>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ruch Poparcia Palikota - opinie, dyskusje, uwagi.

aerts 78

aerts

Użytkownik
Grunty pod seminaria i koscioły są oddawane przez miasto za przysłowiową &#39;&#39;złotówkę&#39;&#39;.
Z tego co wiem, to kościół dostaje grunty, które miał przez zabraniem ich przez państwo?To, że obywatelom nie chce oddać co było ich to już możesz mieć pretensję do niego.
No i powiedz, kto im płaci pensje?
Raczej nie budżet.
Tace opodatkowane nie są, to raz
Znaczy podatek dochodowy czy od darowizny? Ja jestem za całkowitym zniesieniem obu.
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
1 Kościół dostaje grunty przez wpływy, tak jak to bylo w kaliszu np. Takie zajebi.ste tereny zostały oddane pod seminarium za 1zł (słownie: jeden)
2. Odpowiedz na pytanie
3. Ja tez jestem za zniesieniem obu, ale, ze narazie jest jak jest to powinni płacic wszyscy, kosciół też
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Dlaczego nie? Jak ksiądz dostaje 500zł za ślub no to chyba powinien to nabijac na kasę, wystawic rachunek, to chyba nic smiesznego? Moze tobie to nie przeszkadza, ale mi owszem... Z tacami to już tak chu.j...

Oczywiscie nie byłoby tego problemu jakby była reforma podatkowa i kazdy płaciłby 200zł na miesiąc podatku, ale to na pewno nie podoba sie takim nierobom jak ty
 
Z 0

znc

Użytkownik
Natomiast głosowanie na kogoś tylko dlatego, że jest antyklerykalny i &quot;pozamyka kościoły&quot; jest żałosne
Rotfl. Palikot nie chce zamykać kościołów. Chce tylko równego traktowania ateistów i wyznawców innych religii niż Rzymsko-katolicka, oraz nie wpierniczania się kościoła w politykę.
Napisał Brylant -&gt; No i powiedz, kto im płaci pensje? Raczej nie budżet.
1. Budżet państwa płaci klerowi za godziny religii wykładane w szkołach. Niech idą do swoich kościelnych salek prawić te swoje bajeczki, za darmo skoro to ich misja, a nie za moje pieniądze z podatków piorą mózgi bezbronnym dzieciakom.
2. Fundusz kościelny (środki z budżetu państwa) który płaci czarnym z naszych podatków składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/sld-chce-likwidacji-funduszu-koscielnego-na-emerytury-dla-ksiezy-poszlo-z-budzetu-ponad-80-milionow-_172457.html

, jakby czarni sami mało zarabiali i nie mogli tego sobie opłacać.
Dlaczego nie? Jak ksiądz dostaje 500zł za ślub no to chyba powinien to nabijac na kasę, wystawic rachunek, to chyba nic smiesznego? Moze tobie to nie przeszkadza, ale mi owszem...
Jak najbardziej popieram. Dochodowy + VAT od usługi. W parafii do której teoretycznie powinienem przynależeć (gdybym był wierzący) księciunio bierze 1,000 zł za ślub (pomijam fakt, że naiwni ludzie mu w ogóle tyle chcą zapłacić), dlaczego nie miałby odprowadzić od tego w/w podatków jak każdy uczciwie pracujący przedsiębiorca?
Czy czarni to święte krowy jakieś że mają nie płacić od swoich dochodów? Mają kasy lekarze, prawnicy itp to niech mają i oni.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Rotfl. Palikot nie chce zamykać kościołów. Chce tylko równego traktowania ateistów i wyznawców innych religii niż Rzymsko-katolicka, oraz nie wpierniczania się kościoła w politykę.
Dlatego napisałem w &quot;&quot; jak nie zauważyłeś.
No i jak już Palikot to zrobi to co dalej ma do zaproponowania?
Bo do debat wystawia Biedronia,Grodzką/iego,Nowicką czy to będą eksperci tej partii?
Ostatnio w tvp był z RPP na debacie i polityce zagranicznej jakiś śmieszny koleś ale już nie pamiętam nazwiska.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Kasy fiskalne w kościołach, proponujesz wprowadzić, rozumiem ?
Właściwie czemu nie? ceny w kościele są na poziomie tych z media marketów ????. Zresztą kościoły prowadzą działalność usługową, która różni się oczywiście od typowych, ale mimo wszytko są to usługi.

No i jak już Palikot to zrobi to co dalej ma do zaproponowania?
Znając Polskie realia, nie wiele... w pewnym sensie Palikot jedzie na wózku, który ma kółka do puki nie dostanie władzy. Mimo wszytko wydaje mi się, że Palikot jest bardziej otwarty, przede-wszystkim nie boi się mówić... Na przykład już kontynuując temat kościołów, dlaczego nikt z ludzi u władzy nie podjął tematu Nergala i publicznego wyrażenia &quot;negatywnej&quot; opinii kleru na temat jego osoby. Polska przecież jest krajem świeckim... czy nie jest
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Właściwie czemu nie? ceny w kościele są na poziomie tych z media marketów ????. Zresztą kościoły prowadzą działalność usługową, która różni się oczywiście od typowych, ale mimo wszytko są to usługi.

Znając Polskie realia, nie wiele... w pewnym sensie Palikot jedzie na wózku, który ma kółka do puki nie dostanie władzy. Mimo wszytko wydaje mi się, że Palikot jest bardziej otwarty, przede-wszystkim nie boi się mówić... Na przykład już kontynuując temat kościołów, dlaczego nikt z ludzi u władzy nie podjął tematu Nergala i publicznego wyrażenia &quot;negatywnej&quot; opinii kleru na temat jego osoby. Polska przecież jest krajem świeckim... czy nie jest
a ja myślałem że Mieszko I przyjął chrzest.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Znając Polskie realia, nie wiele... w pewnym sensie Palikot jedzie na wózku, który ma kółka do puki nie dostanie władzy. Mimo wszytko wydaje mi się, że Palikot jest bardziej otwarty, przede-wszystkim nie boi się mówić... Na przykład już kontynuując temat kościołów, dlaczego nikt z ludzi u władzy nie podjął tematu Nergala i publicznego wyrażenia &quot;negatywnej&quot; opinii kleru na temat jego osoby. Polska przecież jest krajem świeckim... czy nie jest

A co, to już księża nie mogą publicznie wyrażać swojej opinii :?:
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Tam dokładnie chodziło o namawianie do niepłacenia abonamentu RTV w związku z pracą Nergala w TVP. Chyba tego kościół nie może... :razz:

Nie wiem czy jest paragraf na namawianie do niepłacenia abonamentu :-|


A co do Nergala, to jak jest taki kozak to niech porwie Koran, nagra to i wrzuci w neta, ciekawe ile dni wtedy przeżyje...
 
G 1

grzeczny

Użytkownik
Moim zdaniem Palikota już dawno powinni wykluczyć z polityki.Jaki on jest każdy widzi,nawet dzieci mojego sąsiada słuchając go mówią,że ten pan to chyba jakiś niemądry.Ale jak mamy taki Rząd,to nic dziwnego,że jest coraz gorzej,i coraz więcej jest ubogich.Rząd pomaga Japoni,Grecji - dobrze niech to robi,ale najpierw trzeba pomyśleć o własnym kraju,własnym narodzie,potem wziąć się za pomoc innym.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
właśnie oglądałem wydarzenia i było o tej partii. Bardzo &quot;ciekawe&quot; mają jedynki w Krakowie transwestyta, gdzieś indziej koleś który siedział 2lata w pierdlu, naczelny homoś RP niejaki Biedroń, no i przede wszystkim pan Palikot którego chyba przedstawiać nie trzeba.
Doborowe towarzystwo! gratuluję obywatelom którzy zamierzają głosować na tą partię ????
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
właśnie oglądałem wydarzenia i było o tej partii. Bardzo &quot;ciekawe&quot; mają jedynki w Krakowie transwestyta, gdzieś indziej koleś który siedział 2lata w pierdlu, naczelny homoś RP niejaki Biedroń, no i przede wszystkim pan Palikot którego chyba przedstawiać nie trzeba.
Doborowe towarzystwo! gratuluję obywatelom którzy zamierzają głosować na tą partię ????
Do tego zacnego grona można jeszcze dodać Wandę Nowicką, ostrą działaczkę proaborcyjną.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Dwaj kandydaci do Sejmu z list Ruchu Palikota: Tomasz Szypuła i Paweł Jasiński zawarli w Warszawie symboliczny ślub. Jak tłumaczyli, chcą w ten sposób wywołać dyskusję na temat związków partnerskich.
Prezes Kampanii Przeciw Homofobii Tomasz Szypuła i pełnomocnik Ruchu Palikota ds. równego traktowania Paweł Jasiński symboliczny ślub zawarli przed Urzędem Stanu Cywilnego na Placu Zamkowym w Warszawie. Osoby, które przyszły na ten &quot;facebookowy happening&quot; - jak określił to Szypuła - posypały &quot;nowożeńców&quot; ryżem.
Szypuła i Jasiński podkreślają, że nie są parą, a jedynie przyjaciółmi. Poprzez happening - jak zaznaczyli - chcieli zwrócić uwagę na problem braku dyskusji nad złożonym w obecnej kadencji w Sejmie projektem ustawy o związkach partnerskich. - To jest ustawa, która zbiera kilkanaście najważniejszych postulatów, np. majątkowych, w tym spadkowych, dotyczących rent, postulatów związanych z odwiedzinami w szpitalu - wyliczał Szypuła.
- My dlatego, że jesteśmy akurat gejami, nie możemy wejść w związki partnerskie z naszymi partnerami, a przecież wspólnie z nimi mieszkamy, czy tworzymy gospodarstwo domowe - powiedział Szypuła PAP.
Jakby ktoś był jeszcze niezdecydowany :]
 
Do góry Bottom