>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2018/2019 (28.12.2018 - 06.01.2019)

freddy-krueger 490

freddy-krueger

Użytkownik
S.Hula - J.Wolny : 1 @ 1.62 eFortuna Konkurs
Wolny miał dobry początek sezonu w trzech pierwszych konkursach solidnie zapunktował ( 23,11,13 ) w kolejnych już tak kolorowo nie było bowiem dwukrotnie zajął miejsca 40+ i w Engbergu pozycja 22 ponadto kilka dni temu odbyły się MP w których uplasował się na 5 pozycji. Jest mocno niestabilny zawodnik który na ta chwile nie potrafi oddać dwóch równych skoków. Stefan natomiast miał słabszy początek sezonu ale wydaje mi się że coś drgnie po tym podium w MP. Zaczyna się większa impreza więc tak doświadczony zawodnik odpowiednio się zmobilizuje i liczę na punkty. Tutaj stawiam przede wszystkim na doświadczenie które posiada Stefan ponieważ Jakub nie dojść że ma problemy z oddanie dwóch równych skakach nie wiem jak sobie poradzi z presja większego turnieju.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Obersdorf-konkurs główny
Kubacki miejsca 1-10 kurs 1,85 fortuna✅✅✅
Forma Dawida wyraźnie idzie w góre co zasygnalizował w Mistrzostwach Polski, pod okiem Stefana Horngahera chłopcy z naszej kady skaczą coraz lepiej. Dawid w Zakpoanem oddał naprawde dwa dobre skoki , szczególnie ten pierwszy gdzie razem z Kamilem odkoczyli pozostałym rywalom. Uważam ze Dawida stac na jeszcze wiecej i miejsce 1-6 ✅✅✅jest w jego zasiegu, a kurs 3,5 jest naprawde duzym valve. Mimo ze Dawid nie jest powszechnie uwazany za faworyta do wygrania turnieju i nawet miejsca na podium to myśle, ze moze zaskoczyc niejednego fachowca od skoków i zrobic psikusa faworyom, bo widac po ostatnich skokach ze naprawde sie rozkręca, co dobrze rokuje przed tym jakze prestizowym turniejem
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Obersdorf (seria KO)
Jakub Wolny pokona Felixa Hoffmanna @ 2,2 Fortuna

W treningach i kwalifikacjach Felix Hoffmann spisywał się lepiej od Jakuba Wolnego, ale dla niego będzie to debiut w konkursie głównym zawodów Pucharu Świata i to od razu w Turnieju Czterech Skoczni, więc są spore szanse na to, że zepsuje skok. Nasz reprezentant jest w stanie wyjść z tej rywalizacji zwycięsko. Dla niego nie jest to tylko zwykły konkurs, każdy skok to walka o miejsce w drużynie na docelowej imprezie, czyli Mistrzostw Świata i potencjalny medal na tej imprezie.
✅ Wygrany
 
M 75

marmas

Użytkownik
Witam wszystkich dawno nic nie obstawiałem z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku postanowiłem przeznaczyć 200 zł na zakłady na Turniej Czterech Skoczni. Z tej okazji jako znawca podzielę się też swoimi analizami z wami wiernymi czytelnikami forum. Uważam, że stawianie jakichkolwiek długodystansowych typów w tej dyscyplinie sportu jest głupim pomysłem. TCS to 8 skoków rok temu Freitag gdyby nie upadek pewnie walczyłby do końca ze Stochem, 2 lata temu Kraft spadł z podium Turnieju ze względu na perturbacje żełądkowe, a Daniel Andre Tande zaprzepaścił szanse na 2 miejsce w ostatnim skoku gdy nie wytrzymał psychicznie. 8 skoków w kilka dni, gdzie nie mamy pewności jaka pogoda będzie 6.01 w Bishoshofen stawianie czegokolwiek w klasyfikacji końcowej jest sporym ryzykiem dlatego ogranicze się do typów na poszczególne konkursy. I tak na jutro na konkurs w Obersdorfie widze następujące typy
Sato Y. - Aschenwald P
typ 1
kurs : 1.35
Kurs na podbicie AKO, nie ma co sie oszukiwać obydwaj panowie to rocznik 95 obydwaj nie są czołowymi postaciami swoich ekip. Obydwaj punktowali jak do tej pory tylko raz w tym sezonie, tyle ,że okazji do punktowania więcej miał Austryjak ponieważ jest regularnie powoływany od zawodów w Wiśle. Japończyk natomiast pierwszy raz w tym sezonie pojawił się W Engelbergu i w swoim debiucie zajął 18 miejsce. Zatem jego forma musi być na tyle stabilna, legenda skoków Japońskich obecny trener Miyahira powołał go na te prestiżowe zawody. Póki co go nie zawodzi, 11 miejsce w kwalfikacjach po bardzo dobrym skoku na odległość 136.5 m przy -11 za wiatr mówią swoje. Dla porównania jego rywal w parze Aschenwald 39 miejsce odległość 15 m bliższa i -31 pkt za wiatr. W Treningach Japończyk również przy mniej korzystnych warunkach prezentował się lepiej.
Schmid C. - Fettner M.
typ 1
kurs; 1.55
Niemiec jest 14 lat młodszy, i do niego należy przyszłość, skoki austryjackie staneły i widza to chyba wszyscy mimo iż dla młodego niemca jest to debiut to skacze on bardzo przyzwoicie. W 1 treningu skoczył 10 m dalej od Austryjaka, w 2 obydwaj w porównywalnych warunkach uzsykali bardzo zbliżone odległości jednak kwalfikacje przemawiają zdecydowanie na korzyść Niemca 14 POZYCJA i odległość 134.5 m przy 123 Fettnera w zdecydowanie lepszych warunkach mówi sama za siebie. Odważnie stawiam na Niemca, Niemcy jak to Niemcy są solidni jeszcze przed własną publika w pierwszym dniu zawodów nie zawiodą
Ammann S. - Aalto A.
TYP 2
Kurs : 1.6
To byli pewniacy teraz czas na ryzyko. Alto skacze w tym sezonie zdecydowanie lepiej punktuje w każdych zawodach poza Kusamo, natomiast jak już punktuje to robi to w dobrym stylu i z pierwszej 15 stki nie wypada. Tutaj jednak jak do tej pory nie zachwyca, wprawdzie w kwalfikacjach oddał skok dłuższy od Ammana jednak suma punktów przemawiała na korzyść mistrza z Szwajcarii i to on zajął wyższe miejsce. W treningach też skakał lepiej. Z tym, że jutro są zawody i myślę, że mimo wszystko Fin pokaże klase i wygra. Nie ma nic co by przemawiało na korzyść już tak wiekowego skoczka jakim jest Amman, Nie wierzę w jego wygraną i stawiam że wygra Fin
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Oberstdorf HS137

KO
Felix Hoffmann- Jakub Wolny
Typ: Hoffmann
Kurs: 1.72 buk: Unibet ⛔

Ja idę w drugą stronę niż mój przedmówca, tak jak napisał kolega wyżej Hoffmann lepiej skakał dziś od Polaka i uważam że jutro to potwierdzi, jest to dość wyrównana para co pokazują kursy ale ja stawiam tu na Niemca, bo Wolny nie przeskoczy pewnego poziomu a Niemiec na własnej ziemi będzie starał pokazać się z jak najlepszej strony.
Viktor Polasek- Bor Pavlovcic
Typ: Pavlovcic
Kurs: 2.05 buk: STS ⛔

Pojedynek Czesko-Słoweński w którym faworyta upatruję w zawodniku ze Słowenii. W treningach Bor 7 i 38 miejsce oraz 32 w kwalifikacjach, natomiast Czech 60, 47 i 19 w kwalifikacjach. Wiadomo że treningi treningami ale STS za bardzo faworyzuje Czecha. Dla mnie to typowa para 50:50 więc idę w stronę Pavlovcica gdzie kurs jest zawyżony.
Więcej pkt w I rundzie
Stephan Leyhe- Klimov Evgeniy
Typ: Leyhe
Kurs: 1.35 buk:Bwin ZWROT

Dla mnie nie ma żadnej wątpliwości kto zdobędzie więcej pkt w I serii konkursu w Oberstdorfie. Niemiec jutro zakręci się w okolicach 3-6 miejsca, natomiast Klimov będzie miał problemy z zajęciem miejsca w pierwszej 10. Leyhe pokazał dziś w treningach że jest mocny i jutro potwierdzi to w konkursie.
H2H

Stephan Leyhe- Dawid Kubacki
Typ: Leyhe
Kurs: 1.50 buk:Unibet ⛔

Kolejny typ na Niemca ale czuje że jutro Niemiec pokaże dobre skoki. Kubacki może i nie skacze źle jednak dla niego miejsce 6-10 będzie dobrym rezultatem, a Niemiec jak wspominałem wyżej powalczy o podium.
No i na koniec wisienka na torcie
Ryoyu Kobayashi TOP 2
Typ: TAK
Kurs: 1.65 buk: Bwin ✅

Co tu dużo pisać, ten chłopak ma teraz taki gaz że czy wieje leciutko pod narty, huragan w plecy czy jest bezwietrznie to on i tak zrobi swoje i poleci najdalej ze wszystkich zawodników, dodatkowo zyskuje nad rywalami pkt za obniżoną belkę bo jest w takiej formie że belka niżej czy dwie nie sprawia mu to problemu, można śmiało zagrać na wygraną Japończyka jednak ja zagram trochę asekuracyjnie a kurs i tak jest przyzwoity.
Typy bez analizy bo ciężko jest tu coś analizować faworyci wydają się być dość pewni.
Freund- Nakamura 1 @ 1.37 ⛔
Geiger- Fannemel 1 @ 1.30 ✅
Eisenbichler- Damjan 1 @ 1.25 ✅
Hayboeck- Hula 1 @ 1.25 ✅
Klimov- Zniszczoł 1 @ 1.20 ✅
Wszystko Fortuna
 
katalonbar 66

katalonbar

Użytkownik
efortuna
Oberstdorf - kto lepszy
Geiger - Kraft
typ: Geiger
Kurs: 2,11
Pierwszy trening: Geiger 11, Kraft 32
Drugi trening: Geiger 12, Kraft 35
Quali: Geiger 23, Kraft 1
Kraft po raz kolejny w tym sezonie wygrywa kwalifikacje, ale potem w konkursie z tego nic wielkiego nie wynika.
Serie treningowe zdecydowanie dla Geigera, ale to nie wszystko co za nim przemawia. Na 7 konkursów PŚ w tym sezonie w każdym meldował się w &quot;1&quot; dziesiątce!!! Kraft był tylko lepszy od Geigera w pierwszym konkursie w Niżnym; reszta należała do Niemca. Ostatnie zawody w Engelbergu pokazały również kto jest w lepszej formie &quot;konkursowej&quot; gdzie Geiger wygrał i był czwarty. Taki kurs na tak świetnie i przede wszystkim RÓWNO skaczącego zawodnika jest jak promocja.
 
B 49,4K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Kobayashi R - Zyla P 1 @1,35
Ryoyu jest głównym faworytem do wygrania dzisiejszych zawodow. Wcale mnie to nie dziwi . Zwyciestwa przychodza mu dosc łatwo ma ich juz 4 w tym sezonie i mozliwe ze dzisiaj dopisze piatą wygraną. Pierwszy trening na Niemieckiej skoczni wygrany 133,5 m. Drugi trening odpuscil . W kwalifikacjach belka obnizona do 8 gdzie najgrozniejsi rywale poza Piotrkiem Zyla skakali z 9. W kwalach 2 miejsce skok kapitalny 138,5m. Dla mnie podium dzisiaj pewne.
Piotrek zawiodl oczekiwania w MP w Zakopanem. Na skoczni w Obersdorfie treningi mu nie wyszly w pierwszym dopiero 25 miejsce 123m. W drugim natomiast 21 miejsce ,125,5m. Dopiero odpalił w kwalifikacjach taki skok jak wszyscy kibice czekali 137,5m z 8 belki jak Ryoyu co dalo 3 miejsce w kwalifikacjach.
Stawiam w tej parze na Japonczyka ktory nie ma słabych skokow ostatnio jest w najlepszej formie ze wszystkich zawodnikow. Piotrek natomiast faluje jak widac. Mysle ze dzisiaj nie odda dwoch bardzo dalekich skokow ,stad typ na Japonczyka.
Wszystkim zycze wielkich emocji podczas turnieju.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
D. Siegel - R. Koudelka 1,96 Fortuna ✅ 17 - 11
Pojedynek dwóch zawodników nienależących do światowej czołówki ale nieźle prezentujących się we wczorajszych skokach. Siegel w sobotę skakał nadzwyczaj dobrze, zajmując odpowiednio 3, 15 i 7 miejsce. Warto podkreślić, że był najwyżej sklasyfikowanym Niemcem w kwalifikacjach. Być może to zwiastun bardzo dobrej formy przygotowanej przez Davida na TCS, a być może wczoraj miał po prostu ten dzień, gdzie mu wszystko wychodziło. Śledząc wcześniejsze skoki od początku sezonu, nie zdarzyło się jeszcze, żeby w którejś próbie meldował się w czołowej 10. Najlepszy występ zaliczył na inaugurację, gdzie był 13. Później bywało różnie. Jeżeli punktował, to były to lokaty w 3 dziesiątce, ale zdarzało mu się także zajmować miejsca w samym ogonie stawki (49. Ruka, 44. Engelberg, 43 Niżny). Sam nie wiem, czego się spodziewać w dzisiejszych zawodach, bo widać, że skakać potrafi ale czy jego forma jest już ustabilizowana, aby móc rywalizować o miejsca na przełomie 1 i 2 dziesiątki, tego nie jestem pewien.
Wiem natomiast, czego, mniej więcej, można się spodziewać po Koudelce. W tym sezonie Czech punktował w każdym konkursie indywidualnym i zazwyczaj były to miejsca w 2 dziesiątce. Najlepiej wypadł w ostatnich zawodach w Engelbergu, gdzie był 9. a dzień wcześniej 11. U Romana, w przeciwieństwie do Niemca, widać stabilizację formy. Jest powtarzalny i przy odrobinie szczęścia może się zakręcić nawet w okolicach 10. miejsca.
Panowie we wczorajszych kwalifikacjach zajęli miejsca obok siebie. Będą więc skakać w niewielkim odstępie czasu. Liczę, że z tej rywalizacji zwycięsko wyjdzie Koudelka, którego forma jest ustabilizowana na niezłym poziomie. Czech jest zawodnikiem dużo bardziej doświadczonym, wygrywał już zawody Pucharu Świata, więc doświadczenie jest po jego stronie. Niemiec rzecz jasna skacze u siebie, więc trybuny będą go dodatkowo wspierać. Ale wiąże się z tym też dodatkowa presja. A w takich sytuacjach bardzo ważna jest umiejętność oddania dobrych i równych skoków, z którą David w tym sezonie miewa problemy.
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Obersdorf - Klasyfikacja końcowa
J.A. Forfang miejsce 1-3
kurs: 5.50
J.A. Forfang zwycięzca
kurs: 25.00
fortuna
Tak sobie wczoraj śledziłem serię kwalifikacyjną jak i serie treningowe i wywnioskowałem, że faworytami turnieju wciąż są Ryoyu Kobayashi, Kamil Stoch no i pewnie Niemcy będą przynajmniej u siebie groźni. Ja jednak mam swojego faworyta i jest nim Johann Andre Forfang, który jak wiemy wczoraj mówiąc krótko do konkursu załapał się psim swędem zajmują 48 miejsce.
Dlaczego jednak wciąż stawiam na Forfanga? Wydaje mi się, że obok Johanssona jest najrówniejszym w tej chwili skoczniem Norweskim, który jednak ma również przebłyski, które sprawiają, że jest wstanie wygrywać konkursy PŚ.
Ponadto przypominam sobie kilka podobnych sytuacji w kwalifikacjach gdzie zawodnik nie błyszczał zajmują odległe miejsce a w zawodach był innym zawodnikiem. Pierwszy lepszy przykład to Kamil Stoch z poprzedniego sezonu w Obersdorfie a później nastąpiło przełamanie i wszyscy doskonale pamiętamy jak się to skończyło. Pamiętam również sezon gdzie do ostatniego konkursu Schlirenzcauer walczyłz Jacobsenem o zwycięstwo w TSC i już w kwalifikacjach Austriak zajął jedno z ostatnich miejsc a później wygrał zawody. Tak sobie te dwie sytuacje przypomniałem i myślę, że Forfang może pójść w ich ślady.
Ostatnio sprawa to wiatr który akurat w Obersdorfie dość mocno kręci, być może to co wczoraj Forfangowi wiatr zabrał dziś odda i Forfang dziś stanie na najwyższym stopniu podium.
 
kartonik 132

kartonik

Użytkownik
Obersdorf (seria KO)
C.Schmid -M.Fettner typ 2 @ 2,3 fortuna
Jedna z par KO do grania w której widzę spore value .Wiadomo buki wystawiają kursy na podstawie wyników kwalifikacji i tam wyżej był Niemiec ale kto oglądał to wie że na początku konkursu wiało dość mocno pod narty i skaczący z 3 numerem Constantin miał super warunki , skok był długi i ładny i długo utrzymywał Niemca w czołówce. Austriak skakał z obniżonej o -1 belki i skoczył 11,5 metra bliżej i wiadomo skok krótszy to i noty niższe i to odbiło się na miejscu w klasyfikacji a warunki w dalszej części kwalifikacji były dość loteryjne.
Ale przed kwalifikacjami były treningi i tam już było trochę inaczej w pierwszym treningu o 4,9 pkt lepszy był Fettner mimo że Niemiec skoczył dalej ale skakał aż 4 belki wyżej , a drugi trening gdy skakali z tej samej belki dłuższy skok Austriaka o 0,5 m a rekompensatą za wiatr o 0,7 pkt lepszy był Constantin. Uważam że para 50/50 a po takim kursie 2,3 warto zagrać w stronę Manuela-będą skakać obok siebie i a większe doświadczenie Austriaka powinno tu zaowocować jego awansem i tak też gram .Powodzenia.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Stoch - Geiger 1 @1,40 fortuna
Kamil to oczywiście jeden z trzech głównych faworytów do końcowego triumfu. Geigera wymienia się jako tego, który może im zagrozić, jednak w moim odczuciu Niemca na to nie stać. Może zająć miejsce w pierwszej szóstce, ale na podium się nie znajdzie. Jak wiadomo, to jednak pojedynczy konkurs, ale i tutaj myślę, że Stoch wygra. Geiger nie skakał wczoraj nadzwyczajnie, a to może być spowodowany tym, że po prostu nie jest w stanie poradzić sobie z presją. Skacze u siebie, chce się bardzo pokazać, a jak wiadomo, jak się za bardzo chce, to czasem nie wychodzi. Skok w kwalifikacjach Stocha był sporo spóźniony, niestety jak to zdarza się często. Jeżeli uda się trafić czysto na progu, myślę, że nikt nie da rady przeskoczyć Polaka.

Freitag -
Klimov 1 @1,55 fortuna
Wczorajsze skoki Freitaga napawają jego kibiców na pewno optymizmem. We wszystkich trzech pokazał się z dobrej strony i nie wydaje mi się, żeby teraz nagle miało być inaczej. Jeżeli już, to będzie krok po kroku piął się w górę. Klimov z kolei skacze średnio i nie przewiduje dla niego zbyt wysokiej lokaty. Może skoczyć bardzo daleko i być w czołówce, a później zepsuć skok i spaść na niższe pozycje. Jest bardzo chimeryczny.

Żyła -
Kraft 1 @1,66 fortuna
Żyła już nie raz w tym sezonie pokazywał, że treningi to jedno, ale jeżeli przychodzi skakać na poważnie, jest w ścisłym topie. Widzę go dzisiaj na podium, jeżeli warunki będą dla wszystkich w miarę równe. Kraft zachwycił w kwalifikacjach, ale nie jestem do niego przekonany, że będzie skakał tak daleko w każdym skoku. Jest nierówny. Pierwsza szóstka, tak. Pierwsza dziesiątka na pewno, ale na podium jeszcze za słaby.

Sato -
Aschenwald 1 @1.35 (seria KO) fortuna
Japończyk w obu treningach lepszy. W kwalifikacjach lepszy. Pokazał już w tym sezonie, że potrafi dobrze skakać. Austriak powinien być zawodnikiem z miejsc 40-50, ale nie stać go na tak dalekie skoki jak Sato. Jeszcze nie teraz.
 
chowirex 116,3K

chowirex

Wicemistrz Typer Mundial
OBERSTDORF: Duża skocznia - Mężczyźni (Niemcy)
30.12.2018 16:30 HS137
Oberstdorf KO-1 seria
kto lepszy
Hoffmann F. - Wolny J.
Typ: 1
Kurs: 1.5
efortuna
Turniej Czterech Skoczni w tym sezonie zapowiada się bardzo interesująco. Jest wielu zawodników,którzy mogą włączyć się do walki o końcowy triumf. Na pierwszy plan oczywiście wysuwają się Stoch i Kobayashi. Trochę przypomina to zeszłoroczny sezon,gdzie o zwycięstwo mieli walczyć właśnie Kamil z ówczesnym liderem PŚ Freitagiem. Jak się skończyło,wszyscy mamy miłe wspomnienia. Na powtórkę zeszłorocznego scenariusza,czyli zwycięstwa we wszystkich czterech konkursach przez Kamila,Ryoyu czy jeszcze kogoś innego się nie nastawiam. Ważny będzie konkurs w Innsbrucku,który będzie jednocześnie próbą generalną przed konkursem MŚ na dużej skoczni.
Ale wracając do dzisiejszego konkursu. Na cel wziąłem sobie pare polsko-niemiecką
Kuba Wolny w treningach skakał słabo, w kwalifikacjach mimo niekorzystnych warunków skok mu wyszedł. Hoffman w każdym z dwóch treningów był kilkanaście miejsc przed Kubą, w kwalifikacjach 7 oczek wyżej. Szanse Polaka jakieś są ale niewielkie. Hoffmann tak jak większość niemieckiej krajówki skakał i w treningach i kwalifikacjach naprawdę nieźle i stać go na punkty.
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Takie ako ode mnie.
Handicapy na 1 serię w parach KO.
Peter Prevc od samego początku nie może odnaleźć się na tej skoczni, skacze bardzo słabo. Huber powalczy co najmniej o TOP 15.
Tak jak Prevc, Junshiro Kobayashi skacze tutaj słabiutko. Siegel zaskoczył w kwalifikacjach, ale i w treningach skakał dużo lepiej od Japończyka.
Baer awansował do konkursu raczej tylko dlatego, że miał korzystne warunki. W treningach plasował się w okolicach 50 miejsca i takie też miejsce powinien zająć w konkursie. Zajc wygląda obok Damjana na najlepszego ze Słoweńców - skacze tu równo i powtarzalnie.
Leyhe w kwalifikacjach trafił na fatalne warunki a mimo to skoczył przyzwoicie. W treningach w czołówce. Hamanna nie powinniśmy obejrzeć w TOP 30.
Hayboeck skacze coraz lepiej i myślę, że będzie się liczyć tutaj w Oberstdorfie. Hula od początku sezonu niestety nie zachwyca, skacze przeciętnie a to za mało na Austriaka.
Geiger podobnie jak Leyhe trafił na fatalne warunki w kwalifikacjach. Jest to jeden z głównych faworytów nie tylko tego konkursu ale i całego TCS czego nie możemy powiedzieć o Fannemelu który skacze co najwyżej przeciętnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
M 176

michal93

Użytkownik
OBERSTDORF: Duża skocznia - Mężczyźni (Niemcy)
30.12.2018 16:30 HS137
Kto lepszy?
Forfang- Johansson 2 @1.75
Wg mnie Johansson jest tutaj faworytem z uwagi na swoją ustabilizowaną formę w tym sezonie. Co prawda to Forfang jest na 5- tym miejscu w Klasyfikacji Generalnej , jednak to Johanson w ostatnim ,,mini cyklu&#39;&#39; jest stabilniejszym skoczkiem od Johana. Engelberg 2 konkurs Forfang 15. Johanson 7. Forfang we wszystkich skokach w Oberstdofie był słabszy od Johansona ( 2 treningi i kwalifikacje w których zajął 48 miejsce.).Johansson skakał w kwalifikacjach z 8 belki i przy rekompensacie punktowej udało mu się uzyskać 130 m co świadczy o jego mocy. W konkursie nie będzie już takiego zmieniania belki jak w kwalifikacjach ( co wg mnie miało zapewnić udział jak największej liczby Niemców w konkursie - start z 10 belki koniec na 8).Tak więc przy sprawiedliwych warunkach widzę Johanssona w top 6 dzisiejszych zawodów
 
modul 118

modul

Użytkownik
1) Aalto A. - Sato Y. 1.96 &lt;konkurs&gt;
Porównując obu zawodników tylko na podstawie wyników kwalifikacji i dwóch treningów można jasno powiedzieć że Sato jest tutaj faworytem, a bukmacherzy celowo zawyżają kurs na tą parę ze względu na dobre osiągi Fina w poprzednich konkursach, który potrafi zmobilizować się na zawody i wskoczyć do top20. Wg mnie jednak nie po świętach i nie na TCS, tutaj jest zawsze moment resetu i nowe rozdanie kart, dlatego też oddzielam poprzednie konkursu grubą kreską i bazując na wczorajszych wynikach stawiam na japończyka.
2) Hlava L. - Learoyd J. 1.52 &lt;konkurs&gt;
Czech mimo, że nie oszałamia swoją formą na spokojnie powinien uzyskać rezultat lepszy od francuza. Tutaj będzie walka na jeden skok, ponieważ raczej nie zobaczymy obydwu panów w drugiej serii. :earoyd w ubiegłym sezonie zrobił szał w PK dzięki czemu dostał się do PŚ na TCS ale już wtedy było widać różnicę poziomów i został szybko sprowadzony na ziemię. Dziś mimo że jest on o rok bardziej doświadczony to nie uważam by był w stanie pokonać przeciętnego Hlavę.
3) Zyla P. - Leyhe S. 1.77 &lt;konkurs&gt;
Odnosząc się do wyników PP gdzie Żyła całkowicie zepsuł obie swoje próby można powiedzieć, że forma gdzieś uleciała. Ale już w skoku kwalifikacyjnym dostaliśmy potężnego kopa w nerki od samego Piotrka który mówi że wcale się nie wypalił tylko po prostu pojedzony wstał od stołu przyjechał na skocznię, zjechał sobie po zeskoku i wrócił do świętowania. Kurs przez jego skoki w PP został bardzo zawyżony, Leyhe mimo swojej klasy i dobrego miejsca w generalce może nie uciągnąć presji związanej ze skakaniem na własnej ziemi. W dodatku sami eksperci eurosportu w tym Martin Schmmit mówią że nie liczą na tego skoczka, a raczej na bardziej doświadczonego i odradzającego się Wellingera
4) Geiger K. - Forfang J.A. 1.55 &lt;konkurs&gt;
Łapię kurs dość wysoki jak na ten moment tylko z tego względu że mam nadzieję, iż Forfang rzeczywiście jakoś się załamał po świętach i prezentuje niepewne skoki. Może na 2 serię to go stać na pewno, ale czy pokona dobrze predysponowanego Geigera? Typ zagrany raczej po dobrym kursie niż z czystego rozsądku.
5) Zniszczol A. - Aschenwald P. 1.55 &lt;konkurs&gt;
Polak rodak pięknie górował nad austryjakiem, który był od niego gorszy w każdej z trzech prób oddanych w piątek. O ile wiatr nie będzie przeszkadzał, sędziowie będą skupiali się na nie faworyzowaniu bardziej znanych nazwisk, a Zniszczoł nie odwali maniany i nie klepnie buli to jestem spokojny o tą parę.
6) Ammann S. - Nakamura N. 1.65 &lt;konkurs&gt;
Szwajcar cały czas w gazie, pozwolił sobie nawet na udział w PK w Engelbergu przed TCS tylko dlatego by podszlifować formę na turniej który staje być się jego jedynym celem w każdym sezonie. Japończyk swoimi skokami nie wyprzedzał Ammanna, co daje powody do myślenia o sukcesie tego typu. Co prawda Simon nie jest jeszcze w optymalnej formie do wygrywania, ale porównując jego skoki np z Kasaim gdzie w pierwszych konkursach byli na tym samym poziomie, to teraz poczynił olbrzymi postęp. Nakamura może tutaj sprawić niespodziankę tylko gdy wiatr mu na to pozwoli
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Polasek V. - Hlava L. 1 @ 1,30 fortuna
Tutaj wydaję się dobry i dość pewny typ.
Bor Pavlovcic -Viktor Polasek
Lukas Hlava -Dawid Kubacki
Tak prezentują się pary obu skoczków. Para Bor Pavlovcic -Viktor Polasek wydaje się parą 50/50. Minimalnym faworytem wydaje się zawodnik, który zajął wyższe miejsce w kwalifikacjach czyli Viktor Polasek. Jednak Viktor Polasek prezentował mieszaną dyspozycją w treningach. W obu był gorszy od Bora Pavlovcica. Więc może być różnie ze zwycięstwem w tej rywalizacji. W parze Lukas Hlava -Dawid Kubacki łatwo wskazać kto będzie na pewno skakał w drugiej serii. Polak bez problemu powinien poradzić sobie.
Viktor Polasek powinien poradzić sobie w bezpośrednim pojedynku ze swoim rodakiem. W trening prezentował się różnie jak wspomniałem. W pierwszym treningu Hlava był wyżej niż Polasek. Lukas był 57 a Viktor 60. W drugiej wyglądało to lepiej. Polasek uplasował się na 47. miejscu a Hlava 51. W kwalifikacjach Polasek oddał bardzo dobry skok i skończył na 19. miejscu. Hlava zanotował przeciętny skok i zajął 42. miejsce. Rywal Polaska prezentował się bardzo dobrze. Potrafił zająć miejsce w pierwszej 10. W kwalifikacjach trochę gorzej mu poszło. Jednak w konkursie może być różnie. Jednak dyspozycja Polaska pozwoli na pokonanie Hlavy. Argumentem jest to, że Polasek ma realna szanse na zakwalifikowanie się do drugiej serii. Z kolei Hlava ma minimalne szanse na druga serie, nawet z pozycji lucky loosera. Kurs niski, ale warto dodać do kuponu.
 
kary12 2,7K

kary12

Użytkownik
Po treningach i kwalifikacjach można już jakieś małe wnioski wysunąć, ale nie spieszyłbym się z tym. To, że Forfang był 48 w kwalifikacjach o czymś świadczy, ale nie oznacza, że nie może wejść spokojnie do top5 w głównym konkursie. Mamy dosyć ciekawe pary KO w Obersdorfie i to tam będę próbował szukać value. Jak ja to zwykle mam lubię niższe kursy, w których jestem zdecydowanie pewny zwycięstwa faworyta. Moje bety na ten konkurs:
1. KO - Schmid lepszy od Fettnera @ 1.55
Fettner już dawno temu był przedstawiany jako jeden z najbardziej utalentowanych skoczków austriackich i ich przyszłość. Teraz, co najwyżej skoczek na miarę pucharu kontynentalnego. Schmid natomiast jest w sytuacji, w której Fettner był kilka lat temu, czyli jako młody, utalentowany i przyszłościowy zawodnik. Niemcy na swojej ziemi są naprawdę mocni i spodziewam się, że Fettner w ogóle się nie zakwalifikuje, a Schmid jakoś wejdzie do konkurs w ostatniej dziesiątce kwalifikującej się. Schmid podczas swoich trzech oficjalnych skokach na tej skoczni skoczył (126.5, 127.5 oraz 134.5 metra w kwalifikacjach). Naprawdę są to bardzo dobre wyniki, Fettner w sumie w porównaniu o Schmida to skakał piach, raz 123, raz 127 i raz przed 120 metrem. Moim zdaniem tutaj jedynie bardzo słaba dyspozycja dnia Schmida mogłaby zepsuć nam ten bet.
2. KO - Sato lepszy od Aschenwalda @ 1.35
Kolejny dość spoko bet, Aschenwald w sumie podobnie jak Fettner tylko, że on jest jeszcze stosunkowo młody, raczej zawodnik pucharu kontynentalnego aniżeli liczący się skoczek pucharu świata. Sato natomiast czasami mnie nieźle zadziwia. Potrafi skoczyć naprawdę super skoki, takie których czołówka by się nie powstydziła, lecz większość jego skoków jest przeciętna. Dla Sato przeciętny skok to nawet nie jest maksimum Aschenwalda na tej skoczni. Najgorszy skok Sato to 124.5 metra w drugim treningu, najlepszy 136.5 w kwalifikacjach, w pierwszym treningu bodajze 127 metrów. Aschenwald natomiast najlepszy skok oddał właśnie na odległość 124.5 metra, najgorszy chyba na 114. Moim zdaniem kurs zdecydowanie warty gry, bo nie widzę specjalnego ryzyka.
3. Kto lepszy - Leyhe lepszy od Eisenbichlera @ 1.4
Ciężko tu cokolwiek napisać, Leyhe w tym sezonie zawodnik czołówki, Eisenbichler tradycyjnie solidny przeciętniak. Mają chłopaki swoją skocznię, więc pewnie obaj będą stosunkowo wysoko. Jeśli chodzi o trzy skoki na tych skoczniach obu tych zawodników, to tutaj podobna sytuacja. Dwa znakomite skoki w treningach i jeden gorszy w kwalifikacjach. Eisenbichler moim zdaniem to zawodnik z problemem z emocjami. Myślę, że to go hamuje, kiedyś wydawał mi się to spokojnie skoczek na miarę skaczącego w ścisłej czołówce, a teraz kręci się w okolicach top15, co oczywiście nie jest złym wynikiem, ale oczekiwano od niego z pewnością czegoś więcej. Stawiam na zwycięstwo Leyhe w tej parze.
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Jeśli ktoś pograł to było warto. ;)
Obecnie linie dużo większe:
Na Hubera 16,5 (było 12,5), na Geigera 6,5 (było 5,5), na Zajca 19,5 (było 17,5), na Siegela 14,5 (było 10,5), na Leyhe 22,5 (było 20,5). Jedyna linia jaka została to na Hayboecka ale kurs spadł na 1,67 ;)

Takie ako ode mnie.
Handicapy na 1 serię w parach KO.
Peter Prevc od samego początku nie może odnaleźć się na tej skoczni, skacze bardzo słabo. Huber powalczy co najmniej o TOP 15.
Tak jak Prevc, Junshiro Kobayashi skacze tutaj słabiutko. Siegel zaskoczył w kwalifikacjach, ale i w treningach skakał dużo lepiej od Japończyka.
Baer awansował do konkursu raczej tylko dlatego, że miał korzystne warunki. W treningach plasował się w okolicach 50 miejsca i takie też miejsce powinien zająć w konkursie. Zajc wygląda obok Damjana na najlepszego ze Słoweńców - skacze tu równo i powtarzalnie.
Leyhe w kwalifikacjach trafił na fatalne warunki a mimo to skoczył przyzwoicie. W treningach w czołówce. Hamanna nie powinniśmy obejrzeć w TOP 30.
Hayboeck skacze coraz lepiej i myślę, że będzie się liczyć tutaj w Oberstdorfie. Hula od początku sezonu niestety nie zachwyca, skacze przeciętnie a to za mało na Austriaka.
Geiger podobnie jak Leyhe trafił na fatalne warunki w kwalifikacjach. Jest to jeden z głównych faworytów nie tylko tego konkursu ale i całego TCS czego nie możemy powiedzieć o Fannemelu który skacze co najwyżej przeciętnie.
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Wszystkie typy dotyczą Konkursu i są z Fortuny
1.Freitag- Klimov 1 1.55
2.Klimov - Zajc 2 2.10
3.Forfang - Klimov 1 1.45
4. Sato - Aschenwald 1 1.35
5. Ryoju Kobayashi wygra 2.15
6. Kubacki - Koudelka 1 1.50
1.Dużo typów gram przeciwko skoczkowi z Rosji bo uważam,że teraz tylko forma będzie spadała. Top 15 to jego możliwość na teraz. Freitag za to solidny każdy skoko w okolice 130m. Jest powtarzalność na 1. dziesiątkę.
2.Zajca uważam za równego Klimova i dlatego biorę kurs 2.10 jako value.
3.Forfang wypadek przy pracy w kwalifikacjach skakał w bardzo słabych warunkach. Za to na trenigach wyglądał dobrze.
4. Nie znam za bardzo obydwu skoczków, patrzyłem tylko na wyniki kwalifikacji i treningów. Kurs może nie za duży ale jeśli wiatr nie będzie płatał figlów powinno wejść.
5. To co różni Ryoju od innych to powtarzalność. Stoch może spóźnić jeden skok i już tego nie odrobi. Nikt inny nie jest w takiej formie by mu zagrozić w dwóch skokach.
6. Koudi w niezłej formie ale jednak para z Kubackim to nie te buty.
 
Do góry Bottom