>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Pozostałe rozgrywki 2014

Status
Zamknięty.
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Rosja - Chiny
No i pora na ostatni dzisiejszy mecz ze Szwajcarii.
Zacznę od Chinek. Azjatki przyleciały w całkiem porządnym zestawieniu z Zhu Ting, Hui Ruoqi, Junijing Yang, Danna (L), Chunlei. Mało znane dwie sypaczki, ale to i tak jest dobry poziom. Chinki grają wiadomym stylem, szybko wszystko się dzieje, spora dokładność i dobra gra w obronie.
Rosjanki w rezerwowym składzie, jednak tutaj jest kilka bardzo dobrych zawodniczek. Zaryazkho i Shlyakhovaya to nawet pierwszy skład, a takie zawodniczki jak Malykh, Malova czy Bavykina to całkiem dobry poziom. Problemem powinno być przyjęcie, bo raczej w tym emlemencie jest dość drętwo - Kutiukovą i Bavykinę można solidnie karać zagrywkami.
Ponadto swoje odgrywać powinno zgranie, Rosjanki to zlepek i może być kilka zgrzytów, a przy grze Azjatek może być to jeszcze bardziej widoczne.
Kursy niestety dość solidnie zjechane i jakoś nie bardzo mam chęć wchodzić klasyczną stawką z uwagi na to, że mogą też pobawić się ze składem. Zagram więc handi punktowe, bo po prostu kurs konkretniejszy. Stawka jednak niewielka.
Moje propozycje:
Chiny -7.5 --- 1.92 @ MarathonBet ⛔ 99-104
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Brazylia - Chiny
Na szybko, bo spać idę.
Brazylijki nie wyglądały jakoś nadzwyczajnie w meczu ze Szwajcarkami (szczególnie skrzydła), ale to może i pewnie jest mylące. Nie musiały się wysilać, bo rywalki same robiły mnóstwo błędów (głównie serwisowych). Ciężko pisać o Brazylii, gdy nie widziało się ich w prawdziwej akcji.
Chinki natomiast zagrały niezły mecz z Rosjankami. Poza 4 setem trzymały dobry poziom. Gra się bardzo dobrze rozkłada, jest szybkość i dokładność, sporo podbijały. Zhu Ting jest w dobrej dyspozycji, fajnie chodzą środkowe. Były problemy z przyjęciem, ale nie jakieś ogromne.
Myślę, że value na Chinki jest. Tandara i Jaque praktycznie nie grały ze Szwajcarią, ciężko stwierdzić czy wyjdą od początku w tym meczu. Myślę, że sety będą dość wyrównane i co najmniej jednego Azjatki zdobędą. Dlatego też gram over oraz lekko w same zwycięstwo Chinek.
Moje propozycje:
Over 179.5 --- 1.92 @ MarathonBet ✅ 3-2
Chiny wygrają --- 3.75 @ PinnacleSports, MarathonBet
⛔ 3-2
Eh... w bardzo głupi sposób to przegrały.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Montreux Volley Masters 2014

Niemcy - Dominikana​

Niemki już wczoraj rozegrały pierwsze spotkanie. Przegrały 1:3 z USA po bardzo wyrównanym spotkaniu. Dla Dominikanek to pierwsze spotkanie w turnieju.
Dominikanki w prawie optymalnym zestawieniu. Brakuje przede wszystkim liderki tego zespołu czyli Bethani De La Cruz. Jest bardzo dobra libero Brenda Castillo, doświadczona Prisilla Rivera, Mambru czy rozgrywająca Marte. Inna sprawa w jakim zestawieniu rozpocznie trener Kwiek.
Niemki też w całkiem niezłym składzie. Wczoraj wyglądało to całkiem dobrze. Wczoraj rozgrywała Apitz, ale jest też w składzie Weiss. Są liderki tego zespołu, czyli atakująca Kozuch, przyjmująca Brinker i środkowa Furst. Jest kilka młodszych zawodniczek, które będą otrzymywać szanse (Weihenmaier, Geerties).
Dominikanki grają taką twardą siatkówkę. Ciężko powiedzieć na jakim będą obecnie etapie jeżeli chodzi o formę. Ostatnio bez większych problemów awansowały do MŚ 2014, ale tak naprawdę nie było tam godnego rywala. Bez De La Cruz też będzie to pewnie trochę mniejsza siła w ofensywie.
Niemki zawsze solidne. Wczoraj porażka z USA (nie ma kilku ważnych zawodniczek, ale i tak mocny skład), ale wstydu na pewno nie przynosi.
Według mnie podopieczne Guidettiego są faworytkami. Łatwo pewnie nie będzie, bo Dominikanki ciągle podnoszą swój poziom. Inna sprawa, że potrafią być trochę chimeryczne.
Typ:
Niemcy @ 1.51 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dynamit 440

dynamit

Użytkownik
USA - Japonia (+2,5 seta) @ 1,806⛔
US Team w niepełnym składzie, jak zauważył jeden z moich przedmówców. Japonki przyjechały do Szwajcarii w bardzo odmłodzonym składzie (większośc zawodniczek urodzona w latach 90-tych), ale zawsze uważałem, że w ich przypadku największą rolę odgrywa system szkolenia, który niczym wytrawna matryca &quot;produkuje&quot; szereg podobnych z wyglądu ???? i umiejętności siatkarek. To oczywiście typ zawodniczki dobrze wyszkolonej technicznie, wirtuozersko grającej w obronie i chytrze oraz cierpliwie na siatce (jak nie wyjdzie pierwsza kontra, to wyjdzie n-ta!). Warto zauważyć, że ten typ nigdy nie odpowiadał znacznie mniej kreatywnej szkole amerykańskiej. W zeszłym sezonie obie reprezentacje potykały się aż sześciokrotnie i za każdym razem Japonia wygrywała co najmniej seta! Po &quot;czyste&quot; zwycięstwo amerykanek musielibyśmy cofnąć aż 8 meczy (jak kto woli 3 lata) wstecz.
Mimo, iż nie lubię obstawiać towarzyskich meczów siatkarskich, zaufam mentalności siatkarek z Kraju Kwitnącej wiśni. Będą walczyć jak o życie i w pewnym momencie złamią faworytki. Udało się ich najlepszej drużynie klubowej ukąsić potentatki z Osasco i Kazania, uda się też reprezentacji :p Do przemyślenia również opcja handicapu punktowego +14,5, nieznacznie bardziej pieniężnego (kursik 1,83) na Bet365.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Montreux Volley Masters 2014




Mariok1992 trochę już napisał o tym spotkaniu i zgadzam się z tym w 100%.

Brazylijki w całkiem niezłym składzie, ale brakuje podstawowych, genialnych środkowych (brak Thaisy i Fabiany), które stanowią o sile tej reprezentacji. Jest Adenizia, rozgrywa Dani Lins, jest fantastyczna Gabi. Wczoraj Tandara i Jaqueline weszły tylko na krótkie zmiany.

Chinki również w mocnym składzie. Jest Ting Zhu, do której pewnie będzie szło sporo piłek. Jest bardzo dobra przyjmująca Ruoqi Hui. Są dobre środkowe. Skład ogólnie bardzo młody, ale do tego Chinki nas już przyzwyczaiły.

Brazylijki na pewno są faworytkami. Turniej towarzyski, zespoły na pewno dalekie od optymalnej dyspozycji. Mecz może i powinien być równy.

Kursy na Chinki ciekawe i lekko można w ich stronę coś próbować. Seta powinny spokojnie urwać, a może i coś więcej.

Typy:
Chiny (+2.5 seta) @ 1.57 Bet365 ✅
Chiny (+1.5 seta) @ 2.60 Pinnacle ✅






Brazylijki na razie z kompletem zwycięstw. Ze Szwajcarią poszło bardzo łatwo, ale wczoraj z Chinkami pięć setów i ciężki mecz (zwłaszcza trzy ostatnie sety intensywne).
Rosjanki rozegrały tylko jedno spotkanie i przegrały z Chinkami 2:3, chociaż zagrały całkiem niezłe spotkanie.

O Brazylijkach wczoraj trochę pisałem. Nie ma Fabiany i Thaisy (najlepsze środkowe na świecie?), ale akurat Adenizia i Ana Carolina grają na dobrym poziomie. Andreia mnie jakoś nie przekonuje. Dobrą zmianę dała wczoraj Tandara. Natalia na wysokim poziomie, Gabi trochę jeszcze faluje.

Rosjanki bez kluczowych zawodniczek, ale fizycznie to dalej mocny zespół. Chociaż brakuje im trochę spokoju i w meczu z Chinkami popełniały sporo błędów własnych. W meczu z Chinkami świetnie grała Natalia Malykh. Sporo ciekawych zawodniczek: Zaryazhko i Shlyakhovaya na środku siatki, Kutiukova, Shcherban, która dała dobrą zmianę.

Rosjanki to na pewno nie jest ten poziom co Brazylijki. Kultura gry zdecydowanie w takim zestawieniu po stronie Canarinhos. Rosjanki mają trochę problemów z przyjęciem, ale na siatce wygląda to nieźle, bo fizycznie nadal jest to mocna drużyna.

Brazylijki w optymalnej formie na pewno nie są i ich gra też faluje. Seta Rosjanki są w stanie ugrać.

Typ:
Rosja (+2.5 seta) @ 1.80 Bet365 ✅


Japonia - Dominikana​


Obie drużyny jak na razie przegrały swoje spotkania. Japonki przegrały 0:3 z USA, a Dominikanki 0:3 z Niemkami.

Mecz Dominikanek z Niemkami dziwny. W drugim i trzecim secie Dominikanki miały sporą przewagę, ale bardzo szybko ją traciły. Na siatce (w ataku i bloku) wyglądały nieźle, ale miały trochę problemów z zagrywką. Pod nieobecność Bethani De La Cruz pałeczkę lidera przejmuje Mambru.

Japonki w kiepskim składzie tutaj, nie ma najbardziej znanych zawodniczek. Skład niski i na siatce (zwłaszcza w bloku) wygląda to przeciętnie. Oczywiście obrona, technika już na wysokim poziomie u tych zawodniczek, ale czegoś jednak brakuje.

Dominikanki są chimeryczne, ale tutaj powinny mieć sporą przewagę nad Japonkami. Jeżeli będą sobie radzić w przyjęciu to powinny spokojnie wygrać.

Typ:
Dominikana @ 1.47 Pinnacle ⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Japonia - Dominikana
Zgadzam się z Redwitzem.
Japonki tutaj z tym 3 garniturem mają zbyt małą siłę ognia, ciężko im punkty zdobywać. Dziwne dla mnie, że Shoji jest kapitanem, bo miała tragiczny sezon w przeciętniaku niemieckim i grzała ławę. Inoue to na pewno ciekawa postać, ale to i tak mało i samą obroną ciężko wygrywać. Amerykanki wczoraj bawiły się składem, ale i tak nie potrafiły wykorzystać tego Azjatki.
Dominikana to ofensywny zespół, którego największym minusem jest słabiutkie przyjęcie i błędy własne. Siła ataku jest konkretna, szczególnie na skrzydłach, a wczoraj nie grała praktycznie Rivera. Trochę Marte za mało korzystała z środka, a przede wszystkim Valdez, która ma bardzo dobre warunki do punktowania atakiem.
Dziś myślę, że Japonki będą walczyły, ale tak od 20 punktu w secie będzie już odskok Dominikanek. Blok i atak powinien spokojnie wystarczyć, rok temu Dominikanki w podobnym zestawieniu wygrały bardzo pewnie z Japonkami 3-0, a wtedy u Azjatek były m.in. Ishii i Nagaoka.
Moje propozycje:
Dominikana wygra --- 1.48 @ PinnacleSports ⛔ 3-0
Dominikana -1.5 --- 1.93 @ PinnacleSports ⛔ 3-0
Żenada.

PS. Popieram też typ na +2.5 Rosjanek, ale już swoich bzdet nie będę pisał ;) Będą miał Ruskie okazje by coś ugrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Rosja - Brazylia

A ja się zastanawiam nad graniem +12.5 na Rosjanki. Tak jak Redwitz pisał Kanarkowe nie są w optymalnej formie. Chinki z Rosjankami - różnica w małych punktach 6, Chinki z Brazylijkami różnica w małych punktach 3. Więc te 12.5 na plusie to chyba dość dobre value na Rosjanki. Szczególnie napawa optymizmem wczorajszy drugi set wygrany przez Azjatki do 14. Więc ja chyba zaryzykuję i zagram:

Rosja (+12.5) - Brazylia @ 1.91 WH✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dynamit 440

dynamit

Użytkownik
W grupie C eliminacji ME mężczyzn &quot;runda rewanżowa&quot;. Dzisiaj mierzą się Słowacy z Estończykami.
U naszych sąsiadów z południa prawdziwa plaga absencji - poza kadrą: Roman Ondrušek, Martin Nemec, Lukáš Diviš :roll:, Štefan Chrtiansky, Jozef Piovarči i Tomáš Kmeť. Ale ich nieobecność nie przeszkodziła Słowakom bez problemów wygrać pierwszy mecz z Estonią. Co się zmieniło od tego czasu?
W kadrze braknie Františka Ogurčáka :-|, który rehabilituje się po kontuzji odniesionej w turnieju w Popradzie. W jego miejsce powołany został znany z naszych lig spec od gry defensywnej Martin Vlk. Wygląda na to, że to jedyna zmiana kadrowa.
Jeśli nieobecność Franty i ostatnia niespodziewana porażka z Grekami (0:3, wielki mecz Tzouritsa vel Đuricia) są jedynymi czynnikami,które spowodowały znaczny skok kursów na Słowację (-1,5 seta od ok. 1,7 po 2,13 dzisiaj), jestem raczej spokojny. Przy odpowiednim poziomie przyjęcia Masný będzie jak najbardziej w stanie zniwelować brak na siatce znakomitego przyjmującego poprzez tylko sobie znaną metodykę dystrybucji wystaw:grin: No i mimo wspomnianego braku Kmeta i Piovarčiego (nie jest to genialny środkowy, ale blok trzyma wspaniale), środek i tak powinien należeć do Słowaków. Červeň (37 lat i wciąż w reprze, czapki z głów!) i Kohút są w stanie zdominować Kreeka, jedną z największych gwiazd Estonii.
Po wspomnianej porażce z Grekami sytuacja w grupie się skomplikowała (3 zespoły po 6 pktów) podopiecznych Gulinellego obchodzą tylko i wyłącznie 3 punkty. Mimo plagi kontuzji i innych nieszczęśliwych splotów okoliczności (vide Diviš...) są wstanie znów wzbogacić się o maksymalną pulę na zespole estońskim.
Jednak jeśli oprócz Ogórczaka zaistniały jeszcze inne ubytki (nie mam jednakowoż żadnych danych na ten temat), może być ciężko i obudzę się z ręką w nocniku:eek: Cóż, takie ryzyko typera!

Słowacja - Estonia @1.575✅ 25:18 25:23 25:18, brawo bracia!
Słowacja (-1,5 seta) - Estonia @2.13✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Eliminacje do ME 2015, mężczyźni.


Estonia - Słowacja​


Jednak jeśli oprócz Ogórczaka zaistniały jeszcze inne ubytki (nie mam jednakowoż żadnych danych na ten temat), może być ciężko i obudzę się z ręką w nocniku:eek: Cóż, takie ryzyko typera!
Składy na dzisiejsze spotkanie wyglądają TAK!

Brakuje tylko i wyłącznie Ogurcaka w porównaniu do tego, co było w pierwszym turnieju.

Nie da się ukryć, że Słowacy dysponują obecnie bardzo słabym lewym skrzydłem. Patak to nie jest zawodnik, który będzie trzymał grę w ataku. Janusek zaprezentował się dobrze w meczu z Grekami, ale tak naprawdę ciężko mi coś o nim napisać. Vlk, który dołączył do kadry jest strasznie przeciętny.

Słowacy muszą liczyć przede wszystkim na dobre przyjęcie. Na rozegraniu Masny (albo Zatko), a więc zawodnicy, którzy preferują szybką, kombinacyjną grę.

Estończycy w pierwszym spotkaniu przegrali 0:3 i to bez większej walki. Coś tam już o nich pisałem. Całkiem dobrze uzupełniają się na przyjęciu Pupart i Juhkami, który wcześniej był dla mnie trochę anonimowy.

Ogurcak na pewno trzymał tą drużynę. Doświadczony, ograny, wszechstronny. Nie jest to może widowiskowo grający zawodnik, ale bardzo efektywny.

Słowacy w dalszym ciągu są faworytem. Według mnie pewnie wygrają to spotkanie, ale może nie być łatwo. Dużo zależy od tego jak w polu serwisowym będą spisywać się Estończycy.

W trzech setach nie powinno się to skończyć.

Typ:
Over 3.5 seta @ 1.44 Pinnacle ⛔


Montreux Volley Masters 2014




Wczoraj Japonki zaskoczyły i pewnie pokonały Dominikanki. W dużej mierze zawdzięczają ten wynik Dominikankom, które w pierwszym secie wysoko prowadziły i w głupi sposób przegrały tą partię. Potem miały jeszcze przebłysk w trzecim secie, ale dosyć szybko wróciły do swojej przeciętności. Japonki grały bardzo spokojnie, powtarzały swoje akcje i wypunktowały chimeryczne Dominikanki.

Sporym zaskoczeniem było to, że Japonki po prostu lepiej prezentowały się od rywalek na siatce. Zarówno w ataku jak i w bloku. Najlepiej punktującą zawodniczką była Imamura, która np. w spotkaniu z USA była poza składem.

Obie drużyny z takim samym bilansem przed ostatnim grupowym spotkaniem i ten mecz zadecyduje o awansie do półfinału. Turniej towarzyski, ale odpuszczania raczej nie będzie.

O Niemkach już pisałem wyżej. Kozuch, Weiss, Apitz, Furst, Brinker, Beier, Durr (L). Jest z czego wybierać, jest też kilka młodszych, ale ciekawych zawodniczek.

Dominikanki są nieobliczalne i wczoraj pokazały tą swoją gorszą stronę (i może prawdziwą?). Niemki to półka wyżej. Umiejętności poszczególnych zawodniczek, kultura gry zupełnie inna. Japonki nie odpuszczą, będą walczyć, ale to co udało się z Dominikaną z Niemkami się nie uda. Niemki nie będą popełniać głupich błędów, będą też lepiej przyjmować.

Typ:
Niemcy @ 1.36 Pinnacle ✅
Niemcy (-1.5 seta) @ 1.78 Pinnacle ✅
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Czy w Montreux Volley Masters 2014 Rosjanki mają jeszcze szansę na wyjście z grupy?
Jeśli wygrają ze Szwajcarkami do 0 to Chiny, Brazylia i Rosja będą miały po 6 punktów, każda drużyna będzie miała po 1 przegranym i 2 wygranych meczach i stosunek setów będzie wszędzie 8:5 - czyli jeśli dobrze myślę to będzie liczyło się ratio małych punktów?
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Czy w Montreux Volley Masters 2014 Rosjanki mają jeszcze szansę na wyjście z grupy?
Jeśli wygrają ze Szwajcarkami do 0 to Chiny, Brazylia i Rosja będą miały po 6 punktów, każda drużyna będzie miała po 1 przegranym i 2 wygranych meczach i stosunek setów będzie wszędzie 8:5 - czyli jeśli dobrze myślę to będzie liczyło się ratio małych punktów?
Pewnie masz rację i przy wygranej Rosjanek 3:0 będzie liczyło się ratio małych punktów.
Z tego co widziałem w tabeli Rosjanki muszą wygrać 3:0, a Szwajcarki nie mogą w całym spotkaniu zdobyć więcej niż 52 małe punkty.
Podejrzewam, że przy takim samym ratio małych punktów (jest taka szansa) wtedy będzie się liczyło bezpośrednie spotkanie.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
To co grały wczoraj Dominikanki to była parodia siatkówki. Kompletnie bez pomysłu, bezmyślne klepanie przed siebie. Mały dowód na to jak bardzo były zakręcone w tym meczu (końcówka 1 seta, wynik 18-20):

Rosja - Szwajcaria
Ciężki i ważny mecz dla Rosjanek. Potrzeba im wyrobić +23 punkty przewagi przy 3-0.
I tutaj rachunki są proste. Jakiś under albo handicap punktowy chyba warto pograć. Szwajcarki grają na pewno lepiej niż w eliminacjach do ME, ale i tak ich poziom jest słaby.
Rosjanki grały wczoraj świetnie. Malova wyciągała niesamowite piłki w obronie, dobra reakcja na bloku i bardzo dobra gra ze skrzydeł Malykh i Kutiukovej.
Jeśli Rosjanki powtórzą taką grę choć w 70% to spokojnie awansują do półfinału kosztem Brazylijek. Może być trudniej z koncentracją, trochę zmęczenia, ale mimo wszystko powinno być pozytywne zakończenie. Wystarczy tylko nie oddać za dużo darmowych punktów gospodyniom.
Moje propozycje:
Under 125.5 --- 1.83 @ WilliamHill ✅ 122

Mecz USA - Dominikana będę próbował grać na live, zapewne w pojedynczych setach.​
 
dynamit 440

dynamit

Użytkownik
Z tego co widziałem w tabeli Rosjanki muszą wygrać 3:0, a Szwajcarki nie mogą w całym spotkaniu zdobyć więcej niż 52 małe punkty.
Słuszna uwaga.
Rosjanki przyjechały tutaj zbierać cenne doświadczenie, żeby zebrać go więcej muszą awansować do półfinału, by tam zmierzyć się z USA albo Niemcami/Japonią. Wiedzą co zrobić, aby tego dokonać i są w stanie to zrobić. Jeśli rezerwowe Ruskie potraktują ten mecz na poważnie, Szwajcarki nie będą miały nic do powiedzenia. Obstawiam
Szwajcaria mniej niż 49,5 pkt @ 1,72✅
ale za mniejszą stawkę. Wiadomo, że to siata kobiet i w dodatku turniej towarzyski. W tej sytuacji nie warto grać va banque ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Eliminacje do ME 2015, mężczyźni.


Warto w tym momencie wrócić do tego co pisałem przed pierwszym spotkaniem tych zespołów podczas turnieju w Słowacji. KLIK!
Pierwsze spotkanie wygrali Estończycy 3:0, chociaż wynik może być trochę mylący, bo było to wyrównane spotkanie.
Składy znacząco się nie zmieniły. U Greków nie ma rozgrywającego Filippova, który rozpoczynał wszystkie spotkania w podstawowym składzie podczas pierwszego turnieju.
Największą zmianą w stosunku do pierwszego spotkania jest miejsce, w którym ten mecz się odbędzie. Wiadomo, że w Grecji gra się ciężko, zwłaszcza jak są pełne trybuny (wczoraj 500 osób na spotkaniu Grecja - Węgry).
Dalej uważam, że zespoły są wyrównane. Grecy może i są faworytami (podejrzewam, że wygrają), ale kursy według mnie na Estończyków jednak za wysokie. +1.5 seta lekko.
Zarówno Grecy jak i Estończycy ciągle mają szanse na awans do ME 2015.
Wczoraj Estonia przegrała 0:3 ze Słowacją, ale jak widać ten rywal im zupełnie nie leży. Grecy wygrali pewnie 3:0 z najsłabszymi w stawce Węgrami.
Typ:
Over 3.5 seta @ 1.47 Pinnacle ✅
Estonia (+1.5 seta) @ 2.04 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Holandia - Belgia
Mecz towarzyski kobiet. W piątek pierwszy mecz wygrały Holenderki 3-2 (25-20, 25-18, 25-27, 24-26, 14-16). Gospodarzem były Belgijki, ale kolejne dwa mecze (sobotni i niedzielny) rozgrywane są już w Holandii.

Belgijki klasycznym składem, brakuje jedynie Dirickx. Są Van Hecke, Leys, Rousseaux, Vandesteene, Aelbrecht, Heyrman, Coolman, Vyver, Courtois plus reszta. Holenderki bez Flier, Steenbergeen, Grotheus. Takimi składami wychodziły na poszczególne sety w piątek:

Set 1 - 2: Dijkema - Pietersen, Plak - Buijs, Jans - De Kruijf, Schoot.
Set 3 - 5: Stoltenborg - Muijlwijk, De Kruijf - Beliën, Sloetjes - Gravesteijn, Oostervel

Trochę dziwi to, że skład który grał od 3 seta osiągał lepsze wyniki, bo te dziewczyny, które zaczynały od początku meczu mają w dużej większości już wyrobione nazwiska w Europie, ale Belgijki też robiły zmiany, z tym że nie wiadomo dokładnie w których momentach spotkania.

Holenderki są chyba w niezłej formie, bo jeszcze niedawno potrafiły ograć trzy razy Bułgarki, choć ich forma jest bardzo niepewna i muszą teraz bić się o awans z drętwymi Azerkami.

Na papierku lepszą drużyną dla mnie jest Belgia, ale to nie będzie łatwy mecz. Kurs jednak kusi i lekko chyba warto zaatakować w zwycięstwo drużyny, która pozbawiła Polki Mistrzostw Świata. Nie powinny odwalić takiego kwasu jak Bułgarki.

Moje propozycje:
Belgia wygra --- 2.37 @ Bet365 ⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Brazylia - Dominikana
Tutaj kurs dość niski, ale chyba warto zainwestować.
Brazylijki prawdopodobnie bez Tandary, która złapała kontuzje w 4 secie w Rosjankami. Bardzo podoba mi się gra Gabi, widać że ma ogromne możliwości mimo dość niskiego wzrostu. Brazylia gra bardzo dobrze blokiem, poukładana gra w obronie i niezła sypa.
Dominikana potwierdziła wczoraj swoją fatalną formę. Wysyłanie piłek w dobrych sytuacjach w trybuny, obrona na stojąco, powolne środkowe, które nie nadążają za akcjami i dużo głupich błędów. Ciężko ogląda się taką grę tej drużyny. Nie widać kompletnie jakiegoś konkretnego pomysłu na ataki albo są one bardzo przewidywalne.
Myślę, że trochę ponad godzinę i Brazylijki będą mogły oddać się robieniu zdjęć z fanami. Linia 129.5 też jest do pokrycia, ale już to sobie odpuszczę.
Moje propozycje:
Under 157.5 --- 1.45 @ WilliamHill ✅ 3-0

Ponadto wydaje mi się, że Szwajcarki będą miały dzisiaj w jednym secie realne szanse na wygranie i dlatego -2.5 Japonek pomijam, mimo że kurs jest niezły.

USA - Rosja
Ostatni, najciekawszy półfinał.
Ciekaw jestem jak będzie wyglądała drużyna z USA na skrzydłach. Jakieś problemy miała młoda atakująca Nwanebu i pewnie dziś nie będzie dostępna. Faucette według mnie jest przeciętna i na taki poziom to może być za mało. Na pewno pewniakiem w tej drużynie jest Hildebrand, która gwarantuje wysoki poziom. Myślę, że wyjdą podobnie jak wczoraj, czyli Hill, Hildebrand i Robinson.
Na środku bardzo dobrze prezentuje się Adams i to najlepsza amerykańska środkowa na turnieju w Montreux dotychczas. Ciekaw jestem czy dużo czasu do grania dostanie libero Hagglund, która bardzo dobrze broni, jednak ma kłopoty z przyjęciem i wystawienie ogranej Davis byłoby prawdopodobnie lepsze dla USA.
Trochę boję się o Rosjanki, bo już w meczu z Brazylijkami widać było zmęczenie w końcówce, ten mecz ze Szwajcarkami wczoraj też nie należał do łatwych, trzeba było trzymać koncentracje i o rozluźnieniu nie było mowy, a rezerwy nie dostały swojej szansy. Czasami u Rosjanek rozjeżdża się przyjęcie, ale całkiem nieźle nadrabiają to siłą skrzydeł.
Malova świetnie spisuje się w obronie, ogólnie gra Rosji w tym elemencie wygląda naprawdę dobrze. Standardowo, nie ma problemów z blokiem, nieźle chodzi środek.
Gdyby nie to zmęczenie, to bym się tak nie wahał. Dalej jednak są według mnie małymi faworytkami tego meczu, mecz powinien znów trochę potrwać, 5 setów jest bardzo prawdopodobne. Ze stawkami jednak ostrożnie, bo linie są wysokie jak na kobiety.
Moje propozycje:
Over 182.5 --- 1.92 @ WilliamHill ✅
Rosja wygra --- 2.10 @ MarathonBet ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Eliminacje do ME 2015, kobiety.

Azerbejdżan - Bułgaria​

Mecz o bezpośredni awans do ME. Bułgarki jak na razie z 13 punktami, Azerki mają na swoim koncie punktów 12.
Miałem odpuścić to spotkanie, ale z tego co czytałem w regulaminie Bułgarki muszą to spotkanie wygrać, żeby awansować z 1 miejsca. Porażka Bułgarii 2:3 daje awans Azerkom.
Azerki to przede wszystkim Mammadova i Rahimova. Obie bardzo mocne w ofensywie. Mammadova praktycznie nie bierze udziału w przyjęciu i Azerki przyjmują na dwie zawodniczki. Rozgrywa Parkhomenko, całkiem niezły poziom.
Bułgarki to zdecydowanie mocniejszy zespół. Chociaż trzeba przyznać, że już od dłuższego czasu mówi się, że mają ogromny potencjał (i czasami to pokazują), ale nic z tego nie wynika. Często przytrafiają im się słabsze spotkania.
Liderką powinna być przyjmująca Vasileva. Na ataku Nikolova, obok Vasilevej na przyjęciu jeszcze Rabadzhieva. Mocny środek z Filipovą i Rusevą. Czasami problemem jest rozegranie. Nenova czy Kitipova to nie jest najwyższa półka. Nie ma w składzie Karakashevej, która jest dobrą zmienniczką.
Pierwszy mecz w Bułgarii wygrały Azerki 3:2. Teraz spotkanie w Azerbejdżanie, na gorącym terenie (wczoraj 1500 osób na meczu Azerek z Grecją). Mecz o bezpośredni awans i nie ma mowy o odpuszczaniu. Przegrany z tego spotkania znajdzie się w barażach.
Według mnie faworytkami są Bułgarki. Trzeba jednak uważać ze stawką, bo w Azerbejdżanie gra się ciężko. Gra Azerek będzie mocno uproszczona (w pierwszym spotkaniu to wystarczyło) i taki zespół jak Bułgaria powinien sobie z tym poradzić. Kurs ciekawy i warty spróbowania. Może jeszcze będzie wyższy, więc jak ktoś chce to niech jeszcze poczeka.

Typ:

Bułgaria @ 1.70 MarathonBet ✅
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Azerbejdżan - Bułgaria
Kurs na Bułgarki rosną i kuszą. Ja jednak poszukam tutaj czegoś innego.
Tak jak pisał Redwitz, Azerbejdżan to nie jest łatwy teren, poza halą trzeba pamiętać o liniowych, którzy lubią sobie poprzekręcać ważne punkty na korzyść gospodyń. Obydwie drużyny są niesamowicie nieprzewidywalne.
Azerki potrafiły przegrać z fatalną Portugalią, wczoraj o ponownie nie oddały im dwóch setów, co mogłoby być fatalne w skutkach. Przyjęcie jest przeciętne, ogólnie Bułgarki są dość drętwe, średnio funkcjonuje środek. Mają jednak swoje dobre strony i potrafią zaskoczyć w pojedynczych spotkaniach z lepszymi rywalami, jak choćby pokonanie Serbek w el. do MŚ. Skrzydła mają mocne, Rahimova w klubie ostatnio miała konkretną formę, na Mammie można polegać.
Bułgarki na papierku się lepsze i to sporo, tylko długo gada się o ich wielkim potencjale, ale rzadko potrafią to przetopić na wyniki. W sparingach 3 wyraźne porażki z Holenderkami, które grały bez kilku podstawowych zawodniczek i dwoma formacjami. Tutaj także problemem jest przyjęcie.
Ja tutaj idę w over, bo wydaje mi się, że znów min. 4 sety tutaj wpadną. Fajny kurs jest na Bułgarki, ale po ich ostatnich wynikach bardzo ciężki im zaufać.
Moje propozycje:
Over 179.5 --- 1.90 @ WilliamHill ⛔ 1-3
Nie da się gorzej przyjmować :razz:
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Montreux Volley Masters 2014


Chinki wygrały trudną grupę z Rosjankami (wygrały 3:2), Brazylijkami (przegrały 2:3) i outsiderem Szwajcarią (wygrały 3:0). Niemki awansowały z drugiego miejsca. Grupa była znacznie słabsza Amerykanki (porażka 1:3), Dominikanki (wygrana 3:0) i Japonki (wygrana 3:0).
Chinki w całkiem fajnej dyspozycji. W dobrej formie liderki czyli Ting Zhu i Ruoqi Hui. Całkiem dobrze bronią, a w poprzednich turniejach było trochę problemów z tym elementem. Ogólnie dobrze wygląda gra na siatce, sporo blokują. Problemów mają trochę z przyjęciem i często zdarza im się szarpać w tym elemencie.
Niemki w niezłym zestawieniu. Podejrzewam, że Guidetti już nie będzie kombinował z ustawieniem i wyjdą dzisiaj w zbliżonym składzie co w ostatnim meczu z Japonią. Kozuch i Brinker będą ciągnąć grę. Doświadczona Beier na przyjęciu. Furst i Karg na środku. Na rozegraniu pewnie Apitz, chociaż Weiss też daje radę.
Według mnie faworytkami są Chinki. Nie spodziewam się nokautu, czy szybko wygranego spotkania, ale nie sądzę, że do finału awansują Niemki. Niemki też czasami mają problemy w przyjęciu, zwłaszcza Brinker do pocelowania. Dla mnie właśnie pozycja przyjmujących w reprezentacji Niemiec to zawsze niewiadoma. Brinker ostatni sezon przeciętny i ciekawe w jakiej będzie formie, Beier już też nie gra na najwyższym poziomie, a zmienniczki średnie.
Na siatce powinno to wyglądać podobnie, chociaż na wysokich piłkach lepiej pewnie będą wyglądać Chinki. Według mnie wygrają Azjatki.
Typ:
Chiny @ 1.35 MarathonBet ⛔
EDIT: Zaskakująco gładkie zwycięstwo Niemek. Dzisiaj beznadziejne Chinki w przyjęciu, przez co miały mnóstwo problemów ze swoją akcją. Nie można jednak nie docenić Niemek, które od połowy pierwszego seta grały na bardzo wysokim poziomie.

USA - Rosja

Tutaj nie będę się rozpisywał, bo sporo napisał już Mariok i nie ma sensu się powtarzać.
Gdybym miał iść w którąś stronę to chyba jednak w stronę Rosjanek, które w takim zestawieniu grają zaskakująco dobrze. Bardzo mocne na siatce, ale akurat Amerykanki też w tych elementach im dorównują.
Amerykanki też nie w swoim najsilniejszym składzie i też grają dobrze (wygrana 3:1 z Niemkami).
Najpewniejszym typem według mnie jest over 3.5 seta. Zespoły wyrównane, w całkiem niezłej dyspozycji, więc szybką wygraną któregoś z nich raczej się skończyć nie powinno.
Typ:
Over 3.5 seta @ 1.42 Pinnacle ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom