>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Roland Garros 2013 (26.05-08.06.2013)

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Co turniej w dziale WTA jest to samo i masa opinii:
&quot;Zawodniczka X nie wygrała tego meczu tylko zawodniczka Y go przegrała, bo robiła masę błędów&quot;
Zrozumcie, że takie jest dzisiejsze WTA, a zawodniczki które mają więcej winnersów od niewymuszonych błędów można policzyć na palcach jednej ręki, Serena, Azarenka, Sharapova.
Później jest reszta stawki czyli Radwańska, Errani, Li, Kvitova itd. Każda z nich ma własny styl gry, Agnieszka przebija i gra dość inteligentny tenis. Bez fajerwerków, ale za to są efekty w postaci zwycięstw w meczach bo reszta rywalek jest zbyt słaba na taką grę. W skrócie, pozostałe zawodniczki są jeszcze gorsze niż te mozolne przebijanie z anemicznym serwisem Agnieszki Radwańskiej. H2H najlepszym wyznacznikiem w kobiecym tenisie.
 
solara 38

solara

Użytkownik
Pomijąjąc juz kto wygra w spotkaniu Errani-Radwańska, na bet365 jest zaklad, że Errani odpanie w półfinale - kurs 3,25 - lepiej zagrać to, niż win włoszki po kursie 2,3, bo jak wiadomo w półfinale spotka się z Williams, która ją zmiecie. Dla mnie fajna sprawa dla tych, ktorzy mysla, ze wygra wloszka oczywiscie ???? .
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
lukkaz 577

lukkaz

Użytkownik
Dyscyplina: TenisWTA Roland Garros
Spotkanie: Radwańska A. (Pol) - Errani S. (Ita) AHC (0:2 gemy)
Typ: 1
Kurs: 1,84
Buk: Pinnacle
Godzina: 14:00
Dziś o godz. 14:00 odbędzie się mecz ćwierćfinałowy Roland Garros pomiędzy Agnieszką Radwańską a Sarą Errani. Zwyciężczyni tego pojedynku awansuje do półfinału French Open gdzie zmierzy się z zwycięzcą pary Williams/Kuznetsova. Polka to 4. Rakieta Świata (6125 ptk), Włoszka jest 5. w rankingu WTA (5835).
Parę słów o Włoszce – to finalistka turnieju z 2012 roku. W wielkim finale przegrała z Marią Szarapową 6:3 6:2. Mimo porażki jest to największy sukces w singlowej karierze Errani. Numer 1 w rankingu gry deblowej mierzy 1,64 m, jest tenisistką praworęczną z oburęcznym backhandem. W swojej singlowej karierze Errani wygrała 7 turniejów – ostatni w marcu w Acapulco, gdzie pokonała na ceglanej nawierzchni Carlę Suarez Navarro (6:0 6:4). W obecnym French Open Errani pokonywała kolejno: Rus 0:2, Putintsevą 0:2, Sabinę Lisicki 0:2 oraz Carlę Suarez Navarro 1:2 (7:5 4:6 3:6).
Isia idzie jak burza w paryskim turnieju. Wygrała wszystkie mecze bez straty seta - kolejno z Peer 2:0, Burdette 2:0, Pfizenmaier 2:0 oraz Aną Ivanović 2:0 (6:2 6:4). Z tego ostatniego meczu zapamiętamy niesamowite zagranie Isi w końcówce 2. seta – piłka zagrana przez Serbkę na koniec kortu, pogoń Polki i uderzenie piłki między nogami stojąc tyłem do siatki. To potwierdza iż Agnieszka jest w bardzo dobrej dyspozycji. Polka mierzy 1,72 m, jest praworęczna i posługuje się oburęcznym backhandem.
Obie zawodniczki grały ze sobą 3 razy – na kortach Wimbledonu w 2010 roku lepsza była Polka – 2:0 (6:3 6:1), w 2012 roku na ziemnych madryckich kortach Isia wygrała z Sarą również 2:0 (6:0 6:1). Ostatni pojedynek obu pań to turniej w Stambule z października ubiegłego roku – na twardej nawierzchni wygrała Radwańska 2:1 (6:7 7:5 6:4).
Stawiam na Agnieszkę Radwańską. Po pierwsze – patriotycznie, jako kibic Isi wierze w nią i jej umiejętności. Po drugie – sądzę iż dyspozycja Polki w tym turnieju jest lepsza od Włoszki, o czym świadczą mecze bez straty seta. Po trzecie – statystyki spotkań miedzy oboma zawodniczkami na korzyść Isi. Po czwarte – miejsce w rankingu dokumentuje kto jest wyżej w tenisowej hierarchii. Stawiam na awans do półfinału Agnieszki Radwańskiej po meczu walki.
 
jrb 21

jrb

Użytkownik
Radwańska A. (Pol) - Errani S. (Ita)
Typ:A.Radwnaska win 2-0 Paddy Power 2.50
⛔ A.Radwanska Alt Game Handicap (-4,5) Paddy Power 2.75
⛔ Nie miała dziś argumentów Erani byla lepiej dysponowana
Dzis dojdzie do interesującego spotkania z bardzo dobrze spisującą sie w tym sezonie S Erani będzie to wielki sprawdzian dla Agnieszki i bedzie mozna sobie odpowiedziec na pytanie co tak naprawde gra Aga i czy może zacząć mysleć o walce z dziewczynami z top 3 .Puki co fajnie układa sie dla niej ten turniej buki w meczu z Ivanovic lekko się zakręcili albo celowo wystawiali takie kursy wysoki na Age ,poprostu Aga zaskakuje z grą i niby miała słabszą forme a rozpiernicza swoje rywalki jak chce i co teraz nagle ma się zatrzymać na włoszce bo że tak powiem urodziła się na cleyu i to jej świat -to mnie nie przekonuje.Skoro Aga sie przewarbowała to znaczy że jest zajebista i to udowodni ???? Ładnie rozprawiła sie z dobrze spisującą się ivanovic ten mecz jej dodał skrzydeł w moim odczuciu Aga troszke dojżała i musi to wykorzystać wspiąć się na wyższy level niech utrzymuje pilke w korcie jak najdłużej to bedzie na jej korzyśc .Powodzenia!!!
ALe swoją drogą to Beti mnie wkurzyła ostanio z Maryśką.
 
blads 187

blads

Użytkownik
Wiecie co jest najzabawniejsze? Ilekroć wchodzę do działu WTA jak jest jakiś większy turniej w którym gra Radwańska, tyle widzę typów przeciwko niej. Nie ważne z kim gra, to ma małe znaczenie, ważne żeby grać przeciwko Agnieszce. Wiem że wejdę do działu w dzień meczu Agi i zobaczę kilka &quot;analiz&quot; z argumentami z kosmosu, nawet gdyby grała z tenisistką na wózku to podejrzewam że argumenty by się znalazły, bo przecież Radwańska jest mega słaba. Tak mega jest słaba że jest 4 na świecie. Prawda jest taka że WTA to jest mega żenada, ja naprawdę podziwiam tutaj kolegów myślących i zarabiających pieniądze na tym cyrku, bo są takie osoby, nie muszę wymieniać każdy wie o kim mówię i dla was z tego miejsca ogromny szacunek. Agnieszka już miała odpaść w 1,2,3,4 rundzie i dalej gra. Cuda na kiju, a ja wchodzę i się śmieję z głupoty piszących tutaj osób. Nie żebym był jakimś znawcą, guru czy bóg wie czym, po prostu racjonalnie myślę i do tej pory porażki naszej tenisistki bym nie typował. W tym meczu też się jej nie spodziewam. Errani niby na cegle gra lepiej, tyle że nasza to nie przegrywa z laskami co nie mają serwisu i przebijają piłkę tak samo jak ona. No takie są realia i jakoś nie chce mi się wierzyć żeby mogła dzisiaj odpaść. Chociaż tak jak mówiłem WTA to cyrk i może się zdarzyć wszystko więc może wreszcie traficie przeciwko Radwańskiej. Ja tam nie daję się ponieść emocją i wyższym kursem. Gram na zawodniczkę lepszą bo szkoda kombinować na siłę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
psotnick 846,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Radwanska, Agnieszka – Errani, Sara
Kursy meczu
Typ: Radwanska, Agnieszka @ 1.60 unibet ⛔ 4-6 6-7
Handicap Gemów
Typ: Radwanska, Agnieszka -2.5 @ 1.94 unibet ⛔

Isia pozytywnie zaskakuje w tegorocznym Roland Garros. Już osiągnęła najlepszy wynik w tym najmniej lubianym przez nią Szlemie, a może go jeszcze poprawić, co jest o tyle zaskakujące, że nastąpił po bardzo przeciętnych występach na mączce. Szybkie przegrane w Madrycie i Rzymie z przeciętnymi rywalkami (Robson, Halep) mogły niepokoić, ale dzięki temu Aga miała prawie 2 tygodnie wolnego na spokojne treningi i widać, że dobrze jej to zrobiło. W Paryżu nie straciła jeszcze seta, wygląda bardzo pewnie, a punkty wygrywa nawet hotdogami. Skuteczną bronią jest jej bardzo pewny, dobrze plasowany serwis (tylko 2 podwójne błędy), z którego oczywiście nie ma wielu asów, ale pozwala wygrywać mnóstwo łatwych punktów (67% po pierwszym i 65% po drugim serwie). Polka tradycyjnie już mało psuje i jak na razie wygląda bardzo pewnie. Moim zdaniem może śmiało spoglądać w stronę półfinału z Sereną, bo jej rywalką jest Sara Errani, z którą Aga ostatnio przegrała jako 17-latka, od tego czasu 6 kolejnych wygranych, zwykle w dwóch krótkich setach. Po formie z ubiegłego roku, kiedy Włoszka grała w finale RG niewiele zostało. To co zwykle jest bolączką Agnieszki z innymi rywalkami, czyli słaby drugi serwis narażony na mocny return, akurat z Errani może być odwrotnie, bo Włoszka serwuje jeszcze wolniej (około 20km/h), a że Polka nie ma problemów z returnem, to serwis Włoszki może być kopalnią łatwych punktów. Moim zdaniem Polka komfortowo powinna znaleźć się w półfinale, a set dla Włoszki będzie niespodzianką.
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Dzisiejsze mecze - moja opinia:

Radwańska vs Errani
Agnieszka gra swoje, stawiałem na nią z Ivanovic, ale dziś moim zdaniem czeka ją dużo trudniejszy mecz, mimo że z Włoszką ma także bilans na plus (3:0 w ostatnich 4 latach). Główny argument Errani to ogranie. Stoczyła na mączce w tym sezonie 19 spotkań z czego przegrała tylko 3 mecze (Mattek-Sands, S.Williams, Azarenka). Od maja Sara ma bilans 11/2, a Agnieszka w tym roku w sumie rozegrała tylko 7 spotkań na ziemi i swój bilans zbudowała na Paryżu, bo wcześniej przegrywała mecze w Madrycie i Rzymie (Robson, Halep). Gdyby grały na innej nawierzchni to zdecydowanie grałbym Polkę, ale na clayu to będzie dla niej ciężki mecz, tym bardziej, że nigdy tak wysoko na French Open nie była. Włoszka miała mocniejsze rywalki: Suarez Navarro, Lisicki, Putintseva (Rus jest na dnie, więc odpada). Polka kontrolowała swoje mecze i paradoksalnie nacięższy mecz miała z nieznaną szerzej Niemką Pfizenmaier, na której wzięła rewanż za porażkę siostry. Spotkania z Ivanovic czy Burdette były trudne na papierze, a w rzeczywistości Agnieszka grała swoje i bez fajerwerków (ok, jeden hot dog był), a rywalki i tak wymiękały, bo dla nich to było za dużo. Moim zdaniem to będzie zacięty mecz i trudno wskazać zwyciężczynię dlatego:

TYP: Over 22,5g Unibet 2,18✅✅✅4:6,6:7 23 gemy


S.Williams vs Kuznetsova
Serena jak gra każdy widzi, 4 razy gładkie wygrane i rywalki bez szans. Trzeba więc prześwietlić kolejną jej rywalkę. Rosjanka prezentuje się przyzwoicie, ale czy to wystarczy na coś więcej??? Kuznetsova wzięła w Paryżu rewanż na Kerber, z którą przegrała w Madrycie, pokonała też Jovanovski, Makarovą i Rybarikovą. W 4 meczach straciła 2 sety, ale i tak powinna być zadowolona, bo jej ścieżka turniejowa komplikuje się dopiero w tym momencie. Sveta ostatnio z Sereną grała w 2009 roku - rozegrały wtedy 3 spotkania i Serena wygrała 2 z nich, ale na RG 2011 padł wynik 7:6,5:7,7:5 na korzyść Rosjanki. Kuznetsova wyznała w wywiadzie z Barbarą Schett, że lubi grać z Sereną, bo jest to dla niej test, wyznacznik, w jakim miejscu się znajduje i jak wygląda realnie jej forma. Zamiast grać ujemne handi na Williams, szukam sensacji jaką będzie dla mnie set dla Rosjanki. Serena powinna wygrać ten turniej demolując rywalkę w finale, ale po drodze może mieć jakąś przygodę i wydaje mi się, że dziś to się może zdarzyć, bo profil rywalki jest odpowiedni.

TYP1: Kuznetsova +1,5s Pinnacle 4,72✅✅✅2:1 w setach
TYP2: Kuznetsova +7g Pinnacle 1,68✅✅✅6:1,3:6,6:3


Mam dziś fenomenalny dzień zarówno w WTA jak i ATP ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Co do Radwańskiej, to chyba każdy zgodzi się, że w jej grze brakuje tzw. &quot;pierdolnięcia&quot;. To nie ulega wątpliwości. Azarenka czy Williams pokazują, że to jest mega ważne. Niestety (albo stety) tenis idzie w taką stronę, że przygotowanie czysto siłowe jest coraz ważniejsze. Agnieszka pokazuje jednak, że i bez tego da się coś tam powygrywać. Fakt, że w starciach z Azarenką i Williams wypada słabo, ale przecież siła to nie wszystko. Agnieszka wszystkie te tenisistki razem wzięte przewyższa inteligencją na korcie. Zdarzają się jej wpadki i głupie pomysły, ale ogólnie na korcie myśli i jeszcze raz myśli.
Technikę też ma bardzo dobrą. Ktoś kiedyś powiedział, że tenisistka o technice, myśleniu Radwańskiej i sile Azarenki (czy Williams), to typ idealnej tenisistki, która by była nr 1 przez długi długi czas. Może dowiemy się tego, kiedy Aga zje trochę stejków i przypakuje na pakerni.... Wracając, a właściwie przechodząc do samego meczu Radwańskiej, to przecież nie gra ona z bombardierem, tylko z Errani, która gra dobrze, ale bez porywu. Broni się nieźle, to fakt, ale Agnieszka też to potrafi.
Nie ma co szukać argumentów przeciwko Polce, bo na to jeszcze za wcześnie. Errani jest do łyknięcia, a h2h mówi samo za siebie :cool:
 
strzala 377

strzala

Użytkownik
Co do Radwańskiej, to chyba każdy zgodzi się, że w jej grze brakuje tzw. &quot;pierdolnięcia&quot;. To nie ulega wątpliwości. Azarenka czy Williams pokazują, że to jest mega ważne. Niestety (albo stety) tenis idzie w taką stronę, że przygotowanie czysto siłowe jest coraz ważniejsze. Agnieszka pokazuje jednak, że i bez tego da się coś tam powygrywać. Fakt, że w starciach z Azarenką i Williams wypada słabo, ale przecież siła to nie wszystko. Agnieszka wszystkie te tenisistki razem wzięte przewyższa inteligencją na korcie. Zdarzają się jej wpadki i głupie pomysły, ale ogólnie na korcie myśli i jeszcze raz myśli.
Technikę też ma bardzo dobrą. Ktoś kiedyś powiedział, że tenisistka o technice, myśleniu Radwańskiej i sile Azarenki (czy Williams), to typ idealnej tenisistki, która by była nr 1 przez długi długi czas. Może dowiemy się tego, kiedy Aga zje trochę stejków i przypakuje na pakerni.... Wracając, a właściwie przechodząc do samego meczu Radwańskiej, to przecież nie gra ona z bombardierem, tylko z Errani, która gra dobrze, ale bez porywu. Broni się nieźle, to fakt, ale Agnieszka też to potrafi.
Nie ma co szukać argumentów przeciwko Polce, bo na to jeszcze za wcześnie. Errani jest do łyknięcia, a h2h mówi samo za siebie :cool:
Raczej Aga już nigdy nie będzie zawodniczką grającą jak top3 ( Maria, Viki i Serena ) Aga ma swój styl, gra defensywnie i tak jak pisałeś MYŚLI i gra wspaniały techniczny tenis, ma w repertuarze caływachlarz uderzeń, lecz siły brak, apetyty rosną w miarę jedzenia ale obiektywnie przyznać że właśnie 4 miejsce w cyklu należy do Polki. Pojedyńcze spotkania Polka przegrywa z zawodniczkami z miejsc 5 w dół, no ale to jest sport i to są ludzie i jest to oczywiste, każdy tenisistka i tenisista czasami przegrywają z kimś niżej w rankingu. Dziś przeciwniczką jest Sara Errani która również gra defensywny tenis i tak jak Agnieszka MYŚLI na korcie i gra ciekawy, techniczny tenis, podobnie do Polki również ma cały wachlarz uderzeń i ciekawy, niemal zawsze slajsowany BH. Wygra rutyna, Agnieszka jest zdecydowanie najlepsza w grze defensywnej, technicznej. Sara chcąc nie chcąc nie zagra jak top3 i nie będzie bombardować Polki celnymi uderzeniami cały mecz, o ile w ogóle ???? Dziś będzie ciekawy mecz, zapewne będzie mało UE i długie ciekawe wymiany, do półfinału przechodzi Polka, brak awansu będzie niespodzianką, Włoszka &quot;leży&quot; Polce, bardzo dodatni h2h. Do boju do półfinał Agnieszko

Radwańska 1.6
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Uwielbiam ludzi, ktorzy sie pomylili w analizie, a potem brna dalej w to, ida w zaparte do konca zycia. No to ja sie przyznam do czegos. Zle ocenilam mecz Aga- Ana, pomylilam sie i przyznaje sie do tego. Niektorym z Was tez by sie to przydalo.
Radwanska rozkreca sie, gra coraz lepiej. Errani miala medicala z Carlą i w ogole zle w tym meczu wygladala. H2H 6-1. Krzywde mozna zrobic Isi ale bombami a nie przebijaniem w stylu Włoszki. Tym bardziej, ze wcale ta Errani nie gra teraz wielkiego tenisa, mocno sie zblizyla do czolowki ale ona h2h z top rankingu to ma chyba jakis koszmarny. Slabszych leje, z lepszymi nie ma szans. Aga jest lepsza i to zdecydowanie.
1,62 3/10 Radwanska
Znowu będzie pomyłka, z taką gra to Aga nie wygrałaby nawet ITF-a.
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Co turniej w dziale WTA jest to samo i masa opinii:
&quot;Zawodniczka X nie wygrała tego meczu tylko zawodniczka Y go przegrała, bo robiła masę błędów&quot;
Zrozumcie, że takie jest dzisiejsze WTA, a zawodniczki które mają więcej winnersów od niewymuszonych błędów można policzyć na palcach jednej ręki, Serena, Azarenka, Sharapova.
Później jest reszta stawki czyli Radwańska, Errani, Li, Kvitova itd. Każda z nich ma własny styl gry, Agnieszka przebija i gra dość inteligentny tenis. Bez fajerwerków, ale za to są efekty w postaci zwycięstw w meczach bo reszta rywalek jest zbyt słaba na taką grę. W skrócie, pozostałe zawodniczki są jeszcze gorsze niż te mozolne przebijanie z anemicznym serwisem Agnieszki Radwańskiej. H2H najlepszym wyznacznikiem w kobiecym tenisie.
No widzisz kolego na dobrą sprawę napisałeś coś bardzo podobnego do mojej wypowiedzi a za pewne uważasz, że jesteś w opozycji. Ja właśnie uważam dokładnie tak samo, wymieniłem te same trzy zawodniczki co Ty z tym, że Ty napisałeś, że mają one więcej winnersów od ue a ja opierając się właśnie o to stwierdziłem, że tylko one umieją grać. Jedyne z czym się nie zgadzam to nazywanie tenisa Radwańskiej inteligentnym. Nie rozumiem dlaczego używa się aż tak &quot;pozytywnego&quot; określenia do jej lekkich zagrań. Dlaczego nikt tego nie nazywa cwanym albo sprytnym tenisem? Pytam po raz kolejny gdzie tu widzicie inteligencję? W tym, że spojrzy gdzie jest rywalka nim zagra minięcie? Dalej piszesz, że rywalki są zbyt słabe na jej grę. Pełna zgoda, niestety tak właśnie jest ale to tylko potwierdza fakt, że nie umieją grać. Na koniec H2H rzeczywiście jest dobrym wyznacznikiem bo pokazuje w zasadzie to samo co ranking czyli rozkład sił w kobiecym tenisie: Serena przerwa Aza i Masza przerwa Isia przerwa reszta (oczywiście w dużym skrócie i z naciskiem na czołówkę).
Wiem że wejdę do działu w dzień meczu Agi i zobaczę kilka &quot;analiz&quot; z argumentami z kosmosu, nawet gdyby grała z tenisistką na wózku to podejrzewam że argumenty by się znalazły, bo przecież Radwańska jest mega słaba.
Co do tej wypowiedzi to po pierwsze Radwańska jest słaba bo jest słaba a nie bo rywalki są słabe. Gdyby rywalki nie były słabe to by nie była 4 w rankingu co jest tak często przytaczane jako żelazny argument za tym, że może jednak jest dobra. Co do wózka inwalidzkiego to taki &quot;sprzęt&quot; nie był potrzebny np Ane, żeby oddać 2/3 gemów Isi w najprostszy możliwy sposób czyli nie trafiając w kort. Dużo ludzi jest zachwyconych hot dogiem Isi. Tylko, że to zagranie po prostu wpadło w kort, to nie była jakaś mijanka albo lob nie do odbioru, to była kolejna piłka wystawiona i obowiązkowa do skończenia, a to że ładnie wyglądało bo między nogami no super.Ja się zachwycam piłkami, które są nie do odbioru a nie ekwilibrystycznym przebiciem i wystawką, której Ana nie skończyła tylko z jednego powodu, który próbuję Wam uświadomić - jest słaba bo nie jest Sereną, Azą i Maszą.
Uwielbiam ludzi, ktorzy sie pomylili w analizie, a potem brna dalej w to, ida w zaparte do konca zycia. No to ja sie przyznam do czegos. Zle ocenilam mecz Aga- Ana, pomylilam sie i przyznaje sie do tego. Niektorym z Was tez by sie to przydalo.
Ja również podałęm typ na Anę o czym za pewne wszyscy czytający dział wiedzą. Również źle oceniłem jej szanse bo spodziewałem się, że jednak banalne wystawki jakie będzie miała serwowane w co drugiej wymianie będzie umiała skończyć na minimum przyzwoitym procencie, a niestety okazało się że nie umiała prawie w ogóle. Będę w to &quot;brnął&quot; dalej bo różnica jest tylko w nazwie, zwolennicy uważają, że Isia jest dobra i gra inteligentnie, a przeciwnicy, że jest słaba i gra baloniki. I tak nie ma to wpływu na to co widzimy na korcie. Natomiast obie frakcje zgodzą się co do tego jakie miejsce na Isia w rankingu, a to czy jest tam dlatego, ze jest super czy dlatego, że tylko 3 zawodniczki wyżej umieją grać na przyzwoitym poziomie są różnicami kosmetycznymi wbrew pozorom.
Z całym szacunkiem Ozborn86, ale to, co piszesz brzmi infantylnie i równie dobrze mogę sparafrazować, że sam jesteś słaby, bo... Cytat: Napisał ozborn86 -&gt; nie jesteś Sereną, Azą i Maszą.
Nie musisz kolego niczego parafrazować, tak właśnie jest! W kwestii tenisa jestem słaby bo nie umiem grać tak jak te 3 panie. Przyznaję się bez bicia.
Czasami wygrywa się flakami, slajsami, lobami, regularnym przebijaniem itd. Agnieszka nie jest słaba. Słabe zawodniczki nie zajmują miejsca w top10, powiem mocniej - w top100. Zrozum to , bo inaczej dyskusja z Tobą nie ma sensu. Miej na uwadze, że to WTA, tak właśnie wygląda kobiecy tenis i takie są realia.
Ale ja sobie zdaję sprawę z tych realiów ???? Nie jestem niedorozwinięty i widzę, że skoro Isia wygrywa większość meczy grając właśnie flaki tzn, że takie są realia. Po prostu w mojej ocenie wygląda to tak, że jeśli ktoś albo nagminnie z jakiegokolwiek powodu wystawia piłki, których popsucie kwalifikuje się na ue, lub właśnie ma znacznie więcej ue od winnersów jest słaby. To jest moje prywatne zdanie i określenie na taką grę. Gdyby nie było top3 to Isia za pewne byłaby liderką rankingu ale co z tego skoro gra tak jak napisałem.
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Z całym szacunkiem Ozborn86, ale to, co piszesz brzmi infantylnie i równie dobrze mogę sparafrazować, że sam jesteś słaby, bo...
nie jesteś Sereną, Azą i Maszą.
???? No nie można tak oceniać... Wymieniona trójka to kompletne zawodniczki, które wiodą prym w WTA, ale to nie oznacza, że są niezniszczalne. Każda może mieć słabszy dzień i gdy trafi na dobrze dysponowaną zawodniczkę z top30 to przegra itp. Moim zdaniem to Serena zdecydowanie odstaje, a reszta jest dość wyrównana: niektóre są mocniejsze fizycznie, inne technicznie, inne wydolnościowo etc. Nie zawsze wygrywa się tj Serena czy Azarenka niszcząc rywalki. To ich styl, ich dominacja. Czasami wygrywa się flakami, slajsami, lobami, regularnym przebijaniem itd. Agnieszka nie jest słaba. Słabe zawodniczki nie zajmują miejsca w top10, powiem mocniej - w top100. Zrozum to , bo inaczej dyskusja z Tobą nie ma sensu. Miej na uwadze, że to WTA, tak właśnie wygląda kobiecy tenis i takie są realia.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Może i ja się wtrącę i dodam kilka statystyk, które mam nadzieję co niektórym pozwolą inaczej spojrzeć na mecz Radwańskiej.
Liczby są dla Sary Errani bezwzględne. Włoszka nie dość, że nie potrafi grać z Agnieszką Radwańską, to jeszcze nigdy nie pokonała tenisistki z pierwszej piątki rankingu WTA.
Z Errani spotkała się do tej pory siedem razy, przegrywając tylko raz w 2006 roku. Aż pięć meczów Isia wygrała łatwo w dwóch setach. Męczyła się tylko raz podczas ostatnich Mistrzostw WTA w Stambule, wygrywając dopiero po ponad trzygodzinnej batalii.
Dodatkowo Włoszka nigdy nie ograła tenisistki z pierwszej piątki rankingu. Odniosła tylko pięć zwycięstw z zawodniczkami zajmującymi pozycje od 6 do 10. Wszystkie te triumfy zaliczyła w ubiegłym, najlepszym dla niej roku. Wtedy też dotarła do finału French Open. Errani dwa razy pokonała Stosur, dwa Kerber i raz Bartoli.
onet.pl
W sporcie a raczej w zakładach nie ma miejsca na patriotyzm czy nienawiść do danego zawodnika. Możesz nie lubić gry danej zawodniczki ale przy obstawianiu spotkanie musisz obiektywnie ocenić sytuację.
Radwańska zdecydowanie przygotowała świetną formę na RG, trzeba to przyznać. Polka to nie ogórek, wie jak grać na najwyższych szczeblach drabinki więc i dzisiaj poradzi sobie z Włoszką.
Agnieszka Radwańska - Sara Errani @1,65⛔ Unibet
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Takie statystyczne ciekawostki przed meczem Agnieszki ????
Agnieszka jest na 3 miejscu w klasyfikacji &quot; Second Serve Points Won&quot;. 51 wygranych piłek z 80 daje 64% skuteczności. Lepsza jest tylko King (17/26 w 2 meczach ) oraz Williams z 69% skutecznością.
Errani z kolei ma bardzo wysoki procent trafiania pierwszym serwisem. W statystyce &quot;First Serve Pct.&quot; zajmuje miejsce pierwsze z 89% skutecznością (211/244). To może robić wrażenie ???? Jednak po trafieniu pierwszym wygrywa mniej niż 68% piłek (ile dokładnie to nie wiem ???? ).
Errani również jest w czołówce returnujących zawodniczek. Po pierwszym trafionym podaniu rywalek wygrała 67 piłek (dla przykładu Ana Ivanovic 75), a po drugim podaniu 66 ( trzecie miejsce w klasyfikacji).
Errani jest także zawodniczką, która tuż obok Azarenki łamie swoje rywalki najczęściej. W 4 meczach włoszka odebrała serwis rywalce 25 razy (Azarenka 26).
Ciekawe statystyki, zobaczymy jak to będzie wyglądać w meczu z Agnieszką ????
 
D 22

di.canio

Użytkownik
Wszedłem tu dziś, żeby się posmiac. Posmiac z ludzi, którzy po raz tysięczny będą udowadniac że Agnieszka Radwańska jest przesłabą tenisistką, w ogóle nie umie grac w tenisa, a mecze wygrywa tylko dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu i ogólnie dlatego, że wszystkie zawodniczki, które do tej pory z nią kiedykolwiek przegrały po prostu nie umieją grac w tenisa i są mega przesłabe (to znaczy jeszcze słabsze od niej oczywiście.

Małe resumee - czytając topic dziś można się było dowiedziec iż:

1.Polka jest słaba.
2.Jej tenis w ogóle nie przynosi efektów ????
3.Wygrywa dzięki błędom rywalek (to w sumie tak jak w futbolu gdzie jak wiadomo też wygrywa się dzięki błędom rywali)
4.Aga nie ma stylu.
5.Nie jest stworzona do tej dyscypliny ????
6.Wygrywa tylko dzięki tragicznej grze swoich rywalek.
7.Każdy kto z nią gra i przegra jest słaby.
8.Każdy kto jest ZA nią w rankingu WTA jest słaby (jak łatwo się domyślic ilośc słabych zawodniczek jest zmienna - zależy od aktualnej pozycji Agi w rankingu)
9.Isia wygrywa dlatego że piłki są za ciężkie, a korty za małe;)
10.Isia wygrywa bo jej rywalki są głupie (wszystkie, które z nią przegrywają oczywiscie)
11.Jak Isia wygrywa to tylko dlatego, że jej rywalka jest słaba i nie umie grac.
12.Jak Isia przegra to dlatego, że jej rywalka dobrze zagra. (co ciekawe dwie ostatnie złote myśli są dziełem tego samego człowieka)

Mógłbym wymieniac dalej ale może wystarczy śmiechu na dzis.

Choc może jeszcze jeden kwiatek na koniec.

Co do tej wypowiedzi to po pierwsze Radwańska jest słaba bo jest słaba a nie bo rywalki są słabe. Gdyby rywalki nie były słabe to by nie była 4 w rankingu co jest tak często przytaczane jako żelazny argument za tym, że może jednak jest dobra.
Rozumie ktoś coś? Sens? Jeśli tak prosiłbym o przetłumaczenie na polski.

W sumie to kolega blads trafnie podsumował ten żenujacy spektakl. O samym meczu o szansach w nim nie będę się wypowiadał bo już trwa i zdają sobie sprawę, że w sumie niewiele wniosłem do tematu. Nie sądzę jednak żeby mój post był mniej merytoryczny niż wypowiedzi tych, których powyżej zacytowałem. Na koniec chciałbym dodac, że nie ma lepszego sportu do grania live niż kobiecy tenis więc.. I love WTA ????
 
G 2,2K

gawronix

Użytkownik
Nic z tego nie będzie, Agnieszka Radwańska Vel Simon jak będzie tak dalej grać to pożegna się z turniejem, masa błędów z Fh brak jakiejkolwiek koncepcji na dalszą grę, Włoszka gra kątowo co sprawia Agnieszce bardzo dużo problemów, Errani moim zdaniem wkłada więcej siły w uderzenia, jej podanie jest marne i nie wiem czemu Aga nie gra agresywniej przy drugim podaniu Sary...
Radze kontrować na Errani w odpowienim momencie oczywiście na Live ????
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Wszedłem tu dziś, żeby się posmiac. Posmiac z ludzi, którzy po raz tysięczny będą udowadniac że Agnieszka Radwańska jest przesłabą tenisistką, w ogóle nie umie grac w tenisa, a mecze wygrywa tylko dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu i ogólnie dlatego, że wszystkie zawodniczki, które do tej pory z nią kiedykolwiek przegrały po prostu nie umieją grac w tenisa i są mega przesłabe (to znaczy jeszcze słabsze od niej oczywiście.
Małe resumee - czytając topic dziś można się było dowiedziec iż:
1.Polka jest słaba.
2.Jej tenis w ogóle nie przynosi efektów ????
3.Wygrywa dzięki błędom rywalek (to w sumie tak jak w futbolu gdzie jak wiadomo też wygrywa się dzięki błędom rywali)
4.Aga nie ma stylu.
5.Nie jest stworzona do tej dyscypliny ????
6.Wygrywa tylko dzięki tragicznej grze swoich rywalek.
7.Każdy kto z nią gra i przegra jest słaby.
8.Każdy kto jest ZA nią w rankingu WTA jest słaby (jak łatwo się domyślic ilośc słabych zawodniczek jest zmienna - zależy od aktualnej pozycji Agi w rankingu)
9.Isia wygrywa dlatego że piłki są za ciężkie, a korty za małe;)
10.Isia wygrywa bo jej rywalki są głupie (wszystkie, które z nią przegrywają oczywiscie)
11.Jak Isia wygrywa to tylko dlatego, że jej rywalka jest słaba i nie umie grac.
12.Jak Isia przegra to dlatego, że jej rywalka dobrze zagra. (co ciekawe dwie ostatnie złote myśli są dziełem tego samego człowieka)
Mógłbym wymieniac dalej ale może wystarczy śmiechu na dzis.
Choc może jeszcze jeden kwiatek na koniec.

Rozumie ktoś coś? Sens? Jeśli tak prosiłbym o przetłumaczenie na polski.
W sumie to kolega blads trafnie podsumował ten żenujacy spektakl. O samym meczu o szansach w nim nie będę się wypowiadał bo już trwa i zdają sobie sprawę, że w sumie niewiele wniosłem do tematu. Nie sądzę jednak żeby mój post był mniej merytoryczny niż wypowiedzi tych, których powyżej zacytowałem. Na koniec chciałbym dodac, że nie ma lepszego sportu do grania live niż kobiecy tenis więc.. I love WTA ????
1. Cieszę się, że w końcu się tego dowiedziałeś.
2. Tu chyba nie chodzi o mnie bo nie przypominam sobie, żebym pisał, że tenis Radwańskiej nie jest efektywny. Oczywiście, że jest efektywny ale efektywność zawdzięcza głównie temu, że rywalki nie umieją kończyć banalnych piłek.
3. No i co z tego, że tak jak w futbolu? W każdym sporcie jest tak, że albo zagra się dobrze i przez to wygra, wtedy do rywala nie można mieć pretensji albo przez błąd rywala. Radwańska wygrywa w ten drugi sposób.
4. To też nie do mnie. Ja nie pisałem, że nie ma stylu. Styl ma tylko słaby.
5. Nie jest stworzona bo nie umie w nią grać no wiem co Cię w tym dziwi.
6. No przecież nie wygrywa przez wybitną grę rywalek.
7. Tak bo popełnia więcej ue niż ma winnersów.
8. Twój domysł jest błędny. Powtarzam cały czas, że grać umieją tylko Serena, Aza i Masza, a nie każda zawodniczka przed Radwańską w rankingu. Jak ją np wyprzedzi Errani czy Li to nie oznacza, że nauczyły się grać.
9. Po pierwsze napisałem, że może to jest powód dla którego kobiety w większości nie umieją grać, a że Radwańska wygrywa właśnie dzięki błędom rywalek (które może są tym spowodowane) to druga sprawa.
10. To chyba też nie do mnie, nie napisałem, że ktokolwiek jest głupi.
11. No tak a jaki jest niby inny powód?
12. No Isia przegrywa 90% meczy z zawodniczkami,które mają w tym meczu więcej winnersów niż ue co oznacza, że umiały w tym meczu grać. Nie wiem jaki tu mas z problem?
Ze swojej strony dam Ci radę, że jeśli chcesz cokolwiek wiedzieć o tenisie to go uważnie oglądaj, a nie pisz posty w trakcie spotkania.
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Dzisiaj to Radwańska była Ivanovic, a Errani Radwańską. Polka nie wiedziała co się na korcie dzieje. Nie idzie jej, rywalka dyktuje warunki gry, a on jak zawsze nie potrafi nic zmienić w swojej grze. Można to powtarzać w kółko, a zaślepieni i tak tego nie zrozumieją, bo zbyt często Radwańska gra ze słabymi rywalkami, które walą po milion błędów i Polka na ich tle wygląda wspaniale. A tutaj jak widać aby pokonać Polkę wystarczy po prostu solidność i nie popełnianie błędów. Tak jak pisałem Errani góruje nad Radwańską w każdej płaszczyźnie. Lepiej przygotowana kondycyjnie, technicznie, taktycznie, biegowo. Serwis i return na korzyść Włoszki, w wymianach to po prostu miażdży Agnieszkę. Zresztą jak w dzisiejszym tenisie może istnieć tenisistka bez serwisu i returnu to jest zagadka(tak to o Radwańskiej). Rozpisaliście się tutaj na całe 2 strony a nikt nie odpowiedział na moje proste pytanie. W jaki sposób Radwańska ma ograć Errani? Pisaliście jakieś kompletnie nie istotne bzdury, które nie mają żadnego znaczenia. Czy naprawdę sporo wymagałem? Czy aż tak trudno zobaczyć jakim stylem gra Włoszka, a jakim Radwańska i wyciągnąć proste wnioski, że Polka nie będzie miała w tym meczu nic do powiedzenia. Czy są tu sami ślepcy, czy może sami naiwniacy i zaślepieni? Po prostu brakuje słów. Jak wy sobie wyobrażaliście ten mecz? Myśleliście, że czym Radwańska pokona Errani? Bo mimo napisania dwóch stron na temat tego meczu, nie było ani jednego zdania na ten temat. Także, ludzie zamiast krytykować i obrażać tych, co myślą inaczej niż wy najpierw sami się zastanówcie nad swoim typem i czy są jakiekolwiek argumenty za nim przemawiające. A w tym przypadku nie było żadnych argumentów przemawiających za Polką. Także serio była potrzeba się aż tak napinać?

Nie chce mi się pojedynczo dopowiedać na każdy nowy post, więc napiszę raz. Do typu podchodzę jak najbardziej obiektywnie i jak najbardziej w niego wierzę. I będzie to jeden z grubiej zagranych typów na RG, także kto wierzy w moją tenisową wiedzę, temu polecam ten typ, a kto nie, ten niech nie gra. Pozdrawiam i liczę na gratulację po meczu.
Jak ktoś skorzystał i chce pogratulować dobrego typu to zapraszam.
Jak ktoś nie skorzystał to nic straconego bo na dzisiaj jest jeszcze promocja o której pisałem tutaj: http://forum.bukmacherskie.com/f152/french-open-13-turniej-glowny-mezczyzn-92322-13.html#post3651023
Polecam się na przyszłość
PS.
Czemu nikt nie mówił, że dzisiaj finał turnieju pań? Załapałem się na pojedynek Sereny z Sveta dopiero od połowy 2 seta. Piękny meczu i turniej mógłby się już dzisiaj zakończyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
P 15

panasik

Użytkownik
to prawda mieliśmy dziś finał, po cichu liczyłem na svetę, to była ta sveta, która jak dobrze pamiętam w 2009 r.? wygrała RG. Pamiętam tamte mecze jak dziś, najpierw ograła Serenę, a potem w finale Dinarę. Z tym, że Serena potwierdziła dzis, że jest w komicznej formie, bo wybrnęła naprawdę z konkretnych opresji. Kuza to piekielnie inteligenta zawodniczka i dobrze wiedziała, że aby miec szansę musi pokonać ja jej własną bronią, czyli ona mocno a ja mocniej, ona lubi grać z agresywnymi zawodniczkami. Szkoda, że RG jest raz w sezonie bo wtedy częściej byśmy widzieli kuzę w pełnej mobilizacji. Eranni zostanie mocno ograna, jedna finalistka jest już znana.
 
Do góry Bottom