>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Tragedia w Smoleńsku

Status
Zamknięty.
princeas 11

princeas

Użytkownik
Typer36 chyba sie przesłyszałeś, bo mówią, że to największa tragedia od czasów II wojny światowej:]
tyle mam do powiedzenia na ten temat
 
midel 189

midel

Użytkownik
akurat to było w audycji radiowej polskiego radia. jadłem śniadanie i jakiś babsztyl śmiał zestawiać te wydarzenia i porównywać pod wyżej opisanym kątem. Ale w tv (tvp info) wczoraj było wyraźnie mówione &quot;ogrom tragedii przerasta przeżycia 2 wojny światowej&quot;. Oczy mam kiepskie ale uszy bardzo dobre. Nie przesłyszałem się i nie przekręciłem.
Ale teraz wybaczcie idę do kościoła. Poczułem taką potrzebę pierwszy raz od bierzmowania...
To Ty nawoływałeś do nieobrzucania się gównem czy ja mam problem ze wzrokiem?
Zestawienie z II WŚ podają media, ale w znaczeniu, że nawet wtedy nie zginęło tylu rządzących - najwyższych urzędników w kraju.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
To Ty nawoływałeś do nieobrzucania się gównem czy ja mam problem ze wzrokiem?

Zestawienie z II WŚ podają media, ale w znaczeniu, że nawet wtedy nie zginęło tylu rządzących - najwyższych urzędników w kraju.
tym bardziej że po mszy jest mi głupio za tego babsztyla... przynajmniej mogę zmienić.

Skomentowałem co usłyszałem - tyle
 
rybex 3

rybex

Użytkownik
&quot;...i dymi mgłą katyński las...&quot;
dobry cytat
Dzieki legionista, lubie niszczyc system
Świat zgodny w kazdym calu byłby nudny(to apropo inicjatywy typer36)
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Jesli juz polujesz na cytat to do moze :
&quot; Nie wazne elitarny czy zwykły w kazdym strach zmusza do modlitwy&#39;
&#39; w obliczu smierci nie ma silnych , nie ma odwaznych straszy brak uzyskania drugiej szansy&#39;

Mala prosba moze przestanie wrzucac na siebie a swoje przemyslenia takie czy inne zachowajcie dla siebie i co niektorzy na sile nie wpajajcie swojego pogladu innym
Jeden sie nawroci zacznei sie modlic chodzic do kosciola inny poczuje bol ale tylko na moment ma prawo wyboru nie niszczmy tego.
pzdr
Je
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Jeszcze długo ta tragedia będzie tkwić Nam w głowach. To niewyobrażalna strata dla Naszego narodu, ale mam nadzieje, że jako naród będziemy w stanie wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

Bóg po raz kolejny chce chyba zobaczyć jak zachowamy się w obliczu tak niewyobrażalnej tragedii.

Dawno nie widziałem takiej atmosfery w kościele i przede wszystkim takiej ilości osób.
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
a po śmierci JP2 ??
zaraz napiszesz, że &quot;dawno nie widziałem&quot; czyli jakby 5 lat to kawał czasu, ale w zestawianiu takich tragedii to jest ułamek sekundy.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Warto byłoby wyciągnąć wnioski z tych wydarzeń na dłuższą metę, bo w robieniu &#39;szopek pojednaniowych&#39; jesteśmy najlepsi (vide kibice w Krakowie po śmierci Jana Pawła 2). Potrafimy porzucić różnice i zaniechać kłótni i stanąć obok siebie, by potem, po czasie, bez problemów wbić nóż w plecy jeden drugiemu. Niestety niektórzy również głupieją w obliczu tej tragedii i zaczynają mówić rzeczy których nie powiedzieliby jeszcze 3 dni temu.

Tragedię tą przeżywam na swój sposób bo jest mi bliska osoba, która straciła wczoraj ojca, osobę bardzo zasłużoną dla regionu Pomorza. Dlatego może na dalszy plan schodzą inni z obecnych na pokładzie. Tyle młodych osób, tylu ojców, matek, sióstr i braci i ich żałuję zwyczajnie po ludzku. Ale pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę w telewizji czy radiu polityków gloryfikujących niektóre z wczorajszych ofiar i ich publiczne działania. Nie będę podawał nazwisk, ale wielu z nich było personami, przez które w tym kraju panowały nastroje wiecznej kłótni, nienawiści, a polityka stała na żenującym poziomie i czekałem aż z niej znikną. Z pewnością jednak nie w taki sposób.

Trzeba wyciągnąć wnioski na dłuższą metę, pomyśleć czasem bardziej o bezpieczeństwie niż kosztach i nie pakować najważniejszych dla Polski osób w jeden samolot, tak jak to robią inne kraje. Poświęcić odpowiedni czas na refleksję, zadumę i godnie pożegnać te osoby, by potem żyć dalej. Czy te wydarzenia coś zmienią w zachowaniu polityków i polaków? Czas pokaże. On też na szczęście w pewnym sensie zaleczy bolesne rany.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Dokładnie, już na wszystkim chcą zarabiać. Mnie osobiście denerwują wszelkie opisy (chociażby na gg) &quot; [*]. Takie pokolenie, że się świeczki wstawia ? I co im to da ... Lepiej się pomodlić za nich, niż pokazywać takie pierdoły :kwasny4565:

Kowboj, ale to taki okres, że teraz się mówi o tych ludziach w samych superlatywach. Już za kilka tygodni będą zupełnie inne zdanie mówić, więc nie ma się co nad tą sprawą rozczulać.
Ja również to przeżywam na swój sposób, ale jakoś mnie strach ogarnia, jak pomyślę, co będzie teraz... Zginęli najważniejsi ludzie, którzy zajmowali się m.in. obroną naszego kraju. Jeśli władzę po nich przejmą niekompetentne osoby, to jeszcze nasz kraj upadnie :kwasny4565:
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Dokładnie, już na wszystkim chcą zarabiać. Mnie osobiście denerwują wszelkie opisy (chociażby na gg) &quot; [*]. Takie pokolenie, że się świeczki wstawia ? I co im to da ... Lepiej się pomodlić za nich, niż pokazywać takie pierdoły :kwasny4565:


Kowboj, ale to taki okres, że teraz się mówi o tych ludziach w samych superlatywach. Już za kilka tygodni będą zupełnie inne zdanie mówić, więc nie ma się co nad tą sprawą rozczulać.
Ja również to przeżywam na swój sposób, ale jakoś mnie strach ogarnia, jak pomyślę, co będzie teraz... Zginęli najważniejsi ludzie, którzy zajmowali się m.in. obroną naszego kraju. Jeśli władzę po nich przejmą niekompetentne osoby, to jeszcze nasz kraj upadnie :kwasny4565:

Nie przesadzałbym z tym upadkiem ????
Co do świeczek itp to fakt np. mi też delikatnie mówiąc to tak średnio sie widzi, ale jak juz wspomnielismy kazdy przezywa to na swoj sposob chce pokazac , że i jego to dopadło wiec uszanujmy to. Apeluje nie pouczajmy na sile innych zajmijmy sie sobą, jesli w takiej chwili , ktos zastanowi sie nad swoim zyciem moze postanowi byc lepszym czlowiekiem to tylko dobrze.
Oczywiscie beda pojawiac sie glosy, ze niektorych zachowanie jest sztuczne ze nie lubili prezydenta a teraz oddają mu czesc , ale nie badzmy tacy mowie zajmimy sie soba.
Ja osobiscie cenilem prezydenta uwazam go za niebywałego patriotę i znawcę historii co nie raz potwierdził ale swego zdania nikomu nie narzucam bo to nie o to tu chodzi. Mamy przezyc ta tragedie wspolnie tą niesamowita symbolike i miejsce katastrofy , to że znowu zginał kwiat Polskiej inteligencji wielu generałów ( nawet w KAtyniu tylu nie gineło, byli to głownie oficerowie), wielu waznych i zasluzonych.
Dlatego jesli ktos chce zapalic swieczke niech to robi niech robi cokolwiek , zastanowi sie , pozdrawiam.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Bardzo podobało mi się wczorajsze zachowanie kibiców Lechii Gdańsk (jeśli się nie mylę z klubem, bo tylko to czytałem)... Mecz miał odbyć się (bodajże) o godzinie 16:00. Miejscowi kibice wiedzieli, że mecz ten nie będzie miał miejsca, lecz mimo to zebrali się na stadionie. Przynieśli ze sobą około 200 zniczy, zapalili kolorowe race i stali w milczeniu. Po chwili odśpiewali Hymn Polski i w ciszy i skupieniu rozeszli się do domów. Takie gesty rzeczywiście wzbudzają do refleksji...
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Polacy i Rosjanie stanęli na wysokości zadania, szkoda że w tak smutnych okolicznościach.
Piękny gest Putina, który tylko na chwilę przyleciał dziś do Smoleńska by pożegnać Prezydenta. Czy wiadomo coś na temat pogrzebu? Ewentualnie gdzie będzie pochowany?
 
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
Bardzo podobało mi się wczorajsze zachowanie kibiców Lechii Gdańsk (jeśli się nie mylę z klubem, bo tylko to czytałem)... Mecz miał odbyć się (bodajże) o godzinie 16:00. Miejscowi kibice wiedzieli, że mecz ten nie będzie miał miejsca, lecz mimo to zebrali się na stadionie. Przynieśli ze sobą około 200 zniczy, zapalili kolorowe race i stali w milczeniu. Po chwili odśpiewali Hymn Polski i w ciszy i skupieniu rozeszli się do domów. Takie gesty rzeczywiście wzbudzają do refleksji...
to był piękny gest , ja bym do tego dodał wczorajszy uścisk pomiędzy Putinem a Tuskiem w Smoleńsku.
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
&quot;...i dymi mgłą katyński las...&quot;
dobry cytat

Dzieki legionista, lubie niszczyc system
Świat zgodny w kazdym calu byłby nudny(to apropo inicjatywy typer36)
swietny cytat, bo swietny poeta go napisał.

Jacekk - ja myslę, że na Powązkach będzie pochowany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom