>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2021/2022

Status
Zamknięty.
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Jutro nie będzie czasu, dlatego ode mnie już teraz pare zdań na temat jutrzejszego grania w SHL. Na ten moment tabela ligowa wygląda trochę zaskakująco, ale myślę, że ten trend sie odwróci. Takie ekipy jak Vaxjo, czy Skelle mogą zanotować lekki regres, a drużyny Orebro, czy Lulea powinny iść w górę tabeli. Na jutrzejszy kupon pobieram właśnie te dwie ekipy.


Orebro - Timra - 1 RT - 1.61 - fortuna
Djurgardens - Lulea - 2 ML - 1.73 - fortuna


Drużyny w kierunku których sie skłaniam mają dużo większy potencjał od swoich rywali. Ta dysproporcja jest szczególnie wysoka w meczu Orebro. Oczywiście zawsze jest jakiś czynnik ryzyka, ale wierzę, że Orebro pomału wraca na właściwe tory. Wczorajsze spotkanie pokazało, że forma idzie w dobrym kierunku, ale jeszcze nie jest optymalna. Mając tak doświadczonych obrońców Ore nie powinno dać sobie wbić 2 bramek Linkoping. Spodziewam się, że wnioski zostaną wyciągnięte i słabszy rywal zostanie wypunktowany. Abols i Kovacs wzajemnie szukają sie na lodzie, a ta dwójka ma duże znaczenie jak o punkty chodzi. Mam nadzieje, że jutro w bramce wyjedzie Enroth. Timra ostatnio bezlitośnie punktowana przez kolejnych rywali. Jutro również spodziewam się, że Johansson/Rajaniemi kilka razy będzie wyciągać krążek z siatki.


Djur po 6 ligowych porażkach z rzędu. Chyba wszystkie w czasie regulaminowym. Najbardziej mi szkoda Armalisa, którego uważam za absolutny top goalie SHL. Chyba tylko Brynas straciło więcej bramek w tym sezonie, a Armalis trzyma 90% z ułamkiem. Bramkarze robią co mogą, ale obrona nie pomaga. Centrzy nie kreują gry, a skrzydła jej nie napędzają. Wczoraj bitka z Farjestad, a już jutro kolejny trudny rywal. Nie wiem na ile może się zmienić obraz gry Djur w ciągu dwóch dni, ale nie spodziewam się rewolucji. Jutrzejszy rywal złapał wiatr w żagle i ciężko będzie ich powstrzymać. Linus Omark i spółka zaczynają marsz w górę tabeli, a potencjał jest bardzo duży. Lulea lubi i potrafi grać delegacje. Co prawda w Hovet nikomu nie gra sie lekko, ale ta reguła póki co nie dotyczy obecnego sezonu.

Dokładanie te same mecze chciałem na dzisiaj wrzucić. Dopiszę tylko, że Orebro gra bardzo kompaktowo i jest to fajnie poukładany zespół. Tabela nie oddaje ich obecnych możliwości. Co do ostatniego meczu to gdyby w bramce Lwów nie stał Hogberg to skończyłoby się wyżej.

Co do Lulei to wydaje mi się, że po zadyszce na początku sezonu, zaczynają grać swoje. Mocna obrona poparta znakomitą ofensywą. Czekam jeszcze na jej "rozbłysk" bo umówmy się... do formy strzeleckiej musi wrócić Omark. Jedna bramka w 7 meczach to zdecydowanie za mało. Do bramki wrócił po kontuzji Lassinantti - co prawda w dwóch pierwszych meczach nie błyszczał i sporo puścił, ale będzie tylko lepiej.

Na koniec dorzucam jeszcze

Farjestads over 3.5 gola
Kurs 1.81 fortuna
Bk ma problem w obronie... nie tyle z jej jakością co bardziej z koncentracją. 4 bramki Djurgarden to jakieś nieprozumienie. Dla mnie wygląda to nieco tak, jakby ekipa miała świadomość swojej siły i kiedy trzeba to po prostu przekręcają śrubę jak nie trzeba to się bawimy :) Dzisiaj moim zdaniem zobaczymy siłę formacji specjalnych bo PP grają fajnie, z kolei goście bronią delikatnie mówiąc bez szału.
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Pojawiły się składy więc patrząc trochę na obsady w bramkach...


Linkoping vs Malmo
Over 5.5 gola
Kurs 2.28 fortuna
Rautio w bramce miejscowych - jak do tej pory wyglądał bardzo słabo. Sporo puszczał i moim zdaniem nie ma co się spodziewać, że Lwy zagrają na zero. Powoli zaczyna wyglądać przód bo akcje są coraz składniejsze. Pisałem, że mają tam pare nazwisk i powinno to w końcu zaskoczyć. Z kolei w bramce Malmo po raz pierwszy po długiej kontuzji Alsenfelt... myślę, że będzie nieco zardzewiały bo o ile pamiętam miał kontuzje biodra i praktycznie ostatnie miesiące na rehabilitacji. Dodatkowo do Linkoping wraca Soderberg... który błyszczał w barwach miesjcowych przed wyjazdem do NHL. Bedzie zmotywowany, żeby pokazać się z dobrej strony.

Vaxjo vs Skelleftea
Typ x2
Leksand vs Brynas
Typ over 1.5 gola Brynas
Kurs 2.41 fortuna

AIK ostatnio słabo radził sobie na lodzie Lakers, ale teraz są ku temu argumenty, żeby przerwać złą serię. W bramce miejscowych Ahman, który jest zdecydowanie mniej pewny niż startowa jedynka w osobie Kalnisa.

Brynas po serii porażek, będzie chciało powalczyć o punkty. Szansa jest bo w bramce Leksand słabiutki Brage. Jeśli ktoś chce ryzykować w singlach to można próbować dwudrogowo AIK na win i 2.5 gola Brynas. Ja idę w nieco bezpieczniejszą opcję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +412
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj siedzę cicho, bo przyznam szczerze, że piątkowa kolejka Liiga jakaś taka nie do grania ;) .
Gdybym jednak miał coś wybrać ( ale tak trochę bez przekonania ) to poszedłbym w kierunkach:

Karpat - HPK - 1 ML - 1.52 - Fortuna ✅
TPS - Kalpa - 1 ML - 1.65 - fortuna ✅

Łasice z Oulu miały blisko tydzień przerwy. Był czas, żeby spokojnie potrenować i iść na siłownię ;) . Mam nadzieje, że nie doładowali zbyt mocno. W trwającym sezonie Karpat u siebie przegrało tylko raz i to właśnie z HPK. Chęć rewanżu powinna być dodatkową motywacją. Poza tym Łasice dysponują mocną kadrą i dużą głębią składu. Niesamowite jest to, że z graczy grających z przodu tylko Hyry jest bez bramki. Pozostałych 14 graczy przednich formacji zdobywało jedną lub więcej bramek. Trener Lauri Mikkola, który w Oulu jest od kilku lat, ale dopiero pierwszy sezon w roli głównego trenera - ma możliwość dużej rotacji składem. Obrona i Galimov bardzo szczelni, co widzimy po ilości straconych bramek. Dziś pewnie łatwo nie będzie, bo HPK dość dobrze sobie radzi z Karpat, a poza tym dostali nowe życie :) . Pomarańczowi pod wodzą nowego trenera jeszcze nie przegrali, ale dziś najpoważniejszy sprawdzian z dotychczasowych. Laurikainen wydaje się być w dobrej formie, atak sie rozkręcił, ale gospodarze są silniejszą ekipą. Tylko trzeba będzie to udowodnić na lodzie.

W drugim spotkaniu widzę wygraną Turku. Drużyna już zakończyła przygodę z Ligą Mistrzów i całą energię mogą już włożyć w zmagania ligowe. Na pewno stracili trochę sił, bo podróż do Szwecji nie była krótka, ale 3 dni przerwy powinny wystarczyć na regeneracje. Dwie ostatnie porażki mogą nieco niepokoić, ale rywale też byli mocni i trudno powiedzieć, czy nadszedł mały kryzys, czy po prostu rywale byli nieco lepsi. HK Areena jest twierdzą trudną do zdobycia, a Kalpa w tym sezonie jeszcze bez wygranej w delegacji. TPS bardzo dobrze gra przewagi, a Kalpa łapie sporo kar i tutaj szansa dla Rodewalda, czy Hultsa, którzy świetnie grają w PP. Po stronie gości dobrze prezentują sie młodzi gniewni, którzy odgrywają coraz większą rolę w drużynie z Kuopio. Mimo wszystko większy potencjał posiadają gospodarze i liczę na to, że po dzisiejszej kolejce utrzymają miejsce na szczycie tabeli.

PS - jutro z SHL widziałbym win Lulea i Frolunda ✅, ale może Shl00 Shl00 zrobi rozkminę :)

To tyle ode mnie i czytamy sie po weekendzie

🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +906
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Brynas vs Lulea
Typ -1.5 Lulea
Kurs 2.70 fortuna

W chwili obecnej obie ekipy dzieli przepaść. Niedźwiedzie po bardzo słabym początku zaczęły piąć się w górę . W ofensywie zaczynają wyglądać coraz lepiej. Dzisiaj w bramce młody Wallstedt , który jak na razie nie zawodzi. Z kolei brynas nie na na tą chwilę żadnego punktu zaczepienia, żeby ruszyc do przodu. Defensywa słabiutko a i ostatnio teoretycznie prxyzwoity atak, tez nic nie wnosi.

Leksands vs Orebro
Typ zwycięstwo gości
Kurs 2.10 fortuna

Jak dla mnie mecz 50/50 a według mnie może zadecydować bramkarz. Enroth ostatnio super wygląd i nad moim zdaniem średnim Kaskisuo ma sporo przewagi. O kompaktowej grze orebro już kiedyś pisałem. Dobrze bronią i fajnie przechodzą do kontr. Leksand może się posypać.

Malmo vs Skelkeftea
Typ over 5.5
Kurs 2.38 fortuna
Tutaj zdecydowanie najmniej pewny mecz, ale... to co malmo wyprawia teraz w obronie to kpina. Mnóstwo blefów indywidualnych.... w bramce po dobrym początku, nieco przygasł młody Marmenlindl. Szed jest tylko zmiennikiem powracającego po kontuzji Alsenfelta. Ten z kolei jeszcze beż błysku. Z kolei Aik wygląd nieźle... z tonu trochę spuścił Lindvall wiec możliwe że będą musieli nieco gonic wynik. Skelleftea ostatnio traciła w PP a Malmo potrafi rozgrywać. Zobaczymy...
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Linkoping vs Frolunda
Typ under 4.5
Kurs 2.2 fortuna
Wydaje mi się że w chwili obecnej jedyna szansa na punkty dla miejscowych jest żelazna defensywa. Na pewno taka postawia goście... Grają twardo i bardzo zdecydowanie. Ostatni mecz przegrany pechowo bo okresie sporej przewagi dostali bramkę na 2:3 grają w podwojnym osłabieniu. Z kolei Lwy nadal grają przeciętnie do przodu. Ostatnie 4 bramki przeciwko Malmo to przede wszystkim prezenty rywala niż super składne akcje.

Oskarshamn vs Vaxjo
Typ Over 5.5
Kurs 2.09 fortuna
Między slubkami zawodnicy bez większego doświadczenia, drugoplanowi. Vaxjo dobrze gra przewagi i powinni ukłuć.

Timra vs Djurgarden
Typ 2
Kurs 2.15 fortuna
Mecz na szczycie 😁 a tak poważnie to moim zdaniem różnice zrobi Armalis między słupkami. W hokeju to klucz.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +463
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Jutro po raz kolejny biorę na kupon Lukko. Kredyt zaufania jakim obdarzyłem tą drużynę jest na granicy....ale stwierdziłem, że zaryzykuję. To nie jest ta sama drużyna co jeszcze nie tak dawno temu, ale nadal mają w sobie sporo jakości, a na tle Saipy mają jej baaaardzo dużo.

Saipa - Lukko - 2 ML - 1.73 - fortuna ✅

Saipa zrobiła bardzo dobre przygotowania do sezonu i lali praktycznie każdego. Formę udało sie utrzymać przez pare kolejek ligowych, a potem zjazd. Spodziewałem się takiego scenariusza, ale mimo porażek Saipa nie gra bardzo źle. Wiele spotkań kończy się różnicą jednej bramki lub po dogrywce. W Lappeenranta kochają hokej i Saipa walczy dla swoich kibiców. Ciekawe czy czasami kibice wyskakują na mecze KHL, bo do granicy z Rosją mają 30 pare km ;) . Zostawiając pierdoły z boku.....Bramkarze Saipy dobrzy i równi - nie ma się co czepiać. Jeśli chodzi o defensywę, to jest pewien paradoks. Drużyna pląta sie gdzieś blisko dołu tabeli, ale tylko 4 drużyny straciły mniej bramek. Piąta defensywa Liiga :p . W ataku można wyróżnić młodych finów, jak: Petman, Karvinen, Jusola, ale są to zawodnicy, którzy raczej przepadliby w topowym zespole. W Saipa rozczarowują mnie Czesi. Lakatos nadal jest bez bramki, a w Vitkach kręcił naprawdę dobre cyfry. Pyrochta w obronie ciężko haruje, ale brakuje mi jego asyst. Całość składa się na taki obraz, jaki mamy. Po drugiej stronie mistrz. Lukko na razie dużo poniżej oczekiwań. Gdyby dziś kończył sie sezon, to mistrza nie byłoby nawet w PO. Patrząc na Lukko od razu myślę o Rysiach :) . Obie drużyny mają kim grać, a nie grają......Nad ekipą z Rauma nie chce się już pastwić. Poza tym chyba już wszystko zostało o nich napisane. To nie jest rooster na wygranie ligi, ale nadal jest to TOP....Tylko gdzie jest forma (?). Lukko zbyt łatwo traci bramki i to jest ich główny mankament. Mam nadzieje, że jutro poprawią ten element, że dobrze wejdą w mecz i go wygrają, bo są sporo lepszą drużyną.

Liiga spróbuję połączyć z SHL i do dubla wybieram:

Orebro - Oskarshamn - 1 RT - 1.70 - fortuna ❌
Było blisko wygranej w RT. Orebro straciło prowadzenie na 22 sekundy przed końcem spotkania.

Bracia Zohorna to trochę mało na Orebro. Oczywiście to duże uproszczenie, ale ofensywę Oskar ciągną głównie Ci dwaj gracze. Rosdahl, czy Olofsson dokładają swoje, ale na bramki pracują głownie Tomas i Hynek. Orebro gra u siebie, Orebro ma lepszy team, Orebro będzie szło w górę tabeli. Stabilizacja nie jest jeszcze na optymalnym poziomie, ale gra wygląda lepiej, niż w końcówce września. Naprawdę podoba mi się skład gospodarzy i życzę tej drużynie, jak najlepiej. Mam nadzieje, że dziś zgarną pełną pule.



🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +408
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Orebro vs Oskarshamn
Typ -1.5 Orebro
Kurs 2.3 fortuna

Też wydaje mi się rozsądny ten kierunek, ale zagram nieco agresywniej. To prawda, że Orebro brakuje nieco stabilizacji, bo nawet ostatni mecz z Leksand przegrany trochę na własne życzenie. W pierwszej tercji mieli tyle dogodnych sytuacji, że nieraz w całym meczu jest ich mniej. Co prawda goście z 3 wyjazdowych spotkań wygrali 2 i trzeba przyznać, że każde z nich na bardzo ciężkim lodzie bo na rozpisce mają choćby Farjestads czy Lulea, niemniej wydaje mi się, że będą już nieco lecieć w dół i te wyniki zaczną być gorsze. Dlaczego tak myślę, bo choćby to co napisał już wczesniej kolega, czyli atak oparty na przede wszystkim dwóch zawodnikach, ponadto w bramce takie sobie nazwiska. Zwłaszcza dzisiejszy Juel... osoba nieco zagadkowa dla mnie, bez ogrania na najwyższym szczeblu. Początkowe staty ma niezłe, ale raczej nie utrzyma poziomu. Dzisiaj na drugim końcu lodu Enroth, o którym już pisałem, że jest w formie. Trochę mało argumentów jak na dzisiaj.... ale z drugiej strony we wczesniejszych meczach Oskarshamn też nie byli faworytami a pokazali pazur. Mam nadzieje ze Orebro ich nie zlekceważy.
 
patryk7 570,2K

patryk7

Typer
Czy Skovde wygra u siebie po raz czwarty z rzędu?
Derby regionu Skaraborg dziś wieczorem pomiędzy Skovde i Mariestad.
Skovde po kilku średnich sezonach wydaje się mieć dobrą drużynę "na papierze", ale sezon zaczęło bez większego przekonania. Jednak u siebie wygrało jak dotąd wszystkie trzy mecze z rzędu. Nawet jeśli te zwycięstwa nie były przekonujące (Koping 2:1, Borlange 3:2 i Nykopings 3:2 po serii rzutów karnych).
Mariestad w ostatnich sezonach było gigantem tej ligi i dlatego też jest faworytem. Po trzech wygranych meczach z rzędu ostatnio Mariestad doznało wysokiej wyjazdowej porażki z Borlange 1:4.
Derby w których wszystko może się zdarzyć. Skovde przed liczną własną publicznością, do tego przewaga własnego lodu. To może być ważny czynnik dzisiejszego wieczoru na korzysć gospodarzy. Skovde jest lepsze, niż aktualne miejsce w tabeli. Z kolei Mariestad to już nie ta sama ekipa jak w poprzednich sezonach. Dlatego też tak duża różnica w kursach jest absolutnie niezrozumiała.
Skovde (DNB) 2.5 Forbet
0:3/

.
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Mam dzisiaj ochotę na coś ryzykownego:

Tappara - HIFK - 1 RT - 2.25 - fortuna

Nie decyduje sie na ten kierunek tylko dlatego, że HIFK wczoraj grało ciężki mecz. Obie drużyny grały ze sobą jakiś tydzień temu i tam tak naprawdę grę prowadziły Topory. Wszystko trochę zawalił Christian Heljanko, który jest dobrym goalie, ale kompletnie nie miał dnia. Niestety na tą chwilę brak dla niego dobrego zmiennika i to sie odbije Tapparze czkawką. Obie ekipy są godnymi rywalami dla siebie. Obie też nie grają tego na co ich stać i popełniają sporo błędów w defensywie. Świetnych graczy nie brakuje ani po jednej, ani po drugiej stronie. Przy w miare porównywalnym roosterze o wyniku może zadecydować dyspozycja dnia i czynnik fizyczny. HIFK może mieć trochę w nogach, bo wczoraj dogrywka itd, a wtedy łatwiej o błędy. Generalnie patrząc na to co obie ekipy grają w obronie spodziewam się kilku bramek w tym meczu. Można rozłożyć na czynniki pierwsze defensywe i atak obu drużyn, ale i tak wszystko zweryfikuje tafla. Szykuje sie meczycho, że hej, bo zarówno Tappara, jak i HIFK to bardzo ofensywne drużyny, które nie myślą o tym, żeby nie stracić, tylko żeby strzelić jedną więcej niż rywal. Podsumowując - mimo wszystkich mankamentów w grze obu drużyn nieco lepsze wrażenie ostatnio sprawiały Topory, a wieczorem przekonamy się, czy wezmą rewanż za porażkę w Helsinkach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +423
ziggy1984 1,1K

ziggy1984

Użytkownik
Fjordkraft-ligaen
Frisk Asker-Sarpsborg
Frisk Asker over 2,5 @ 1,57 Fortuna

Kurs może niezbyt wysoki, ale godny uwagi. Frisk Asker aktualny mistrz Norwegii musi gonić czołówkę bo start miał średni. Trochę usprawiedliwia ich fakt, że łączyli rodzimą ligę z Ligą Mistrzów. Teraz skupiają się tylko na własnej lidze. Mieli ostatnio 5 dni przerwy więc będą wypoczęci i wierzę w podtrzymanie dobrej passy ofensywnej (17 goli w 3 meczach). Kurs jak pisałem nie wysoki ale linia spokojnie do przekroczenia zważywszy, że Norwegia to raczej overowa liga.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +356
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Mecze bez większych analiz bo za chwilę start....

Timra vs Linkoping
Typ Over 5.5
Kurs 1.86 fortuna0

Słabe obsady między słupkami. Dodatkowo timra nie broni rewelacyjnie w osłabieniu. Z kolei Lwy powoli, ale systematycznie poprawiają swoją grę. Over bardzo możliwy
Post automatycznie złączony:

Vaxjo vs Frolunda
Typ Vaxjo poniżej 2.5 gola
Kurs 1.97 fortuna
Post automatycznie złączony:

Skelleftea vs Rogle
Typ x2
Kurs 1.62 Fortuna
Post automatycznie złączony:

Djurgarden vs Oskarshamn
Typ under 5.5
Kurs 1.89 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +369
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Wczoraj rozczarowanie zarówno przebiegiem meczu jak i samym wynikiem. W pierwszej tercji HIFK niemal chciało wjechać z krążkiem do bramki Toporów. Z każdą minutą spotkanie robiło się co raz bardziej wyrównane. Trzecia tercja to już przewaga Tappary, ale Garteig podniósł poziom w bramce Helsinek. Znów młodsza ekipa z Tampere okazała się "lepsza" :p

Dzisiaj spróbuję takich kierunków:

TPS ml ✅
KooKoo z x ✅
Karpat ml ❌
= ako 4.07 - fortuna


Mam nadzieje, że nic tu sie nie wywali. Tych kierunków można spróbować w kilku wariantach, albo wybrać tylko dwa spotkania do dubla. Zastanawiałem się nad opcjami x2 ale również 3 razy RT gdzieś za drobne...W każdym przypadku wybrałem drużyny mające lepszy rooster i wyższą formę. Do Pori przyjeżdża TPS, który walczy już tylko na jednym froncie. Zresztą mam wrażenie, że Liga Mistrzów trafiła im sie trochę za karę, ale słabe występy fińskich drużyn w tym "elitarnym" gronie to już wątek na inny temat. Wracając do meczu....TPS według tego co zakładam :) dziś powinien wygrać w RT, żeby pozostać liderem. Mam nadzieje, że nie zlekceważą Asów. Wszystkie argumenty mają po swojej stronie. Równe, mocne formacje i dobra forma bramkarzy powinny pozwolić na ogranie gospodarzy, którzy grają trochę bezkompromisowy hokej, ale przeważnie z marnym skutkiem. W drugim spotkaniu wybrałem KooKoo z x i troche mam problem z tym meczem, bo z jednej strony KooKoo nie przegrało z Jukuritem od 2019 roku, a z drugiej strony to troche ekipa własnego lodu. Delegacje bardzo im nie służą. Gospodarze ostatnio sobie postrzelali wykorzystując kiepską postawę goalie i fatalną obronę Pelikanów, ale dziś czeka ich trudniejsze zadanie. KooKoo jest dobrze poukładanym zespołem. Bardzo dobrze grają Stromberg, Liedes, czy Antonen. Czekam aż swój normalny ( wysoki ) poziom osiągnie Rautiainen, a jak do tego swoje dołożą Koblizek i Koivisto, to KooKoo na dobre zadomowi się w pierwszej piątce tabeli. Jukurit może zagrozić gościom chyba tylko indywidualnościami. Ostatnio najgroźniejsi są Palmu, czy Rohdin i to na nich trzeba będzie uważać.
W Lahti miejscowe Pelikany podejmą Łasice. Gospodarzy na pewno poprawią obronę. Podejrzewam też, że w bramce może wyjechać Patrikainen. Groźni będą Smejkal, Kangasmieni. Dobrą formę też pokazuje Lukas Jasek, którego wszędzie pełno. Karpat z kolei to kolektyw i w tym tkwi ich siła. Duża jakość, długa ławka, dobry trener, Galimov w bramce , pare dni "odpoczynku":) . Pelikany na pewno sie zepną na taki mecz, ale myślę, że nie dadzą rady.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +378
patryk7 570,2K

patryk7

Typer
Stromsbro ze sporymi szansami na zwycięstwo.....................
Stromsbro w tym sezonie ma ciekawy skład z kilkoma zawodnikami, którzy zaznali wcześniej "smaku gry" w wyższych ligach. Duży potencjał w którym prym wiodą skrzydłowi Joakim Axman (były gracz Tingsryds AIF i Vasby na poziomie HackeyAllsvenskan), Stefan Soder (mający za sobą grę w norweskiej'
Sparcie Sarpsborg i Djurgardens na poziomie SHL), czy środkowy Victor Ehn. W pierwszych sześciu meczach gospodarze doznali tylko jednej porażki (domowa przegrana z Huddinge 4:5 w ET).
Visby/Roma to zespół, który może pokonać każdego w tej lidze, gdy ma dobry dzień. Wydaje się jednak, że w tym sezonie drużyna jest słabsza kadrowo (a na pewno "szczupła" kadrowo) i trudno będzie rzucić wyzwanie najlepszym zespołom HockeyEttan Ostra. Wyniki pierwszych sześciu gier (3-0-0-3) tylko ten fakt potwierdzają. Trzeba będzie raczej się skupić na walce o pierwszą 6 tabeli (pewne utrzymanie), niż o czołowe lokaty w rankingu (i walkę o awans).
Stromsbro (2.39) Totolotek
1:3/
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Farjestad vs Timra
Typ 1 i over 4.5 gola

Linkoping vs Brynas
Typ 1x

Kurs 2.39 fortuna

W pierwszym meczu po obu stronach bardzo przeciętni bramkarze. BK z dużą siła ofensywna i chyba już po przejściowych kłopotach. Są faworytami i mocno się zdziwię jeśli tego nie wezmą.

Drugi mecz... Lwy wydają mi się z większym potencjałem no i w bramce ten niesamowity Hogberg. Myślę że powinni ugrać bez problemu minimum punkt. Robi się z obu spotkań nieźle AKo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +437
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj będzie krótko. W ogóle przez jakiś czas będzie mnie mniej na forum. Na taki stan rzeczy wpływa głównie brak czasu i pare innych rzeczy, ale generalnie wszystko ok :) . Czasem też pewnie wstawię suchara, ale nawet jak podam tylko kierunek bez analizy, to i tak będzie to przemyślane. Piszę o tym, bo wiem, że pare osób czyta moje wpisy. Czasem też pytacie o konkretny mecz w wiadomościach prywatnych.

Co do meritum

Jukurit - TPS - 2 RT - 1.70 - fortuna ⛔

Oskarshamn - Rogle - 2 ML - 1.69 - fortuna ✅

Jutro do Ikioma Areena przyjeżdża TPS. To będzie spotkanie najgorszej z najlepszą defensywą Liiga. Gospodarza popełniają wiele grzechów w obronie, a i bramkarze nie pomagają. Co prawda ekipa TPS nie jest wirtuozem ofensywy, ale powinni zgarnąć w tym meczu pełną pulę. Rooster, forma i kultura gry po ich stronie. Najbardziej liczę tutaj na dobrą grę formacji Parssinena i Rodewalda, które przynoszą masę punktów drużynie z Turku.
W SHL też idę w lepszy team. Rogle nie przegrało z Oskar od 2019 i myślę, że po jutrzejszym meczu ten krajobraz sie nie zmieni. Stać ich spokojnie na wygraną w rt.....Rogle idzie cały czas w górę i kto wie, czy zaraz nie zostaną liderem tabeli. Oskar ciągną indywidualności, ale tak poukładany team jak Rogle nie powinien dać sie zaskoczyć.

PS - kto wie, czy KooKoo nie sprawi jutro w Rauma niespodzianki. Chociaż przy takiej ich grze, czy to byłoby zaskoczenie (?) ⬆


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +801
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Wczoraj w Mikkeli ( Jukurit ) mieliśmy wszystko...bijatyki też. Ta stara i niewielka hala musiała sie aż trząść w fundamentach. Gra TPSu, który został lekko wypunktowany skłoniła mnie do refleksji ;) . Po głowie chodzi mi jedno pytanie - czy lider nie złapał zadyszki ? Ano mógł złapać, bo ile można tak grać... Poza tym granie dzień po dniu, to nigdy nie jest łatwa sprawa. W Jyväskylä zawsze jest głośno. Generalnie nie jest to łatwy teren. Jyp po trzech porażkach z rzędu, ale dziś jest szansa ugryźć lidera. Gdzieś osobno próbuję coś takiego:
Jyp - TPS - 1 RT - 3.45 - fortuna ⛔



Poza tym szatanem widzę wygraną Karpat. Duża mobilizacja w ekipie i chęć rewanżu za porażkę z przed paru dni. Wtedy Łasice grały dzień po dniu. Najpierw Pelikany, a potem HIFK. Nie wiem, czy oszczędzali siły na Helsinki, ale ani jeden, ani drugi mecz sie im nie udał. Dziś powinno być inaczej. W ogóle drużyny Karpat, HIFK, Tappary i być może Lukko/Ilves będą szły w górę tabeli.
Karpat - Pelicans - 1 ML - 1.71 - fortuna ✅



Trudno powiedzieć, jak dzisiaj zagra KooKoo. Wczoraj zgodnie z przewidywaniami ograli Lukko, ale też zostawili tam trochę sił. Co prawda podróż do Pori to godzinka drogi, ale kilkanaście godzin to krótki czas na regeneracje. Z drugiej strony jak jesteś w formie, to lepiej znosisz obciążenia. Na pewno są lepszą drużyną niż Asy, ale nie zawsze to sie przekłada na punkty. Mimo ryzyka ja próbuję.
Assat - KooKoo - 2 ML - 1.85 - fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +345
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Brynas vs Linkoping
Typ zwycięstwo gości
Kurs 2.20 fortuna

Obie drużyny spotkały się w ostatniej kolejce. Komplet punktów zgarnęły Lwy. Sam mecz nie był porywający i towarzyszyło mu sporo walki bez pięknej gry kombinacyjnej i wielu sytuacji podbramkowych. Linkoping powoli odbija się od dna i widać nawet po ostatnich ruchach transferowych, że ten zespół liczy na coś więcej. Nie wszystkie letnie transfery okazały się trafione. Słabo jak na razie wygląda Amerykanin Gibbons... 1 asysta w 11 meczach szału nie robi. Działacze szukają wzmocnień przedniej formacji dlatego ściągnięto z Rogle Roberta Lantosi. Słowak nie robił tam furory, ale w pierwszych 6 meczach dla Lwów trafił dwukrotnie. Dodatkowo do zdrowia wrócił Maxwell i Russel. Szczególnie Duńczyk powinien pociągnąć ofensywę. Dodatkowo ściągnięto obrońcę ( z Brynas co dodatkowo ich osłabia ) Nyberga, który będzie wzmocnieniem i to nie małym. Biorąc pod uwagę, że tył Linkoping wygląda przyzwoicie, w formie jest Hogberg, liczę, że i w końcu przód dołoży swoje. Brynas nie porywa i tak jak pisałem, będzie to klub walczący o utrzymanie. Linkoping ma szanse powalczyć o zdecydowanie wyższe lokaty.

Lulea vs Farjestads
Typ over 5.5
Kurs 2.17 fortuna

Niedźwiedzie zawodzą... i tylko tyle wypada o nich napisać. Nie funkcjonują w przedniej formacji, PP słabo, nie tak to miało wyglądać. Przy takiej sile ognia 28 bramek to delikatnie mówiąc kabaret. Dzisiaj liczę na fajny ofensywny mecz. BK to gwarantuje. Przeciwko Timra zagrali 1 super tercje w której załatwili mecz. Fajny, naprawdę efektowny hokej do przodu i jak juz kiedys pisałem problemy w tyłach. Ale póki atak równoważy straty... nie ma powodu do zmartwień. Formacje ataku w obu zespołach wybitne... trzeba spróbować tego overka.

Rogle vs Skelleftea
Typ zwycięstwo gości
Kurs 2.10 fortuna

AIK podoba mi się obecnie bardziej. Mecz będzie ciężki na styku, ale liczę na przerwanie złej serii, ponieważ goście nie wygrali z Rogle na ich lodzie od siedmiu spotkań... nawet nie zdobyli punktu. Dzisiaj mam wrażenie, że Rogle złapało mała zadyszkę. Zwycięstwo z Oskarshamn takie bez przekonania. Rywale mieli bardzo dużo okazji do strzelenia bramki. Rifalk spisywał się nieźle, ale tez miał sporo szczęścia. Dzisiaj ogólnie może byc pojedynek bramkarski bo Lindvall w barwach AIK gra wybornie. Obaj bramkarze należą do czołówki SHL jeśli chodzi o dotychczasowe statystyki. Skelleftea bardzo dobrze gra w odbiorze - wysoko i twardo. Często stwarzają sobie okazje po takich przechwytach. Liczę, że dzisiaj po raz kolejny pokażą moc.
 
Otrzymane punkty reputacji: +155
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Parę słów jeszcze na gorąco, bo kolejka ledwo się skończyła. Weterani nam postrzelali - Lasch, Omark. Leksand chyba mają swoje momentum. Frolunda, Vaxjo, Rogle w formie.
Linkoping też w formie 🤘... oczywiście żartuję 😉. Zasadniczo w jednej tercji oddaje się mniej więcej tyle strzałów co oni w całym meczu. Jak tam zgaśnie pierwszy link, to nie będzie komu zdobywać punktów. Z kolegą Shl00 Shl00 właśnie sobie rozmawiamy o dzisiejszej Szwedzkiej hokejowej i podsumowując faktycznie to była trudna kolejka, ale też bardzo ciekawa. Tak na szybko co do soboty..Myślę, że Lulea ✅wygra delegacje do Be-Ge. Wydaje się że liderzy wchodzą na swój poziom, a jeśli tak jest, to cała drużyna zacznie grać.
Frolunda ✅powinna być trudna do zatrzymania. Farje dzisiaj bez mocy, co daje do myślenia. Jeszcze trzeba się nad tym meczem pochylić, ale na tą chwilę dwójka.
Orebro też chyba dostanie baty od Vaxjo. ⛔Chociaż mark1973 mark1973 coś mi tu mówił, że być może Ore mieli problemy z dotarciem do Timry. Do zweryfikowania ( chociaż coś w necie widziałem). Jakby nie było, to dziś niby + ale zagrali źle ze słabym rywalem. Vaxjo to już będzie zupełnie inna sprawa.
Skelle, czy Leksand to będą takie kursy, że chyba nie warto się pchać.
Malmo ✅mają całkiem, całkiem pakę i w sobotę powinni wsiąść swoje, bo z kim jak nie z Linkoping, którzy póki co chyba zacięli się w pierwszym ataku, a jak bronią, to szkoda mówić.
Większość kierunków jeszcze do przemyślenia. Skład to jedno, ale forma zespołów zmienia się lekko kilka razy w ciągu sezonu, dlatego czasem wszystko w punkt, a czasem poza tarcze.
Jak o mnie chodzi to tyle, a może koledzy się bardziej rozwiną 🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +389
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Z Liiga dzisiaj zaryzykuję takiego dubla:

KooKoo - Saipa - 1 ML - 1.74 - fortuna ✅

Jukurit - Karpat - 2 ML - 1.54 - fortuna ⛔

Ekipa z Kouvola niespodziewanie na pozycji wicelidera, ale mają też najwięcej rozegranych spotkań. Ostatnie sezony to naprawdę fajny progres tej drużyny. KooKoo wciąż inwestuje i szuka młodych, zdolnych grajków. Malik wydaję się być naprawdę sporym talentem. Loponen też jest mocnym punktem w drugiej parze obrońców. W ogóle treneiro lubi trochę rotować składem. Wyjątkiem jest pierwszy link, który praktycznie jest nie do ruszenia. I właśnie ta formacja przynosi najwięcej punktów KooKoo. Stromberg, Liedes, Meskanen, czy Antonen to paliwo napędowe drużyny. Całość tworzy naprawdę zgrany monolit, który łatwo nie odda Lumon Areeny. Co prawda Saipa jest po trzech wygranych na wyjazdach, ale myślę, że dziś nie przełamie KooKoo.

W drugim spotkaniu myślałem nawet o kierunku RT, ale troche nie ufam Łasicom, a przede wszystkim ich defensywie. Ostatnie mecze w ich wykonaniu nie były najlepsze. Poza tym Jukurit potrafił im napsuć krwi nie raz i nie dwa. Logo klubu zobowiązuje :) . Być może goście dziś odpalą, czego im życzę, ale to chyba nie będzie spacerek dla Łasic. Jukurit w lekkim uproszczeniu, to kilka indywidualności, natomiast Karpat to silny monolit, który...szuka swojej optymalnej formy. Kadrowo goście są silniejszą drużyną i powinni wygrać to spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +387
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj niby bogato w SHL, ale spotkania w Gävle, Ängelholm, czy Skellefteå naprawdę trudne do grania. Mogę wskazać kierunki, ale wolę wybrać spotkania o nieco mniejszym ryzyku, a dołożyć coś chociażby z Czeskiej hokejowej. Dlatego na kuponie lądują Orebro i Frolunda. Teoretycznie obie drużyny powinny pokonać swoich rywali w regulaminowym, co by nam dało AKO: 3,2 ( fortuna ) ale czy tak będzie ? Orebro podniosło swój poziom gry, a Linkoping tak źle jak teraz jeszcze nie grało w tym sezonie. Atak zupełnie przestał funkcjonować, a defensywa od początku sezonu jest "przyjazna" dla rywali :p . Jak o drugie spotkanie chodzi, to nawet śmiałem się z kolegą mark1973 mark1973 że spotkania pierwszej z ostatnią drużyną są nie do grania, ale na szczęście liderem zostało Leksands, więc klątwy nie będzie ;) . Roosterów nie ma co analizować, bo jeśli czasem nas czytacie, to wiecie, że Orebro i Frolunda mają dużo więcej jakości, niż ich dzisiejsi rywale. Nie chcę dopisywać punktów przed rozpoczęciem spotkań, ale jakiekolwiek inne rozstrzygnięcia niż win RT Ore i Fro będą dużymi niespodziankami. Z drugiej strony hokej już nie takie rzeczy widział. Mam tylko nadzieje, że goście nie zlekceważą swoich dzisiejszych rywali i na swoje tafle wrócą z pełną pulą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +359
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom