>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Typy pejtas'a

pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#64 ???? USA, NBA​

Ryzyko w tym ako kończy się na meczu Pacers - Kings. Wydaje się jednak że Pacers u siebie grają solidnie i z taką ekipą jak Kings powinni sobie bez problemu poradzić.
Indiana Pacers - Sacramento Kings ----&gt; Indiana Pacers win 1,38 106-108 ⛔
+
Phoenix Suns - Denver Nuggets ----&gt; Phoenix Suns win 1,22 96-104 ⛔
+
Cleveland Cavaliers - New York Knicks ----&gt; Cleveland Cavaliers win 1,11 91-84 ✅
+
Golden State Warriors - Utah Jazz ----&gt; Golden State Warriors win 1,06 103-85 ✅
AKO 1,98 ⛔⛔
Stawka: 50 PLN
EW: 99 PLN
Betclic

Edit: Pacers mogę wybaczyć tą przegraną, ponieważ w zaledwie 5 minut odrobili 15 punktową stratę, później zabrakło troszkę szczęścia. Przegranej Suns już nie wybaczę, ponieważ dali się zdominować zespołowi o wiele słabszemu od siebie dodatkowo trapionego kontuzjami.
Dla minie wniosek jest taki, że koniec z klejeniem czegoś na siłę nawet gdy wydaje się to na bardzo pewne. Ostatnio praktykowałem obstawianie faworytów w NHL na wygraną końcową, gdzie kursy na faworytów wahają się jakoś pomiędzy 1,50 - 1,80 do tego dorzucałem zawsze jakiegoś murowanego faworyta z NBA i wychodziło to bardzo fajnie bo na zagrane 15 zakładów 9 z nich było trafne. Nie podawałem tego na forum ponieważ był to test, który zakończył się powodzeniem i od teraz zacznę takowe typy podawać.
Więcej postanowień i refleksji na koniec roku, aby w ten nowy wejść z czystym umysłem i być pewnym tego co się robi.
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#65 ???? USA, NBA
Miami Heat - New Orleans Pelicans ----&gt; Under 208 1,40 94-88 ✅
+
Oklahoma City Thunder - Chicago Bulls ----&gt; Oklahoma City Thunder -2 1,28
96-105 ⛔
AKO 1,79 ⛔⛔
Stawka: 45 PLN
EW: 80 PLN
Bet365​
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#66 ???? USA, NBA
Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers ----&gt; Cleveland Cavaliers +13,5 1,33 83-89 ✅
+
Houston Rockets - San Antonio Spurs ----&gt; San Antonio Spurs -1,5 1,36 88-84 ⛔
AKO 1,81 ⛔⛔
Stawka: 50 PLN
EW: 90,50 PLN
Bet365​
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
Wczoraj wyszła z tego wszystkiego wielka kicha... nie będę już wracał do tamtych typów, trzeba iść na przód.
#67 ⚽ Anglia, Premier League
Liverpool - Leicester ----&gt; Leicester over 0,5 1,35 1:0 ⛔
+
Manchester City - Sunderland ----&gt; Manchester City win 1,20 4:1 ✅
+
Tottenham - Norwich City ----&gt; Tottenham DNB 1,14 3:0 ✅
AKO 1,85 ⛔⛔
Stawka: 50 PLN
EW: 92,50 PLN
Betclic
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#70 :hokej: USA, NHL / ???? USA, NBA

Washington Capitals - Montreal Candiens ----&gt; Washington Capitals OT 1,52 3:1 ✅
+
Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers ----&gt; Cleveland Cavaliers win 1,25 105-77 ???? ⛔

AKO 1,90 ⛔⛔

Stawka: 50 PLN
EW: 95 PLN
Betclic
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#71 ⚽ Anglia, Premier League
Crystal Palace - Swansea ----&gt; Under 2,5 1,60 0:0 ✅

Crystal Palace u siebie podejmie Łabędzie, które w ostatnim czasie znacznie poprawiły grę w defensywie, potwierdzeniem tego mogą być spotkania z Liverpoolem, Manchesterem City, West Hamem oraz wygrane spotkanie z West Bromem. W meczu z City, Swansea przegrała 2:1 jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż nie było to odzwierciedleniem przebiegu spotkania. City bardzo szczęśliwie strzeliło bramkę po rykoszecie w doliczonym czasie gry. Spotkanie z Młotami na 0:0. Mecz z Boxing Day, w końcu poszedł po myśli Walijczyków, którzy szybko zdobyli bramkę i potwierdzając bardzo solidną grę w defensywie dowieźli to zwycięstwo do końcowego gwizdka.
W czterech ostatnich meczach Palace tylko raz u siebie strzelili więcej niż jednego gola, a Swansea w trzech ostatnich meczach strzeliło jednego gola na wyjeździe. Dodając do tego męczący dla wszystkich drużyn okres Świąteczno-Noworoczny nie należy spodziewać się w jutrzejszym meczu gradu bramek. Wydaje mi się, że w jutrzejszym spotkaniu o wyniku może przesądzić jedna akcja i nudne holowanie wyniku przez jednych bądź drugich.
Arsenal - Bornemouth ----&gt; Arsenal Under 3,5 1,16 2:0 ✅

Oglądając mecz Southampton - Arsenal miałem wrażenie, że gracze Wengera są strasznie zmęczeni. Southampton przyciskało co raz bardziej, a Kanonierzy tak jakby czekali na egzekucję, nie widziałem w ich grze pasji i chęci zwycięstwa. Nie można się dziwić z tego faktu ponieważ, Arsenal jest strasznie osłabiony kontuzjami, gracze którzy zostali, bardzo dobrze poradzili sobie w Lidze Mistrzów i w hicie z Manchesterem City.
Jutro zmierzą się z Bornemouth i wydaje mi się, że nie zanosi się tutaj na pogrom. W moim odczuciu może być to ciężki mecz dla wymęczonych Kanonierów. Na podbicie ako under gospodarzy.
AKO 1,86 ✅✅✅✅
Stawka: 50 PLN
EW: 93 PLN
Betclic

Edit: Wyciągnięte wnioski z bardzo słabego miesiąca i myślę, że wszystko powinno iść w dobrą stronę. Wszystkiego wygrać się nie da , ale granie wszystkiego co przychodzi na myśl też nie jest zbyt dobrym pomysłem. Dziś na plus, chodź troszkę żałowałem, że postawiłem na Under Arsenalu ponieważ spotkanie mogło różnie się potoczyć, a Kanonierzy równie dobrze mogli pójść za ciosem i wygrać 4:0. Stało się jednak tak jak przewidywałem w analizie, podopieczni Wengera uzyskali bezpieczny wynik jakim jest 2:0 i przestali forsować tempo utrzymując zadowalający ich wynik do końcowego gwizdka.
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#72 ⚽ Anglia, Premier League
Leicester - Manchester City ----&gt; Manchester City -1 RR 2,05 1-13 ✅✅✅

Dzisiejszy wieczór zapowiada się wyśmienicie. Ja w tym spotkaniu obawiam się typowania wyniku. Bardzo mocno widzę tutaj BTS jednak kurs troszkę mnie zniechęca podobnie jaki over 2,5. Analizując mecze obydwu ekip w oko wpadły mi kornery w wykonaniu Manchesteru City. Wygląda to tak, że w meczach rozgrywanych na ciężkim terenie goście z Manchesteru bardzo często nabijają dużo więcej kornerów niż gospodarze. Najlepszym przykładem mogą być mecze z Juventusem, Aston Villa, Stok oraz Arsenalem, w których to goście z Manchesteru zdobywali o wiele więcej kornerów.
Co do formy obydwu drużyn to jest to według mnie ślizgi temat ponieważ właśnie ten mecz wiele wyjaśni. Ja jednak upatruję tutaj faworyta w City, ale byłoby bardzo dobrze gdyby Leicester zawiesiło poprzeczkę jak najwyżej i mam wielką nadzieję, że tak się stanie. Dobra postawa Lisów będzie sprzyjać nabijaniu kornerów przez gości, którzy z biegiem czasu będą co raz mocniej naciskać. Rożne ma kto nabijać ponieważ skrzydła City ma bardzo mocne, De Bruyne powinien robić dużo wiatru z przodu podobnie jaki Sterling dodatkowo często włączający się do akcji ofensywnych Kolarov i Sagna.
Liczę na wielkie widowisko, a przy okazji pokrycie mojego typu przez City.
Stawka: 50 PLN
EW: 102,50 PLN
Betclic
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#72 ⚽ Hiszpania, La Liga

Celta Vigo - Athletic Bilbao ----&gt; Over 2,5 2,05 0:1 ⛔⛔


Obydwa zespoły wychodzą na to spotkanie nastawione na ofensywę i myślę, że w przypadku akurat tych dwóch ekip pokrycie overa jest jak najbardziej prawdopodobne.
Celta zagra bez bardzo ambitnego i głodnego bramek Nolito jednak pozostają Aspas oraz Orellana. Jeśli miałbym iść w typowanie zwycięstwa to bliżej mi do Basków, ale to sobie odpuszczę ponieważ przyjeżdżają oni na ciężki teren gdzie Celta przegrała w tym sezonie tylko z Realem Madryt 1:3 oraz w tragicznym meczu, który miałem okazję zobaczyć z Valencią 1:5. Mecz już blisko więc nie ma co dużo gadać.
To spotkanie nie może zakończyć się bezbramkowym remisem, a mam przeczucie że jak padnie bramka to reszta posypie się sama.
Stawka: 50 PLN
EW: 102,50
Betclic


Edit: Zawiodłem się na tym meczu... Bilbao zagrało mocno defensywnie, a Celta może źle nie zagrała, ale w ataku nie pokazali nic ciekawego... Wielki niedosyt od takich zespołów wymaga się dużo więcej.
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
Statystyki Grudzień 2015

Ilość kuponów podanych: 72
Ilość kuponów trafionych: 36
Ilość kuponów nietrafionych: 35
Zwroty: 1

Stawki zainwestowane: 3631 PLN
Stawki wygrane: 3462 PLN
Zysk/strata: -162 PLN

Yield: -4,65%⛔⛔


Podsumowując ten miesiąc mam zrobiony plan poprawy swojego typowania, który przede wszystkim będzie opierał się na graniu mniejszej ilości kuponów. Tak jak już wcześniej pisałem, w którejś z analiz muszę przestać typować wszystko co wydaje się być do grania. Ostatnie dwa miesiące nauczyły mnie, że granie przykładowo czterech kuponów dziennie nie daje zadowalających efektów. Nie będę tutaj pisał wszystkich moich przemyśleń na temat mojego typowania, ale mam nadzieję, że wprowadzenie w życie tego co zaplanowałem da efekt na koniec miesiąca, a zamiast minusowego Yielda pojawi się plusowy.

Wszystkiego najlepszego i szczęśliwego Nowego Roku.

Życzę wam abyście w tym Nowym Roku czerpali z bukmacherki jak najwięcej przyjemności bo z doświadczenia wiem, że wtedy przychodzą także efekty w postaci wygranych.
Jeszcze raz wszystkiego dobrego i powodzenia w Nowym Roku!
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#2 ⚽ Anglia, Premier League / Hiszpania, La Liga

Manchester United - Swansea ----&gt; Under 2,5 1,58 2:1 ⛔


Jutro na Old Trafford dojdzie do starcia, w którym gospodarze upatrują upragnionego przełamania. Manchester United podejmuje Swansea, obydwa zespoły w ostatnim czasie znacznie poprawiły grę w defensywie, jednak ich największym problemem jest ofensywa. United w ostatniej kolejce grała z Chelsea, mecz zaczął się bardzo obiecująco dla Czerwonych diabłów, którzy stworzyli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. We wszystkich tych sytuacjach zabrakło szczęścia bądź skuteczności. Po pierwszej połowie tego spotkania myślałem, że jeśli gospodarze utrzymają taką intensywność gry i ataków to The Blues w końcu pękną. Stało się jednak inaczej, United zaczęło odczuwać bardzo wysokie tempo gry z pierwszej części spotkania i troszkę stracili impet. Wtedy do głosu doszły błędy spowodowane narastającą frustracją i w efekcie stu procentowa okazja dla Chelsea, którą całkowicie spartaczył Nemanja Matić.
Swansea w ostatnim spotkaniu zagrała na wyjeździe z Crystal Palace. Mecz wyglądał podobnie jak większość spotkań, w których grają Łabędzie. Crystal Palace stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale zawiodła skuteczność. Bardzo dobrze zagrał Łukasz Fabiański, który wyciągnął dwa bardzo groźne strzały. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. W jutrzejszym spotkaniu spodziewam się podobnej gry, Manchester zagra tutaj pod bardzo dużą presją ze strony kibiców oraz mediów, Van Gall na pewno także wywiera presje na swoich zawodnikach bojąc się o posadę, która wisi na włosku. United w tym spotkaniu MUSI wygrać, a wszyscy wiemy jak kończą się mecze, w których ktoś coś MUSI. Z drugiej strony Swansea, która na pewno się tutaj nie otworzy i zagra w swoim stylu , dobra defensywa i czekanie na dogodną sytuację do skontrowania przeciwnika. Dodając do tego dwóch klasowych bramkarzy, którzy w swoich meczach zazwyczaj wyciągają coś w magicznym stylu , otrzymujemy mecz który będzie toczył się do czasu jednej akcji, która przesądzi o jego wyniku, ale nie wykluczone jest to, że do takiej akcji po prostu nie dojdzie.
Espanyol - FC Barcelona ----&gt; FC Barcelona wygra 1,18 0:0 ⛔


Do dubla dorzucam wygraną Blaugrany w derbach Barcelony.
Klubowi Mistrzowie Świata zagrają na wyjeździe z przeciętnie grającym Espanyolem, który zajmuje 13 miejsce w tabeli. Espanyol w ostatniej kolejce przegrał gładko z Sevillą, popełnili oni dwa błędy, które bez najmniejszych problemów wykorzystali gospodarze.
Barcelona na własnym stadionie podejmowała Betis i bez niespodzianek wygrała to spotkanie 4:0, a my dostaliśmy potwierdzenie wysokiej formy. Neymar zmarnował karnego, ale później zrehabilitował się magiczną asystą przy bramce niezawodnego w tym sezonie Luisa Suareza, który notuje bramkę za bramką.
Nie widzę jutro szans dla Espanolu, który z Barceloną przegrał ostatnie 7 spotkań ligowych tracąc przy okazji 19 bramek i strzelając UWAGA tylko jedną.
Każdy inny wynik niż wygrana FC Barcelony będzie tutaj MEGA niespodzianką, na którą szanse są znikome, żeby nie powiedzieć żadne.
AKO 1,86 ⛔⛔

Stawka: 50 PLN
EW: 93 PLN
Betclic
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#3 ⚽ Anglia, Premier League
West Bromwich - Stoke ----&gt; Stoke DNB 1,85 2:1 ⛔⛔

Co do tego spotkania to chyba także zanosi się na małą ilość bramek, powiedzmy sobie szczerze że nie będzie tutaj hokejowego wyniku, który ostatnio zaliczyło Stoke w Liverpoolu.
Po przegranej ze Swansea drużyna Pulisa wygrała na własnym stadionie ze Srokami 1:0, gospodarze przeważali i w końcu udało się strzelić bramkę w drugiej połowie spotkania. Mecz z Newcastle nie może być punktem odniesienia w stosunku do dzisiejszego spotkania na The Hawthorns ponieważ Sroki ostatnio wróciły do swojej słabej dyspozycji. Gospodarze mają problemy związane z zawieszeniami, które ciążą na Rondonie oraz MaCleanie. Bez formy jest do niedawna najlepszy z graczy West Bromu Saido Berahino. Wszystkie te fakty składają się na to, że gospodarzy czeka dziś ciężka przeprawa.
Stoke przystępuje do tego meczu w bardzo dobrej dyspozycji, którą potwierdzili w spotkaniach z Manchesterem oraz Evertonem. Świetnie prezentuje się Shaqiri oraz Arnautovic, który pomału zaczyna łapać pewność siebie, w meczu z Evertonem strzelił decydującą bramkę z rzutu karnego oraz zaliczył dwie asysty. Defensywa Stoke w meczu z Everonem może się nie popisała, ale było to szalone spotkanie i tak już w nich często bywa, że zapomina się o defensywie. Stoke na The Hawthorns przegrało w poprzednim sezonie 1:0, ale sięgając głębiej wstecz widzimy pięć kolejnych zwycięstw gości, którzy strzelili 9 bramek tracąc tylko jedną.
Ja w tym spotkaniu skłaniałbym się w stronę Stoke i kurs na DNB wyglada bardzo kusząco. Do tego watro pomyśleć tutaj o Under 2,5 z dobrym kursem do dubla, ponieważ nie wierzę aby przyjezdni mieli tutaj rozgromić West Brom, który co jak co ale na pewno stać na solidny występ w obronie.
Stawka: 50 PLN
EW: 92,50 PLN
Betclic

Edit: Katastrofa ????
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#4 ⚽ Anglia, Premier League

Watford - Manchester City ----&gt; Manchester City -2 RR 2,10 ⛔

Myślałem że będzie to typ, którym zakończę udany dzień. Wszystko źle się potoczyło no ale cóż. Ostatnio Typ na handicap kornerów Manchesteru City był trafny i to z zapasem 10 kornerów, więc czemu dziś nie miałaby się powtórzyć ta sytuacja. Mecz zapowiada się identycznie jak ten z Leicester zobaczymy co z tego wyjdzie.
Stawka: 50 PLN
EW: 105 PLN
Betclic

Edit: Straszny dziś dzień jeśli chodzi o typy, ale za to kolejny plus do doświadczenia. Trzeba uczyć się na błędach.
Poprawa humoru znaczna ???? kolejny już raz zrobiłem to czego bardzo nie lubię, ale było watro pograć na live ;)
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik
#5 ⚽ Anglia, Premier League / Hiszpania, La Liga
Crystal Palace - Chelsea ----&gt; Under 2,5 1,60 ⛔

Derby Londynu na Selhurst Park zapowiadają się na typowo nudny grany popołudniową porą mecz angielskiej Premier League. Mecze derbowe dla Chelsea zawsze były ciężkimi przeprawami i bez różnicy czy grali z wielkim Arsenalem czy z mizernym QPR.
Na tym przykładzie widać bardzo wyraźnie ten jakże stary banał o derbach rządzących się własnymi prawami. Ciężko stwierdzić w jakiej formie są The Blues, zaliczyli ostatnio nie złe wyniki jak na to co prezentowali od początku sezonu. Szkoda meczu z Watford, który Chelsea mogła wygrać. Wielki hit na Old Trafford na remis jednak tutaj nie można już napisać zbyt wiele dobrego o grze The Blues, którzy tak na prawdę ograniczyli się tylko do obrony. Co jak co, ale trzeba przyznać, że to wyszło im dobrze ponieważ mieli okazję żeby nawet wygrać mecz z United kiedy to Matić spartaczył setkę.
Co więcej można powiedzieć o Chelsea hmm.... Na pewno trochę czasu potrwa odbudowa tego co stało się z zespołem od początku tego sezonu. Dziś nie widzę innej opcji jak solidna obrona i zagranie na 0 z tyłu, jeśli dojdzie tutaj do wymiany ciosów czego się nie spodziewam to goście mogą ten mecz przegrać i pewnie dobrze o tym wiedzą dlatego spodziewam się dobrej gry w defensywie i spokojnego szukania swojej szansy.
Co do meczy z udziałem Crystal Palace to wystarczy spojrzeć w wyniki i od razu widzimy, że nie pada w nich zbyt wiele bramek. Palace ostatnio mierzyło się z dobrze grającym w defensywie Swansea i mecz zakończył się wynikiem 0:0, w osiągnięcu takiego wyniku pomógł Łukasz Fabiański, który wyciągnął dwa groźne strzały.
Courtoisa także stać na dobry występ więc ze strzeleniem tutaj bramki Crystal Palace powinno mieć duże problemy. Ja osobiście widzę tutaj wygraną Chelsea 0:1 bądź remis 0:0.
Athletic Bilbao - Las Palmas ----&gt; Athletic Bilbao strzeli 1,12 ✅

Na dopełnienie ako gram bramkę dla Basków, którzy na własnym stadionie podejmować będą Las Palmas. Bilbao u siebie strzela regularnie, podobnie jak na wyjazdach. Wyjątkiem może być mecz z Malagą, w którym San Jose popisał się kretyńskim zagraniem po którym wyleciał z boiska w pierwszej połowie i mecz zakończył się wynikiem 0:0. Baskowie ostatnio grali na bardzo ciężkim terenie z Celtą Vigo i wygrali 1:0. Zagrali tam dobre spotkanie chodź spodziewałem się w tym meczy lepszej postawy Celty.
Las Palmas w ostatnich 10 spotkaniach ligowych straciło przynajmniej jedną bramkę także i dziś nie powinno być z tym większych problemów biorąc pod uwagę to gdzie grają. Myślę, że można uznać to za pewny typ na dopełnienie ako.
AKO 1,80 ⛔⛔
Stawka: 50 PLN
EW: 90 PLN
Betclic
Edit: I kolejny raz dupa... akurat dziś Chelsea odpaliła, a Crystal w obronie zagrał słabo ;)
 
pejtas 464

pejtas

Użytkownik

Krótko bo mecz już blisko. Gram over 10,5 rzutów rożnych w tym spotkaniu. Na pewno zapowiada się nam dobre widowisko i sądzę, że będziemy oglądać tutaj wiele ataków z obydwu stron co powinno obfitować w rzuty rożne. Lina 10,5 jak najbardziej do pokrycia.
Everton - Tottenham ----&gt; Over 10,5 RR 1,80
4-4 ⛔⛔
Stawka: 50 PLN
EW: 90 PLN
Betclic
Edit: Niestety Everton troszkę zbyt późno wziął się za nabijanie rożnych, mecz bardzo ciekawy a BTS w kontekście następnego kuponu wchodzi bardzo gładko ????


Dodatkowo gram BTS, a na dopełnienie ako Bilbao DNB
Everton - Tottenham ----&gt; BTTS 1,58 1:1 ✅
+
Athletic Bilbao - Las Palmas ----&gt; Athletic Bilbao DNB 1,16 2:2 ZWROT

Stawka: 50 PLN
EW: 79 PLN
Betclic

Edit: Słaby start tego miesiąca, ale będzie dobrze! Dobrze, że pograłem Bilbao DNB bo szkoda byłoby tego BTS&#39;u w Liverpoolu.
 
Do góry Bottom