>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

siłownia/kulturystyka

qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Wychodzę z podobnego założenia, poboli trochę na początku, pewne partie mięśni będzie mocniej czuć, ale organizm się przyzwyczaja i jak się wejdzie w rytm treningowy to organizm się przyzwyczaja, ja jadę na sucho i jestem zadowolony.
Jakiś konkretny plan treningowy masz, jakie cele ?
 
triceps_ 2

triceps_

Użytkownik
Może i ja się podłączę do tematu ;) . Jak widać po moim nicku , również uprawiam ten piękny sport. Mój staż to ponad 1.5 roku. Trening obecnie 3 razy w tygodniu plus cardio. W obecnym chwili jestem w okresie redukowania.Dietka to 2.5 g białka na kg , około 3-4 g węgli i 1.2 tłuszczy. Pozdrawiam i życzę przyrostów ????
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
od jakiegos 2,5 miesiaica regularnie gram w siatke (2 x w tyg) i ostatnio zaczalem odczuwac zdecydowanie wieksze i dluzsze zmeczenie miesni ud, lydek itp, poleccacie cos na szybsza regeneracje?
 
L 7

landis

Użytkownik
Tadzin jeśli pytasz o suplementy to za mające wpływ na regeneracje mięśni po wysiłku fizycznym uważa się glutaminę, kreatynę, zma (preparaty zawierające cynk i magnez), mutwiwitaminy. Duży wpływ na regenerację ma też tzw, odnowa biologiczna - sauna, masaż, hydromasaż, basen i pływanie, do tego jakieś delikatne ćwiczenia izometryczne w dni wolne od treningu
 
rell 44

rell

Użytkownik
Witam
Przyszła i pora na mnie ostatnio remontowałem sobie pokój i zostało trochę kaski nie zbyt dużo miejsca w pokoju ale na jakieś 2 urządzenia wystarczy.
Chciałbym zacząć przygodę z siłką( wstyd się przyznać ale mając 22lata jeszcze nie ćwiczyłem nigdy)
Chciałbym zrobić sobie taką mini siłkę w Pokoju nie wiem czy to dobry pomysł na siłkę po za domem zbytnio czasu nie ma i mam do niej daleko dość.
A więc przyjdzie do meritum.
Mam do wydania około 800zł na jakiś sprzęt chciałbym ogólnie poprawić sylwetkę jestem dość chudy gdyż ważę 65kg przy wzroście 174cm.
Klatka nie zbyt szeroka.
Ogólnie jestem kompletnie dęty jeśli chodzi o siłkę. Nie wiem co najlepiej kupić myślałem o ławeczce(z pewnym obciążeniem) + drążek mam lekką skoliozę i myślę by się trochę jeszcze porozciągać może dojdzie kilka cm w górę.
Jeśli ktoś jest trochę ogarnięty ma trochę czasu i chęci prosiłbym by ktoś mi podpowiedział co i jak.
Jakie sprzęt najlepiej kupić?
Jaką dietę stosować na masę?
jakieś wspomagacze?
Wiem jest dużo na necie np co jeść na masę ale jest tego tyle i nie jestem w stanie jeść niektórych rzeczy z tych diet gdyż nie mam czasu na przygotowanie co niektórych potraw. Może trochę się wyrażę nie zrozumiale ale jaka jest podstawowa dieta na masę ile posiłków dziennie.
z Góry dziękuję za jakieś wskazówki za pomoc odwdzięczę się dziękuje!
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Jak zaczynasz to z pewnością żadnych wspomagaczy, na początku musisz wycisnąć z organizmu tyle ile sam w stanie jest zrobić.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Jakie sprzęt najlepiej kupić?
Sprzęt wiadomo, najlepiej markowy (Marbo,Kelton) ale z takim funduszem to za wiele nie powojujesz. Ja 800zł to płaciłem za samo obciążenie ;) Z Twoją wagą to być może te ławeczki z allegro i obciążenie betonowe oblewane plastikiem (również na allegro) ale tu nie licz na jakość bo to najtańszy szajs.
Ogólnie na dobry początek Ci ptrzeba ławeczkę,gryf prosty, ze 2 hantle i 70-80kg? obciążenia. A no i drążek rozporowy w drzwi, ale to już mały koszt. Popatrz po allegro, czasem ludziom szybko się nudzi ten sport i sprzedają całe zestawy w niezłych cenach, trochę jeszcze może utargujesz i coś dasz radę kupić.
Jaką dietę stosować na masę?
Tu jednak musisz sam się trochę wykazać i zasięgnąć info. Na masę to na pewno dodatni bilnas kcal :razz:
jakieś wspomagacze?
Na siłownie sępisz, a już byś się brał za suple? ???? Zapewniam Cię, że jak dobrze wszystko poukładasz to odżywki będą Ci zbędne. A zaoszczędzone siano będziesz mógł przeznaczyć na żarcie, albo systematyczną rozbudowę siłowni ;)
Wytrwałości ;)
 
rell 44

rell

Użytkownik
Sprzęt wiadomo, najlepiej markowy (Marbo,Kelton) ale z takim funduszem to za wiele nie powojujesz. Ja 800zł to płaciłem za samo obciążenie ;) Z Twoją wagą to być może te ławeczki z allegro i obciążenie betonowe oblewane plastikiem (również na allegro) ale tu nie licz na jakość bo to najtańszy szajs.
Ogólnie na dobry początek Ci ptrzeba ławeczkę,gryf prosty, ze 2 hantle i 70-80kg? obciążenia. A no i drążek rozporowy w drzwi, ale to już mały koszt. Popatrz po allegro, czasem ludziom szybko się nudzi ten sport i sprzedają całe zestawy w niezłych cenach, trochę jeszcze może utargujesz i coś dasz radę kupić.

Tu jednak musisz sam się trochę wykazać i zasięgnąć info. Na masę to na pewno dodatni bilnas kcal :razz:

Na siłownie sępisz, a już byś się brał za suple? ???? Zapewniam Cię, że jak dobrze wszystko poukładasz to odżywki będą Ci zbędne. A zaoszczędzone siano będziesz mógł przeznaczyć na żarcie, albo systematyczną rozbudowę siłowni ;)
Wytrwałości ;)
Problemem nie jest iż nie mam funduszy a problemem jest że nie zbyt dużo miejsca w Pokoju a tylko tam mogę coś takiego zrobić

dzięki jeśli chodzi o tą kwestię sprzętu a mam jeszcze takie pytanie chyba słyszeliście o APL czy warto to brać połączonego z Białkiem?
A jeszcze takie pytanie musi być drążek rozporowy nie może być do sufitu zwykły?
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Problemem nie jest iż nie mam funduszy a problemem jest że nie zbyt dużo miejsca w Pokoju a tylko tam mogę coś takiego zrobić
W takim razie źle zrozumiałem. No to:
http://www.marbo-sport.pl/skladana-lawka-regulowana-ms-l014.html
do tego jakieś stojaki, trochę talerzy i git.
A jeszcze takie pytanie musi być drążek rozporowy nie może być do sufitu zwykły?
rozporowy to była wersja tańsza ;) wiadome, że do sufitu czy do ściany będzie dużo lepszą opcją
co do odżywek to niestety nie pomogę/nie doradzę
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Co do ławki to mam podobnego Keltona w domu, z tym, że bez opcji skos głową w dół, ale za to mam haki w ławce. Dałem mniej, kupowałem na allegro.
Drążek do ściany mocowany na kołki to też nie jest potężna kasa, kwestia tylko jaką masz ścianę akurat w pokoju, czy będzie trzymać. Ale jak tak to polecam. Drążek brachol kupował, bodaj w stówce się zamknął z przesyłką.
Co do tej firmowości co Konrad pisze to ja tam dałem dużo mniej niż on na to wszystko i spokojnie mi wytrzymuje, nic sie nie psuje, ciężary to ciężary, 20 kg to 20 kg, a czy ma na wierzchu taki czy inny napis to mnie tam to wali.
 
rell 44

rell

Użytkownik
W takim razie źle zrozumiałem. No to:
http://www.marbo-sport.pl/skladana-lawka-regulowana-ms-l014.html
do tego jakieś stojaki, trochę talerzy i git.

rozporowy to była wersja tańsza ;) wiadome, że do sufitu czy do ściany będzie dużo lepszą opcją
co do odżywek to niestety nie pomogę/nie doradzę
i do tej ławki Gryf i 2 hantle??
Może jakoś to zmieszczę wszystko.
Olo także dzięki za zainteresowanie reputa juz poszła.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
i do tej ławki Gryf i 2 hantle??
gryf prosty (180cm), dwie hantelki i trochę obciążenia. No i oczywiście jakieś stojaki wolnostojące, np:
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-stojaki-pod-sztange-2-sztuki-s001.html
podstawiasz pod ławeczkę i wyciskasz, podnosisz skosa na ławce (prawie do pionu) i wyciskasz na bary. Odstawiasz ławeczkę, regulujesz stojaki i możesz robić przysiady. Opcji jest multum ;) Na dobry początek tak jak pisałem: ławeczka,gryf,hantelki,stojaki ,obciążenie i drążek. I możesz nawalić tyle ćwiczeń z tego że hoho.
Do tej ławeczki z czasem możesz dokupić wyciąg górny,modlitewnik czy prasę do nóg na czworogłowe i dwugłowe ;)
 
A 1

andn

Użytkownik
Pamiętaj o właściwym odżywaniu. Daruj sobie suple, chyba że jakieś boostery, które dadzą kopa po męczącym dniu. Wiadomo, że w pokoju wszystkich ćwiczeń nie wykonasz, ale drążek, sztanga i hantelki na dzień dobry powinny dać efekty. Stopniowo zwiększaj obciążania i rośnij chłopaku ;)
 
rell 44

rell

Użytkownik
Panowie jeszcze wrócę do tematu na moją wagę 65kg na sam początek jakie obciążanie wystarczy ile kg?
Czy to na sam początek wystarczy taki zestaw?
http://www.marbo-sport.pl/skladana-lawka-regulowana-ms-l014.html
http://www.marbo-sport.pl/hartowany-gryf-prosty-180cm-na-zaciski-srubowe-mw-g180s.html
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-stojaki-pod-sztange-2-sztuki-s001.html
http://www.marbo-sport.pl/hantla-skrecana-na-stale-4-kg.html
i oczywiście + Obciążenie i drążek
Tylko mam prośbę do kogoś jeśli może niech mi znajdzie do tego zestawu obciążenie może być na allegro.
 
rell 44

rell

Użytkownik
obciążenie to niestety najdroższa część tej zabawy
http://www.marbo-sport.pl/zestaw-gryfow-i-obciazen-102kg-761.html
jak już bierzesz z marbo ławkę i stojaki to bierz i obciążenie z gryfami. zapłacisz jedną przesyłkę ;)
co do obciążenia to posiadam takie same (+ 2x20) i nie do zniszczenia. rzucane,obijane itp i nic.
Dzięki, Konrad a nie uważasz iż dla początkującego to za dużo jak na sam początek aż tyle kg z moją wagą??

Konrad mam do ciebie prośbę jeśli masz czas czy mógłbyś mi podać dokładne linki z mabro co mam kupić tak bym zapłacił 1 przesyłkę bo faktycznie na każde są osobne przesyłki.
Ławka gryf obciązenie tyle i drążek ale to osobno bo więcej mi się do pokoju nie smieści.
i jeśli chodzi o ten gryf co mi podałeś tam jest zestaw gryfów rozumiem iż ogólnie hantelek osobno nie trzeba kupować bo widzę że z tego gryfu je można zrobić tak?
 
tobias 359

tobias

Użytkownik
Chciałbym zacząć przygodę z siłką( wstyd się przyznać ale mając 22lata jeszcze nie ćwiczyłem nigdy)
Rell jeszcze nie ćwiczył, dlatego nie wiem czy jest sens teraz zaopatrywać się w jakiś firmowy ciężar i gryfy. Ławeczka świetna sprawa i jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z siłką to warto zainwestować w taką ławeczkę jak podał Konrad.
Ja na Twoim miejscu zacząłbym od ćwiczeń ogólnorozwojowych.
Zrób program 100 pompek, 6weidera itp. Jeżeli wytrzymasz miesiąc tzn będziesz regularnie ćwiczył wtedy sobie kup ławeczkę, gryf. Znam wielu którzy po początkowym entuzjazmie nagle przerywali treningi.
Przy 65 kg wagi 100 kg ciężaru to za dużo. 60 powinno wystarczyć według mnie. Kiedy zaczniesz robić postępy to sobie dokupisz.
Z suplementami się na razie wstrzymaj, takie porady słyszałem najczęściej. Skup się na diecie na początek.
To dość złożony temat dlatego warto samemu na ten temat poczytać.
Sprzęt wiadomo, najlepiej markowy (Marbo,Kelton)
Gość nie widział na oczy hantli i ławeczki a Ty mu proponujesz sprzęt markowy. Ciekawe tylko po co? :roll:
Chociażby dlatego nie warto na razie kupować markowych obciążeń ;)
czasem ludziom szybko się nudzi ten sport i sprzedają całe zestawy w niezłych cenach, trochę jeszcze może utargujesz i coś dasz radę kupić.
i nie do zniszczenia. rzucane,obijane itp i nic.
Ja tam swoim żeliwnym ciężarem nie rzucam bo nie mam po co i wszystko się trzyma elegancko :cool:
Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom