>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Turniej Czterech Skoczni 2011/2012 [29.12.2011 - 06.01.2012]

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Turniej Czterech Skoczni 2011/2012
[29.12.2010 - 06.01.2011]


Turniej rozgrywany na przełomie roku w Niemczech (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen) i Austrii (Innsbruck, Bischofshofen). Ich zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich czterech konkursach łącznie. Turniej rozgrywany jest w systemie KO. Dla przypomnienia 50 najlepszych zawodników kwalifikacji jest podzielonych na 25 par (1-50, 2-49, 3-48 itd.). Do 2 serii konkursu awansuje zwycięzca pary oraz 5 lucky loser, czyli pięciu najlepszych zawodników z przegranych pojedynków. Wszystko powinno i zapewne jest jasne fanom skoków narciarskich ale przypomnieć zawsze można. Jest to pierwszy od dawna turniej bez Adama Małysza, ja mam nadzieję że Kamil Stoch będzie w stanie sprawić niespodziankę i kto wie może uda się stanąć na podium TCS :?: Faworytami turnieju niewątpliwie są Austriacy (Kofler, Morgenstern i Schlierenzauer), wysoką formę na turniej zapowiada Simon Amman który w swoim dorobku nie ma jeszcze zwycięstwa w TCS. Jak zawsze solidnie będą przygotowani Niemcy (Freund i Freitag) oraz Norwegowie szczególnie będący w bardzo dobrej formie Bardal. Turniej zapowiada się bardzo emocjonująco, oby warunki na skoczniach nie wypatrzyły wyniku.

Oberstdorf

Punkt konstrukcyjny: 120 m
Wielkość skoczni (HS): 137 m
Punkt sędziowski: 137 m
Oficjalny rekord skoczni: 143,5 m - Sigurd Pettersen (29.12.2003)
Nieoficjalny rekord skoczni: 145,5 m - Gregor Schlierenzauer (20.10.2007)
Długość rozbiegu: 108 m
Nachylenie progu: 11°
Wysokość progu: 3,38 m
Nachylenie zeskoku: 35,5°
Średnia prędkość na rozbiegu: 93 km/h

Program zawodów:

29.12.2011, czwartek
14:30 oficjalny trening (2 serie)
16:30 kwalifikacje
30.12.2011, piątek
15:00 seria próbna
16:30 pierwsza seria konkursowa

Relacje w TV:

Czwartek, 29.12, godz. 16:15 - TCS - Oberstdorf - kwalifikacje
Piątek, 30.12, godz. 16:15 - TCS - Oberstdorf


Garmisch-Partenkirchen

Punkt konstrukcyjny: 125 m
Wielkość skoczni (HS): 140 m
Punkt sędziowski: 140 m
Oficjalny rekord skoczni: 143,5 m - Simon Ammann (01.01.2010)
Długość rozbiegu: 103,5 m
Nachylenie progu: 11°
Wysokość progu: 3,13 m
Nachylenie zeskoku: 35°
Średnia prędkość na rozbiegu: 94,3 km/h

Program zawodów:

31.12.2011, sobota
11:45 oficjalny trening (2 serie)
14:00 kwalifikacje
01.01.2012, niedziela
12:00 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa

Relacje w TV:
Sobota, 31.12, godz. 13:45 - TCS - Garmisch-Partenkirchen - kwalifikacje
Niedziela, 01.01, godz. 13:45 - TCS - Garmisch-Partenkirchen


Innsbruck

Punkt konstrukcyjny: 120 m
Wielkość skoczni (HS): 130 m
Punkt sędziowski: 130 m
Oficjalny rekord skoczni: 134,5 m - Niemcy Sven Hannawald (04.01.2002)
Nieoficjalny rekord skoczni: 136 m - Polska Adam Małysz (11.09.2004)
Długość rozbiegu: 91,3 m
Nachylenie progu: 11°
Wysokość progu: 4 m
Nachylenie zeskoku: 37,8°
Średnia prędkość na rozbiegu: ok. 90 km/h

Program zawodów:
03.01.2012, wtorek
11:30 oficjalny trening (2 serie)
13:45 kwalifikacje
04.01.2012, środa
12:30 seria próbna
13:45 pierwsza seria konkursowa

Relacje w TV:
Wtorek, 03.01, godz. 13:30 - TCS - Innsbruck - kwalifikacje
Środa, 04.01, godz. 13:45 - TCS - Innsbruck


Bischofshofen

Punkt konstrukcyjny: 125 m
Wielkość skoczni (HS): 140 m
Punkt sędziowski: 140 m
Oficjalny rekord skoczni: 143 m - Japonia Daiki Itō (06.01.2005)
Nieoficjalny rekord skoczni: 147 m - Austria Andreas Kofler (04.07.2004)
Długość rozbiegu: 125 m (przed przebudową w 2003 r. 149 m)
Nachylenie progu: 11°
Wysokość progu: 4,5 m
Nachylenie zeskoku: 35°
Średnia prędkość na rozbiegu: ok. 94,3 km/h

Program zawodów:
05.01.2012, czwartek
14:30 oficjalny trening (2 serie)
16:30 kwalifikacje
06.01.2012, piątek
15:00 seria próbna
16:30 pierwsza seria konkursowa

Relacje w TV:
Czwartek, 05.01, godz. 16:30 - TCS - Bischofshofen - kwalifikacje
Piątek, 06.01, godz. 16:15 - TCS - Bischofshofen


Tak było przed rokiem:
1. Thomas Morgenstern - 958,8
2. Simon Ammann - 928,4
3. Tom Hilde - 895,0
4. Manuel Fettner - 882,4
5. Martin Koch - 880,6
6. Adam Małysz - 875,2
7. Matti Hautamäki - 861,8
8. Andreas Kofler - 840,5
9. Wolfgang Loitzl - 834,5
10. Anders Jacobsen - 830,7
11. Michael Uhrmann - 823,7
12. Severin Freund - 818,7
13. Peter Prevc - 818,1
14. Bjørn Einar Romøren - 813,8
15. Kamil Stoch - 810,4
16. Anders Bardal - 806,6
17. Richard Freitag - 785,2
18. Michael Neumayer - 713,4
19. Johan Remen Evensen - 703,7
20. Pascal Bodmer - 691,1
41. Stefan Hula - 402,5
43. Dawid Kubacki - 386,1
60. Marcin Bachleda - 93,4
62. Rafał Śliż - 77,9


Ciekawostki:
Rozgrywany od: 1953
Najwięcej zwycięstw w TSC: Janne Ahonen 5 razy
Najwięcej zwycięstw w konkursach TSC: Jens Weißflog, Bjørn Wirkola 10 razy
Najwięcej razy na podium TSC: Janne Ahonen 10 razy
Najwięcej razy na podium w konkursach TSC: Janne Ahonen 29 razy

Zapraszam do dyskusji, przemyśleń, podawania typów z analizami, suche typy i niepotrzebne napinki jeśliby wystąpiły będą usuwane ;)
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Składy drużyn na TCS:
Norwegia:
Johan Remen Evensen, Bjoern Einar Romoeren, Anders Bardal,
Tom Hilde, Rune Velta Vegard-
Haukoe Sklette + Pedersen Roensen.
Austria:
Andreas Kofler,
ubiegłoroczny triumfator Turnieju Thomas
Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Martin
Koch, Manuel Fettner, David Zauner + ???
Polska:
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula,
Aleksander Zniszczoł + ???
Rosja:
Denis Korniłow, Dmitrij Ipatow, Anton
Kaliniczenko i Dmitrij Wasiljew.
Czechy:
Roman Koudelka, Jakub Janda, Jan
Matura i Lukas Hlava.
Włochy:
Andrea Morassi i Sebastian Colloredo.
Finlandia:
Matti Hautamäki, Anssi Koivuranta, Janne
Happonen + ???
Japonia :
Noriaki Kasai, Daiki Ito , Yuta Watase, Taku Takeuchi i Junshiro Kobayashi
Najlepiej, jakby w miarę upływu czasu któryś z moderów edytował posta i wpisywał składy innych nacji.
//dawid
Przecież masz 6 dni na edycję posta więc nie widzę żadnych problemów byś sam mógł edytować.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Jeżeli pogoda dopisze to będzie to niewątpliwie ciekawy turniej. Nie spodziewałbym się raczej powtórki wyczynu Hannawalda, także wątpię by ktoś ustrzelił hattricka, spodziewam się bardziej wyrównanej rywalizacji. A w grze o wygraną (Ameryki nie odkryję) będą się liczyć Kofler, Schlierenzauer, Morgenstern, Freitag, Bardal, Hilde czy Ammann.Może powalczy Stoch, ale nie ma się co napalać. Buki złudzeń nie maja i trio z Austrii wyceniają na głównych faworytów. Mnie szczerze mówiąc nudzi ich dominacja ciągła i liczę na resztę, a najbardziej na Freitaga i Bardala. Zresztą ostatnie 3 edycje turnieju 4 skoczni wygrywali Austriacy więc starczy tego ;) Kolejno Loitzl, Kofler i Morgi więc niby czas na Schlierego, ale ide pod prąd...
Początek sezonu należał bezsprzecznie do Kofiego, potem przyszedł kryzys, Bardal od Lillehamer skacze świetnie i systematycznie. Freitag zapewne będzie miał na sobie presję bo w Niemczech skoki zawsze cieszą się popularnością i chcą takich bohaterów jak Hannawald czy Schmitt. W sondzie zagłosowałem na Bardala, że wygra cały TCS.
Przejrzałem ofertę bukmacherów i oto kilka moich propozycji.
Typy Długoterminowe na Turniej 4 skoczni :
Anders Bardal wygra TCS?
Typ : TAK @ 9,00 Bwin ⛔
Tak jak wspomniałem na wstępie, liczę na Andersa. Najlepszy z Norwegów. Systematyczny i dobrze skaczący. Nie jest aż tak zależny od wiatru jak np Hilde. Ponadto kurs lekka przesada bo to wicelider PŚ jakby nie patrzeć. Liczyć się będzie 8 równych skoków. Bardal może to gwarantować. Kofler źle wyjdzie dajmy na to z progu i zaraz ląduje, patrz Harrachow. Schlieri także dość chimeryczny bywa, jeden skok mega, a w drugim trzeba liczyć małe pkt by mógł wygrać zawody. Morgi bez tego błysku jak w poprzednim sezonie gdzie deklasował wszystkich.
A co za tym idzie bezpieczniejsza opcja wydaje się jeszcze lepsza tzn :
Czy Anders Bardal będzie w top5?
Typ : TAK @ 1,65 Bwin ✅
Co za tym idzie również ciekawie wygląda :
Z jakiego kraju będzie pochodził zwyciezca TCS ?
Austria - każda inna narodowość

Typ : inna @ 2,70 bwin ⛔
Tu też można liczyć na Freitaga, Hilde, a może Ammann przygotował wystrzał formy właśnie na TCS? Bo na Finów nie liczę :razz:

Richard Freitag - Roman Koudelka
Typ : Freitag @ 1,50 Expekt⛔
Freitag najlepszy z Niemców. Dużo potrafi i jest największą nadzieją Niemców na dobre miejsca w tym turnieju. Jeżeli podoła presji to o typ jestem spokojny. Koudelka owszem ma formę,ale to coś ma Freitag i wie już jak wygrywa się konkursy.

Lukas Hlava - Jurij Tepes

Typ : Hlava @ 1,74
Expekt✅

Takiego farta jakiego miał Tepes w Engelbergu to nie miał nikt! Co skok to wiało mu pod narty i stąd wysokie pozycje dzięki którym wspiął się w klasyfikacji PŚ. Hlava zaskakująco trochę wysoko w generalce, ale od początku sezonu skacze dobrze i widać, że ma równą formę, a Tepes ma szczęście które miejmy nadzieję odwróci się tym razem. Stawiam więc, że to Hlava odda 8 równych skoków i wyprzedzi Słoweńca ;)
To tyle, z ciekawych typów na cały turniej, teraz czekamy do 29 grudnia i jedziemy z koksem tzn Oberstdorf :cool:
Zapraszam do dyskusji!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Najlepszy i najbardziej dochodowy turniej w historii zbliża się coraz większymi krokami. Mam nadzieję, że hegemonia Austriaków w końcu zostanie złamana. Co prawda bukmacherzy oceniają jednego z nich na zwycięzce całego turnieju, ale sądzę że w tym roku ktoś inny zawojuje rywalizację. Z pewnością w dobrą stronę poszedł robson_United ????, z typem na narodowość zwycięzcy, bo ten sezon jest dość wyrównany i każdy z czołówki może powalczyć o zwycięstwo. Fajny jest również zakład na Bardala, możliwe jest wszystko w tych konkursach, a Norweg od jakiegoś czasu skacze bardzo dobrze, a przede wszystkim równo, co w tym &quot;maratonie&quot; będzie z pewnością ważne. Za parę złotych można zagrać ;) Liczę również na dobre skoki naszych zawodników - szczególnie Kamila i Piotrka, bo obaj mają duże szanse na dobre wyniki w tym roku, szczególnie Stoch który już pokazał w tym roku, że rywalizacja z najlepszymi nie jest mu straszna. Oj oj oj już nie mogę się doczekać pierwszego konkursu :razz:
Potem podam parę moich propozycji długoterminowych ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Co do Bardala to zgadzam się z Robsonem i polecam również zakład:

Bardal TOP 3 w TCS @2,00 Tobet

Nie będę powtarzał po koledze wyżej,dlatego podaję tylko typ na najrówniejszego skoczka tego sezonu jak na razie.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Co do Bardala to zgadzam się z Robsonem i polecam również zakład:

Bardal TOP 3 w TCS @2,00 Tobet

Nie będę powtarzał po koledze wyżej,dlatego podaję tylko typ na najrówniejszego skoczka tego sezonu jak na razie.
Typu nie neguje, nie oceniam, tylko ten kurs pożal się Boże (Tobet wielokrotnie zaniża kursy na outrighty i podium). U wielu innych buków znajdziesz o wiele lepsze kursiwo. Pierwszy lepszy z brzegu Unibet daje 2.25.
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
A ja po cichu licze na naszego Kamila. Początek sezonu świetny, później kilka słabszych występów ale ostatnio 2miejsce, wiec chyba można patrzeć z optymizmem na turniej. Stać Kamila na wysokie miejsca w poszczególnych konkursach i jeżeli jakiegoś w katastrofalny sposób nie zawali to może namieszać w czołówce.

Stoch 1-3 kl. końcowa 4,20 totomix;
1-6 1,85 fortuna
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jak ktoś wcześniej napisał TCS jest bardzo dochodowym turniejem, bo wiele razy buki mylą się wystawiając śmieszne pary, a dodam, że u naziemnych buków to już jest na prawdę nie trudno wygrać jeżeli ktoś poświęci więcej czasu na analizę par itp.
Co do TCS: Trzeba pamiętać, że rządzi się innymi prawami, w ostatnich latach na prawdę rzadko wygrywali faworyci i moim zdaniem nie warto stawiać za większe sumy na zwycięzcę bo tu co najmniej kandyduje 6-7 skoczków. (3x Austriaków, 1-2 Niemców, 1-2 Norwegów i kto wie, może zaskoczą Ammann oraz Stoch )
Ja odpuszczam stawianie długoterminowych, chociaż jeżeli już to skłaniałbym się na kogoś z trójki Austriaków. Ostatnie 2 konkursy wiadomo skaczą u siebie i według mnie tam w przypadku straty każdy może dużo odrobić punktów ( Osobiście czekam aż Morgenstern wypali )
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Tak patrzę na tą ankietę i jakoś nie wierzę, że nikt jeszcze nie zagłosował na Simona Ammanna. Czyżby żaden typer nie widział w nim ewentualnego zwycięzcy TCS ? Żeby chłopak nie był bez żadnego głosu, więc swój oddaję na niego ;) A tak na poważnie, wyżej już pisałem, że stawka się wyrównała i teraz każdy ma szanse na wygraną. Nie ma zdecydowanych faworytów, skoczków którzy są w mega formie i żaden im nie &#39;podskoczy&#39;. Wiadomo, że ten turniej, szczególnie tegoroczny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całym kalendarzu startów, na który każdy w jakimś tam stopniu buduje formę. Tak na pewno jest z &#39;Harrym&#39;. Ilekroć oglądałem jakiś wywiad z nim, to w każdym powtarzał to samo, że jego głównym celem w tym sezonie jest TCS i loty, puchar świata schodzi na plan dalszy, a forma z czasem przyjdzie. Jego słowa mają potwierdzenie w wynikach i startach w tegorocznych zawodach. Jeśli dobrze pamiętam to w pierwszych trzech weekendach nie startował, a tych w których siadał na belce nie pokazywał tego co chociażby w tamtym sezonie, który miał bardzo udany. Simi potrafi się zmobilizować, a co najważniejsze przygotować do zawodów, które są jego priorytetem. Teraz też jest podobnie, jest jakby z dala od kamer, fotoreporterów, nie ma na nim takiej ogromnej presji wyniku, co chociażby na Austriakach. Mało kto wymienia go w gronie faworytów, a może znowu zaskoczy wszystkich tak jak na dwóch ostatnich olimpiadach. Według mnie to właśnie on będzie czarnym koniem tego turnieju ;)
 
dig 106

dig

Użytkownik
Typu nie neguje, nie oceniam, tylko ten kurs pożal się Boże (Tobet wielokrotnie zaniża kursy na outrighty i podium). U wielu innych buków znajdziesz o wiele lepsze kursiwo. Pierwszy lepszy z brzegu Unibet daje 2.25.
Milenium 2.40

Bardal Top 3
Yes @ 2.40​
Co do tego tupu również go podbijam. Czas na obalenie ( oczywiście nie do końca - bo to raczej nie możliwe ) Austriaków. Ktoś w końcu powinien utrzeć im nosa, i pokazać że jednak nie są tacy idealni. Bardal prezentuje ostatnio ponad przeciętną formę, i jeśli ktoś miałby utrzeć nosatym skokowym gigantom to myślę że największe szanse ma na to właśnie Andreas. W klasyfikacji generalnej pucharu świata przoduje Kofler - chyba największy rywal norwega. Posiada on na swoim koncie 508 punktów, zaś ww norweg jest na drugim miejscu ze stratą 118 punktów, która jest jak najbardziej do odrobienia nawet już po Turnieju 4 Skoczni. Więc naprawdę nie rozumiem tego ... że zawodnik jest na drugim miejscu z klasyfikacji generalnej, prezentuje ostatnio dobrą formę - 3 miejsce w Engelbergu, a bukmacher wystawia na zdarzenie które mówi że ten właśnie zawodnik będzie w Top 3 najważniejszego w sezonie turnieju kurs ... 2.40. Nie pozostaje tutaj nic więcej powiedzieć, jak to że kurs w milenium naprawdę dobry. Tak że ... myślę iż Tobet nie zaniżył kursu, a inne buki go zawyżyły, na czym mogą stracić. Warto spróbować.
I jeszcze suche typy (Milenium) :
Stoch - Koch - Stoch @ 1.60
Gregor Schlierenzauer w Top 8 każdego z konkursów - Tak @ 1.55
Piotr Żyła w Top 12 w co najmniej jednym konkursie - Nie @ 1.50
Kamil Stoch na podium w co najmniej dwóch konkursach - Nie @ 1.30
Thomas Morgenstern wygra przynajmniej jeden konkurs - Nie @ 1.75
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
buk-katowice 59

buk-katowice

Użytkownik
Turniej Czterech skoczni rządzi się swoimi prawami. Ja osobiście omijam typowanie tego wydarzenia szerokim łukiem i czuję że wszyscy na koniec otworzą szeroko usta jak typy nie wejdą i powiedzą, no nie możliwe ???? Tutaj może być wszystko Bardal którego tak faworyzujecie w Turnieju może i top10 nie wywalczyć a przebłysk geniuszu może nawiedzić znów Ammana który wcale nie błyszczy czy nie zdziwiłbym się widząc Stocha w top3 ???? po Ruskich i innym obecnie skreślanych zawodników ????
edit. widzę że coolmen w sumie już napisał podobną do Mnie opinię ????
 
m0nki 187

m0nki

Użytkownik
właśnie w Bet365 znalazłem fajną parę:
Richard Freitag - Severin Freund 1.40-2.75
Wydaje mi się, że Freitag zdecydowanie równiej prezentuje się w tym sezonie i myślę, że po takim kursie można by spróbować na niego zagrać. Jedyne czego się obawiam to fakt czy nie spali się przed własną widownią podczas konkursów w Niemczech.
tak samo w oko wpadło jeszcze:
Simon Ammann - Tom Hilde 1.57-2.25
wydaje mi się, że Ammann na taką imprezę (najważniejsza w sezonie - no jeszcze są Mistrzostwa Świata w lotach) potrafi się przygotować i pokazać z dobrej strony. Wydaje mi się, że stać go będzie powalczyć o TOP5 w całym cyklu. Podobnie jak w parze wyżej Szwajcar zdecydowanie równiej skacze niż Hilde w tym sezonie.
ja osobiście spróbuję takiego dubelka ????
 
agent00typer 468

agent00typer

Użytkownik
Kamil Stoch na podium w co najmniej dwóch konkursach - Nie @ 1.30
Wg mnie ten typ można uznać za MEGA lokatę. Dosłownie 9,5/10.
Kamil miałby stanąć na podium w 2 konkursach na 4 ? Hehe nie ma szans. Można wziąć pod uwagę, że Kamil odpali w którymś z konkursów i stanie na podium, ale moim zdaniem nawet takie coś nie powinno mieć miejsca. Bo przecież są wyżej wspomnieni Morgi, Schlieri, Koffi oraz Freitag, Ammann, Freund no i Hilde, a więc 7 zawodników. Czy Kamil da rade pokonać przynajmniej pięciu z nich i to w dwóch konkursach ? Wg mnie nie.
Tak szukam co do tego dołożyć i znaleźć nie mogę...
Przez myśl przebiegły mi m.in takie opcje:
Freitag vs Freund 1 kurs 1,38 - niby nie dużo, niby może się trochę spalić, ale skacze dużo lepiej od Severina w tym sezonie.
Morgi vs Freitag 1 kurs 1,50 - tak patrzyłem przed chwilą na h2h w tym sezonie, pojedynki wyrównane, raz jeden, raz drugi, ALE w Engelbergu(?) Morgi był przed Ryskiem o 27 PKT, wystarczy, żeby się takie coś powtórzyło w TCS i typ siedzi, liczę że Thomas odpali w tym turnieju wkońcu...
I dwa ciekawe typy związane z Piotrkiem Żyłą:
Piotr Żyła w Top 12 w co najmniej jednym konkursie - Nie @ 1.50
już kurs poleciał, 1,40 tylko.
oraz
Żyła w każdym konkursie TOP30 - NIE @ kurs 1,42
Oba typy ciekawe, jakoś nie widzę np piotrka z dwoma równymi, dobrymi skokami.
Podobnie nie chce mi się wierzyć, że czterokrotnie wygra z kimś pojedynek w I serii, nie wiadomo na kogo będzie trafiał, ale mimo wszystko...
PS. Zdaję sobie sprawę z tego, że ktoś nie będzie się zgadzał z tym co wypisałem tu.
//dawid
Podawaj bukmachera z którego bierzesz kursy ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W ankiecie zagłosowałem na Simona Ammanna dlaczego?
- Po 1 brakuje mu triumfu w TCS w bardzo bogatej karierze.
- Po 2 zapowiadał przed sezonem że właśnie na tych zawodach skupi się najbardziej w tym sezonie.
- Po 3 ostatnie jego skoki były co raz lepsze więc z optymizmem można patrzeć w przyszłość.
- Po 4 od kilku lat jest w czołówce TCS więc dlaczego w tym roku ma być inaczej.
- Po 5 po zakończeniu kariery przez Adama, to właśnie jemu najbardziej kibicuję.
Jednak na jego wygraną pieniędzy nie zamierzam stawiać. Pogram natomiast jego pojedynki H2H. Ciekawe pojedynki to Ammann-Stoch 1 @ 1,68 betclick oraz Ammann-Koch 1 @ 1,67 expekt. Jeszcze się zastanawiam z kim ostatecznie zagrać Simiego. Ale najprawdopodobniej będzie to H2H z Kochem, który pomimo tego że w poprzednich latach dobrze prezentował się w TCS to teraz jest w dużo gorszej dyspozycji. Co prawda jest jakiś progres porównują początek sezonu, ale moim zdaniem nie odegra żadnej kluczowej roli w tym turnieju. Natomiast Stoch pod nieobecność Adama będzie obarczony wielkim ciężarem ugrania czegoś na tym turnieju. Kamil może wypalić bo w tym roku prezentuje się bardzo solidnie.
Typ na który już się zdecydowałem to Anders Bardal jako najlepszy Norweg @ 1,40 Sportingbet co prawda kurs na to zdarzenie nie do końca zadowala ale spokojnie można pograć. Jedynie Tom Hilde może pokrzyżować plany, ale Hilde potrafi konkretnie zepsuć swoje skoki jeśli wiatr jest niekorzystny. Dalej Romoeren, który szczyt kariery przeżywał kilka dobrych lat temu teraz bardziej walczy z samym sobą niż z innymi rywalami, nie ten czas by wrócić do wielkiej formy chociaż w jednym konkursie może odpalić. Poza tą trójką ciężko upatrywać najlepszego Norwega bo raczej nim nie zostanie Rune Velta który bardziej mi się kojarzy z Rune Holtą z żużla :razz:
 
buktyper 3

buktyper

Użytkownik
Jeśli chodzi o mnie, to prognozuję wygraną w całym turnieju Simona Ammanna. Kurs na to zdarzenie jest kolosalny - wynosi 15,00. Nawet jeśli TCS by nie wygrał, to w top5 będzie myślę na pewno, zatem kurs jest mocno i to mocno przesadzony. Oprócz niego spore szanse daję również Stochowi i Freundowi, a na nich kursy jeszcze większe. Na Freunda przykładowo w Toto 25,00...Ew. Ito, Freitag. Choć Ito jest póki co strasznie nierówny. Żadnego z Norwegów jako zwycięzcę TCS nie widzę, wśród Austriaków z wyjątkiem Morgensterna również. Jeśli wygra ktoś inny oprócz Ammanna, Stocha, Freitaga, Freunda, Ito, czy Morgiego to bedzie to dla mnie spore zaskoczenie. O Simim wszystko zostało już powiedziane, więc popieram przedmówce. Już robię sobie kupony, w tym kilka taśm, które zapewne konczyc bedzie zdarzenie z tak obfitym kursem. Jeśli chodzi o pary, to oprócz Schlieri - Morgi na 2@około 2,00 nic ciekawszego nie widzę.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Tobet wystawił sporo zakładów.Ja sobie ułożyłem taki kupon odnośnie tego który ze skoczków będzie najwyżej w całym turnieju względem narodowości:

Najlpeszy Polak:Stoch @1,15
Najlepszy Norweg:Bardal @1,25
Najlepszy Słoweniec: Kranjec @1,30
Najlepszy Rosjanin:Kornilow @1,40
Najlepszy Włoch:Colloredo @1,30

ako:3,40


Każdy z typów wydaje mi się całkiem pewny,oczywiście bazując na dotychczasowych występach i formie.Wiadomo,że tu się liczy 8 równych skoków,a do tego zawsze ktoś zaskakuje i jest wysoko w końcowej klasyfikacji mimo że nie imponował formą przed TCS.Po krótce uzasadnię swój wybór:
-Stoch to dla mnie 10/10-nawet jak zepsuje jeden z konkursów i nie dostanie się do 30-tki(w co niewierzę) to Żyła lepszy nie będzie,nie ma bata;)
Bardalowi może zagrozić jedynie Hilde,ale jak na razie nie ma stabilnej formy w przeciwieństwie do Andersa.Romoeren nie odda 8 dobrych skoków..
-Kranjec bardzo solidny,nie psuje skoków.Tego samego nie da się napisać o jego kolegach z reprezentacji
-Kornilow-tu mam największe możliwości,bo doświadczony Vasilliev może zawsze zatrybić,ale Denis jak na razie zdecydowanie najlepszy ze Sbornej
-Włochów mamy w sumie dwóch,Colloredo dużo lepszy jak na razie stąd mój typ.Tu też może być wyrównana walka Makaranów,bo pewnie zdarzy im się nie kwalifikować do 2 serii.

Zapewne któryś z typów nie wejdzie,bo byłoby za pięknie,ale może ktoś sobie coś z tego doda do jakiegoś kuponu i podbije mu to ako;)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Też mi się spodobały te propozycje Tobet na to kto będzie najlepszy w danej rerezentacji i fajnie ze można łączyć zdarzenia. Ja zagrałem coś takiego:
Najlepszy Polak: Stoch 1,15
Najlepszy Rosjanin : Kornilov - 1,40
Najlepszy Słoweniec : Kranjec -1,30
Najlepszy Japończyk : Ito - 1,80

O najlepszym Polaku jest wyżej napisane i ja się z tym zgadzam. Nie chce mi się wierzyć aby Stoch nagle zapomniał jak się skacze. Prezentuje dobrą dość równą formę i wygląda lepiej niż Żyła.
Co do Rusków to w chwili obecnej jest własnie Kornilov i długo długo nic.
U Słoweńców jest podobnie bardzo dobra forma Roberta sporadyczne dobre skoki czy to Damjana czy Tepesa. Ci zawodnicy nie są w stanie zagrozić Robertowi.
Co do Japończyków to również w tej chwili najlepszy z nich jest Ito. Innym Japończykom do Niego brakuje sporo. Kasai raczej nie będzie skakał tak jak w poprzednim sezonie wiadomo lata lecą i niestety zbliża się ku końcowi Jego super kariera. Kurs jaki został wystawiony na Ito bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Gramy Gramy ????
 
klemi 52

klemi

Użytkownik
Zbliża się wielkimi krokami TCS. Faworytów do wygrania jest z pewnością kilku. Na pewno Austriacy - Schlierenzauer, Kofler. Mysle, ze Morgi jest w znacznie gorszej formie niż dwaj wymienieni wczesniej i nie zagrozi im w walce o tytuł. Na pewno groźny bedzie Bardal. Ostatnio w swietnej dyspozycji, jest obecnei drugi w klasyfikacji generalnej ze strata 118 pkt do Koflera. W ostatnich zawodach w Engelbergu 3 miejsce, wczesniej zwyciestwo, w Harrachovie był 3 i 4, u siebie w Lillehammer raz był drugi. Forma w tym sezonie jak widać na prawdę niezła. Bardzo dobrze wygląda zaklad w SB na:
Konkurs Czterech Skoczni - Najlepszy Norweg - Klasyfikacja Końcowa: Bardal @1.40. Jedynie zagrozić mu może Hilde, jedank jak wiemy, gdy warunki są niekorzystne potrafi on bardzo popsuć skok. Bjoern Einar Romoeren zdecydowanie swoje najlepsze lata ma za sobą.
Ciekawie też sprawa wygląda u Niemców. Na pewno obecnie najlepsi są Freitag i Freund, czyli dwaj panowie F. Na SB mamy zakład:
Najlepszy Niemiec - Klasyfikacja Końcowa [email protected]
Wydaje mi się on również dość ceikawy. Freitag skacze lepiej od Freunda. Na pewno są wieksze szanse, ze Richard skoczy 8 rownych skokow. Severin potrafi zepsuć swoje skoki (słabiutkie oba skoki w Lillehammer na małej skoczni, słabsze pierwsze skoki w niedzielnym konkursie w Engelbergu czy w Harrachovie). Freitag zaś skacze dużo równiej a czasami potrafi na prwadę odpalić - drużynówka na Certaku.
Wg mnei warto zagrać taki długoterminowy dubel na Turniej Czterech Skoczni:
Najlepszy Niemiec - Klasyfikacja Końcowa [email protected]
Najlepszy Norweg - Klasyfikacja Końcowa: Bardal @1.40.
AKO: 2.26
Sportingbet
 
typer303 0

typer303

Użytkownik
Panowie Typerzy takie małe info.Znalazłem Konkurs dotyczący tematyki skoków.Rusza od ostatnich zawodów w ramach Turnieju 4 Skoczni.Nagrody pieniężne nawet 2800zł. http://www.onlinemanager.pl Polega na stworzeniu swojego zespołu.Zresztą nie będe się rozpisywał,szczegóły na stronie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom