>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2018/2019 (28.12.2018 - 06.01.2019)

otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Stjernen-Kraft 1 - 1.85 kurs Fortuna
Bardzo cenię sobie Krafta jako skoczka lecz o wiele bardziej imponuję mi Stjernen na tej skoczni. Ogólnie Norwedzy są tutaj bardzo silni i zakręci się ich kilku w 10 w dzisiejszym konkursie. Norweg bywa nieobliczalny lecz tutaj na wszystkie 3 skoki wygrywał z Kraftem więc kurs 50/50 biorę tutaj w ciemno i liczę że skoczy swoje. Kraft powinien zakręcić się około 7-8 miejsca a Stjernena stać tutaj nawet na podium.
 
B 49,4K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
R. Kobayashi - K. Stoch 1 @1.35 fortuna
Malo patriotyczny typ ale ponownie stawiam na Japonczyka tym razem z Kamilem. Ryou co skok pokazuje nam ze jest wstanie przejsc do histori turnieju i wygrac wszystkie 4 konkursy turnieju. Wyniki jego treningu i kwalifikacji w Ga-Pa wygladaja nastepujaco. Pierwszy trening odpuscil . W drugim wygral skoczyl najdalej ze wszystkich 138m. Czolowka startowala z tej samej belki wiec mamy tu jakis obraz jak to moze wygladac. W kwalifikacjach znowu najdalej 140m ale tym razem 2 miejsce gdyz dostal nizsza bonifikate za wiatr niz zwyciesca Kubacki. Trzeba zanotowac ze Ryou podczas tego skoku dostał tylko 49,5 pkt od sedziow i to glownie zdecydowalo ze nie wygral Rowniez kwalifikacji.
Kamil wiadomo lider Naszej Kadry od kilku lat . Caly czas mam wrazenie i on sam to podkresla ze czegos brakuje , ale on czeka cierpliwie kiedy odpali. Nie sadze aby bylo to w Ga-Pa. Kamil w pierwszym treningu dopiero 22 miejsce 121,5m . W drugim juz zdecydowanie lepiej 4 miejsce 135m. W kwalach Kamil 3 miejsce za Dawidem i Ryoyu 135,5m
Warto zauwazyc ze Kamil w kwalifikacjach dostal noty 3x19pkt co dalo mu laczna note od sedziow 57 natomiast Japonczyl 49,5 .7.5 pkt od sedziow roznicy to jest przepasc. i tak Japonczyk byl wyzej od Polaka. Moim zdaniem Ryou dzisiaj znowu walczy o zwyciestwo a Kamil o miejsce w Top5
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
R. Kobayashi V @1.81 fortuna
Moim zdaniem nie ma zawodnika na Japończyka. Jest w takiej formie że lądując na tyłku potrafi przegrać minimalnie z najlepszym . Główny rywal to Kubacki , ale gdy nie daje mu rady w kwalifikacjach gdzie jest to jego mocna strona to w konkursie tym bardziej bo jego głowa bardzo często nie wytrzymuje . Stoch daleki od swojej formu z tamtego roku , spóźnia ciągle swoje skoki , a tak nie ma szans skoczyć daleko. Wczoraj dostał noty po 19 a i tak miał strate sporą do Ryoya. Kolejny to Kraft który na tej skoczni odpada , najgorsza z całego turnieju skocznia dla niego. Totalnie jej nie czuje . Warto zauważyć że na forbecie jest kurs 1.6 na to zdarzenie .
 
K 5

krzyhy

Użytkownik
A. Stjernen - S. Kraft @1.70 fortuna ✅✅✅
W parze mamy zestawionych 4. oraz 3. zawodnika klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni po konkursie w Oberstdorfie.
Można było zastanawiać się czy Johansson, czy Forfang będzie liderem Norwegów w tegorocznej edycji imprezy, jednak niespodziewanie z forma wystrzelił Andreas Stjernen, którego &quot;odrodzenie&quot; zaczynało się powoli od Engelbergu. Skąd ten progres w jego skokach? Jak się okazuje, Norweg nie próżnował podczas przerwy na spokojne treningi, która podyktowana była fatalnym wejściem w sezon i konkursami zakończonymi bez dorobku punktowego. Jak podaje localSJresults na twitterze (link), Stjernen zdecydował się na zwiększenie wagi w celu wydłużenia nart o 2cm. Zmiana przyniosła bardzo pozytywne skutki, co uwidoczniło się w bardzo dobrych próbach oddawanych w turnieju. W Oberstdorfie niemal stanął na podium, tutaj w Ga-Pa w treningach 5. oraz 15. miejsce, a w kwalifikacjach powtórzył lokatę z pierwszego treningu. Co mamy po drugiej stronie?
Stefan Kraft zaczął turniej od mocnego uderzenia, 3. miejsce w Oberstdorfie i zdecydowanie najlepsza próba w finałowej serii. Odnoszę jednak mocne wrażenie, że tak dobre skoki na Schattenbergschanze były w dużej mierze efektem dopasowania do skoczni, Austriak niemal co roku plasuje się tam w czołówce, a w 2014 i 2016 wygrał tam rywalizację. Nieco inaczej sprawa ma się z Garmisch - poza sezonem 2013/14, kiedy Stefan zaliczył ogromną wpadkę w Oberstdorfie podpisując listę wyników, zawsze w Ga-Pa zajmował gorszą lokatę niż w pierwszych konkursach turniejów. Wczorajsze serie treningowe i kwalifikacje wypadły w jego wykonaniu bardzo słabo - 34. i 26. lokaty w treningach, 30. w kwalifikacjach. O ile treningowe skoki można zawsze wytłumaczyć oszczędzaniem sił czy testami sprzętu, to w kwalifikacjach, tak istotnych wobec systemu KO, każdy stara się skoczyć jak najlepiej.
Kursy dość wyrównane, bo Kraft to jednak bardziej uznana marka, natomiast po powyższej analizie to Stjernen jest w moich oczach faworytem w tej rywalizacji. Dodatkowo wydaje się, że Norwegowie mają jakiś patent na tę skocznię - we wczorajszych seriach skoków nie tylko Stjernen, ale i jego koledzy z kadry spisywali się bardzo dobrze (5 Norwegów w TOP15 kwalifikacji), a w ostatnich latach konkursy wygrywali tu Anders Jacobsen i Daniel Andre Tande.
 
modul 118

modul

Użytkownik
1. Zyla P. - Johansson R. 1.80
Nasz rodak powoli powoli rozkręca się na tym turnieju, nie ma jeszcze stabilnej formy, przeplata swoje dobre skoki takimi słabszymi na treningach, ale wszystko skłania się ku jednemu - dobremu rezultatowi w konkursie. Świetny kurs na rywalizacje pomiędzy nim a norwegiem powoduje jeszcze większą chęć zagrania. Wąsacz nie bryluje jakoś na skoczni, widać po nim że nie jest w stanie odpalić takiej niespodzianki jaką może sprawić Żyła. Johanson szykuje się dopiero kroczek po kroczku do MŚ, Żyła już teraz jest lepszy od niego.

2. Kraft S. - Geiger K. 1.86
Drugi konkurs za zupełnie inna predyspozycja, widać że Kraftowi nie leży obiekt w Ga-Pa, mam jeszcze nadzieję że wypił lampkę szampana w Sylwestra i będzie o kilka punktów gorszy od niemca. Geiger bardzo stabilnie, po pierwszym konkursie zeszła ta presja, wszystko poszło na Eisenbichlera, Wellinger padł Leyhe tak samo, tylko Geiger robi swoje bez ciśnienia.

3. Sato Y. - Hayboeck M. 1.75
Cudowny japończyk jeszcze nie raz zaskoczy nas swoimi dalekimi skokami. Tak jak na poprzedniej skoczni tak i teraz lobbuję za jego skokami i formą. Patrząc na Hayboecka mamy tu znów kursy tylko za nazwisko. Przypominam że nie rozpoczęła się jeszcze austriacka część turnieju więc na razie nie ma powodów by nie obstawić na Sato w tej parze.
4. Koudelka R. - Kobayashi J. 1.40
Popularny Koudi swoimi skokami z konkursu i kwalifikacji przeszedł najśmielsze oczekiwania nie tylko moje, ale podejrzewam że także swoje i widzów. dawno nie pamiętam takiej finezji i czucia nart w wykonaniu czecha, Mobilizacja na najważniejsze skoki, w miarę ładny styl i dalekie odległości, to jest to czym może pokonać tego teoretycznie słabszego z braci Kobayashi. Tutaj typ mógłby paść gdyby japończyk dostał zdecydowanie lepsze warunki pod narty, no ale miejmy nadzieje że względy sportowe będą dzisiaj rozdawały karty na skoczni.
5. Hula S. - Zniszczol A. 1.55
Nie wiem czy bardziej mam powiedzieć jak bardzo Hula jest tutaj faworytem czy może zacząć jak bardzo Zniszczoł mnie zawodzi, bo pomimo że spisuje się lepiej od Kota i dopiero wchodzi w tym sezonie powoli do kadry A, to umówmy się, że ten zawodnik powinien dawać z siebie jeszcze ciut więcej. Czy z zżera go stres? pewnie coś w tym jest, Hula z kolei zrobił się starym rutyniarzem, formy nadzwyczajnej nie ma , to już nie ten polot co z zeszłego sezonu ale jednak stać go na skoki lepsze od swojego reprezentacyjnego kolegi. Kwalifikacje to nieznacznie pokazały. W konkursie będzie już mam nadzieje zdecyowanie wyraźna różnica.
6. Eisenbichler M. - Leyhe S. 1.37
Braterski pojedynek mówi że może być tutaj zacięta walka, ja jednak uważam, że zarówno kursy jak i predyspozycja obu zawodników predysponuje do roli zwyciezcy Eisenbichlera. Bawi się tymi skokami, presja schodzi z niego nie ze względu na to że ma dobrego psychologa, tylko stara się ją zrzucić na młodego japończyka, on psychologicznie rozgrywa to w świetny sposób, myśli że pierwsze miejsce jest już zabookowane, a o drugie bawi się cała ekipa. To go mobilizuje a jednocześnie daje ten spokój wewnętrzny. Fakt widzieliśmy już wiele jego ekspresjonistycznych zachowań na skoczni w tym sezonie ale porównajcie to sobie z ubiegłymi dwoma latami, ten chłopak wydoroślał i już nie kopie w bande albo uderza pięścią w bramkę. Leyhe jeszcze czegoś szuka, jeszcze coś zgubił, raczej na koniec niemieckiej części tego nie znajdzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
kary12 2,7K

kary12

Użytkownik
Po pierwszym konkursie bardzo zdziwiła mnie forma underdogów, Eisenbichler skacze znakomicie, Stjernen to samo, a nawet nasz rodak Polak Dawid Kubacki wskakuje do osób chętnych do walki o podium. Można po tym konkursie wyciągnąć wiele wniosków, ale teraz czeka nas rywalizacja na innej skoczni. Nie każdy czuje się na niej tak samo dobrze jak na tej w Obersdorfie, ale wierzę, że większość najlepszych zawodników utrzyma równą formę przez cały turniej.
1. Kto lepszy? - Koudelka - J. Kobayashi @ 1.40
Całkiem dobry kurs na naszego sympatycznego Czecha. Już od jakiegoś czasu ma formę progresową. W Obersdorfie skończył na jedenastym miejscu, a jego rywal Junshiro, chyba troszkę w cieniu brata w ostatnim czasie, a nawet powiedziałbym bardzo. Zajął ostatnie miejsce w Obersdorfie. W Garmisch-Partenkirchen skacze naprawdę nieźle, w kwalifikacjach szesnasty, wcześniej w treningach w czołówce. Koudelka natomiast jeden tragiczny skok w pierwszym treningu, później już całkiem niezły w drugim treningu i siódme miejsce w kwalifikacjach. Jak na moje Romek bez problemu będzie lepszy w tej parze.
2. Kto lepszy? - Kubacki - Stjernen @ 1.60
Może trochę spodziewałem się bardziej równych kursów, ale po zwycięstwie w kwalifikacjach przez Dawida to w sumie już nawet nie. Kubacki w treningach i kwalifikacjach zawsze wysoko na tej skoczni, Stjernen w sumie podobnie, raczej nie patrzyłbym na to pod tym względem. Wydaje mi się, że Dawid może powalczyć nawet o zwycięstwo, a Stjernen pewnie skończy jakoś w top10.
3. KO - 1.seria - Nakamura - Wolny @ 2.05
Dwóch młodzików zacznie skakanie w GaPa. Nakamura kontra Wolny, faworytem nasz rodak Polak. Ja jednak stawiam, że nie będzie on dzisiaj mocny. Od czasów Wisły nie widać u niego szczególnego progresu. W Obersdorfie szczęśliwie skończył na 26 miejscu, bo jakby był to normalny konkurs to raczej nie zakwalifikowałby się do drugiej serii. Na tej skoczni w treningach i kwalifikacjach obaj bardzo podobnie, liczę, że Nakamura skoczy lepiej. Kursu też nie rozumiem, ale dlatego próbuję go wykorzystać. Myślę, że Nakamura to lepszy skoczek i zobaczymy to dzisiaj.
4. Kto lepszy? - Fannemel - Granerud @ 1.33
Nad tym betem trochę dłużej się zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że Fannemel powinien sobie poradzić w takiej parze. Granerud nigdy jakoś mnie nie zachwycał, dla mnie zawodnik dobry na puchar kontynentalny. Fannemel oddaje fantastyczne skoki na tej skoczni i wydaje mi się, że może zakończyć na naprawdę wysokim miejscu ten konkurs.
5. KO - 1.seria - Siegel - Semenic @ 1.30
Jedynie Timi Zajc z pośród słoweńskich skoczków prezentuje się jakoś. Reszta to aż żal patrzeć. Semenic jest ewidentnie poza formą, Siegel u siebie może powalczy o jakieś dobrej miejsce. Moim zaniem Siegel zje Semenicia w KO. Niemiec oddał naprawdę bardzo dobre skoki zarówno w kwalifikacjach jak i w treningach. Semenic może też jakoś nie specjalnie źle, ale w kwalfikacjach już nie popisał się jakimś fajnym skokiem. Kurs może nie jest jakiś porywający, ale jak na ryzyko nie wejścia betu to całkiem niezły. Polecam!
 
skilorrpl 12

skilorrpl

Użytkownik
Cóż Tu wiele mówić Japonczyk wbrew temu co spekulowało wielu expertów sportów zimowych jednak wytrzymał , jak narazie 1/2 Turnieju. Kamil raczej bez błysku-skoki dobre ale brakuje jakiejś &#39;petardy&#39; odpalonej by móc walczyć o koncowe zwycięstwo.Innsbruck , trzeci konkurs Turnieju - kwalifikacje . Para- Kobayashi-Stoch hmm kurs na Kamila dosyć wysoki 3,56 ..Jeżeli spojrzeć na ostatnia serie i wyniki punktowe to Kamil ta serie wygrał , może to jest dosyć naciagana analiza ale wydaje mi się że sytłóacja zaczyna się powoli wyrównywac i Japonczyk już tak nie odskakuje jak to miało miejsce jeszcze w Grudniu. Wyczuwam spore value i obstawiam z Tej pary na korzyść naszego trzykrotnego złotego medalisty IO . ????
R.Kobayashi v K.STOCH 3,56 GL 4 all
 
M 47

michal7419984

Użytkownik
W jutrzejszych kwalifikacjach polecam grać na Stocha w top 3- na totomix kurs 2,5. Pierwszą myślą, patrząc na obecną dyspozycję skoczków był ten sam typ na Dawida Kubackiego, ale on wybitnie w Innsbrucku się nie spisywał, a Kamil lubi tę skocznię.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
1.Eisenbichler - Stoch/kwalifikacje/typ 2, kurs 2,09
Korzystanie z value kursowego. Bukmacherzy faworyzują Niemca po dwóch drugich miejscach zdobytych na własnym terenie. W Innsbrucku już nie powinien być taki mocny, a nawet jak będzie to jest na tyle chimeryczny, że jeden na kilka skoków ma nieudanych. Obecnie kilka pod rząd mu wyszło, więc liczę że w jutrzejszych kwalach przyjdzie ten gorszy. Z drugiej strony Stoch, dla którego skocznia Bergisel jest jedną z ulubionych i bardzo często zajmował tam najwyższe miejsca w całym turnieju. Jak odda taki skok jak w 2 serii w Ga-Pa (punktowo był najlepszy ze stawki) to jest spokojny o ten typ. Jak będzie nieco gorzej to i tak z Niemcem powinien wygrać. Moim zdaniem kursy powinny być w okolicy 1.5-1.7. Kurs 2.06 wydaje się być super okazją.
2.Kraft - Fannemel/kwalifikacje/typ 1, kurs 1,70
W Ga-Pa grałem przeciwko Krafowi gdyż kursy były znakomite i wiedziałem, że Stefan nie lubi tej skoczni. Sprawdziło się i teraz na odwrót. Teraz kursy w stronę Krafta są wysokie, a Austriak jest u siebie, lubi skocznie i skacze już bez presji. Uwielbiam takie typy w skokach po fajnych kursach między skoczniami. Kraft powinien znowu walczyć o podium. Z drugiej strony Fannemel skacze na poziomie 15-30 miejsca, więc z Kraftem powinien przegrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Pany piszcie z jakiego buka pobieracie pary. Serio to pozniej bardzo pomaga w szukaniu i porownywaniu ofert. Dzieki!
 
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Stoch - Johansson 1,46
Nie jest to sezon Roberta Johanssona. Norweg spisuje się gorzej niż w tamtym sezonie i jedynie raz zakończył zawody w czołowej szóstce. Co innego Kamil, który prezentuje może nie wybitną, ale lepszą formę. Prawie we wszystkich zawodach zajął wyższe miejsce od Roberta. Na dodatek Bergisel to jedna z ulubionych skoczni Stocha i uważam, że potwierdzi to zarówno w kwalifikacjach jak i w samym konkursie. Nie jest może faworytem do wygranej w kwalifikacjach, ale z Norwegiem powinien sobie poradzić bez większych problemów. Uważam, że Kamil zajmie w kwalifikacjach miejsce w granicach 3-6, a jego rywal zajmie miejsce 9-12.
 
S 15,6K

sinus

Użytkownik
Ze swojej strony odradzałbym granie przeciwko Eisenbichlerowi.
Niemiec przed rokiem dobrze tutaj skakał i gdyby nie to, że zepsuł swój skok w drugiej serii, to zakręciłby się koło podium.
Jak najbardziej fajny typ na Krafta w parze z Fannemelem, mam nadzieję, że Austriak nie zawiedzie ;)
Od siebie dodam typ na Eisenbichlera w parze z Kubackim (któremu w mojej ocenie ta skocznia nie pasuje, przed rokiem był tutaj 20.). W fortunie płacą za takie zdarzenie 1.62 ;)
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
kursy fortuna
1. Polasek V. - Hlava L. (kwalifikacje) - 2, kurs 2,55
W obu treningach na skoczni Ga-Pa Hlava był wyżej. Natomiast w kwalifikacjach niżej. Dla mnie jest to 50/50, może nawet na lekkie wskazanie Hlavy a kurs na niego jest spory i według mnie sporo zawyżony. Myślę, że warto spróbować
2. Kobayashi J. - Klimov E. (kwalifikacje) - 1, kurs 1,7
Kobayashi złapał ostatnio formę i pokazał się z bardzo dobrej strony. Jego skoki były dalekie i równe. Natomiast Klimov zanotował spadek formy lecz mimo wszystko nie skacze źle. Jednak jeśli Kobayashi skoczy na takim poziomie jak w Ga-Pa to powinien spokojnie wygrać
3. Siegel D. - Sato Y. (kwalifikacje) - 1, kurs 1,6
Siegel trochę nie równy, raz skacze bardzo dobrze a raz trochę słabiej. Przeważnie był wyżej od Japończyka który potrafi skoczyć całkiem nieźle. Jeśli Siegel jakoś nie zepsuje bardzo swojego skoku powinien wygrać w tym pojedynku
4. Kraft S. - Fannemel A. (kwalifikacje) - 2, kurs 2,03
Ryzykowny typ aczkolwiek po tym co Kraft zaprezentował na Ga-Pa przez treningi, kwalifikacje i konkurs można sądzić, że nie wskoczy od razu na taki wysoki poziom jaki prezentował a żeby pokonać Fannemela to właśnie takich na wysokim poziomie będzie potrzebował
5. Koudelka R. - Zyla P. (kwalifikacje) - 1, kurs 1,85
Koudelka pokazał się ze świetnej strony w ostatnim konkursie. Równe i dalekie dały mu 4 miejsce z niedużą stratą do podium. Na fali takiego dobrego występu może pójść w Insbrucku. Żyła opuścił trochę loty, prawie za każdym razem Koudelka prezentował się od niego lepiej i w Insbrucku myślę że będzie podobnie
6. Zajc T. - Huber D. (kwalifikacje) - 1, kurs 1,67
Huber bardzo nieprzewidywalny, potrafi skoczyć słabo, przeciętnie i bardzo dobrze. Dlatego też skłaniam się ku bardziej równym i skaczącym daleko Zajcowi. Jeśli Huberowi nie wyjdzie skok z tych bardzo dobrych to nie będzie miał dużych szans na pokonanie Zajca
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Koudelka vs Kraft 2 kwalifikacje 2,03 fortuna
Nie no nie zartujmy. Kraft po bardzo dobrym wystepie w Obersdorfie byl przez buki przeceniany ale zeby po jednym nieudanym wystepie wszystko obracac o 180 stopni? Kraft i Koudelka to niedosc ze zupelnie inna klasa sportowa to jeszcze wyzej w klasyfikacji generalnej PŚ jest Kraft. Na dodatek zawody przeprowadzone zostana w Austrii, ciezko w jakikolwiek racjonalny sposob wytlumaczyc ten kurs.
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Koudelka vs Kraft 2 kwalifikacje 2,03 fortuna
Nie no nie zartujmy. Kraft po bardzo dobrym wystepie w Obersdorfie byl przez buki przeceniany ale zeby po jednym nieudanym wystepie wszystko obracac o 180 stopni? Kraft i Koudelka to niedosc ze zupelnie inna klasa sportowa to jeszcze wyzej w klasyfikacji generalnej PŚ jest Kraft. Na dodatek zawody przeprowadzone zostana w Austrii, ciezko w jakikolwiek racjonalny sposob wytlumaczyc ten kurs.
Oj spierałbym się z Tobą bardzo! Czy Kraft jest w dobrej i stabilnej formie??? Zdecydowanie nie. W Oberstdorfie wyszły mu 3 skoki - w kwalach i dwa w konkursie, ale miał przy tym dość dobre warunki. Na treningach skakał natomiast słabo. W Ga-Pa był już dramat od początku do końca i Stefan strasznie się męczył na tej skoczni. Myślę że odbije się to zdecydowanie negatywnie na psychice Austriaka i nie sądzę żeby w Innsbrucku nagle się odrodził, bo raczej braknie mu motywacji.
Na przeciwnym biegunie jest Roman, który złapał super dyspozycję i skacze z wielką lekkością. Widać że w tej chwili skoki sprawiają mu ogromną przyjemność i moim zdaniem jego forma będzie szła jeszcze w górę.
Jeżeli coś bym grał to bardziej w stronę Haybecka, który jest rekordzistą tej skoczni i lubi tu skakać. Michael ma ostatnio jakiś dziwny syndrom, bo o ile na treningach skacze dobrze to w zawodach wychodzi mu to fatalnie. Więc jeśli ma się przełamać to gdzie jak nie na własnych śmieciach. Myślę że Austriacka część TCS będzie znacznie lepsza w jego wykonaniu i proponuję zagrać coś w jego kierunku.
Dziś i jutro będzie wiało w plecy, więc warto pograć coś przeciwko Norwegom i zawodnikom preferującym wiatr pod narty. Uważam, że przy takich warunkach rosną również szanse Kamila na dobry występ i być może pierwsze podium w tym turnieju? Stąd już dziś typ na Kamila w kwalach bo kursy przednie.
Innsbruck, kwalifikacje:
K. Stoch - (1-3) 3,00 STS
 
stefan-siara 102

stefan-siara

Użytkownik
1. J.Kobayashi- Granerud 2 2,29⛔
2. Żyła - Zajc 2 2,19✅
3. R.Johansson - R.Koudelka 2 1,85✅
Kwalifikacje
Fortuna
Pierwsza para jeden i drugi fajnie wypadli w noworocznym konkursie. Para dość wyrównana jednak większą stabilność w skokach widać u Graneruda.
Żyła nadal w czołówce ale raczej pod jej koniec. Widać że trochę zanotował spadek formy w porównaniu z początkiem sezonu. Zajc młody Słoweniec który skacze równo i daleko. W treningach widać po nim inne podejście i słabsze podejścia jednak już tam gdzie trzeba oddać skok na maksa to właśnie to robi .
Wasacz słabiej skacze. Jedynie stać go na pojedyncze dobre skoki. Koudelka mega forma. Nie sądziłem że będzie tak powtarzalny. Jest bardzo mocny. Do tego wysokie noty za styl.
 
R 367

radnydrozda

Użytkownik
J.Kobayashi-Klimov 1 1.7 fortuna-kwalifikacje
Koudelka-Zyła 1 1.85 fortuna-kwalifikacje
2 pary złożone z zawodników gdzie dwóch zawodników jest na fali wznoszącej w tym sezonie, a Klimov I Żyła, szczególnie ten pierwszy są swojej w najsłabszej swojej dyspozycji w tym sezonie.
O ile W Obersdorfie Klimov I Żyła byli wyżej oid swoichj przeciwników, to już w GA-PA ewidentnie wzrost formy u Japończyka i Czecha, którzy oddawali świetne skoki i wygrywali w tych parach. zajmujac bardzo wysokie 4 i 5 miejsce
Klimov i Żyła po świetnym poczatku sezonu, troche stanęli z formą,co było widać choćby u Piotrka na MP oczywiście to tylko skoki i loteria ale przy kursach 50/50 warto spróbować zawodników którzy są w danym momencie w lepszej dyspozycji
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Innsbruck - klasyfikacja końcowa:
Stoch 1-3 @2,25
Kubacki 1-6 @1,65
Kraft 1-6 @2,0
fortuna

Liczę na pierwsze podium Kamila w TCS, już w ostatnim konkursie pokazał, że forma rośnie, w drugiej serii odrobił stratę i awansował o 10 miejsc, myślę, że w Austrii potwierdzi dobrą dyspozycję i zamelduje się na podium, Dawid to obecnie najrówniej skaczący zawodnik naszej kadry, uważam, że po raz kolejny będzie w czołówce, ale czy uda mu się ponownie wskoczyć na podium? Całkiem możliwe, jednak pobieram bezpieczniejszą opcję, że będzie w pierwszej szóstce. Dla Krafta ten turniej to istna sinusoida, w Obersdorfie 2 miejsce, w Ga-Pa 49, teraz wraca &quot;do siebie&quot;, na kolejne pudło nie liczę, ale w dziesiątce powinien być, przy odrobinie szczęścia i sprzyjających warunkach może wskoczy do szóstki, kurs satysfakcjonujący, więc pobieram.
 
Do góry Bottom