30.000 WYŚWIETLEŃ TEMATU - DZIĘKUJĘ!
Dzisiaj dorzucę coś wartościowego do swojego dziennika żeby nie zabijać fajnego tematu zwykłymi wpisami o wynikach. Jako, że można mnie spotkać głównie na rynkach under/over, materiał właśnie o tym. Bardzo fajne wyjaśnienie udostępnione przez betpractice w wolnym przełożeniu.
Nauka o wykresach Betfair.
1. Informacje ogólne
Wykresy
Betfair są jednym z najważniejszych narzędzi w rentownym handlu na
Betfair. Za pomocą wykresów, możesz przeczytać dokąd zmierza rynek i znaleźć najbardziej odpowiedni czas aby wykonać obrót. W tym artykule skupimy się na rynkach U/O w piłce nożnej. Przedstawię, krótkie informacje odnośnie wykresów aby każdy z czytających mógł zrozumieć pewne specjalistyczne techiniki czy też strategie handlowe. Pamiętaj, że do tego tematu musisz mieć podstawową wiedzę na temat rynków giełdowych oraz znać podstawy działania
Betfair.
2. Przedstawienie Idealnych grafów w momencie gdy nie ma goli
Rynki U/O są bardzo popularne wśród Traderów. Wykresy na tych rynkach są zwykle bardzo przewydiwalne. Podstawową zasadą w momencie gdy nie ma goli jest obniżka kursów (trend spadkowy). Każde zdarzenie może spowodować odwrócenie trendu lub
podbicie kursów.
Na pierwszym wykresie przedstawione rosnące szanse. Na drugim przedstawiony trend spadkowy w momencie gdy nie ma goli.
Krzywa 1: Od początku meczu aż do czasu t1 (zwykle 10-12min). Często w tym czasie można upatrywać swoich szans na green poprzez szybki spadek kursu.
Krzywa 2: Te - czasami trwa od skończenia t1 do granich 85 minuty. Kurs nachylenia jest bardziej stromy niż w krzywej 1, natomiast czas oczekiwania na spadek jest dużo dłuższy w momencie gdy w spotkaniu nie ma zdarzeń.
Krzywa 3: Reprezentuje zmianę cen na przestrzeni ostatnich minut spotkania. Najtrudniej w tym momencie o spadek kursu bo rozkłada się on w czasie aż do zakończenia spotkania a spadek cen jest stosunkowo niski.
2.1 Definicja ratingu w wykresach Betfair
Żeby zrozumieć wykresy
betfair, bardzo pomocnym jest określenie tempa zmian cen w spotkaniu.
Do pomiaru 'r' wykorzystujemy:
r= (redukcja kursu ) Tick reduction / minuta
Przykład 1:
t= 10min kurs Under 2,5 to n=1,8
t= 11min kurs Under 2,5 to n=1,78
Redukcja ceny (1,8-1,78)=0,02 oznacza to 2 ticki.
Różnica czasu 11-10=1min
Więc r=2/1 oznacza r=2tick/min
Przykład 2:
t=22 n=1,65
t=30 n=1,57
Redukcja ceny (1,65-1,57)=0,08
Różnica czasu 30-22=8min
r=8/8 r=1tick/min
Bardzo przydatny wskaźnik. Gdy R ma wysoką wartość, może oznaczać, że jest to dobra okazja do wrzucenia trochę środków w dany rynek.
W momencie gdy wskaźnik r ma małą wartość, oznacza to, że spadek cen jest bardzo powolny a zatem nieopłacalny i ryzykowny.
Tabela przedstawia pomiary w meczu piłki nożnej. Określony został czas od 1-15 minuty.
Wartości BACK , różnica cenowa, ilość ticków oraz średni 'r'
PAMIĘTAJCIE, ŻE DANE SĄ WYIDEALIZOWANE DLA RYNKU W KTÓRYM NIE MA ZDARZEŃ.
W najbliższym czasie dodam informację o rynkach w których występują zdarzenia. Mam nadzieję, że materiał jest ciekawy i wielu z Was przeczyta go z zainteresowaniem.