>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sezon 2014/2015 - ciekawostki, pytania, rozmowy o NBA.

Status
Zamknięty.
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Co do meczu Spurs, to raczej nie powinno się mieć do nich pretensji, bo to co Irving zagrał to poezja. Żadna obrona nie pomoże jak ktoś ma tak dobry dzień.

A teraz inny temat, a mianowicie decyzja GSW o wystawieniu dość rezerwowego składu na mecz z Denver. Myślę, myślę i do tej pory nie rozumiem takiej decyzji. Zruzumiałbym, gdyby jutro grali mecz np. ze Spurs czy Cavaliers czy też inną czołową drużyną. No ale jutro grają u siebie z NYK, czyli po prostu łatwiejszego rywala mieć nie można, dodatkowo przewaga parkietu... Po co oni oddali ten mecz już przed jego rozpoczeciem, skoro można było wystawić najmnocniejszy skład, wygrać mecz, a na Knicks wystawić rezerwy, które zapewne z łatwością by wygrały? A może ważniejsze od zwycięstwa są statystyki gwiazd Warriors i np. wypoczety Curry będzie chciał zrobić 50+ punktów na biednych Knicks?

Nie rozumiem tej decyzji, bo przecież można było zarówno wygrać oba te mecze jak i dać trochę odpoczynku najlepszym w meczu z Knicks, a nie z Nuggets.
 
bizon91 3,3K

bizon91

Użytkownik
Jak ktoś nie widział meczu Spurs - Cavs to powinien nadrobić zaległości. Wg mnie i wielu innych - mecz sezonu.
To co Irving zrobił, to jest naprawdę wyższy poziom, żeby znaleźć porównywalny występ indywidualny zapewne trzeba by się cofnąć jakieś x lat wstecz. 50+ pkt potrafi sypnąć nawet taki Brewer czy Ross, ale +50 pkt przy takiej skuteczności? Przy 7/7 za trzy i 10/10 FT? Do tego 5 asyst, 4 przechwyty i tylko 2 straty. Czapki z głów. Swoją drogą przypomniało mi się, że meczu Rookies vs Sophomores Irving też miał bodajże 7/7 za trzy, i nie wiem, czy może w jeszcze jednym meczu. Dodajmy do tego wygraną w konkursie trójek i mamy obraz zawodnika, który umiejętności rzutu na dystansie ma niesamowite, choć grając w cieniu Jamesa i Love&#39;a niekoniecznie się o tym pamięta.
Irving Irvingiem, ale na mnie ogromne wrażenie zrobili weterani Spurs.
Po pierwsze Tony Parker - 15/23, piękne tear-dropy, zmyślne layupy, pullup-jumperki, świetna technika - takiego Parkera mógłbym oglądać i oglądać - aż szkoda, że dni starej gwardii Spurs dobiegają końca. Gdyby nie spudłowane osobiste Leonarda, po meczu zapewne przede wszystkim mówiło by się właśnie o Parkerze, jako ojcu wygranej.
Tim Duncan - 18 pkt, 11 zbiórek, 8 asyst, 4 bloki, 7/11 z gry, 1 stl, 3 TO. Prawie triple-double faceta, który za miesiąc z ogonkiem skończy 39 lat. Szacunek. Kto wie, czy jeszcze będzie nam dane zobaczyć takie mecze Parkera i Duncana? Oby.
Kawhi Leonard zagrał świetny mecz mimo wyniszczającego matchupu z LeBronem, też prawie triple-double na świetnym procencie - 9/14, 24 pkt, 9 zbiórek, 7 asyst. Jak weterani Spurs pokończą kariery, ten facet prawdopodobnie będzie gwiazdą na poziomie Hardena czy Russa, z tym, że jest to lepszy obrońca i gracz bardziej wyrachowany. Niestety nie po raz pierwszy nie wytrzymał presji przy kluczowych, zamrażających mecz osobistych, co podobnie jak w finałach, kosztowało Spurs wygraną. Jednak przy średniej w karierze oscylującej wokół 80% można być optymistą, co do progresu Kawhiego w tym aspekcie. Technika jest, trzeba &quot;tylko&quot; popracować nad głową.
Podsumowując, mecz na dużej intensywności, obie ekipy są przede wszystkim maszynkami ofensywnymi i obie pracowały w tym meczu jak lokomotywy na pełnej mocy, pełnej efektywności, choć Spurs mimo wszystko zawiódł ich atut rzutów za 3, tylko 31% w tym meczu.
Ciekawe deja vu dla Spurs, bo te osobiste Leonarda i to co się stało później wypisz wymaluj jak mecz nr 6 pamiętnych finałów sprzed 2 lat. Wtedy 1 z 2 spudłowanych osobistych kosztował Spurs dogrywkę po trójce Allena i przegraną w tejże, tutaj za Allena wstawmy Kyrie i mamy podobny obrazek, też porażka po dogrywce. Oby Spurs odpowiedzieli na to tak samo, jak odpowiedzieli w ubiegłorocznych finałach, gdzie rozjechali na sportowej złości Heat.
Esencja NBA ;-)
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Wykresy rzutowe głównych kadydatów do MVP: Hardena, Curryąego, Jamesa, Westbrooka i Davisa.
Pierwszy przedstawia częstotliwość rzutów w stosunku do dystansu od kosza na tle średniej ligowej.
Drugi wykres to skuteczność w stosunku do dystansu od kosza.
http://i.imgur.com/clXxK6i.png
znalezione na reddicie
 
baku996 69

baku996

Użytkownik
Witam, czy byłby ktoś tak dobry i podał mi stronę na której znajde dodawane przewidywalne składy przed każdym meczem NBA ? Bardzo mi to potrzebne i będę ogromnie wdzięczny za pomoc ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
T 0

tomundo

Użytkownik
Witam, czy byłby ktoś tak dobry i podał mi stronę na której znajde dodawane przewidywalne składy przed każdym meczem NBA ? Bardzo mi to potrzebne i będę ogromnie wdzięczny za pomoc ;)
Na NBA.com, w pasku z wynikami i nadchodzącymi spotkaniami. Kliknij na mecz który się dopiero odbędzie, i załaduje Ci się stron z info na temat meczu itp. i pod logo drużyn będziesz miał taki mały przycisk &quot;Media Notes&quot; i otworzy Ci się plik z protokołem przed meczowym. Tam masz przewidywany skład, ale to jest wrzucane na 5 lub mniej godzin przed meczem. Najlepszym źródłem jest twitter, tam zawsze są najświeższe info kto zagra, kto nie.
Polecam również basketball-referenc czy jakoś tak.
 
T 0

tomundo

Użytkownik
Ciężkie pytanie. Zależy czy Ci chodzi o sezon regularny czy o cały sezon z PO. Część zasadnicza kończy się 15 kwietnia. Potem zaczyna się PO chyba 19 lub 20 . A z nimi to różnie bywa ale do 15 czerwca może się przeciągnąć albo nawet dłużej.
 
polishvodka 57

polishvodka

Użytkownik
Panowie możecie polecić jakąś fajną stronkę odnośnie statystyk drużyn NBA?
Tzn kto jakie ma miejsce w lidze pod kątem obrony/ataku ze średnimi pkt na mecz, najlepiej z rozbiciem na kwarty i połowy.
Z góry dzięki.
 
barbarzynca 0

barbarzynca

Użytkownik
Witam
Dziwny mecz może być także w Memphis, niby obie ekipy mają jeszcze o co grać, ale zaczną dość późno i już w pierwszej połowie będą wiedzieć jak zagrali Nets, Rockets i Spurs
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
A mówiłem grać zwycięstwo konferencji przez Cleveland jak kurs był ponad 2, bo to super value. Teraz raczej mało kto wierzy, że jest choćby cień szansy na niespodziankę. Atlanta bardzo się męczy z Brooklynem. Awans pewnie wywalczą, ale z wypoczetymi Wizards pewnie też będą mieli męczarnie, podczas gdy Cleveland wygrało 4:0 z Bostonem i z Chicago Bulls też powinno być dość łatwo nawet bez Love. Chyba tylko kontuzja LeBrona Jamesa by mogła sprawić, by nie zagrali w finale, a nawet bez niego na straconej pozycji by nie byli.
 
scald_11 58

scald_11

Użytkownik
A mówiłem grać zwycięstwo konferencji przez Cleveland jak kurs był ponad 2, bo to super value. Teraz raczej mało kto wierzy, że jest choćby cień szansy na niespodziankę. Atlanta bardzo się męczy z Brooklynem. Awans pewnie wywalczą, ale z wypoczetymi Wizards pewnie też będą mieli męczarnie, podczas gdy Cleveland wygrało 4:0 z Bostonem i z Chicago Bulls też powinno być dość łatwo nawet bez Love. Chyba tylko kontuzja LeBrona Jamesa by mogła sprawić, by nie zagrali w finale, a nawet bez niego na straconej pozycji by nie byli.
Przecież bez LeBrona to oni by lekko sweepa dostali :grin:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom