>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Sylwetki, kontuzje, spostrzeżenia, ciekawostki ze świata tenisa

uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Dokładnie tak, tyle że WTA już od pewnego czasu jak na beznadziejnie niskim poziomie, a między zawodniczkami z top5 a z poza top 20 jest bardzo duża różnica, ogólnie wiadomo ze mężczyźni w każdym sporcie mają lepsze wyniki, są silniejsi itd... ale jeśli chodzi o tenis to ATP a WTA dzieli przepaść, gdy by tak taka Radwańska zagrała z jakimś ogórkiem z ok top 150, pewnie nie ugrała by gema, ogólnie żal patrzeć na ta parodię w damskim tenisie, nudny beznadziejny, dlatego jest Serena i daleko, daleko NIC
 
F 0

filweb

Forum VIP
Ludzie, to, co Wy tutaj wypisujecie jest chore. Jak można pisać o Agnieszce &quot;nic spektakularnego nie osiągnie&quot;, jeśli ta zawodniczka jest obecnie ósmą rakietą świata, a przez ostatnie dwa sezony, z małą przerwą, okupuje miejsce w top 10.
Może Wy pochwalicie się swoimi &quot;spektakularnymi osiągnięciami&quot;?? Będzie to zdanie testu kończącego gimnazjum, czy może matury?
Weźcie w końcu pod uwagę to, że najlepsze zawodniczki WTA, siostry Williams, Dementieva czy Kuzniecowa i wracające Henin i Clijsters są znacznie od Agnieszki starsze. Z młodych zawodniczek, gdyby &quot;skleić&quot; TOP 5 to nie ma siły, żeby Radwańska się tam nie znalazła. Ustępuje nieznacznie Azarence i w znacznie większym stopniu Szarapowej, ale ta od dłuższego czasu nic wielkiego nie pokazuje. Celowo pomijam Woznacki, bo dla mnie Carolina to był, jest i zawsze będzie jakiś tenisowy żart i mam nadzieję, że jej pozycja szybko zostanie odpowiednio zweryfikowana. No i na zawodniczki wielkiego formatu zapowiadają się Oudin i Wickmayer, ale póki co grają nierówno.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
filweb , mysle ze jako moderator nie powinienes obrazac innych userow. Każdy ma prawo do wlasnego zdania na dany temat. Argument &#39;&#39;pochwalicie sie swoimi osiagnieciami&#39;&#39; a jak nie macie to spadajcie , to niezbyt grzeczne podejscie. Oceniamy sytuacje Agnieszki i mamy do tego pełne prawo bo jest osobą publiczną , nie musimy do tego miec serwisu al&#39;a drwal jak Rodick , czy forhendow Federera.
Sytuacja w WTA jest jak napisali koledzy wyzej , zabawna. Poziom jest niski , gra to czesto proste przebijanki , malo kiedy oglada sie gre kątową przez wiecej niz kilka piłek. MackowiGKS chodzi raczej o fakt , by nasza najlepsza tenisistka , dalej sie rozwijała i by była najlepsza , bysmy mogli cieszyc sie z jej wygranych turniejow , a nie docierania do cwiercfinałow. Rozumiem to podejscie , jednak moje zdanie jest takie , że Radwanscy traktują tenis jak dobry biznes. Rozumiem ich i nie można zaprzeczyc że to rozwiazanie bardzo wygodne , dla nich , dla kibicow mniej ;)
 
F 0

filweb

Forum VIP
Zacznijmy od tego, że nie miałem zamiaru nikogo bezpośrednio obrazić.

Po drugie - ja kompletnie nie rozumiem stwierdzenia &quot;kiepski poziom WTA&quot;. Nie ma czegoś takiego jak poziom lepszy czy gorszy, ósme miejsce, to jest ósme miejsce i chwała Agnieszce za to, że jest ósma. Po prostu pierwsza tenisistka rankingu WTA to zawsze najlepsza zawodniczka świata, a ósma jest ósma i to pozostaje niezmienne.

Podejście kibiców tenisa do sukcesów Agnieszki jest karygodne. Ciągłe obelgi, nie tylko w stosunku do niej, ale także do jej ojca zaczynają być nudne. Ciekawe, że nikt nie jedzie np. po takim Kubicy, który nie dość, że jest mega nierozgarnięty, to osiąga generalnie 1/8 tego co Radwańska. No ale taka już jest Polska, idolami kibiców zawsze będą Pudzianowski, Adamek, czy Żurawski.

Co ciekawe, zauważalna jest ogromna sympatia w stosunku do Agnieszki na zagranicznych forach tenisowych. Masa ludzi ma ją w avatarach czy w bannerach zamiast podpisów pojawiających się po każdym napisanym przez użytkownika poście.

Agnieszka to jedna z najciekawszych, jeśli nie najciekawsza zawodniczka WTA Tour. Gra bardzo kombinacyjny i inteligentny, dojrzały taktycznie tenis i systematycznie poprawia swoją pozycję w rankingu. Od początku roku zauważalna jest poprawa serwisu, zarówno pierwszego, jak i drugiego. Efektem kolejny bardzo dobry turniej kategorii Premier.

A co p. Radwańskiego. Szkoda, że wszyscy chcą niemal na siłę odebrać mu kuratelę nad córką. On sam, ciężką pracą osiągnął z nią wielki, a jak na warunki w Polsce niepowtarzalny sukces i póki co nie popełnia żadnych większych błędów, więc dlaczego nie miałby kontynuować tego, co zaczął? Nigdzie nie zwalnia się dobrych dyrektorów, tylko dlatego, że mają trochę inne podejście niż reszta środowiska. W biznesie, a więc także i w sporcie, liczy się tylko i wyłącznie wynik - Ricardo Sanchez mega trener, a z Jeleną Jankovic z tego co wiem już nie pracuje, bo skończyły się wyniki.

Tak więc, uważam, że podejście polskich kibiców do osoby Agnieszki Radwańskiej jest po pierwsze karygodne, a po drugie niewytłumaczalne. Ja kibicuję jej z całego serca, nie dlatego, że jest Polką, bo akurat za polskimi sportowcami nigdy nie przepadałem, ale za wspaniałą i różnorodną grę i fantastyczne mecze, takie jak choćby spotkanie z Kulikovą w Dubaju.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Po drugie - ja kompletnie nie rozumiem stwierdzenia &quot;kiepski poziom WTA&quot;. Nie ma czegoś takiego jak poziom lepszy czy gorszy, ósme miejsce, to jest ósme miejsce i chwała Agnieszce za to, że jest ósma. Po prostu pierwsza tenisistka rankingu WTA to zawsze najlepsza zawodniczka świata, a ósma jest ósma i to pozostaje niezmienne.
Najlepsza zawodniczka na swiecie ale w danym okresie. Mozna porownac jakis okres z innym. Tak jak porownuje sie wyniki finansowe firmy , w poprzednim roku wyniki były kryzysowe więc przychody firmy zmalały 4 krotnie. To taki przykład. W meskim tenisie , tez czesto porownuje sie okresy , mowi się że teraz gracze są gorsi i mniej rowni jak ci z okresu np McEnroe i Connorsa.
Co własciwie Agnieszka wygrała? 4 małe turnieje , 2 razy cwiercfinal Wimbledonu i jest 8 w rankingu. To pokazuje że tak naprawde mozna nie wygrywac nic , a byc nazywanym wybitnym i jednym z najlepszych. Bys nie zarzucił mi tutaj tak jak w przedostatnim poscie , ze ja krytykuje a sam nic nie osiagnalem , wypomne ci że nazwalas tenis Wozniackiej &#39;&#39;żartem&#39;&#39; , a przeciez ona jest 4 w rankingu. Dodatkowo była w finale szlema, czego Adze sie nie udało , oraz wygrała 6 turniejow. Więc gdzie twoja konsekwencja?
 
F 0

filweb

Forum VIP
No właśnie ten Twój przykład z wynikami finansowymi jest kompletnie nietrafiony ( to jest policzalne i zawsze masz liczbę czarno na białym a kogoś zdanie na temat poziomu WTA jest mega relatywne ) .......................... Zaskoczyłeś mnie, ale nie zamierzam tego dalej komentować, bo byłoby, że znowu kogoś obrażam.

Napisz mi proszę, co wygrał Roger Federer w wieku lat 20.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Według mnie okresy mozna porownywac , wymiernie zapewne tez. Mozna by bylo sporzadzic statystyki najlepszej 10 sprzed 10 lat lub 15 i tej obecnej. Uwzglednic tam wygrane turnieje , miejsca w szlemach itp.

Jesli chodzi o to co wygral Roger Federer mając 20 lat , to nie wiem czemu ma sie to odnosic do tenisa Radwanskiej? A czemu nie porownamy tego do Nadal ? To mezczyzni. Jesli mierzysz tak wysoko , oceniajac potencjal Agi , na bycie ta najlepsza , to porownajmy jej wyniki z obecnymi gwiazdami i krolowymi tenisa, ale kobiecego , czyli siostrami W.

Venus do 21 roku zycia (tyle ma Aga) wygrała : 21 turniejow z czego 4 było wielkoszlemowe , zdobyla tez Zloty medal na IO w Sydney.
Serena do 21 roku zycia wygrała : 11 turniejów z czego 1 to wielki szlem a jeden to Masters.
Pomijam juz ich osiagniecia w deblu.

Dodatkowo np Kim Clijsters do 21 roku zycia wygrala 19 turniejow , 2 szlemy. Cóz , zycze Agnieszcze jak najlepiej , ale nie jest ona i nigdy nie bedzie zawodniczką takiego formatu jak te wyzej wymienione.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Zgodzę się, że nigdy nie będzie zawodniczką tego formatu, co siostry Williams czy Kim Clijsters. Ale ma szanse zostać na najbliższą dekadę jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy WTA i TOP 5 rankingu to dla niej jak najbardziej sprawa otwarta.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Jasne że ma szanse byc w czolowce teraz przez dluzszy okres , zreszta juz jest 2 lata w czubie. Ja jej kibicuje, oraz zycze jak najwiecej sukcesow. Chcialbym emocjonowac sie pojedynkami z jej udzialem w finale ktoregos ze szlemow. Chociaz z drugiej strony , oddal bym wiele zeby np obejrzec final Us Open Kubot - Federer ;) wiem że to prawie nierealne ale jakie piekne ;) Sam gram w tenisa od wielu lat i wiem jak ciezko trzeba popracowac by cos poprawic. ???? filweb
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
Dla jednych żartem jest Wozniacki na 4 miejscu, dla innych myśl, że Aga miałaby być w TOP5 WTA. Tym stwierdzeniem strzeliłeś sobie w nogę bo zachowałeś się w sposób, który min. mnie... zarzucasz. Ja nie mam nic do Radwańskiej. Od kiedy zaczęła się pojawiać w sesjach telewizyjnych gorąco jej kibicuje, ale oczekuję rozwoju, a ten będzie możliwie jedynie dzięki wprowadzeniu zmian. Jak czytam, że tata R. chwali pierwszy serwis, który ma 140km/h gdzie drugi Sereny jest mocniejszy, a argumentem jest rotacja... Nie mam słów na takie bzdury. Aga mówi, że nie chce być mocniejsza fizycznie. Ja to odbieram jako powiedzenie &quot;ja chcę tylko robić kasę&quot;. Sport to jest poświęcenie i wyrzeczenie się. Owszem, ma takie warunki jakie ma, wygląda jak patyk, wobec tego musi na siłowni popracować, musi poświęcić chociaż trochę swój kobiecy seksapil na rzecz lepszych wyników. Poza tym praca nóg. Jest słynne uderzenia z pozycji kucającej może i wyglądają zabawnie, ale świadczą o słabości zawodniczki, nieumiejętności ustawiania się. Tak jak wyżej napisano. Sukcesy Agi to wygranie w 4 średnich turniejach, najdalej ćwierćfinał Wielkiego Szlema i tyle... Jeśli to są sukcesy ÓSMEJ zawodniczki świata to o czym my rozmawiamy?
Co do Kubicy to owszem, wielce przereklamowany gość. Zwycięstwo w plebiscycie nad złotymi medalistami olimpijskimi to potwarz dla danych sportowców i pokaz małomiasteczkowości społeczeństwa. Na szczęście, jak pokazał niedawny plebiscyt PS Kubicomania uległa końcu i świat znormalniał chociaż na tej małej płaszczyźnie.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Dużym plusem Radwańskiej jest to że przebija mnóstwo piłek, i wystarczy to na wygrywanie z tymi sierotkami w WTA, nie ma tam kogoś takiego no może z wyjątkiem 2-3 zawodniczek, kto mógłby te baloniki najzwyczajniej w świecie gasić, serwis to już w ogóle no coment, niby poprawiła go trochę ale dalej to jest kilo mułu i nic więcej.
Porównanie jej do Kubicy jest całkiem nie na miejscu, ona osiągnęła wiele w Tenisie, Kubica jest jednym z najlepszych kierowców F1 na świecie i zarazem najlepiej zarabiającym Polskim sportowcem, filmfeb czy 50.000 pln dziennie to mało jak na jak to ująłeś, nierozgarnięty?
Zgadnij kto jest bardziej rozpoznawalnym na świecie człowiekiem? czy F1 jest bardziej popularna czy Tenis, no wiadomo dla większości osób tenis to tylko nudne przebijanie piłeczki w kółko na drugą stronę....
Do Adamka to nawet nie będe porównywał bo nawet mu do pięt Aga nie dorasta i nigdy nie dorośnie, osiągnął wszytko w swojej wadze( był zdecydowanie najlepszy) przeniósł się wyżej i jak na razie wygrał z bardzo groźnym zawodnikiem, i Ty chcesz porównywać już można powiedzieć legendę boksu znaną na całym świecie do jakiejś tam Polskiej tenisistki o której za jakiś czas każdy zapomni a i teraz w wielu krajach mało kto o niej słyszał, jeśli już mówisz o karygodnym zachowaniu kibiców w stosunku do Agi to odpowiedz mi na pytanie dlaczego Adamek ma w Polsce tylu fanów, i nie słyszałem żeby ktoś mu jeszcze źle życzył, no z jednej strony wiadomo Boks a Tenis dwa inne światy, Boks bije popularnością tenis na głowę i to wszędzie, ale z drugiej strony Aga jest zawodniczką której się lubić nie da, jak zachowanie na korcie, jakies dziwne fochy, zachowuje się jak by robiła ci łaskę że możesz oglądać jak gra.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Zgadnij kto jest bardziej rozpoznawalnym na świecie człowiekiem? czy F1 jest bardziej popularna czy Tenis, no wiadomo dla większości osób tenis to tylko nudne przebijanie piłeczki w kółko na drugą stronę....
Tutaj niestety musze zaprotestowac ;) Ostatnio BBC robilo ankiete na temat sportow , we wszystkich krajach gdzie stacja ma swoje siedziby i wyszło że najbardziej rozpoznawalnymi sportowcami byli tenisisci. Tenis to sport masowy , sport swiatowy. Popularny w USA , Australii , Europie , Azji. Turnieje są na calym swiecie , w tenisa może pograc każdy. W F1 jezdzi kilkudziesiecu gosci i nikt wiecej , podkreslam , nikt wiecej. O ile np w skokach jest 60-70 skoczkow w Pucharze Swiata o tyle sa tysiace innych w szkolkach, zawodach juniorskich itd. W formule1 jezdzi tylko tych kilkudziesiecu gosci. Dodatkowo F1 upada, powoli , ale upada. Jesli nie ograniczą kosztow wszystko rozsypie się do konca. Teamy sie wykruszają , ograniczaja budzety , zawodnicy maja nizsze kontrakty. Co 2 dzien czytam że ktos sie moze wycofac itd.

Napisałes tez ze tenis to nudne przebijanie piłeczki , taka genaralizacja jest głupia. W tenisie jak w wielu sportach są emocje , wszystko jest płynne , moze sie zmienic w kazdej chwili. Ktos prowadzi 2:0 i nagle kryzys , potem znow sie podnosi i mamy piekna 5 setowke. Tymczasem w f1 wszystko zalezy od kwalifikacji , potem jesli w wyscigu nie nastąpi jakas kraksa , to mało sie zmienia. No i teraz glowna roznica pomiedzy tenisem a f1... w tenisie gra człowiek i od niego zalezy 100% , w f1 od czlowieka zalezy 20% a moze i mniej procent, reszta to kwestia samochodu. Dlatego ktos kto zostal mistrzem w nastepnym sezonie ma gorszy bolid i w ogóle nie liczy sie w walce, lub odwrotnie , ktos kto nie wygrywal i przyjezdzal na koncu , nagle ma super woz i wygrywa prawie wszystko.

Do Adamka to nawet nie będe porównywał bo nawet mu do pięt Aga nie dorasta i nigdy nie dorośnie, osiągnął wszytko w swojej wadze( był zdecydowanie najlepszy) przeniósł się wyżej i jak na razie wygrał z bardzo groźnym zawodnikiem, i Ty chcesz porównywać już można powiedzieć legendę boksu znaną na całym świecie do jakiejś tam Polskiej tenisistki o której za jakiś czas każdy zapomni a i teraz w wielu krajach mało kto o niej słyszał, jeśli już mówisz o karygodnym zachowaniu kibiców w stosunku do Agi to odpowiedz mi na pytanie dlaczego Adamek ma w Polsce tylu fanów, i nie słyszałem żeby ktoś mu jeszcze źle życzył, no z jednej strony wiadomo Boks a Tenis dwa inne światy, Boks bije popularnością tenis na głowę i to wszędzie
Niestety, bzdura. Globalnie tenis jest o wiele popularniejszy niz boks. Nazywasz Adamka legendą boksu, dlaczego? Przecież nie pokonał jeszcze nikogo uznanego, nie walczyl o żaden powazny pas , aaa nie liczac pasu polsatu i walki z Andrew ;) Zgadzam się ze z Agi tez żadna mistrzyni , ale nie robmy z Adamka niewiadomo kogo. Jego popularnosc w obecnej mekce boksu , czyli Stanach , jest bliska zeru. Jego gaże za walki siegają kwot ponizej 500 tys dolarow. W boksie to drobniaki. Jeszcze długa droga przed Adamkiem , byc moze nigdy jej nie zrealizuje, by miec taką popularnosc i takie gaże jak miał Gołota.

Aga jest zawodniczką której się lubić nie da, jak zachowanie na korcie, jakies dziwne fochy, zachowuje się jak by robiła ci łaskę że możesz oglądać jak gra.
Zgadzam się , ale to wynik tego , że to prosta dziewczyna , nie umie panowac nad emocjami , ciągle ma kwasna mine na korcie. Dodatkowo zraziła sobie wielu kibicow tym, że nie wystapiła w zeszłym roku w Warszawie , tylko i wyłącznie z powodu kasy. A jej ojciec dodał wtedy, że tenis to biznes. No wiec skoro to biznes, to niech nie oczekuje szerokiego poparcia kibicow ;) Nie mozna oczekiwiac poparcia kibicow , skoro nie gra sie dla nich a wylacznie dla siebie i kasy. Np Federer wystepuje co roku w Bazylei , po meczach udziela wywiadow , spotyka sie z fanami , jego treningi są otwarte , czytałem że rok temu bezproblemowo zgadzał się poprzebiac troche pilek, z tymi ktorzy przychodzili ogladac jego treny.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
No jasne, napisz jeszcze że Tenis jest bardziej popularny niż Piłka nożna czy Koszykówka, to już całkiem sobie strzelisz samobója, coś ci się chyba pomieszało, gdy by tak było to zarabiali by tyle co np: piłkarze( za sportem masowym idą masowe pieniądze.....) a wiadomo że nigdy się do tego nie zbliżą piłkarzom z czołowych lig europejskich, koszykarzom z NBA, graczom z Amerykańskiej ligi Baseballa, futbolu am, czy innych sportów takich jak Boks czy właśnie formuła 1, golf itd, Nie wiem skąd Ty to wziąłeś ale jest to kompletna bzdura, sportem masowym można nazwać właśnie takie sporty jak koszykówka, piłka nozna, itd
rozumiem że jesteś fanem tenisa( ja zresztą też) ale nie koloryzuj, jak myślisz czy więcej osób ogląda gale boksu zawodowego z udziałem jakiś gwiazd typu Kliczko, Haye czy Wałujew czy Finał męskiego Wimbledonu, zapewniam cie że nie ma porównania, HBO i inne znane stacje telewizyjne nie podpisuje kontraktu na mecze tenisa tylko właśnie na Gale bokserkie, są to o wiele droższe kontakty niż jakiś tam Eurosports wyda na kontrakt na mecze Wimbledonu czy innego wielekiego Szlema.
Co do Adamka nie wiem skąd Ty te farmazony wyczytałeś ale widać że średnie masz o tym pojęcie, wiadomo że takiemu Gołocie może nie dorówna( w USA każdy, nawet małe dziecko wie kim był Andrzej) ale Adamek też jest popularny w tej chwili, nie jest tak bardzo popularny jak bokserzy z Heavy wiadomo.. ale on dopiero tam zaczyna i jeszcze kilka lat po boksuje,
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Zyjesz chyba w jakims snie o Adamku. Nie pokonal nikogo dobrego wiec w USA jest mrowka , takich jak on , jest tam wielu. Pokona kogoś dobrego , wtedy byc może bedzie znany. Co do stwierdzenia że nawet małe dzieci w USA wiedza kim jest Gołota... znow ponosi cie fantazja.

Gwiazdy tenisa zarabiają duzo , nie mniej niz pilkarze czy koszykarze. Agassi i Sampras zarabiali za sezon srednio 20 mln dolarow , Fedrer w 2006 zarobił 26 mln za same wystepy w turniejach plus nagrody z nich. Dodatkowo ma kontrakt z nike na 130 mln dolarow. Liczy sie i szacuje ze do konca 2009 roku Federer zarobił około 250 mln dolarow. Jak rozumiem są to dla ciebie zarobki marne i nijak sie mają do tego co maja inni najlepsi? Kobe za sezon zgarnia około 25 mln dolarow(najwiecej z NBA) , doliczyc kontrakty reklamowe i ma mniej wiecej tyle co Federer. W 2008 roku na liscie najlepiej zarabiajacych sportowcow swiata Raikonen miał 40 mln , Beckham 42 , Mesii 35 , Federer 35 , Kobe Braynt 28. Tak więc gdzie te twoje wielkie roznice w oplacaniu najlepszych z danej dyscypliny? Zreszta od lat najlepiej zarabiajacym jest Woods z golfa , golf cie pasjonuje? uwazasz ze to sport masowy ? ze kazdy gra? Wymienisz 5 najlepszych golfistow swiata od tak?

Kolejna sprawa. To że HBO wykupuje walki a nie tenis , co widzisz w tym dziwnego? HBO to stacja z USA , amerykanie wolą boks , tam popularnosc boksu jest wieksza niz tenisa. Ja jednak nadal utrzymuje zdanie , ze tenis to sport swiatowy , w kazdym zakątku swiata sa turnieje , pelne trybuny i wysokie gaze dla zawodnikow(srednia pula na szlemy to okolo 25-27 mln). Ogladalnosc finalow szlema jest bardzo wysoka , wiadomo że nie dorownuje ona ogladalnosci np finalu MŚ w pilce noznej , czy finału NFL , ale uwierz że np w Australii maja w nosie pilke nozna, czy boks , kochają tenis i swoje sporty narodowe. Nie wiem czy wiesz , ale jeden z finałow snookerowego turnieju w ktorym gral Ding ogladalo ponad 100 mln osob , myslisz ze ilu z nich bylo spoza Chin? To że ogladalnosc jeden czy drugiej dyscypliny jest wysoka , nie oznacza że jest to dyscyplina globalna.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Nie rozumiesz , ja nie kloce sie o to czy tenisisci zarabiaja wiecej niz np golfisci. Wiem że zarobki w teniscie nie są tak wysokie jak w golfie , czy mlb. Ale nie zarabiaja duzo mniej. Chodzi o masowosc sportu. To że np MLB jest dochodowe i kluby sa wiecej warte niz kluby pilkarskie , nie oznacza ze caly swiat pasjonuje sie MLB. Nie mowie ze caly swiat pasjonuje sie tenisem , bez wyjatku. Ale jestem przekonany na 100% że poza USA , malo kogo MLB obchodzi. W USA sa pieniadze , wiec sa tez najwieksze zarobki. Nie ma w tym nic dziwnego. Co do Rankingow , wystarczy ze jest Federer , to pokazuje ze tenis i jego najwieksza gwiazda , Roger , liczą sie i to bardzo.

http://sportsillustrated.cnn.com/more/specials/fortunate50/2008/index.20.html Ja akurat przegladalem tutaj. Bez sportowcow z USA. Jego zarobki plasuja sie w granicach 30 mln.

Zreszta nie odniosles sie do mojego postu, uwazasz ze golf to sport masowy? bo to golfisci zarabiaja najwiecej na swiecie , jesli chodzi o sport ????
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
MistrzAA,
Nazwałeś Adamka niemalże legendą boksu znaną na całym świecie. Po czym zarzucasz, że ktoś nie ma pojęcia o czym pisze. Doceniam tytuły Adamka, ale on jest bardzo przeciętnym bokserem. Nie jest przede wszystkim sportowcem porywającym tłumy i nigdy nie będzie. Życzę mu jak najlepiej, ale wystarczy jedna, dwie porażki i Adamek się skończy marketingowo. Znawcy boksu już od jakiegoś czasu zapowiadali, że Tomek nie zdziała wiele w wadze ciężkiej i jego ostatnia walka tylko w tym utwierdziła. Boks jest faktycznie bardzo popularną dyscypliną, zarabia się tam wielkie pieniądze, ale ilu tych wybrańców jest? Można policzyć na palcach jednej ręki bokserów ostatniej dekady, którzy zarobili naprawdę ogromne pieniądze. Tenis jest sportem zdecydowanie bardziej powszechnym. Uprawiają go całe rodziny i stąd wynika jego popularność. To właśnie Roger Federer jest najpopularniejszym sportowcem świata i to pokazuje siłę tego sportu, wartość przeliczoną na pieniądze. Obiektywnie musisz się zgodzić, że w ciągu ostatnich lat nie było naprawdę wielkiej walki ponieważ boks od lat jest w kryzysie od kiedy Tyson przestał boksować na światowym poziomie, a minęło od tego czasu 8 lat.
Co do formuły 1 ???? . Nazywanie tenisa nudnym wobec beznadziei tych pseudo-wyścigów, gdzie mijanki, czyli notabene siła napędowa sportów motorowych, mają miejsce: a) w czasie... tankowania, b) przez błąd kierowcy, który ląduje w oponach lub na żwirze, c) w przypadku defektu maszyny. Przecież nawet szefowie F1 widząc, że jest źle starają się na siłę wprowadzać jakieś dziwne przepisy, które nie mają nic wspólnego z duchem sportu. Oprócz tego kwestia ekonomiczna, panujący kryzys gospodarczy zmusza właścicieli ekip do pakowania zabawek i ograniczenia się do podziwiania. Mnie w Formule 1 razi, że ten sport jest ludziom wpychany na siłę, budowanie otoczki elitarnego. To wszystko jest na pograniczu kiczu. Zarobki kierowców są wzięte z kosmosu i może kiedy ten balon w końcu pęknie to wrócą do normalności. Można tutaj zauważyć przeciwieństwo do tenisa. Sport, który się ciągle rozwija, pojawia w nowych krajach bez zauważalnych strat turniejów. A i zarobki tenisistów i tenisistek należą do wysokich.
Co do koszykówki to generalnie poza USA (sport narodowy), Hiszpanią, Grecją, Rosją, Włochami ten sport wcale nie jest tak bardzo popularny, szczególnie w środkach masowego przekazu. Wystarczy spojrzeć chociażby na Wielką Brytanię, gdzie kosza w ogóle nie ma! A UK to jakby nie patrzeć niezwykle istotny rynek.
Reasumując w moim przekonaniu w skali całego świata tenis jest za piłka nożna najpopularniejszą dyscypliną świata. I niech to pozostanie pointą.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Słuchaj Roger to jest jeden taki gość na cały ATP, jeden pokaż mi zarobki jakiegoś z po za top 10? podałeś akurat przypadek najlepszego i najbardziej opłacanego tenisisty w historii tenisa, jedna osoba na tyle osób ile gra w tenisa....
Chalenngery też według ciebie są dobrze opłacane, nie trzeba dużo szukać bo nawet w naszej śmiesznej Polskiej lidze piłkarze( srednie zarobki ok 1mnl złotych za sezon) zarabiają więcej niż przeciętniacy grający w Challengerach....
Masz jakieś wątpliowści co do tego że Gołota jest nie znany w Stanach?
Jest tam tak wielu takich jak Adamek, ciekawe stwierdzenie... Adamek jest w tej chwili jednym z czołowych bokserów na Świecie i ustępuje tylko tym kilku najlepszym, jak już zacząłeś to wymień tych wielu lepszych od Adamka bokserów ze stanów, to chętnie się pośmieje.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Srednie zarobki w polskiej lidze 1 mln zl? z tego co wiem najwiecej ma garguła i łobodzinski , cos kolo 250 tys euro za sezon i to max w polskiej lidze. Tak wiec cos tu nie tak z ta srednia ;) Nadal tez zarabia duzo , Rodic , Gonzalez , moze nie zarabiaja 40 mln ale solidne 15 napewno. Co ty z tym Adamkiem , jaki on najlepszy ? co wygral? kogo znanego pokonał? :eek: nie jest juz nawet mistrzem swiata. Jakby sie spotkał z Kliczką jednym lub drugim , to by zywy z ringu mogl nie wyjsc. W Chalenngerach grywa tenisowa 2 liga , co do zarobkow na korcie popatrz sobie na oficialnych stronach WTA - ATP lub na stronkach turniejow wielkiego szlema. Tam masz zarobki. Znane nazwiska tenisowe maja zarobione w sezonie srednio 2-3 mln.

Edit : Brytyjski napastnik David Beckham jest najpopularniejszym w internecie człowiekiem sportu w świecie za 2008 rok. Nazwisko piłkarza Los Angeles Galaxy jest wyszukiwane dziennie ponad 42 miliony razy. Drugie miejsce zajmuje również futbolista - Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Na trzecim miejscu jest hiszpański tenisista Rafael Nadal z 27 milionami wyszukiwaniami dziennie.
 
yellow 0

yellow

Użytkownik
Ja czytam ze zrozumieniem , ty nie piszesz z sensem. Pokazales mi strone z rankingiem , wiec sie do niego odnioslem. Po co ją pokazales skoro nie jest reprezentatywna? Poki co Adamek osiagnal w boksie tyle co nic.
 
Do góry Bottom