>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Sylwetki, kontuzje, spostrzeżenia, ciekawostki ze świata tenisa

zaba1989 80

zaba1989

Użytkownik
dlatego uwazam iz jesli na tenisie chce sie zarobic kursy 1.1-&gt;1.4 nawet nei wchodza w gre, ostatnio gram stale na hernandeza i wydaje mi sie ze to jes jego turniej w
Kitzbuhel. Gra pewnie siedzi mu serwis z 1 konczy ok 80-90 w 1 secie w drugim juz staty ok70% ale najbardziej zadziwia mnie 2 serwis w meczu z chela na granicy 70%. I jesli wygra dzis z mecz z podmeczonym Bennkiem to sadze ze nawet youzhny go nie powstrzyma.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Przeczytałem maila i linki traktujące o całej sprawie i wszystko wydaje mi się bardzo dziwne. Z jednej strony przyznaję 100% racji panu Radwańskiemu, bo wątpię, żeby chodziło mu o kwotę 50 tys. dolarów (150 tys. pln) która jakimś oszałamiającym majątkiem nie jest. Pewnie chodziło mu o samą zasadę, że wszystkie najlepsze zawodniczki dostały kasę, a Aga, po wycofaniu się Wozniacki 1st seed miała zostać pominięta, bo z panem Makarczykiem są &quot;kumplami&quot; etc. Szczerze mówiąc też sam prowadzę różne interesy i spotkałem się z sytuacjami, w którym ktoś o czymś decydował za moimi plecami bo był pewien, że się &quot;nie obrażę&quot; właśnie z powodu dużej zażyłości. Idąc dalej, należy zaznaczyć, że p. Radwański w dużej mierze zaszkodził również sobie i Agnieszce - każda forma praktyki turniejowej przed RG po wpadce w Madrycie z pewnością by się przydała. Bo przecież jedna runda w Paryżu wyżej to dużo, dużo więcej niż 50 tys. dolarów. Podsumowując, poszło o urażoną dumę i ja, jako osoba w pewien sposób prowadząca interesy wcale się p. Radwańskiemu nie dziwię. Bo takich, którzy są przekonani, że jak ktoś znajomy, to można mu &quot;obciąć&quot; bez pytania najbardziej unikam.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Odcinek 3 o szlemie juz na blogu, troche podciagniete pod RG bo wlasnie rusza turniej w Paryzu. Takze wszystko na czasie, Roland to duze wyzwanie dla wielu obstawiajacych.
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Tenis przyziemny
maj 22nd, 2009
&quot;Turniej Warsaw Open wkroczył w decydujacą fazę. Nie, nie chodzi nam o półfinały, ale o mecz dwóch dżentelmenów. Nazwiemy ich Ojcem i Dyrektorem. Po kilku dniach owijania w bawełnę i puszczania oka do rozmówcy Ojciec mówi nam wprost: „Jeżeli Dyrektor pozostanie dyrektorem turnieju Warsaw Open, nas na tym turnieju nie będzie”. Nas czyli tenisowej Familii z Krakowa, która czuje się urażona tegorocznym traktowaniem w Warszawie. W rewanżu Dyrektor ujawnia wyrwany z kontekstu fragment korespondencji, w którym Ojciec pisze: „Jak mam rozumieć nic dla nas nie masz tylko grę na nucie patriotycznej i górnolotne ideały. Wybacz inne czasy [...]. Wiem że dostałeś pieniądze jeżeli jedziesz do Hiszpanii na łowy zawodniczek to przecież nie z pustą sakwą. Ale dla nas masz tylko dobre słowo ale dla innych masz na zachętę. Pamiętaj że w każdej chwili możemy zgłosić medical. Obyś nie przeliczył się z kalkulacjami [...]”. Wyjaśniamy, że medical to w tenisie takie lewe zwolnienie z wuefu - dzieki niemu tenisistka w ostatniej chwili wycofuje z turnieju bez konsekwencji. Na naszą prośbę o chwilę rozmowy (chcieliśmy zapytać o pełną sakwę, a więc o to, czy innym uczestniczkom zapłacono i o to, z czym pojechał na turniej WTA w hiszpańskiej Marbelli, by przekonywać do przyjazdu Serenę Williams) Dyrektor mówi „nie”, wykonuje w prawo zwrot i odmaszerowuje. Czekamy zatem na wielki finał tego pojedynku podejrzewając przy okazji, że to ostatnia edycja turnieju Warsaw Open. I że nieprędko zobaczymy Córki, których ojcem jest Ojciec, grające w Polsce. Nie żałujemy, bo ani dyplomatyczne kwalifikacje Dyrektora, ani wizerunek Familii, której głową jest Ojciec, nie pasują nam do tenisa. Nawet uwzględniając pogląd, że to już inne czasy.&quot;
Bartosz Klimas
Artykuł wzięty z portalu białeliniekortu.pl
Wklejam ten artykuł mimo że Roxanne poruszył(a) już ten temat, gdyż i ja się wypowiem co o tym myślę. Otóż obserwując zachowanie rodziny Radwańskich, jestem co raz gorszego zdania nie tylko o przywódcy całej rodziny, ale również niestety i o dziewczynach, które biorąc niestety przykład z swojego guru, zaczynają niesamowicie gwiazdorzyc. Pomijając fakt że wikłają się w sprawy które nie powinny ich zajmowac, to zaczyna niestety uderzac im woda sodowa do głowy. Odbija się to na ich formie tenisowej, która powiedzmy szczerze w ostatnim czasie nie napawa optymizmem, zwłaszcza ta Agnieszki. Ojciec domaga się na lewo i prawo pieniędzy, twierdząc że to już nie te czasy i na patriotyzm nie ma miejsca. Otóż panie Radwański, proszę mi uwierzyc, w tych czasach, dla wielu osób to miejsce w sercu się znajduje. Pomijam fakt, że oficjalnie Szarapowa (która dla mnie jest 1000 razy większą gwiazdą niż rozkapryszone Polki) miała nie wziąc żadnych pieniędzy za start w tym turnieju, bo i ja i większośc ludzi zgromadzonych na trybunach w to nie wierzę. Wracając do Polek. Otóż młodsza Urszula, stała się już taką &quot;gwiazdą&quot; że nie obejdzie się przynajmniej kilkukrotnie w czasie meczu, bez rzucenia rakietą o ziemię. Najgorsze w tym wszystkim jest to że jej gra wyglądała słabo, bardzo lekko odbijane piłki, niecelne uderzenia i niewymuszone błędy. Oczywiście taka &quot;gwiazda&quot; ma pretensje do całego świata, czego byłem świadkiem, tylko nie do siebie. Winna jest siatka, nawierzchnia, rakieta i wszystko co mogło wpłynąc na koncentrację zawodniczki. Na trybunach dało się słyszec głosy że za bardzo dziewczyna zapatrzyła się w Safinę i rzuca rakietą ile wlezie. No tak, tylko Safina to gwiazda trochę innego formatu. Gdyby takie rzeczy działy się na innym turnieju, Polka już by dostała kilkukrotnie karę. Wiele osób na trybunach, w tym ja, było oburzonych takim zachowaniem, tracąc jednocześnie resztki szacunku jakie mi pozostały do tych zawodniczek. Od razu mi się przypomniał pewien artykuł, który przeczytałem, że Radwańscy nie mogą wybudowac na swojej działce kortu, gdyż im sąsiedzi na to nie pozwalają, tłumacząc się nadmiernym hałasem. Myślałem sobie zwykła ludzka zawiśc. Teraz chyba znam przyczynę: Jak Kuba Bogu, tak... Bardzo mnie smuci że takie rzeczy działy się na turnieju w Polsce z udziałem Polskich zawodniczek. Jakieś przepychanki o pieniądze, kłótnie, żale w mediach, woda sodowa itp. Myślę że na turnieju, który odbywa się w Polsce raz w roku i tylko raz w roku kibice mają okazję zobaczyc na żywo jak wygląda prawdziwy tenis, nie powinno miec to miejsca. Chociażby właśnie z pobudek patriotycznych i zwykłego szacunku do rodaków.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Rumunka Dulgharu wygrała turniej WTA Warsaw. Warto wspomnieć, że w Polsce swoje pierwsze turnieje wygrywali obecni liderzy obu najważniejszych rankingów - Dinara Safina i Rafael Nadal. Pierwszy, ale narazie jedyny tryumf w swojej karierze na polskiej ziemi wywalczył także Gael Monfils.

A tak na poważnie - Rumunka wydaje się być dużym talentem. Gra bardzo ciekawie, ciekawe jak się rozwinie, zawsze może powtórzyć koleje kariery Wozniak, która rozegrała turniej życia i wróciła do dyspozycji, do jakiej nas wcześnie przyzwyczaiła.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Jak nastroje po 1 dniu? Na razie bez sensacji. Tradycyjnie Ivo Karlovic pokazal swoja dziecinna psychike i to, że po za serwisem nie potrafi kompletnie nic. 5 setów, podobnie Simon i na Francuzie się chce zatrzymac. Na plus dizs mecz Stepanka, Czech jakby odmienion ale o Simonie dwa slowa. Zero taktyki, biegania, wolny, ocięzały, ok wygrał wiec nie krytykuje go jakos strasznie bo ogólnie to jak bardzo lubie Simona ale slaaby mecz, cyz to tylko moje wrazenie? Chyba nie, komentatorzy tez zdziwieni, nie wytrzymał Odesnik ale jeśli ma byc jakas sensacja w 2 rundzie to chyba Simon jako pierwszy moze wyleciec. Ciekawe mnie wasze zdanie.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Rox - moja krótka relacja jest w dziale &quot;relacje ze spotkań&quot;, ja wnioskuję jednak o zrobienie osobnego tematu do dyskusji (bez typów) na temat RG.
 
pezio 25K

pezio

Użytkownik
I dzień ogólnie bez niespodzianek, choć mnie mocno zawiodła MoMo. ???? Na RG ona grać nie potrafi.. Dziś poza 1 serwisem - słabiutko. Groenefeld wystarczy pogonić, Niemka kończyła dużo, miała swój dzień ale była spokojnie do pokonania. W II rundzie Dulko vs Groenefeld - zdecydowanie Gisela. Simon słabo, może się jeszcze przebudzi ale na razie poza kilkoma fajnymi zagraniami nie pokazał nic szczególnego. II rundę przejdzie, bo Kendricka nie pokonać na cegle to byłaby wielka sztuka. Podobała mi się Ana i jakoś czuję, że ona namiesza. Dziś jeszcze miała trochę przestojów, ale ogra się. Almagro spacerek, grał bardzo dobrze(w II rundzie z Gulbisem zapowiada się ciekawe widowisko). Jutro kilka fajnych pojedynków się szykuje i miejmy nadzieję, że będzie ciekawie ;)
 
F 0

filweb

Forum VIP
Właśnie skończył się mecz pierwszej rundy kobiecej odsłony Roland Garros - Amelie Mauresmo - Anna Lena Groenefeld 4:6, 3:6

Na początku muszę zaznaczyć, że było to najbardziej widowiskowe, o ile nie najlepsze spotkanie WTA jakie widziałem dotąd w tym sezonie. Niemka zagrała wręcz fenomenalnie, pokazując się w tym meczu od dobrej strony zarówno serwując, w wymianach, jak i zagraniach technicznych typu loby, skróty. W takiej formie może w Paryżu zajść bardzo, bardzo daleko i sprawić niejedną niespodziankę, o ile wygrana z Momo nie jest już pierwszą z nich. Po pobieżnej analizie drabinki myślę, że stać ją przynajmniej na 1/4, a i Venus w obecnej formie może zakończyć paryską przygodę właśnie na spotkaniu z Anną - Leną ( o ile nie wcześniej).

Widziałem dziś kilka spotkań, większość fragmentami, bo eurosport player, najlepszy wynalazek pod słońcem pozwala skakać pomiędzy kortami. Szkoda tylko, że dziś jako jedyny nie działał kort nr 3, bo bardzo chciałem zobaczyć w jakiej formie są Ferrer i Almagro. Z tego, co widziałem po wynikach, w niezłej (pozdro Diego;]).

Murray - Chela 6:2, 6:2, 6:1

Wszyscy wiedzą chyba, jak wielką &quot;sympatią&quot; darzę Szkota, jednak starając się być w miarę obiektywnym muszę powiedzieć, że Andy zagrał niezłe spotkanie, jednak jego dyspozycja nie jest tak znakomita, jak mógłby wskazywać wyniki. Chela - ten gość chyba stracił rozum. Kilkanaście razy w meczu tak wystawił piłkę Andy&#39;emu, że musiał się usuwać z kortu, żeby nie oberwać. Na temat Argentyńczyka nasuwają mi się sformułowania, których Rox używa w stosunku do jego pobratymcy - Juana Monaco. Podsumowując, Murray kilka znakomitych zagrań, ale w okolicy 3/4 rundy mogą się już zacząć dla Szkota problemy, jeśli Gonzo jest w dobrej dyspozycji i pełni wykaraskał się z kontuzji, to nie będzie miał z Murrayem problemów, max straci seta.

Verdasco, Ivanovic całkiem poprawnie, Hiszpan momentami rewelka, Hewitt walczył do końca i ta wygrana może mu pomóc przy następnych spotkaniach, natomiast Azarenka zagrała dość dobry mecz, zdarzały się jednak błędy, a i przeciwniczka była całkiem wymagająca. W każdym razie w dniu dzisiejszym z Groenefeld by wtopiła gładko 2-0.
 
contera 0

contera

Użytkownik
Przeczytalem w innym temacie cos o kontuzji Monfilsa czy to prawda? Wie ktos cos o tym? Czy juz jest z nim wszystko ok czy jak? Bo ladny kurs jest na przeciwnika
 
ester 87

ester

Użytkownik
Nie wiadomo jak to będzie. Niby jest już w miarę ok z kolanem Geala, ale w sumie to nawet nie trenował na maksymalnych obrotach, więc co się zdarzy w meczu ciężko przewidzieć. Może kolano się odezwie, a może nie. Na pewno stawianie na Monfilsa nie ma najmniejszego sensu.
 
F 0

filweb

Forum VIP
W odpowiedzi na artykuł z bloga chciałbym również podkreślić moje niezadowolenie z tego, co prezentuje na Eurosporcie ekipa odpowiedzialna za tenis. To, co panowie wygadują, jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy biorą się za coś, na czym kompletnie się nie znają i jeszcze biorą za to pieniądze, podejrzewam, że dosyć satysfakcjonujące. Ostatnio mieszkam u mamy przejściowo miesiąc i nie mam swobodnego dostępu do netu na swoim kompie, więc dużo oglądał ten kanał. Wczoraj dowiedziałem się wielu rewelacji - np. Gilles Simon to 5 zawodnik świata, komentator podkreślił to wymieniając czołówkę - &quot; Francuz jest zaraz po Nadal Federerze, Murrayu i Del Potro&quot;. Kompletnie tego nie rozumiem - niebywała bezczelność mówić o czymś, o czym się nie ma pojęcia z taką pewnością siebie.

To oczywiście jeszcze nic - panowie dziś nie wiedzieli, co oznacza komenda &quot; Correction, the ball is good&quot; wywołana przez sędziego, nie potrafili odróżnić (to jeszcze podczas RG) sygnalizacji autu od piłki w korcie, kiedy sędzia zszedł ze stołka sprawdzić ślad.

Jednym słowem - masakra, zamierzam jeszcze dziś napisać oficjalną skargę do eurosport international, zazwyczaj jestem daleki od używania takich sformułowań jak IDIOTA, ale mimo, że nie znam tych panów to widzę, że oni bardzo starają się, aby coraz więcej osób ich tak odbierało.
 
E 0

east-side

Użytkownik
Ciekawostka z meczu w Birmingham Rybarikova-Zheng: otóż Słowaczka przy stanie 7-6 3-1 zaserwowała 4 asy pod rząd wygrywając gema na 4-1 samymi asami serwisowymi :-D Pierwszy raz w życiu spotkałem się z taką sytuacją w rozgrywkach kobiecych ( u mężczyzn kilkakrotnie widziałem ,choć i tak to duży wyczyn jak na rozgrywki męskie).
 
prasa 1,3K

prasa

Forum VIP
Na Eurosporcie jest masa rzeczy, których zrozumieć nie sposób. Pan Sidor zdaje się nie zna Dimitrova, chłopaka który wygrał juniorski Wimbledon, który jest jednym z największych talentów w męskim tenisie. &quot;Grigor Dimitrov, tego młodzieńca widzę po raz pierwszy, pewnie gdyby spytać fachowców od tenisa, wszyscy zajrzeliby natychmiast do internetu żeby sprawdzić kim jest Bułgar, bo to osoba anonimowa&quot; To nie jest do końca cytat, ale sens wypowiedzi był właśnie taki. Podobnie było podczas meczu Marcosa Daniela z Rafą, komentator stwierdził że był przekonany że Daniel to jakiś młody chłopak z Brazylii, bo nigdy o nim nie słyszał, dopiero podczas meczu dowiedział się, że to już zawodnik w kwiecie wieku sportowca, z sukcesami w mniejszych turniejach. Kiedyś to samo było z Bjornem Phauem, kto to jest pyta redaktor Stopa (chyba)? Oni znają tylko po 10-20 zawodników i zawodniczek z czołówki, reszta to dla nich no name players. osobiście nie wyobrażam sobie będąc komentatorem, aby przyjść do studio będąc tak nieprzygotowanym. Mam styczność z wieloma komentatorami piłki nożnej z C+ i Orange, zawsze przygotowani statystycznie, znają historie zawodników. Nawet goście starają się wiedzieć coś na temat spotkania, które przychodzi im komentować.
Nie sądzę że maile coś zmienią, ale warto próbować. Niech Stopa, Domański, Sidor i reszta nie czują się gwiazdami.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Dokladnie. na ES i PE/PSE to jest norma, tam nikogo nie znaja. Troicki, Daniel zeby takich graczy nie kojarzyc i jeszcze mowic to na antenie zamiast sie spalic ze wstydu ze sie nie zna, conajmniej dziwne. Golubev byl kilka dni temu, tez koles nie wie o nim NIC a chamsko sugeruje, ze to jakas szkola rosyjska itd. Po co tak gadac jak sie nie zna? To zadna szkola rego typu. Golubev od wielu wielu lat mieszka w Italii, tam sie uczyl gry w tenisa, tam mieszka rodzina, trener itd. Po drugie on uwaza, ze to Kazach bo tak jest oficjalnie wpisane. Jesli tak mowi to moim zdaniem ma obowiazek dodac, ze to Rosjanin, ktory gra obecnie dla kadry Kazachstanu i tyle. On ma tyle wspolnego z Kazachem co ja z baletem. I tak jest non stop, zero wiedzy. Domanski mowi tylko wynik 30:15, nie, tak, po 30:30 nic wiecej, Sidor kazde uderzenie analizuje jakby to byl komentarz dla szkolek tenisowych. Co kogo obchodzi w KAZDYM uderzeniu praca nog itd. Mozna o tym wspomniec przy waznych pilkach czy cos takiego ale on 99% uderzen tlumaczy kto co zrobil zle, po co?! Na litosc boska, to ogladaja zwykli ludzie a nie jacys juniorzy ktorzy z tego materialu beda sie uczyc. Ja juz mam dosc po 2 godiznach meczu sluchac jego wymyslow kto jak sie zle ustawil. Zanudza tak, ze usnac mozna. Polsat nie jest lepszy, starczy ktos w powyzej 35-50 i juz nikogo nie znajac. Wyobrazacie sobie, ze ktos komentuje kosza, zuzel, pilke i nie wie co mowi, nie zna zawodnikow? W ogole by go do pracy zapewne nie przyjeli a tu prosze, amatorka pelna geba. Przeciez to nie jest mozliwe zeby ktos komentowal w tv pilke i podanie do jakeigos gracza a on mowi &quot;e tego to nie znam&quot; a w tenisie non stop nie wiedza kto to jest. Co jeden to lepszy, ostatnio jakiegos Lewandowskiego wzieli na RG. Koles geniusz, sapie cos cicho pod nosem, ledwie slychac, kopiuje torche Sidora, nie wie co mowic. Albo Stopa wzial jakiegos mlodego tenisite raz do studio, Estoril mecz Ferrer - Gimeno, koles sie 2 razy odezwal jakims pedalskim glosikiem, i na na to? Szkoda, wielka szkoda bo ci ludize odbieraja ochote momentami na ogladanie meczow. Brands, Troicki, Daniel, Cirstea itd itd za kazdym razem to samo nie maja pojecia kto to jest a przeciez to nie sa gracze z 200 miejsc z ranking, ja moze 20-30 gracyz nie widzialam na 250 rankingu a znam jeszcze wiekszych fanatykow odemnie a ci nic i jeszcze na tym zarabiaja. Hehe ale Shvedova, znana juz ze 4 lata minimum a on na RG 1 raz widzi Jarke &lt;lol&gt; Jeszcze dodam ze np. taki Golubev w stydzniu 2008 byl w Polsce na turnieju a ten robi wielkie oczy kto to jest, czy polska tv musi miec takich specow od tenisa? Czy tvp, czy polsaty, czy es to wszedzie ten sam poziom.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Tu akurat Roxxx sie mylisz bo koles powiedział, ze typ jest Rosjaninem i tylko reprezentuje Kazachstan od tamtego sezonu....
Mnie wkurza jeden koles na maxa nie wiem jak sie nazywa, zawsze na dany mecz wkreca sobie jakoms dziwna akcje i wymysla wlasna regułe po swoejmu sobie tkumaczy czemu dany zawodnik zagral tak a nie inaczej itp pierdzieli głupoty jak potluczony, filozowfuje;/ nie moge sluchac tego....
do tego ze nie znaja zawodnikow to sie przyzwyczaiłem no trudno widocznie musza znac tylko TOP20 a i przy tym sie gubią...
wczotaj koles nawijał ze Hewitt wraca po kontuzji i jego tenis jest wielka niewiadoma nie mozna sie spodziewac wielkiej gry itp.... jak problemy z kontuzja mial w tamtym sezonie gra przeciez normalnie caly sezon praktycznie no ale oni lubia sobie wkrecac)))
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
No dobra ja ogladalam wiekszosc czesc meczu i akurat wtedy nie mowil, juz nie wpomne ze to cala grupa jest, shvedova wlasnie tez mowili ze Kazachstan bez dodania o co biega. Jeszcze Voskoboeva i Shukin graja obecnie dla KAZ. Co by nie mowic jest blad za bledem, chyba najwiekszy fanatyk ich komentarza nie potrafilbym ich obronic.

Stopa mocno krytykowal srodowisko netowe a ja uwazam, ze jest odwrotnie. W necie mnostwo fanatykow tenisa, wielu z was zna mase gracze a oni nic.
 
Do góry Bottom