>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2021/2022

Status
Zamknięty.
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj próbuję SHL. Nie bez wątpliwości, ale już dwa dni temu wymyśliłem sobie te spotkania:

Linkoping - Rogle - 2 ML - 1.48 - fortuna
Timra - Lulea - 2 RT - 1.7 - fortuna


⛔

Drużyna Lwów została odświeżona. Wraz ze zmianami miały przyjść wyniki, których na razie brakuje. Jednak jakby nie patrzeć nadal jesteśmy na początku sezonu. Forma może falować, ale drużyna z Saab Arena ma papiery na lepszą grę. Na tą chwilę trzeba przyznać, że paru facetów rozczarowuje. Przede wszystkim bramkarze. Rautio miał w karierze fajne momenty ( sezony ) ale obecnie chyba nie można od niego wiele wymagać. To bramkarz którego czas już powoli mija. Jeśli chodzi o Hogberga, to miał zapewnić spokój w bramce. Na ten moment nic z tego. Gość musi poszukać swojej formy. Jak nie idzie, to nie idzie. Od bramki, przez obrone aż po atak. Brian Gibbons na tą chwilę jest bez punku. Ehn z jedną asystą. Jedynie Russell sie broni ( dwiema zdobytymi brakami ). Całe Linkoping czeka na bramki Little i Ljungha. Na razie gospodarze nieco na zaciągniętym ręcznym bez wygranej w RT. Pierwszy link wygląda naprawdę dobrze, ale niższe formacje nie mają już tej jakości. Dzisiaj ciężki Rywal na ich drodze. Ze znacznie większą jakością i lepszą rganizacją gry. Rogle po kapitalnym ostatnim sezonie w obecnym też ma wysokie cele i szczerze mówiąc są argumenty za tym, żeby znów mocno zaznaczyć swoją obecność w SHL. Wizytówką drużyny była obrona i tu niewiele sie zmieniło. Kadrowo owszem, ale Rogle nadal bardzo dobrze broni. Ofensywa drużyny trochę straciła na jakości, ale nowe nabytki mają całkiem wysoki potencjał.

W drugim spotkaniu Timra spróbuje powalczyć z Lulea. Ciężko znaleźć argumenty za gospodarzami. Kadra zespołu mizerna. Obrona popełnia dużo błędów. Obawiam się, że powrót do SHL może być come backiem na jeden sezon. Lulea z kolei pod koniec RT powinna sie znaleźć po drugiej stronie tabeli. Niekoniecznie mam tu na myśli wygranie sezonu zasadniczego, ale z tym roosterem zdziwię się, jak będą poza czołową czwórką. Na razie idzie jak po grudzie, ale oni wejdą na wysokie obroty. Komarek i Tyrvainen bardzo dobrze zaczęli sezon. Linus Omark też z każdym mecze będzie sie rozkręcał. Lulea była i jest groźna.


Wszyscy dziś oblaliśmy test z SHL :unsure:
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +93
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ostatnio jak mam zbieżne kupony z kolegą suomi suomi to nie wchodzi, wiec uważajcie ;)
Miałem rano wrzucić wpis ale ostatnio czasu mało a lig kilka do obskoczenia bo zaraz pędzę do KHL.
Mecze mam jak kolega wyżej ale gram dubel na ostateczne zwyciestwo obu zespołów
Co ode mnie to obie ekipy Lulea ( bardziej) jak i Rogle jest przez wiekszość szwedzkich ekspertow typowana do wysokich miejsc w lidze, minimum pierwsza czwórka. Lulea czesto pojawia sie jako ekipa która stac na mistrzostwo i powiem , że ja tez powstawiłbym teraz ze to mistrzostwo będzie. Wszyscy mówia o Farjestad ale dla mnie skład Lulea jest bardziej kompletny i perspektywiczny, jest tam sporo doswiadczenia, które w decydujacych meczach seonu moze miec duze znaczenie, poczynione wzmocnienia w osobach takich jak : Omark, Rask, Komarek, Ehm, Honka, Gallo plus trzon ekipy pozwala myslec powaznie o wysokim celu. Ostatni mecz mimo przegranej był dobry w wykonaniu Lulea, mysle ze oni z kazdym meczem bedaszli do przodu, dzis rywal , beniaminek, ktory tak naprawde ma roster na walke o utrzymanie, bedzie grał ambitnie i ostro ale Lulea ma wszystko w swoih rekach i kijach.
Rogle mimo odejscia kilku ciekawych graczy uzupełniło szyki i wcale nie musi wygladac słabiej a w zespole jest potencjał moze jeszcze czasu potrzeba. To tez jest ekipa na pierwsza czwórkę choc bedzie ciasno w tym roku. Jej rywal jak sami działacze mowia chca wypasc lepiej niz rok temu ( 12 miejsce ) i wg mnie to na ten moment nie jest zespół który zawalczy o cos wiecej niz mijsce około 10. Póki co gra tam półtorej formacji bo o ile piersza ciekawa i groźna to poźniej im dalej w głebie tym słabiej. Dzis licze na rehabilitacje Rogle po prazce z mistrzem. Oba zespoły stac na win w RT ale ja gram tak

Rogle ml+ Lulea ml kurs 2,06 fortuna
 
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Frolunda vs Orebro
Typ x2
Djurgarden vs Leksand
Typ x2
AKO 2.57 fortuna

Skelleftea vs Farjestads
Typ zwycięstwo gości
Kurs 1.94 fortuna

Timra vs Lulea
Typ Lulea over 3.5 gola
Kurs 2.13 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Brynas vs Rogle
Typ 2
Kurs 2.1 fortuna

Linkoping vs Skelleftea
Over 5.5
Kurs 2.03 fortuna

Orebro vs Malmo
Typ 1
Kurs 2.00 fortuna

Vaxjo vs Djurgarden
Typ 1 i poniżej 5.5 gola
Kurs 3.05

Farjestads vs Leksands
Typ 1 i over 4.5 gola
Kurs 2.4 fortuna

Lulea vs Oskarshamn
Typ Lulea over 3.5 gola
Kurs 1.98 fortuna
 
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Czy Surahammar potwierdzi zeszłoroczną dobra formę z końcówki sezonu dzisiaj w premierze?
Surahammar był w końcu minionego sezonu jedną z najlepszych drużyn HoceYettan i niewiele brakowało by zagrało w fazie play=off o Hockeyallsvenskan. Była to zasługa w dużej mierze graczy zza oceanu, których zakontraktowano w trakcie trwania rozgrywek. Już co prawda ich w zespole nie ma, ale zapewne trochę jakości w drużynie po ich pobycie pozostało. Oczywiście "Surra" nie będziesz najlepszym zespołem w tej grupie, ale na pewno nie będzie drużyną najsłabszą, która nie zdobędzie ani jednego punktu w sezonie zasadniczym. Gry przedsezonowe był przyzwoite dobre, choć rywale nie byli z "wysokiej półki".
Borlange to jedna z najlepszych drużyn w tej lidze, ale to już nie jest ta sam ekipa co kiedyś. W przerwie letniej kilku kluczowych graczy odeszło i będzie to wyraźna zmiana dla zespołu.
Jasne jest, że dzisiaj goście są faworytem spotkania, ale Surahammar w domu może sprawić niespodziankę z faworyzowanym Borlange.
Surahammar (DNB) 3.5 Forbet
8:4/
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +112
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Czy Tyreso Hanviken zemści się za dosyć nieszczęśliwą porażkę na otwarcie sezonu?
Hanviken przegrało mecz pierwszy mecz nowego sezonu HockeyEttan Ostra z głównym faworytem do awansu Vasby 1:2. Mimo to znawcy tematu uwazają, że może być jedną z wielkich niespodzianek tej ligi w tym sezonie. Kadrowo ekipa ciekawa z takimi zawodnikami jak choćby środkowy Mattias Sundberg (w swoim CV między innym Djurgarden), czy skrzydłowi Dennis Nordstrome (grał między iinymi w AIK) i Felix Liljegren (ostatnio Vastervik)
Vallentuna straciła trochę kadrowo w odniesieniu do zeszłego sezonu. W żadnym wypadku nie będzie to eklipa na czołowe lokaty w tabeli (jedynie środek rankingu). Na inaugurację sezonu wysoka wyjazdowa porażka z Hudiksvalls 0:4 tylko ten fakt potwierdza.
Hanviken było wyraźnie lepsze pod względem gry, niż Vasby w premierze sezonum (zasłużyło co najmniej na punkt). I dzisiaj wartość leży po ich stronie.
Tyreso Hanviken (2.7) Fortuna
0:3/
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +39
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Morrums GoIS powalczy dzisiaj w derbowym spotkaniu o drugą wygraną na starcie sezonu
Blekingederby już w drugiej rundzie HockeyEttan Sodra pomiędzy Kallinge i Morrum.
Na początku sezonu bardzo trudno jest określić, jak dana drużyna faktycznie wygląda. Wydaje się jednak, że Morrum może być bardzo ciekawą ekipą (pierwsza domowa wygrana z solidnym Dalen 3:2 tylko ten fakt potwierdza). W drużynie jest już doświadczony srodkowy Marcus Paulsson (w swoim CV choćby kluby fińskie Pelicans i TPS oraz z SHL jak Malmo Redhawks, czy Farjestads), a ostatnio do niej dołączył amerykanski skrzydłowy John Henrion (z niemieckiego Ravensburg Towerstars).
Kallinge sporo rotowało swoimi zawodnikami w przerwie letniej, ale nadal to solidna ekipa (potwierdziła to wyjazdowa wygrana z Hanhals 3:2 po serii rzutów karnych). Ale w tym sezonie raczej nie powalczy o czołowe lokaty w tabeli.
Historycznie w ostatnich sezonach między zespołami było dość ciasno (raz wygrywali jedni, raz drudzy). Dzisiaj stawiam jednak na Morrum, gdyż remis nie zadowoli nikogo.
Morrums (2.8) Fortuna
1:1 /
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj na tapete mix Liiga/SHL

Parę dni temu Ilves przegrało w Ice Stadium ze Sportem. Myślę, że dziś czas na rewanż. Pochyliłem się nad drużyną z Vassa, próbując zrozumieć co składa się na to, że Sport jest na drugim miejscu w tabeli ;) . Duet bramkarzy na pewno nie robi tu różnicy. W bloku obronnym nie wyróżniłbym nikogo poza Viljanenem i Heshką. Kanadyjczyk potrzebował rozegrać pare spotkań, ale widać, że złapał rytm i ustawił celownik ( lider asyst ). Z przodu bryluje Asplund z duetem Szwedów, ale całość drużyny pasuje mi bardziej do 8-10 miejsca w tabeli. O Ilves chyba napisaliśmy już wszystko. Rooster jest naprawdę mocny, ale brakuje stabilności - to raz, a dwa - zmiennika dla Langhamera. Formacja Kontioli jest jedną z najbardziej efektywnych i najciekawszych w całej Liiga i dziś obieram kierunek goście. Sport do tej pory zagrał 9 spotkań, a Ilves 7. W sumie drużyny zagrały tylko jedną dogrywkę, czyli ani jedni, ani drudzy nie biorą jeńców. Kusi dzisiaj Ilves RT, ale kurs na opcję ML jest również bardzo dobry.

Sport - Ilves - 2 ML - 2.25 - STS ⛔

Do tego dokładam dwa spotkania z SHL:

Frolunda - Farjestad - 1 ML - 1.72 - STS ✅

Skelleftea - Timra - 1 RT - 1.62 - STS ✅

Frolunda to potwór ;) i mam nadzieje, że właśnie się obudził. Ta drużyna naprawdę jak poczuje "krew" to jest w stanie rozbić rywala w 4-5 minut. Namiastkę tego pokazali ostatnio w CHL, gdzie gonili wynik, a po wyrównaniu od razu dołożyli na jeden z przodu. To niemal kompletna drużyna, aczkolwiek mają swoje małe mankamenty. Po drugiej stronie ekipa, która przez wielu specjalistów, dziennikarzy itd była stawiana jako główny faworyt do....wygrania RS i całej ligi. Solidna defensywa i mocny atak, ale na razie te trybiki coś sie nie zazębiają. Faje miały dobry moment w tym sezonie, ale Pennerborn chyba jeszcze szuka takiego ustawienia, żeby wyciągnąć z tego roostera jak najwięcej.

Skelle z kolei sie rozstrzelała na całego. Trzy ostatnie spotkania to jedna jedyna stracona bramka i 14 strzelonych....a rywale byli nie byle jacy. Timra co prawda od czasu do czasu pokazuje pazur, jakby chcieli powiedzieć - nie jesteśmy chłopcami do bicia, ale dziś wszystko po stronie gospodarzy.

Obie Szwedzkie ekipy grały w tym tygodniu CHL, ale to zawodowcy i myślę, że to nie powinno wpłynąć na ich dzisiejszą dyspozycję.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +333
sza 73,3K

sza

Użytkownik
Vaxjo - Linkopings
Typ: Vaxjo 2:0 ✅
Kurs: 1.60 Fortuna

Obydwie drużyny po 7 kolejkach znajdują się w tych miejsach gdzie można się ich było spodziewać przed startem ligi biorąc pod uwagę ruchy transferowe, potencjał kadry itp. W Linkopings nastąpiło sporo zmian począwszy od sztabu, kończąc na kadrze, jakości w tym zespole niewiele. Statystki też wiele mówią ledwie 11 strzelonych bramek i 20 straconych gdy przychodzi im grać z drużyna potencjalnie lepsza tracą minimum 4 bramki, a ofensywnie niestety niema kim straszyć. Vaxjo potrafi wykorzystywać słabość defensywna przeciwnika, u siebie piekielnie mocne i rzadko przegrywa, przypomnijmy ostatni sezon gdzie w rundzie zasadniczej w 26 spotkaniach zgromadzili 63pkt, przegrywając tylko 1 spotkania w reg.czasie, w tym 3 zwycięstwa oraz porażka z Frajerstad po dog. 3:4 . Gospodarze jak przystało na drużynie broniąca tytuł, dobrze punktuje od początku sezonu ale trener Hallam ma nad czym pracować gdyż jego zespół sporo bramek traci. Teraz widać jak dużo dawali w zeszłym sezonie bramkarze Kallagren i Fasth których już niema, a Kalnins ma papiery i mam nadzieje że w końcu to on będzie dawał zwycięstwa Gospodarza. Vaxjo to przede wszystkim kapitalna linia ofensywna na czele z Richardem oraz Rosenem którzy dobrze weszli w sezon. W dzisiejszym spotkaniu faworyt jest jeden i wydaje mi się że Vaxjo na spokojnie bierze komplet punktów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +354
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Vaxjo - Linkopings
Typ: Vaxjo
Kurs: 1.60 Fortuna

Obydwie drużyny po 7 kolejkach znajdują się w tych miejsach gdzie można się ich było spodziewać przed startem ligi biorąc pod uwagę ruchy transferowe, potencjał kadry itp. W Linkopings nastąpiło sporo zmian począwszy od sztabu, kończąc na kadrze, jakości w tym zespole niewiele. Statystki też wiele mówią ledwie 11 strzelonych bramek i 20 straconych gdy przychodzi im grać z drużyna potencjalnie lepsza tracą minimum 4 bramki, a ofensywnie niestety niema kim straszyć. Vaxjo potrafi wykorzystywać słabość defensywna przeciwnika, u siebie piekielnie mocne i rzadko przegrywa, przypomnijmy ostatni sezon gdzie w rundzie zasadniczej w 26 spotkaniach zgromadzili 63pkt, przegrywając tylko 1 spotkania w reg.czasie, w tym 3 zwycięstwa oraz porażka z Frajerstad po dog. 3:4 . Gospodarze jak przystało na drużynie broniąca tytuł, dobrze punktuje od początku sezonu ale trener Hallam ma nad czym pracować gdyż jego zespół sporo bramek traci. Teraz widać jak dużo dawali w zeszłym sezonie bramkarze Kallagren i Fasth których już niema, a Kalnins ma papiery i mam nadzieje że w końcu to on będzie dawał zwycięstwa Gospodarza. Vaxjo to przede wszystkim kapitalna linia ofensywna na czele z Richardem oraz Rosenem którzy dobrze weszli w sezon. W dzisiejszym spotkaniu faworyt jest jeden i wydaje mi się że Vaxjo na spokojnie bierze komplet punktów.
Przeważnie sie reaguje na różnego rodzaju przekłamania, ale nie mogę się powstrzymać. Krótko i na temat. Jeśli chodzi o Vaxjo, to niestety drużyna troche sporo straciła w porównaniu z poprzednim sezonem...w ataku również....Wystarczy wspomnieć odejście takich graczy, jak Gaunce, Pettersson, czy Drury, którzy gwarantowali wiele, wiele punktów. W drużynie są tacy gracze, jak Rosen, Calof, Gynge, czy nowe nabytki w postaci Lycksella/Gustafssona i oni gwarantują dużą jakość, ale czy to jest "kapitalna linia ofensywna" to bym dyskutował. Co do Lin - "niema kim straszyć: ? Hmmm....a Russell, Ljungh, Little czy Ehn ?
Przekrojowo to faktycznie przeciętna drużyna, ale ma jeden naprawdę mocny i bardzo solidny link. Dla przypomnienia potrafili ograć w tym sezonie Rogle i Leksands. Typu absolutnie nie neguje, chociaż nie wziąłeś pod uwagę dalekiego wyjazdu do Turku. Tak, czy inaczej robiąc analizę trochę minąłeś się z prawdą.

Powiem więcej - jeśli o Vaxjo chodzi, to nie spodziewałem się ich na czele tabeli. Piszę to jako kibic Lakers.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +177
sza 73,3K

sza

Użytkownik
Sugerujesz mi przekłamanie rzeczywistości ? ciekawe...

O Vaxjo napisałem "kapitalna linia ofensywny", a według Ciebie rozumiem powinienem napisać " solidna i skuteczna linia ofensywna"
Przypomnę że w lidze strzelili dotychczas najwięcej bramek 26 w 7 spotkaniach, CHL w 5 meczach dołożyli 10 bramek.

U Linkopings napisałem że "nie maja kim straszyć| odpowiedziałeś " Co do Lin - "niema kim straszyć: ? Hmmm....a Russell, Ljungh, Little czy Ehn ? Przekrojowo to faktycznie przeciętna drużyna. "
Ich dorobek punktowy, odzwierciedla ich stan kadry i to potwierdzi każdy to zespół z dolnej tabeli który strzelił dotychczas 11 bramek, w każdym zespole można wymienić 3-4 osoby które się wyróżniają ale w ogólnym rozrachunku meczy sami nie wygrywają i o to mi chodziło.

Nie rozumiem ataku w moja osobę bo nigdzie nie skłamałem, napisałem to co JA sądzę o danej drużynie popierając to aktualnymi statystykami. Tak naprawdę w Twoim poście jedynie czego osoba czytająca się może dowiedzieć to fakt że kibicujesz Lakersa gdyż reszta zawarta to łapanie za "słówka" i dopierdalanie się na siłę.Ponadto proszę nie narzucać mi twojego toku myślenia gdyż to że posiadasz rangę Znawca - Hokej nie oznacza że jesteś mądrzejszy. I na tym zakończę dyskusje gdyż wole się skupić na znalezieniu czegoś kolejnego do grania. Pozdrawiam
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Sugerujesz mi przekłamanie rzeczywistości ? ciekawe...

O Vaxjo napisałem "kapitalna linia ofensywny", a według Ciebie rozumiem powinienem napisać " solidna i skuteczna linia ofensywna"
Przypomnę że w lidze strzelili dotychczas najwięcej bramek 26 w 7 spotkaniach, CHL w 5 meczach dołożyli 10 bramek.

U Linkopings napisałem że "nie maja kim straszyć| odpowiedziałeś " Co do Lin - "niema kim straszyć: ? Hmmm....a Russell, Ljungh, Little czy Ehn ? Przekrojowo to faktycznie przeciętna drużyna. "
Ich dorobek punktowy, odzwierciedla ich stan kadry i to potwierdzi każdy to zespół z dolnej tabeli który strzelił dotychczas 11 bramek, w każdym zespole można wymienić 3-4 osoby które się wyróżniają ale w ogólnym rozrachunku meczy sami nie wygrywają i o to mi chodziło.

Nie rozumiem ataku w moja osobę bo nigdzie nie skłamałem, napisałem to co JA sądzę o danej drużynie popierając to aktualnymi statystykami. Tak naprawdę w Twoim poście jedynie czego osoba czytająca się może dowiedzieć to fakt że kibicujesz Lakersa gdyż reszta zawarta to łapanie za "słówka" i dopierdalanie się na siłę.Ponadto proszę nie narzucać mi twojego toku myślenia gdyż to że posiadasz rangę Znawca - Hokej nie oznacza że jesteś mądrzejszy. I na tym zakończę dyskusje gdyż wole się skupić na znalezieniu czegoś kolejnego do grania. Pozdrawiam
Po pierwsze to więcej kultury proszę. Po drugie - nie zamierzam sie wdawać w tego typu dyskusje. Zwróciłem Ci uwagę ( wcale Cie nie atakując ) a wydźwięk Twojej odpowiedzi mi sie nie podoba, dlatego tym postem kończę dyskusję z Tobą.
Może w punktach - Vaxjo nie ma kapitalnej linii ofensywnej i na bank nie ma roostera na pierwsze miejsce w tabeli - fakt. Jeśli uważasz, że ma, to poproszę o argumenty. Nie wiem ile bramek strzelili, bo swoje wywody w bardzo małym stopniu opieram na statystykach.
Lin - ma bardzo dobry pierwszy link, a dalej jest mizernie - fakt. Uważam, że ich pierwsza formacja może zrobić różnice, a obecne miejsce w tabeli, to tak, jak piszesz "stan kadry" ale też aktualna forma.

To co napisałem jest poparte wiedzą, a nie statystykami z flashscore. Siedzę w hokeju od długiego czasu, a ligi Skandynawskie od zawsze są mi najbliższe. Moja ranga na forum nie ma tu znaczenia. Z nią nie czuje sie mądrzejszy, niż bez niej. Ja też sie mylę, ale pewne sprawy są nie do podważenia. Następnym razem, jak będziesz chciał dyskutować, to statystyki schowaj do kieszeni, a wykaż się wiedzą, znajomością i czuciem danej ligi. Hokej jest bardzo złożonym sportem.
Jeśli czytając mojego posta jedyne czego sie dowiedziałeś, to że kibicuje Vaxjo, to proponuję nauczyć sie czytania ze zrozumieniem. Moją intencją było wykazanie, że w pewnym stopniu masz rację, ale nie do końca.

Napisałeś " Vaxjo to przede wszystkim kapitalna linia ofensywna na czele z Richardem oraz Rosenem " - Z Gynge jesteście kolegami, że mu jedziesz po imieniu ? ;)

Amen.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +14
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Widzę że rozgorzała dyskusja na temat Vaxio i Linkoping.
Rosterowo patrząc na Vaxio to wg mojej skromnej osoby ale przede wszystkim szwedzkich expertów od SHL mistrz sie przed sezonem osłabił, niektórzy mówia nawet że bardzo. Ekipe opuścili : lider Pettereson ktory powedrowal do KHL, młody Jack Drury, wrócił z ocean sprobowac swoich sił w najlepszej lidze świata , młody i perspektywiczny golie Kallgren , ktorego zwineła Frolunda a który w PO roku ubiegłego stanowil zapore dla ataku rywali, bardzo perspektywiczny skrzydłowy Sylvegard , pokazujac w PO swój talent i przyczyniajac sie do tytulu, doswiadczony obrońca Christian Folin, który wzmocnil Vaxio w trakcie sezonu i w PO solidnie punktował a poza tym czyscił pole, odszedl do Frolundy, której z pewnoscia sie przyda, kolejny obronca Fin Melart, przydatny w PK, którego statystyki nie oddaja pracy na lodzie, mozna by tez wspomniec o napastniku z Kanady Brendanie Gaunce, który przyszedł w trakcie sezonu dobrze sie sprawował ale postanowił wrócić za ocean , dodajac do tego Fastha , który powiesił łyżwy na kołku robi nam sie dość spora wyrwa. Zeby nie było ze nic o uzupełnienach to wyrozniłbym Juluisa Nattinena , który grał w Szwajcarii a wczesnie z powodzeniem w Liiga , Gustaffsona z Orebro ale to bardziej on odszedł nie majac miejsca w Ore, obronce Lundberga ze Skeleftea. Mamy tez nowy duet bramkarzy. Niemniej jednak patrzac na plusy i minus z pewnoscia trzeba powiedziec ze Vaxio nie dosc ze jest innym zespołem , biore oczywiscie pod uwage siłe tych którzy zostali, ale przed sezonem osłabiło się. Ich pozycja w tabeli, hmm. Chyba zaryzykowałbym stwiedzenie, że grają ponad stan na ten moment dla mnie ekipy Frolundy, Orebro, Farjestad , Rogle czy Lulea czy nawet Skepeftea wygladaja ciekawiej. Oczywiscie nikt nie jest prorokiem ale widze je wyzej na koniec sezonu po PO. W sezonie zasadniczym roznie bedzie ale to PO pokaza nam potencjał, długość ławki i siłe kazdej z druzyn.
Linkoping wg mnie zyskało w presezon, ale wszystko musi zagrac, ale nie jest to z pewnoscia ekipa na czubek tabeli, niemniej jednak od trzech spotkan pokazja dosc solidny hokej.
Czytajac to co napisał kolega sza sza faktycznie trudno oprzec sie wrazeniu ze lwia czesc analiza to podrasowany flashscore ale każdy kiedys zaczynał i probował sie na czyms opierac. Rozumiem kolege suomi suomi i w kwestii merytoryki sie z nim zgadzam, gdyż jego wiedza znacznie wykracza poza statystyki , ale to przychodzi z czasem bo trzeba ogladac mecze, czytac wywiady, zagladac do szatni , przegladac strony i fora zespołów.
Co do samego meczu to trzeba by wziac pod uwage ze Vaxio grało bardzo trudny , pełen walki mecz dwa dni temu w Turku, gdzie walcza o awans do PO CHL a ktory mocno sie oddalił, i nic juz nie zalezy od nich. Musieli wrócic do siebie i przygtowac sie na kolejnego rywala.
Dzis zobaczymy czy Vaxio sie zacieło i bedzie ciezko, i moze przyjdzie mały kryzys czy znow wroca na sciezke wygranych. Dla mnie ten mecz nie do gry biorac pod uwage te wszystkie okolicznosci
Sam mam pograny jed,a druzyne co grała w CHL i sadze ze bede drżał o wynik do konca
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
dragons 31,8K

dragons

Użytkownik
Ilves vs SaiPa

1 kurs 1,62 RT ⛔
1 (-1,5) @ 2,00

Rysie po przegranych meczach ze SPORTem miały jeden dzień odpoczynku więcej w porównaniu do ekipy SAIPA.
Dzisiejsi goście musieli uznać wyższość asów we wczorajszym dramatycznym meczu, gdzie cały czas gonili wynik(3:4).
Potencjał jak wiemy zdecydowanie drzemie w drużynie Ilves,wielokrotnie temat ich był już omawiany na tym forum przez kolegę
suomi suomi.
Drużyna dziś podrażniona ostatnimi wpadkami,powinna uporać się z w miarę przeciętna i podmęczoną wczorajszym spotkaniem ekipą SAIPA.
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Hejka.

Jutro podróż do Vassa ;)

Nad Zatokę Botnicką przybywa drużyna HPK, która może przerwać rewelacyjną passe Sportu w Vassa Arena. Gospodarze wygrali u siebie wszystkie spotkania tego sezonu. Chyba nawet RT jak dobrze pamiętam, ale kiedyś to musi pęknąć.

Sport - HPK - 2 ML - 2.65 - fortuna ✅

Kierunek jest dość ryzykowny, dlatego rozważcie jaką stawkę położyć i czy w ogóle grać to spotkanie.
Piękny sen Sportu nadal trwa. Jednak Liiga bardzo nie lubi takich serii i być może jutro gospodarz pęknie. Hovinen w bramce naprawdę solidny, ale mega robotę robią obrońcy. Zwłaszcza para Heshka/Johansson, którzy twardo i z poświęceniem bronią dostępu do bramki. Z przodu skrzydła bardzo dobrze rozumieją się z Asplundem, czy Holmstromem. Jednym słowem gra sie klei. Z drugiej strony lekki dołek na pewno musi przyjść, a Sport trochę ostatnio podróżował. Takie granie B2B może się odbić na dyspozycji. Jutrzejszy rywal odrodzony jak Feniks z popiołów. Przyjście trenera Jarno Pikkarainena odmieniło drużynę. Facet jest uznaną marką w Finlandii. W CV ma drużyny Jukuritu, TPS-u, czy HIFK, a teraz próbuje wyciągnąć z kryzysu HPK. Pod jego wodzą pomarańczowi odnieśli dwa przekonujące zwycięstwa i myślę, że jest szansa by jutro tą passę przedłużyć. Do czasu zmiany trenera HPK grała poniżej swojego potencjału, ale te kanadyjsko/fińskie formacje mogą być znacznie groźniejsze niż dotychczas.
To nie jest już ta sama drużyna, która w sezonie 18/19 wygrała ligę, ale stać ich na dobrą grę i awans o pare pozycji w ligowej tabeli.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +379
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Tyreso Hanviken ze sporymi szansami na drugie zwycięstwo wyjazdowe.......
Segeltorp zaczęło niesamowicie ciężko (trzy porażki z rzędu w regulaminowym czasie gry), choć........spodziewano się tego (oczekuje się, że ta drużyna znajdzie się na samym dole tabeli HockeyEttan Ostra).
Kilka sezonów temu ta ekipa była na prawdę mocna (szczególnie, gdy kontraktowano graczy z mocniejszych klubów), ale wszystko mocno osłabło i Segeltorp od jakiegoś czasu nie ma solidnej "armii zaciężnej".
Tyreso Hanviken może być jedną z drużyn, która wielu zaskoczy in plus w tym sezonie. W pierwszych trzech meczach 4 punkty, ale rywale mocni (Vasby i Stromsbro) i kandydaci do awansu. Kadrowo wygląda dobrze (z doświadczonym skrzydłowym Dennisem Nordstromem na czele, który jest jednym z najlepszych graczy na tej pozycji w tej lidze), może wystawić pełne trzy piątki do gry.
Segeltorp może być oczywiście nieco silniejsze w domu, ale raczej trudno będzie i tak coś ugrać z Tyreso Hanviken. Goście dysponują dobrym i szerokim składem, na który stać niewiele drużyn w tej lidze. I to oni jutro powinni sięgnąć po komplet punktów.
Tyreso Hanviken (1.97) Forbet
2:5/
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +48
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Jutro nie będzie czasu, dlatego ode mnie już teraz pare zdań na temat jutrzejszego grania w SHL. Na ten moment tabela ligowa wygląda trochę zaskakująco, ale myślę, że ten trend sie odwróci. Takie ekipy jak Vaxjo, czy Skelle mogą zanotować lekki regres, a drużyny Orebro, czy Lulea powinny iść w górę tabeli. Na jutrzejszy kupon pobieram właśnie te dwie ekipy.


Orebro - Timra - 1 RT - 1.61 - fortuna ✅
Djurgardens - Lulea - 2 ML - 1.73 - fortuna ✅


Drużyny w kierunku których sie skłaniam mają dużo większy potencjał od swoich rywali. Ta dysproporcja jest szczególnie wysoka w meczu Orebro. Oczywiście zawsze jest jakiś czynnik ryzyka, ale wierzę, że Orebro pomału wraca na właściwe tory. Wczorajsze spotkanie pokazało, że forma idzie w dobrym kierunku, ale jeszcze nie jest optymalna. Mając tak doświadczonych obrońców Ore nie powinno dać sobie wbić 2 bramek Linkoping. Spodziewam się, że wnioski zostaną wyciągnięte i słabszy rywal zostanie wypunktowany. Abols i Kovacs wzajemnie szukają sie na lodzie, a ta dwójka ma duże znaczenie jak o punkty chodzi. Mam nadzieje, że jutro w bramce wyjedzie Enroth. Timra ostatnio bezlitośnie punktowana przez kolejnych rywali. Jutro również spodziewam się, że Johansson/Rajaniemi kilka razy będzie wyciągać krążek z siatki.


Djur po 6 ligowych porażkach z rzędu. Chyba wszystkie w czasie regulaminowym. Najbardziej mi szkoda Armalisa, którego uważam za absolutny top goalie SHL. Chyba tylko Brynas straciło więcej bramek w tym sezonie, a Armalis trzyma 90% z ułamkiem. Bramkarze robią co mogą, ale obrona nie pomaga. Centrzy nie kreują gry, a skrzydła jej nie napędzają. Wczoraj bitka z Farjestad, a już jutro kolejny trudny rywal. Nie wiem na ile może się zmienić obraz gry Djur w ciągu dwóch dni, ale nie spodziewam się rewolucji. Jutrzejszy rywal złapał wiatr w żagle i ciężko będzie ich powstrzymać. Linus Omark i spółka zaczynają marsz w górę tabeli, a potencjał jest bardzo duży. Lulea lubi i potrafi grać delegacje. Co prawda w Hovet nikomu nie gra sie lekko, ale ta reguła póki co nie dotyczy obecnego sezonu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +428
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Cześć. Przepraszam, że nic od siebie, ale....jutro jest też elektryzujący mecz w Helsinkach . Sam nie mam zdania w którą stronę tup pewniejszy... IFK Helsinki - Tappara. Trudny do obstawiania. A tu kolega Suomi analizuje dwa mecze że Szwecji;) pomijając Finlandię ??
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Cześć. Przepraszam, że nic od siebie, ale....jutro jest też elektryzujący mecz w Helsinkach . Sam nie mam zdania w którą stronę tup pewniejszy... IFK Helsinki - Tappara. Trudny do obstawiania. A tu kolega Suomi analizuje dwa mecze że Szwecji;) pomijając Finlandię ??
Cześć. Jutro na kupon nie wrzucam Liiga. Obie ekipy wczoraj grały w Lidze Mistrzów. Poza tym tak, jak sam napisałeś - mecz trudny do wytypowania. HIFK to najbardziej chimeryczna ekipa ligi fińskiej, która ostatnio obniżyła loty, ale rywali też miała klasowych. Nie wiadomo czy jutro nie odpalą. Z kolei Topory jakby wychodziły z dołka. Co prawda rozjechanie Jukuritu o niczym nie świadczy, ale ogranie Skelle - już tak. Jednak nie ufam obronie jednych i drugich. Spotkanie może iść w obie strony. Może z lekkim wskazaniem na gości, ale win gospodarzy nie będzie żadną niespodzianką. Proponuję obejrzeć, a na kupon wybrać coś innego :) . Są argumenty za jedną i drugą stroną, ale to tak ciężki mecz do typowania, że równie dobrze można rzucić monetą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +17
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej Finlandia
Godzina: 17:30
Spotkanie: Pelicans - Ilves
Typ: Ilves wygra z dogrywka i karnymi
Kurs: 2.30
Bukmacher: Superbet
Analiza: Zupełnie odmienne nastroje w obu ekipach bo gospodarze sprawują się bardzo dobrze w przeciwieństwie do gosic którzy w tabeli aktualnie znajdują się na 10 miejscu czyli aż 6 lokat za dzisiejszym rywalem. Jeśli popatrzymy na H2h to 5 ostatnich meczów bezpośrednich wygrali Pelicans co mnie trochę dziwi bo drużyna Ilves to całkiem solidna ekipa która zazwyczaj gości w środku tabeli i czasem ogrywa jaka ekipie z topu. Gospodarze do tego spotkania przystąpią po 3 kolejnych zwycięstwach z rzędu, z kolei gości 3 ostatnie mecze przegrali. Uwazam że dziś ciekawa sytuacja do przerwana niemocy w meczach przeciwko Pelicans i w rozgrywkach ligowych. Zagram w stronę gości a Typ zabezpieczę ewentualną dogrywka i seria rzutów karnych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom