>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2021/2022

Status
Zamknięty.
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj wrzucam tylko jedną propozycję ( z braku czasu ) i to z gatunku - ryzykowne

Vaxjo - Orebro - 2 ML - 2.45 - fortuna ⛔


Obie drużyny zostały już opisane przez kolegę Shl00 Shl00 więc z mojej strony tylko kilka przemyśleń co do samego meczu. Zaznaczę, że kibicuję Vaxjo i to wszystko co wydarzyło się latem trochę mnie smuci. Kadra drużyny została mocno naruszona, ale to wszystko już czytaliście ;) . Nadal są tu tacy gracze, jak Calof, Gynge, czy Rosen, którzy jakimś zrywem mogą przechylić szale zwycięstwa na korzyść drużyny Lakers. Nie jest to najmłodsze trio, ale póki będą skuteczni to nie ma sie co czepiać metryki. Vaxjo gra hokej dla koneserów. Drużyna wychodzi z założenia, że w hokeju wygrywa się obroną. Niestety w tym sezonie defensywa nie będzie tak szczelna, jak sezon temu, gdzie stracili najmniej bramek z całej SHL. Daleki jestem od stwierdzenia, że ten blok obronny jest slaby. Będzie mniej szczelny, ale nie slaby. Duet bramkarzy również nie taki jak w ostatnim mistrzowskim sezonie. Vaxjo na pewno zanotuje lekki regres, ale dalej to jest klub który stać na walkę o pierwszą piątkę RS. Dziś po drugiej stronie Orebro. Bardzo fajne zbalansowana drużyna. Każda formacja ma dużą jakość. W każdej jest spora równowaga. Wszystkim szkoda, że Rendulic odszedł, bo to był gość który robił różnicę, ale to nie powinno być bardzo odczuwalne, bo posiłki są naprawdę solidne. Chociażby Puustinen, czy Lajunen. Nie ma w całej SHL tak równej drużyny. Prawdziwy monolit. Zastanawiam się, czy Kovacs w końcu zapunktuje. Facet z jakiegoś powodu bardzo lubi grać i strzelać drużynie Vaxjo, więc jest szansa na pierwsze punkty w sezonie. Jako ciekawostkę dodam, że dziś po raz pierwszy przeciwko swojej byłej drużynie zagra Gustafsson. Bodajże 6 sezonów spędzonych w Orebro, które tego lata zamienił na Vaxjo. Nie spodziewam się overowego spotkania, a tym bardziej dominacji którejś z drużyn. Orebro posiada większą głębie składu co przy stykowym meczu może mieć w końcówce znaczenie....
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +92
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Po przyjemności przeczytania analizy kolegi chodzi mi po głowie tak dubel: under 5.5 w meczu Vaxjo z Orebro & wygrana Brynas nad beniaminkiem powracającym do najwyższej ligi po zdaję się dwuletniej nieobecności (Timra). Nawet przy wariancie 1ml z kursem 1.51 mam piękny kurs dubla: 2.57. Pierwsze mecze obu drużyn jakże odmienne , wygrana Brynas na lodzie Frolundy, a porażka dzisisiejszych gości , choć po strzeleniu 4 goli, z przeciętnym w ubiegłym sezonie Oskarhamn. Do zagrania brakuje mi tylko zachęty że strony speców forumowych. No i może nie bez znaczenia jest ze mi się widzi under Vaxjo, gdy suomi wprost sugeruje jednak kierunek na gości z podpórką....
Pozdro
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Po przyjemności przeczytania analizy kolegi chodzi mi po głowie tak dubel: under 5.5 w meczu Vaxjo z Orebro & wygrana Brynas nad beniaminkiem powracającym do najwyższej ligi po zdaję się dwuletniej nieobecności (Timra). Nawet przy wariancie 1ml z kursem 1.51 mam piękny kurs dubla: 2.57. Pierwsze mecze obu drużyn jakże odmienne , wygrana Brynas na lodzie Frolundy, a porażka dzisisiejszych gości , choć po strzeleniu 4 goli, z przeciętnym w ubiegłym sezonie Oskarhamn. Do zagrania brakuje mi tylko zachęty że strony speców forumowych. No i może nie bez znaczenia jest ze mi się widzi under Vaxjo, gdy suomi wprost sugeruje jednak kierunek na gości z podpórką....
Pozdro
M mario72k ja nigdy nikogo nie zachęcę do grania under/over ponieważ dla mnie to jest jak wróżenie z fusów. Już samo typowanie hokeja jest bardzo ciężkie, a jak o bramki chodzi...to jest poza moją wyobraźnią. Możesz mieć dobre czucie, ale żeby typ wszedł pewne czynniki muszą sie ułożyć jak puzzle. Vaxjo ma mocną defensywę i "tylko" dobrego goalie. Orebro też ma z tyłu sporo jakości. To wszystko podpowiada under, ale kto wie na ile wczują sie bramkarze, jaki będą mieli dzień itd ? Jak sięgam pamięcią, to sporo było tych underów w spotkaniach tej pary, ale historia niewiele znaczy.
Zamiast underu, ja bym szukał zwycięstwa Malmo i tak też chyba uczynię.

Oskarshamn - Malmo - 2 ML - 1.79 - fortuna ✅

Brak czasu = brak analizy :oops:
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +154
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Pisze od godziny i nie moge napisać

Zagram dzis taki dubel.
Brynas ml ⛔
Malme z x✅
kurs ako 2,34 fortuna⛔

Brynas po słabizna sezonie wzmocnilo szyki obronne i mysle ze to sie udało. W bramce zachowano rownowage a atak zmiany kosmetyczne choc kilku graczy po stronie przychodów moze sie pokazac i ta ekipa powalczy o cos wiecej niz utrzymanie. Mecz z Frolunda solidny i uwazny w obronie, dzisiejszy rywal wrocił w szeregi SHL i mysle za na poczatku trzeba troche poukładac
O Malme mowiono sezon temu ze moze miec jedna z lepszych obron w lidze , jednak w praktyce nie do konca to wyszło i tą formacje tez wzmocniono. W ataku ton nadawali bracia Weterholm i zostali a poczyniono wzmocnienia , które powinny pomoc w walce o PO, rywal z Oskarshamn rosterowo wg mnie słabszy

Zagrałbm tez dubel Frolunda z x + Orebro z x kurs ako 3,11 fortuna✅

Frolunda po porazce z Brynas gdzie w drugie tercji sie sporo posypało i juz nie wrocili, dzis mysle ze nie odpuszcza ze Skele. Orebro kolega wyzej opisał i mam podobne zdanie. Ore moze byc czarnym koniem tych rozgrywek i bic sie nawet o TOP 3. Mysle ze po punkcie kazda z ekip jest w stanie zdobyc
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Ja na dzisiaj coś takiego sobie wydumałem, ale jest to druga kolejna i ze stawkami ostrożnie.

Oskarshamn vs Malmo
Typ 2
Kurs 2.3 fortuna

Malmo over 2.5 gola
Kurs 1.70 fortuna

Miejscowi wygrali z Timra, ale sam mecz obfitował w mnóstwo błędów. Obie drużyny bardzo słabo bronią. Pisałem już wcześniej, że gospodarze nie dokonali jakościowych transferów w linii defensywnej i będzie ciężko trzymać wynik. Niemniej jak porównamy obsady bramek to na tą chwilę lepiej wygląda ona u miejscowych, bo przypomnę, że w Malmo kontuzjowany jest Alsenfelt. Zaufam jednak im, bo mają po prostu dużo lepszy roster. Młody Marmenlind zebrał niezłe noty za mecz przeciwko Leksands - jego jedna z interwencji była zgłoszona nawet do interwencji kolejki. Przewagi u Malmo szukam między innymi w PP, bo gospodarze bronili bardzo słabo. Timra z 5 przewag wykorzystała aż 3. Biorąc pod uwagę, że w szeregach Malmo jest Soderberg czyli naprawdę specjalista od rozegrania PP, może być ciekawie.

Leksands vs Rogle
Typ zwycięstwo gospodarzy
Kurs 2.04 Fortuna

Typ 1x
Kurs 1.62

Leksands to na początku sezonu trochę chimeryczna drużyna grająca falami. Po słabszym okresie przychodzi naprawdę dobry i intensywny hokej. Dzisiaj zadanie trudne, ale jak najbardziej do ogarnięcia. Pisałem, że w Rogle sporo zmian uderzających w trzon zespołu. Nie sądzę, żeby wszystko działało tak od razu. Wygrali co prawda z Orebro, ale jak tam osobiście to nie poznawałem gospodarzy, którzy zagrali fatalnie w defensywie, raz po raz pozwalając na zbyt wiele. Dzisiaj miejscowi nie będą chcieli powtórzyć porażki na własnym lodzie... coś tym kibicom za powrót do areny są winni.

Skelleftea vs Frolunda
Typ goście over 2.5 gola
Kurs 1,94 fortuna

Typ X2
Kurs 1.67 fortuna

AIK trochę niespodziewanie wygrał z Djurgarden - przynajmniej dla mnie :). Pisałem, że ten zespół dotknęło sporo zmian i było to widać między innymi w CHL. Dzisiaj przyjeżdżają Indianie, którym w ostatnim czasie nie grało się tutaj dobrze. Dzisiaj licze na przełamanie. Przede wszystkim Frolunda ma zdecydowanie lepszy potencjał niżby wskazywał ostatni wynik z Brynas. Nie rozumiem, straty 3 goli w tak krótkim okresie. Brynas wjeżdżało, jakby grali z juniorami. Nawet zawodnicy w pomeczowych wywiadach byli zaskoczeni swoją biernością. Dzisiaj myślę, że poszukają punktów.

Linkoping vs Djurgarden
Typ under 5.5
Kurs 1.85 fortuna

Typ zwycięstwo gospodarzy
Kurs 1.79 fortuna

Lwy pomimo porażki 2:5 trzymały się w meczu bardzo długo. Lulea w tym okresie jest naprawdę groźna i uważam, że Linkoping nie ma się czego wstydzić. Czytałem, że po pierwszym meczu trochę będą chcieli pomieszać formacjami, żeby znaleźć lepsze ustawienia ofensywne. To jest troche pokłosie tego co pisałem wcześniej, że jednak nowych twarzy w zespole jest kilka i trzeba czasu, żeby złapać chemię. Stąd tym na under bramkowy + dyspozycja Hogberga. Super bronił i wydaje mi się, że dzisiaj zrobi różnice. Djurgarden wyglądał w meczu przeciwko AIK bardzo przeciętnie. Pierwsze minuty meczu to jakiś dramat. Dzisiaj nie do końca wiem czego sie po nich spodziewać, ale zakładam, że gorzej nie zagrają, Mam tutaj na myśli szczególnie defensywę, bo AIK robił z nimi co chciał.

Co do Vaxjo vs Orebro i Brynas vs Timra to odpuszczam te mecze. W pierwszym pojedynku skłaniałbym się do przemyśleń kolegi Suomi z tym, że Orebro zagrało dramatycznie słabo w obronie i do tego nie pomagał Enroth. Stąd moje obawy, tym bardziej, że VAxjo oddało ponad 40 strzałów przeciwko Farjestads. Myślę, że jeśli miałbym się tutaj na coś decydować to X2 lub under 5.5, ale tak jak pisałem odpuszczam. Z kolei co do drugiego meczu to kompletnie nie mam pojęcia co tam się wydarzy. Nawet nie próbuje zgadywać :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +196
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej, Szwecja
Godzina: 19:00
Spotkanie: Skelleftea - Frolunda
Typ: remis lub Frolunda
Kurs: 1.67
Bukmacher: Betclic
Analiza: Frolunda po bardzo słabym poprzednim sezonie, wprowadziła kilka zmian personalnych i widać było w okresie przygotowawczym że chcą jak najszybciej zapomnieć o słabej dyspozycji w poprzednich miesiącach i zacząć grać na swoim optymalnym poziomie do jakiego przyzwyczaili swoich kibiców. Na inauguracje nowego sezonu, zaliczyli wtopę i przegrali pierwszy mecz z Brynas i to u siebie. Wygrywając 2:0 oddali inicjatywę przyjezdnym i dali sobie wbic 4 gole. Frolunda jako solidna ekipa, z wieloma sukcesami na lokalnym podwórku jak i w rozgrywkach międzynarodowy, nie będzie chciała dopuścić do drugiej z rzędu przegranej i postawi trudne warunki ekipie Skelleftea. W H2h gospodarze wygrali dwa ostatnie mecze co dodatkowo skłania mnie do gry w stronę gości, nie będę typował zwycięstwa choć Kurs kusi, uważam że x2 to dość bezpieczny i prawdopodobny scenariusz z przyzwoitym kursem
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +218
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj niby jest kilka spotkań w Liiga, a jakieś takie nie do grania te mecze :). Mimo wszystko coś trzeba spróbować.

HPK - Assat - 1 ML - 1,67 - fortuna ✅
Lukko - Karpat - 1 RT - 2.0 - fortuna ⭕ na trzy minuty przed końcem Lukko prowadziło dwiema bramkami. To powinno się skończyć w 60min


Pierwszy mecz z lekkim podtekstem...Obecny trener Asów przez wiele lat był asystentem head coacha w HPK. Zna tą drużynę od kuchni. To może mieć jakieś znaczenie, ale nawet gdy sie ma dobrą koncepcję i plan na grę, to jeszcze trzeba mieć ludzi którzy to zrealizują, a tutaj tej jakości może Asom zabraknąć. Zresztą gdzieś mi mignęło coś o chorobie Turunena, więc nie jestem pewien, czy to on dzisiaj poprowadzi drużynę z Pori. W każdym razie HPK na starcie sezonu dostało dwóch ciężkich rywali i w pewnym sensie sie obronili wywożąc punkty z Oulu. Bardzo dobrze w bramce sprawował się Laurikainen. Obrona też nie pozwoliła na zbyt wiele Łasicom. W mojej ocenie zasłuzone zwycięstwo. Inna sprawa, że Karpat nie gra tego na co ich stać ( jeszcze nie ). Mimo, że w roosterze HPK jest pare dziur, to w grze zwłaszcza pierwszego linku widać chemię. Asy na tą chwilę błądzą troche w obronie. Kluczem do zwycięstwa gospodarzy będzie zatrzymanie Jarno Karki i Baracha.

W drugim spotkaniu też ryzykuję, ale tak to widzę. Dysproporcja w kursach jest zastanawiająca, a wydaje mi się, że Lukko gra na tym etapie sezonu lepszy hokej. Pospisil i Skalicky robią super robotę, a gdyby im nie szło, to jest Haga, Hakulinen.....bramka też po stronie Lukko. Bardzo fajnie rozłożone siły w poszczególnych formacjach i ogromna głębia. Przewagą Łasic może być ciasna defensywa, ale przy tej sile ataku Lukko rozbije ten mur. Goście chyba jeszcze potrzebują kilku spotkań by wejść na swój wysoki poziom. Szykuje nam się święto w Rauma i super meczycho
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +352
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Frolunda vs Lulea
Typ zwycięstwo gości
Kurs 2.00 sts

Indianie po ostatniej serii gier wracają z kompletem punktów do domu. Wygrana z Skelleftea cenna tym bardziej że w ostatnich latach im tam nie szlo. Niemniej Miejscowi postawili bardzo trudne warunki i gdyby mieli nieco szczęścia to wynik mógłby być nawet w ich stronę. Bardzo dobrze bronił Tomkins, ale tak jak napisałem wyżej, że sporym szczęściem. Ogólnie oglądając Frolunde nie sposób nie zauważyć że nie grają swojego optymalnego hokeja. Nie funkcjonuje dobrze PP i nie chodzi tutaj nawet o bramki ale generalnie o stwarzanie zagrożenia. Już w tamtym sezonie było bardzo słabo w tym elemencie. Po sprowadzaniu Lascha myślałem że trochę się to poprawi, ale jak na razie nie ma efektu. Z kolei Lulea gra super, mocna kadrowo, weszła fajnie w sezon i uważam że są faworytem pomimo że kursy na to nie wskazują. Fajnie zagrali z Linkoping, które jest silniejsze niż wskazują na to wyniki. Wczorajszą porażka z Djurgarden nie odzwierciedla przebiegu meczu. Prawda jest taka że bramka przyjezdnych Armalis zrobił różnice bo bronił super. Z kolei rezerwowy Rautio pokazał, że najlepsze lata ma za sobą bo był po prostu przeciętny. Spokojnie jedna bramkę z tego co puścił mógł wyciągnąć. Wracają do dzisiejszej rywalizacji idę w kierunku ekipy która obecnie gra lepiej i ma mocniejszy roster.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dziś z Fińskiej hokejowej wybieram spotkanie w Pori, gdzie miejscowe Asy podejmą Łasice z Oulu. Wczoraj obie drużyny doznały wyjazdowych porażek po dogrywkach. Asy ambitnie walczyły z HPK, ale Lebedeff był nie do przejścia. Karpat z kolei zrywem w trzeciej tercji doprowadziło do dogrywki z Lukko, ale trzeba przyznać, że odstawali od ekipy z Rauma. Sytuacja po krótce wygląda tak: Asy z nowym trenerem, nowymi pomysłami na grę i kilkoma zmianami w składzie. Nieco podniesiona obrona i dość solidny golie. To daje pewną jakość drużynie, ale Asy to nadal średniak w Liiga. Z drugiej strony 7-krotny mistrz Finlandii. Drużyna bardzo poukładana, z silną obroną i dużą głębią w ataku. W roosterze jest dużo jakości i możliwości rotacji, ale na ten moment Łasice po prostu nie grają tego na co ich stać. Brakuje też jeszcze porozumienia na linii Galimov- obrona. Mimo problemów drużyna walczy i pokazuje charakter. Problemy przejdą, a forma wróci. Póki co trochę męczą się ze swoim hokejem, ale jakby nie spojrzeć są drużyną lepszą od Asów. Mam nadzieję, że to się przekuje na wynik.

Assat - Karpat - 2 RT - 2.0 - fortuna ✅


Z SHL z kolei kusi mnie kierunek Vaxjo. Granie delegacji i to RT w przypadku Lakers, to zawsze mniejsze, albo większe ryzyko, ale Timra kadrowo/organizacyjnie/jakkolwiek inaczej jest po prostu drużyną słabszą. Jeśli Vaxjo nie da się wciągnąć w wymianę ciosów i zagrają swój metodyczny, poukładany hokej, to wygrają w regulaminowym na tafli rywala.

Timra - Vaxjo - 2 RT - 1.9 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +444
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj w Fińskiej hokejowej tylko jedno spotkanie. Trzeba grać ;) . Drużyna Ilves - młodsza siostra Toporów podejmie ekipę z Lahti. Buki coś tu kombinują z kursami. Jeszcze wczoraj rano na Pelikany widziałem trochę ponad 3, a już wieczorem było w granicach 2,6. Podpucha ? Nie znam się na kursach, ale coś tu brzydko pachnie. Tak, czy inaczej forma po stronie gospodarzy. Rooster ? Tu by można było trochę podyskutować, ale raczej też ze wskazaniem na Rysie.
Na razie po stronie Ilves dwa solidne skalpy w postaci TPSu i Tappary. Bardzo fajnie i skutecznie gra formacja Kontioli. Bez Petri nic sie nie dzieje i głównie w tym linku upatruje szansy na zdobycze punktowe. Chociaż młody Ikonen też wykazuje się dużym talentem. Langhamer w bramce dość pewny. Osłabione Pelikany na razie grają trochę w kratkę. Obserwując ich grę nasuwa mi się jeden wniosek - problemy w ataku. Ze średnimi lub słabymi drużynami jeszcze to jakoś wygląda, ale kiedy na przeciwko staje klasowy rywal, to ekipa z Lahti ma problemy z wypracowaniem sytuacji. Mając na skrzydłach Kangasniemi, czy Smejkala nie powinno być kłopotów w ofensywie....Może problem jest z centrem. Myślę, że grę powinny prowadzić Rysie. Dla mnie są lekkim faworytem tego spotkania i oby to potwierdzili na lodzie.

Ilves - Pelicans - 1 RT - 2.35 - fortuna

Ewentualnie można spróbować opcji 1 ML po kursie 1.75- fortuna

⛔

No to popłynęliśmy. Najpierw bramka Pelikanów na remis 19 58 w 3 T, a potem dzwon na początku dogrywki :oops:

🏒
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Kolega wyżej mnie uprzedził z typem ale nie mam za złe i kierunek ten sam :), i nie bede sie rozpisywał. Ilves zmontowało fajny skład na ten sezon, moze nie pierwsza trójka ( choc nie byłaby to niespodzianka ) ale beda bardzo blisko, ciekawi gracze z za oceanu którzy z pewnoscia wiele wniosą do zespołu. Skład pelikanów przyznam ze rok temu bardzoej mi sie podobał i ich miejsce w pierwszej szóstce było tego dowodem , sądze ze w tym sezonie o taki wynik bedzie ciezko ale zobaczymy. Co do kursów to tez to dziwnie wyglada , czym sie buki tu sugeruja to nie wiem , raporty zdrowotne rysiow nie wskazuja na ten moment nic niepokojacego, to ze w meczu z Toporami nie dominowali na lodzie to nie jest powód , jednak rywala umiejetnie wypunktowali a swoja jakość maja , ktora wystarczyła. Rysie maja głód gry, rozegrali tylko dwa mecze ale tak sie składa ze to jedyna ekipa która nie straciła punktow i mysle ze dzis moga te tendencje podtrzymać. Ja zagram opcje niby bardziej bezpieczną bo na ich ostateczne zwyciestwo, choc czasem bywa ze jak sie nie zgarnie całej puli w RT to pozniej jest loteria

Ilves ml kurs 1,77 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
betowiec 12,7K

betowiec

Użytkownik
Okropnie mnie dziś Ilves wydywał z grubej kasy… 2 sek przed końcem, a później 36 sekunda dogrywki i poszło się dupczyć prawie 2000 na kuponie…
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Okropnie mnie dziś Ilves wydywał z grubej kasy… 2 sek przed końcem, a później 36 sekunda dogrywki i poszło się dupczyć prawie 2000 na kuponie…
Bramkarz w hokeju znaczy bardzo dużo. Nie napisałem, że kierunek Ilves będzie miał rację bytu, jak w bramce wyjedzie Langhamer. Niestety pojawił się młody Zherenko i mimo, że Pelikany nie zagrały nic specjalnego, to skończyło się słabo.

Bramka w dogrywce na konto młodego rosyjskiego goalie. Odbił krążek przed siebie prosto na kij nadjeżdżającego Jaska.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +144
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Mimo, że dzisiaj jest kilka spotkań w fińskiej, to ja pobieram tylko jedno.

Sport - Lukko - 2 ML - 1.72 - fortuna ❌

Drużynę gospodarzy na razie jakoś ciągną doświadczeni Finowie - Vauhkonen i Apslund. Ich formacja jest w stanie napsuć trochę krwi rywalom. Tak było w spotkaniu z Kalpa i po części z Toporami. A i Heshka potrafi walnać gdzieś z pod niebieskiej. Jednak kiedy na przeciwko pojawia się mocny rywal, to Sport gaśnie. Tak było ostatnio w meczu z HIFK. Ekipa z Helsinek całkowicie zneutralizowała nieliczne atuty Sportu. Brakuje świeżej krwi z drużynie z Vassa i to jest mocno widoczne. Jak o gości chodzi, to zagrożenie idzie z każdej strony, i z każdego linku. Występ Pospisila co prawda pod znakiem zapytania, ale reszta kadry gotowa do walki. Lukko gra naprawdę dobrze, choć pewne rzeczy trzeba jeszcze poprawić. Jednak ten rooster i ta forma powinna wystarczyć na Sport.

W Tampere dzisiaj spotkanie Toporów z Łasicami. Dla mnie osobiście no bet. Łasice sie rozpędzają, ale i Tappara zagrała z Ilves bardzo ofensywnie. Problemem okazał się Langhamer, który łapał prawie wszystko, ale forma gospodarzy idzie do góry.

TPS dziś musi grać o pełną pulę. Jutro ciężki mecz w Helsinkach. Dziś natomiast rywal będący w fajnej formie, ale kadrowo odstający od gospodarzy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dzis zagladam do SHL
Wybieram dzis trzy mecze do gry w których faworytami sa ekipy , które patrzac na roster mają potencjał duzo wiekszy od swoich dzisiejszych rywali, forma mysle, ze jest bo ostatnie mecze bardzo dobre. I przygladajac sie tym druzynom to cele w tym sezonie wysokie , powiedziałbym najwyższe. Moza by napisac wiecej szczegółów , porównac poszczegolne formacje, graczy itd nieststy nie ma na to czasu, ale wnioski byłyby takie a nie inne jezeli o mnie chodzi. Wiec gram tak:

Farjestad ml + Vaxio ml + Frolunda ml kurs ako 3,42 STS ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +14
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

W tym tygodniu Skandynawia robi mnie w konia. Zresztą wczoraj SHL też zaskoczyła. Czasem tak jest, że można ustrzelić całą kolejkę, a czasem dubel to już za dużo.

A tak na marginesie mała dygresja. Chodzi o wpis Sport - Lukko. Użytkowniku S forrest_gump - jeśli chcesz mi dać reputacje, to daj ją za zielony wpis. Jeśli wpis jest czerwony, to sobie odpuść i nie bij mi po oczach głupimi komentarzami. Jeśli miałeś argumenty za Sportem, trzeba było je tutaj napisać. Obaliłbym je w minutę ;) . W sporcie zdarzają sie niespodzianki. Wyobraź sobie, że to dotyczy również hokeja.

Ilves - HPK - 1 RT - 1.89 - fortuna ✅

Rysie ostatnio mocno zawiodły. Wyglądało to trochę tak, jakby wystrzelali sie przez dwie tercje, a w trzeciej mocno siedli. Bramkarz też nie pomógł w dogrywce. Jednym słowem przegrali wygrane spotkanie. W szatni na pewno odbyła sie męska rozmowa i wierzę, że zostały wyciągnięte słuszne wnioski. Patrząc na ich grę wiem, że forma nie uleciała. Trochę pisałem o formacjach Ilves...ale jeszcze dodam, że bardzo dobrą robotę robią centrzy. Sebok, czy Ikonen mają naprawdę super statystyki...o Kontioli nie wspominając :) . Dziś rywal, który lubi napsuć krwi Rysiom. Często spotkania tej pary są bardzo zacięte, ale..... HPK od czasu ostatniego tytułu notuje regres. Mimo wszystko po tych kilku meczach sezonu widać, że Kanadyjczycy całkiem fajnie ze sobą współpracują, a Laurikainen jest w formie. Lepszym roosterem dysponują jednak gospodarze, ale żebym zagrał ten kierunek, to w bramce musi wyjechać Langhamer.


Przy spotkaniu Lukko - Tappara trochę drapie sie po głowie. W Lukko na ten moment nie przekonują mnie bramkarze. Świetne mecze przeplatają słabymi. Wydawało się, że liderzy Lukko latają nad lodem, a nagle przyszły dwie niespodziewane porażki. Co więcej w dwóch ostatnich spotkaniach Lisy nie strzeliły bramki. Jestem pewien, że dzisiaj zagrają lepiej, bo mają ku temu narzędzia ( graczy ) ale czy to wystarczy na mocnego rywala ? Tappara kadrowo wygląda lepiej, to na pewno. Sęk w tym, że to wcale nie musi sie przekuć na wynik. Czekam na dobry mecz Heljanko. Jak na razie sie nie doczekałem, ale to naprawdę solidny goalie. Niestety bez porządnego zmiennika. Podsumowując - to mecz do zagrania w singlu lub w dublu z czymś równie ryzykownym. Wynik może iść w obie strony. Ja ryzykuję kierunek Tappara ML po kursie 1.94 w fortunie. ❌

Z jutrzejszych meczów w SHL widziałbym zwycięstwo Frolundy i Rogle. Niestety brak czasu na analizę, ale może Shl00 Shl00 napisze pare zdań ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +792
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis spróbujemy szczescia w lliga.
Tak sie sklada ze wybrałem te same mecze które gra kolega wyzej:)
Ilves faktycznie zwiodło i dało sie troche uspic Pelikanom, którzy wykorzystali sytuacje i nawet wygrali mecz. Dzis mam nadzieje ze bedzie koncentracja przez cały mecz. W bramce potwierdzony Langhammer wiec z tyłu powinno bys spokojniej niz ostatnio. Przeciwnik kadrowo słabszy co nie znaczy ze słaby i wierze w moilizacje i rehabilitacje
Co do mistrza Lukko, to nieststy w tym sezonie wg mnie maja gorszy sklad niz w ubiegłym, tak patrzac na ten zespol brakuje mi takich mocnych liderow, graczy, którzy w momencie kiedy nie idzie mocno pociagna zespół, na ten moment tego mi brakuje, moze z czasem wszystko zafunkcjonuje. Lukko gra tez na dwoch frontach co z pewnoscia nie jest ułatwieniem, no ale taki los mistrza, sympatyzuje z ta ekipa ale oni jeszcze nie graja tego czego mozna sie po nich spodziewac.
Topory z Tampere jak dla mnie wygladaja na ten moment lepiej a i roster maja przyzwoity. Spodziewam sie wyrownanego spotkania moze z dogrywką

Ilves ml + Tappara z x kurs ako 2,34 STS

Kolega suomi suomi wspomniał o uzytkowniku S forrest_gump . Tak sie sklada, że i mnie próbował atakować akurat o mecz CSKA w Astanie, który jednak goscie wygrali w dodatkowym czasie, jednak zupełnie im nie szło. Kolega podawał błędne statystyki a poza tym typ wszedł czyli kłaniało sie czytanie ze zrozumieniem a nie tylko gołe spojrzenie na kierunek kogo obstawiać. Nastepnym razem drogi Panie zanim w kogos uderzysz bezpodstawnie i szyderczo przeczytaj teks ze zrozumieniem, to nie boli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +288
dragons 31,8K

dragons

Użytkownik
Co do negatywnych ataków użytkowników - uważam , iż wykonujecie ŚWIETNĄ ROBOTĘ w dziale hokeja.
Fachowo i z sercem,jeden z najlepszych działów na tym forum - po prostu warto tu zajrzeć.

A sam sport jest nieprzewidywalny - w końcu targają nim różne czynniki ludzkie (min. kontuzje , wahania formy,dyspozycja dnia), emocje , korupcja.
O strategii (zawsze weryfikuje ją rzeczywistość :) , czy intuicji bukmacherskiej nawet nie wspomnę.
Niektórzy jak widzę nie potrafią tego pojąć.
Cieszę się , że mogę czegoś się tutaj dowiedzieć , skonfrontować moje typy z Waszymi przemyśleniami.

Na dziś zaproponuje zwycięstwa faworytów :
Kärpät vs KooKoo
1 kurs 1,6 RT 1632593146359.png
1 (-1,5) @ 2,05 ⛔
Łasice podrażnione przegraną z Toporami w dogrywce , tym razem podejmą KooKoo które wczoraj przegrało po emocjonującym meczu ze Sportem 4:3.
Wiemy gdzie leży potencjał - plus dni odpoczynku powinno zaskutkować odpowiednim wynikiem.
Podobnie widzę to w kolejnym spotkaniu z podobną argumentacją :
HPK vs HIFK
2 kurs 1,72 RT 1632593207928.png
2 ( -1,5) @ 2,30 1632593262874.png
Wczoraj HPK sromotnie przegrało (jak słusznie przewidzieli koledzy:
suomi suomi i mark1973 mark1973)
Czy dziś podniosą się z kolan i zrehabilitują z HIFK (które dwa dni odpoczywało po przegranej z TPS)?
Ostatnie spotkanie to:

Tappara vs JYP
1 kurs 1,40 RT 1632593287202.png
1 (-1,5) 1,70 1632593324134.png
Obydwa zespoły grały wczoraj - Topory uległy Lukko,a JYP - SAIPA.
W przypadku tego meczu pewnie można zastanawiać się: ile zdrowia kosztowały spotkania z odpowiednimi rywalami ,oraz kurs mało zachęcający.


Potencjał zdecydowanie po stronie faworytów , a gdzie szukać ewentualnych niespodzianek dowiemy się za kilka godzin :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +359
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mecze niedługo wiec króko zaproponuje dubla, który zagram

Karpat RT+ Tappara RT kurs ako 2,24 STS ✅

Obie ekipy maja w tym sezonie zupełnie inne cele niz rywale, i obie maja wiekszy potencjał w rosterze, mysle ze kazda z nich powoli wejdzie na najwyzse obroty i tak sie sklada ze obie przegrały swoje poprzednie mecze, wiec mysle ze motywacji nie zabraknie
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +193
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Tak sobie przeglądam dzisiejszą kolejkę Fińskiej hokejowej i do grania widzę dwa spotkania. W każdym meczu można wskazać kierunek, ale jest kilka spotkań o dużym stopniu trudności :) . Zresztą Liiga, to Liiga. Wczoraj wiele osób straciło na porażce HIFK, którzy na papierze byli niemal pewniakiem do przekonującego zwycięstwa. Halonen w 1T łapał na 0% - czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Dziś w meczach Karpat ze Sportem, czy Pelikanów z JYP też są mocni faworyci, ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem (?)

Ja już trochę tradycyjnie w tym sezonie na kupon pobieram Rysie:

Ilves - Assat - 1 RT - 1.73 fortuna ✅

Do dubla biorę:

Saipa - Tappara - 2 RT - 2.0 - fortuna ✅ - ewentualnie 2 ML - 1.6 - fortuna ✅

Rysie ostatnio dostały straszny omłot w delgacji od Kalpy. Wyglądali trochę tak, jakby to był pierwszy mecz sezonu. Gra kompletnie sie nie kleiła, brakowało dokładności, mnożyły sie błędy, a i Langhamer nie pomógł. Myślę, że dziś cały zespół zagra zupełnie inne spotkanie. Warunkiem ( nie mylić z gwarancją ) zagrania typu jest Marek Langhamer w bramce. Często podkreślam jego rolę, ale to naprawdę duża wartość dodatnia dla ekipy z Tampere. Ilves ostatnio trochę zaciągnęli ręczny jeśli chodzi o atak. Niewiele stwarzają sytuacji, ale są BARDZO skuteczni. Czekam jednak na takie ich spotkanie z ilością znaczących strzałów na poziomie 30+ . Asy grają w kratkę. Pewna prawidłowość jest taka, że mocne roostery ich punktują, a ze średnimi lub słabymi ekipami walczą. Karki i Barach trochę stracili impet, ale fajnie sie uaktywnia młodziutki Eemil Erholtz. Po ostatniej porażce czas na rehabilitacje ze strony Rysiów. Rywal może nie idealny, ale kadrowo słabszy. Cele obu drużyn też zupełnie inne i jeśli Ilves chce realizować swoje założenia, to takie mecze powinni wygrywać.

W drugim spotkaniu Saipa w Lappeenranta podejmie Topory. Gospodarze na tą chwilę grają chyba nawet powyżej oczekiwań. Tappara natomiast poniżej. Przyglądając sie roosterom obu ekip naprawdę ciężko znaleźć argumenty za Saipą. Westerholm
musiałby wspiąć sie na swój najwyższy poziom, a reszta drużyny zagrać więcej niż dobrze. Goście też nie grają swojego najlepszego hokeja. Różnie jest ze skutecznością w ataku, a mamy tu przecież solidne strzelby. W obronie ostatnio też nie najlepiej czego efektem była otwarta krytyka zwłaszcza pierwszej pary obrońców. Obaj bramkarze na razie na poziomie 85% co jest sporo za niskim procentem. Dziś spodziewam sie bramek z obu stron. Błędów po stronie Tappary również, ale myślę, że to co zawali obrona, to nadrobi atak.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +418
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom