>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

PlusLiga 2020/2021

yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Pojawiły się już kursy na zawodników, wiec próbujemy coś wybrać.

Będzin vs Jastrzebski
Typ: poniżej 183.5 punktu
Kurs: 1.50, efortuna
173 punkty, zgodnie z przewidywaniami

mecz trudny do wytypowania, wiec pobieram bezpieczna opcje. Z jednej strony Będzin, który jest dla mnie kandydatem do spadku i ma jedna z najsłabszych kadr, ale ten sam Będzin prowadzony jest przez Jakuba Bednaruka, a jak wiadomo Bednaruk wielkim trenerem jest, a do tego powalczył z Verva i ugrał w jednym secie 23 punkty na wyjeździe z Zaksa. Niby nic, ale nie pozwala tak po roboty skreślić gospodarzy.
Z kolei goście bardzo mocni kadrowo, ale po eliminacjach do Ligi Mistrzów w tygodniu, wiec nie wiadomo jak się to odbije na formie. Poza tym zdarzały im się tam przestoje i dwa sety niemal wyszarpali Białorusinom, którzy mieli zgarnąć srogi łomot.
Linia jest taka, ze pokryje nam 3 sety i ubezpiecza w razie wpadki, jakby zagrane zostały 4 mniej wyrównane sety.

Będzin vs Jastrzebski
Typ: Bartosz Gawryszewski poniżej 6.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
1 punkt

To warto zagrać zdecydowanie. Po pierwsze szansa na mała ilość punktów gospodarzy, gdzie przy np. 0:3 ciezko będzie środkowemu ugrać min 7 punktów. Po drugie Jastrzębski świetnie serwuje i dokładne przyjęcie może być problematyczne, przez co okazji do grania krótkiej za wiele nie będzie.
Dotychczasowy bilans Bartka to 1 i 6 punktów, czyli linii nie przekroczył. Nie straszy zagrywka i mało atakuje, wiec jak nie dołoży sporo na bloku to marnie widzę jego zdobycz.

Będzin vs Jastrzebski
Typ: Rafał Faryna poniżej 15.5 punktu
Kurs: 1.80, sts
8 punktów

Linia wysoka, bo to podstawowy atakujący. Zdobycze punktowe jednak nijak się do tego mają, bo punktował równo po 12 w dwóch meczach, gdzie ciężar ataku w meczu z Vervą potrafił wziąć na siebie Rafał Sobański. Jeżeli będziemy mieli jednostronne 3 sety, co da ok. 40 punktów własnych, to bardzo mała szansa na pokrycie linii - przy 4 też może być na styku.

Będzin vs Jastrzebski
Typ: Al Hachdadi poniżej 16.5 punktu
Kurs: 1.75, sts
21 oczek. Niestety, bez szans przy 4 pełnych setach zagranych żeby taki zawodnik nie dobił ok 20.

Marokańczyk w końcu odpalił i w meczach w środku tygodnia zaprezentował się ze znakomitej strony. Dzisiaj jednak nie sądzę, aby długo pograł. Jeżeli mecz będzie się dobrze układał to podstawowy atakujący będzie rotował z Jakubem Buckim, żeby trochę odpocząć i nie wyeksploatować się przed bardzo ważnymi meczami.

Verva vs Nysa
Typ: Piotr Nowakowski powyżej 8.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Kolejny trudny mecz do grania, Nysa skazywana na pożarcie, ale zawsze mogą ugrać choćby seta. Czysty wynik to no bet jak dla mnie, ale poszukam czegoś innego. Gram na Piotrka, bo kompletnie nie przekonują mnie środkowi Stali. Lemański to nieporozumienie, M'Baye nie ten poziom, Zajder najlepsze lata ma za sobą. Gospodarze powinni zdominować tę pozycję, Piotrek do tej pory 8 i 14 punktów, liczę na jego dobrą grę dzisiaj.

Verva vs Nysa
Typ: Verva powyżej 5.5 asów
Kurs: 1.71, etoto


W Nysie jest poważny problem z przyjęciem flotów, a Verva ma dobrych flotowców. Swoje potrafią dołożyć też Kwolek i Superlak mocną zagrywką. Do tej pory Verva 4 i 8 asów, mam nadzieję na dobrą grę w serwisie przeciwko Stali.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +102
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Cuprum Lubin - AZS Olsztyn
typ: AZS Olsztyn
Warta Zawiercie - GKS Katowice
typ: Zawiercie handicap setowy (-1,5)
ZAKSA Kedzierzyn - Jastrzebski Wegiel
typ: ZAKSA handicap setowy (-1,5)

AKO: 4.73 fortuna


Minimalnym faworytem wg bukmacherow jest Cuprum ale ja stawiam dzisiaj na gosci. Nie mam zbyt wielu argumentow bo jest to troche typ na czuja. Jedyne co moge powiedziec to, że prawdopodobnie bedzie to wyrownane spotkanie i kluczowa bedzie forma zawodnikow. Patrzac czysto teoretycznie na sklady to AZS Olszyn ma lepsza ekipe.
W drugim meczu typuje, ze Zawiercie wygra 3:0 lub 3:1. Ekipa gospodarzy z meczu na mecz prezentuje sie coraz lepiej. Nie chce sie powtarzac ale jest to prawda, ze zrobili swietne transfery oraz dopoki Malina jest w takiej dobrej dyspozycji to trzeba na nich grac. Na dodatek Ci co przyjezdzaja do Zawiercia wiedza ze ciezko sie gra na tej hali.
W hicie tej kolejki typuje tez ze ZAKSA wygra 3:0 lub 3:1. Jastrzebie ma bardzo napiety terminarz. Mialo byc szybcie 3:0 z Bedzinem a jednak stracili jednego seta o czym pisalem wczesniej. Nie moge odbierac umiejetnosci druzynie Jastrzebskiego Wegla ale na ZAKSE to nie wystarczy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +174
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wracamy do gry :)

Cuprum Lubin vs AZS Olsztyn
Typ: powyżej 3.5 seta

Warta Zawiercie vs GKS Katowice
Typ: powyżej 3.5 seta

AKO: 2.20 (po odliczeniu podatku) , etoto
Jak było widzieliśmy ;)

Spodziewam się przynajmniej 4 setów w obu meczach. W pierwszym w miarę wyrównane drużyny, po słabych ostatnich występach. Kadrowo lepiej wygląda Olsztyn, mimo wszystko lepsze mecze rozegrał Lubin, dzięki czemu jest delikatnym faworytem, ale nie wygląda na to żeby którykolwiek z zespołów miał osiągnąć pewne zwycięstwo.
W drugim meczu z kolei liczę na przebudzenie mocy w wykonaniu GKS-u. Goście naprawdę potrafią grać w siatkówkę i mam nadzieję, że urwą przynajmniej seta Zawierciu, które jest oczywiście zdecydowanym faworytem tego meczu. Realna szansa na przynajmniej 4 sety w obu starciach daje nam bardzo dobre AKO, warto spróbować.

Cuprum vs AZS Olsztyn
Typ: Ruben Schott powyżej 13.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
blisko, brakło tego jednego seta

Cuprum vs AZS Olsztyn
Typ: Wojciech Żaliński powyżej 12.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
dorzucił ładnie do pieca Wojtek

Jedna analiza pod dwa powyższe typy. Zakładam, że będziemy mieli więcej niż 3 sety i dzięki temu sporo punktów nabitych przez Olsztyn. Schulz w ataku nie przekonuje, więc sporo piłek powinno iść do przyjmujących. Schott gra na bardzo wysokiej skuteczności, więc o niego jestem spokojny. Żaliński z kolei trochę wygląda trochę słabiej, ale jak wyjdzie mu kilka kolejnych akcji to nabierze pewności siebie i też może skończyć sporo ataków. Obaj potrafią dołożyć swoje na zagrywce, mam nadzieję, że rozkład zdobyczy punktowych pokryje nam linie obu przyjmujących.

Warta Zawiercie vs GKS Katowice
Typ: wynik po 2 setach - X2
Kurs: 2.01, unibet
fatalny GKS, bez rozgrywającego i libero.

Kontynuuję pierwszą propozycję. Liczę na to, że GKS się postawi i nie przegra sromotnie 3:0 tak jak bukmacherzy przewidują. Mając taką nadzieję pobieram typ na X2 po 2 setach, bo jeżeli GKS ma ugrać seta to powinno to się zdarzyć w pierwszym lub drugim. Przy 2:0 mogliby już nie powalczyć, a myślę, że spróbują lepiej wejść w mecz niż w ostatnich dwóch starciach.

Warta Zawiercie vs GKS Katowice
Typ: Patryk Niemiec powyżej 7.5 punktu
Kurs: 1.80, sts
nie zagrał w podstawie, więc zwrot

Warta Zawiercie vs GKS Katowice
Typ: Miłosz Zniszczoł powyżej 7.5 punktu
Kurs: 1.95, sts
w tej katowickiej mizerii Miłosz zdecydowanie wyróżniał się in plus, chyba 10-11 punktów ostatecznie

Ponawiam swoje poprzednie propozycje na over obu Panów. Patryk Niemiec ostatnio nie zagrał, ale jeżeli dzisiaj wyjdzie w pierwszej szóstce to mam nadzieję zaznaczy swój występ pokaźną zdobyczą punktową. Były gracz Trefla świetnie spisuje się w ataku oraz w polu serwisowym, więc na dystansie przynajmniej 3 pełnych setów jest w stanie ugrać 8 punktów.

Miłosz Zniszczoł z kolei rozczarował w starciu z Asseco. Otrzymał mnóstwo piłek, ale bardzo mało skończył. To już się nie powinno powtórzyć, tak słaba skuteczność jest niespotykana jak na środkowego, jeżeli tylko nadal będzie miał zaufanie Firleja to powinien trafić znacznie więcej. Dalej czekam poza tym na jego asa serwisowego :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1
powyżej 180,5
1,84

Jastrzębski Węgiel to 2gi po SKRZE Bełchatów sprawdzian dla mistrzów Polski. Pierwszy sprawdzian zdali bardzo dobrze wygrywając 3:1 na wyjeździe. Jednak uważam, że SKRA gdyby zagrał ciut lepiej i ciut skuteczniej ten mecz mógłby potoczyć się nieco inaczej. 3 sety wyrównane w 1 ZAKSA odskoczyła rywalowi.
Jastrzębski Węgiel komplet zwycięstw i ich gra jest z meczu na mecz lepsza. Na pewno atakujący Al Hachdadi, Fornal też pokazuje, że jest liderem zespoły, Louati także dobrze spisuje się w nowym zespole. Tervaportti pokazał, że jeśli Kampa ma gorszy moment/dzień potrafi go godnie zastąpić.
Myślę, że zobaczymy w tym spotkaniu minimum 4 sety.

T. Fornal powyżej 14,5 pkt 1,85
chyba 14 punktów

Jastrzębski Węgiel jeśli chce powalczyć w tym meczu Fornal musi zagrać bardzo dobre spotkanie. Fornal przy meczach z minimum 4 setami próg 15 punktów przekraczał dość spokojnie (17 i 24 punkty) przy skuteczności +/- 50% w ataku.
Oczywiście liczę na długi mecz.

Al Hachdadi powyżej 15,5 pkt 1,85
10 punktów, bardzo słaby mecz. Zdecydowanie zabrakło tego zawodnika do meczu albo 5 setowego albo nawet do zwycięstwa gości.

W tym typie również liczę, że atakujący Jastrzębskiego Węgla zagra swój dobry mecz., początek nie miał zbyt udanego bo zdobył jedynie 13 punktów w meczu 5 setowym jednak z meczu na mecz pokazuje, że będzie mocnym punktem 15 punktów zdobytych przy meczu 3 setowym i 21 punktów przy meczu 4 setowym przy 50% skuteczności.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +104
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wczoraj słabo, dzisiaj większość typów na graczy

ZAKSA vs Jastrzębski
Typ: Aleksander Śliwka powyżej 14.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Popieram powyższy typ zibi16 na over Al Hachdadiego, tam powinno pójść po myśli. Co do Olka, gra na ponad 50% skuteczności w 3 meczach, zdobycze punktowe to 8, 12 i 18, z czego dwie pierwsze w 3-setówkach. Śliwka dostaje sporo piłek, jeżeli zobaczymy przynajmniej 4 sety to zapewne powyżej 20 szans w ataku będziemy widzieli. Zawsze dorzuca coś z zagrywki, a Jastrzębski ma problem z trudnym serwisem i dają sobie wbić sporo asów (m.in. 8 w starciu z Asseco przy 3 setach). Linia do pokrycia bez problemu przez Olka, jest to pewny punkt zespołu i powinien być jedną z podstawowych opcji przy siatce.

Zaksa vs Jastrzębski
Typ: ZAKSA powyżej 6.5 asów
Kurs: 1.95, etoto


Jak napisałem powyżej Jastrzębski często przepuszcza piłki w przyjęciu. Przeciwnicy zdobyli do tej pory kolejno 6, 8 i 6 asów. W ostatniej kolejce spokojnie w polu serwisowym punktowali Faryna czy Kalembka, więc wydaje się, że tacy gracze jak Semeniuk, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek i Smith tym bardziej będą w stanie naruszyć Popiwczaka i parę przyjmujących. ZAKSA w meczu ze Skrą punktowała z zagrywki aż 11 razy, dlatego 7 asów nie będzie nie wiadomo jakim wyczynem.

Będzin vs Trefl
Typ: Mariusz Wlazły poniżej 17.5 punktu
Kurs: 2.00, etoto


Dziwnie wysoka linia, naprawdę... Buki nic się nie uczą :) Mariusz do tej pory zdobywał 16 i 12 punktów, przy czym w meczu z Radomiem dorzucił 5 punktów w bloku, a z Cuprum 6 asów - wyczyny raczej nie do powtórzenia. W ataku raczej bez szału, rozgrywa Janusz, który lubi nieszablonowe zagrania i rzadko wybiera proste rozwiązania jak gra do prawego skrzydła. Mariusz raczej nie będzie dużo atakował, wszystko powinno się rozłożyć na 5 graczy, a nie pogramy raczej więcej niż 4 szybkie sety.
Wlazły zagrywką u siebie dużo trafiał, ale w Radomiu zepsuł 6/7 prób, myślę, że podobną skuteczność zaprezentuje dzisiaj.

Będzin vs Trefl
Typ: Tomasz Kalembka powyżej 6.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Całkiem przyjemna linia na środkowego MKS-u. Widać, że rozgrywający chce trochę urozmaicić grę i częściej uruchamia środek, a Gawryszuk prawie nic mu nie kończył w meczu z Jastrzębiem. Kalembka ostatnio zdobył 8 punktów, kończąc 4 na 7 ataków. Zawsze dorzuca swoje na zagrywce, może dołożyć punkty w bloku i liczę na przynajmniej 10 piłek zagranych do niego - na takiej skuteczności spokojnie pokryje linię.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Od razu pisze ze to żadna krytyka ale ten Marokanczyk? Skąd oni go wzięli? Gościu tyle co ataków miał a on 9 pkt? Nie znam sie az tak na siatce ale u mnie gladyr przykuł uwagę i mala linie a on na luzie wbil..a ten marokanczyk to on zawsze tyle błędów czy jego 1 mecz tak tragiczny?

// Póki co na 4 spotkania w Plus Lidze ma 2/2 (2 mecze słabe/2 mecze na dobrym poziomie) :))
 
Ostatnio zmieniony przez zibi16:
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Od razu pisze ze to żadna krytyka ale ten Marokanczyk? Skąd oni go wzięli? Gościu tyle co ataków miał a on 9 pkt? Nie znam sie az tak na siatce ale u mnie gladyr przykuł uwagę i mala linie a on na luzie wbil..a ten marokanczyk to on zawsze tyle błędów czy jego 1 mecz tak tragiczny?

// Póki co na 4 spotkania w Plus Lidze ma 2/2 (2 mecze słabe/2 mecze na dobrym poziomie) :))
Ja powiem tak. Nie ma sensu porownywac gre danego zawodnika w meczu z ZAKSA bo oni byli dzisiaj o poziom wyzej od ekipy Jastrzebia. Czyli Jastrzebia ktore na ten moment wydaje sie byc druga po ZAKSIE najlepsza ekipa w lidze. I tak, stawiam Warte Zawiercie poki co na 3 miejscu.
Powiedzmy sobie szczerze ze ten mecz powinien sie skonczyc 3:0 gdyby nie ten powrot Jastrzebia z 24:21. Poszedl najpierw as, potem glupie nabicie Zatorskiego, nastepnie jakies pilki sytuacyjne. Ale pewnie poszlo zbyt duze rozluznienie.
To jest tylko moje zdanie po tych kilku kolejkach. Coz, zapowiada sie ciekawie wiec z niecierpliwieniem czekam na kolejne mecze.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
MKS Będzin - Trefl Gdańsk 2:3
R. Faryna powyżej 12,5 pkt 1,88 25
R. Sobański powyżej 11,5 pkt 1,74 17
B. Gawryszewski poniżej 6,5 pkt 1,84 zwrot
B. Lipiński powyżej 13,5 pkt 1,58 26

Póki co R. Faryna trochę zawodzi w Będzinie. W poprzednim sezonie był gwiazdą swojego zespołu i liderem ciągnącym drużyną i w sumie utrzymał ich w lidze. Początek nie ma najlepszy atakuje ze skutecznością poniżej 40%. Jego zdobycze punktowe to 12,12 i 8.
Dziś liczę na mecz minimum 4 setowy bo jak by nie było Będzin przegrał 3 spotkania ale grali z ZAKSA, Warszawą i Jastrzębskim i 2-krotnie zdobywali seta więc nie wygląda to mówiąc łagodnie źle.

Jeśli chodzi o 2gi typ to również liczę na Sabańskiego i jego minimum 12 punktów. W pierwszym meczu zdobył aż 22 punkty ale już w kolejnych nie zbliżył się 8 i 10 a atakował ze skutecznością tylko 30%... mało.
Dziś liczę na atak w granicach 40 i plus % co za tym idzie powinien ogarnąć te 12 punkty.

Jeśli chodzi o Bartka to stawiam na mniej niż 7 punktów. W poprzednich meczach zdobywał 6,1 i 1.
Myślę, że na zagrywce Gdańsk będzie serwował mocno czym Będzin nie będzie aż tak często atakował środkiem.

Stawiam również na over Lipińskiego. Do tej pory zdobywał 11 i 20 punktów. 11 punktów przy meczu 3 setowym na 50% skuteczności. Uważam, że nawet jeśli mecz trwał by 3 sety to przy świetnej grze może uzbierać punktów. Im dłuzszy mecz tym szanse większe.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +65
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dzisiaj 4 propozycje na mecz Stali z Czarnymi.

Stal Nysa vs Czarni Radom
Typ: Czarni Radom -3.5 punktu
Kurs: 1.84, sts
mecz błędów, w starciu takich drużyn wygrywa ten kto popełni mniej błędów. Do wygrania każdego z setów wystarczyło nie pudłował zagrywek.

Obie ekipy rozczarowują, ale u przyjezdnych widzę większy potencjał. Ich mecz z Treflem na pewno do zapomnienia, ale wygrana z Indykpolem po tie-breaku to już coś. Dla mnie to taki probierz, że będą krążyć ponad strefą najgorszych drużyn, chociaż do topu zdecydowanie sporo będzie im brakować. Radomianie generalnie lepiej grają u siebie na tej mocno specyficznej hali, ale są na tyle solidni, że również wyjazdowy mecz mogą rozegrać na wysokim poziomie.
Stal Nysa z kolei jest nadal wielką niewiadomą jak dla mnie. Mecz z ZAKSĄ bez historii, później 5-setówka z GKS-em po szalonym meczu, ewidentnie brak tu takiej stabilizacji i 'normalnej' gry, która zweryfikowałaby ich realny poziom. Idę tutaj przeciwko nim, bo zbyt wielu graczy mnie nie przekonuje w Nysie, zwłaszcza fatalny środek. Mecz z Katowicami ciągnęło dwóch graczy - Filip i Bartman, a to nie może wróżyć niczego dobrego na przyszłość.

Typ: Lemański poniżej 7.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
9 punktów w 5 setach, 0 bloków ;)
Typ: MBaye poniżej 7.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
zdania o obu graczach nie zmieniam, MBaye znakomita średnia 1 punkt na set, Lemanski jedyne co to przestał psuć zagrywki. Bartek broni się jeszcze tym wzrostem, ale cała reszta w jego wykonani jak i MBaye to poziom 1. ligi

Dwie analizy na powyższe typy. Widać, że linie trochę na odwal wystawione przez bukmachera. Lemański moim skromnym zdaniem jest fatalny i tak jest od kilku przynajmniej sezonów. Jego jedyny atut, czyli wzrost 2.17m, nie jest przez niego kompletnie wykorzystywany. Gość nie czyta gry, nie ma go w bloku, tragicznie serwuje, przegrywa przepychanki na siatce z 2 głowy niższymi rozgrywającymi. Jak dostanie idealną piłkę w ataku to skończy, no bo, umówmy się, musi przy takich warunkach fizycznych, ale nic poza tym nie daje od siebie. W meczu z GKS-em zmienił go weteran Zajder, który nie psuł zagrywek i przydał się kilka razy w obronie, i to już wystarczyło żeby zdeklasował wiecznie niespełniony talent Lemańskiego w rywalizacji.
MBaye też wygląda słabo. Jego zagrywki z jednej nogi rodem z żeńskiej siatkówki nie robią wrażenia na rywalach. Najgroźniejsza akcja do tej pory to jego lotny blok, w którym staranował Bartmana i mało nie doprowadził do jego poważnej kontuzji... Jest skoczny i to jego największy atut, potrafi zdobyć punkty blokiem, natomiast nie widzę go w ataku.
Obaj gracze w 2 pierwszych meczach nie przekroczyli ani razu 7 punktów, Lemański to nawet nie zbliżył się do tej granicy. Dzisiaj nie widzę szansy na znaczną zmianę.

Typ: Dryja powyżej 8.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
11 pkt. Dryja i Josifov pokazali kolegom z drugiej strony siatki jak powinni grać środkowi :)

Przy takich rywalach 9 punktów zdecydowanie do zrobienia dla Dawida. Dwa pierwsze mecze to 8 i 13 punktów, ale pierwszy to szybkie 3:0, gdzie cała drużyna zakończyła z bardzo małym dorobkiem punktowym. Dryja potrafi się wstrzelić zagrywką, z Treflem zaserwował aż 5 asów. Mając takich rywali po drugiej stronie siatki powinien wygrywać grę 1 na 1. Z dwójki Josifov - Dryja to właśnie Polak bardziej przekonuje i powinien być częstszym wyborem w akcjach ofensywnych.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +147
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Stal Nysa - Czarni Radom 2:3
M. M'Baye powyżej 7,5 1,85 5
B. Firszt poniżej 12,5 1,80 4

Co do Lemańskiego w pełni zgadzam się z kolegą wyżej, że nie wykorzystuje swojego ogromnego potencjału lecz te 8 punktów to nie jest tak dużo (jeśli będzie 4 lub 5 setów) a właśnie wydaje mi się, że Nysa u siebie powalczy z Czarnymi...
Ja stawiam na 2giego środkowego M. M'Baye, że jednak zdobędzie te 8 oczek.
W obu spotkaniach z ataku zdobył po 5 punktów z dość dobrą skutecznością bo w 1 spotkaniu 71% w drugim zaś 56%. W bloku zdobył tylko 3 punkty w 2óch meczach i tutaj właśnie upatruję szansę, że tych punktów zdobędzie nieco więcej.
Jeśli przyjęcie będzie dobre myślę, że Komenda będzie rzucał sporo piłek do środkowych a częściej będzie to robił z M'Baye niż z Lemańskim, który póki co ma gorszą skuteczność w ataku.

W 2gim typie stawiam na to, że Firszt zdobędzie mniej niż 12 punktów. W 1 spotkaniu zdobył 15 punktów w meczu 5 setowym lecz tam zagrał na skuteczności aż 70% (chyba nie do powtórzenia).. W 2gim zaś meczu przegranym gładko 0:3 tylko 4 punkty.
Myślę, że nawet przy meczu 5 setowym jeśli zagra na granicy +/- 50% skuteczności w ataku to będzie miał mniej niż 13 punktów, chyba, że zagra znowu mecz kapitalny.

Bardzo dobry typ również u kolegi wyżej na Dryje, tam B. Grzechnik wypada z tego meczu (3 środkowy).​
 
Ostatnia edycja:
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
stal nysa - czarni radom
Sory ze takna ostatnia chwile bo za kilka minut zaczynamy ale napisze co dzisiaj postawilem w tym meczu. Miamowicie zapowiada sie brzydkie spotkanie to znaczy mam na mysli problemy na przyjeciu obu druzyn. Ten mecz moze uratowac walka atakujacych czyli Zbyszka Bartmana i Dawida Konarskiego. Dlugo zastanawialem sie kto wygra i nie moge znalezc faworyta. Z jednej strony Nysa, ktora z Katowicami ostatecznie przegrala po dobrym a nawet bardzo dobrym poczatku bowiem wygrywali juz 2:0 w setach. Z drugiej strony Radom po fatalnym meczu z Gdanskiem i 1,5 tygodniowej przerwie. Tutaj moze wydarzyc sie wszystko wiec dla lepszego ogladania gram bardzo leciutko typ na 5 setow :)

Typ: dokladna liczba setow: 5
@3.15 eWinner
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +161
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Ostatnie dni w miarę udane, wracamy do gry dzisiaj :)

Trefl vs ZAKSA
Typ: ZAKSA - 13.5 punktu
Kurs: 2.07, efortuna
11 punktów różnicy

Pierwszy prawdziwy test dla Trefla, na który czekam z niecierpliwością. Gdyby Sopot nie znalazł się w strefie czerwonej to zapewne oglądałbym dzisiejsze widowisko z wysokości trybun ;) Ale do brzegu, bo tutaj nie ma co się rozpisywać. Liczę na pogrom ze strony gości i mocno jednostronny mecz. Wahałem się między typem na punkty, a handicapem setowym, ale ostatnie punkty mogą nam pokryć wpadkę w jednym secie i np. przegraną na przewagi. ZAKSA ostatnio na +10 punktów z Jastrzębskim (tutaj mogło być znacznie wyżej, ale oddane bodaj 5-6 punktów przy piłce meczowej) i +12 ze Skrą, które są dla mnie pół poziomu wyżej od Trefla.
Gdańszczanie z kolei po męczarniach wygrali w tie-breaku z outsiderem z Będzina i ten mecz wyeksponował ich braki - przede wszystkim brak drugiego przyjmującego w ataku, bo Mika i Moritz w tym elemencie praktycznie nie istnieli, oraz małą regularność Wlazłego, zwłaszcza na zagrywce. Będzin zagrał naprawdę przeciętne zawody, a mimo to urwał punkty faworytowi.
Ta lokomotywa wykolei się na pierwszym poważnym rywalu, a dzisiaj rywal będzie najpoważniejszy z możliwych. Lipińskiemu do tej pory pomagali środkowi, ale dzisiaj nie widzę ich w rywalizacji z parą Kochanowski - Smith.

Trefl vs ZAKSA
Typ: David Smith powyżej 6.5 punktu
Kurs: 1.85, lvbet
zwrot, ale jego zmiennik Rejno pokrył linie ;) Just sayin..

Bardzo niska linia na Amerykanina. Powodem tego zapewne przewidywania co do wyniku, czyli underowego meczu oraz dorobku z Nysy, gdzie przeszedł obok meczu i zdobył tylko 1 punkt. Poza tym w 3 kolejnych grach przekraczał tę linię i to mając za rywali znacznie lepszych środkowych od pary Mordyl - Crer. Linia zdecydowanie do pokrycia, Davidowi wystarczą 2-3 ataki, zawsze dokłada coś blokiem i jest w stanie dać trochę więcej na zagrywce niż do tej pory (1 as).

Trefl vs ZAKSA
Typ: Pablo Crer poniżej 9.5 punktu
Kurs: 1.86, etoto
9 punktów

Argentyńczyk do tej pory wyglądał bardzo dobrze. Gra na bardzo wysokiej skuteczności, potrafi dołożyć coś zagrywką, raczej słabiej z blokiem, ale przeciwko Będzinowi 4 punkty w tym elemencie. Dzisiaj passa ma szansę dobiec końca. Środkowy trefla nie będzie przecież cały sezon atakował z efektywnością 70%. Na tej pozycji gracze Trefla będą mieli mega trudne zadanie wieczorem i moim zdaniem zostaną zdominowani przez rywali. Janusz jak gra idzie to lubi szukać niestandardowych i trudnych rozwiązań, ale w ciężkich momentach i on zaczyna grać asekuracyjnie i wybierać prostą grę do Lipińskiego, zamiast korzystania ze swoich środkowych.

Trefl vs ZAKSA
Typ: Łukasz Kaczmarek poniżej 16.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
17 punktow, bardzo mocny 3. set, w którym nadrobił punktowo

Bardzo wysoka linia na atakującego. Zaskakująco wysoka można powiedzieć, bo Łukasz do tej pory tylko raz ją przekroczył. Nie mówię, że jest to ponad jego umiejętności, po prostu Toniutti dywersyfikuje grę. Bardzo mocno wykorzystuje przyjmujących, Semeniuk i Śliwka są w znakomitej formie, do tego dochodzi jego zamiłowanie do gry środkiem. Jeżeli ZAKSA zdobędzie w okolicach 55 własnych punktów, a tak przewiduję na dzisiaj, to Łukasz może nie mieć możliwości ugrania aż 17 punktów, bo będzie zwyczajnie za mała pula do podziału.

Trefl vs ZAKSA
Typ: Mariusz Wlazły poniżej 15.5 punktu
Kurs: 1.90, etoto
10 punktów, kolejny kiepski mecz, 27% skuteczności w ataku, 6 razy zablokowany

Konsekwentnie gram przeciwko atakującemu Trefla. Nie chcę się powtarzać, większości argumentów używałem we wcześniejszych typach na Mariusza. Jeżeli nie pogra zagrywką tak jak w meczu z Cuprum to nie wyciągnie tego samym atakiem. Blok ZAKSY jest za mocny na jego granie, z Lubinem wyłapał aż 8 bloków. Statystyki podbija mu prawie 70% skuteczności z meczu z Radomiem, ale już następny mecz to tylko 25% (!). Z Będzinem co prawda 58%, niby nieźle, natomiast sporo tych piłek nie wracało i było do kontry - taka klasowa drużyna jak ZAKSA na pewno wykorzysta to lepiej od MKS-u.
E: Statystycznie Wlazły zdobywa około 25% punktów Trefla w tym sezonie. Przy zachowaniu średniej Trefl musiałby ugrać ok. 64 punktów w meczu, mniej więcej tyle ile w wygranej 3:1 z Cuprum.

PS. Moim zdaniem najsłabszy mecz ZAKSY w tym sezonie. Dużo błędów (Śliwka łapie na klatę kilometrowy aut Wlazlego z zagrywki, później Kochanowski zgarnia zagrywkę Crera i traci punkt, Toniutti następnie mija się z Kochanowskim na krótkiej), słabo w ataku Semeniuk i Śliwka, na zagrywce tez stac ich na dużo więcej. Dobrze co prawda w bloku, ale to żaden wyznacznik, bo Trefl jest często łapany na siatce. Potwierdziły się moje słowa o braku drugiego przyjmujacego. Moritz dostał więcej bloków niż skończył ataków... Wlazlego zmienił Sasak i pozostawił po sobie dużo lepsze wrażenie.
Podsumowujac, Trefl na swoim poziomie średniej ligowej, ZAKSA znacznie poniżej swojego poziom, ale to wystarczyło na bardziej wyrównane 0:3.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +92
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
moje typy na nastepna kolejke:

Trefl Gdansk - ZAKSA Kędzierzyn
typ: ZAKSA handicap setowy (-1,5)
GKS Katowice - Cuprum Lubin
typ: GKS Katowice handicap setowy (-1,5)
Czarni Radom - Resovia Rzeszow
typ: Rzeszow handicap setowy (-1,5)
Skra Belchatow - Stal Nysa
typ: Skra Belchatow handicap setowy (-1,5)

AKO: 4.60 superbet


Taka jest moja propozycja na nablizsze mecze. Nie spodziewam sie tutaj jakichs niespodzianek. Uwazam, ze kazdy z faworytow jest na tyle mocny, ze wygra swoj mecz za 3 punkty. Wiadomo, ze moze byc roznie wiec kazdej ekipe daje handicap na stracenie maksymalnie jednego seta. Mozna bylo by lac wode na kazdy mecz ale chyba nie ma sensu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +106
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Ja jednak osobiście uważał bym na mecz GKS Katowic - Cuprum Lubin.
Co prawda Cuprum póki co 4 spotkania i 4 porażki. Niby 2 mecze dobre z faworytami ale już z drużynami słabszymi gorsze mecze.
Katowice gdyby nie ta wygrana 3:0 na początku sezonu z Suwałkami gdzie Suwałki ewidentnie wyszli na to spotkanie bardzo sennie to także ich bilans nie wygląda najlepiej. Porażka 0:3 z Zawierciem, porażka 2:3 z Resovią i wygrana tylko z Nysą 3:2 gdzie przegrywali już 0:2.
Historia meczów pokazuje, że Lubin lubi grać z Katowicami, 8 spotkań rozegrali ze sobą i wszystkie 8 spotkań wygrał Lubin a składu np w poprzednim sezonie nie mieli lepszego co więcej można powiedzieć, że to Katowice mieli lepszy skład.

Lubin 2,94
Lubin +1,5 seta 1,96

Przełożone
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +92
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Mam swoje zapatrywanie na dzisiejszy mecz, a sprowadzę je do 4 typów. Widzę szansę na długi i zacięty pojedynek i typową fizyczną, męską siatkówkę, jakiej uświadczyliśmy w Radomiu niejednokrotnie.

Czarni Radom vs Asseco Resovia
Typ: Bernie Sander powyżej 13.5 punktu
Kurs: 1.86, etoto

Czarni Radom vs Asseco Resovia
Typ: Klemen Cebulj powyżej 15.5 punktu
Kurs: 1.86, etoto

Czarni Radom vs Asseco Resovia
Typ: Lucas Loh powyżej 12.5 punktu
Kurs: 1.85, lvbet

Czarni Radom vs Asseco Resovia
Typ: Nicolas Szerszen powyżej 14.5 puntku
Kurs: 1.85, sts
dziwna decyzja trenera, Taht w pierwszym składzie zamiast Szerszenia, nawet kosztem Jendryka na środku. Tutaj zwrot, zobaczymy jak dalej .
E: No i miałem racje, połowa pierwszego seta i Taht schodzi :)


W takiej grze idealnie powinni odnaleźć się ofensywni przyjmujący, jakich mamy w obu drużynach. Do gry w drużynie Czarnych niedawno dopiero wrócił Lucas Loh i mam nadzieję, że w tym meczu będziemy go widzieć w pełnym wymiarze. Podobnie zresztą jak Sandera, bo nie ma w Radomiu zbyt dużej konkurencji na tej pozycji. Firszt wygląda niestety fatalnie i trener Prygiel tylko czekał żeby zostawić go w kwadracie. Obaj zawodnicy dostają sporo piłek, chociaż do tej pory nie grali na wysokiej skuteczności. Jeżeli tylko zagrają na swoim normalnym poziomie to są w stanie zdobyć po kilkanaście punktów bez problemu.
Sytuacja w Rzeszowie na przyjęciu również w miarę jasna - Cebulj, Szerszen i długo nikt. Buszek jeszcze nie zagrał, nie wiem czy z powodów zdrowotnych, natomiast Taht też jest bardziej uzupełnieniem składu niż realną konkurencją. Obaj podstawowi gracze Rzeszowa są bardzo ofensywni i często widzimy ich w ataku. Swoje potrafią dołożyć także w zagrywce, a każdy dodatkowy punkt może sprawić, że przekroczą linię. W 5-setowym meczu z GKS-em obaj zdobyli solidarnie po 18 oczek, więcej od atakującego Butryna.
Co do atakujących, oczywiście obaj są świetni, ale ciężar zdobywania punktów przy takim potencjale może się rozłożyć równomiernie na pozostałych skrzydłowych.

E: jest pewien niedosyt po meczu. Przewidziany dokładnie jego przebieg, sam pograłem over punktowy, ale nie przełożyło się to na 100% skuteczności. Dużo błędów po obu stronach, nie dziwi gładkie 3:0 Asseco z Jastrzebiem - póki co przepaść dzieli ścisła czołówkę i drużyny z Radomia i Rzeszowa.
Co do samych typów to Szerszeń ostatecznie chyba kontuzja, to raz, a dwa trochę rozczarowuje decyzja trenera Cerradu o zdjęciu Sandera. Grał co prawda kiepsko, ale Firszt po wejściu równie słabo albo jeszcze gorzej, a został już do końca. Samym Konarskim ciezko będzie pociągnąć cały sezon.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +42
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Kolega wyzej przedstawil bardzo ciekawe typy. Ja do tego dolozylbym
Butryn ponizej 18.5 punktow @1.85 sts

To nie jest ten Butryn z dwoch ubieglych sezonow. W Resovii ma pewne problemy. Nie mozna powiedziec, ze Fabian ma stu procentowe zaufanie do swojego atakujacego. Przewaznie uruchamia srodek lub przyjmujacych bo Karolowi nie za bardzo idzie gra. Mysle, ze w dzisiejszym meczu nie zdobedzie powyzej 19 punktow.

@edit: spodziewalem sie 3 setow, jednak Radom sie postawił
 
Ostatnia edycja:
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dzisiaj bez nudnych wstępów.

Bełchatów vs Nysa
Typ: poniżej 147.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
132 punkty

Najtrudniejszym przeciwnikiem dla Skry są tak naprawdę oni sami i wszystko siedzi w ich głowach. Jeżeli zbliżą się do swojego optymalnego poziomu to mecz będzie bez historii. Nawet jak nie wejdą na wyżyny to i tak może to wystarczyć na gładkie 3:0 ze Stalą, która moim zdaniem nie powalczy, a jak powalczy to bez powodzenia. Kurs na -2,5 seta niższy, bardziej opłacalne będzie zagranie takiej linii punktowej jako zamiennik - przy 3 setach bardzo trudno byłoby ją przekroczyć obu zespołom.

Typ: Lemański poniżej 6.5 punktu
Kurs: 1.85, lvbet
9 pkt
Typ: MBaye poniżej 5.5 punktu
Kurs: 1.85, lvbet
7 pkt

To samo co ostatnio, przepaść dzieli środkowych tych drużyn. MBaye nadal poza grą, Lemański ostatnio co prawda uruchamiany przez Komendę, ale 9 punktów w 5 setach nie powala. Bartek kompletnie nie czyta gry, przy swoich parametrach jest z 1 (!) blokiem punktowym w 3 meczach, więc nawet Łomacz jest w tym elemencie lepszy... :)
Dzisiaj rozgrywający raczej skupi się na prostszym graniu i Lemański nie dostanie raczej 11 piłek, więc szanse na over niewielkie.

Typ: Milan Katić poniżej 10.5 punktu
Kurs: 1.95, etoto
6 pkt
Typ: Łukasz Łapszyński poniżej 9.5 punktu
Kurs: 1.95, etoto
9 pkt

Tak jak pisałem, przewidują dzisiaj krótkie granie i mało punktów w związku z tym idę w undery przyjmujących. W Nysie pierwszą opcją w ataku jest oczywiście Filip, a drugą Bartman i powinniśmy mieć znaczną część grania z udziałem właśnie tych 2 graczy. Czy Łapszyński dołoży swoją cegiełkę? Pewnie tak, ale nie widzę szans, żeby była to 10-punktowa cegła. Co prawda Łukasz nabił punktów w tych ostatnich 5-setówkach (16 i 14), ale już z ZAKSĄ zaliczył tylko 2 sety i 3 punkty. Najsłabiej wygląda w przyjęciu i jeżeli zostanie napoczęty zagrywką to może nawet nie dograć meczu, przez co linia może być jeszcze trudniejsza do osiągnięcia.
Katić też nie jest pierwszą opcją w ataku w swoim zespole, zdarzyło mi się pograć raz jego over, ale srogo się rozczarowałem :) Zobaczymy kto wyjdzie w ataku, jeżeli będzie to Petković to żeby go trochę rozegrać Łomacz na pewno będzie rzucał tam sporo piłek. Dalej pozostaje bardzo aktywny środek (Bieniek, Kłos, Huber), gdzie powinni zdominować rywalizację, no i Milad też jest wyżej w hierarchii od Katicia - mało punktów do podziału na taką grupę i Milan zatrzyma się moim zdaniem na jednocyfrowej zdobyczy.
E: nie wiem jak ze zdrowiem Sandera, ale być może już dzisiaj trener zacznie wprowadzać go do gry zamiast Katicia, nawet jeśli nie zacznie w pierwszej szóstce.
PS. Pograł sobie Komenda środkiem i pomógł swoim kolegom na tej pozycji, niekoniecznie pomógł drużynie, bo do skrzydeł szły same trudne piłki i zostali nierozgrzani. Dzień na plus, czesc typów trochę na sile, trzeba trochę przemyśleć następnym razem :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom