>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

prawo jazdy

ted 11,7K

ted

Forum VIP
ale gdy sie ustawi do skrętu to ma go po prawej stronie, a po2 to wiadome, jak nie ma znaków a on jedzie na wprost a ten skręca to musi ustapic
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Nie mówcie, a raczej nie piszcie, żezaśmiecam temat, ale chce poprostu więcej się nauczyć, bo nikt mi nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego to tak a nie inaczej, to tez mam mieszane uczucia co do tego obrazka, dlaczego poprawną odpowiedzią jest ta zaznaczona na zielono? Zawsze myslałem ,ze to Z LEWEJ STRONY SIĘ WYPRZEDZA A NIE Z PRAWEJ... a tu jednak. czegoś nie wiem?

 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Lolnik,

Zwróć uwagę, że sytuacja dotyczy obszaru zabudowanego. I wówczas wyprzedzanie może odbywać się nie tylko lewą stroną.
Dodatkowo polecam też analize metodą eliminacji - wiadomo, że skoro wyprzedza swoim pasem to nie ma obowiązku włączania kierunkowskazu oraz że pojazd wyprzedzany nie może zwiększać prędkości w czasie tego manewru.

Tak czy tak - zostaje odpowiedź C.

Powodzenia na egzaminie.
 
P 0

pavlinho

Gość
A co Ci da jazda w nocy? Ruch zerowy, miasto puste, sygnalizacje wyłączone i nic się nie dzieje. No chyba że chcesz się przejechać i zobaczyć jak to jest.
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
apropos jazdy w nocy. Czy sa jakies specjalne okulary do jazdy w nocy?
Ogolnie zawsze mialem dobry wzrok i nadal mam, nie nosze zadnych okularów ale zauwazylem ze kiedy jade w nocy po nieoswietlonej drodze w deszczu to jestem praktycznie ślepy. tzn oslepiaja mnie swiatla samochodów z naprzeciwka. Wydaje mi sie ze to przez wode ktora rozszczepia swiatlo. Jak jest sucho to nie mam problemu..
Nie wiem czy to normalne czy nie ale ja wtedy jade &quot;po omacku&quot;
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
A co Ci da jazda w nocy? Ruch zerowy, miasto puste, sygnalizacje wyłączone i nic się nie dzieje. No chyba że chcesz się przejechać i zobaczyć jak to jest.
Tylko, że w przepisach jest podobno napisane, że przynajmniej 2h jazdy trzeba odbyć porą nocną, dlatego mnie ciekawi, czy w waszych szkołach jazdy przestrzegają tego, czy też nie.
 
P 0

pavlinho

Gość
apropos jazdy w nocy. Czy sa jakies specjalne okulary do jazdy w nocy?
Ogolnie zawsze mialem dobry wzrok i nadal mam, nie nosze zadnych okularów ale zauwazylem ze kiedy jade w nocy po nieoswietlonej drodze w deszczu to jestem praktycznie ślepy. tzn oslepiaja mnie swiatla samochodów z naprzeciwka. Wydaje mi sie ze to przez wode ktora rozszczepia swiatlo. Jak jest sucho to nie mam problemu..
Nie wiem czy to normalne czy nie ale ja wtedy jade &quot;po omacku&quot;
Wczoraj tak miałem, ściana wody na zewnątrz, droga nieoświetlona i nadjeżdżające auta z naprzeciwka po prostu mnie oślepiają, wtedy to tylko obserwacja świateł auta które jedzie przede mną, gorzej jak nie jedzie. Wtedy na czuja. Na sucho też bez problemów.
Tylko, że w przepisach jest podobno napisane, że przynajmniej 2h jazdy trzeba odbyć porą nocną, dlatego mnie ciekawi, czy w waszych szkołach jazdy przestrzegają tego, czy też nie.
Nie przestrzegają.
 
P 323

przemoks

Użytkownik
Jak na moje oko to 1 puszcza 2, bo ma go po prawej stronie, a 3 puszcza 1, bo jadacy prosto lub skrecajacy w prawo ma pierwszenstwo przed skrecajacym w lewo :p
 
kamil1989_1989 0

kamil1989_1989

Użytkownik
A gdzie tu podana kolejność? Analizujesz po kolei każdą odpowiedź. A - nie przejeżdza ostatni bo 3 go puszcza bo ma go po prawej stronie; B- nie ma pierwszeństwa przed 2 bo ma go po prawej stronie i musi puścić. C- ma pierwszeństwo, chyba już wiadomo czemu.
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
ale warto pamietac ze w rzeczywistosci to czesto jezdzi sie inaczej niz jest na testach. Nie chodzi tu o specjalne łamanie przepisów tylko poprostu warunki infrastruktury drogowej w polsce nie pozwalaja na to. Mam na mysli sytuacje w ktorych trzeba gdzies tam podjechac na srodek skrzyzowania i kogos przepuszczac itd...
Tych testów trzeba sie poprostu nauczyc na pamiec i zdac, a potem życie uczy Cie jazdy samochodem ????
 
swizz 22

swizz

Użytkownik
lolnik ! Pojazd 3 tak naprawdę ruszy pierwszy ale musi zatrzymać się, ponieważ skręca w lewo i będzie miał pojazd 1 z prawej strony (zasada prawej ręki) dlatego musi go przepuścić. W tym momencie sytuację &quot;wykorzystuje&quot; pojazd 2, ponieważ po jego prawej stronie nie ma żadnego pojazdu i przejeżdza przez skrzyżowanie, natomiast 1 miał go po prawej stronie i musiał czekać. Dopiero gdy pojazd 2 przejedzie, 1 będzie miała wolną prawą stronę i może opuścić skrzyżowanie, natomiast 3 nadal czeka, gdy 1 przejedzie, pojazd 3 dopiero może jechać. Stąd kolejność 2, 1, 3.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
lolnik ! Pojazd 3 tak naprawdę ruszy pierwszy ale musi zatrzymać się, ponieważ skręca w lewo i będzie miał pojazd 1 z prawej strony (zasada prawej ręki) dlatego musi go przepuścić. W tym momencie sytuację &quot;wykorzystuje&quot; pojazd 2, ponieważ po jego prawej stronie nie ma żadnego pojazdu i przejeżdza przez skrzyżowanie, natomiast 1 miał go po prawej stronie i musiał czekać. Dopiero gdy pojazd 2 przejedzie, 1 będzie miała wolną prawą stronę i może opuścić skrzyżowanie, natomiast 3 nadal czeka, gdy 1 przejedzie, pojazd 3 dopiero może jechać. Stąd kolejność 2, 1, 3.
Moim zdaniem to jest złe wytłumaczenie. Jak &quot;3&quot; wjedzie na skrzyżowanie żeby skręcić w lewo i sie zatrzyma to bedzie sie znajdować na torze jazdy &quot;2&quot; (chyba że jakoś na upartego go wyminie) bo &quot;3&quot; interesuje aby nie znajdować sie na lini jazdy aut z naprzeciwka które musi przepuścić. Równie dobrze ten manewr mogły by wykonywać trzy auta skręcające w lewo jedno za drugim lub autobus czy tir wiec lipa.
Dla mnie tok rozumowania jest taki jak podał user kamil1989_1989. C- jest oki bo &quot;1&quot; ma pierwszeństwo przed &quot;2&quot; B- &quot;1&quot; nie ma pierwszeństwa przed &quot;2&quot; A- nie wiem i chyba tego nie wiadomo.
Znawca przepisów nie jestem ale pamiętam że jak jest taka sytuacja że każdy komuś musi ustąpi i każdy przed kimś ma pierwszeństwo (nie wiem czy akurat tak jak w tej sytuacji) to nie ma zadnych filozofii że ktoś skreca, obowiązuje jedynie zasada prawej ręki. Wtedy auta powinny sie zatrzymać ktoś powinien wysiąść i wskazać palcem kto ma jechać pierwszy ( w teorii ???? ). Wtedy dopiero będziemy znali kolejność. Może coś pokręciłem ale tego uczułem sie dosyć daawno, jak ktoś robi kurs to niech sie zapyta :]
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
A najgorsze jest to, że to co jest najgorsze na prawku do nauczenia nigdy nie ma w rzeczywistości, przyznajcie, czy macie takie skrzyżowania jak na powyzszym rysunku z ciężarówką? Albo czy widzieliście na żywo te znaki drogowe:
, ,

Ja nie.
 
Do góry Bottom