovem, gdzie w decydującym tiebreaku miał 3mp z czego dwa przy własnym serwisie i kończyło to się autami bądź waleniem w siatkę z woleja z odległości 1/2 metra. Ok reprezentant RPA zrobił wielki wynik ogrywając Murray, ale spodziewam się, że pomny doświadczeń Szkota Szwajcar przygotuje taktykę na dzisiejsze starcie, która zneutralizuje atuty rywala. Co więcej myślę, że jak Szwajcar wygra pierwszego seta i będzie umiejętnie wywierał presję na rywalu to spotkanie skończy się po rozegraniu trzech setów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
adraso 2

adraso

Użytkownik
Kto oglądał Kevina z Murray&#39;em ten wie jak ciężko jest go przełamać, potężny serwis. Wawrinka powinien mieć przewagę z głębi kortu i też potrafi utrzymać swoje podanie. Patrząc na historię spotkań obu panów każde spotkanie obfitowało w wysoka ilość gemow, dodatkowo w ostatnich 4 meczach w pierwszym secie zawsze był tiebreak. To i dyspozycja obu tenisistów na tym turnieju podpowiada mi że jest duża szansa na tiebreak w secie 1 kurs 2.37 bet365 po takim kursie warte ryzyka, a już w ogóle &quot;pewką&quot; tiebreak w meczu 1.16 bet365
 
M 138

misi3kk

Użytkownik
Oglądałem Andersona z Murrayem, z meczu Stana obejrzałem skrót. Pierwszy wniosek, do formy z Rolanda duuuużo mu jeszcze brakuje, ma przebłyski ale nie przesadzajmy, że jest blisko tamej dyspozycji. We Francji mecze przez niego rozgrywane to była poezja i wszystko świadczyło o tym, że jest w życiówce. A tu ? Męczarnie z ogórami, wyznacznikiem formy ma być mecz z Donaldem ? Z kimś co nabiegał się tu jak mało kto ? Od początku turnieju do wczorajszego meczu miał już ponad 30 km na liczniku a na korcie nie biega się truchtem. Po drugie, to przebijak, 14 winnerów i 20 UE, to nie ma co się dziwić, że Stan miał większe pole do popisu. Mimo to Young wygrał seta i to do 1. Ktoś tu pisał, że Murray grał baloniki Kevinowi... a co robił Young? Staty Murraya ze spotkania z Kevinem to 49 winners, 20 UE... faktycznie w porównaniu do Younga to zdecydowany przebijak... ???? Staty Andersona 81/57, sporo błędów, ale ten z pewnością nie będzie przebijał &quot;byle na drugą stronę&quot; co widać po winnersach. Na korzyść Stana z pewnością przemawia chłodniejsza głowa i doświadczenie, choć przy 5:1 nie potrafił skończyć seta, podobnie jak Kevin. Jeśli Wawri nie będzie trafiał często pierwszym serwisem to będzie dostawał returny jak Andy. Podsumowując, uwielbiam tenis Warinki i gdyby Stasio był w takiej formie jak na Garrosie to bym się nie zawahał, teraz jednak według mnie jest w dużo gorszej dyspozycji, dlatego sentymenty na bok i próbuję Kevina który jest dalej niedoceniany. Anderson 2.46 Betfair
 
grzybu 193

grzybu

Użytkownik
Wawrinka - Anderson @2.30 bet365
Na początku powiem, że nie rozumiem przyczyny faworyzowania Stana w tym meczu. Patrząc na aktualną dyspozycję obu panów na tegorocznym US Open trzeba przyznać, że zdecydowanie lepiej wygląda Anderson. W meczu z Murrayem wyglądał bardzo dobrze, a momentami fenomenalnie. Świetny serwis, potężny fh i do tego bardzo dobra gra przy siatce. Fakt, może Andy nie zagrał najlepszego meczu w karierze, ale to wciąż światowa 3 i jeden z najlepiej returnujących tenisistów świata, a mimo to miał ogromne problemy z przełamaniem Kevina.
Stan natomiast nie miał na razie godnego siebie przeciwnika, a i tak w meczu z Youngiem pokazał, że się bardzo szybko denerwuje. Owszem jest bardziej doświadczony od reprezentanta RPA, ale co z tego jak wystarczył jeden gem przegrany przy swoim serwisie z Youngiem i już rakieta została połamana i rozpoczęła się lawina błędów? Jak Stan tak szybko się frustruje z takim przebijaczem jak Young, to co będzie w meczu z Andersonem, który nie dość, że serwuje genialnie to jeszcze jest bardzo specyficznym graczem, robi wszystko powoli, nie spieszy się, według mnie Wawrinka bardzo szybko zacznie się frustrować i popełniać błędy seriami, jak to było w drugim secie w meczu z Amerykaninem.
Za Andersonem przemawia aktualna forma, h2h i na pewno dużego kopa da mu to zwycięstwo nad Andym. Za Stanem przemawia jedynie doświadczenie i fakt, że na RG grał kosmicznie, ale od tego czasu minęły już 3 miesiące i choć zbliżonej do tamtej dyspozycji nie widać i nie wierzę, że ją zobaczymy dzisiaj. Po takim kursie aż żal nie zagrać na Kevina, który jest w życiowej formie i &quot;leży&quot; mu gra ze Stanem.
 
machiavelli 1,5K

machiavelli

Użytkownik
Federer vs Gasquet 1 -7.5 @ 1.9 pinnacle ✅ Mistrz nie zawiódł
Spotyka się dwóch świetnych graczy z tym, że na tego pierwszego brakuje słów by go opisać. Roger świetna forma łoi każdego jak chce nie dawno wygrany turniej, a tu na usopen UWAGA pokonał w tie break Johna Isnera do 0 to się szczerze mówiąc w głowie nie mieści. Wymyśla własne zagrania, bawi się z przeciwnikami czasami sobie staje na kwadracie do serwisu, a i tak wygrywa punkty. Ogromny faworyt do wygrania Us Open i mam nadzieje, że w końcu mu się to uda. Po drugiej stronie Francuz w życiowej formie poprawne mecze jak na razie no, ale nie oszukujmy sie Berdych jest słabiutki na ten moment koleś zupełnie się nie rozwija i ich mecz nie jest żadnym wyznacznikiem. Do tego dochodzi bardzo ważny fakt, że Francuz kompletnie nie umie grać z Rogerem. W histroii ich pojedynków wygrał tylko 2 razy i to na Ziemi, a jak wiadomo Roger nie przepada za tą nawierzchnią. Na innych nawierzchniach do dnia dzisiejszego Francuz dla Federera urwał tylko i wyłącznie dwa sety, a to chyba coś znaczy. Gasquet nie dysponuje mocnym serwisem tylko gra z głębi kortu, a dla Szwajcara to mocno bardzo mocno na rękę. Ciężko mi tu sobie wyobrazić inny wynik niż solidne 3:0. Francuz nie ma żadnych argumentów by przeciwstawić się dla Federera, a linia Handicapu jest całkiem zadowalająca i kurs więc pobieram i czekam co pokaże wielki mistrz.
 
rodzyn7 6,7K

rodzyn7

Użytkownik
Na początek chciałbym tylko wspomnieć, że uśmiałem się nieźle, czytając wczorajsze typy w stronę Tsongi. Dzięki chłopaki, poprawiliście mi humor. ;)
Wawrinka Stan - Anderson Kevin 1, Bet365 1.61
Tak jak wczoraj nie miałem wątpliwości co do Cilicia, tak dziś przekonany nie jestem. Oglądałem fragmenty pojedynków obu panów odpowiednio z Youngiem i Murray&#39;em, do tego dziś wsparłem się skrótami. Niektórzy tu Andersona, nazywanego przeze mnie pieszczotliwie Drewniakiem, wyrzucali już z USO przed meczem z Thiemem (pozdrawiam), ja sądziłem, że skończy swój udział na Andy&#39;m. Cóż, oddając cesarzowi co cesarskie, to trzeba jednak dodać, że Panicz pokpił sprawę. Obejrzyjcie sobie skrót - piłki grane na środek kortu, połowa z tego, co szło na stronę backhandu Anderson był w stanie obrócić do forehandu. Dodajmy return, który miał być bronią Murray&#39;a, a funkcjonował średnio. Drewniak bił ile fabryka dała i trafiał. Niewykluczone, że dziś trafiać będzie mniej, aczkolwiek widać, że jest w dobrej dyspozycji.
Wawrinka z kolei swoje spotkanie rozegrał (takie przynajmniej odniosłem wrażenie) na sporym luzie. Skupiony, ale bez zbędnej napinki. Moim zdaniem, prawie wszystko się zgadza - forehand, backhand, poruszanie po korcie. Przydałoby się dorzucić jednak mocniejszy serwis, choć akurat Stan jest w tym względnie na tyle uniwersalny, że może wziąć Andersona sposobem, a nie siłą. Murray często zmuszał rywala do gry backhandem, ale niewiele z tego wynikało, bo sam nie uderzał najlepiej. Jeśli jednak Wawrinka pójdzie na wymianę backhandową z Andersonem w 80% przypadków skończy się to wygraną piłką Szwajcara. Do tego powinien zagrywać więcej piłek w okolicach linii bocznych kortu niż Szkot, co może być sporym problemem dla Drewniaka.
Nie przekonuje mnie z kolei argument o zmęczeniu i nie przywiązywałbym do tego większej wagi. Być może przy 4tb w piątym secie to może dać o sobie znać, ale Anderson jest w takim wieku, że jego wydolność jest największa. Do tego jest świetnie przygotowany i na pewno czuje przed sobą wielką szanse. Tu zdecydują umiejętności, które są po stronie Wawrinki.
Johnson/Querrey - Mayer/Sousa @1,5
Bopanna/Mergea - Inglot/Lindstedt @1,5
Do tego dorzuciłbym dwa takie debelki. Tutaj byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wyraził swoją opinię, bo w akcji widziałem tylko Bopannę z Mergeą. Bardzo fajnie trzymają serwis, pokonali w poprzedniej rundzie bardzo mocną parę i myślę, że nie bez przypadku są tu faworytami. Amerykanie również nie dają się łamać, pokonali już dwie mocne pary i na pewno będą chcieli pokazać się z dobrej strony przed kibicami. Mayer/Sousa to dla mnie, szczerze powiedziawszy, para anonimowa, więc taki kurs brałbym z wielką chęcią.
P.S. Gdyby ktoś chciał, to dorzucam skróty o których mówiłem.
https://www.youtube.com/watch?v=p8ZyvD9WtEQ
https://www.youtube.com/watch?v=27am45gzg4U
 
realadi 241

realadi

Użytkownik
Witam specjalistów,na początek wielkie dzięki za trafne typy,często z nich korzystam ???? Tenis obserwuję tylko rekreacyjnie i dlatego mam pytanko,jak patrzycie na +3.5 seta u Federera i Gasqeta? Roger niby wygrywa duuużo spotkań do zera ale Czy francuz w tej dyspozycji nie jest w stanie wygrać jednego taja? (zakładam że Federera nie przełamie bo to prawie niemożliwe) ???? Kurs 2.10 bardzo przyjemny. Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi ???? pozdrawiam
 
nole90 360

nole90

Użytkownik
Wawrinka - Anderson 1 @ 1.61 Bet365
Wawrinka jak wielu z nas wie w decydujacych meczach potrafi sie spiac i zagrac kapitalne spotkanie , niestety tego samego poziomu nie prezentuje podczas innych turniejow . Anderson jak widac juz tak &#39;&#39; drewniany &#39;&#39; nie jest , ale pasywny Murray to nie , musi byc Wawrinka . Nie jestem fanem obu tenisistow stad krotka analiza , dodatkowym smakiem moze byc to ze w polfinale prawdopodobnie bedzie czekal Federer , tak wiec mysle ze to bedzie duzym atutem dla Staszka , by po raz kolejny zmierzyc sie z Rogerem .
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom