>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Ekstraliga 2013 Playoffy

Status
Zamknięty.
K 0

keff81

Użytkownik
Kilka tygodni temu ZG wygrała w Toruniu. Teraz dojdzie niby ZZ dla Torunia, ale za to ZG będzie mieć szanse stosować rezerwy taktyczne. Toruń nie odskoczy na więcej niż 6-8 oczek. Rewanż za to to spokojna wygrana Zielonej Góry. Drugi raz tyle szczęścia co w Częstochowie Toruń nie ma prawa mieć. Stawiam pierwszy mecz 48-42 dla Torunia, drugi 53-37 dla Zielonej. Obym się mylił ????
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Hampel over 12 1,83 bet365⛔

Rewelacja! Linia jak i kurs super! Hampel to lider Falubazu. W ostatnich zawodach pokazał jaki jest piekielnie mocny. Dzisiaj najprawdopodobniej przed Nim 6 startów. Na MotoArenie czuje się bardzo dobrze i notuje dobre wyniki. Dzisiaj jeśli nie zdobędzie z 13-15pkt to Falubaz będzie mial bardzo ciężko...

Toruń -8 2,10 bet365⛔

Fajna linia na gospodarzy. Dzisiaj ZZ więc Toruń powinien zdobyć spokojnie te 50pkt. Gollob+Miedzinski+Ward +Przedpelski to bardzo mocna czwórka na swoim torze. W ekipie gości napewno Hampel pojedzie swoje. AJ powraca do dobrej formy jednak dzisiaj z liderami Torunskimi nie będzie łatwo wygrywać. Protasiewicz swoje przywiezie. Duzo będzie zależeć od postawy Dudka. Wczoraj zawody zakończył bardzo późno do tego daleka podróż ciekawe jak to na Niego wpłynie.
Pulczynski musi dzisiaj robić pkt na Adamczewskim a Brzozowski oby nie był gorszy od Jabola.

Tarnów -8 1,75 bet365⛔

Fajna linia na gospodarzy. Ok nie jedzie Madsen ale patrząc na Jego formę to Unia za wiele nie straci... Vaculik coraz lepsza forma i Jego pkt dzisiaj będą bardzo potrzebne. Janowski Kołodziej Łaguta swoje dowioza. Gomolski na swoim torze też piekielnie mocny. Hougaard myślę ze też jest w stanie przywieźć kilka pkt.
Goście do Grisza który ostatnio chyba ma jakieś problemy sprzętowe, Jensen i Holta którzy dzisiaj muszą pojechać bardzo dobrze bo każda ich wpadka będzie oznaczać wysoka porazke. Czaja Strzelec nie sądzę aby jechali tak dobrze jak u siebie. Linia jak najbardziej do gry!
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Tomasz Gollob over 14 punktów 2,10 Bet365 ✅
Gram ten typ tylko i wyłącznie z jednego powodu, że sprzęt mu jedzie już nie tylko w Toruniu. Średnia w Toruniu ponad 2,500 mówi sama za siebie kto jest królem tego toru. Dzisiaj pojedzie sześciokrotnie. Żarty się skończyły, Toruń w mojej ocenie dostał prezent od losu, że mogą stosować tą z/z a nie jechać Ryanem. Oczywiście należało im się to z tego powodu, że chyba łącznie 1/4 sezonu przejechali tylko pełnym składem a tu są w finale.. Uważam, że nawet mocna czwórka z Zielonej Góry może mieć dzisiaj problemy z wygrywaniem biegów. Jestem pewny, że Miedziński jest super przygotowany, Ward i Gollob też. Dzisiaj w wykonaniu Tomka musi być już show jazda niemal ocierając tłumikiem o bandy... Widzę dzisiaj około 16 punktów w wykonaniu Tomka mimo wszystko, że to zawody drużynowe uważam, że dzisiaj Tomek zakręci się koło kompletu.. On się zawsze niesamowicie motywuje na mecze z Falubazem i z reguły świetnie mu to wychodzi.. (czyt. 3,2,,2*,3,3) , (1,3,3,3,3) w tym sezonie :cool: .
Dorzucam jeszcze typ:
Unibax Toruń - Falubaz Zielona Góra (0-6,5) 1 1,80 Betsafe ⛔
Wszystko praktycznie opisane jeśli chodzi o Unibax wyżej. Co do gości to Jonsson w mojej ocenie nie pewny. Trzy pewne punkty niby to Jarek, Protasiewicz, Dudek. Ale każdy z nich spokojnie jest dzisiaj do objechania nie przez jednego z zawodników gospodarzy. Uważam też, że spokojnie zwycięstwa na 5-1 są realne nawet w biegach z Hampelkiem. Ja dzisiaj widzę, zwycięstwo &quot;Karkosik Team&quot; ???? w okolicach 10 punktów.. tyle powinno wystarczyć do złota..
Unibax po złoto!
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Fajna linia na gospodarzy. Dzisiaj ZZ więc Toruń powinien zdobyć spokojnie te 50pkt. Gollob+Miedzinski+Ward +Przedpelski to bardzo mocna czwórka na swoim torze.
Już z Włókniarzem, który jechał przez całe zawody praktycznie bez Emila, zdobyli ledwie 49pkt. Teraz rywal trudniejszy, bo nie ukrywajmy, że Falubaz jest tutaj faworytem. Cała czwórka liderów gości, na MA radzi sobie dobrze więc stać ich na zdobycie ponad 10pkt. Do tego myślę, że taki Jabol w starciu z Brzozą czy Pulczyńskim powinien ich przywieźć, a może i Adamczewski sobie z Pulczyńskim da radę. Cóż w Apatorze, jeśli ktoś z tej czwórki zawiedzie, to będzie praktycznie po jabłkach i po mistrzostwie. Falubaz może dzisiaj na większym luzie podejść do tego meczu, bo nawet minimalna porażka nie robi im problemu i w ZG to odrobią(mam nadzieję). Dlatego myślę, że KSF po takim kursie, to aż prosi się do pobrania, bo myślę, że stać ich na powtórzenie wyniku z rundy zasadniczej.

Falubaz @ 3,45 Betsson

A co do Unii Tarnów, to się zgadzam i będzie dzisiaj lańsko.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Kapszti ale Toruń wtedy jechał z Sullivanem który zdobył 1pkt... Dzisiaj ZZ jestem pewien ze da dużo więcej. Po drugie Toruń z Czestochowa prowadzil już nawet 14pkt tylko dali ciała w końcówce.
Tak samo jakiś lider przyjezdnych może pojechać słabiej i wtedy Toruń łatwo wygra...
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Artur Czaja (-1) - Kacper Gomólski 2.55 Bet 365 ✅
Czaja fantastyczna końcówka sezonu. Chłopak śmiga jak natchniony , nawet na wyjazdach się przebudził. Dzisiaj za nim przemawia to , że może jechać nawet 6 razy. Myślę nawet z duża dozą prawdopodobieństwa , że tyle pojedzie , bo jako zz plus rz za Łęgowika na pewno. Czaja to bardzo dobry startowiec. Jak wystrzeli z pod taśmy to ciężko jest go dogonić , a tor w Tarnowie nie sprzyja wyprzedzaniu na torze. Pamiętam przy okazji pierwszego meczu grałem tam zakład , że wygra bieg juniorski i tak też się stało. Także spokojnie może objeżdżać Gomólskiego u niego na torze. Kacper wczoraj zawiódł , na szczęście Zmarzlik jeszcze bardziej i bet okazał się trafny ???? Dzisiaj może pojechać tylko 3 razy , no ewentualnie z raz jako rz za Hougarda ale nie byłbym taki pewien , że jest w stanie lepiej jeździć od Patricka. Podsumowując liczba startów , aktualna forma , tor preferujący start i rozegranie pierwszego łuku wszystko to przemawia według mnie za Czają. Kurs jest bardzo zachęcający który pobieram.
Dodatkowo Tarnów -8 1.75 Bet 365 ⛔
Po krótce bo już to zdarzenie opisywano wyżej. Niestety Włókniarz najgorzej poradził sobie w tym sezonie na torach na których chyba największe znaczenie ma właśnie start i rozegranie pierwszego łuku czyli w Tarnowie i we Wrocławiu gdzie dostali srogie lanie. Dzisiaj niestety przewiduje podobnie. Jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego i Tarnów nie podaruje Częstochowie punktów jak to podarował w półfinale Falubazowi to wygra to spotkanie w cuglach.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Z tego co mi wiadomo to wczoraj w IMSJ jak i dzisiaj w Tarnowie jedzie Kacper Gomolski czyli ten lepszy...Adriana zobaczymy w Toruniu.
Bo nie wiem kogo miałeś na myśli...
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
G. Laguta over 13 @ 2,3 bet365 ⛔ hah kto by się spodziewał że Grisza ledwo zdąży na mecz i będzie jechał na motorach Czaji
Zagram overa Griszy. Dziś minimum 6 startów a bardzo możliwe że będzie 7. Także w każdym biegu 2 punkty i zakład siedzi. W tym sezonie na torze w Mościcach zdobył 12 punktów w sześciu biegach, w poprzednim 11 także w sześciu. Myślę że ten tor może mu przypominać tor w Dauvgapills, gdzie za czasów jazdy w Lokomotivie zdobywał wiele punktów. Włókniarz dziś osłabiony Emilem i Szuminą także Grisza jako lider będzie musiał zdobywać punkty, aby Częstochowianie w rewanżu mieli jeszcze szanse na medal. Wczoraj w Gorican się nie popisał, widać było że zawodzi sprzęt. Oby mechanicy dziś zdołali ustawić motocykle tak, aby Rosjanin punktował na solidnym poziomie.
edit: pomyłka w kursie ;)
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Dawno sie nie udzielałem na tym forum. Dziś finał, więc warto coś napisać. Z wiadomych względów nie cierpię ekipy z Torunia, ale to oni są dla mnie faworytem do złota. ZZ za Holdera daje zdecydowanie więcej niż start Ryana. Gollob i Ward w bardzo dobrej formie, Miedziński jeździ ostatnio jak Baliński (tylko efektywniej), do tego mega talent Przedpełski. Ta czwóka powinna spokojnie wystarczyć do zwycięstwa u siebie 8-10 pkt. Na wyjeździe zapewnie 7 startów wyżej wspomnianych zawodników, więc ciężko będzie Falubazowi odskoczyć. Takie są moje odczucia, a jak będzie zobaczymy.
pozdrawiam
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Holta-Vaculik: Holta @1,65 Betsafe/Betsson✅8-3pkt

Taka para wpadła mi w oko.Vaculik wczoraj ładnie pojechał w Gorican,ale on tych występów za granicą nie przekłada w tym roku na ligę.Czynników jest kilka,o głównym powiedział ostatnio Cieślak:

- W jego przypadku sto procent problemów to Grand Prix. On to doskonale wie i ma nawet do mnie żal, że mu nie wytłumaczyłem, żeby nie brał tej dzikiej karty. Odpowiadam mu zawsze, że przecież chciał, więc co miałem mu powiedzieć. Mam wrażenie, że Martin sobie za dużo naobiecywał po minionym sezonie. Po pierwszych dwóch czy trzech imprezach okazało się, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Trafiło mu się załamanie. Często zresztą bywa tak, że zawodnik, który dołuje w Grand Prix, powtarza to także dzień później w lidze. Wystarczy spojrzeć w historie. Było wiele przypadków młodych zawodników, którzy mieli stracone sezonu, gdy awansowali do Grand Prix. Tak było nawet z Woffindenem, który robił wtedy po trzy punkty w lidze polskiej.

Do tego ustawiany jest w parze z Artiomem,któremu trafił się sezon konia,jak wystrzeli do przodu to o Martinie nie pomyśli nawet przez ułamek sekundy.Holta z kolei ma przyzwoity sezon,przez wielu wyśmiewany i skreślany a jednak robi solidne punkty dla CKM.Tor w Tarnowie zna dobrze,dziś pojedzie 6 lub 7 razy co może być kluczowe w tej parze,bo Vaculik może skończyć na 4 startach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tak informacyjnie Davidsson jedzie dzisiaj pod numerem 2 a nie jak jest w awizowanym Gomolski. Czy to coś zmieni...nie wiem jednak jedno wiem:
2,5godz i wybywam na mecz!!!
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Ponoć G.Łaguta ma problem z dotarciem do Tarnowa. 20 minut przed rozpoczęciem nie ma go w parkingu.
Różnie jeszcze może być z meczem o brąz.
 
funias 691

funias

Użytkownik
Potwierdzam! Jedzie prawdopodobnie Mirek Jabłoński.
Wpis Mirka na facebooku:
Wiadomość z ostatniej chwili (prosto od Mirka): &quot;Pędzę do Tarnowa, bo Grisza ma problemy z transportem. Zrobię wszystko, żeby zdążyć, ale przede mną jeszcze 170 km &quot;.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Załamany jestem tym co się dzieje u nas na żużlu. Sędziowie chyba minęli się z powołaniem... Holta za to , że mu się kółko kręci zostaje żółtka kartkę i zostaje wykluczony z biegu , gdy Gomólski wjeżdża w taśmę.. Tłumaczenie , żenujące , że Holta już był wykluczony przed wjechaniem w taśmę Gomólskiego. To ma być duch sportu? Za to sytuacja z 14 biegu Gomólski wjeżdża z impetem w Czaje , powoduje jego upadek i co pomimo , że to dzieje się w ostatnim kółku kiedy wynik jest już rozstrzygnięty , ten zarządza powtórkę i daje zaledwie żółta kartkę Gomólskiemu.. Sytuacja niebo a ziemia , za to taka sama kara. Gomólski mógł go trwale okaleczyć ale zdaniem sędziego takie samo przewinienie jak Holty.. Nie mam pytań
Co powiecie o sytuacji z Torunia o wykluczeniu Jabłońskiego?? Śmiać mi się chcę. Miedziński po raz kolejny pokazuje , że niestety jest żenującym żużlowcem. Przewraca się jak panienka po kontakcie z Jabłońskim. No ale co jak się wie , że ma się sędziego po swojej stronie to można się przewracać, sędzia resztę załatwi ????
 
K 0

keff81

Użytkownik
Spokojnie kolego. Sytuacja z Torunia z upadkiem Miedziaka bardzo podobna do tej z upadkiem w biegu młodzieżowym gdzie Toruń wychodził na 5:1. W obydwu sytuacjach sędzie wykluczył zawodnika który jechał wężej. Dla mnie mogłoby być odwrotnie. Jednak wyszło w miarę sprawiedliwie. Miedziak faktycznie przesadził z Dudkiem. Mistrzem będzie i tak Zielona Góra. Dobrze, że Toruń chociaż to wygrał. Będę jakieś emocje przed meczem. Bo po jakiś 5 biegach rewanżu powinno być pozamiatane ????
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Załamany jestem tym co się dzieje u nas na żużlu. Sędziowie chyba minęli się z powołaniem... Holta za to , że mu się kółko kręci zostaje żółtka kartkę i zostaje wykluczony z biegu , gdy Gomólski wjeżdża w taśmę.. Tłumaczenie , żenujące , że Holta już był wykluczony przed wjechaniem w taśmę Gomólskiego. To ma być duch sportu? Za to sytuacja z 14 biegu Gomólski wjeżdża z impetem w Czaje , powoduje jego upadek i co pomimo , że to dzieje się w ostatnim kółku kiedy wynik jest już rozstrzygnięty , ten zarządza powtórkę i daje zaledwie żółta kartkę Gomólskiemu.. Sytuacja niebo a ziemia , za to taka sama kara. Gomólski mógł go trwale okaleczyć ale zdaniem sędziego takie samo przewinienie jak Holty.. Nie mam pytań
Ochłoń, nie dramatyzuj. Sędzia trzymał się regulaminu.
Od momentu złamania regulaminu przez Holtę przebieg wyścigu był zatrzymany. Więc wjechanie w taśmę przez Kacpra nie miało znaczenia, tak samo jak nie ma znaczenia wjechanie w taśmę przez kolejnych zawodników jeśli pierwszy z nich ją zerwie.

Wspomniany przez Ciebie duch sportu nie ma tutaj nic do rzeczy, bo sędzia ma pilnować ustalonych reguł, a nie rozczulać się nad subiektywnie pojmowaną sprawiedliwością.

W 14. wyścigu Gomólskiemu podniosło motor, nie zrobił tego umyślnie (znają się bardzo dobrze z Czają), od razu przejął się losem koelgi z toru. Nie rób z niego przestępcy, bo numerem 1 bezczelności w dzisiejszym meczu był chamski atak G.Łaguty na Janowskim, którego Rosjanin niemal wprasował w bandę i otrzymał ledwie ostrzeżenie, nawet nie żółtą kartkę, od sędziego.

Co powiecie o sytuacji z Torunia o wykluczeniu Jabłońskiego?? Śmiać mi się chcę. Miedziński po raz kolejny pokazuje , że niestety jest żenującym żużlowcem. Przewraca się jak panienka po kontakcie z Jabłońskim. No ale co jak się wie , że ma się sędziego po swojej stronie to można się przewracać, sędzia resztę załatwi ????
Znowu oceniasz tendencyjnie. Jeśli sędzia wykluczył Pulczyńskiego w II biegu to musiał konsekwentnie ocenić sytuację starcia Miedzińskiego z Jabłońskim. Więc sędziemu nie można tutaj zbyt wiele zarzucić.

Czewa w rewanżu faworytem do medalu. 49 punktów powinni zrobić bez problemu, Tarnów znowu roztrwonił kapitał wyprcowany w pierwszej ćwiartce dwumeczu.

Zielona Góra bliżej złota, ale uważam, że 44 pkt jest zupełnie realne do zdobycia przez Toruń. Gollob i Ward jadąc po 7 razy są w stanie trzymać wynik, potrzebują tylko sensowego wsparcia Miedzińskiego i Przedpełskiego. Liczę na ciekawy rewanż!

Z bukmacherskiego punktu widzenia dzisiejsze mecze pozwalały świetnie zarobić na dwóch zakładach, które były... najwyżej płatne spośród wszystkich linii:
Holta poniżej 10, Hampel poniżej 12

Wchodziło też Jensen +4 vs Vaculik, ale to akurat było trudne do przewidzenia (Vaculik po wczorajszym występie w finale tylko 3 punkty na swoim torze?).
Wszystkie powyższe przy kursach około 3,0.
 
funias 691

funias

Użytkownik
Załamany jestem tym co się dzieje u nas na żużlu. Sędziowie chyba minęli się z powołaniem... Holta za to , że mu się kółko kręci zostaje żółtka kartkę i zostaje wykluczony z biegu , gdy Gomólski wjeżdża w taśmę.. Tłumaczenie , żenujące , że Holta już był wykluczony przed wjechaniem w taśmę Gomólskiego. To ma by
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, nick zresztą mówi wszystko, ale regulamin mówi jasno:
Wykluczenia zawodników w związku z procedurą startową:
1) zawodnik, który dotknie przednim kołem taśm maszyny startowej (po zapaleniu zielonego światła), zostaje wykluczony z biegu,
2) sędzia zawodów ma prawo wykluczyć z biegu zawodnika, którego zachowanie na starcie zagraża bezpieczeństwu innych zawodników; wykluczenie to powinno nastąpić przed zwolnieniem taśm maszyny startowej
bądź najpóźniej w czasie pierwszego okrążenia toru,
3) jeżeli zdaniem sędziego zawodnik utrudnia prawidłowe przeprowadzenie
startu, to:
a) w przypadku, gdy jest to pierwsze takie przewinienie danego zawodnika w zawodach, sędzia nie wyklucza zawodnika z biegu, a po zakończeniu biegu udziela zawodnikowi ustnego ostrzeżenia,
b) w przypadku, gdy jest to kolejne takie przewinienie danego zawodnika w zawodach, sędzia wyklucza zawodnika z biegu; wykluczenie to
powinno nastąpić przed zwolnieniem taśm maszyny startowej bądź
najpóźniej w czasie pierwszego okrążenia toru i jest równoznaczne
z ukaraniem zawodnika „żółtą kartką”, o której mowa w art. 69,
4) sędzia zawodów powinien natychmiast wykluczyć zawodnika, który podgrzewa tylną oponę; zalicza się do tego kręcenie tylnym kołem, gdy jest ono
w kontakcie z torem lub innym podłożem bądź przedmiotem, z wyjątkiem startów
próbnych,
5) zawodnik, który stosownie do regulaminu danych zawodów wystartuje
z niewłaściwego pola startowego lub w kasku niewłaściwego koloru, zostanie
wykluczony z biegu,
6) jeżeli po zapaleniu zielonego światła startowego, motocykl nie porusza się
mocą silnika, zawodnik jest wykluczony z biegu i musi opuścić tor wraz
z motocyklem.

Punkt 3a, 3b i 4. Sędzia postąpił dokładnie tak jak mówił regulamin.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 0

keff81

Użytkownik
Jedno jest przykre. 14 bieg w Tarnowie gdzie raczej przypadkowo Gomólski wpada na Czaję i z 1:5 robi się 3:3. To może zadecydować o brązie. Szkoda, że sędziowie nie mogą w takich sytuacjach zaliczać wynik biegu. To bardzo wypacza ten sport.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Jedno jest przykre. 14 bieg w Tarnowie gdzie raczej przypadkowo Gomólski wpada na Czaję i z 1:5 robi się 3:3. To może zadecydować o brązie. Szkoda, że sędziowie nie mogą w takich sytuacjach zaliczać wynik biegu. To bardzo wypacza ten sport.
Mnóstwo rzeczy wypacza ten sport.
Począwszy od braku kar dla oszustów pod taśmą (za tzw. czołganie się), przez powtórki startów wg widzimisie sędziów aż po brak wyciąganych konsekwencji dla sprawców poważnych kontuzji przeciwnika. Nie trzeba wspominać już nawet komicznych wręcz przypadków weryfikacji wyników meczów poprzez odjęcie łącznej sumy punktów zawodnika zdobytych w meczu oraz kabarecie pt. przygotowywanie toru do zawodów za pomocą pługów, polewaczek, bron i maszyn do sadzenia ziemniaków ;)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Co powiecie o sytuacji z Torunia o wykluczeniu Jabłońskiego?? Śmiać mi się chcę. Miedziński po raz kolejny pokazuje , że niestety jest żenującym żużlowcem. Przewraca się jak panienka po kontakcie z Jabłońskim. No ale co jak się wie , że ma się sędziego po swojej stronie to można się przewracać, sędzia resztę załatwi
A co powiesz o 2 biegu gdzie kładzie się Adamczewski??!! Dla mnie identyczna sytuacja i tam Toruń szedł dla odmiany 5-1 i nagle sędzie który JEST KUPIONY PRZEZ TORUNIAN wyklucza kask czerwony?? Niesamowite....
Jeśli tam wykluczył Pulczyńskiego to tu musial Jabłońskiego jeśli chciał być konsekwentny.
Co do samego meczu rewelacyjnie śmiga Ward dosyć że jeździ widowiskowo to jeszcze jak skutecznie!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom