>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

siłownia/kulturystyka

J 18

jarcow

Użytkownik
kreatyna byle jaka , wszystko to samo a różni się tylko ceną bo inne firmy, jedyne pytanie czy wolisz w proszku czy kapsy
Zgadzam się. Wszystkie są rozsypywane z jednego wora, chińskiego wora. Najlepsze mono, tanie i przebadane wielokrotnie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Odświeżę temat, dziś była na ten temat dyskusja to przenoszę ją tutaj.

Część z Was to sportowcy widzę to podzielcie się swoim planem, tj. jak trenujecie, jaką dietę stosujecie, jakie macie założenia i efekty, ewentualnie czy stosujecie jakieś suplementy.

Zapraszam do wymiany opinii, może ktoś skorzysta z rad.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Przede wszystkim czekamy na Twoją historię Marcin.
Ja osobiście nie ćwiczę regularnie, jem co chcę, masa jest trochę za duża na chwilę obecną, bo swego czasu było nawet 10kg mniej, choć wtedy było to za mało.
Trening na siłce rzecz jasna 3x/tydzień, bieganie i rower koło 3 godzin w tygodniu wychodzi łącznie.
 
leniuszek 21

leniuszek

Użytkownik
Może ktoś mi coś poradzi. Mam 183cm i 66kg, zawsze byłem chudzielcem i obojętnie ile jadłem nie tyłem. W mojej diecie, jeżeli można tak powiedzieć dominują słodycze. ????
Od października zamierzałem się zapisać na siłownie, ponieważ skończył mi wf na studiach, a jakąś regularną aktywność fizyczną trzeba chyba mieć. No, ale tu pojawiły się wątpliwości, czy przy takiej niskiej wadze można iść na siłownie?
Więc poczytałem trochę o ćwiczeniach na masę, dietach, ektomorfikach itd., ale najlepiej gdyby ktoś się podzielił własnymi doświadczeniami.
Nie mam zamiaru brać żadnych koksów, tabletek itp...
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Można śmiało iść, ja miałem podobnie jak zaczynałem przygody z siłownią. Coś ok 180-182 i koło 68-70 kilo.
Z tego co piszesz wynika, że ewidentnie ektomorfik, mam to samo. Ale u mnie było nagle totalne rozleniwienie przez pół roku i śmieciowe żarcie, to musiałem trochę zrzucić. Przybieranie masy łatwe nie jest, to przyznam, ale da radę. Musisz dużo jeść, głównie białka. Jeśli nie jesteś w stanie wrzucić do codziennej diety wystarczająco dużo białka, śmiało możesz na sfd kupić białko serwatkowe w proszku, żadna to chemia, po prostu serwatka tylko w proszku tak na dobrą sprawę.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Leniuszek to dobrze o Tobie świaczy (chociaż nick na to nie wskazuje :razz ???? , że nie chcesz faszerować się kreatyną czy jakimś innym syfem, ale tak jak Olo napisał powinieneś wpierniczać dużo białka, ułożyć najpierw odpowiednią dietę, a potem ew. dodać białko serwatkowe jeżeli nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiedniej dziennej ilości z pokarmu. Ja polecam ten egzemplarz, stosowane również przez kilku zawodników Vive Kielce białko Supreme Whey, wg mnie jedno z lepszych, do tego dobre w smaku truskawka, czekolada (prócz wanilii). Dużo samozaparcia, wytrwałość, regularne treningi, regeneracja, dieta (+ dużo wody) = super efekt, ale trochę to potrwa ;)
 
leniuszek 21

leniuszek

Użytkownik
Dzięki za rady. ????
W razie jakiś pytań i wątpliwości będę pisał, bo w necie jest pełno informacji na temat diet, treningów i czasami ciężko wybrać te wartościowe.
 
koval 161

koval

Użytkownik
Leniuszek, przede wszystkim musialbys sobie ulozyc odpowiednia diete, przyjac odpowiednie ilosc BTW (bialka, tluszcze, wegle) na kg masy ciala w zaleznosci od celu. Gdy juz bedziesz mial dopieta diete na ostatni guzik wtedy zakupic sobie jakies bialeczko w celu uzupelnienia diety i juz. Oczywiscie musisz obliczyc zapotrzebowanie kaloryczne, dodac do niego 300/500 kcal i to, wraz z regularnymi cwiczeniami (nie zapominaj o regeneracji) powinno dac ladne rezultaty ;)
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
Leniuszek to dobrze o Tobie świaczy (chociaż nick na to nie wskazuje :razz ???? , że nie chcesz faszerować się kreatyną czy jakimś innym syfem, ale tak jak Olo napisał powinieneś wpierniczać dużo białka, ułożyć najpierw odpowiednią dietę, a potem ew. dodać białko serwatkowe jeżeli nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiedniej dziennej ilości z pokarmu. Ja polecam ten egzemplarz, stosowane również przez kilku zawodników Vive Kielce białko Supreme Whey, wg mnie jedno z lepszych, do tego dobre w smaku truskawka, czekolada (prócz wanilii). Dużo samozaparcia, wytrwałość, regularne treningi, regeneracja, dieta (+ dużo wody) = super efekt, ale trochę to potrwa ;)
co ?? haha , poczytaj troche potem sie wypowiadaj.
mozesz zaczać leniuszek od 2,5 g bialka /kg najlepiej jedz wolowine jak nie stać to kura indyk ryba kurczak
 
G 0

grzegorzko

Użytkownik
Trenuje ponad 5 lat ogolnie jestem ektomorfitikiem i jest mi bardzo trudno przybra cna masie bez trzymania sie naprawde scislej diety na kreatyne mozesz wejsc bardzo szybko bo nie jest to jakis silny srodek ale za to bardzo sobie to chwale ???? choc osobiscie polecam bardziej jablczan creatyny lepiej na mnie dziala ????
 
J 18

jarcow

Użytkownik
Część z Was to sportowcy widzę to podzielcie się swoim planem, tj. jak trenujecie, jaką dietę stosujecie, jakie macie założenia i efekty, ewentualnie czy stosujecie jakieś suplementy.
Trening: FBW - 3 razy w tygodniu.
Dieta: IF - okno żywieniowe od 12:00 do końca dnia.
Założenia: sucha masa, bez zalewania się tłuszczem.
Suplementy: mono kreatyny przez 10 tyg. na przemian z DAA przez 4 tygodnie.
Efekty:

 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Panowie. - Coś na regeneracje. W sensie zacząłem w tym tygodniu się rozgrzewac &quot;do siłowni&quot; - ale ledwo się z mięśniami brzucha zebrałem dzisiaj z łóżka - musiałem się przeturlac bo nie miałem siły się dźwignąc.
Jest tam jakieś BCA czy jakieś inne guarany na sen - w sensie po treningu - żeby z rańca nie czuc zakwasów czy bólu.
Pomóżta. - Co tam łykacie po treningu?
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Znawcą nie jestem ale jak dla mnie BCAA po treningu popite carbo to niezły pomysł ale najlepszy na regenerację jest sen a aby dobrze spać ZMA wzięte przed snem powinno polepszyć spanie ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ja tam od jakiegoś czasu wskoczyłem w podobną diete jak jarcow, z tym, że okno mam od 13-14. Ćwiczę co 2 dzień, choć ostatnio pare treningów zastąpionych 1.5 godzinnym rąbaniem i noszeniem drewna. Co do regeneracji to BCAA z rana, w dni treningowe po treningu też. Stosuję trochę mniejsze porcje niż tam zalecają. Do tego w białku, którym uzupełniam diete w dni treningowe też są BCAA. No i z 7-8 h snu.

Generalnie gadałem niedawno z ludźmi, którzy mają 2 treningi dziennie i pytałem o regeneracje, to powiedzieli tak: BCAA, jeść na potęgę i dużo spać. To taka podstawa.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Panowie. - Coś na regeneracje. W sensie zacząłem w tym tygodniu się rozgrzewac &quot;do siłowni&quot; - ale ledwo się z mięśniami brzucha zebrałem dzisiaj z łóżka - musiałem się przeturlac bo nie miałem siły się dźwignąc.
A co będzie po przysiadach ?
Swoje trzeba przeboleć, jak będziesz sumiennie i regularnie ćwiczył to zakwasy znikną i to dość szybko. Potem trening i dobry sen i zbędne Ci suple
 
Do góry Bottom