>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

PlusLiga 2020/2021

husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Przykro mi, ja rowniez zawiodlem sie troche na Suwalkach. Takiego wyniku sie nie spodziewalem. Mozemy wiecej pogadac na pw na temat obstawiania w ogóle bo ja podaje tylko swoja propozycje i jej bronie. Wczoraj tez bukmacherzy bardzo nisko ocenili szanse Radomia na wygrana, a jednak to zrobili i ktos pewnie skorzystal z kursu 3.40.

Wczoraj dzien byl dla mnie bardzo nieudany. Moze dzisiaj sie zasugeruje Waszymi przemysleniami.
W Bedzinie nie widze innego wyniku jak 3:0 dla Warszawy. Gospodarze to chyba pierwsza druzyna do spadku a Verva Warszawa na pewno ma bardziej ambitne cele. Ciekawi mnie pojedynek trenerow Bednaruk vs Anastasi...

Natomiast na wieczor czeka nas moim zdaniem hit kolejki. Moje zainterwsowanie wzbudzil wysoki kurs na Zawiercie. Myslicie, ze moga dzisiaj wygrac?
 
G 9

gumazii

Użytkownik
Panowie szanujmy sie jak ktoś daje analize i nie wchodzi to trudno grasz na własne ryzyko takie jest życie , po tych dwóch meczach lepiej nie stawiać nic :) pozdrawiam
 
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Zawiercie - Jastrzębie +182.5 @1.84 Fortuna

Jastrzębski według mnie słabszy niż rok temu i z tym składem chyba podium nie dla nich. Odszedł Konarski, być może teraz pierwszym atakującym będzie drugi atakujący z poprzedniego sezonu czyli Bucki, chyba, że zaskoczy zagraniczny atakujący, ale też chyba będzie bez szału. Atak dla mnie niezbyt pewny w JW. Szymura też ciekawe jak się wprowadzi do takiego zespołu, podobnie Louati. Ogólnie rzecz biorąc do najlepszych może w tym sezonie im brakować.
Zawiercie do najlepszych też należeć nie będzie, ale mam nadzieję, że u siebie w tym meczu powalczą. Skład się bardzo zmienił, od razu może to wszystko nie zaskoczyć, ale jeśli popatrzeć po składzie może to wypalić i teoretycznie lepszym mogą sprawiać problemy. Pozostał stary skład atakujących, ale ciekawie wyglądają transfery, jak na miarę tego zespołu oczywiście, ten brazylijski środkowy ma być hitem, ale i przyjmujący dają nadzieję na dobrą grę. No ciekawe nie ma co się oszukiwać skład Jastrzębskiego jest dużo lepszy od Zawiercia, ale i Ci drudzy mają podstawy do tego żeby stawić opór lepszemu przeciwnikowi zwłaszcza u siebie. Mam nadzieję, że mecz trochę potrwa, a zapowiada się na dosyć ciekawe widowisko.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +152
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów @1.94 BETFAN

Pierwszy wyrównany po kursach pojedynek wielkich firm. Ciężko w tak wczesnej fazie sezonu napisać coś sensownego o grze obu ekip i ten mój typ opiera głównie się na czuciu i przypuszczeniach. Resovia zrobiła na mnie pierwsze nie najgorsze wrażenie w tym składzie personalnym. Według mnie widać tam zawodników, którzy dźwigną ciężar tej drużyny nie tylko umiejętnościami, ale i mentalnie. Drzyzga, Cebulj nie jedno już sportowo przeżyli i to powinni być liderzy Rzeszowa, którzy zrobią swoje w ważnych momentach. Co mogło imponować w pojedynku z nie byle kim a ZAKSĄ to możliwości tego zespołu w polu serwisowym. Pierwsza kolejka dla Rzeszowa przesunięta, ale nie powinno to im przeszkadzać bo mogli spokojnie potrenować. Według mnie jest w tej drużynie spory potencjał spokojnie na miejsce na podium, a przy szczęściu nawet i coś więcej. Pierwszy sprawdzian z Kędzierzynem oblany, ale w tym momencie w Polsce zakładam, że nikt tego zespołu nie byłby w stanie pokonać, choć wiadomo to sport i czasem nawet siatkarski z Polski pokonają Brazylijki.
Jastrzębie jak już pisałem w tym sezonie dla mnie nie jest faworytem do podium, grają u siebie i to jest ich przewaga. Mają Fornala, mocny środek, potencjał na ławce, ale obaj atakujący dla mnie nie pewni. Butryn niezbyt medialne nazwisko, ale w Polskiej lidze już kilka lat rozgrywa solidne mecz. Grał dobrze w Katowicach czy Radomiu przy dobrym rozgrywającym w Rzeszowie jest w stanie grać równie dobrze. Ciężkie starcie, może pójść w każdą ze stron, więcej werwy i ognia widzę jednak po stronie gości. Mecz w sobotę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Cuprum - Verva
Typ: Cuprum + 1.5 seta
Kurs: 2.53, etoto


Sam w ostatniej kolejce zagrałem po 1. secie na 0:3 dla Vervy w Sosnowcu, ale Będzin, który jest dla mnie kandydatem do spadku, dość łatwo wrócił do gry. Trzeci set był fatalny w wykonaniu Warszawy, o czym świadczyć może takie juniorskie zachowanie jak błąd ustawienia przy własnej zagrywce.. generalnie widać brak zgrania, Superlak w ataku ani trochę nie przekonuje, gdyby nie dorzucił punktów w bloku i z zagrywki to jego obecność byłaby zbędna. Jeżeli nie wróci Ziobrowski to kiepsko widzę kolejne mecze Vervy. Cuprum z kolei bardzo dobrze zaprezentowało się na tle mocnej Skry, wygrany set i wyrównana walka w tych przegranych, w moim odczuciu to polka wyżej niż Będzin i nie skończy się na jednym 1:3.

Artur Szalpuk powyżej 12.5 punktu
Kurs: 1.90, etoto


W uzupełnieniu powyższego. Ostatnio 9 punktów w ataku, tyle samo co Kwolek, ale ten dorzucił asy i blok. Linie teraz 12.5 na Artura, Bartosz 15.5. Spodziewam się bardziej wyrównanego meczu, być może 5 setów, mniej błędów przeciwnika i więcej punktów do wywalczenia samemu. Szalpuk mam nadzieje na wyższej skuteczności dostanie więcej piłek kosztem atakującego, być może dorzuci jakaś zagrywkę punktowa - linia zdecydowanie do pokrycia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +224
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Cuprum Lubin - Verva Warszawa
typ: powyżej 3.5 setów
Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia
typ: Jastrzębski wygra
AZS Olsztyn - Ślepsk Suwałki
typ: Ślepsk Suwałki wygra minimum jednego seta

AKO: 4.85
Stawka: 5j eWinner


Trudna kolejka do obstawiania więc radze zachować rozsądek w stawkowaniu kuponów :)
Dlaczego tak to widzę?
Cuprum bardzo dobrze się zaprezentował w meczu z Bełchatowem. Jesteśmy dopiero po pierwszej kolejce więc ciężko tu mówić o jakiejkolwiek formie obydwóch drużyn, jednak troszeczkę tutaj zaryzykuję. Po Vervie spodziewałem się więcej. Widać brak Brizarda i Tilliego. Niby Warszawiacy są faworytem ale myślę, że tak łatwo im nie pójdzie. Na chłopski rozum jeżeli stracili seta w Będzinie to tymbardziej mogą go stracić w Lubinie.

Spotkanie nr 2 to chyba najciekawiej zapowiadający się mecz w tej kolejce. Dlaczego widzę tutaj wygraną Jastrzębian? Po pierwsze świetnie się zaprezentowali w Zawierciu. Kampa jak zwykle na poziomie, do tego środek bardzo dobry czyli Gladyr i Wiśnia no i MVP Tomek Fornal. Po drugie własna hala, która ma mimo wszystko znaczenie. A Resovia na razie może postraszyć nazwiskami ale ten nowy skład widzieliśmy tylko w jednym meczu Superpucharu Polski i to trochę za mało. Ewentualne wnioski bedziemy wyciągać w sobote po meczu. To spotkanie wysokiego ryzyka i tak go widzę, nie zdziwie sie jak zobaczymy 5 setowe meczycho.

Na koniec dwa zespoły, które były faworytami w pierwszej kolejce a obie drużyny poległy. Suwałki troche bardziej dotkliwiej ponieważ nie ugrali nawet jednego seta. Na szczęście dla ekipy Andrzeja Kowala wraca rozgrywający Tuaniga i powinien wnieść trochę lepszego pomysłu do gry, jak to robił w ubiegłym sezonie. Nadal potrzymuje to co pisałem wczesniej o Suwałkach, że ten zespół ma spory potencjał i jakoś bardzo odległy wydaje mi się fakt, zeby drugi mecz przegrali 3:0. Powinni ugrać minimum tego jednego seta po całkiem fajnym kursie 1.43.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +294
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0
powyżej 183,5
1,84

Co prawda w pierwszym spotkaniu Jastrzębski Węgiel wygrał swój mecz ale mocno musiał namęczyć się z przeciwnikiem. Co prawda Zawiercie na pewno nie należy do słabych drużyn i bądź co bądź ważne zwycięstwo 3:2 i na pewno ich to podbuduje bo równie dobrze mogli przegrać 1:3 (było 1:2 i 24:24).
Na pewno z bardzo dobrej strony pokazał się T. Fornal zdobywca 24 punktów, był zdecydowanie najlepszym po stronie Jastrzębskiego, atakował prawie z 50% skutecznością. Warto również wspomnieć o środkowym J. Gładyr, który zdobył 17 punktów z ponad 60% skutecznością i zanotował aż 5 asów. Na pewno na minus można zaliczyć występ nowego atakującego M. Al Hachdadi, który atakował ze skutecznością tylko nieco ponad 40%.
Dla Asseco jest to 1 spotkanie w Plus Lidze ale zagrali już mecz o Superpuchar Polski przegrywając 1:3 z ZAKSA.
Myślę, że obejrzymy ciekawe spotkanie, obie drużyny mają po 50% szans na zwycięstwo więc uważam, że warto wejść w over.

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 0:3
powyżej 179,5
1,84

Obie drużyny zdecydowanie na minus po 1 kolejce. Oczywiście to Suwałki dały większą plamę przegrywając a wręcz zostali rozbici przez Katowice 0:3. Olsztyn przegrał co prawda tylko 2:3 ale z mocno osłabionym Czarni Radom.
Mecz 2óch przegranych i wystawić kurs ledwo 1,30?
W poprzednim sezonie dwukrotnie lepszym był Slepsk więc to jest kolejny argument na to, że nie są na straconej pozycji.
Oczywiście jeśli mamy mówić o potencjale kadrowym to o wiele większy potencjał jest w Olsztynie ze Schulzem, Andringa, Schottem, Żalińskim. O dziwo to ani nie Żaliński ani nie Schott tylko Andringa był najlepszym w przegranym meczu zdobywając 17 punktów.
Myślę a raczej mam nadzieję, że Suwałki nie zagrają drugiego tak słabego meczu bo jeśli tak to oczywiście będzie 0:3 i koniec jednak wierzę mocno, że ten zespół się obudzi a na pewno zrobić to musi M. Waliński, która zagrał fatalne spotkanie a wiemy, że stać go na świetną grę. Brak Tuanigi na pewno również zrobił swoje ale na to spotkanie ma już wrócić.

GKS Katowice - Stal Nysa 3:2
powyżej 181,5 pkt
1,84

Myślę, że pierwsze koty za płoty tak sobie mogą powiedzieć siatkarze ze Stali Nysa.
Mocno zderzyli się z rzeczywistością w Pluslidze no ale grali z mistrzem Polski, zdobywcą Superpucharu Polski i drużyną, która walczy co sezon w lidze mistrzów z najlepszymi.
Żaden zawodnik nie zdobył 10 albo więcej punktów to wiele mówi z tego spotkania. Żaden zawodnik chociaż na chwilę nie pociągnął zespołu. M. Filip rozegrał słaby mecz, Z. Bartman to samo.
Tak jak już wspomniałem wierzę w to, że Stal Nysa obudzi się i będą grać dużo lepiej bo na pewno maja na to papiery a z kim grać o punkty jak nie z drużynami zbliżonymi do siebie?

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +109
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wczoraj oba typy jak w masło, Szalpuk okazał się liderem ofensywy i zdobył aż 24 punkty (!), Superlak, czyli atakujący tylko z nazwy przez 3 sety zgromadził całe 3 punkty ;) Na dzisiaj 3 propozycje ode mnie:

Jastrzębski - Asseco
Typ: Jurij Gładyr powyżej 10.5 punktu
Kurs: 1.86, etoto
Niestety, tylko 3 sety - średnia 3 pkt/set dałaby spokojny plus w następnej partii

Typ raczej przeciwko środkowym Asseco, którzy zostali totalnie zdominowani w Superpucharze z Zaksą przez parę Kochanowski - Smith.
Jendryk jeszcze nie ogarnia co się dzieje, ktokolwiek by mu partnerował, czy to Hain, Krulicki czy Kosok, nie są w stanie póki co nawiązać walki na najwyższym poziomie. Wiadomo, że ciężar punktowania w ekipie gospodarzy spoczywać będzie na przyjmujących, ale swoje dołożą moim zdaniem środkowi, bo Al Hachdadi w ataku kompletnie nie przekonuje i mniej piłek będzie rozgrywanych do niego.
Jeżeli tylko przyjęcie będzie dokładne to Kampa czy Tervaporti skorzystają z tych opcji, Gładyr ostatnio 10 punktów zdobył w samym ataku, a do tego dołożył zagrywki i bloki, dzisiaj liczę na podobny występ w jego wykonaniu.


Olsztyn - Suwałki
Typ: powyżej 3.5 seta
Kurs: 1.51, etoto
Kompletne rozczarowanie ze strony Olsztyna (n)

Tutaj bukmacherzy typują pewne zwycięstwo gospodarzy, ale ja widzę szansę na przynajmniej 4 sety. Olsztyn wywiózł ostatnio punkt z Radomia, ale kompletnie nie przekonał. Schulz mylił się w najważniejszych momentach, Andringa w końcu też nie wytrzymał ciężaru punktowania w każdej akcji i posyłał w tie-breaku piłki w aut.
Ślepsk mecz do zapomnienia, potencjał jest całkiem spory i nie powtórzy się moim zdaniem wynik jak z GKS-em.

Zaksa - Będzin
Typ: poniżej 134.5 punktu
Kurs: 1.82
133 punkty, tylko 3. partia wyrównana

Nie ma co się rozpisywać. Starcia jednego z faworytów z outsiderem. Zaksa wygląda naprawdę świetnie, przynajmniej do momentu kiedy mogą grać pierwszą szóstką (;)). Totalna dominacja w pierwszym meczu z Nysą, wcześniej nie dawali szans w Superpucharze Asseco i Skrze.
W Będzinie Bednaruk próbuje poukładać klocki, ale z taką kadrą ciężko będzie coś zbudować. Z Vervą dostali w prezencie 3. set, w 4. powalczyli, ale to by było na tyle, a siatkarze z Warszawy póki co nie mają podjazdu do Zaksy. Jeżeli przyjezdni nie będą wyczyniać jakichś cudów na zagrywce to powinno skończyć się na gładkim 3:0. Przy takiej linii wystarczą sety do 20, 20, i 19, więc raczej bezproblemowo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +14
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Skra Bełchatów - Warta Zawiercie
typ: powyżej 3.5 setów
Czarni Radom - Trefl Gdańsk
typ: Czarni Radom

AKO: 2.53 eWinner



To, że Skra zdobędzie seta powinno być formalnością więc napiszę dlaczego Warta to zrobi. Otóż w pierwszej kolejce postawili się JSW. Dwa wygrane sety do 19 o czymś świadczą. Zaryzykuję, że goście mają lepszego atakującego jakim jest Malinowski. Na przyjęciu Orczyk też ostatnio dobrze się zaprezentował i pewnie będzie chciał udowodnić, że wcale nie jest za słaby na Skre. Uważam, że sprowadzenie trenera Kolakovića to bardzo dobry ruch ze strony Zawiercia i patrząc na jego osiągnięcia i doświadczenie, to na pewno będzie umiał wykorzystać potencjał swoich zawodników a w szczególności przyjmujących.

Ten drugi typ na Radom to przede wszystkim problemy związane z koronawirusem, które miał Trefl Gdańsk. Czytałem, że na początku sierpnia 11 zawodników oraz 3 członków sztabu spędziło na kwarantannie. Nie wiadomo w jakiej formie jest Mariusz Wlazły. Natomiast sądząc po pierwszym meczu to Konarski fajnie się wpasował do drużyny Radomia i powinien dzisiaj zagrać równie dobrze jak z Olsztynem.
 
Ostatnia edycja:
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wczoraj rozczarowanie w Olsztynie i szybki koniec w Jastrzębiu dały dwa minusy, dzisiaj mam nadzieję będzie lepiej ;)

Skra - Zawiercie
Typ: Patryk Czarnowski poniżej 6.5 punktu
Kurs: 2.00, etoto
4 punkty Patryka zaledwie po 4 setach ;)

Szczerze? Po takim kursie aż żal nie spróbować. Patryk w pierwszym 5-setowym i wielopunktowym pojedynku zdobył 5 punktów (!), dzisiaj będzie miał po drugiej stronie siatki jeszcze lepszy duet, czyli kogoś z trójki Huber/Bieniek/Kłos. Bardzo mało piłek idzie w Zawierciu do środkowych, nie ma jeszcze tej nitki porozumienia między nowym rozgrywającym, a tą pozycją, poza tym ma bardzo ofensywne skrzydła w postaci Malinowskiego, Orczyka i Depowskiego. Czarnowski nie przekonuje też w bloku i nie ma czym postraszyć na zagrywce, w ostatnim meczu serwował 13 razy i nie zdobył punktu zagrywką.


Czarni Radom - Trefl Gdańsk
Typ: Trefl +4.5 punktu (handicap punktowy w meczu)
Kurs: 1.86, etoto
bez problemu, olbrzymia przewaga Trefla

Ciężko powiedzieć czego możemy się spodziewać ze strony przyjezdnych. Niby typowy no-bet, ale spróbuję ugryźć w ten sposób to spotkanie. Czarni w pierwszym meczu nie byli faworytem, ale pokonali Olsztyn po tie-breaku. Formę tych drugich zweryfikował jednak wczoraj Ślepsk Suwałki, wygrywając 0:3 na Warmii. W tym kontekście zwycięstwo Radomia wcale nie wygląda okazale, zresztą mecz mógł się potoczyć bardzo różnie w 5. secie. Trefl bez oficjalnego meczu do tej pory, ale miał sporo czasu na przygotowania. Mam nadzieję, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy, kadrowo oba zespoły porównywalne. Myślę, że goście nie będą dzisiaj dużo gorsi i dodaję handi w ich stronę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +286
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wczoraj na spokojnie, próbujemy dzisiaj pociągnąć dobrą passę.

GKS Katowice - Stal Nysa
Typ: poniżej 182.5 punktu
Kurs: 1.87, iforbet
strasznie słaby mecz jeżeli chodzi o poziom, dużo błędów z obu stron i mamy 5 setów

Generalnie krótkie granie mamy w tej kolejce, poza piątkowym meczem w Lubinie i 4 wyrównanymi setami w Bełchatowie. Stal na papierze z dobrym składem, ale brakuje zgrania. Totalnie zdominowani przez Zaksę w pierwszym meczu, przedsezonowo przegrane spraingi z Aluronem i Będzinem bez zdobycia seta. GKS po świetnym meczu ze Ślepskiem przystąpi do dzisiejszego meczu w świetnych nastrojach. Ekipa zgrana, bardzo dobrze funkcjonują skrzydła, nieźle na środku i w zagrywce. Linia pokryje nam 3 sety i ewentualnie mniej wyrównane 4 sety, liczę na gładkie 3:0 lub 3:1. Równie dobrze może to pójść w druga stronę i jeżeli Nysa zatrybi i zagra mecz sezonu to linia będzie po naszej myśli, dlatego wole to niż handi.


GKS Katowice - Stal Nysa
Typ: Adrian Buchowski powyżej 13.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
słaby pierwszy set i zmiana. Równie dobrze mógł zejść Kwasowski, który tez się mylił, ale chyba jego notowania u trenera sa znacznie wyższe. Zmiennik zreszta tez bez szału.

Buchowski to bardzo ofensywny przyjmujący, dostaje dużo piłek - w pierwszym meczu 29 i gra na skuteczności 45%. W 3 setach zdobyte ostatnio 14 punktów, ale do 13 punktów w ataku dołożony jedynie 1 dodatkowo blokiem. U Adriana widzę potencjał również w zagrywce, więc jeżeli dołoży ten element to spokojnie może pokryć linię. Jarosz w pierwszym meczu na zdecydowanie mniejszej skuteczności, dlatego możliwe, że zobaczymy więcej rozegrań do przyjmującego.
 
Ostatnia edycja:
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Katowice vs Nysa 2 2,85
Kurs nieporozumienie - na papierze moim zdaniem Nysa ze sporo lepszym składem. Słabo rozpoczęli ale nie można tak do końca oceniać ich po przegranej z najlepszą w kraju Zaksą i mocnym Zawierciem. Na papierze skład lepszy a nie mamy wystarczającej próby żeby stwierdzić że siatkarze Nysy się kompletnie nie zgrywają. W obecnej sytuacji kursy powinny być tutaj 50/50, ewentualnie lekko niższe kursy na Katowice z racji iż grają u siebie, ale lekko nie znaczy tyle
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wracamy do rozgrywek Plus Ligi, po kilku dniach jestem na tyle stęskniony, że zarzucam od razu typami :)

GKS Katowice - Asseco Resovia
Typ: GKS handi + 9.5 punktu
Kurs: 1.84, sts
mecz wyrównany, z tiebreakiem, ale punktowo wypadło słabo :(

Zdaniem bukmacherów Rzeszów zdecydowanym faworytem, ja to widzę jednak inaczej. Pobieram całkiem spory handicap w stronę gospodarzy, taki pułap jest nam w stanie pokryć nawet 0:3 po wyrównanej walce lub 1:3 z nieco wyższą różnicą. W Rzeszowie jak co roku budowanie ekipy od nowa, nazwiska imponują, ale potrzeba czasu żeby się zgrać. Katowice z kolei falują, bardzo dobry mecz w Suwałkach, a następnie co najwyżej przeciętny ze Stalą Nysa. Dużo błędów własnych, które bolały zwłaszcza w pierwszym secie, dzisiaj powinno ich być już trochę mniej, bo limit wyczerpali ostatnio ;)

GKS Katowice - Asseco Resovia
Typ: Miłosz Zniszczoł powyżej 7.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
6 pkt, dużo ataków, ale słaba skuteczność

Zniszczoł pokazuje się zdecydowanie z lepszej strony niż Nowakowski, którego w końcu ze Stalą zastąpił Kohut. Miłosz bardzo dobrze serwuje flotem i liczę na to, że w końcu ustrzeli zagrywkę punktową. Do tego wystarczy jakiś punkt czy dwa dołożone w bloku, a o atak jestem spokojny, bo dostaje sporo piłek na wysokiej skuteczności. Firlej też zdał sobie chyba sprawę po meczu z Nysą, że rzucanie każdej piłki do Jarosza to nie jest gra na Plus Ligę. W pierwszych 2 meczach środkowy zdobył odpowiednio 14 i 10 punktów (!), więc ta linia jak najbardziej do ogarnięcia.

GKS Katowice - Asseco Resovia
Typ: Karol Butryn poniżej 19.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
17 punktów

Bardzo wysoka linia na Karola, który w pierwszym 3-setowym meczu w tym sezonie zdobył 10 punktów. Drzyzga zapewne zacznie otwierać nowe kierunki i będzie dywersyfikował grę w ataku, do Karola nie powinna wędrować zatem co druga piłka. Zresztą, znacznie więcej piłek dostaje Klemen Cebulj, na którego linia jest niższa.. Jeżeli Butrynowi nie będzie siedziała zagrywka to jest szansa, że zakończy z dorobkiem ~15 punktów.

GKS Katowice - Asseco Resovia
Typ: Kamil Kwasowski powyżej 13.5 punktu
Kurs: 1.80, iforbet
13 punktów :)

Próbujemy w tę stronę. Kamil jest bardzo mocno pod grą i mimo, że z Nysą grał równie słabo co Buchowski to jednak cieszy się większym uznaniem trenera, bo swoje dokłada w zagrywce i defensywie. Linia jest spokojnie do pokrycia, ostatnio w 5 setach 22 punkty, z czego aż 4 w polu serwisowym. Myślę, że odciąży trochę Jarosza i będzie dużo punktował.

GKS Katowice - Asseco Resovia
Typ: GKS powyżej 5.5 asów serwisowych
Kurs: 1.95, etoto?
5 asów :)

Bardzo ciekawa propozycja od etoto. Jeżeli będziemy mieli od początku Kohuta za Nowakowskiego to w ekipie gospodarzy każdy jest w stanie postraszyć zagrywką - Jarosz, Kwasowski, Kohut właśnie, Firlej, Buchowski/Szymański i liczę na Zniszczoła w tym elemencie. Średnia z dwóch spotkań 1,62 asa na set, ale Kohut jest w stanie ją poprawić ;) Jeżeli pogramy 4 sety to będzie ogromna szansa na przynajmniej 6 asów.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin
Typ: Cuprum powyżej 87.5 punktu
Kurs: 1.84, sts
fatalne te przegrane sety..

Cuprum wygląda naprawdę solidnie, zresztą już wielu to zapewne zauważyło biorąc pod uwagę jak zachowują się kursy przez ostatnie dni ;) Najpierw walka ze Skrą i nieznaczna porażka, później już naprawdę przegrana o włos z Vervą. Trefl z kolei przyjechał do Radomia na sparing, gospodarze chyba nie dotarli na mecz i praktycznie bez walki oddali komplet punktów przyjezdnym. Ciężko po tym oceniać podopiecznych Winiarskiego i myślę, że taki pierwszy prawdziwy sprawdzian będzie dzisiaj. Zgadzam się przy tym z Danielem Plińskim, który komentował pojedynek w Radomiu, że na dystansie sezonu trio Lipiński, Moritz, Wlazły będzie niekorzystną zmianą w stosunku do trójki Halaba, Schott, Filipiak.
Nie będzie to moim zdaniem łatwe 3:0 dla Trefla, a już przy 1 wygranym secie przez Cuprum mamy prostą drogę do przekroczenia linii, więc warto się nad tym pochylić.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin
Typ: Mariusz Wlazły poniżej 20.5 punktu
Kurs: 1.80, sts
jakieś 12 punktów, ale czekam na oficjalne statystyki

Bardzo wysoka linia. W meczu z Czarnymi Mariusz w 3 setach zdobył 11 punktów z ataku, zaliczył 6/7 błędów z zagrywki (!) i dołożył 5 punktów blokiem. Ten ostatni wyczyn raczej nie do powtórzenia, zagrywka może zacząć wyglądać lepiej, ale też nie zacznie od razu serwować asa za asem. Ciężko powiedzieć jak będzie wyglądał atak, ale Janusz raczej lubi namieszać na siatce i nie szuka prostych rozwiązań. Dobrze gra mu się z Crerem na środku, a trudne piłki sytuacyjne wędrują często do przyjmujących zamiast atakującego. Nie sądzę, żeby Wlazły nabił w tym meczu aż 21 punktów mając taką wyrównaną ofensywę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +210
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Witam, pora na 3 kolejkę naszej rodzimej PlusLigi.
Informacyjnie mecz pomiędzy Ślepsk Suwałki - Czarni Radom nie odbędzie się z powodu zakażenia COVID zawodników z Suwałk!

GKS Katowice - Resovia Rzeszów 2:3
Resovia -6,5
1,50

Stawiam na zwycięstwo Resovi minimum 7 punktami. Mimo, że Katowice mają póki co 2 zwycięstwa to uważam, że gdyby w ostatnim meczu nie grali ze Stal Nysa tylko z inną mocniejszą drużyną - przegrali by 0:3. Zagrali zdecydowanie poniżej poziomu swojego w pierwszych 2 setach.
Resovia przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 praktycznie nie mając nic do powiedzenia.
Mimo wszystko myślę, że dziś pierwsze zwycięstwo odniesie Resovia nie wiem czy wygrają 0:3 czy 1:3 czy 2:3 ale uważam, że przynajmniej w 1 secie odjadą na kilka punktów Katowicom i zrobią sobie przewagę tych 7 oczek.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1
Gdańsk -3,5
1,65
Gdańsk -1,5 seta 2,06

Mimo, że Lubin w pierwszych 2óch meczach miał mega ciężki zadanie na przynajmniej 1 punkt bo grali z Bełchatowem i Warszawą to zdobyli 1 oczko przegrywając 2:3 z Warszawą a z Bełchatowem 1:3. Zagrali 2 naprawdę dobre spotkania i gdyby grali ze słabszymi drużynami uważam, że odnieśli by 2 zwycięstwa ale z drugiej strony czy byli by aż tak zmobilizowani? Czasem tak jest, że na faworyta wychodzi się w pełni zmobilizowani a jak przychodzi mecz ze słabszym zespołem już nie trzyma się tego poziomu i uważam, że dziś nie utrzymają. Co prawda handi nie jest duże bo tylko 4 oczka i przy naprawdę wyrównanym spotkaniu może wejść.
Gdańsk wygrał 3:0 z Czarnymi Radom ale nie będę się rozpisywał o tym meczu bo każdy kto się interesuje wie, że tam Radom rozegrał tragiczne spotkanie jednak nie można odebrać Gdańskowi tego, że niemiłosiernie wykorzystali słabość rywala w tamtym dniu.
Drugi typ to już jest bardziej ryzykowny ale uważam, że po takim kursie warto spróbować.

PGE SKRA Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3
powyżej 3,5 seta
1,44
Bełchatów 2,65

Ja rozumiem, że Bełchatów nie pokazuje tego na co ich stać a porażka z Zawierciem tylko to udowodniła ale dawać już 1,45 przeciwko Bełchatowa u siebie? Uważam, że jest to zupełnie nie porozumienie... Oczywiście faworytem jest ZAKSA ale kurs zbyt mocno poleciały w dół 1,7 było do ogarnięcia i pobrania ale teraz już nie opłaca się moim zdaniem.
Tak naprawdę ZAKSA wygrała z Nysą 3:0 i z Będzinem 3:0 więc przeciwnicy z dolnej półki więc nie ma za bardzo czym się podniecać.
W meczu o Superpuchar Polski ZAKSA co prawda wygrała ale 3:1.
Uważam, że powyżej 4 setów typ jest zdecydowanie pewniejszym niż zwycięstwo gości a kurs jest praktycznie ten sam.
Po takim kursie również aż żal nie zaryzykować na Bełchatów.

AZS Olsztyn - Zawiercie 0:3
powyżej 3,5 seta
1,49

Tutaj krótko, uważam, że Olsztyn w końcu się ogarnie i zagra przynajmniej 1 seta na wysokim poziomie na który ich na pewno stać. Póki co Żaliński bardzo zawodzi, w pierwszych 2 meczach całkowicie zginął.
Zawiercie w dobrej formie lecz kurs bardzo niski na nich.



 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +89
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin
typ: powyżej 3.5 setów
Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle
typ: powyżej 3.5 setów
AZS Olsztyn - Warta Zawiercie
typ: Warta Zawiercie wygra

AKO: 2.96


Takie coś wymyśliłem na ten weekend.
Pierwszy mecz juz za kilkanaście minut. Trefl wg bukmacherow faworytem. Natomiast bardzo podoba mi sie postawa ekipy z Lubina. Bardzo fajnie postawili sie Skrze i Vervie. Dalej twierdze, że Trefl moze miec problemy przez tego covida.
Skra z ZAKSA to oczywiscie hit kolejki. Kędzierzynianie faworytem ale jak dobrze Zibi16 zauważył w lidze maja tylko zwycięstwa z Bedzinem i Nysą. Natomiast Bełchatów ma takich zawodników, którzy mogą zaskoczyć gości.
Ostatni mecz, który mam na kuponie to typ na Zawiercie. Jak dla mnie bardzo trafione transfery np. Cavanna do tego super forma Maliny. Według mnie gospodarze nie dadzą rady.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +223
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
A co sądzicie o meczach Warszawy i Jastrzębia ? Zaryzykowali byście typy po 3:0 ?
Jezeli chcesz znac moje skromne zdanie to powiem Ci, ze zastanawialem sie nad tym ale ostatecznie odpuscilem.
Nie twierdzie ze na pewno nie bedzie w tych meczach po 3:0 natomiast wole nie ryzykowac.
Bedzin u siebie moze zaskoczyc pomimo tego ze ich sila ofensywna opiera sie przede wszystkim na Farynie i Sobanskim. Jastrzebie gralo w tym tygodniu dwa mecze, co prawda wygrane po 3:0 ale to zawsze moga odczuwac jakies zmeczenie. Juz w srode jada na bardzo ciezki mecz do Kedzierzyna. Nie wiadomo jak trener Luke Reynolds bedzie na to wszystko reagowal. Jak tydzien temu w sobote ZAKSA z Będzinem troche odpuscila w trzecim secie to wygrala 25:23.
A ta Warszasa mnie nie przekonuje. Spore meczarnie i bardzo dobry mecz Janka Krola pozwolily im wywiezc 2 pkt z Lubina. Nie maja dobrego przyjecia, rozgrywajacy tez narazie gra tak sobie. Nie zdziwie sie jesli straca seta z Nysą po jakichs przeblyskach Bartmana i Filipa.

Ale moze ktos ma inne zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji :)
 
Ostatnia edycja:
marti55 4,5K

marti55

BOSS
Co do JSW też się zastanawiałem jak podejdą do meczu z Będzinem no i wyszło mi, że wyjdą po szybkie zwycięstwo. Jaki sens może mieć odpuszczenie meczu z Będzinem, aby lepiej przygotować się na ZAKSĘ? Dostaną więcej punktów za zwycięstwo z ZAKSĄ? A jeśli za to kombinowanie dostaną od Będzina i od ZAKSY? Tak jak napisałem wcześniej, wychodzą robią szybkie 3pkt i pod prysznic.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wczoraj sporo pudeł, ale poza kompletnie nietrafionym typem na Cuprum (btw. ktoś wie czemu Jakubiszak wylądował na środku? Obejrzałem 4. set i wyglądało to bardzo słabo...) cała reszta zgodnie z oczekiwaniami, ale trochę bez szczęścia. GKS strasznie faluje, potrafią zagrać świetnie lub przegrywać sety do 15 :) Tam gdzie zabrakło punktu to zupełny luz, najbardziej rozczarował Zniszczoł - 16 ataków i tylko 6 punktów. Nie wiem co tam się wydarzyło, ale 8 punktów powinno było wpaść na miękko.
Dzisiaj krócej i mniej:

Skra - Zaksa
Typ: powyżej 184.5 punktu
Kurs: 1.90, etoto
184 punkty proszę Państwa :) Szkoda 3. seta przegranego do 17.

Zaksa wydaje się póki co nieosiągalna, jednak liczę na pierwszą stratę seta, a może nawet punktów. Pierwsza '6' oczywiście imponująca, ale nie ma czym postraszyć na ławce. Jeżeli np. Semeniuk (moim zdaniem najsłabszy punkt) będzie miał gorszy dzień, to alternatywą jest bardzo niepewny Łukasik. Bełchatów zaliczył słaby początek, ale ich forma będzie się w miarę trwania rozgrywek stabilizować. Kadrowo świetnie, na dystansie sezonu będą walczyć o podium w mojej ocenie.

Skra - Zaksa
Typ: Milan Katić powyżej 11.5 punktu
Kurs: 1.85,sts
Tylko 8 punktów, mało piłek i dziwny mecz w jego wykonaniu. Punktował na najtrudniejszych i nie kończył na najłatwiejszych piłkach :)

Nie ma co się rozpisywać, masa piłek trafia do przyjmującego - średnia skuteczność ok. 40% w ataku. Zdobycze w sezonie to 10 i 13 punktów, dzisiaj może spokojnie ugrać przynajmniej 12, zwłaszcza, że może dorzucić zagrywkę do tego.
Ostatni mecz w Superpucharze to walka na środkowych, wygrana przez Zaksę, dzisiaj mam nadzieję będzie trochę więcej rozsądku ze strony Łomacza.

AZS Olsztyn - Warta Zawiercie
Typ: Warta Zawiercie -1.5 seta
Kurs: 1.69, fortuna
pierwszy set zwiastował problemy, ale wszystko się szybko ułożyło zgodnie z planem

Przyjezdni po dobrych meczach są zdecydowanym faworytem. AZS z kolei przegrał z Radomiem, którego formę zweryfikował później Trefl, a następnie nie nawiązał walki ze Ślepskiem. Ciężko doszukiwać się pozytywów, jeżeli nic się wyraźnie nie zmieni to nie powinni ugrać dzisiaj więcej niż jednego seta.

AZS Olsztyn - Warta Zawiercie
Typ: Patryk Niemiec powyżej 7.5 punktu
Kurs: 1.71, etoto
nie zagrał, zwrot

Patryk mam nadzieję będzie częstą opcją w ataku - jeżeli dostanie przynajmniej 10 piłek to jestem spokojny o jego over. Gra na wysokiej skuteczności, ostatnio 8 punktów, z czego aż 5 z zagrywki i bloku - to pokazuje, że spokojnie jest w stanie dołożyć również te elementy gry.

EDIT: dorzucam 2 typy na mecz AZS-u

AZS Olsztyn - Warta Zawiercie
Typ: Teryomienko poniżej 7.5 punktu
Kurs: 1.75, sts
na początku złapał 2 szybkie punkty i to cały jego dorobek

Idę zgodnie ze swoimi przewidywaniami, czyli łatwym zwycięstwem Zawiercia. Olsztyn może zdobyć niewiele punktów w tym meczu. Goście mają kim straszyć na zagrywce i przyjęcie może szwankować, więc okazji do uruchomienia środka może być znacznie mniej. Dmytro do tej pory 4 i 6 punktów, i to nawet w 5-setowym meczu przecież.

AZS Olsztyn - Warta Zawiercie
Typ: Schulz poniżej 16.5 punktu
Kurs: 2.00, etoto
dużo błędów Damiana, kończy z 12 oczkami :)

Ponownie - mało punktów, czyli wybieram underowe typy na graczy gospodarzy. Damian bez punktów w bloku, tylko 1 as na bardzo dużo prób, zdobył 11 i 21 punktów, te drugie jednak w 5 setach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +135
Do góry Bottom