>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Turniej Czterech Skoczni 2011/2012 [29.12.2011 - 06.01.2012]

Status
Zamknięty.
C 11

cysiek7

Użytkownik
Moim zdaniem Gregor może wygrać cały turniej, ale wszystkich konkursów nie wygra. Jemu zawsze dobrze skakało się w tym niemieckich konkursach, a w Austrii potrafił zjeść go nerwy, teraz niby zrzuca z siebie presje mówiąc, że jest jeszcze młody i nic nie musi. Ale na pewno w dwóch ostatnich konkursach będzie na nim ciążyła duża presja i moim zdaniem spali się psychicznie i nie wygra wszystkich czterech konkursów, choć raczej turniej wygra.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
chciałbym się odegrać. No 1 MLN $$$ czeka na niego. Musi ogarnąć co nie?
3 błędy w kilku słowach...
1.Odgrywanie się na siłę, to podstawowy błąd...
2.Milion franków a nie dolarów...
3.Musi to na Rusi, a w Austrii jak kto chce...
3 Austriaków pozostaje w grze ; wystarczy, że Schliri przesadzi i podeprze skok i różnicy już nie będzie...
W Ito nie wierzę, zadziwiająco wysoko jest Koudelka, co akurat szkodzi moim funduszom...
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mistrz246 7

mistrz246

Użytkownik
3 Austriaków pozostaje w grze ; wystarczy, że Schliri przesadzi i podeprze skok i różnicy już nie będzie... W Ito nie wierzę, zadziwiająco wysoko jest Koudelka, co akurat szkodzi moim funduszom...
Czy wygra 4 konkursy to naprawdę ciężko stwierdzić. Będzie na pewno faworytem no ale coś powieje gorzej i już po &quot;ptokach&quot;.
A co do Ito to się z kolegą nie zgodzę. Trzema go brać pod uwagę jako też, jednego z faworytów do zwycięstwa. Gdyby to dzisiaj ustał to pewnie on byłby nr. 1 w GAPA.
Także w tym turnieju ciężko upatrywać kto zwycięży we wtorek i obstawianie &quot;grubo&quot; jest bardzo ryzykowne. Już lepiej pobawić się w obstawianie par bo niespodzianek jest niewiele.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Anders Bardal po raz kolejny jest najlepszy na treningu. Tym razem poleciał najdalej na Bergisel, uzyskując 129 metrów. Tuż za nim z wynikiem 124,5 metra znalazł się Andreas Kofler.
W czołówce uplasowali się jeszcze Thomas Morgenstern, Simon Ammann, Rune Velta i Richard Freitag. Kamil Stoch zajął 7. lokatę ze skokiem 119 metrowym. Maciej Kot był 29-ty, Aleksander Zniszczoł 39-ty, a skoki Huli i Żyły nie wymagają komentarza.
W treningu nie wziął udziału Gregor Schlierenzauer. Jury zmieniało belkę z 14 do 10. Za chwilę kolejny trening, a o 14:30 kwalifikacje.
Wyniki: http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/9557,TCS_Bardal_znow_najlepszy_na_treningu
Andreas Kofler wygrał drugi trening w Innsbrucku. Jako jedyny przekroczył 130 metrów i zdecydowanie pokonał Gregora Schlierenzauera (125 m). Trzeci był Thomas Morgenstern. Anders Bardal tym razem nie skakał.
W czołówce znaleźli się dwaj Niemcy Freitag i Freund oraz Michael Hayboeck i Roman Koudelka. Kamil Stoch tym razem zajął 8. pozycję ze skokiem na 121,5 metra. Maciej Kot zajął 29. pozycję, a Żyła, Hula i Zniszczoł skakali ponownie słabo.
Jury tym razem nie zmieniało tak często belki. Tylko czołówka skakała z 10, reszta z 11.
O 13:45 mają odbyć się kwalifikacje.
Wyniki : http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/9559,TCS_Kofler_lepszy_od_Schlierenzauera_w_2_treningu
Dość niespodziewanie, kwalifikacje do jutrzejszych zawodów w Innsbrucku wygrał Kamil Stoch! Polak uzyskał 126 metrów i pokonał Maximiliana Mechler (126,5 m), który dziś obchodzi urodziny.
Na trzecim miejscu znalazł się Severin Freund, a dopiero czwarty był Gregor Schlierenzauer (126,5 m). Tyle samo punktów co lider TCS, zdobył Anders Bardal. W dziesiątce zmieścili się jeszcze Koudelka, Velta, Kranjec, Morgenstern i Zauner.
Bardzo dobry wynik - 119 metrów - należał do Maćka Kota, który uplasował się na 16. miejscu. Do konkursu załapał się także Stefan Hula. Ta sztuka nie udała się Olkowi Zniszczołowi i Piotrkowi Żyle.
Wszyscy zawodnicy skakali z tej samej, 10 belki.

Wyniki: http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/9560,TCS_Stoch_wygrywa_kwalifikacje
 
S 44

stal

Użytkownik
Kwalifikacje już o 13:45 a bwin wystawił kursy na to zdarzenie, dlatego króciutka analiza do typu:
Gregor Schlierenzauer-Anders Bardal @ 2.7 ZWROT (taka sama nota)

Obaj zawodnicy oddali tylko jeden skok próbny(125 m Austryjaka i 129 m Norwega) skacząc z tej samej belki i w podobnych warunkach. Bardal w każdym treningu i kwalifikacjach spisuje się bardzo dobrze, jednak w konkursie bywa różnie. Myślę, że szanse obu zawodników są porównywalne, dlatego za niewielką stawkę pobieram kurs na Norwega. Typ dostępny na live w bwin i przypominam, żę dotyczy tylko kwalifikacji.
 
F 84

fanatyk00

Użytkownik
Na jutro widzę od siebie takie dwa typy:
S. Freund/R. Freitag 1
W. Loitzl/J. Tepes 1
Ako:2.1
Typy zagrane w Bwin za mocną stawkę.Kurs dla mnie bardzo zadowalający liczę na doświadczenie Loitzla oraz lepszą formę Freunda który lepiej skacze na Bergisel od Freitaga.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Loitzl-Tepes 1,45 ✅
Damjan-Matura 1,30 ✅
Kofler-Stoch 1 seria 1,30 ????
ako 2,45
betsafe
Loitzl u siebie, moze wspominac rewelacyjne wystepy na tej skoczni w przeszlosci. Teraz po tamtym zawodniku zostaly tylko wspomnienia ale z Tepesem powinien dac sobie rade i zakwalifikowac do 30. W treningu 122m i 115,5m . Tepes tragiczne skoki 110,5 i 100m wiec widac ze skocznia mu kompletnie nie lezy. W kwalach obaj po 117m ale w roznych warunkach i to Austriak mial o 3 pkt wiecej.
Damjan potrafi skoczyc rewelacyjnie i zepsuc kompletnie skok. W treningach 117,5 i 118,5 a w kwalach 119,5. Czech Matura 110,5 i 109,5 wiec tragiczne skoki, w kwalach 114,5. Nagle Czech mialby skoczyc dalej niz Sloweniec ? Ryzykuje ze nie.
Kofler to klasa sama w sobie, Stoch wygral kwale ale w glownym konkursie pozostanie mu przez to liczyc tylko na LL.
Kaliniczenko-Hayboeck ✅
1,85
betsafe
Austriak rewelacyjny w treningu, kwale nie wyszly ale potencjal i umiejetnosci wieksze widze w Hayboecku i 1,85 warty pogrania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Anton Kalinitschenko - Michael Hayboeck 2 @ 1,85 Betsafe ✅ 48-19 to była peffa
Jeden bet na jutrzejsze skoki, przyglądałem się uważnie treningom na skoczni w Innsbrucku bo zawsze od kiedy pamiętam dobrze mi się typowało w tych zawodach. Znalazłem jeden typ który warto zagrać a mianowicie pojedynek Michaela Hayboecka z Antonem Kalinitschenko. Austriak bardzo dobrze spisywał się w treningach skakał odpowiednio na 127 m i 123,5 m i przy wynikach Austriaka, Rosjanin Kalinitschenko wyglądał blado 120,5 m oraz 113 m. Skakali w porównywalnych warunkach więc też na to zwracałem szczególną uwagę. W kwalifikacjach sytuacja się odwróciła bo Hayboeck trochę zepsuł skok i wylądował na 114 metrze zajmując 31 pozycję, natomiast Rosjanin odleciał zaledwie 3 metry dalej bo na 117 m. Los chciał że obaj zmierzą się w systemie KO i według mnie faworytem i to zdecydowanym jest Austriak, który ma niezłą powtarzalność na tej skoczni do tego spore rzesze kibiców będą go wspierały, jeśli nie przegra z presją to nie przegra w tej parze więc warto to zagrać, dodam tylko że Tobet płaci na ten typ zaledwie 1,45.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Kaliniczenko-Hayboeck 1,85 Betsafe Austriak rewelacyjny w treningu, kwale nie wyszly ale potencjal i umiejetnosci wieksze widze w Hayboecku i 1,85 warty pogrania.
popieram jak najbardziej,sam zagrałem tą parę oby ✅
 
oki 270

oki

Użytkownik
Freund-Ito 1 1,55 ✅
Kranjec-Sklett 1 1,5 ✅
ako 2,33 ✅
getwin

Japonczyk bardzo niemrawo prezentuje sie na tej skoczni. Jego dzisiejsze odleglosci to 116, 118 i 117m. Niemiec natomiast tylko na 1. treningu skoczyl ponizej 120m (118,5), pozniej bylo juz tylko lepiej-122,5 (2.trening) i 124,5 w kwalach. Ito w serii KO trafia na Freitaga i prawdopodobnie i jesli zachowa dzisiejsza forme to pozostanie mu tylko liczyc na LL.
Co do drugiej pary to wydaje sie, ze jest ona jeszcze bardziej pewna. Norweg we wszystkich swoich skokach ladowal ok 115m. Z kolei Sloweniec spokojnie powinien zakrecic sie ok. 120m
Dla zainteresowanych to getwin chyba jako jedyny buk pozwala laczyc tych samych zawodnikow na 1. kuponie!
 
S 44

stal

Użytkownik
Rzucił mi się w oczy pojedynek czterech panów:

Roman Koudelka (CZE)3.00 5 msc
Simon Ammann (SUI)3.50 16 msc
Robert Kranjec (SLO)3.75 28 msc
Rune Velta (NOR)3.75 13 msc

Zdarzenie to proponuje bwin. Według mnie faworytem w tym pojedynku jest Roman Koudelka. Po 2 konkursach T4S zajmuje 6 miejsce ze stratą 15 pkt do trzeciego Ito. W obu tych konkursach Czech był najwyżej sklasyfikowany pośród tych zawodników. W dzisiejszych kwalifikacjach ponownie okazał się najlepszy, jednak róznice pomiędzy nimi nie były duże(z wyjątkiem Ammana). Typ trochę ryzykowny jednak postawa w T4S i równe skoki w tym sezonie skłaniają mnie do grania właśnie na Koudelke.
Tak więc:

Roman Koudelka @ 3,0 ✅✅
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Freund-Ito 1 1,55 getwin
Japonczyk bardzo niemrawo prezentuje sie na tej skoczni. Jego dzisiejsze odleglosci to 116, 118 i 117m. Niemiec natomiast tylko na 1. treningu skoczyl ponizej 120m (118,5), pozniej bylo juz tylko lepiej-122,5 (2.trening) i 124,5 w kwalach. Ito w serii KO trafia na Freitaga i prawdopodobnie i jesli zachowa dzisiejsza forme to pozostanie mu tylko liczyc na LL.
Po takim kursie bym tego w życiu nie ruszał. Para wg mnie 50/50 a dzisiejsze skoki Ito nie są raczej oznaką jego słabszej dyspozycji. W Ga-Pa skakał rewelacyjnie i daleko. Gdyby nie to lekkie dotknięcie pośladami zeskoku to kto wie, może by wygrał. Freund owszem poprawił się na TCS, ale nie aż na tyle by tak marny kurs wystawiać na niego przeciwko Daikiemu. A co do pary KO Freitag- Ito to ostatnio własnie Freitag gdzieś się zagubił z świetną dyspozycją z początku PŚ więc też nie powiedziane, że wygra tutaj. Na dwoje babka wróżyła wg mnie ale powodzenia ;)
Skoro już komentuję Twój kupon to dodam, że za to dobrze wygląda ten typ na Kranjca ze Sklettem w tej parze.;) Pozdrawiam

Osobiście też nie zachwyca mnie kurs na Loitzla z Tepesem o czym było wyżej. Początkowo było w bwin @4,00 na Tepesa w tej parze i się zastanawiałem czy nie puścić tego ale wtedy tylko pobieżnie przeglądałem ofertę, teraz patrzę i kursy już stanowczo spadły do @2,95 więc sobie daruje.
Od siebie natomiast zapodaje takiego dubla na jutro.
Lepszy w 1 serii KO -Innsbruck
Janne Happonen - Lukas Hlava
Typ : Hlava @ 1,40

Lepszy w konkursie całym - Innsbruck
Taku Takeuchi - Noriaki Kasai
Typ : Takeuchi @ 1,65

AKO @ 2,31 Betsafe

Finowie to obecnie obraz nędzy i rozpaczy. Jedynie Koivuranta od czasu do czasu zakręci się w okolicach 15miejsca. Happonen dzisiaj we wszystkich trzech próbach oglądał plecy Czecha, który dobrze się spisuje w obecnym sezonie. Myślę, że tą parę powinien wygrać spokojnie.
Darzę sympatią i szacunkiem Noriakiego, ale on już skacze dla frajdy, a Takeuchi to młoda krew i drzemie w nim także potencjał, który dał o sobie znać w noworocznym konkursie w Ga-Pa gdzie zajął 4msc. Kurs wg mnie przeszacowany. Na treningach Kasai o te 6-10pkt był za Takeuchim, a w kwalifikacjach chyba dobre warunku sprawiły, że Noriaki zajął świetną pozycje. Jutro nowe rozdanie i nie spodzeiwam się niespodzianki w pojedynku Samurajów ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Michael Neumayer - Jernej Damjan Twój typ: 1 1.55 tobet ✅
Niemiec nieźle spisuje się w Insbrucku.Regularnie podczas treningów plasował się pod koniec pierwszej dziesiątki.Słoweniec w każdej z prób skakał bliżej od Neumayera.
Stephan Hocke - Yuta Watase Twój typ: 2 2.00 tobet ⛔ ech ta druga seria ...
Buk faworyzuje Niemca mimo że ten w treningach spisywał się słabo.Watase również nie spisuje się w Insbrucku rewelacyjnie jednak w treningach lądował dalej od Niemca i widzę tu spore szanse na zwycięstwo Japończyka już w pierwszej rundzie ale wybieram kurs na całkowite zwycięstwo gdyż jest nieco większy.
Vegard-Haukoe Sklett - Anssi Koivuranta Twój typ: 2 1.85 tobet ✅
W skandynawskim pojedynku wyżej upatruję szanse Fina.Były kombinator w treningach regularnie zajmował miejsca w drugiej dziesiątce natomiast Norweg tylko raz uplasował się w czołowej 20.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest możliwość obstawienia, że Gregor S wygra wszystkie 4 konkursy TCS? Jeśli tak to gdzie?
Trochę dobrej woli i samemu byś znalazł ;)
Jest taki zakład w Bwinie po kursie @5,50 a przed Turniejem kurs na taki typ wynosił @15 w Unibecie. Teraz chyba bardziej kalkuluje się zagrać na wygraną Gregora w poszczególnych zawodach. Kursy w granicach @3,0 na jutro a w piątek też pewnie będą na podobnym poziomie. I przy wygranej chociaż w jednym konkursie Austriaka grając płaską stawką będziesz miał zysk.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
W rywalizacji KO nie widzę żadnej perełki, tym bardziej że kursy bardzo marne.
Zdecydowałem się zagrać na TOP3 Gregora Schlierenzauera | 1,42 - Tobet ✅
Jak każdy wie, Austriak wygrał dwa poprzednie konkursy. Nie będę pisał w jakich okolicznościach bo to temat rzeka. Teraz skacze w swoim kraju, na swojej skoczni, przed swoją publicznością i ponownie szykuje się wygrana i przybliżenie się do miliona franków. W pierwszym treningu nie startował, w drugim skoczył 125 metrów co dało mu 2 miejsce. W kwalifikacjach skoczył najdalej, bo aż 126,5 metra, ale przez słabe noty ukończył dopiero na czwartym miejscu. Jego najgroźniejsi rywale za nim o parę metrów, a Kofler ponownie odpuścił kwalifikacje. Ogólnie Gregor tutaj będzie walczył o zwycięstwo, ale według mnie bezpieczniejszą opcją jest jego pozycja w TOP3, nawet po nie najgorszym kursie.
 
B 2K

borek149

Użytkownik
Co do pary Watase - Hocke uważałbym z typowaniem. Niby według odległości treningowych dalej skakał japończyk ale w pierwszym treningu skakał z 14 belki, niemiec natomiast z 10. W drugim treningu Yuta miał lepsze warunki od Stephana. W kwalifikacjach skoczyli na tą samą odległość przy porównywalnych warunkach, uważam, że mogą tu decydować dziesiętne punktów. Czy warto stawiać tylko ze względu na dobry kurs na Japońca ?

Dziś w Tobecie nie zaszaleli z ofertą, ciężko jest cokolwiek wybrać. Ja po analizie zdecydowałem się na następujące rozwiązania:

Thomas Morgenstern - Anders Bardal 1.80 tobet ✅

Anders ostatnio staje się dominatorem treningowym, gdzie nie ma na niego mocnych, w Innsbrucku po raz kolejny został zwycięzcą pierwszego treningu doskoczył do 129m, Thomas natomiast lądował na 122.5m oraz 124m, również podczas kwalifikacji norweg zaprezentował się lepiej 124m, Morgi 121m. Liczę, że Bardal w końcu pokaże formę treningową w konkursie.

Michael Neumayer - Jernej Damjan 1.55 tobet ✅

Po niemcu widać, że małymi kroczkami odbudowuję swoje skakanie, przełomowy był turniej w Ga-Pa a głównie drugi skok konkursowy, w Innsbrucku także prezentuję się przyzwoicie poprawne skoki w treningach i 11 miejsce w kwalifikacjach świadczą o tym, że czuje się na skoczni coraz lepiej. w każdym z w/w prób w pojedynku h2h był wyżej od Jerneja i tak powinno być także w dzisiejszym konkursie.

Taku Takeuchi - Noriaki Kasai 1.50 tobet ✅
Pojedynek młodego wilka z legendą skoków japońskich. Noriaki w tym sezonie zaledwie raz uplasował się w konkursowej 30. Chyba już to będzie ostatni sezon zasłużonego skoczka. Występuje już chyba tylko dlatego, że kocha skakać jednak nie robi już tego na wysokim poziomie. Takeuchi zaszokował wszystkich swoimi skokami i rewelacyjną 4 pozycją w Ga-Pa. Na pewno nabrał po tym konkursie pewności siebie, w austrii podczas treningów już nie prezentował się tak wyśmienicie, niemniej jednak w obu próbach uzyskiwał lepsze pozycje od swojego starszego kolegi z reprezentacji. Jedynie w kwalifikacjach Noriaki oddał lepszy skok, myślę jednak, że po niezwykle udanym konkursie w Ga-Pa Taku jest zdecydowanie podbudowany i nie będzie miał problemu pokonać swojego rodaka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Stoch-Kofler 1@3,55(1 seria) Tobet✅✅
--------------------------------
Ito-Freitag(1 seria)1@2,20 Betsafe
✅✅

Jakoś nie przekonują mnie kursy wysokości 1,3-1,4 na Hlavę czy Korniłowa w H2H,dlatego za mniejszą stawkę gram na wygrane pojedynki Stocha i Ito.Polak wygrał kwalifikacje,Kofler wiadomo lider PŚ i forma ciągle przy nim.Jednak w tej parze mogą decydować niuanse,noty sędziowskie.Buki nie doceniają Kamila,bo takim kursem praktycznie odbierają mu szanse.
W drugiej parze gram przeciwko Ryśkowi,bo w 2 pierwszych konkursach TCS widać było że forma gdzieś uciekła.W Insbrucku już trochę lepiej,stąd chyba jest faworytem w parze z Ito.Japończyk na treningach słabiej,ale będzie mobilizacja na 1 serię na pewno,w końcu walczy o TOP 3 w TCS.
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Szansa dla Schlierenzauera na wygranie konkursów doskonała. Skacze u siebie przy własnej publiczności, w dodatku jednym z największych jego rywali jest również Austriak. Jeśli nadarza się sytuacja na zgarnięcie takiej wysokiej wygranej należy ją wykorzystać, a jeśli kolega z reprezentacji może trochę &quot;pomóc&quot; odpuszczając delikatnie to czemu nie??? Szyki te moim zdaniem może pomieszać jedynie król treningów Bardal ???? . Myślę jednak, że to Austriak lepiej zniesie presję.

Head-to-Head G. Schlierenzauer/A. Kofler
Typ: G.Schlierenzauer 6/10 ⛔
1,80 Bwin

G. Schlierenzauer podium 10/10 ✅
1,40 Betclic

G. Schlierenzauer zwycięzca. 1/10 ⛔
3,00 Betclic
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jedną prostą emotikoną skomentuję dzisiejsze zawody - ???? chociaż nie zrobię to kilkoma ????????????
To co wyprawiają Tepes i Hofer to przechodzi ludzkie pojęcie. Ale teraz już dopięli swego i mają 3 Austriaków na podium więc jest luzik. Stoch zagrażał to go puścili przy takich warunkach że masakra. Z Ito który przed dzisiejszymi zawodami był na pudle w turnieju również fundują takie atrakcje. To jest jedna wielka kpina i korupcja. Wiem że Ito jak ma wiatr z tyłu to jest cienki ale bez przesady w takich warunkach skakał w Oberstdorfie pupilek Szlirencałer i co.. seria powtórzona bo by nie wszedł do tap30 ???? Żenada, dobrze że Adam zrezygnował bo też by go ruchali na każdym kroku. Pomimo tego że typy jakoś wchodzą nie mam już ochoty oglądać tych ludzi bo to już pod patologię podchodzi.
Wyniki dzisiejszego konkursu:
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom