>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Ekstraliga 2013 Playoffy

Status
Zamknięty.
dawtom91 1,2K

dawtom91

Użytkownik
Kto zdobędzie złoty medal DMP 2013? Typ: Falubaz Zielona Góra kurs: 1,40 buk: bet365 ✅✅✅


No cóż, przed nami prawdziwa gratka dla wszystkich fanów żużla, na wstępie gratulacje dla obydwu finalistów. Jako bydgoszczanin mogę tylko pozazdrościć zarówno rywalom zza miedzy jak i zielonogórzanom tak doskonale zorganizowanych klubów.
O ostatecznym wyniku i podziale medali zadecyduje wiele czynników. Na torze spotkają się giganci speedwaya, swoje zrobią emocje, nie daj Boże upadki, stan toru, sprzęt. Dlatego choć z punktu widzenia logiki kartezjańskiej sytuacja wygląda na 50/50 to ja jednak uważam, iż tytuł zgarnie Falubaz, bo:

1. Obydwa zespoły mają dziś po 4 wielkich liderów (Hampel, AJ, Protasiewicz, Dudek vs. Gollob, Ward, Miedziak, Przedpełski). Toruń zastosuje ZZ, więc ich najlepsi zawodnicy pojadą po 6 razy (a daj Boże i po 7 ???? ) . W tej &quot;wojnie na górze&quot; moim zdaniem bardziej wyrównana wydaje się czwórka Falubazu: lata Hampel, w formie jest Dudek, który góruje nad Przedpełskim doświadczeniem. W Unibaksie natomiast moim zdaniem zarówno Miedziak jak i Przedpełski mocno tracą na wyjazdach i to może być ekstremalnie ważne. Przez kontuzje Holdera drużyna toruńska, z ZZ czy bez, straciła wiele ze swej siły właśnie w spotkaniach wyjazdowych.

2. Co do drugiej linii trzeba pamiętać, że ze względu na ZZ jest ona mocno ograniczona po stronie Unibaksu (E.Pulczyński, Brzozowski) i tu upatruje poważnych kłopotów Torunia. Adamczewski powinien pokonać juniora gości w biegu nr 2. Być może stanie się cud i jakiś punkt na rywalu dowiezie do mety Davidsson ???? . Z tego towarzystwa zdecydowanie najlepiej prezentuje się Jabłoński, który może również pokąsać wspomnianych wyżej 4 liderów Unibaksu.

Podsumowując uważam, iż mecz skończy się co najmniej 3 punktowym zwycięstwem Falubazu. Szanse oceniam na 75-80%, dlatego kurs 1,4 jest godny gry. Aktualnie niektórzy bukmacherzy zeszli już na poziom 1,3 (millenium), więc warto grać już teraz.

Pozdrawiam!
 
K 0

keff81

Użytkownik
Jestem z Torunia ale nie widzę praktycznie żadnych szans dla Unibaxu. Toruń na wyjazdach nie ma 4 liderów, a 4 punktujących zawodników. Zobaczcie statystki z tego sezonu. Tylko Ward ma średnią biegową na wyjeździe większą niż 2,00. Przedpełski może zrobić np 5 punktów w 7 startach. Hampel ma najlepszą średnią w lidze, Dudek wśród juniorów. Para Protasiewicz - Jabłoński może u siebie każdego pokonać 5:1. Także już teraz gratuluje Zielonej Górze mistrzostwa.
Pozdrawiam kolegę z Bydgoszczy i liczę, że jeszcze doczekamy się tak emocjonujących derbów jak w latach 90.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jako,że jestem kibicem ekipy Toruńskiej powinienem się doszukiwać wszystkich możliwych plusów na ich stronę i że to właśnie Toruń zdobędzie Mistrza. Jednak tak nie jest. Patrząc na aktualną formę zawodników Falubazu a Unibaxu no to powiedzmy że jest zbliżona. Warto zauważyć,że zawody odbędą się w Zielonej Górze a to oznacza że Falubaz przygotuje tor pod siebie. Już ostatnio w meczu z Tarnowem zrobili taki tor że Tarnowianie mieli bardzo duże problemy z Jego odczytaniem. Wiadomo jak Torunianie jeżdżą na przyczepnych owalach. Spotkanie w rundzie zasadniczej zakończyło się zwycięstwem Torunian jednak tam AJ objechał tylko 2 biegi bo dalej nie był w stanie po upadku. Protasiewicz zaliczył chyba najsłabsze zawody 7pkt. Ze strony Torunian świetnie pojechał Holder 11pkt(w niedziele będzie ZZ i nie ma opcji aby tyle pkt zrobili). Ward i Gollob bardzo dobrze spisali się w tamtych zawodach i ciekawe jak będzie tym razem,ale jeśli Falubaz zrobi tor bardziej przyczepny to Tomek już tak dobrze nie pojedzie(13pkt).

Falubaz w pierwszej parze wystawia Hampela i Davidssona który ostatnio w Szwecji dwa razy pojechał rewelacyjne zawody ciekawe jak wyjdą Mu zawody w Polsce. Dzisiaj ma trenować w ZG. Hampel u siebie na torze spisuje się rewelacyjnie i rzadko kiedy ogląda plecy rywali (2,750pkt/bieg)
Następna para to Protasiewicz który rozkręcił się na dobre i z Tarnowem zdobył komplet (12pkt w 4 startach) średnia(2,170pkt/bieg). Krzysiek Jabłoński już w Toruniu pokazał że wcale nie będzie skazany na oglądanie pleców rywali. Na torze Zielonogórskim Krzysiek myślę,że zdobędzie kilka ważnych pkt zresztą średnia((1,691pkt/bieg) pokazuje że jest bardzo solidnym zawodnikiem drugiej linii. Dodając do tego jak ostatnio pojechał Davidsson to druga linia Falubazu wygląda naprawdę bardzo solidnie. Pod 13 numerem jedzie AJ który powraca z dalekiej podróży i po problemach zdrowotnych zaczyna jechać tak jak sobie tego życzą w ZG. Juniorzy Falubazu i co tu dużo napisać jest Dudek(2,184pkt/bieg) ktory w niedzielę pewnie znowu dwucyfrówkę zdobędzie bo pojedzie 4-5 razy i pojedzie Adamczewski który w biegu juniorskim 1-2pkt zdobędzie a to i tak dużo w porównaniu do tego co zdobędzie Pulczyński i Brzozowski.
Unibax robi zasłonę i nie wiadomo do końca kto pojedzie z Miedzińskim a kto z Wardem. Może zacznę od tego co według mnie będzie najistotniejsze w tym spotkaniu a więc druga linia. W Toruniu to:Brzozowski i ZZ. Jeśli Brzozowski zdobędzie 1pkt to napewno będzie to niespodzianka bo patrząc na to,że to jest wyjazd i ma średnią na poziomie 0,606pkt/bieg nie liczę na nic więcej. Ile pkt Toruń zrobi na ZZ? Od tego będzie bardzo wiele zależało i myślę,że 6-7pkt to jest maks co mogą wycisnąć.
Druga linia Falubaz - Unibax [9-7pkt]
Juniorzy i tu znowu przewaga Zielonogórzan. Dudek wiadomo jak u siebie jeździ a i Adamczewski spokojnie z Pulczyńskim , Brzozowskim może wygrać. Paweł Przedpełski w sezonie zasadniczym przywiózł 3x0. Jak będzie tym razem tego nie wie nikt. Jednak można zauważyć że problemy ze sprzętem jakie ma po stracie najlepszego silnika są i to poważne. Paweł pewnie dostanie z 5-6szans na starty ale nie sądzę aby zdobył więcej niż 5-6pkt bo też za bardzo nie ma na kim a wiadomo jak Mu teraz jada maszyny...
Juniorzy: [11-5pkt]
Liderzy a więc Gollob , Ward , Miedziński. Tak to wygląda ale patrząc na to jak jadą na wyjazdach Ci zawodnicy to Miedzińskiego i Golloba by należało z tego grona odpalić. Miedziak średnia(1,827pkt/bieg) i Gollob (1,763pkt/bieg). W sezonie zasadniczym Miedziak zdobył tylko 4pkt w niedzielę napewno pojedzie lepiej ale czy zdobędzie over10pkt tego nie jestem wcale taki pewien. Gollob objechał bardzo dobre zawody ale teraz zrobią inny tor tak jak pisałem i pewnie Tomek sie pogubi. 7 startów bardzo realne. I jak to ostatnio już bywa wynik będzie starał się trzymać Darcy Ward który na wyjazdach ma śr/bieg 2,029. Patrząc na Jego formę to naprawdę można sądzić że zdobędzie w granicach 17pkt.
Liderzy na remis tzn. Hampel + Protasiewicz + AJ = Miedziński + Gollob + Ward (po 6 startów).
Ten remis to tak już dość optymistyczna wersja dla Torunia...;)
Wiadomo w sobote jeszcze GP i mam nadzieję że kontuzji nikt nie złapie.
Wygrana 8-10pkt Falubazu mi wychodzi i dlatego gram 10/10:
Falubaz DMP - 1,40 bet365 i Unibet
Pozdrawiam RADULA
 
K 0

keff81

Użytkownik
No właśnie, skoro w sobotę GP to może warto poczekać z obstawianiem. Ward i AJ już w tym sezonie połamali się w GP. Oby nikomu tym razem nic się nie stało.
W nowym sezonie Woffinden do Torunia, Holder za Brzozę jako 2 linia i możemy jechać ;)
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
W nowym sezonie Woffinden do Torunia, Holder za Brzozę jako 2 linia i możemy jechać ;)
Holder 8.92, Gollob 8.62, Ward 8.16, Miedziński 8.32, Woffinden 9.88 - sami seniorzy dają KSM 43,9 a więc o 3,9 za dużo a jest przecież jeszcze 2,50 za ogórka i Przedpełski 7.0. No chyba że o czymś nie wiem? Golloba nie będzie czy wspaniałe zarządy znowu zmienią regulamin?
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Holder 8.92, Gollob 8.62, Ward 8.16, Miedziński 8.32, Woffinden 9.88 - sami seniorzy dają KSM 43,9 a więc o 3,9 za dużo a jest przecież jeszcze 2,50 za ogórka i Przedpełski 7.0. No chyba że o czymś nie wiem? Golloba nie będzie czy wspaniałe zarządy znowu zmienią regulamin?
Ma być zniesiony KSM od przyszłego sezonu. Ma być czy tam to już jest pewne, nie wiem. Jeśli zostanie przepis, że w składzie musi być 4 zawodników Polskich to Toruń takim składem mógłby wystartować ???? Wiadomo, że u nich o finanse nie ma się co martwić więc jeśli będzie tylko szansa to Karkosik na pewno zaciągnie z banku jakieś dodatkowe 1,5-2 drobne baniki byle by zdobyć złoto. Jeśli będzie taki regulamin, umożliwi on na pewno stworzenie dream teamu, a przez to Toruń jako pierwszy będzie mógł sobie taką drużynę zrobić. Nawet regulamin finansowy na jakimś maksymalnym pułapie tego nie zmieni... :grin::cool: Wracjąc na koniec do Woffindena wątpię, żeby on zasilił jakiś inny klub. On teraz pokaże przywiązanie do Sparty, która umożliwiła mu jazdę w Ekstralidze, uwierzyła w niego itd itp. Baron w to wierzy na pewno a jak będzie zobaczymy.. Jest młody &quot;zera&quot; mogą namieszać w głowie.. ???? ???? ???? ????
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
No chyba że tak, ale to glupota moim zdaniem. KSM to chyba najlepszy pomysł władz od dawna (ksm oraz juniorzy tylko z Polski), liga jest wyrównana a przez to ciekawa, a teraz zrobią się hegemoni. Będzie krytyka i za rok znowu będzie inny regulamin itd itd itd. :roll:
 
K 0

keff81

Użytkownik
W każdym sporcie są hegemoni. Nie wiem czemu taki Unibax miałby zmieniać skład bo zawodnicy za dobrze jeżdżą i za wysoką średnią wykręcili. Taka kara za talent Przedpełskiego? KSM jest bardzo chory bo wystarczy w sezonie kilka kontuzji czy gorsza forma jednego zawodnika i można spaść z ligi. Nie wiem czemu zespół z kasą ma co sezon dostosowywać się do jakiś matematycznych zasad. Dajmy w piłce nożnej KSM. Przecież w najlepszych ligach walczą o zwycięstwa ciągle 2-3 te same zespoły. Skandal normalnie ????
 
K 5

kukos

Użytkownik
Oj ludzie ludzie.... nie znacie regulaminu a się odzywacie.
Regulamin na przyszłe 2 albo 3 lata, był zatwierdzony już przed startem tego sezonu.Więc dziwi mnie wasza nie wiedza i łudzenie się, że regulamin zostanie zniesiony.
KSM nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż hamuję to rozwój juniorów, gdyż taki Przedpełski za rok z KSM 7.00 nie wygląda atrakcyjnie. Nie prowadzi to również do oszczędności, gdyż wiadomo, że zawodnik z KSM 2,50 może windować stawkę, tak jak w tym roku np. Artur Mroczka.
Dodatkowo KSM osłabia znacząco ligę, gdyż dla takich zawodników jak Davidsson oraz Brzozowski przy zdrowej rywalizacji zabrakło by miejsca w składach. Pomysł z 4 zawodnikami z Polski uważam za w miarę trafiony, gdyż tacy zawodnicy Polscy jak Miśkowiak,Mroczka,Jeleniewski bardziej zasługują na jazdę w Ekstralidze niż Brzozowski.Nikt nikomu nie zabrania zbudowania składu oszczędnościowego i przegrywania meczów. Jeżeli klub jest mądrze zarządzany jest w stanie się utrzymać w ekstralidze, np. Gorzów. Wiadomo, iż na chwilę aktualną Zielona Góra i Toruń, dominują nad resztą w kwestiach finansowych, ale jest to efekt dobrego działania marketingowego obu klubów.
Ponadto Tomek ma podpisany kontrakt na następny sezon, więc on go obowiązuje do jazdy.

Co do zakładów, również uważam, iż Falubaz jest faworytem.
Dotychczas Toruń na wyjazdach spisywał się słabo, jednakże tor w Zielonej Górze, wydaję się, że może dobrze rokować.
Miedziński potrafi tam śmigać, może nie pokazał tego w tym roku, ale w latach poprzednich potrafił tam świetnie fruwać, aż Dowhan przymierzał się do jego kupna.
Ward w ostatnich 2 meczach forma nieziemska.
Tomek również chwycił wiatr w żagle, poprzestawiał silnik i już zaczyna jechać, ponadto na najważniejsze mecze, widać, że się mocniej spina.
Przedpełski, tu jest właściwie zagadka, której sam nie umiem rozgryźć, na pewno jego punkty są bardzo ważne i mogą okazać się decydujące, jeśli po pierwszym słabszym starcie się dobrze przestawi powinien solidnie zapunktować.
Brzozowskiego i Pulczyńskiego pomijam, obaj nie powinni rywalizować z ZG, a każdy ich punkt będzie przez mnie przyjęty dużymi brawami.
pozdrawiam.
 
aikman 460

aikman

Użytkownik
Zielonka pewniak pod kazdym wzgledem sa lepsi od Torunian.Zaliczke z pierwszego meczu prawdopodbnie juz w pierwszym biegu i beda systematycznie powiekszac przewage.Co prawda grand prix dzien wczesniej i wiadomo kontuzje moga sie zdarzyc jednak nie przewiduje innego scenariusza niz zloty medal DMP Falubazu Zielona Gora a wiec wszystkie typy mozna kierowac wlasnie w tym kierunku..
Hej hej Falubaz..
 
K 5

kukos

Użytkownik
Zaczynam wątpić Radula w Twoją inteligencje.
Oczywiście strategiczne podejście, miało niewielki sens ale jednak miało. Goście zazwyczaj wysyłają skład awizowany jako pierwsi, w ten sposób Falubaz mógł zmienić układ par i np. pod nr 9 i 10 postawić na parę Pepe - Jabłoński.Tak by zmienić ustawienie par by przed nominowanym jechały najsilniejsze i ewentualne zmiany taktyczne następowały we wcześniej fazie zawodów.
Nieuzasadnione było przewidywanie kontuzji,których z zawodników, owszem w tym sporcie kontuzję są częste. Ale kontuzja Golloba albo Warda, od razu by przekreślała jakiekolwiek szanse.
To co teraz wymyślą,jest i tak bez większego znaczenia. Gdyż to i tak nie jest żadna kara za kombinowanie, Sullivan bez formy zrobiłby tyle samo punktów co Kus i Kenio, ale oni na pewno mniej wezmą za przyjazd na mecz ;).
Aczkolwiek mogli wpisać Brzózkę i Holdera, a następnie potem odwrócić...;)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Zaczynam wątpić Radula w Twoją inteligencje.
Oczywiście strategiczne podejście, miało niewielki sens ale jednak miało. Goście zazwyczaj wysyłają skład awizowany jako pierwsi, w ten sposób Falubaz mógł zmienić układ par i np. pod nr 9 i 10 postawić na parę Pepe - Jabłoński.Tak by zmienić ustawienie par by przed nominowanym jechały najsilniejsze i ewentualne zmiany taktyczne następowały we wcześniej fazie zawodów.
Nieuzasadnione było przewidywanie kontuzji,których z zawodników, owszem w tym sporcie kontuzję są częste. Ale kontuzja Golloba albo Warda, od razu by przekreślała jakiekolwiek szanse.
To co teraz wymyślą,jest i tak bez większego znaczenia. Gdyż to i tak nie jest żadna kara za kombinowanie, Sullivan bez formy zrobiłby tyle samo punktów co Kus i Kenio, ale oni na pewno mniej wezmą za przyjazd na mecz .
Moja inteligencja a Twoja:...
Aczkolwiek mogli wpisać Brzózkę i Holdera, a następnie potem odwrócić...
Sam coś piszesz a później jednak powracasz do tego o co mi chodziło,że należało wpisać normalnie i ewentualnie zamienić zawodników numerami...
Teraz zabłysnąłeś naprawdę gratulacje;)
Gollob napewno nie jedzie to dla tych co się łudzili że może jednak się pojawi w ZG:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/386102/tomasz-gollob-nie-pojedzie-w-zielonej-gorze
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
D.Ward over 9,5 1,6 Fortuna
Kurs na bank zleci w dół . Ward, dzisiaj główny wojownik swojej ekipy. Jeżeli mają podjąć jakąś walkę, to Ward musi być pierwszym który będzie tutaj zdobywał punkty. Linia naprawdę fajna, wystarczy nawet 5 razy 2 miejsce, ale myślę, że jakaś 3 będzie jak nic. W zasadniczym zdobył tutaj 12 punktów, dzisiaj powinien przegrywać tylko z Hampelem.
 
maross125 30

maross125

Użytkownik
Z tego co widze - a raczej nie widze już żadnej oferty na dzisiejszy finał poza fortuną ( po odjęciu daniny @1.18 )
Jakby ktoś znalazł oferte mógłby tu napisać, bo szukam od wczoraj i nie moge nigdzie znaleźć.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik


Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów (0-10) 2 1,72 Bet365 ✅
Na szybko bo się spieszę a forum nie wiem dlaczego tak wolno chodzi czyżby przez to, że dzisiaj ostatnie spotkania play off w Polsce ;D? Tarnów ma duży handicap w postaci Cieślaka, który na pewno coś dzisiaj wymyśli. Częstochowa z Z/Z zobaczymy jak spiszę się ostatnio w średniej formie Laguta. Jensen i Holta pewnie poziom utrzymają. Do tego mocni juniorzy. Jeśli chodzi o gości to równy skład może dać im brąz. Uważam, że dzisiaj nie wygrają ale będą się na tyle bronić, że utrzymają zaliczkę z Tarnowa a co za tym idzie powyższy typ wejdzie. Może póżniej dorzucę coś na finał, ale na razie oferta słaba. Bukmacherzy nie wiedzą jaki handicap wystawić...
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Adrian Miedziński over 11 @1.9 zwrot
Bet365
Adrian wystartuje dzisiaj siedem razy (ZZ i taktyczna), dlatego nie powinno być problemu z wykręceniem przynajmniej 12 punktów. Zielonogórski tor jest jednym z tych, na którym Miedziak potrafi jechać, aczkolwiek dziś powinno być nieco przyczepniej niż zawsze. Ciekawi mnie tylko jak bardzo pod nieobecność Golloba będą się torunianie spinać, jednak liczę, że nie będzie totalnego olania.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Michael Jepsen Jensen - Maciej Janowski 1 1,40 Betsafe ⛔

Michael u siebie na torze spisuje się bardzo dobrze i granica over 10pkt dzisiaj dla Niego jak najbardziej do zdobycia tym bardziej że ma 6 startów. Janowski na wyjazdach nie błyszczy w tym roku w Czewie pojechał bardzo słabo. Nie ma innej opcji jak górą Jepsen.

Patryk Dudek(-2) - Paweł Przedpełski 1 1,70 zwrot:grin:

Tutaj gram na juniora gospodarzy który dzisiejszym występem kończy jazdę jako junior w lidze polskiej. Patryk na swoim torze średnia niesamowita. Zna każdy centymetr tego owalu i dzisiaj przy takich osłabieniach Torunian myślę że w granicach 10oczek się spokojnie zakręci liczę na Jego 5 startów. Paweł ma problemy z motorami co widać i co mowią trenerzy Unibaxu. W tym roku na torze w ZG przywiózł 3x0. Dzisiaj pewnie aż tak słabo nie pojedzie jednak nie sądzę aby był w stanie zbliżyć się do Patryka nawet jeśli dostanie szanse wyjechać na tor 7 razy.

AKO=2,38

Davidsson - Przedpełski 1 3,20 :grin:

A tu ze względu na bardzo wysoki kurs na Szweda. Ostatnio w dwoch meczach w Elitserien pojechał świetnie. Może dzisiaj choć trochę się przebudzi i pojedzie na kilka pkt? Za drobne można spróbować.

Rune Holta(+2) - Grisza Łaguta 1 1,85 ✅

Rune końcowka sezonu bardzo dobra. Na torze Częstochowskim śmiga aż miło.Grisza podobnie jednak ostatnio ma jakieś problemy ze sprzętem. Dla mnie para 50/50 a handi +2 na Ryśka uważam,że warto pobrać.

Darcy Ward - Jarek Hampel 1 1,90 :grin:

Kurs kosmos. Darek ostatnio śmiga i lata na wszystkich torach. Jest bardzo szybki i widac że ta końcowka sezonu Mu służy. Jarek oczywiście na torze w ZG rzadko ogląda plecy rywali jednak dzisiaj Ward ma aż 2 biegi więcej a to jest bardzo dużo w kwestii rozstrzygnięcia tego zakładu na plus.
Kurs teraz już mniejszy jednak jak grałem to był 1,90 wczesniej nie mogłem się zalogować dlatego piszę dopiero teraz.

Wszystko Betsafe
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom