>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Superliga 2012/2013

Status
Zamknięty.
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Też pamiętam tą dyskusję.
Prawda jest jednak taka, że w pierwszej części sezonu Surgut grał znakomicie. I tego nic nie zmieni.
Nie wiem na jakiej podstawie Ty oceniałeś ten zespół, ale wydaje mi się, że żadnego spotkania w ich wykonaniu nie widziałeś.
Sezon dopiero się tak naprawdę zaczyna. Teraz PO i po sezonie będzie można powiedzieć coś więcej.
Jasne, że grał znakomicie, ale grać znakomicie przez dwa miesiące potrafi dużo zespołów, ale to nie świadczy jeszcze o ich wielkiej klasie. Surgut nie wytrzymuje trudów sezonu i spada tam gdzie ich miejsce, czyli w środek tabeli. Ta drużyna nie ma po prostu kadry porównywalnej do Biełgorodu, Zenitu, Ufy czy nawet Novosibirska i nigdy na ich poziomie nie będzie, nie będzie na ich poziomie patrząc przez pryzmat całego sezonu a nie kilku spotkań. Źle ci się wydaje. Na jakiej podstawie bym ich nie oceniał, ostatnie wyniki wyraźnie pokazują że miałem rację oceniając ich poziom.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Po pierwsze to z ciekawości zapytam czy widziałeś mecz choć znam odpowiedź ???? . Nie wiem czego ty szukasz pisząc na tym forum, ale chyba tylko sensacji. Śmieszy mnie to co piszesz. Rzucasz się o to co napisałem 2 miesiące temu o Surgucie (nadal tak uważam), a sam jesteś w swoich wypowiedziach konsekwentny jak politycy w swojej kiełbasie przed wyborczej. Niedawno jeszcze pisałeś, że Dynamo Moskwa jest średniakiem Rosyjskiej Superligii (notabene zwróciłem Ci wtedy uwagę), a teraz stawiasz na średniaków nawet z lekko rezerwowym Zenitem? Ja przynajmniej nie zmieniam przekonań o drużynie po to by &quot;wyprodukować&quot; jakąś analizę.
Żałosne, zaniżasz poziom tego forum takimi wypowiedziami.
Poza tym tak jak napisał Redwitz (swoją drogą dzięki za pomoc) oceniać możesz po sezonie. Co do twojego wielkiego argumentu to nie uważam by Ufa czy Nowosybirsk miały wiele lepszą kadrę niż Surgut. Visotto z takimi warunkami powinien być najlepszym atakującym na świecie tymczasem jest nierówny tak jak i ty w swoich wypowiedziach (no może troszke obraziłem Visotto), przyjmujący też w mojej opinii są słabsi niż w Surgucie. Środek porównywalny, może delikatnie w stronę Ufy. A Nowosybirsk? W czym ta drużyna jest lepsza od Surgutu? Chyba jedynie przewaga na ataku i w rozegraniu (choć Butko wirtuozem według mnie nie jest) bo Nilsson się nieźle prezentuje
Wyniki wynikami, równie dobrze można powiedzieć, że Piacenza we Włoskiej Serie a1 jest średniakiem, bo przecież na początku sezonu przegrywała ze wszystkimi mocniejszymi rywalami...
Ale z resztą co ja będę gadał, przecież ty i tak będziesz miał zawsze inne zdanie od wszystkich. Nawet jakby Ci łopatom tukli to i tak ty będziesz uważał swoje. Troszkę pokory Ci życzę, przyda Ci się.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Po pierwsze to z ciekawości zapytam czy widziałeś mecz choć znam odpowiedź ???? . Nie wiem czego ty szukasz pisząc na tym forum, ale chyba tylko sensacji. Śmieszy mnie to co piszesz. Rzucasz się o to co napisałem 2 miesiące temu o Surgucie (nadal tak uważam), a sam jesteś w swoich wypowiedziach konsekwentny jak politycy w swojej kiełbasie przed wyborczej. Niedawno jeszcze pisałeś, że Dynamo Moskwa jest średniakiem Rosyjskiej Superligii (notabene zwróciłem Ci wtedy uwagę), a teraz stawiasz na średniaków nawet z lekko rezerwowym Zenitem? Ja przynajmniej nie zmieniam przekonań o drużynie po to by &quot;wyprodukować&quot; jakąś analizę.
Żałosne, zaniżasz poziom tego forum takimi wypowiedziami.
Bredzisz chłopie niemiłosiernie, aż wrócę się i zacytuje co wtedy pisałem :
Dawid o czym ty mowisz? Dynamo sredniak Superligi? To ze zajmuja tak niskie miejsce to plaga kontuzji. Veres czy Kurek takich graczy brakuje na boisku i to bardzo. Po ich powrocie tez nie bylo latwo bo nie da sie od razu po kontuzji wzbic sie na wyzyny. Dla mnie Dynamo w tym sezonie powalczy spokojnie o polfinal. Kurek to jeden z najlepszych przyjmujacych na swiecie kiedy jest w formie. Potencjal w Dynamie jest wielki. Wybacz ze komentuje po meczu ale nie moglem wczesniej
Pisze o ich obecnej sytuacji, a nie o tym co by było gdyby cały sezon grali Kurek, Veres itd. Prawda jest taka, że Bartek dopiero co wrócił po kontuzji i nie gra nic wielkiego, Veresa w ogóle nie ma a Dynamo zbiera masakryczne baty od kogo popadnie w Superlidze. Oczywistym jest, że jeśli chodzi o potencjał to drużyna z topu ligi, ale nie w tym momencie.
Po co więc kłamiesz i wymyślasz nie wiadomo co? Dynamo w tamtym momencie sezonu było średniakiem, średniakiem z bardzo dużymi problemami kadrowymi. Ta sytuacja oczywiście się zmieniła.
Normalni nie napisał bym nic o tym Surgucie, ale jak jakiś ... wyśmiewa moją wypowiedź i piszę, że dostaje rozwolnienia czytając mój post to trudno jest przejść obok tego obojętnie, tym bardziej jeśli kompletnie nie ma racji a stara się udawać, że jest inaczej.
Życzę ci abyś produkował analizy z taką skutecznością typów, wtedy będziesz dopiero mógł mnie cisnąć ;) . Przejrzyj cały temat Ligi Mistrzów chłopie i wypowiedz się dopiero wtedy o moich analizach.
Piacenza nie zniża się do poziomu dostawiania batów od Ravenny, a mocarnemu Surgutowi od Permu i Groźnego się dostało i to dosyć solidnie.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Dawidku twoja skuteczność typów za miesiąc luty i początek marca to hmmm -600 zł ???? , ja natomiast odkąd pisze na forum nie zanotowałem jeszcze spadku, z resztą wszystko jest w moim temacie. Cholera faktycznie jest się od kogo uczyć. Za niedługo poproszę Cię o autograf ???? . Nie neguję twojego stylu stawiania czy typów, ale żeby pisać takie rzeczy to trzeba mieć podstawy. Co do twojej wypowiedzi o Dynamo to skomentowałeś to sprostowałeś to dopiero po mojej burze, jak to mówią tonący brzytwy się chwyta. Co do przegranych Surgutu, to według Ciebie bycie średniakiem oznacza przegrywanie ze słabymi zespołami? Gratuluję. Resovia przegrała w tym roku z Czewą u siebie, cholera ale z nich średniaki...
O poziomie drużyny świadczą mecze z potencjalnie silniejszymi rywalami. Tutaj kłania się wygrana z Zenitem Kazań i to 3 do 0, czy na wyjeździe z tym &quot;lepszym&quot; Nowosybirskiem w takim samym stosunku. To, że mają zadyszkę widzi każdy, ale równie dobrze można tak powiedzieć o każdym zespole, który przez cały sezon nie gra na równym poziomie. Drużynę ocenia się po PO, i po końcowym wyniku.

Ps. To mój ostatni post bo przy następnych zapewne Redwitz zrobi porządek ????
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Dawidku twoja skuteczność typów za miesiąc luty i początek marca to hmmm -600 zł ???? , ja natomiast odkąd pisze na forum nie zanotowałem jeszcze spadku, z resztą wszystko jest w moim temacie. Cholera faktycznie jest się od kogo uczyć. Za niedługo poproszę Cię o autograf ???? . Nie neguję twojego stylu stawiania czy typów, ale żeby pisać takie rzeczy to trzeba mieć podstawy. Co do twojej wypowiedzi o Dynamo to skomentowałeś to sprostowałeś to dopiero po mojej burze, jak to mówią tonący brzytwy się chwyta. Co do przegranych Surgutu, to według Ciebie bycie średniakiem oznacza przegrywanie ze słabymi zespołami? Gratuluję. Resovia przegrała w tym roku z Czewą u siebie, cholera ale z nich średniaki...
O poziomie drużyny świadczą mecze z potencjalnie silniejszymi rywalami. Tutaj kłania się wygrana z Zenitem Kazań i to 3 do 0, czy na wyjeździe z tym &quot;lepszym&quot; Nowosybirskiem w takim samym stosunku. To, że mają zadyszkę widzi każdy, ale równie dobrze można tak powiedzieć o każdym zespole, który przez cały sezon nie gra na równym poziomie. Drużynę ocenia się po PO, i po końcowym wyniku.

Ps. To mój ostatni post bo przy następnych zapewne Redwitz zrobi porządek ????
To jest twój poziom, wbijasz się do mojego tematu i wyciągasz jeden słabszy miesiąc aby potem się przy nim onanizować. Jaki to ma związek z naszą dyskusją? &quot;Napisałem brednie odnośnie Surgutu to chociaż mu odpyskuje bo słabszy miesiąc mu się przytrafił&quot; . Szerzą się błazny w kosmicznie szybkim trybie.
Chłopcze, jeden mecz Resovii to nie siedem Surgutu. Resovia przez cały sezon przegrała mniej meczów niż Surgut przez ostatnie dwa miesiące.
Skomentowałem to po twojej upośledzonej burze, którą napisałeś ponieważ masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ale to już nie mój problem.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Ostatnia bardzo fajna kolejka w Superlidze a w dziale cisza, szkoda... Ale pewnie emocjonujecie się spotkaniem Reprezentacji Polski przeciwko Man Sarino. - Rozumiem.

Jeden becior raczej aczkolwiek będzie jeden przeciek, który cza będzie sprawdzic na początku meczu - jak dwumetrowe rosyjskie kolosy będo wychodzic na parkiet.

Dinamo Moskwa - Dinamo Krasnodar


Widzimy co się dzieje w tabeli. Tutaj akurat interesuje nas tylko i wyłącznie Grupa Czerwona w której ważną walkę korespondencyjną stoczą zespołu Fakiełu Nowy Uriengoj i właśnie Dinamo Krasnodar. W praktyce zespołowi Łukasza Żygadły możemy dopisac już teraz 3 punkty, ponieważ grają u siebie z tragicznym Soligorskiem. A więc Krasnodar ma o co walczyc. Pierwsze dwie pozycje w każdej z grup (zaznaczone na ciemnoniebiesko) mają bezpośredni awans do 1/4 Mistrzostw Rosji, automatyczne rozstawienie oraz odpoczynek podczas gdy drużyny z miejsc 3-6 będą latac do siebie i walczyc o pozostałe 4 miejsca. Czyli teoretycznie wiemy o co gra Krasnodar. Teraz taki motyw...


Składy na jutrzejszy mecz będą wyglądac podobnie. Z Moskwy przyleci obecnie najmocniejsza paczka. Są Kurek, Grankin, Krugłow i oblepiony wszelkimi możliwymi pasami i plastrami lider zespołu - Peter Veres. Jego kariera jeszcze kilka miesięcy temu stała pod ogromnym znakiem zapytania, włoscy lekarze rozkładali ręce - jednak jak widac węgierskie leczo z ruską wódką postawiło Petera na nogi i robi teraz robotę. Najprawdopodobniej stołeczne Dinamo wyjdzie takim oto składem:

Grankin - Krugłow - Krivets - Szczerbinin - Kurek - Veres​


Jednak ogólna forma drużyny Bartosza Kurka nie napawa optymizmem przed tym spotkaniem. W trakcie przerwy na rozgrywki Final Four Ligi Mistrzów w Omsku Dinamo Moskwa sparowało z Iskrą Odincowo oraz Fakiełem Uriengoj.

Torch - Dynamo 5:0 (25:23, 25:20, 25:18, 25:19, 18:16)​
Z drużyną Żygadły nie ugrali nawet seta. Natomiast Dinamo Moskwa zdołało wygrac sparing z Iskrą Odincowo 3:2. (Wynik dokładny gdzieś mi się zapodział)

Teraz co piszczy w Krasnodarze. Wszyscy pełni wiary w to, że drużyna awansuje bezpośrednio do 1/4 Mistrzostw Rosji. Atmosfera w mieście jest - żeńska sekcja wygrała ostatnio Puchar Challenge po Złotym Secie z włoską Piacenzą - podobnej glorii wymaga się także od Panów - bo pakę mają nie gorszą. Do gry dwa tygodnie temu wrócił Facundo Conte - nie zagrał całego meczu, ale wchodził na krótkie zmiany - myślę, że w Krasnodarze gotowali Argentyńczyka na bardzo ważny mecz z Dinamo Moskwa - liczę na jego pełny występ w tym spotkaniu. Świetnie pod jego nieobecnośc spisywali się inni skrzydłowi w drużynie: Alexander Mochalov oraz Basil Nosenko. Brakuje Romka Jakowlewa, który złamał sobie palec - ale Nosenko jest dobrą maszynką do seryjnego nabijania punktów. Środkowi z Krasnodaru są dla mnie nieco anonimowi i widziałem ich tylko w kilku spotkaniach tego sezonu, ale... Środkowi w Krasnodarze współpracują z bezapelacyjne najlepszym rozgrywającym rosyjskiej Superligi - Marlonem Murugati Yaredem. Siatkarze z Moskwy na tle Lokomotiwu Biełgorod czy Zenitu Kazań mają przeciętną zagrywkę - Marlon może zrobic sporą robotę na tle Siergieja Grankina - będzie to wyraźnie widac.

Marlon - Nosenko - Xaus - Chervyakov - Conte - Mochalov

Teraz jeszcze jedna czy dwie ciekawostki i zamykamy dzisiejszą czytankę. Iskra Odincowo gra w Charkowie o godzinie 14:00 czasu polskiego i jest faworytem tamtego spotkania. Jeżeli wygra spotkanie z tamtejszym Lokomotiwem - automatycznie Dinamo Moskwa nie ma szans na awans na pozycję nr 4 w Grupie Czerwonej i będzie zmuszone grac 1/8 Play-Off z kimś z pary: Ural Ufa - Lokomotiw Biełgorod. Dinamo Moskwa będzie znało wynik z Charkowa przed rozpoczęciem swojego meczu - najprawdopodobniej nie będzie miało o co walczyc - więc kibicujmy Iskrze Odincowo :cool:

No i cóż. Bardzo podoba mi się kurs na Krasnodar i coś czuję, że przed samym meczem kurs będzie pikował w dół - tak jak na to wskazują realia. Moim zdaniem - na papierze - lekkim faworytem jest Dynamo ze stolicy Rosji - jednak jest wiele aspektów ku temu by to goście z Krasnodaru wywieźli z moskiewskiego Pałacu Sportu 3 punkty i upragniony bo bezpośredni awans do 1/4 Mistrzostw Rosji.

Transmisja video do spotkania Dinamo Moskwa - Dinamo Krasnodar​


Dinamo Krasnodar 3.40 Marathonbet
Dinamo Krasnodar +1.5 seta 2.00 Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Biełgorod - Zenit

Kazań już o nic nie walczy, ale na pewno łatwo skóry nie sprzeda. Ostatnio gdy grali w lidze z Dynamem większość myślała, że wystawią rezerwy, jednak Alekna ani myśli o takim rozwiązaniu i każdy mecz traktuje poważnie.

Kurs na Zenit moim zdaniem lekko przesadzony, bo to gospodarze są tutaj stawiani w roli faworyta. Mecz zapowiada się na dość wyrównany, ale jednak to Kazań jest lepszą drużyną i zdecydowanie widać to chociażby na przestrzeni sezonu. Mistrz Rosji po blamażu jakim było zajęcie trzeciego miejsca w LM teraz myślę, że potraktuje mecz z Loko bardzo poważnie.

W Omsku strasznie cieniował Michajłow, ale jego staty w Superlidze są ciągle wyśmienite i na pewno Zenit będzie mógł dziś na niego liczyć. Po drugiej stronie mamy Grozera i pojedynek dwóch atakujących zapowiada się dziś pasjonująco.

Biełgorod jak na kadrę którą dysponuje znakomitej siatkówki nie gra, dosyć często przytrafiają im się straty punktów z niżej notowanymi rywalami. Ich największym mankamentem jest na pewno przyjęcie i Kazań powinien to dziś wykorzystać. Spotkanie zapowiada się na równe, ale kurs na Zenit powinien oscylować w granicach 1.60.

Zenit (1.98) Pinnacle ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
PlayOffy w Rosji czas zacząć.
Krótko, bo nie mam zbyt dużo czasu.
Iskra Odincowo - Gazprom-Jugra Surgut​

Gazprom miał świetny początek sezonu, od jakiegoś czasu grali znacznie słabiej. Iskra ma ciągle kłopoty finansowe, odszedł trener Santili, ale w sumie ostatnio ten zespół grał dobrze.
Odincowo w ataku ciągnie przede wszystkim atakujący Schmitt. Po kiepskim początku w końcu dobrze zaczął grać Contreras. Wrócił do gry Kalinin, solidny przyjmujący. Dobry środek siatki. Rozgrywający Lesik podobno spory talent, ale mnie jak na razie nie przekonał. Słabszym punktem jest libero Komarov, który w przyjęciu gra po prostu źle.
Gazprom może kadrowo jakoś nie błyszczy, ale jak grają swoją siatkówkę to są groźni naprawdę dla każdego. Mają trudną zagrywkę, którą potrafią zaskoczyć. Środkowy Todorov świetny w bloku. Przyjmujący Aleksiev i Rodichev to przede wszystkim ofensywa.
Początkowy kurs na Surgut był według mnie zawyżony i warto go było &quot;wziąć&quot;. Obecny również według mnie jest do grania. Iskra strasznie faluje. Gazprom ostatnio grał słabo, ale teraz zaczynają się PO i tak naprawdę sezon zasadniczy nikogo już nie interesuje.
Typ:
Gazprom-Jugra Surgut @ 2.98 Marathonbet (Obecnie 2.42) ✅
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Iskra Odintsovo - Surgut​
Nie zgadzam się z typem na gości, ostatnio wręcz się kompromitują, grają na koszmarnym poziomie. Ostatnie 8 meczów Surgutu to 7 razy baty, z czego kilka razy od takich potęg jak Perm, czy Groznyj. Od lepszych drużyn typu Ural, Krasnodar dostają po 0:3.
Iskra ostatnio swoje robi. Na swoim boisku 5 z 6 ostatnich meczów wygrane, porażka jedynie z Kazaniem. Główną armatą jest oczywiście Kanadyjski bombardier Schmitt, nieprawdopodobne parametry, ogromny zasięg w ataku i bloku. Drugą armatą jest niedoszły Kędzierzynianin Contreras. To głównie na tych zawodnikach opiera się siła tej drużyny. Sporą stratą jest na pewno odejście Redwitza, chociaż Konstantin Lesik podobno zbiera dobre recenzje. Uznawany jest za jednego z lepszych rozgrywających ligi.
Gazprom? kompletnie nic ciekawego. Największą gwiazdą jest chyba Rodichev, ale oprócz tego to kadra jest co najwyżej przeciętna. Dwóch Bułgarów Todorov i Aleksiev, żadni gwiazdorzy to nie są, a Aleksiev gdyby troszeczkę schudł i zaczął wyżej skakać to może wyglądałoby to lepiej. Todorov na środku świetnie blokuje, ale to też jest element który nie musi dziś funkcjonować.
Dla mnie murowanym faworytem do awansu jest Iskra, no a taki kurs na nich kiedy grają u siebie pobieram z chęcią.
Iskra (1.66) Pinnacle ⛔
Biełgorod - Dynamo​
Tu też innego rozwiązania niż awans Biełgorodu nie widzę, Dynamo w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, na początku było to spowodowane plagą kontuzji, ale teraz już czołowi gracze wrócili a i tak nie wygląda to wszystko odpowiednio.
Biełgorod na własnym parkiecie wygrał 7 ostatnich spotkań z Dynamem i stracił w tych wszystkich spotkaniach jedynie 6 setów. O czymś ta statystyka świadczy. Największą gwiazdą gospodarzy jest oczywiście Niemiec Grozer, dużo zależy od dyspozycji tego zawodnika. Ale oprócz niego jest też duża odskocznia w postaci Musera, Ilinycha, czy doświadczonych Tietiuchina i Kteya. Kadra fantastyczna, byłoby to klęska gdyby odpali już teraz z PO, ale takiej opcji raczej nie ma. Jeszcze gra tego zsespołu perfekcyjnie nie wygląda, ale to na Moskwian powinno wystarczyć.
Dynamo zawodzi. Veresa przez cały sezon trapiły kontuzje, to samo Kurka, obaj nie są w najwyższej dyspozycji. Atakujący Kruglov jest zawodnikiem dobrym, ale do Grozera brakuje mu bardzo dużo. Na siatce powinni zostać zjedzeni przez Biełgorod.
Kurs jest przyzwoity, nie wyobrażam sobie innego rezultatu niż zwycięstwo gospodarzy.
Biełgorod (1.33) Sportingbet ✅
Krasnodar - Kemerovo​
Krasnodar w tym sezonie jest bardzo mocny, udało im się stworzyć super paczkę z kilkoma zagranicznymi gwiazdami.
Głównymi gwiazdorami w Krasnodarze są Facundo Conte i brazylijski rozgrywający Marlon, południowoamerykańska para doskonale ze sobą współpracuje. Argentyńczyk wrócił niedawno po kontuzji, ale na PO jest już w pełni gotowy do gry. Kemerovo będzie dziś męczone szybkimi sypami do skrzydeł, blok nie będzie się wyrabiał.
Kuzbass ma marną kadre, chyba największą gwiazdą jest Niemiec Andrae, ale ogólnie nie powinni być oni zagrożeniem dla Krasnodaru, ani w tym meczu, ani w całej serii.
Krasnodar (1.35) Expekt ⛔
 
kwinto 353

kwinto

Użytkownik
Panowie małe zapytanie tak na szybko,bo za bardzo Superligą się nie interesuję i nie ogarniam drużyn a zarazem zawodników. Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć Czy w Krasnodarze na parkiet wyszedł zespół z pobliskiej szkoły podstawowej, czy to na poważnie pierwszy garnitur ?
Coolmen zero jakiejkolwiek gry jak na razie. Zero zagrywki, o bloku to nie ma co wspominać , bo przez 3 sety na koncie zespół z Krasnodaru jest, aż bagatela jeden blok.Ciężko to wygląda.Choć jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli ugrają na 2-2 , tie-break dla nich.
No to po meczu. Oglądam wiele meczy, ale tak słabo grającej drużyny serio nie widziałem.Taka Częstochowa to by ich dzisiaj zjadła. Jak można w całym meczu dwa razy zablokować rywala. Do tego jakby jeszcze tam grali jacyś wybitni zawodnicy. Tam im piłki sytuacyjne przechodzą na potrójnym bloku w środek boiska. A to co gra ten łysy koleś w żółtym plastronie to dramat. Przyjęcie flota na 5 metr. Po tym co zobaczyłem powiem tyle, 6 ludzi z forum, którzy coś pograli w siatkę i wcale dzisiaj nie bylibyśmy na straconej pozycji.
Nie bez znaczenia zostało użyte słowo dzisiaj, bo znajać życie, ba daje sobie przyrodzenie uciąć Dynamo wygra z palce w dupie drugi mecz i wróci na własną halę po awans.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Nie odnoszę się do typu, bo nie o to mi chodzi. Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Jeżeli jednak piszesz coś to staraj się nie mijać z prawdą.
Głównymi gwiazdorami w Krasnodarze są Facundo Conte i brazylijski rozgrywający Marlon, południowoamerykańska para doskonale ze sobą współpracuje. Argentyńczyk wrócił niedawno po kontuzji, ale na PO jest już w pełni gotowy do gry.
Gdzie i kiedy widziałeś Conte ?
Ostatni raz Facu na pełnym dystansie zagrał 16 grudnia (może się pomyliłem, ale wątpię). Gdyby był w pełni gotowy do gry to jestem w 100% przekonany, że nie zaczynałby spotkania w kwadracie. Ostatnio wchodził na zmiany i nie pokazywał nic szczególnego. Po 4 miesiącach przerwy ciężko jest wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Z meczu na mecz powinno być coraz lepiej (nie twierdzę, że nie odpali w jutrzejszym spotkaniu), ale stwierdzenie, że jest w pełni gotowy do gry to bzdura.
Kuzbass ma marną kadre, chyba największą gwiazdą jest Niemiec Andrae, ale ogólnie nie powinni być oni zagrożeniem dla Krasnodaru, ani w tym meczu, ani w całej serii.
Podejrzewam, że nie widziałeś ich żadnego spotkania w tym sezonie (podobna sytuacja jak w przypadku Gazpromu, o którym kiedyś dyskutowaliśmy).
Nie ma większego sensu patrzeć na rundę zasadniczą i wyniki, które tam padają. Teraz są PlayOffy i to jest zupełnie inne granie. Jak pokazuje przykład np. Resovii nie ma większego znaczenia, z którego miejsca przystępuje się do PO.

Kuzbass Kemerowo - Dynamo Krasnodar​

Powiem tak. Nie spodziewałem się w pierwszym spotkaniu łatwej przeprawy Krasnodaru, ale nie spodziewałem się też, że aż tak ten mecz zdominuje Kuzbass.
W Krasnodarze nie funkcjonowało zupełnie nic. Przede wszystkim zabrakło zagrywki. Od tego w męskiej siatkówce się wszystko zaczyna. Kuzbass zagrywał lepiej i to przełożyło się na grę w bloku, w którym Kemerowo wygrało aż 11 do 1 (bloki punktowe).
Kuzbass to bardzo ofensywny zespół. Mają problemy w przyjęciu, ale trzeba ich &quot;ruszyć&quot;. Krasnodar w pierwszym spotkaniu tego nie zrobił. Warto zwrócić uwagę, że do podstawowego składu wrócił doświadczony rozgrywający Uszakow. Przez jakiś czas więcej szans dostawał młodszy Bagram, który jednak odstaje od Uszakowa (przy nim gra Kuzbassu wygląda po prostu lepiej). Nazwiska w Kemerowie może nie rzucają na kolana, ale wszystko razem wygląda dobrze. Atakujący Moroz jak jest w dobrej formie potrafi grać naprawdę bardzo skutecznie. Przyjmujący Tuia i Andrae (obaj występowali w PlusLidze) swoje robią, zwłaszcza Andrae.
Krasnodar miał trochę problemów zdrowotnych. Przez jakiś czas nie było środkowego Chausa (teraz już jest), problemy z atakującymi (ostatnio coś z Jakowlewem było nie tak), kontuzja Conte. To wszystko przeszkadza w budowaniu formy na najważniejsze mecze. Może podobać się gra Marlona. Przy dobrym przyjęciu gra po prostu fantastycznie. Fajny sezon ma Mochalov.
Nie uważam tego za jakiś pewny typ, ale Kemerowo na dzień dzisiejszy wygląda lepiej. Po prostu.
Kuzbass teoretycznie lepiej wypada na swoim parkiecie.
Typ:
Kuzbass Kemerowo @ 1.72 Marathonbet ✅
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Gdzie i kiedy widziałeś Conte ?
Ostatni raz Facu na pełnym dystansie zagrał 16 grudnia (może się pomyliłem, ale wątpię). Gdyby był w pełni gotowy do gry to jestem w 100% przekonany, że nie zaczynałby spotkania w kwadracie. Ostatnio wchodził na zmiany i nie pokazywał nic szczególnego. Po 4 miesiącach przerwy ciężko jest wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Z meczu na mecz powinno być coraz lepiej (nie twierdzę, że nie odpali w jutrzejszym spotkaniu), ale stwierdzenie, że jest w pełni gotowy do gry to bzdura.



Podejrzewam, że nie widziałeś ich żadnego spotkania w tym sezonie (podobna sytuacja jak w przypadku Gazpromu, o którym kiedyś dyskutowaliśmy).
Conte w meczach z Dynamem i Novyi Urengoy (w ostatnich meczach sezonu zasadniczego) na pewno wchodził na zmiany, więc gotowy do gry był, podejrzewałem że skoro wchodził na zmiany i bądź co bądź grał to w PO będzie już grał na pełnym dystansie w podstawowym składzie.

Kuzbassu nie widziałem? ???? Ta drużyna od tamtego sezonu praktycznie się nie zmieniła, dalej na przyjęciu Tuia i Andrae (co to za zawodnicy? rezerwowi w reprezentacji Francji i Niemiec?) emeryt Ushakov na rozegraniu?. Nie wiem, ja tutaj wielkiej drużyny nie widze, ale jak widać po wyniku serii lutowanie na pałe Moroza na Krasnodar wystarcza, więc może się myle.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Nie znam sie wiec pewnie zaraz bedzie krytyka wpisu ale tak sie sklada, ze ogladalam mecz Kuzbass Kemerowo - Dynamo Krasnodar i goscie zrobili wszystko aby ten tb przegrac. Wszystko wlasnie od nich zalezalo i nagle maja 5:2 przestali sie starac, nawet nie udawali, ze im zalezy. Zwyczajnie ten mecz oddali za darmo. Ciekawila mnie postawa Francuza i Niemca bo tylko ich znalam z naszych parkietow. Tuia nie najgorzej taki sredniak jak zasze, Bjorn wyglada slabo. Nie wiem czemu Krasnodar nie chcial tego wygrac ale taki jest fakt, nie chcial. Gospdoarze sa beznadziejnym zespolem na moje oko.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Nie znam sie wiec pewnie zaraz bedzie krytyka wpisu ale tak sie sklada, ze ogladalam mecz Kuzbass Kemerowo - Dynamo Krasnodar i goscie zrobili wszystko aby ten tb przegrac. Wszystko wlasnie od nich zalezalo i nagle maja 5:2 przestali sie starac, nawet nie udawali, ze im zalezy. Zwyczajnie ten mecz oddali za darmo. Ciekawila mnie postawa Francuza i Niemca bo tylko ich znalam z naszych parkietow. Tuia nie najgorzej taki sredniak jak zasze, Bjorn wyglada slabo. Nie wiem czemu Krasnodar nie chcial tego wygrac ale taki jest fakt, nie chcial. Gospdoarze sa beznadziejnym zespolem na moje oko.
tak samo mozna powiedziec ze Kuzbass majac 2-0 w setach i 19-16 czy19-15 w secie nr 3 stracil ochote i przegrali seta w slabym stylu.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Kuzbassu nie widziałem? ???? Ta drużyna od tamtego sezonu praktycznie się nie zmieniła, dalej na przyjęciu Tuia i Andrae (co to za zawodnicy? rezerwowi w reprezentacji Francji i Niemiec?) emeryt Ushakov na rozegraniu?. Nie wiem, ja tutaj wielkiej drużyny nie widze, ale jak widać po wyniku serii lutowanie na pałe Moroza na Krasnodar wystarcza, więc może się myle.
Nie zmieniła się i to po części działa na ich korzyść.
Skoro widziałeś Kuzbass w tym sezonie to w porządku.
Andrae w kadrze Niemiec już nawet nie będzie, bo z tego co mówił Grozer jest skonfliktowany z trenerem Heynenem (zresztą chyba nie tylko on).
Z zagrywką &quot;emeryta&quot; Ushakova dzisiaj Krasnodar miał ogromne problemy. Zresztą nie wiem dlaczego wypominasz mu wiek ? Grał źle w tej serii ?
&quot;Lutowanie na pałę&quot; Moroza ? Miał moment, w którym piłka wracała mu szybko pod nogi, ale miał też takie fragmenty, że bił po kierunkach (sporo ataków do prostej) i kończył wszystko co dostawał (pierwszy set, czy TB od stanu 8:8).
Nigdzie nie napisałem, że Kuzbass to wielka drużyna. Nie zgadzam się jednak z tym, że piszesz coś w stylu:
Kuzbass ma marną kadre, ale ogólnie nie powinni być oni zagrożeniem dla Krasnodaru, ani w tym meczu, ani w całej serii
Nie jest to prawdą i doskonałe potwierdzenie tego miałeś w tej serii.
Nie będę nawet wspominał tego co pisałeś o Gazpromie.
I napiszę to po raz kolejny.
Nie neguję Twoich typów, bo ogólnie uważam je za bardzo dobre. Nie podoba mi się jednak Twoja argumentacja.
Oglądasz w ogóle mecze Superligi ? Ile razy widziałeś Kuzbass w tym sezonie ? Ile razy widziałeś Gazprom w tym sezonie ?

Przepraszam Roxanne . Może źle zinterpretowałem Twoje słowa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Nie zmieniła się i to po części działa na ich korzyść.
Skoro widziałeś Kuzbass w tym sezonie to w porządku.
Andrae w kadrze Niemiec już nawet nie będzie, bo z tego co mówił Grozer jest skonfliktowany z trenerem Heynenem (zresztą chyba nie tylko on).
Z zagrywką &quot;emeryta&quot; Ushakova dzisiaj Krasnodar miał ogromne problemy. Zresztą nie wiem dlaczego wypominasz mu wiek ? Grał źle w tej serii ?
&quot;Lutowanie na pałę&quot; Moroza ? Miał moment, w którym piłka wracała mu szybko pod nogi, ale miał też takie fragmenty, że bił po kierunkach (sporo ataków do prostej) i kończył wszystko co dostawał (pierwszy set, czy TB od stanu 8:8).
Nigdzie nie napisałem, że Kuzbass to wielka drużyna. Nie zgadzam się jednak z tym, że piszesz coś w stylu:

Nie jest to prawdą i doskonałe potwierdzenie tego miałeś w tej serii.
Nie będę nawet wspominał tego co pisałeś o Gazpromie.
I napiszę to po raz kolejny.
Nie neguję Twoich typów, bo ogólnie uważam je za bardzo dobre. Nie podoba mi się jednak Twoja argumentacja.
W sumie to tutaj nie ma co mówić o jakiejś serii bo Krasnodar się ośmieszył w obu spotkaniach.
Dlaczego nie zgadzasz się z tym, że Kuzabss ma marną kadrę? Andrae i Tuia kim są jak nie zwykłymi przeciętniakami? Moroz - miał momenty w których kończył wszystko, ale też miał momenty w których wracało mu wszystko pod nogi. Ushakov źle nie grał, ale dziadka 43 letniego można było przed serią użyć jako argumentu o marnej kadrze. Środek kompletnie przeciętny. Sezon zasadniczy w ich wykonaniu kompletne dno i jedynie 25 punktów zdobyte przez cały sezon, gorszy od nich był tylko Kharkiv, Soligorsk, Perm, Groźny i Yaroslavl. Krasnodar był murowanym faworytem do awansu, kursy na pierwsze spotkanie to potwierdzają bo buki też tak uważały. Prawdę mówiąc nie było tu argumentu za Kemerovem, dopiero po pierwszym meczu obstawiłeś na nich bo Krasnodar się zbłaźnił, gdybyś chciał zrobić analizę przed pierwszym spotkaniem to nie miałbyś nawet co napisać za tym typem.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Dawid jak już z Redwitzem mówiliśmy chyba sto razy drużynę ocenia się po PO nie po kilku meczach w zasadniczym. Równie dobrze można powiedzieć, że Resovia przed PO w meczu z Bydzią była stawiana w roli chłopca do bicia bo przecież w zasadniczym grali padakę. Wiem, że to porównanie nie do końca pasuje, ba nawet bardzo nie pasuje, ale przedstawia trochę niemądry tok rozumowania.
Co do Ushakova to się z Tb w zupełności zgadzam, ale tylko w tej kwestii.
Fakt w pierwszym meczu w Krasnodarze nie postawiłbym za żadne skarby na Kuzbass bo to drużyna własnego parkietu. Nawet w przypadku porażki na wyjeździe można było próbować grać w ich stronę w drugim meczu bo własny parkiet to dla nich ogromny atut. Niejedną drużynę mocniejszą od siebie odprawili u siebie z kwitkiem. Też uważam, że Andrae i Tuia nie są jakimiś tuzami, ale to solidni przyjmujący, może bez jakiegoś polotu i ogromnego potencjału ale radzą sobie całkiem nieźle i nie można powiedzieć o nich, że są marni...
Ps. jestem mocno zaskoczony bardzo słabą postawą Krasnodaru.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krasnodar był murowanym faworytem do awansu, kursy na pierwsze spotkanie to potwierdzają bo buki też tak uważały. Prawdę mówiąc nie było tu argumentu za Kemerovem, dopiero po pierwszym meczu obstawiłeś na nich bo Krasnodar się zbłaźnił, gdybyś chciał zrobić analizę przed pierwszym spotkaniem to nie miałbyś nawet co napisać za tym typem.
Wybrałem kilka postów, w których pisałem o Kuzbassie. Typy były nietrafione, ale nie o to mi tutaj chodzi.
Lokomotiw Charków - Kuzbass Kemerowo
Kuzbass Kemerowo - Lokomotiw Nowosybirsk
Iskra Odincowo - Kuzbass Kemerowo
Kuzbass Kemerowo - Gubernija Niżny Nowogród
Przeczytaj to co pisałem o tym zespole w tamtym momencie sezonu. Dla mnie zaskoczeniem było to, że nie potrafili wygrać (przegrywali, ale ich gra była w sumie dobra).
Krasnodar może i był faworytem, ale dla osób, które na bieżąco oglądają Superligę (widziałem w tym sezonie zdecydowaną większość transmitowanych spotkań) ten wynik nie był wielkim zaskoczeniem.
Przed pierwszym meczem nie grałem na Kuzbass z dwóch powodów:
Krasnodar grał końcówkę zasadniczego bardzo dobrze.
Krasnodar grał u siebie.
Andrae i Tuia kim są jak nie zwykłymi przeciętniakami? Moroz - miał momenty w których kończył wszystko, ale też miał momenty w których wracało mu wszystko pod nogi. Ushakov źle nie grał, ale dziadka 43 letniego można było przed serią użyć jako argumentu o marnej kadrze. Środek kompletnie przeciętny.
W takim razie kim są zawodnicy Krasnodaru ?
Marlon i Conte ? Ok, tutaj wiadomo. Można jeszcze na siłę podciągnąć do tego Jakowlewa. Ale co z resztą ? To są wybitni zawodnicy ?
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Novosibirsk - Belegrod @2.00 bet365
Trochę śmiech na sali z tym kursami no ale trzeba korzystać i śmiać się pod nosem z buka :razz: Novosibirsk w tym sezonie wzniósł się na wyżyny wygrywając Lige Mistrzów pokonując w niej takie zespoły jak Zenit czy Cuneo. Czy Belegrod może się przeciwstawić tej drużynie away? Według mnie nie! Oczywiście jeśli chodzi o skład mają pake jakich mało ale czy to wtsraczy na tak dobrze poukładany zespół gospodarzy? Według mnie nie! Jeśli Novosibirsk marzy o zdobyciu mistrza Rosji a z pewnością apatyty mają to muszą wygrać dzisiejszy mecz a gdzie nie wygrywać takich meczy jak na własnej hali gdzie to 3 tygodnie temu wygrywali tytuł najlepszej drużyny w Europie. Tak oczywiście możecie mi zarzucić że najważniejszym argumentem który tutaj chce przekazać jest że wygrali LM ale według mnie tak jest bo głupio by było a żeby taka drużyna po takim sukcesie teraz dostała na własnym podwórku z porównywalnym zespołem w tak ważnym spotkaniu i po takiej przerwie gdzie to zawodnicy gospodarzy będą naładowani i gotowi do kolejnej walki tym razem o mistrzostwo Rosji.
kolejna bzdurna analiza, ten popis argumentów mozna porównac do wczesnieszego dzieła autora, spłodzonego TUTAJ (grubą izzi lokatę na trento przy 2-2 i 11-13 Trento juz miażdżyło Cuneo prawie tak jakby wygrali 3-0).
Co by nie być gołosłownym to autor nie dość że używa że tak to nazwę &quot;patologicznych&quot; argumnetów to ani słowa nie poświęca na opis Biełgore. Swoja analize opiera na F4, co ma F4 do PO Superligi? Nie wiem, chyba wieksze powiazanie z tym meczem ma ilosc śniegu przed halą w Nowosybirsku, niż branie na widelec &quot;niedawnego&quot; F4 (raptem miesiac temu, co to jest?żadna różnica ????). No wiec mamy niebotyczny argument jak to w heroicznych okolicznościach Loko pokonało Zenit (czapki z głów) oraz Cuneo, mamy kolejny niebotyczny argument że Lokomotiw &quot;musi&quot;, a kolejny i osttani argument to ze zawodnicy beda &quot;naładowani i gotowi do kolejnej walki&quot;. No zostałem przekonany, zaraz przelewam kasę i ładuje ze 2tysie co by nie żałować. A przeciwnik? HA jakieś &quot;nonejmy&quot; Biełgorod jakiś, pierwsze słyszę więc nie bede o nich pisał bo po co, tutaj mamy najlepszą drużynę Europy!
Troche bardziej na powaznie to Loko ostatnio mecz na powaznie gralo 27 marca czyli 2 tyg przerwy. Wtym czasie Biełgore grało PO z Moskwą,którą to Moskwę zdemolowało w dwumeczu(ogolnie slabiutki sezon Dinamo). Srodek zdecydowaniena korzysc Biełgore, to co gra Makarov z Muserskim to jestkrotko mowiac kosmos,albo tez zasieg ataku jest kosmiczny, Muserski zdobywał mase punktow,do tego zagrywał fenomenalnie. Przewaga młotka rowniez zdecydowanie po stronie Biełgore, niby Nillson wybija, obija ale to nie to samo co Grozer,glowny atut Nillsona lewa reka. Khtey nie prezentuje sie zbytnio ale co ma przyjac to przyjmuje,Tietiuchin zdeydowanie w formie. Aktualnie jesli chodzi o przyjmuajaych to wydaje sie ze Loko ma przewage, choc duzo zalezy od tego czy Divis dalej bedzie sie prezentowac jak na F4(dla mnie jest to niewiadoma). Co tu duzo mowic, zagrywka zdecydowanie na korzysc Bielgore (choc jest to tak losowa rzecz ze czasem nie powinno sie o niej mowic). Na korzyc Loko libero no i oczywiscie hala. Tak ja to widze, kursy raczej z lekkim wskazaniem na Biełgorei tak chyba powinno byc, mi sie by over podobał tutaj. Na przyszlosc warto sie troche wysilic a nie uzyc &quot;debilnych&quot; argumentów tak naprawdę. Chyba ze sie ma ochote pisac na tematna ktory sie nie ma pojecia (moje pojecie o Superlidze jest żenujące ale coś tam jednak umiem z siebie wykrzesać).
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom