>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Sylwetki, kontuzje, spostrzeżenia, ciekawostki ze świata tenisa

wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Roger jest już takim zawodnikiem który czasem gra dobrze a czasem gra źle. Moim zdaniem powinien on jednak opuścić korty po tym jak przegrał z nadalem w australianie gdzie tak strasznie się popłakał. Uważam że nic wielkiego on i tak nie zdobędzie ponieważ są młodzi lepsi i szybsi chociaż technika Rogera jest nadal bardzo dobra ale co z tego jak szybkość już nie ta.
Klakson no tu to się kompletnie z tobą nie zgodzę. Roger nawet jak nie jest w takiej formie jak kiedyś, może spokojnie utrzymywac się w pierwszej &quot;4&quot; jeszcze długo. Życzę wszystkim &quot;młodym&quot; zawodnikom żeby kiedyś grali tak jak Federer gra aktualnie. No i nie przesadzajmy że Szwajcar jest stary:-? Stary to jest Santoro;) Rozumiem że nie gra jak kiedyś, ale kiedyś on grał tak jak nikt inny wcześniej, a teraz gra tak, że nawet w słabej formie dochodzi do półfinałów i finałów - chyba każdy by tak chciał.
 
K 18

klakson

Użytkownik
Klakson no tu to się kompletnie z tobą nie zgodzę. Roger nawet jak nie jest w takiej formie jak kiedyś, może spokojnie utrzymywac się w pierwszej &quot;4&quot; jeszcze długo. Życzę wszystkim &quot;młodym&quot; zawodnikom żeby kiedyś grali tak jak Federer gra aktualnie. No i nie przesadzajmy że Szwajcar jest stary:-? Stary to jest Santoro;) Rozumiem że nie gra jak kiedyś, ale kiedyś on grał tak jak nikt inny wcześniej, a teraz gra tak, że nawet w słabej formie dochodzi do półfinałów i finałów - chyba każdy by tak chciał.
Wszystko prawda tylko że on już dokonał czego miał dokonać i podejrzewam że na więcej go nie stać po prostu ;)
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
klakson myśle, że nie widziałeś po prostu tego spotkania. Federer miał chyba 5 winnerów w drugim secie wygrywając dwa gemy, od *2-3 ze stanu 0-3 na 2-6. Znajdz mi drugi taki mecz Federera. Nie było od wielu lat. Już nie wspomne o tym, że seryjnie przegrywał właśny serwis, od stanu *2-3 przegrał 6 kolejnych gemów. To nie jest juz takie zwykle &quot;raz gra dobrze raz nie&quot;, to był najgorszy mecz Szwajcara od kiedy jest w ścisłej czołówce ATP.
 
F 0

filweb

Forum VIP
No Federer zagrał z Djokerem na bardzo niskim poziomie i chyba wszyscy są pewni, że był to jednorazowy przypadek w jego grze. To nie była porażka w kiepskim stylu, tylko zwyczajne poddanie się nic nie robiącemu Serbowi. Mam nadzieję, że Roger wróci w dobrym stylu w Monte Carlo.
Wydaje mi się, że przyczyną takiej dyspozycji jest tylko i wyłącznie psychika. Najlepsi zawodnicy w sportach indywidualnych oraz największe gwiazdy np. piłki nożnej w danym momencie - Ronaldinho dla przykładu, często nagle traciły swoje &quot;magiczne&quot; atrybuty i spisywały się znacznie poniżej oczekiwań. To efekt presji oraz już nie &quot;chcę&quot; ale &quot;muszę&quot; wygrać. Nie ma innej opcji niż zwycięstwo. Takie myślenie gubi zawodnika i może go szybko przekreślić.
Ogromna jest różnica pomiędzy tenisistą, który stara się jak najlepiej zagrać drugi serwis, a tym, który podczas wyrzucania piłki zadręczą się przed chwilą nietrafionym pierwszym.
Nie wiem czy ktokolwiek z Was przyglądał się kiedyś reakcjom tenisistów i próbował przenikać ich spojrzenia ???? ale jest inny temat
I Klakson nie pisz, że Rogera na coś nie stać, albo, że są &quot;młodsi i lepsi&quot;. Nie porównuj gromady drewniaków z dobrym serwisem i mocnym FH do zawodnika, którego nieraz posądzałem o telepatyczne sterowanie piłką po uderzeniu ???? Ktoś, kto nigdy nie słyszał o tenisie, po obejrzeniu połowy nawet bardzo słabego meczu Szwajcara szybko doceni jego klasę. Roger na korcie nawet jednym zagraniem pokazuje, że potencjał ma wielokrotnie wyższy niż KAŻDY gracz ATP w tym momencie i być może również kiedykolwiek. Ja przyszłość Federera widzę mniej więcej tak - 14 Szlem, Wimbledon/Us Open, oczywiście RG nie wchodzi w grę ( a szkoda ), do tego potomek i zakończenie kariery.
Jest jeszcze happy end - nie wyobrażam sobie, żeby za 2-3 lata wyluzowany Roger nie wrócił na korty, a przy takim scenariuszu nawet Roland Garros 2012 wchodzi w grę ????
Pozdrawiam wszystkich fanów Rogera Federera
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
a tam gadasz głupoty, z Djoko mial wygrany mecz.... z wiekoszoscia zawodnikow typy Blake,Gonzalez itp Roger sobie radzi bez wiekszych problemów jedynie Djoko MUrray i Nadal reguilarnie z nim wygrywają ale Rogera jeszcze stac na wygranie z ta mloda falą... ale zoabczymy ja go tam i tak nie lubie:jezora:
 
F 0

filweb

Forum VIP
Ja nie zauważyłem, żeby Roger regularnie przegrywał z Novakiem. Jedyni zawodnicy, z którymi ma problemy to oczywiście Hiszpan i Szkot. Mam nadzieję, że Roger trafi na Murraya na clayu i z nim wygra w tym sezonie. To powinno go odblokować ????
 
F 0

filweb

Forum VIP
Chciałbym zapoczątkować dyskusję o zawodniczce Sabine Lisicki. Jestem zdania, że jesteśmy świadkami pojawienia się nowej, może nawet globalnej gwiazdy sportu. Niemka jest zawodniczką niemal kompletną - ma genialny serwis, gra bardzo inteligentnie, świetny FH, BH, próbuje zagrań typu lob/skrót, no i co chyba najistotniejsze - ma najlepszy return, jaki w życiu widziałem, a return to chyba najważniejsza sprawa w WTA. Ponadto, mimo młodego wieku i praktycznie braku większego doświadczenia ma silną psychikę i ogromną wolę walki, nie czuje respektu przed utytułowanymi rywalkami. Jestem ciekaw, ile zajmie jej zrobienie top 10 WTA - Sabine zdecydowanie preferuje szybkie nawierzchnie i myślę, że jeśli utrzyma formę, to po sezonie na hardzie w rok 2010 ma szanse spokojnie wejść jako jedna z 5 najlepszych tenisistek.

Zapraszam do dyskusji ????
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Chciałbym zapoczątkować dyskusję o zawodniczce Sabine Lisicki. Jestem zdania, że jesteśmy świadkami pojawienia się nowej, może nawet globalnej gwiazdy sportu. Niemka jest zawodniczką niemal kompletną - ma genialny serwis, gra bardzo inteligentnie, świetny FH, BH, próbuje zagrań typu lob/skrót, no i co chyba najistotniejsze - ma najlepszy return, jaki w życiu widziałem, a return to chyba najważniejsza sprawa w WTA. Ponadto, mimo młodego wieku i praktycznie braku większego doświadczenia ma silną psychikę i ogromną wolę walki, nie czuje respektu przed utytułowanymi rywalkami. Jestem ciekaw, ile zajmie jej zrobienie top 10 WTA - Sabine zdecydowanie preferuje szybkie nawierzchnie i myślę, że jeśli utrzyma formę, to po sezonie na hardzie w rok 2010 ma szanse spokojnie wejść jako jedna z 5 najlepszych tenisistek.

Zapraszam do dyskusji ????
Oglądałem finał w CHARLESTON Lisicki-Wozniacki ( 7:5 , 6:4 ) i byłem pod wrażeniem świetnej gry niemki.Grała bardzo ofensywnie a były to korty ziemne.Wiadomo jak gra bardziej znana Wozniacki a mimo wszystko przewaga Lisicki nie podlegała dyskusji.Moim zdaniem ma duży potencjał ale pytanie czy go wykorzysta.Nasuwa mi się porównanie z Vaidisovą.Kilka lat temu tłukła niesamowicie ( styl gry podobny do Lisicki ).Awansowała chyba nawet do 10 rankingu WTA a teraz jest ok. 60 i gra średnio.Życzę Lisicki jak najlepiej chociażby z tego powodu że oglądanie jej gry jest bardzo przyjemne w odróżnieniu od gry wielu ciułaczek punktów.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Tekst rewelka, aczkolwiek mnie szczególnie zainteresowała część traktująca o zawodnikach walczących na kortach do dziś. Jak często można się spodziewać tekstów? Czekam ze szczególną uwagą na teksty o tym, jak obstawiać, ponieważ takiej wiedzy szukam w sieci po nocach od kilku miesięcy ????
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Odcinek pierwszy na blogu. Temat poswiecony graniu na pierwsze sety spotkan. Zapraszam.

PS. Ten tydzien przejdzie do historii, slabiutka Wickmayer wygrywa turniej, tragiczny Kubot w final ATP, hehehehe grajce dalej tenis, bankrut bedzie murowany : )
 
F 0

filweb

Forum VIP
Myślę, że moderatorzy powinni pomyśleć o założeniu tematów z generalną dyskusją na temat nadchodzącego French Open. Myślę, że najwygodniej byłoby założyć 2 wątki Atp i WtA
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Info od Widza...
Międzynarodowa Federacja Tenisowa zawiesiła na 60 dni francuskiego tenisistę Richarda Gasqueta, w którego organizmie test przeprowadzony w marcu podczas turnieju Masters 1000 ATP w Miami wykrył obecność kokainy.
raczej od onet.pl ????
/Oli
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Zwrocil ktos uwage na rakiete Tommego Robredo? Wydaje mi sie, ze zmienil model ale dawno go nie widzialam to moze to zadna nowosc?
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Który buk internetowy jest najlepszy do obstawiania tenisa ?? Ja gram w betsson ale nie bardzo mi się podoba oferta jaką mają.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
http://www.returnwinner.blox.pl

Dziś drugi odcinek a ja wklejam na forum pierwszy bo moze sie przydac komus a pewnie nie kazdemu sie chcialo na blog zagladnac.

Zaczynam cykl &quot;Jak obstawiac tenis&quot;, dziś pierwszy odcinek pt. &quot;Pierwszy set&quot;. Jest to wersja robota, dłuższa niż druk w Tenis GSM. Takie będe własnie wklejał więc proszę nie zwracać uwagi na drobne błędy. Ma to być poradnik dla typerów tenisa, który wyeliminuje błędy przy obstawianiu. Mam nadzieję, że wiele osób skorzysta z owego poradnika. Zapraszam do czytania.

Odcinek 1 &quot;Pierwszy set&quot;

Jednym z ciekawszych sposobów gry, aczkolwiek bardzo ryzykownych, jest obstawianie pierwszych setów poszczególnych spotkań. Ma to sens głównie w pierwszej oraz drugiej rundzie podczas większych turniejów ATP i WTA. Bardziej opłacała się stawiać w ten sposób w rozgrywkach kobiecych. W grę nie wchodzą challendzery bowiem oferta na spotkania jest zbyt uboga i często blokowana przez różne kombinacje. Ogólnie wybór jest prosty lecz - jak zwykłe w bukmacherce - diabeł tkwi w szczegółach. Generalnie obstawia się w pierwszej kolejności na kwalifikantów. To jest podstawa. Kwalifikanci znają dobrze naiwerzchnie, &quot;czują&quot; kort bowiem rozegrali już 2-3 mecze i to jest duży handicap, którego najczęściej firmy bukmacherskie nie biorą pod uwage. Zawsze pierwsze mecze dla faworytów są najtrudniejsze o czym pisałem w poprzednich numerach. Problemem największym są właśnie pierwsze sety bowiem czasem wystarczy tylko jedno przełamanie a trudno aby dany gracz od pierwszej piłki grał na maksymalnych obrotach. Zawsze trzeba pzyzwyczaić się do kortu, piłek, stylu gry rywala i odbicia piłki. Nie zawsze też odrazu na początku meczu świetnie funkcjonuje serwis. Z tego powodu coraz częście zawodnik, który wygra losowania oddaje podanie rywali. Liczy na nierozgrzanie rywala, brak płynności gry na początku. Wtedy o wiele łatwiej jest przełamać przeciwnika chociaż teoretycznie lepiej zawsze zaczynać od własnego serwisu ale to jest właśnie powód dlaczego oddaje się pierszeństwo serwisu rywalowi. Kwalifikanci mają na wstępnie dużą przewage a dzięki temu, że są niżej notowani możemy złapać na nich bardzo wysokie kursy. Bardzo ważne jest też miejsce rozgrywania spotkań. Inaczej się gra w Azji oraz w Indii (europejczycy bardzo narzekają na wilgotność powietrza, w Tajlandii również bardziej żywiołowo dopinguje się gospodarzy a wielu graczom to przeszkadza) a inaczej w poukładanej Europie czy Stanach Zjednoczonych. Wyrażnie widać, że w egzotycznych miejscach gospodarzom lepiej idzie gra niż po za ich miejscem zamieszkania. Wtedy jeszcze trudniej niektórym graczom przygotować się od początku do meczu i grać na wysokim poziomie. W tego właśnie powodu w Indiach w tym roku poddał mecz chociażby Nicolas Kiefer. Jest wiele przykładów zawodników oraz zawodniczek, które dopiero po kilku gemach rozkręcają się i zaczynają grać swoje. W przypadku WTA Tour serwis odgrywa mniejszą rolę i nawet strata dwóch przełamań jest spokojnie do odrobienia. Najbardziej jaskrawym przykładem jest Amelie Mauresmo, obecnie Fracuska jest w ogóle bez formy, która bardzo często zaczynała mecze od stanu 0:3 i jeszcze potrafiła pierwsze sety ratować. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zagranie handicapu na pierwszy set, taka możliwość jest już dostępna w wielu firmach bukmacherskich. Kurs wtedy zazwyczaj wynosi 1.80 lecz nadal to jest lepsze rozwiązanie niż granie faworytów przy kursach 1.15-1.20 co zawsze w ogólnym bilansie da nam minus. Mauresmo to nie jedyna zawodniczka, która potrafi gładko przegrać pierwszy set aby następnie, bez żadnego problemu, wygrać całe spotkanie. W roku 2008 królową tego typu zachowań jest Rosjanka Maria Kirilenko. Narzeczona Igora Andreeva upodobała sobie mecze 3-setowe i akurat w jej przypadku najlepiej grać po prostu handicap +1.5 seta na rywalke. Jest to o tyle bezpieczniejsze, iż Kirilenko przegrywa często bez walki set drugi co jest zupełnie nierozumiałe i niewytłumaczalne w żaden racjonalny sposób. Piękna Rosjanka rozegrała w tym roku aż 22 mecze 3-setowe co daje prawie 50% spotkań w całym sezonie! Jeśli wziąć pod uwage, że większość tych meczów odbyła się z rywalakami słabymi lub średnimi to zysk mamy murowany. Kirilenko mini maratony tenisowe rozgrywała z tak przeciętnymi rywalkami jak Voegele, Niculescu, Tu, Yan, Vesnina, Zakopalova, Dubois czy Lisicky i praktycznie w każdym tych meczów była, według bukmahcerów, murowaną faworytką a kursy nie przekraczały 1.35! Warto też dodać, że więszkosc setów przegranych przez Marie wyglądają jakby nie podejmowała żadnej walki. Z Petrovą, Kanepi, Mediną, Hantuchovą i dwa razy z Dubois nie wygrywała więcej niż 2 gemy w secie a zwiększością tych rywalek od bukamchera dostawaliśmy jeszcze handicap w postaci 2 gemów. Takich zachowań w rozgrywkach kobiecych jest dużo więcej.

Następnie zwracamy uwage na gospodarzy, którzy dostają szanse od losu w postaci dzikich kart lecz tylko przy kursach powyżej 2.0-2.20 (lub 1.80 w szczególnych przypadkach) jest sens grac oraz na graczy, którzy wracają po kontuzjach lub przyjeżdzają na turniej po wygranej. O tym ostatnim przypadku pisałem szerzej w numerze wrześniowym. Wtedy wróciłem uwagę na grę przeciw, teraz zachęcam również do grania przeciw lecz tylko set pierwszy. Również po pucharze Davisa obowiązuje taka sama zasada, szczególnie jeśli - tak jak w tym roku - zaowdnicy z Europy musieli przenosić się do Azji bo turnieje rozgrywane były w Chinach oraz Tajlandii. Zawodnicy po kontuzjach są wyrażnie bez czucia uderzeń. Idealny przykład to powrót na korty Marcosa Baghdatisa. Utalentowany Cypryjczyk wybrał najpierw turniej niższej kategorii W Grenoble. Chociaż wszystkich rywali przewyższał poziomem gry to jednak braki były bardzo widocznie. Poprzedni turniej Baghdatis rozegrał na trawiastych kortach Wimbledonu. Marcos w drugiej rundzie przegrał pierwszego seta z Lugassym 1:6 a następnie ograł Francuza 6:1 6:2. Trzecia runda i sytuacja jest identyczna. Pierwszy set 3:6 z Sidorenko po czym następuje nagła metamorfoza i wygrywa 6:2 6:3. Takie przypadki są bardzo częste, natomiast bukmacherzy nie biorą pod uwage takich wahań. Zyski z takiego sposobu gry należy liczyć długofalowo. Nie jest to system, który ma przynosić duży plus w krótkim czasie. W każdym sezonie ilość nieprzeiwdywanych wyników jest zbliżona co generuje podobne zyski, aczkolwiek trzeba przyznać, że ilościowo niespodzianek zaczyna być z roku na rok minimalnie więcej.

NL
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Zapewne wiekszosc z was zna tresc tego maila ale wkeje bo moze ktos nei czytał.

&quot;Jak mam rozumieć, nic dla nas nie masz, tylko grę na nucie patriotycznej i górnolotne ideały. Wybacz - inne czasy. Poza tym wiem, że dostałeś pieniądze. Jeśli jedziesz do Hiszpanii na łowy zawodniczek to przecież nie z pustą sakwą. Ale dla nas masz tylko dobre słowo, a dla innych masz coś na zachętę. Pamiętaj, że w każdej chwili możemy zgłosić medikal. Obyś się nie przeliczył z kalkulacjami. W tej chwili mogę ci zagwarantować tylko start Uli.&quot;


Co o tym sadzicie? Dla mnie najgorsze jest zdanie &quot;w każdej chwili możemy zgłosić medikal&quot;. To wyjaśnia dlaczego nie gra Agnieszka i niestety jest to dowod na klamstwo. Trzeba pamieac o dwoch sprawach. Po pierwsze kiedy Aga nie byla jeszcze tak znana to dostawala wilc card a teraz robią laske ze zagraja tu. Po drugie Stefana Makarczyka mozna nie lubic ale nie mozna nie szanowac. Dzieki niemu znow jest turniej WTA Tour w Polsce, on zrobil wiele aby tak sie stalo mimo klopotow ze sponsorami itd. Nie ma Berlina, jest Warszawa jak można tego nie docenic? Dodam jeszcze ze wg mnie nie nalezy się pastwić nad Isią. Ona zapewne ma z tym niewiele wspolnego. Mysle, ze rzadzi tatus a o jego fatalnym wplywie juz pisalam nie raz. Wyszlo szydlo z worka, to kolejka wtopa Piotra. Takze ja to Agnieszki pretensji duzych nie mam ale szkoda, ze nie zagrala, na pewno przez to bylo mniej ludzi a trzeba przyznac, ze trybuny ogolnie pustawe. Ceny biletow troche za drogie ale jesli w koncowej fazie turnieju bylaby Masha, Alona, Daniela i Isia to na pewno nie byloby ani jednego wolnego miejsca. Wszyscy na tym stracili, zawodniczka, kibice, organizator, rowiez Piotr bo kasy za zadna runde nie ma a dodatko się skompromitowal. Ja naprawde uzywam teraz slow delikatnych, na antenie PSE red. Wanio i Kasia Nowak dosadniej okreslili zachownaie Radwanskich, ja nie mam az tak radyklanego zdania ale pozostaje duzy niesmak.

PS. Tam jeszcze bylo cos nt. Fijalowskiego, ktory tez bardzo wiele dla polskiego tenisa zrobil, dziwne naprawde.
 
zaba1989 80

zaba1989

Użytkownik
witam, ciekawe rzeczy wypisujesz. szczegolnie podobalo mi sie to zdanie Jeden z najlepszych graczy zajmujących się tenisem zawsze mawiał, że w tym pięknym sporcie liczy się tak naprawde tylko forma turniejowa oraz psychika.
 
Do góry Bottom