>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

US Open '12 - turniej główny kobiet

Status
Zamknięty.
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Ktoś się orientuje o której zostanie wznowiony mecz Maria Sharapova - Marion Bartoli
http://www.usopen.org/en_US/scores/schedule/index.html
Sara Errani - Roberta Vinci
Typ: 2
Kurs: 2,26 (BetFair)
Wynik: ⛔ 6/2 6/4
Wszyscy, którzy oglądają mecze Sary wiedzą, z czym mamy do czynienia. Nie jest to zawodniczka obdarowana zbyt dobrymi warunkami fizycznymi, ale dobrze porusza się po korcie, nie odpuszcza żadnej piłki. Była w finale tegorocznego Roland Garros. Z tenisistkami, które tylko nie tylko przebijają baloniki na drugą stronę siatki, gorzej sobie radzi. Tak było z Sharapovą na French Open, tak było z Li w Montrealu, z Venus Cincinnati i z Kvitovą w New Haven. Gdy rywalką są typowe przebijaczki, to ma stalowe nerwy, wytrzymuje wszystko, a na koniec jeszcze potrafi skończyć efektownym skrótem, jeśli jej się znudzi bieganie. Niewątpliwie jest jedną z najregularniejszych pań. Zauważyłem, dziwne że jeszcze o tym nikt nie wspomniał, że w spotkaniu z Kerber próbowała kończyć wyjątkowo często jak na siebie, co wyszło jej na dobre. Chyba nigdy wcześniej nie widziałem tyle winnerów na jej koncie. Z Vinci aż tak agresywnej taktyki nie będzie musiała obierać, znając jedną i drugą Włoszkę, na pewno będzie dużo gry przy siatce, dropshotów, ogólnie technicznych rozwiązań. Jak każdy z nas i zapewne same psiapsiółki, nie mam pojęcia, która to wygra, ale skłaniam się ku Roberty, lepszej w natarciu i jej poprzednie rywalki były trudniejsze, Errani miała praktycznie tylko Angi, a Vinci cały komplet niełatwych tenisistek - Urszulę (powiedzmy), Shvedovą, Cibulkovą i Agnieszkę. Jako, że kurs na Vinci urósł do blisko 2,30 to zdecydowałem się na ten typ.
 
oeb 257

oeb

Użytkownik
Ana Ivanovic vs Serena Williams
Typy:
- S. Williams 2:0 @1.20
[Bet365] ✅
- S. Williams -6.5 G @1.80 [Bet365] ✅

Może zacznę od Any Ivanovic. Na US Open osiągnęła już teraz najlepszy wynik w sezonie (pierwsza ćwiartka od pół roku). Widać katastrofa jaką był Rogers Cup była jej potrzebna, żeby się otrząsnąć i w końcu zacząć coś grać. Tak nawiasem mówiąc/pisząc ta porażka z Vinci w kontekście tego co Włoszka gra po powrocie Touru na hard już tak nie dziwi, niemniej rowerek na pewno mocno Ivanovic musiał wstrząsnąć. Ale było, minęło - fajnie, że Ana zaczęła wygrywać, jednak teraz dostaje zawodniczkę, która chyba na ten moment jest poza jej zasięgiem. Grą z głębi kortu, którą prezentuje, Amerykance raczej nie zagrozi. Wiadomo, kilka piłek po wymianach wygra, ale pewnie mniej niż więcej. Przy siatce wygląda to kiepsko ze strony Serbki. Serwis nawet, nawet, ale jest bardzo nieregularna w tym elemencie. Jak ją mocniej przycisnąć, to zaczynają się sypać UE (vide mecz ze Stephens), a Serena ją przyciśnie i to mocno, bez dwóch zdań. Wreszcie porcelanowa psychika Ivanovic. To może być mecz do jednej bramki, bo jak Williamsówna przełamie ją zaraz na początku i wyjdzie powiedzmy na 3:0 w secie, to Ana może się już nie podnieść. Cała jej nadzieja w tym, że na maksa będzie skoncentrowana przy własnym serwisie i utrzyma dwa pierwsze podania - wtedy może uspokoi się na tyle, aby nawiązać walkę. Utrzymanie swoich dwóch pierwszych podań będzie w mojej opinii kluczowe dla powodzenia zakładu na under. Serena powinna zacząć mocno, bo każdy mecz na US Open tak zaczyna. Mega ofensywa i jeśli dobrze pamiętam to co mecz łamała któryś z dwóch pierwszych serwisów rywalek. Wydaje mi się, że Williams będzie chciała mecz wygrać szybko i efektownie, nie powinny się zdarzyć takie przestoje jak z Hiszpanką Martinez-Sanchez (początek #2 seta), bo kaliber zawodniczki większy (więc i spina musi być odpowiednio większa) no i panie grają na poziomie ćwierćfinału. Tak więc jak Serena poczuje krew to myślę nie odpuści. Ale zobaczymy jak będzie. Tak jak pisałem, kluczowe będą dwa pierwsze gemy serwisowe Any Ivanovic.
 
eco 388

eco

Użytkownik
odnośnie meczu Bartoli - Sharapova,
zastanawiam się jaka może być dyspozycja zawodniczki, dzień po zażyciu 7 gramów amfetaminy. Jasne jest, że po przerwaniu meczu, wciąż czekała w niepewności na wznowienie meczu, musiała więc cały dzień chodzić nakręcona by nie wypaść z transu. Gram, za gramem. Wyobrażam ją sobie jak macha rakietą w pokoju hotelowym i 6 razy na 10 sekund spogląda w niebo. Była tak nakręcona 10 godzin. Ciekawe czy w ogóle zasnęła. Dziś, jeśli dojdzie do meczu, sądzę że znowu zażyje to co wczoraj ale jej organizm nie powtórzy takiej dyspozycji.

Sharapova spokojnie przeanalizuje wczorajsze 4 gemy, rozpocznie z inną taktyką i gładko wygra ten mecz.


christopher48 // Trochę dziwny jest ten Twój post. Chciałeś chyba zabłysnąć. Skąd te 10 godzin, skoro chyba około dwie-trzy godziny po przerwaniu meczu było już wiadomo, że to spotkanie zostanie przeniesione na kolejny dzień. Tak poza tym, to tenisiści są raczej przyzwyczajeni do takich sytuacji, to znaczy do przekładania meczów na inną godzinę czy na inny dzień (z powodu przedłużania się poprzednich spotkań czy też problemów z pogodą). Pozdrawiam.
Jasne, że chciałem błysnąć. Nie pisałem tego dla siebie. 1-1 Sportowiec potrzebuje snu. Nie można w ciągu 48 godzin zjeść 14 gram amfetaminy. Przewiduje 3 set 6-0
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Sharapova spokojnie przeanalizuje wczorajsze 4 gemy, rozpocznie z inną taktyką i gładko wygra ten mecz.
Masha i inna taktyka? Chciałbym to zobaczyć. Bartoli prowadzi *4-0 15-30. Nawet jeżeli uda jej się przełamać, to ciężko mi uwierzyć, że potem uczyni to kolejny raz, a na dodatek musi trzymać jeszcze swoje podania, co jak udowodniła, nie jest oczywiste. Moim zdaniem ten set już jest przegrany na przynajmniej 85%, a walka nawiąże się od początku drugiej partii. Kurs 2,10 na live w tej chwili na zwycięstwo Marion wygląda o tyle dobrze, że jeżeli zakończy pierwszego seta wynikiem max 6-2 (może nawet 6-3), jak powinno nastąpić, to sytuacja się obróci i będzie ponad 2 na Sharapovą. Sam zagrałem przed meczem i teraz poluję na kontrę.
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Grasz w tenisa ? Chyba nie...

Debel (szczególnie na najwyższym poziomie) opiera się głównie na technice i taktyce. Najważniejsze uderzenia to serwis, return i gra przy siatce.
Także pisanie o &quot;oszczędzaniu sił&quot; jest nie na miejscu. Tym bardziej, że SF w singlu jest lepszy od wygrania całego turnieju w deblu.
Co Ci po technice i taktyce jak będziesz zajechany jak koń po westernie i będziesz o te ułamki sekund spóźniał się z ustawieniem itd, a nogi będą odmawiać posłuszeństwa po ciężkim meczu??
Tym bardziej teraz przy takiej pogodzie jaka jest pewnie natężenie spotkań będzie większe niż planowano ...

Pozdro ;]
 
psotnick 935,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Hlavackova / Hradecka v Lisicki / Peng
Wygra mecz
Typ: Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka @ 1.61 Bet365 ✅ 6-3 6-1 :spokodfhgfh: szybko, łatwo i przyjemnie..
Zakłady na set
Typ: Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka wygra 2-0 @ 2.37 Bet365 ✅

Wprawdzie niektórzy mówią, że obstawianie kobiecego tenisa to loteria, a kobiecego debla to loteria do kwadratu, jednak moim zdaniem można tutaj doszukać się kilku wyjątków od tej reguły. Mianowicie w przypadku najlepszych deblistek wyniki są bardzo stabilne, często bardziej niż ma to miejsce wśród deblistów. I tak właśnie jest z Czeszkami Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką, które w ostatnich miesiącach notują najlepszy okres w karierze. Wystarczy zapoznać się z ich bilansem z ostatnich tygodni ( http://www.tennisbetsite.com/doubles/andrea-hlavackova-lucie-hradecka.html ). Świetny sezon trawiasty uwieńczony finałem Wimbledonu i srebrnym medalem Igrzysk Olimpijskich na tych samych kortach. Po przesiadce na amerykańskie hard nie spuściły z tonu wygrywając już w pierwszym starcie turniej w Cincinnati, a tydzień później dochodząc do finału w New Haven (przegrana po zaciętej walce z Huber / Raymond). Dobra forma w Stanach przełożyła się na spodziewane wygrane już na Flushing Meadows, gdzie po drodze do dzisiejszego QF nie straciły jeszcze seta . Ich przeciwniczkami jest aktywowana w tym roku para w postaci Lisicki i Peng. Obie zawodniczki borykają się ze swoją grą singlową, posiadając ogromny potencjał przegrywają mecz za meczem, trzeba przyznać, że w deblu idzie im dużo lepiej. Rozegrały wprawdzie tylko kilka meczy, ale zdążyły pozostawić w pokonanym polu kilka uznanych debli jak Grandin / Ulihrova, czy już w US Open Vesnina / Makarova. Obie pary zbudowane na podobnym pomyśle, czyli jedna zawodniczka mocno serwująca (Hradecka i Lisicki) i druga bardziej techniczna (Hlavackova i Peng). W moim odczuciu zdecydowanymi faworytkami tego meczu są Czeszki. Hradecka dobrze trzyma serwis, obie zaś potrafią skutecznie kończyć akcje przy siatce. Ich współpraca wygląda świetnie, bardzo dobrze się uzupełniają, co zwłaszcza uwidocznia się na twardej nawierzchni (bilans 22-4 na hardzie w tym roku). Przemawia za nimi większe doświadczenie deblowe, a przede wszystkim większe zgranie, a do tego świetna forma w ostatnim czasie. Widać, że twarde korty bardzo im sprzyjają. Niemka i Chinka notują jednak zbyt wiele niewymuszonych błędów, żeby móc skutecznie walczyć o SF. Stawiam na pewne zwycięstwo Czeszek, nawet do zera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
hiro 97,4K

hiro

Użytkownik
Dzięki za wszystkie dissy ;)
przed meczem rzuca moneta i bedzie 6:2 6:3 w ktoras strone. Co za bzdury. Takie cos powinno byc z miejsca usuwane. To jest powazny zawodowy turniej. Jakbym gral przeciwko kumplowi to po prostu bym gral zeby wygrac. To brzmi tak jakby wszedzie mialy byc walki. Owszem, profesjonalny sport to uklady, interesy, bukmacherka ale bez przesady!
Prawie trafiłeś wynik ;]
Jak dla mnie Errani zagrała przyzwoicie, Vinci poniżej przeciętnej. Mecz był zacięty, nie mogę powiedzieć, że nie. Panie grały bardzo podobnie, a co łatwo można było zauważyć, byly identycznie ubrane, a to nie zdarza się często ;) Czy umówiły się czy nie to już ich sprawa, nie będę roztrząsał. Ważne, że typ wszedł, od początku byłem przekonany do tego spotkania i do tego przesadzonego kursu.
 
T 19

trewor

Użytkownik
US Open by woman - ćwierćfinałów cd.
???? Maria Sharapova – Marion Bartoli 3:6 6:3 6:4

Panie potrzebowały dwóch dni, aby rozstrzygnąć ten pojedynek. Najpierw zaczęły od rozgrzewkowych czterech gemów, które Francuzka wzięła bardzo na poważnie. Przed ulewą prowadziła już *4:0 i wygrywała wszystko. Zapewne nie była zbytnio zadowolona, gdy z nieba zaczęło kapać i sędzina była zmuszona przerwać spotkanie. Nie zapowiadało się na szybka poprawę pogody, a w planie gier było kilka „ważniejszych” spotkań i mecz został przełożony na następny dzień. Przerwa ta była potrzebna Rosjance i jak się później okazało dobrze ją wykorzystała. Co prawda seta z dnia poprzedniego nie udało się już uratować, ale jej gra rokowała nadzieję na lepszą przyszłość. Drugi set to festiwal błędów z obu stron. Maria 5 podwójnych i 14 niewymuszonych błędów, a Marion odpowiednio 2 i 12. Skąd zwycięstwo Rosjanki? Choć obie psuły na potęgę to jednak Masha przeplatała to wszystko winnersami w liczbie 18. Bartoli wg statystyk zanotowała w tej rubryce liczbę 2 i choć jest ona może trochę zaniżona to oddaje wydarzenia na korcie. Trzeci set już podobny do drugiego. Różnica polegała na tym, że obie trochę mniej psuły, a Maria poprawiła serwis. Ostatecznie ta partia również padła łupem Rosjanki. Mecz pełen błędów, choć kilka wymian było imponujących.
Nigdy nie byłem fanem tenisa Francuzki, ale zaimponowała mi poruszaniem się po korcie. Nie posądzałem jej o taką walkę i bieganie z prawej do lewej i na odwrót. A trochę tego było, gdy Maria zaczęła trafiać swoje strzały.
W półfinale rywalką Sharapovej będzie Azarenka. Zestaw tego półfinału udało mi się przewidzieć, a o tym kto będzie finale też już wspominałem ???? .

???? Sara Errani – Roberta Vinci 6:2 6:4

Mecz przyjaciółek rozstrzygnięty na korzyść finalistki tegorocznego French Open. W walce o półfinał będzie czekać Serena Williams, także zapowiada się mecz bez historii ;) .

???? Serena Williams - Ana Ivanovic 6:X 6:X

Panie właśnie wyszły na kort, ale to chyba kwestia godziny z hakiem, żebyśmy poznali zwyciężczynię.

* często zdarza mi się trochę ponarzekać na WTA, ale to Marin Cilic przegrał przed chwilą seta prowadząc najpierw 5:1* w gemach, a następnie *4:2 w tie breaku
 
kleryk 146

kleryk

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, US Open, debel pań
Data: 6.09.12 (17:00)
Spotkanie: Llagostera/Martinez - Errani/Vinci
Typ: 1
Kurs: 3,54
Bukmacher: Pinnacle
To juz jest polfinal zenskiego debla. Faworytkami sa na pewno Wloszki rozstawione z numerem drugim ale zamaist grac je po niskim kursie to poszukam tu niespodzianki po o wiele lepszym kursie. Errani i Vinci graja bardzo dobrze jak na razie ale to tylko kobiety i slabszy dzien moze sie u nich pojawic w kazdej chwili. Na razie lajtowo doszly do polfinalu wygrywajac z (kolejnosc od cwiercfinalu w dol) Peschke K./Goerges J. , Mirza S./Mattek-Sands B. , Scheepers C./Craybas J. ,Zheng S./Lepchenko V. Bardzo dobre wystepy, stabilna forma dlatego nic dziwnego ze sa faworytkami do awansu do finalu. Hiszpanki mialy trudniej zeby tu do 1/2 dojsc ale potrafily sprawiac niespodzianki. Ich droga do polfinalu to zwyciestwa z Petrova N./Kirilenko M. , Spears A./Kops-Jones R. , Soler-Espinosa S./Suarez Navarro C. , Safarova L./Pavlyuchenkova. Mocne rywalki a uznanie budzi zwlaszcza wygrana z Rosjankami ktore wczesniej wyeliminowaly siostry Williams. Hiszpanki tylko pierwszy mecz wygraly bez straty seta, reszta to byly trzysetowe boje takze widac ze maja stalowe nerwy. Wloszki z kolei odwrotnie tylko jedno spotkanie trzysetowe graly a tak to latwe wygrane po 2:0. Hiszpanki na pewno latwo sie nie poddadza i postawia wysoko poprzeczke utytulowanym Wloszkom. Sporo juz bylo niespodzianek na us open dlatego dzisiaj mozemy w kobiecym deblu miec kolejna. Po tak wysokim kursie na pewno warto sprobowac postawic pare groszy na Hiszpanki bo pokazuja ze potrafia walczyc i nie ma dla nich straconych pilek. Taka postawa moze po raz kolejny zostac nagrodzona awansem do kolejnej rundy. A zwyciestwo z wloszkami to juz przepustka do wielkiego finalu.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Victoria Azarenka - Maria Sharapova
Typ: 1
Kurs: 1,50
Wynik: ✅ 2-1
Wygra US Open - Victoria Azarenka
Kurs: 5,90
Ten kurs to żadne value raczej, więc wiernym Sharapovej nie polecam grać - kibicujcie swojej Mashy. Na hardzie Victoria w kilku ostatnich spotkaniach nie pozostawiła złudzeń Rosjance i wygrywała w dwóch setach. Jest po prostu lepszą, bardziej kompletną tenisistką. Jak Maria swojej &quot;strategii&quot; nie zmienia od lat, tak Aza cały czas próbuje brnąć do przodu, ze świetnym skutkiem, bo postępy jakie uczyniła od powiedzmy 2009 roku są ogromne. Od wtedy poprawiła kondycję (systematyczny jogging), a co za tym idzie - timing, robi mniej niewymuszonych, serwis, grę przy siatce, praktycznie wszystko. Nawet skróty gra częściej niż kiedyś, choć często nieudane, ale dobrze, że się ciągle uczy. Trening czyni mistrza. Sharapova - sorry, ale przykro się patrzy, jak zawodniczka tego pokroju robi trzy podwójne błędy w jednym gemie, a problemy z samym wyrzutem piłki ma przez cały czas. Jak podrzuca piłkę, to zawsze można się spodziewać prezentu w postaci DF-a. Tym bardziej w Nowym Jorku, gdzie wiatr nierzadko jej dokucza. Unforced errors także nie są jej obce, po kilkanaście w jednym secie to norma. Tutaj powinniśmy zobaczyć sporo błędów wymuszonych, ponieważ Białorusinka będzie naciskać od początku do końca. Rosjanka też, ale przegra ze swoją nieregularnością. Go Vika!
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Kolega wyżej jednak zapomniał dodać ile to błędów robi Victoria podczas swojego serwisu. Azarenka ma olbrzymie problemy z serwisem w tym turnieju pomimo że rozwala rywalki (kelnerki). Jak narazie grała właśnie z kelnerkami nie licząc S. Stosur. Australijka na początku pierwszego seta była sparaliżowana i popełniała masę błędów, to nie zasługa Azarenki. Dopiero potem się odblokowała i zaczęła się gra łeb w łeb. . Victoria miała fuksa że nie przegrała tego spotkania bo w tibreaku był już rzut moneta. Śmiać mi się jednak chce jak czytam że Victoria wygra US Open. Napisze to raz. NIE MA SZANS. Lubie tenis Azarenki ale Serena Williams ją roztrzaska samym serwisem. Aza ma największe szanse z Sharapova podczas wymian podczas których Maria powinna być jednak słabsza. Serwis Marii jest jaki jest ale bardziej mnie przekonuje niż Azarenki. Sharapova miała bardziej wymagające rywalki ostatnio. Może i Rosjanka przegra ponieważ też jej forma równa nie jest, ale forma Victorii także nie jest rewelacyjna. Popełnia dziwne błędy podczas wymian których nie robiła wcześniej. Gdyby Aza trafiła na Bartoli kto wie czy nie odprawiłaby jej lub N. Petrova która także świetnie serwowała w turnieju. Maria nie odpuści i zapowiada się ciekawe spotkanie. Po takim kursie lekko warto spróbować Marie a potem ewentualnie kontra.
Maria Sharapova (2,87)⛔
bet365
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Fakty są takie, że Errani razem z Vinci mają drogę otwartą do triumfu w deblu, a w singlu na którąś z nich prawdopodobnie będzie czekać Serena Williams, z która to wygrać będzie ciężko.

W takim razie czy jest sens żeby w razie długiego meczu zajechać się i nie zdobyć w singlu niczego i pokpić swoje szanse na zwycięstwo w deblu?

Trudne zadanie dla tych dwóch zawodniczek bo muszą coś wybrać. Myślę, że wybiorą właściwie a ja ze swojej strony typuje, że mecz potrwa dwa sety.

Zwyciężczyni nie odważę się wskazać.

Kurs: 1,7 ✅
Errani S./Vinci R. - Llagostera Vives N./Martinez Sanchez M.J. 2:0 1,75

No i mamy włoszki w półfinale debla po krótkim ćwierćfinale singla dla obu pań. Rywalkami w drodze do finału turnieju deblowego Hiszpanki, które pokonały parę Kirilenko/Petrova i tylko one same oraz Rosjanki wiedzą jak do tego doszło. Trzeba zwrócić uwagę, że był to bardzo długi mecz.
Ogólnie rzecz biorąc Hiszpanki męczą się ze swoimi rywalkami niemiłosiernie, ale prawdę mówiąc, na tym etapie być ich tutaj nie powinno.
Włoszki wiadomo - od jakiegoś czasu trzymają poziom i dzielnie kroczą po tytuł US OPEN. Jeśli Włoszki zagrają na poziomie do jakiego przyzwyczaiły to myślę, że hiszpański duet ani przez chwile nie poczuję zapachu zwycięstwa.
 
W 4

wiesiu

Użytkownik
Jezeli juz grac zwyciestwo Azarenki w turnieju to proponuje po meczu z Maria (ew. zlapac jakis dobry kurs podczas ich meczu) kurs wiele sie nie obnizy bo bedzie wynosil ok 4,5-5,0 a wielkie ryzyko w postaci przegranej z Sharapova zostanie weliminowane, faworytka jest Aza i sie z tym zgadzam ale nie odbieralbym Mari szans.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Śmiać mi się jednak chce jak czytam że Victoria wygra US Open. Napisze to raz. NIE MA SZANS. Lubie tenis Azarenki ale Serena Williams ją roztrzaska samym serwisem.
Zobaczymy, kto się będzie śmiał ostatni.
Jezeli juz grac zwyciestwo Azarenki w turnieju to proponuje po meczu z Maria (ew. zlapac jakis dobry kurs podczas ich meczu) kurs wiele sie nie obnizy bo bedzie wynosil ok 4,5-5,0 a wielkie ryzyko w postaci przegranej z Sharapova zostanie weliminowane, faworytka jest Aza i sie z tym zgadzam ale nie odbieralbym Mari szans.
Typ na zwycięstwo w turnieju ma sens tylko, jeśli tak jak ja, ktoś uważa, że z Sharapovą się spokojnie upora, bo po tym meczu kurs będzie niższy i to myślę, że bliżej 3 niż 5, zależy jeszcze od tego, jak Amerykanka zagra z Errani.
 
oeb 257

oeb

Użytkownik
Victoria Azarenka vs Maria Sharapova
Typ: 1 @1.40
✅
Porównajmy obie zawodniczki:
▶ Serwis/Return
Jaki jest sposób na dobry return Victorii? Pokazała to Sam Stosur od #2 seta w meczu ćwierćfinałowym. Serwowała na stronę wyrzucającą kortu i trzeba jej przyznać, że przez długi czas potrafiła zachować koncentrację i robić to dobrze. Azarenka przy odbiorach była zepchnięta do defensywy, dzięki czemu Australijka mogła ustawić wymianę pod uderzenie kończące, albo takie, które wymusi błąd. Kiedy w pierwszym secie grała na środek, Azarenka odbierała takie piłki w miarę lajtowo, a przede wszystkim była w korcie, kiedy nadchodziła kolejna piłka, przez co Białorusinka wykorzystywała to aby przejść do ofensywy. Efektem były dwa szybkie brejki. Czy Maria będzie w stanie serwować z podobną skutecznością i przede wszystkim konsekwencją co Stosur? Według mnie nie. Oczywiście próbować będzie, ale kiedy zepsuje dwie, trzy piłki mogą ją najść lęki, że i kolejną wyrzuci, i może przestać ryzykować. Wtedy znów piłka na środek, co będzie wodą na returnowy młyn Victorii. Masza, co by nie mówić, pierwszy serw ma dobry i kropka. Pytanie tylko czy będzie siadał. Bo drugi tak groźny już nie jest i dla zawodniczki pokroju Azarenki będącej w formie wrażenia oszałamiającego zrobić nie powinien. Jak to wygląda u Azarenki? Bardzo podobnie jak u Marysi... ale jak dla mnie więcej jest w tym kombinacji, zmienności (zarówno kierunki jak i rotacje - a to slajsowany, a to płasko - nie siedzi w jednym schemacie). Z drugiej strony obie potrafią połamać się za darmo.
▶ Wymiany/Poruszanie się
Tutaj raczej Azarenka. Siła uderzenia jest nie gorsza niż u Sharapovej, a w przeciwieństwie do Rosjanki &quot;widzi&quot; momenty odpowiednie do zagrania loba, jakiegoś minięcia, skrótu etc. Wiadomo, Maria umieć tez to umie, ale więcej polotu w takich zagraniach wykazuje Białorusinka. Obie mają świetny FH, ale gorszy BH (choć w przypadku Marii oburęczny po linii potrafi być dobrym sprzymierzeńcem). Odnośnie poruszania się po korcie jeszcze. Azarenka biega leciutko, dużo jest w tym dynamiki i dobrego tajmingu. A Sharapova, nie przeczę, jak podrobi tymi swoimi maluteńkimi kroczkami to ustawić się ustawi, ale rusza się mniej żwawo od rywalki.
▶ Psycha/Koncentracja
Dla mnie zdecydowanie Vika. Z Samanthą było gorąco, ale ogarnęła to Azarenka. W kontekście półfinału to nawet dobrze, że jej się taki mecz przytrafił, bo pewność siebie na pewno poszła do góry. Sama teraz przed sobą może powiedzieć, że jest w stanie poradzić sobie w sytuacji stresowej, więc to tylko doda jej spokoju. W ogóle Azarenka to w tym sezonie siła spokoju, nieczęsto daje emocjom wziąć górę (ale też nie jest robotem - w meczu z SS zdarzyło jej się sprawdzić wytrzymałość rakiety w zetknięciu z betonową nawierzchnią ;) ale to zła była na swój błąd decyzyjny, a nie na sędzinę, przeciwniczkę, los etc.). Masza też potrafi wytrzymać psychicznie... Ale głównie jak gra z dziewczyną słabszą od siebie (albo inaczej - z dziewczyną o której sama Masza myśli że jest słabsza). Jak dostaje na rozkład zawodniczkę na swoim nominalnie wysokim poziomie (a taką będzie Azarenka) albo Serenę to wtedy pół na pół, że się posypie. W ogóle to obie panie stoczyły trzysetowe pojedynki w ćwierćfinałach, patrząc na wynik można powiedzieć, że pojedynki były podobne. Ale dla mnie podstawowa różnica jest taka, że w swoim meczu Victoria cały czas uciekała, a Sharapova cały czas musiała gonić. Vika uciekła, a Maria w końcu dogoniła. Czy będzie w stanie dogonić Vikę, tak jak Bartoli? Przekonamy się, ale ja myślę, że nie.
▶ Inne
Taka jeszcze dygresja na temat H2H. Prowadzi Azarenka, ale nieznacznie bo ma jednego &quot;wina&quot; więcej. W tym roku Vika rozklepała Maszę zarówno w AO i IW. Przegrała za to w Stuttgarcie. Ciekawostka, bo z ręką na sercu powiem, ze zawsze miałem Sharapovą za grajcarę na korty szybkie, a w tym sezonie największe wygrane osiągała na mączce - właśnie Stuttgart, Rzym, French Open. Jedyny mecz na cegle przegrała z Sereną w Madrycie, na szybszym niebieskim clayu. Tenisistka kompletna? Temat na zupełnie inną dyskusję. Jednak w przyrodzie nic nie ginie i postęp na cegle musiał przyjść kosztem czegoś. Czego? To wie tylko sama Masza i jej sztab szkoleniowy. W każdym bądź razie przedstawia się to tak, że w tym sezonie na hardzie dominuje Vika, na cegle Masza, a na grassie Serena. Nie miałbym nic przeciwko gdyby status quo zostało zachowane ;) ale boje się, że Serena do tego nie dopuści...
To takie moje luźne przemyślenia odnośnie meczu. Oby tylko panie zafundowały widowisko na miarę realnej czołówki WTA.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Co Ci po technice i taktyce jak będziesz zajechany jak koń po westernie i będziesz o te ułamki sekund spóźniał się z ustawieniem itd, a nogi będą odmawiać posłuszeństwa po ciężkim meczu??
Tym bardziej teraz przy takiej pogodzie jaka jest pewnie natężenie spotkań będzie większe niż planowano ...

Pozdro ;]
Nie masz racji. Gram w tenisa i troszkę wiem co jest grane.. Nawet przy mega zmęczeniu jesteś w stanie przy dobrej technice będąc przy siatce odbić piłkę tak, żeby skończyć wymianę. Co z tego, że jesteś na świeżości jak nie umiesz piłki dobrze odbić?
 
psotnick 935,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Victoria Azarenka (BLR) - Maria Sharapova (RUS)
Suma Gemów
Typ: Over 22 @ 2.14 Pinnacle ✅ 3-6 6-2 6-4 :spokodfhgfh: zgodnie z planem..
Czy Maria Sharapova (RUS) wygra przynajmniej jednego seta?
Typ: Tak @ 1.75 bwin ✅

dla bardziej odważnych Liczba Setów
Typ: Over 2.5 @ 2.60 Unibet ✅
Liczba Setów Linia ma ratońska
Typ: Over 31 .5 @ 4 . 0 0 Unibet ⛔

Po raz drugi w tym roku Azarenka i Sharapova spotkają się w Wielkim Szlemie. W finale Australian Open Azarenka zdemolowała Maszę 6-3 6-0. Rewanż zapowiada się na o wiele bardziej wyrównany mecz. Head-to-head minimalnie na korzyść Białorusinki (5-4). W tym roku spotkały się już trzykrotnie, za każdym razem w finale i to Azarenka jest górą wygrywając 2 mecze. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że to Sharapova wygrała ich ostatnie spotkanie (http://www.wtatennis.com/headtohead/...9~9499,00.html). Wydaje się, że w tegorocznym US Open to Azarenka prezentowała się ciut lepiej: straciła ledwie seta, podczas gdy Rosjanka w dwóch ostatnich meczach musiała przetrwać 3-setowe maratony. Jednak kiedy spojrzymy w ich uśrednione statystyki z US Open 2012 to nie znajdziemy wielu różnic. Obie świetnie serwują wygrywając ponad 70% punktów po pierwszym serwisie, i około 50% po drugim (http://www.womenstennisblog.com/2012...final-preview/). I to właśnie serwis, a właściwie wrażliwość drugiego serwisu na agresywne returny może być kluczowym czynnikiem decydującym o wygranej w tym meczu. Obie zaliczają do jednych z najlepszych returnerów w Tourze i na pewno będą chciały to wykorzystać. Ta tenisistka, której się to lepiej uda powinna mieć łatwiejszą drogę do finału. Bardzo trudno w takim zestawie wskazać faworyta, trochę więcej szans daję Azarence, ale warto zaznaczyć, że im dłużej będzie trwał mecz to większe szanse będą dla Sharapovej. W przypadku trzeciego seta to nawet ona może być faworytką, bo w tym roku nie przegrała jeszcze żadnej 3-setówki. Zresztą obie są jednymi z największych wojowniczek w kobiecym tenisie, nigdy się nie poddają i trzy sety są więcej niż prawdopodobne. Ja jednak wybieram trochę bezpieczniejszy typ na over gemowy, który przy wyrównanych setach może się spełnić nawet bez potrzeby rozgrywania decidera (a jeśli się przydarzy to tym lepiej dla mojego typu). Moim zdaniem to jednak Wika awansuje do swojego pierwszego finału US Open wygrywając w trzech długich i bardzo głośnych setach.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Serena Williams v Sara Errani - Sara Errani + 7,5 gema @ 1,66 (bet365)

Powoli nudny staje sie juz calkowity pogrom i dominacja Sereny. Idzie do przodu jak jakas maszyna i wydaje sie, ze pewnie kroczy po zwyciestwo w US Open. Oczywiscie, to sa fakty i chyba tylko zachwalana przez wielu Azarenka bedzie mogla cos zdzialac w finale miedzy tymi dwiema Paniami, ktory jest mocno prawdopodobny. Mimo wszystko, Sara na tym turnieju pokazala sie z super strony, zwyciestwo z Kerber (ktorej udalo sie pokonac Williams) czy tez ostatni pojedynek z Vinci sa dowodem na jej znakomita forme. Skoro zaszla juz tak daleko, powinna dac dzis z siebie 200 % i wierze, ze uda sie jej ugrac te 5 gemow przy pomocy serwisu. W koncu Williams to jednak tylko czlowiek (no, moze pol-czlowiek pol-maszyna ;-)) i po walce z serwisem Sary powinna w koncu mu ulec w 5&#39;iu gemach. H2H nie jest niestety przekonujacy, aczkolwiek ich pojedynki byly rozgrywane dawno (aczkolwiek w jednym nawet udalo sie urwac Sarze seta - no ale teraz nie ma to raczej wiekszego znaczenia). Nie ukrywam tez, ze lubie Sare i mocno kibicuje, aby jej sie to udalo. Go Sara!

⛔, niestety, ugrala tylko 3 gemy
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
jasmin_bogow 32,8K

jasmin_bogow

Użytkownik
Szczerze mowiac dla mnie mecz Sharapova - Azarenka jest typowym meczem 50/50 ( Oj, juz czekam na krytyke )
Obie graja naprawde niezly tenis i jak to w polfinalach takich turniejow to, co bedzie najwazniejsze to dyspozycja dnia. Sharapova nie zagrala zbyt dobrze z Bartoli, zwlaszcza na poczatku, ale nie sadze by mialo sie to powtorzyc.

Jak dla mnie value jest po stronie Sharapovej i na nia wlasnie sie skusze, za low/middle stake. Zeby tylko nie wialo!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom