>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Urząd Kontroli Skarbowej - Bukmacherka

B 0

byk1017

Użytkownik
Pozyjemy zobaczymy jakie przyjdzie pismo z sądu i czy wogole przyjdzie. Pytalem sie urzednika za ile sie moge spodziewac takiego pisma to on mowi 2 miechy moze pol roku nie wiadomo :) Moze tez nic nie przyjdzie kto to wie co sie wydarzy w tym naszym chorym panstwie...
a mieli twoje wpłaty i wypłaty na papierku? pokazywali coś?
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
dziwne że ten gostek dostał wpis bo nawet na blankietach oficjalnych jest że jak się przyznasz a kwoty małe wnioskują do sądu o aprobatę na dobrowolne poddanie się karze i dostajesz kase do zapłaty i ABSOLUTNIE NIE MASZ WPISU DO KRK !!!
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
widocznie niekoniecznie ;) ps ktos kto dotej pory byl w uc robil wplaty karta kredytowa albo slrillem ? Bo widzialem chyba tylko przelewy i poczte ?
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
widocznie niekoniecznie ;) ps ktos kto dotej pory byl w uc robil wplaty karta kredytowa albo slrillem ? Bo widzialem chyba tylko przelewy i poczte ?
nie
jak na razie poczta i przelewy bezpośrednie z i na konto
a kolega co dostał wpis do krk widać uznali że jak grał na fałszywe dane nie spełnia jakiejś przesłanki
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Aż się musiałem zarejestrować, czytam ten temat od początku i to jest po prostu niesamowite jak tu niektórzy się nakręcają - co wy nie potraficie wyciągać wniosków? przecież tysiące razy już napisano, co kto i po co, a także jak się bronić, co robić ale dalej wciąż te strachliwe posty, pytania z jakiego banku przelewy itp, a Ty kolego (NIE) Legalny to chyba jesteś najbardziej posikany i cokolwiek ktoś Ci napisze to i Ty tak będziesz dalej przyciągał czarne myśli, tworzył czarne scenariusze i pisał kompletne bzdury.
To o &quot;podszywaniu&quot; np. - to przecież zwykłe użyczenie, nawet jeśli miałoby to cokolwiek wspólnego to byłaby to oddzielna sprawa cywilna czyli w przypadku gdy np ktoś komuś ukradnie dowód osobisty i ten pokrzywdzony zakłada sprawę znając sprawcę itd. No ale urzędy celne chyba dostały info, że jest pełno takich naiwniaków nie znających prawa co będą chętnie płacić i sami się przyznawać do wszystkiego.
Szczerze mnie rozbawiłeś... uważasz, że można &quot;użyczyć&quot; innej osobie swój dowód osobisty ? Zobacz 275 kk... Sprawę cywilną przy czynie zabronionym (np. o odszkodowanie) wytaczasz po orzeczeniu sądu karnego, albo w trakcie postępowania karnego jeżeli występuje się w charakterze pokrzywdzonego. Inaczej sąd cywilny zawiesi postępowanie do momentu rozstrzygnięcia prawomocnym wyrokiem postępowania karnego. Nie możesz natomiast w &quot;sprawie cywilnej&quot; rozstrzygać o czynach zabronionych.
Czasem przed zarzuceniem innej osobie pisania &quot;kompletnych bzdur&quot; pomyśl nad treścią własnych wypowiedzi...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
L 147

luminat

Użytkownik
Dokładnie posługiwanie (tj. podszywanie się za inną osobę) się czyimś dowodem osobistym podlega Kodeksowi Karnemu. Jest to czyn zabroniony, zagrożony karą więzienia i ścigany z urzędu.
 
K 1

kosmos1987

Użytkownik
Sprawa o ktorej piszecie moze miec miejsce, ale jest ona esktremalna (kradzież dowodu i granie bez jego wiedzy) W zdecydowanej większosci gra sie na znajomych, rodzinę za ich zgodą i przyzwoleniem. To ma mało wspolnego z tym paragrafem, bo jak wiadomo b.a.h. nie wymaga nawet weryfikacji... Faktycznie wg mnie, mozna tu mowic o pewnego rodzaju &quot;użyczeniu&quot; konta.
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Sprawa o ktorej piszecie moze miec miejsce, ale jest ona esktremalna (kradzież dowodu i granie bez jego wiedzy) W zdecydowanej większosci gra sie na znajomych, rodzinę za ich zgodą i przyzwoleniem. To ma mało wspolnego z tym paragrafem, bo jak wiadomo b.a.h. nie wymaga nawet weryfikacji... Faktycznie wg mnie, mozna tu mowic o pewnego rodzaju &quot;użyczeniu&quot; konta.
Widzisz znamiona przestępstwa określone w wskazanym artykule ? W owym przepisie występuje alternatywa rozłączną, tzn. nie jest konieczna kradzież a samo posługiwanie się dowodem osobistym innej osoby do wypełnienia znamion przestępstwa. Brak weryfikacji itd., nie ma znaczenia ponieważ nie będzie nawet brany pod uwagę w opisie czynu.
Zgoda drugiej osoby może mięć wpływ na wymiar kary, a nie wyłączenie bezprawności czynu.
Pomijam, że w przypadku gry przez internet taki zarzut byłby absurdalny z racji dowodowych, ale pisanie, że &quot;użyczenie&quot; dowodu jest sytuacja prawnie akceptowaną jest nie do przyjęcia.
Komodoroid trudno uwierzyć, że jest to wypowiedź prawnika... nie wierzę, że ktoś uzyskał wpis na listą adwokatów lub radców prawnych nie rozróżniając postępowania karnego od cywilnego, a to wprost wynika z Twojej wypowiedzi. Jeżeli faktycznie treść Twojego posta bazuje na opinii prawnej to dla dobra palestry zgłoś osobą, która Ci jej udzieliła do okręgowej rady/izby zawodowej.
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
B3A, nie napisałem nigdzie, że mi ktoś udzielił porady.
Napisałem jedynie, że jest to opinia prawnika, że w przypadku gdy ktoś komuś pozwolił grać na swoje dane i w przypadku weryfikacji zgadza się na wysłanie swojego skanu dowodu bukowi, to gdzie tu jest jakiekolwiek podszywanie się pod daną osobę? przecież w świetle prawa grającym jest ten, na którego jest konto i to on gra i ma np. obowiązki podatkowe z tego tytułu, natomiast ten co klika to równie dobrze może być jego doradcą inwestycyjnym, który gra za niego albo nawet mówi mu co ma grać. W jaki więc sposób gdy np. powiem bratu zagraj sobie na moje dane u buka, a ja ci w razie czego dam skan dowodu - on miałby odpowiadać karnie w dokładnie takiej sytuacji?
I to skomentuj a nie łapiesz za słówka cywilne/karne gdzie mogłem coś pokręcić, ale sedno sprawy jest chyba jednoznaczne, że w takim przypadku nie ma mowy o podszywaniu się pod inną osobę równoznaczne z kradzieżą dowodu i używania go bez zgody właściciela, stąd użyłem słowa użyczenie.
Jednak opinię prawnika uzyskałeś, nie przybyła do Ciebie wraz z promieniem kosmicznym... a osoba, która jej udzieliła poziomem wiedzy kwalifikuje się do postępowania dyscyplinarnego. Nie uważam by rozgraniczenie prawa cywilnego i karnego było łapaniem za słówka, nad to kładłeś nacisk w swojej wypowiedzi na te fragmenty.
Nigdzie w swojej wypowiedzi nie pisałem o &quot;podszywaniu się pod inną osobą&quot;... wskazałem wyraźnie w poprzedniej wiadomości, że znamiona przestępstwa są jasne i wystarczy posługiwanie się do ich wypełnienia. Trywialnie... nikt nic nie musi kraść, jak to przedstawiasz.
Myślę, że powinieneś spokojnie przeczytać wskazany artykuł i moją wcześniejszą odpowiedź.
Równocześnie mocno zastanowiłbym się nad &quot;obowiązkiem podatkowym&quot;, o którym piszesz... możesz spotkać się z dużym niezrozumieniem dążąc do spełnienia wymienionego przez Ciebie obowiązku.
Doradca inwestycyjny jeżeli się nie mylę, jest zawodem regulowanym, nie słyszałem by państwo polskie wydawało zezwolenia na doradztwo w zakresie gier hazardowych, już to jest dyskwalifikujące dla Twojego poglądu.
Dla całkowitego ułatwienie... moim zdaniem nie poniesie się odpowiedzialności nie ze względu na brak wypełnienia znamion przestępstwa, a niemożliwość jego udowodnienia. Chociaż w Twoim wypadku poszedłbym na przesłuchanie z osobą pełnoletnią. Konkludując nie jest dobrze przed organem postępowania mówić, że grało się na danych innej osoby nawet za jej zgodą. Odmawiać odpowiedzi... co przewinęło się przez ten wątek setki razy.
 
L 147

luminat

Użytkownik
komodoroid
Pieprzysz głupoty że aż głowa boli. Sytuacja którą opisujesz jest nielegalna ze strony Prawa Karnego jak i ze strony bukmachera, który zakazuje tego w regulaminie. Nie znam bukmachera który na to pozwala - chyba tylko jakiś bez licencji i tym samym wiarygodności, gdzie możemy sobie pograć na zapałki bo wypłaty i tak nie zobaczymy. Obstawiać i klikać na koncie u bukmachera może tylko osoba na którą zarejestrowane jest konto.
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Sprawa o ktorej piszecie moze miec miejsce, ale jest ona esktremalna (kradzież dowodu i granie bez jego wiedzy) W zdecydowanej większosci gra sie na znajomych, rodzinę za ich zgodą i przyzwoleniem. To ma mało wspolnego z tym paragrafem, bo jak wiadomo b.a.h. nie wymaga nawet weryfikacji... Faktycznie wg mnie, mozna tu mowic o pewnego rodzaju &quot;użyczeniu&quot; konta.
Ale glupoty pierdzielisz ze glowa mala jak to bah nie wymaga weryfikacji????
Ode mnie wolali zdjecie dowodu???I nie bralem ŻADNEGO BONUSA....
Znajomy co siedzial w niemczech zawolali potwierdzenie adresu i powiedz mi to nie jest weryfikacja??????
 
Do góry Bottom